Warenhuis verwacht 40.000 bezoekers Hoog dekkingspercentage in Wijk aan Zee Kabaret in Sociaal Café gaat eind september weer van start „De Magneet” CDA-frakties bezorgd over sociale gevolgen ontslagen bij Hoogovens I r t IP Breestraat EHBO-cursus Motorrijder gewond Inbrekers forceerden brandvrije kast Westfries toneel op donderdagavond in Wijk aan Duin De grootste speciaalzaak in SUÈDE-NAPPA- en LEDER KLEDING DE VRIJHEID OPENT NIEUW SCHIETSEIZOEN Jongetje viel van fiets Succes iPOLITIE GAAT SCHERPE CONTROLE UITOEFENEN a» F'« 19 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK SEPTEMBER 1 6 I IJ. 1 Ook voor grote maten. le aan- VOOR ALLE IJMOND WELZIJNSWERKERS Zijlstraat 29 - Haarlem - Tel. 023-310766 Tussen Zijlbrug en Nassaulaan (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Beverwijkse binnenstad zal volgende week een paar drukke dagen tegemoet gaan. Woensdag 21 september opent Famila-superstore haar deuren en bedrijfs leider V.d. Brink verwacht, dat er tot en met zaterdag 24 september zeker zo’n 40.000 bezoekers het nieuwe zelfbedieningswarenhuis in het centrum De Bever aan de Breestraat zullen bezoeken. De verwachting is dat ongeveer 70 procent van de bezoekers uit de regio afkomstig is en met de auto naar de Beverwijkse binnenstad trekt. Waar die dan hun automobielen moeten parkeren is een levensgrote vraag. V R I J D AG I sF ■K g Grote drukte in binnenstad na MB (ADVERTENTIE) Stichting Kabeltelevisie denkt s bij incidenteel overleg tus- P. 2235 Zoals bekend, is het café bedoeld voor maatschappelijk werkers, artsen, pasto res, buurthuiswerkers, kortom voor ieder die zich met welzijnswerk in de IJmond bezig houdt. Als plaats van samenkomst is - opnieuw de sociëteitsruimte van het Ont moetingscentrum De Nieuwe Slof geko- um om het kavelsysteem door te trekken. Dat kan ook naar de gemeenten Velsen en Heemskerk. Alkmaar heeft zich eveneens geïnteresseerd getoond, maar naar deze verderaf gelegen gemeente zullen de sig nalen waarschijnlijk door de lucht moeten worden getransporteerd. De hoge PEN-schoorsteen als drager van de antennes die de signalen uit de lucht moeten plukken, noemde de voorzit ter van de Stichting Kabeltelevisie donder dagmiddag „een lot uit de loterij”. „Wat wij ontvangen wordt op het ogenblik opti maal uitgezonden”, aldus de heer Kae- bisch, die meldde, dat er een inventief gebruik is gemaakt van de mogelijkheden die de schoorsteen en het „station” op de eerste verdieping boden. Tevreden is men over de ontvangst van de beide Hilversum- se zenders en Duitsland 1. Nog lang niet tevreden is men met de beelden van Duits land 2 en 3 en de Vlaamse zenders. Dat ligt niet aan de ontvangst in Beverwijk maar aan de zenders. Speciaal de signalen van de Vlaamse zenders zijn te zwak voor een goede ontvangst. Men hoopt, dat België binnen afzienbare tijd iets gaat doen aan de versterking van de zenders. Duitsland 1 verwacht men op korte termijn technisch nog beter te kunnen verwerken. De signa- BE VERWIJK. Het initiatief van de BSCR om elke maand een zogenaamd sociaal café te organiseren, blijkt in een behoefte te voorzien. Na overleg met de bezoekers van het laatstgehouden café in de maand juni, is besloten om de bijeen komsten dit seizoen voort te zetten. Op het ogenblik worden de kabels naar Wijk aan Zee gelegd. Daar is men geheel vrij om gebruik te blijven maken van de eigen antennes, in tegenstelling met bij voorbeeld de bewoners in flatgebouwen in Beverwijk, die als alternatief alleen ge bruik kunnen maken van een zwakke bin- nenantenne. Daarom valt het op, dat juist in Wijk aan Zee, waar de periode van aanmelding nog niet is afgesloten, de be woners van 72% van de aansluitbare per celen zich al heeft aangemeld. De heer Kaebisch stelde vast, dat de aanleiding om in Beverwijk met kabelte levisie te beginnen op andere overwegin gen stoelde, maar dat het nu zo langza merhand toch „een avontuur” wordt om aan lokale televisie te gaan denken. zen. Het café wordt gehouden op elke laatste donderdag van de maand, van 4 tot 6 uur. De volgende bijeenkomst vindt plaats op donderdag, 29 september a.s. Zoals gebrui kelijk was, zal ook in het vervolg steeds een thema besproken