Masefield Hegeman HAARLEM-TELSTAR 0 moet nog bi veel leren D D; F' s. s: in spoor Liverpool wil geen wereld-cup OPRECHTE. VEILING van Hughes O VRIJSPRAAK VAN DIJK K I I Team miste Van der Burg tegen Jolly Jumpers White Stars wisselvallig O- 33 L BRINK Luchtverwarming ITO Sfeer Malaise Zij draagt de nieuwste contactlenzen en ze merkt het niet eens! r HAARLEM Schorsing a e i U: i 1 A I®. ■J 14 SPORT ZATERDAG SEPTEMBER 1 7 19 7 7 Z A Vijfde buitenlander Een folder ligt voor u klaar NTACTLENS INSTITUUT HAARLEMS C Jansstraat 56 - Telefoon 320118 - Haarlem „REINO” B V. voor tapijtreiniging Vaste vloerbedekking Losse kleden Telefoon 023-313289 BILDERDIJKSTRAAT 1a, tel. 023-316486 Dir F. G. de Weers Kijkdagen heden, zondag en maandag van 10.00-16.00 uur Veilingdagen 20 t/m 23 sept. a s. vanaf 10.00 uur z pot de mo. voc lan ten ook ver se i we: hoj Nil ten dat hei Wc ge\ dei re orr proeftijd van 2 maanden langdurige begeleiding en nazorg harde lenzen vanaf 300,- p.p., zachte lenzen vanaf 400,- p.p., beide ook getint mogelijk reservepaar halve prijs Uitnodigingen gratis vooronderzoek deskundig advies over voor- en nadelen-van: harde lenzen zachte lenzen super comfort lenzen harde lens met zachte rand dubbel-focuslenzen a MM VERHUISLIFT LUCOTHERM B.V.-ALPHEN a d RIJN NOORDIMA B.V. HEERHUGOWAARD ■BV V s HANS BOTMAN PIETER MUL (ADVERTENTIES) HAARLEM. Wat het gemis van Nel van der Burg voor het basketbalteam van Niet direct een erelijst natuurlijk om een buitenlandse club het hoofd mee op hol te brengen. Hughes wist ook niet wie Mase; field was, lot voor twee maanden terug'. „Ik ken manager Saunders van Aston Vil la en ik hem hem gezegd dat ik de Engelse jeugdspelers niet zo ken. Nou hij vertelde mij het een en ander over Masefield. Maar ze vroegen een veel te hoog bedrag. Boven dien had ik al vier buitenlanders, dus wat moest ik met een vijfde? Ik heb Masefields schoonvader eerst nog aangeraden naar PSV te gaan”. Masefield: „Ja daar hebben ze geloof ik De strijd om de wereldbeker gaat tussen de winnaars van het toernooi om de Euro- pa-cup voor landskampioenen en de hou der van Zuidamerikaanse Coppa Liberta- döres. De Super-cup is inzet van de strijd tussen de winnaars van de toernooien om de Europese bekers voor landskampioe nen en bekerhouders. De wedstrijden om de wereldbeker zijn vaak ontsierd door ongekend hard spel en Britse clubs als Manchester United en Cel tic hebben na hun ervaringen met Estudi- antes en Racing gezegd nooit meer in Ar gentinië te willen spelen. de White Stars betekent heeft coach Mar tin Feitsma in de eerste wedstrijd van de competitie moeten ervaren. Tegen het fa natieke Jolly Jumpers uit het verre Tub- bergen heeft de Haarlemse formatie ech ter ondanks het gemis van Nel van der Burg toch vooral in de tweede helft rede lijke uitzichten gehad op de winst. Te veel werd het spel van de Sterren echter ge kenmerkt door wisselvalligheid. teruggekeerde Nora Witmans (6-4) in de dubbele cijfers. (Van onze sportredactie) HAARLEM/VELSEN. Barry Hughes neemt geen risico. Hij brengt voor de streekderby tegen Telstar hetzelfde team in het veld als zaterdag tegen Go Ahead Eagles. „Dit is alleen een heel andere wedstrijd", aldus Hughes. „Het blijft een derby”. De blessurezorgen van Petescu zijn de wereld nog niet uit. Bischot zal waarschijnlijk zijn rentree weer maken. Daar staat tegenover dan Van Oorschot géblesseerd is. Van Gaal ging vandaag door zijn enkel op de training. Ook zijn meespelen is twijfelachtig. Vermoedelijke opstellingen: Haarlem: Boersma, Wentink, Peys, Huyg, Melgers, Haar, Wildbret, Masefield, Lensen, Van den Berg, De Kip. Telstar: Van der Meeren, Driesen, Van Essen, Medik, Bischot, Stam, Hegeman, Jonker, Hendriks (Staats?), Van Gaal, Mikkelsen. ZI hou< Ned bijk zijn weii van cup' met laat LO digir de oi nale lendi vie i Leed den I dag over wen gehe Hud guld Dit man tran Leec pioe LIVERPOOL (UPI) Liverpool zal niet tegen Boca Juniors uit Argentinië spelen in de strijd om de wereldbeker. Een official van de Engelse- en Europese kampioensploeg maakte vrijdag bekend dat de club al te veel verplichtingen heeft. „Wij hebben de Europese Voetbal Unie op de hoogte gesteld van ons standpunt. Met de competitie, beker, Europese beker en de supercup hebben wij al genoeg aan ons hoofd”, voegde de vertegenwoordiger van Liverpool er aan toe. D elk. ders van 5, 6 Keli ropi Fok 6, 6 rem uur zal lam naa sch vall D< zijn de 1 Doe ken laat Hij stek De i voel van „Or wor einc in,” sch. I me de al, als ha aa ge: zei da do ge se' ac da all K; tO' te: Et ril O gc Z< dt ui te w SI ja g( zc B Bij Telstar doet men er alles aan om de teleurstellende reeks van nederlagen een halt toe te roepen. Kantinehouder Leen Otte organiseerde deze week een feest avond voor de spelers. Om ze een keer met elkaar kennis te laten maken. Harry Hege man is ervan overtuigd dat het voor de sfeer niet zo nodig is: „Het is ongelooflijk, maar de grappen vliegen hier nog net zo hard over de tafel als voor dit seizoen. Ik denk dat het pas bittere ernst wordt als we op de helft van het seizoen nog zonder punten zitten. Maar daar geloof ik niet zo in.” In de bekerstrijd plaatsten de heren van Gratama-DSS zich voor de tweede ronde door een duidelijke 92-62 overwinning op Sport en Recreatie. In gevaar'kwam de Haarlemse overwinning nooit, hoewel het spel van DSS bepaald niet groots was. Vooral in de tweede helft leden beide ploe gen in de* befinfase zoveel balverlies, dat de strijd lange tijd een rommelig karakter had. Zwak was ook het schieten. Enige lijn kwam er pas weer in het Haarlemse spel toen Guus Beenders (6-24) het vizier op scherp zette. Gesteund door de inbreng van Kees Rozemeijer (11-8) en Paul Been ders (7-8) kon DSS tenslotte weglopen naar de ruime winst. In de score van Sport en Recreatie had Theo Mohrs (14-7) een belangrijk aandeel. Onbeslist eindigde voorlopig het compe titieduel tussen BV Lisse en BV Haarlem. Wel wees het scorebord na een 40-39 stand bij de rust een eindstand van 81-82 aan bij het laatste fluitsignaal van de arbiters, maar fouten in het scoresheet deden de arbiters besluiten het beslissende woord aan de competitieleider te laten. In de heren eerste klasse won HSOC de derby tegen SC Kinheim. Vooral door toe doen van Nico Zomer (11-2) namen de discipelen van coach Robin Dirks halver wege een 30-19 voorsprong. Door Henk Snel (6-10) en Jan de Wit (4-8) kon Kin heim na de rust iets terugdoen, maar de ruime 69-42 winst ging toch naar HOC. De Westduitser Hendrik Snoek heeft met zijn paard Gaylord de grote prijs van D. mauschingen gewonnen. Met een twee de en een eerste plaats was hij in dit internationale springtoernooi niet meer te passeren. De Braziliaan Nelson Pessoa werd tweede en de belg Huysegom derde. Zo werd in de eerste helft heel gemakke lijk een 4-14 achterstand via 16-16 onge daan gemaakt, om daarna weer even snel met 18-28 achter te komen. Dankzij voor al Annelies Nelissen (11-6) en Wilma Tol (7- 4) was de strijd bij de rust weer geheel open (27-30). Een flitsende start van de thuisclub direct na de basketwisseling deed the White Stars voor het eerst in dit duel met 42-36 aan de goede kant van de score komen. Hadden de Sterren in die fase een aantal opgelegde breaks niet ge mist, wellicht zou Jolly Jumpers toen op een onoverbrugbare achterstand gespeeld zijn. De missers, die afgewisseld werden met onnodig veel balverlies, deed het