Lillestrom Hughes: PETESCU: HAARLEM Lichte verwondingen na ravage op Zandvoort SUPPORTERS OPGEPAKT SPEELT ERG SIMPEL China gelijk tegen Cosmos beschuldigt Docherty „Stom dat we niet zijn doorgegaan" „Anders kan Gutendorf bij HSV vertrekken" iw. Schuldvraag Chaotisch Ervaring Gelukkig Opbouw 12 MAANDAG Oude fout Stofwolk SPORT ••S Krohn eist resultaten (Van onze sportredactie) SPORTIEF I F ormule-F ord-coureurs ontsnappen aan de dood (Van onze sportredactie) laün. S 5 1 6 •den •den De Zuidafrikaanse Desiré Wilson zat er het dichtst achter en zij vertelt: „Ik wist dat Van Dedem leidde en voor me zag ik in een dichte stofwolk wagens dwars over de Het enthousiaste Vitesse, dat het vooral van inzet moest hebben, keek namelijk al vrij snel tegen een achterstand aan toen de verder onopvallende Willy Kreuz aan het werk gezet door Wim Jansen na zo’n acht minuten een onschuldig ogend mis verstand in de Gelderse defensie afstrafte. Het duel tussen de reus contra Klein duimpje, zoals deze op papier ongelijke strijd was aangekondigd, kreeg tegen alle verwachtingen in een ander verloop, hoe wel het daar voor rust nog niet naar uitzagi Niets leek meer een zege in de weg te staan. En met die gedachte in het achter- Ook de positie van trainer Hennes Weisweiler bij FC Köln is momenteel aan scherpe kritiek onderhevig. Zijn tegenstanders grepen de kleurloze remise van de Keulse ploeg afgelopen woensdagavond in het UEFA-Cupduel met FC Porto onmid dellijk aan als het overtuigende bewijs dat Weisweiler dient te vertrekken. De daarop volgende nederlaag tegen de Hambur ger SV sterkte die groep opposanten nog eens in die overtui ging. Door het verlies in Hamburg zakte FC Köln van de derde naar de gedeelde negende plaats met een achterstand van vijf punten op koploper Schalke 04. voormalige HSV-doelman Arkoe Oczan, die momenteel als assistent van Gutendorf op de loonlijst staat, nadat de Turk ook reeds als zodanig werkzaam was onder Kuno Klotzer. Niet bepaald in het voordeel van Gutendorf is bovendien dat het merendeel van de spelers deze trainerswissel zou toejuichen, omdat zij weinig vertrouwen hebben in het vakmanschap van Gutendorf. hoofd voelde Feyenoord er weinig voor tot het uiterste te gaan. Uiteindelijk is de Rotterdamse miljoe nenbrigade aan deze arrogante houding kapot gegaan. Want het zwoegende Vitesse ontwikkelde zoveel activiteiten dat er in het tweede bedrijf ruimschoots geoogst kon worden. In het eerste part slaagde het geroutineerde Feyenoord er op basis van het technisch vernuft nog in de Arnhemse dadendrang te beteugelen, ofschoon een afgekeurd doelpunt van spits Bleyenberg kort voor rust een teken aan de wand vormde. De brigade van trainer Boskov nog altijd zonder Mansveld, Schneider en Nico Jansen profiteerde voor rust van de angst die de Vicessenaren onbewust toch voor de gerenommeerde Maasstede lijke ploeg aan de dag legden. Na de hervatting stond er echter een ander Vitesse in het veld. De manschap pen van trainer Wullems voelden aan dat zij het karwei tegen dit Feyenoord konden klaren. Iets wat bevestigd werd met een hoopgevend offensief waarbij de Rotter damse defensie onder zware druk kwam te staan. De ene na de andere uitgespeelde kans kreeg Vitesse, maar door de gehaast heid van de Arnhemse voorwaartsen hield doelman Treytel zijn domein voorlopig nog schoon. In de 65e minuut zag het er zelfs naar uit dat de thuisclub de eenade- hij in een poging zijn werk te doen tegen de grond werd gewerkt. Toen hij zich met een ontvelde onderarm, een kapotte kamera en stukgescheurde kleding bij de EHBO- post meldde, bleek men daar geen jodium te hebben. De voorraad was naar de plaats van het ongeval gebracht, omdat men aan vankelijk in de veronderstelling verkeerde met een zeer ernstig ongeval te maken te hebben. Resteert nog de schuldvraag. Een aantal rijders schoof de schuld in de schoenen van Henk Bökenkamp, die nog steeds niet zou beseffen dat rijden in een formule- wagen heel iets anders is als het besturen van een Simcaatje. „Hij denkt nog steeds dat hij in een toerwagen aan het rammen is”, was een veel gehoorde kreet. Böken kamp had geen behoefte om kommentaar te leveren. „Voor kommentaar moet je bij de sportkommissie zijn”, was zijn ant woord op de vraag of hij schuld had aan het ongeval. De sportkommissie houdt de schuld vraag nog een weekje open. Eerst zullen alle rijders, die bij het ongeval betrokken zijn geweest worden gehoord. Ook zal nog worden bekeken of de race op de finaledag van het raceseisoen op 2 oktober kan wor den over gereden. De organisatie achtte