worden, waarvoor maximaal 20 minuten beschikbaar zijn. Op 29 september zal dat het onderwerp Alpha-hulpverlening in de gezinsverzor ging zijn. Ideeën, suggesties en opmerkingen over het sociaal café zijn welkom bij de Bever* wijkse Sociaal Culturele Raad, werkgroep sociale dienstverlening. BEVERWIJK. De Kon. Nederlandse Vereniging EHBO, afdeling Beverwijk- /Hoogovens Combinatie begint op 27 sep tember weer met een nieuwe cursus voor beginners. De leiding hebben dr. Pernot en de kaderinstructeur De Waal. Voor deze cursus kan zich nog een be perkt aantal deelnemers(sters) aanmelden. Voor inlichtingen wenden men zich tot de heer J. de Waal, Schuurmanstraat 69, tele foon 34439 of tot mevrouw M.M. Roeme- ling-Zijlvaart. Rijvordtlaan 92, telefoon 25871 in Beverwijk. Voor hij zich op het kabaret stortte, deed Dio ervaring met muziek en het spelen van sketchjes op in de Bever- wijkse formatie Kwintensens. De voor stelling van Op Vrije Voeten in „De Magneet” aan de Heemskerkse Ten Ka- testraat is gratis toegankelijk Ook bedrijfsleider V. d. Brink heeft zo zijn zorgen over de verkeersproblemen. Hoewel hij over de aanvoerwegen naar het zelfbedieningswarenhuis niet zo tevreden is, ziet hij na de openingsweek geen pro blemen met het parkeren in de binnenstad. „Er zijn 800 parkeerplaatsen en dat is zelfs met een Famila in de buurt wel voldoende. Anders ligt het in de dagen na de opening, waarop ik toch wel 40.000 bezoekers verwacht, waarvan 20.000 beta lende. Als we ervan uitgaan, dat zeventig procent met de auto uit de regio komt en In het nu geheel ingerichte kopstation op de eerste verdieping van de PEN-schoorsteen worden de Nederlandse, Duitse en Belgische signalen „gezuiverd”, versterkt en omgezet naar andere frequenties, namelijk waarmee de PTT deze in haar lokale verdeelnet naar de wijkcentra „vervoert”. Het geluid van Nederland 1 en 2 wordt bovendien uitgezonden in de FM-radioband. Het kopstation wordt eerstdaags voorzien van een automatische brandblusinstallatie. De motorrijder passeerde de trekker op het moment dat de 17-jarige chauffeur aanstalte maakte linksaf de Peperstraat in te slaan. De Wijk aan Zeeër werd licht gewond aan z’n hand. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een 22-jarige berijder van een motorfiets uit Wijk aan Zee kwam donderdagmorgen op de kruising Peper- straat-Breestraat ten val toen hij tegen een landbouwtrekker met aanhanger botste. BEVERWIJK. De Werkgroep Donder dagavond rekent het zich tot taak om te proberen iedere keer met een zo goed mogelijk en origineel mogelijk program ma te komen. De ene keer lukt dat beter dan een andere. Voor donderdag, 22 september, is het zeker gelukt. Het gerenommeerde toneel gezelschap „SAMEN” uit Schagen speelt dan de Westfriese eenakter „De erfenis van Peet Merai”. Uiteraard wordt er ge speeld in dialect. Het draait in deze eenak ter die meer dan een halve eeuw geleden werd geschreven om een spoorlijn en een erfenis.Arie de Boer, het prototype van een echte Westfries, weigert mee te werken aan de aanleg van een spoorlijn door zijn land. Hij vlast ook nog op een erfenis van een stokoude tante, Peet Merai. Of Arie de spoorlijn kan tegenhouden en of ie de erfenis in de wacht kan slepen laten we hier in ’t midden. Het is bepaald geen „zwaar stuk”; ’t is meer vermakelijk stukje sentiment uit ver vlogen tijden. Aangezien een eenakter een beperkte tijdsduur (een uurjheeft, is beslo ten ervoor en erna kienronden te houden. Het parkeerterrein van het winkelcentrum De Bever. Bij het verhoogde gedeelte is men druk bezig de twee rotbanen voorde Famila-karretjes te maken. d Zowel de Beverwijkse politie als de directie van Famila maken geen geheim van hun gedeelde zorgen omtrent de te verwachte parkeerproblemen en de grote verkeersdrukte in de binnenstad. De poli tie kondigde donderdagmorgen al aan, dat er volgende week scherp zal worden toegezien op foutief parkeren. „Wij willen voor alles een verkeerschaos voorkomen”, zo vertelt adjudant J. van der Molen, chef algemene dienst van de politie, die bij afwezigheid van hoofdinspecteur Schoen van de verkeerspolitie, een korte [toelichting op de zaak gaf. „Famila is uitgegaan van een wekelijks aanbod