Haarlemse spel verkrampen. Gretig profi teerden de gasten van de kansen. Vooral Lucy Groothuis (16-8) was met een zuiver schot een voortdurend gevaar voor de Haarlemse defensie. Het reboundover- wicht dat Jolly Jumpers met name in de slotfase ten toon spreidde bleek tenslotte beslissend voor de verdiende 52-58 zege. Naast Annelies Nelissen en Wilma Tol kwam ook de weer naar haar oude ploeg leden, dat maakt het vertrek uit Engeland allemaal wat eenvoudiger.” Masefield, tot nu toe opvallend door zijn snelheid, werklust en voorzetten op maat, heeft uiteraard nog slechts beperkte erva ring met het Nederlandse voetbal. Van één ding is hij echter rotsvast overtuigd: het Engelse voetbal is voor de toeschouwer stukken aantrekkelijker dan het Neder landse spel waarin tactiek en opdrachten domineren. Aardige gespreksstof voor hem en zijn landgenoten Douglas George (voor het derde jaar bij Haarlem) en Dun can Pratt (vanaf januari hier). Met George heeft hij bij Villa nog in één jeugdteam gevoetbald, Pratt kende hij van een inci dentele wedstrijd. Rapper dan de andere twee heeft Mase field zich een plaats verworven. Want ook zondag tegen Telstar lijkt de nieuwkomer zeker van een plaats. „Oh, is Telstar hier zo dieht bij? Dan is het dus een derby, dat kan aardig worden. Na onze zege van zaterdag geef ik Haarlem een goeie kans. Let maar op, wij eindigen ergens midden in. Uiteindelijk had Haarlem een moeilij ke start met die wedstrijden tegen Ajax en Feyenoord.” (Van onze sportredactie) VELSEN. Aan de nog zeer pril’e carrière van Harrie Hegeman, 21 jaar oud en tegenwoordig deel uitmakend van het middenveld van Telstar, was twee jaar geleden bijna al een vroegtijdig einde gekomen. Hegeman speelde in die tijd namelijk bij Haarlem en had daar een slecht seizoen achter de rug. Het diepte punt vormde ongetwijfeld de vijf wed strijden schorsing die hij kreeg nadat zijn naain binnen korte tijd twee keer in het boekje van de scheidsrechter was verdwe nen. „Dat seizoen was voor mij toen al verloren," aldus Hegeman, „maar dat had ook nog een andere oorzaak. Als opvolger van Piet van der Kuil kregen we namelijk ene mijnheer Duindam. Die man snapteer werkelijk niets van. Op de training liet hij ons maar wat aanrotzooien. Een be paalde opbouw was er niet bij.” Het betekende voor Hegeman een grote tegenvaller, temeer omdat hij dat jaar daarvoor een erg leuk seizoen had ge draaid in het reserveteam van Haarlem. Een klein beetje ervaring had Hegeman toen al, want hij had een jaar gespeeld in het interregionale jeugdteam van Ajax. „Ik ben eigenlijk door scouts van Ajax ontdekt. Bij Stormvogels speelde ik in de A-junioren en de heren Van Dorp en Groot kwamen op een keer naar IJmuiden om daar spelers te testen. Met vijf of zes andere junioren van Stormvogels heb ik toen in een proefwedstrijd meegespeeld. Bij Ajax zat ik al óp 16-jarige leeftijd. Op een gegeven moment hadden we een toer nooi in Lissabon, maar dat ging door de politieke toestanden in Portugal niet door. Daarna plaatsten ze me in de A 2-junioren, maar daar had ik weinig trek in. Piet van der Kuil, die toen bij Haarlem werkte, vroeg of ik trek had om bij die club te komen. Ik veroverde al snel een plaats in het C-team en hebben toen een schitterend seizoen meegemaakt. Ik speelde toen laat ste man. Dat beviel me wel. Dat tweede seizoen werd een grote tegenvaller. Met die schorsing stonden er grote koppen in de kranten. Daarvoor had nog niemand me zien voetballen. Ik had ook een blanco strafregister, maar dat maakte kennelijk niet veel uit.” Dit jaar zou Harry Hegeman zijn tweede seizoen tegemoetgaan in het C-elftal. Ten- „Daarna besliste ik voor mezelf weer terug te gaan naar Stormvogels. Ton Vrij hof bracht me in contact met Telstar. Ze wilden me eerst eigenlijk niet hebben, om dat ze een beetje waren geschrokken van die schorsing. Normaal hebben ze liever geen jongens met een indrukwekkende straflijst. Toch is het allemaal goedgeko- men. Vorige seizoen heb ik in het C-elftal gevoetbald en ik moet zeggen, met erg veel plezier. Jammer dat we net geen kampioen zijn geworden. Het was een leuk afscheids cadeautje geweest voor Henk Ellsens." baasd was ik wel. In de eerste gesprekken met Petescu werd me al duidelijk dat hij me op het middenveld wilde hebben. Met als voornaamste opdracht de aanval van de tegenstander zo vroeg mogelijk ontre gelen. Ik heb nu zeven wedstrijden meege daan en ik vind het geweldig. Ik weet zelf ook wel dat ik nog maar net kom kijken in het betaalde voetbal. In het C-team geef je als ausputzer aanwijzingen aan je mede spelers, maar daar begin ik nu niet aan. Misschien komt dat nog. w (Van onze sportredactie) HAARLEM. Vijf weken geleden was- ie er zo maar opeens, Keith Masefield. Ja, Haarlem had er weer een Britse voetbal ler bijlopen. Dat gebeurde wel eens meer de afgelopen jaren maar de landgenoten van trainer Barry Hughes verdwenen doorgaans in even rap tempo als waarin zij arriveerden. Dus nu er een nieuwe naam circuleerde was een afwachtende houding wel op zijn plaats. Per slot van rekening is de oogst aan blijvertjes aan deze kant van de Noordzee niet overwel digend groot: Hughes zelf en zijn speler Douglas George. Meest opvallende over eenkomst: beiden hebben een Nederland se vrouw. En de geschiedenis herhaalt zich: Keith Masefield is naar Nederland gekomen om dat zijn vriendin een Amsterdamse is. En twee maanden nadat zijn schoonvader-in- spé met Hughes contact zocht draait de blonde middenvelder mee in de Neder landse competitie. Hughes’ gedachten moeten zijn uitgegaan naar zijn eigen jeugd toen hij Masefields verhaal hoorde. Eentwintig jaar geleden mocht de jonge Welshman Hughes met het jeugdteam van West Bromwich Albion naar het bekende Pinkster-toernooi van Blauw Wit. Hughes gaf ook buiten het veld zijn ogen goed de kost. Hij leerde het meisje Elles Berger kennen en de rest van het verhaal is bekend. De enige door Hughes overgehaalde Britse voetballer die het hier langer uit hield dan een jaar is tot nu toe Douglas George. Hij is dan ook getrouwd met een meisje dat hij op vakantie op Majorca leerde kennen. Zodoende. Keith Masefield kwam drie jaar geleden met de jeugd van Aston Villa naar het Blauw Wit-toernooi, kennelijk een prima gelegenheid om con tacten buiten de voetballerij te leggen. Hij en een Amsterdamse schone verloren el kaar niet uit het oog. Elly in den Berken volgde haar Keith een jaar geleden naar Birmingham waar Masefield het als profvoetballer probeerde te maken bij Aston Villa. „Ik kwam daar toen ik vijftien, nee, zestien jaar was. Dan wordt je aangenomen als leerling, dat be tekent ’s ochtends trainen en ’s middags schoenen schoonmaken van de vedetten, het stadion opruimen en meer van dat werk. Toen ik daar een jaar was tekende ik als professional en als zodanig heb ik meestal in het reserveteam van Villa ge speeld. Ik was rechtsback en had de pech dat in het eerste van de club John Gidman op die plek speelt. Hij is pas een jaar of 23 en Engels jeugdinternational. Dat bete kent dat hij nog jaren meekan. Verleden seizoen ben ik negen keer voor hem inge vallen". Verhuisonderneming Specialist op gebied van kantoor inboedelverhuizingen met Korte Spaarne 21, Haarlem, tel. 023 326099/075 171700. H 'S: ZEIST (ANP). Van Dijk, de midden velder van FC Groningen, die zondag in de wedstrijd EindhovenGroningen door scheidsrechter Bakker van het veld werd gestuurd, is niet