van 20.000 bezoekers, waarvan het merendeel met de auto naar de binnenstad komt. Wij hebben geen enkele reden om aan te nemen, dat Famila overdrijft, want de heren hebben hun vestiging in het win kelcentrum hier met een prognose-onder- zoek begeleid. Nou is de parkeerruimte achter de Beverhof niet zo daverend I groot”, aldus de heer Van der Molen. „Bo vendien heeft Famila beslag gelegd op acht parkeervakken, waarvan straks de wagentjes voor het winkelend publiek klaar staan. Via een rolbaan kan men dan in de winkel komen en na het boodschap- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op de Brink viel don derdagmiddag een 12-jarig jongetje van zijn fiets en kwam met zijn hoofd op een trottoireband terecht. Hij is met hersenlet sel in het Rode Kruis Ziekenhuis opge nomen. Het succes van de kabeltelevisie blijkt in Beverwijk overigens groot te zijn wat het aantal aansluitingen betreft. Van de 12.300 mogelijke aansluitingen verwacht men er zo’n 10.000 te halen. Er zijn al wijken met een dekkingspercentage van negentig percent. Deze week is de 25.000ste aansluiting gemaakt en tegen het einde van het jaar kunnen het er vijfduizend zijn. sr De aanvoer van vlees en vleeswaren geschiedt via de smalle Breestraat. „Daar zien wij direct al problemen. De Bree straat is bij het winkelcentrum niet zo BEVERWIJK. Het gereedkomen van het zogenoemde kopstation van de Stich ting Kabeltelevisie Beverwijk op de eer ste verdieping van de PEN-schoorsteen, waarop de antennes staan, is voor het stichtingsbestuur aanleiding geweest een soort tussentijdse balans op te maken. Voor de betreffende bijeenkomst waren donderdagmiddag een aantal betrokke nen, maar ook vertegenwoordigers uit de omliggende gemeenten uitgenodigd, die zich hier nader konden oriënteren over de - gang van zaken. Met de gemeente Castricum zijn de be- mt/Be'sprangen al in een vergevorderd stadi- niet breed en als daar nog eens een vleeswagen moet staan om te lossen komt er geen auto door. Maar Famila zegt dat de lostijd bijzonder kort zal zijn. Het vlees wordt via grote rails naar de slagerij gebracht en dat schijnt in een mum van tijd achter de rug te zijn”. pen doen, kan het publiek de wagentjes weer via de rolbaan naar de gereedstaan de auto rijden”. De parkeercapaciteit van het Meerplein is op de woensdagen, vrijdagen en zater dag ook zo goed als benut, dus waar zou den die duizenden extra-bezoekers die naar Famila gaan, hun wagens kwijt moe ten. De straten in de omgeving van de Beverhof en het Meerplein bieden nog wel wat soulaas, maar als die ook vol staan is de koek wel op. „Omdat we die verkeers drukte wel zien aankomen willen we het publiek nu al vast waarschuwen, dat de politie scherp zal optreden om een ver keerschaos in de binnenstad te voor komen”. Het enorme zelfbedieningswarenhuis Famila wordt wekelijks van goederen voorzien door 300 vrachtwagens, die van dinsdag tot en met vrijdag via de speciaal aangelegde hulpweg achter de Willem Ho- vyschool om bij het winkelcentrum kun nen komen. „Een rekensommetje leert, dat er 75 vrachtwagens per dag bij het centrum komen zullen. Famila is al bezig een soort rooster op te stellen om ook hier een chaos te voorkomen. Maar het zal wel eens voor komen dat er vrachtwagens op de wegen in de buurt op hun beurt moeten wachten om te kunnen lossen", aldus de heer Van der Molen. len uit Engeland zijn soms heel goed van kwaliteit, maar niet constant en deze val len soms geheel weg. Dat is de reden waarom men deze beelden nog niet op het kabelsysteem zet. De nieuwe abonnees zouden bij herhaling denken aan storingen van hun eigen toestel of in gebreke blijven van de centrale in Beverwijk. De ervaring heeft inmiddels geleerd, dat na wat aanloopmoeilijkheden de klachten van nieuwe abonnees wegebben. Die klachten in de beginperiode hebben in het begin veel te maken met verouderde toe stellen die niet zo geschikt zijn voor de ontvangst of met bedieningsmoeilijk- heden. de woensdag, vrijdag en zaterdag de piekdagen worden, zie ik toch wel proble men rijzen bij het parkeren. Helaas. Maar in goed overleg met de politie en de ge meente gaan we een paar weken na de opening de zaak nog eens doornemen om te