gestraft door de tucht- commissie van de KNVB. Van Dijk kreeg de rode kaart van de scheidsrechter na een incident met Bloemers, waarbij hij vol- I gens de heer Bakker naar zijn tegenstan der zou hebben geslagen. De tuchtcommis- sie echter was van mening dat Van Dijk niet meer dan een afwerende beweging naar Bloemers heeft gemaakt, toen deze hem, terwijl hij geblesseerd op de grond lag, van het veld wilde trekken. Bloemers werd door de tuchtcommissie gestraft met een boete van 125 gulden. In de tweede strafzaak, die mondeling werd behandeld, kreeg Titaley van Fortuna SC, een schor sing voor een wedstrijd, een voorwaarde lijke schorsing voor een duel en een boete van 75 gulden. Rhode ie is uit r gestoten. Dat maakte een woordvoerder van de interna tionale gewichtheffederatie in Stuttgart bekend. Met vijftien stemmen voor en ze ven onthoudingen verloor Rhodesiö zijn plaats. De stemming weid gehouden op verzoek van nieuwe leden als Bahrein. Oeganda en Congo. Uw installateur: Kalkovenweg 58, Postbus 337, Telefoon (01720) 2 03 00 Pascalstraat 11, Postbus 157. Telefoon (02207) 1 27 18 minste, daar had hij voor 100 procent op gerekend. Hegeman: „Begin juli werden de uitnodigingen voor de eerste training verstuurd. Ik had er geen gekregen. Erg vond ik het eigenlijk niet, want een tweede seizoen in het C-elftal zag ik wel zitten. Een paar dagen voor de eerste training kwam bestuurslid Bob van der Aar naar me toe en vertelde me dat ik toch op de eerste training werd verwacht. Een beetje ver- (ADVERTENTIES) Opvallend is dat ondanks de malaise waarin Telstar op dit moment verkeert Harry Hegeman constant speelt. Het is duidelijk dat sommige spelers naarmate de resultaten uitblijven zelf ook in hun spel met sprongen achteruit gaan. Hege man: „Dat kan Wel zijn, maar op dit mo ment is de sfeer in de ploeg nog steeds geweldig. In deze situatie moet op een gegeven moment verandering komen. We hebben kwaliteit genoeg om over dit dode punt heen te komen. Het is alleen net wat Petescu steeds zegt: we moeten geduld en Keith Masefield: „Haarlem eindigt in de middenmoot” een manager en een trainer, hè? Nou de een wilde me wel laten komen spelen, maar de ander wilde een aanvaller en geen verdediger. Nee, ik ben niet bij PSV ge weest voor een testtraining”. Hughes: „La ter heb ik nog een keer met Saunders contact gehad maar ze vroegen nóg te veel centen. Ik heb gewoon gezegd dat we dat niet hadden. Uiteindelijk hebben we hem voor twee jaar gecontracteerd. Haarlem heeft een bepaalde som geld nu over ge maakt en een deel volgt later. Ik ben erg blij met hem”. En dat blijkt. Na een paar goede duels in het C-team liet Hughes de gedrongen voet baller vier weken terug zijn debuut in de eredivisie maken tegen Feyenoord. Daar na speelde Masefield een prima partij in de thuiswedstrijd tegen Roda. Afgelopen zaterdag verkoos Hughes hem boven de technicus Van den Ban voor de ontmoe ting bij Go Ahead. Masefield, nog bij zijn schoonfamilie in Amsterdam wonend maar binnenkort op een Haarlemse flat: „Bij Villa was ik een beetje op dood spoor geraakt. Tegen de manager heb ik gezegd dat mijn vriendin zo graag naar Nederland terugwilde. Daar had hij wel begrip voor. Mijn ouders zijn een paar jaar terug over- - TsW» Harry Hegeman: ..De sfeer is nog steeds gewéldig” het nodige geluk hebben. Tegen PSV heb ben we een hele goede wedstrijd gespeeld. Ik speelde samen met Paul Stam dubbele voorstopper. Lubse heeft weinig kansen gehad. Iedereen zag het na die kleine ne derlaag weer helemaal zitten. Onbegrijpe lijk dat we zo de mist ingingen. Ik heb ér geen verklaring voor. Misschien waren we wat overgeconcentreerd.” V

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 14