zien waar nu de grote knelpunten lig gen”, aldus de heer Van der Brink. De CDA-frakties hebben met instemming kennis ge nomen van de besprekin gen die zijn aangekondigd op nationaal en internatio naal niveau. Dit overleg zal in samenhang met op lo kaal niveau te voeren be sprekingen garanties bieden voor een zo even wichtig mogelijk beleid van overheid en bedrijfsle ven in de thans, ontstane situatie. De open brief is onderte kend door P. J. Schipperus en W. N. Koopman. Naast de verontrusting over het mogelijk verloren gaan van arbeidsplaatsen bij het bedrijf hebben zij grote bezorgdheid over het uitstralingseffekt van de aangekondigde maatrege len. De reeds enige tijd be staande terugloop van ar beidsplaatsen bij toelever ingsbedrijven zal zich thans wellicht in versneld tempo voortzetten. Tevens zal de aangekondigde ver sobering van de bedrijfs voering zich in de regio doen gevoelen. De CDA- frakties zijn ook bezorgd voor de invloed op het maatschappelijk klimaat in de IJmond. De immate riële gevolgen van de aan- (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. In een open brief aan de directie van Hoogovens hebben de CDA-frakties in de vijf IJmond-gemeenten Bever wijk, Castricum, Heems kerk, Uitgeest en Velsen er op aangedrongen naar we gen te zoeken om gedwon gen ontslagen te voor komen. Zij willen de instelling van een permanent overleg Hoogovens-gemeentebes- turen bepleiten. Dit over legkader moet mogelijkhe den bieden voor het uitwis selen van informatie, ook als dit nog in de vertrouwe lijke sfeer moet plaatsvin den. Dit overleg is zowel voor de gemeentebesturen als voor Hoogovens nood zakelijk om zicht te houden op de ontwikkeling in zijn gehele omvang. opening van Famila '..'.s-'W (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In „De Magneet” treedt zaterdag 24 september om 20 uur de kabaretgroep Op Vrije Voeten op. Deze groep staat onder leiding van Dio van Maaren, die gedurende enkele jaren part-time werkzaam is geweest voor de interkerkelijke jeugdbewe ging Youth for Christ en nu full-time in dienst is van het landelijk centrum. HEEMSKERK. Schietvereniging De Vrijheid opende deze week in haar clublo kaal in zaal Dam het nieuwe schietseizoen. Eerst werd de jaarlijkse ledenvergadering gehouden. In het bestuur komen geen ver anderingen. J.M. Meijer blijft voorzitter, G. Reijnhart secretaris, H. Tomas pen ningmeester en Q. Rijke en J. Siewertsen bestuursleden. In het nieuwe seizoen wer den er weer dertig weken onderlinge com petitiewedstrijden geschoten. Tévens draait De Vrijheid mee in een vijfkamp- toernooi met verenigingen uit Broek op I Langedijk, Hoogkarpsel, Heerhugowaard, Castricum en misschien Abbekerk. In het schietprogramma zijn ook districtswed- strijden van Noord-Holland opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de nacht van woens dag op donderdag is er ingebroken bij manchinefabriek Maters. In het kantoor werd een brandvrije kast geforceerd en een metalen kistje opengebroken, waarin duplicaat sleutels waren opgeborgen. Men onderzoekt nog of er iets wordt vermist. uij iiiuiutriiLcei uvcncg tub- sen Hoogovens en deze ge- meentebesturen blijven. nu ook aan lokale uitzendingen (Van een onzer verslaggeefsters) gekondigde maatregelen verdienen evenzeer de aan dacht als de specifiek ma teriële kanten van een der gelijke ontwikkeling. De IJmond-gemeenten, die zich altijd veel moeite getroost hebben om mede werking te verlenen aan de uitbouw en het behoud van een belangrijke basis-in- dustrie als Hoogovens, heb ben ook in de thans ontsta ne situatie een eigen en be langrijke taak. De direkte en indirekte gevolgen van de maatrege len, die thans door de di- rektie van Hoogovens zijn aangekondigd zullen on vermijdelijk leiden tot ta ken voor de lokale overhei- d onder andere bij de socia le opvang, het vestigingsbe leid ten aanzien van bedrij ven in het onderwijsbeleid. De CDA-frakties onder steunen dan ook met grote nadruk het verzoek van de dagelijkse besturen van de vijf IJmond-gemeenten om overleg met de direktie van Hoogovens op korte termijn. Naar het oordeel van de CDA-frakties kan het niet st K i

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9