het raadzamer om niet in te gaan op het verzoek van enkele coureurs om de race alsnog van start te doen gaan. surelijst bij Telstar werd vrijdag nog uit gebreid toen Louis van Gaal trainer Mir cea Petescu verraste met een verstuikte enkel. De nieuwe spits van Telstar denkt zelf nog wel twee weken uit de running te zijn, maar de medische staf van Telstar ziet het rooskleuriger in. In ieder geval moest Petescu weer iets nieuws verzin nen om de aanval zo veel mogelijk op volle sterkte te brengen. De keuze viel op Peter Caljouw, die vorig seizoen enkele wedstrijden bij Haarlem meespeelde. Bij Telstar kon hij echter geen opvallen de rol vervullen. Caljouw kreeg maar één echte kans, maar zijn lob verdween over het doel van Boersma. Hughes bracht het team in het veld dat vorige week verras send van Go Ahead Eagles won. Dat bete kende dat ook Keith Masefield weer deel uitmaakte van de Haarlem-elf. De Engels man maakte weer een bijzonder goede indruk. Niet alleen verdedigend staat hij zijn mannetje hij maakte Peter Cal jouw diverse keren al op het middenveld onschadelijk maar hij zorgt ook voor de nodige aanvallende impulsen. Vaak weet hij met de bal aan zijn voet de vijandelijke Unies binnen te sluipen en geeft dan een goede pass af. Samen met Joop Wilubret en Martin Haar is het middenveld van Haarlem dan vrij sterk bezet, hoewel Wild- bret nog lang niet zijn vorm bereikt heeft van het afgelopen seizoen. Bij Telstar liggen de problemen duide lijk op het middenveld. Hegeman is geen specifieke middenvelder hij speelde in het C-team jarenlang als libero maar Petescu heeft op dit moment nu eenmaal niemand anders om op deze belangrijke plaats te zetten, Hegeman doet het overi gens niet slecht, maar hij mist ervaring om een overheersende rol te spelen. Van Oorschot en Mikkelsen stonden verder op het middenveld. Van Oorschot speelde in de eerste helft ver beneden zijn kunnen en leed veel balverlies. Mikkelsen beant woordt bij Telstar niet helemaal aan de verwachtingen. De Deen heeft zich snel aangepast aan het huidige niveau van zijn club. Het openingsoffensief van Haarlem was echter van korte duur. Na een kwartier vervielen de Haarlemmers weer in hun oude fout door te veel achteruit en in de breedte te spelen. De wedstrijd was hier door het aanzien niet meer waard, omdat Telstar-aanvallen ook niets voorstelden. De merkwaardige terugval van Haarlem werd in de tweede helft gecontinueerd. Telstar rook de kans en sloeg ook toe. Paul Stam leidde het doelpunt in toen hij de bal op rechts naar de meegekomen Driesen speelde. De blonde verdediger bracht de bal hoog voor het doel en Jonker stond klaar om met zijn hoofd raak te koppen. Een aantal dekkingsfouten aan Haarlem- zijde gingen aan het doelpunt vooraf. Omdat zowel Haarlem als Telstar zich gelukkig toonde met het punt was er van voetbal verder geen sprake meer. Een hoop gerommel op het middenveld werd maar zelden onderbroken door een inte ressante actie. Medik maakte nog wel twee keer hands, Huyg miste een fraaie schietkans en een schot van Haar werd goed gestopt door Van der Meeren, maar het kon de smaak van een slechte wed strijd niet wegwerken. Barry Hughes vond het maar vreemd dat zijn ploeg niet doorging na het eerste doelpunt: „Het middenveld ontbrak in de tweede helft. Ik wilde Van den Ban er nog wel inzetten, maar hij tobt met een blessu re. George is meer een verdediger, dus die kon ik ook moeilijk in het veld brengen. We hadden wel twee strafschoppen moe ten hebben door die handsballen.” Petescu was al iets opgewekter dan de laatste weken. „Misschien dat het zelfver trouwen nu gaat komen,” aldus de Roe meen. „De opbouw van Haarlem was vrij eenvoudig. Alles wordt nog op Van den Berg gespeeld, dus dat is eenvoudig. Met die blessures moet ik iedere week weer kijken wat ik in het veld kan brengen.” Misschien dat het zelfvertrouwen bij Telstar terugkomt. Tegen Ajax spelen de Velsenaren op Schoonenberg altijd rede lijk. Misschien dit seizoen ook. HANS BOTMAN jiale p te >ezit ad. 1 en ndig >nze ilMhe 1 val- De »e- ►eilijk Een enkeling slaagde erin de blokkade te doorbreken, maar er was ook een foto graaf die door een ordekommissaris met een bezem werd teruggeslagen. Een colle ga van hem verging het al niet beter, toen 76.00 Ma, 126,05 52,00 144,00 170,’S 40,76 6,M 103,30 39,30 68,00 134,50 58,00 73,00 58a 49J0l 40,50 78,50 151,50 129a 110,00 29,80 131,00 82,50 169,50 64,00 52,50 46,10 61,00 60,50 44,70 662,00 55,00 51,20 76,50 57,50 30,80 37,00 146,90 31,80' 54,00 109,00 76,50 60,00 2,001 64,80 150,00 154,00 66,00 213,00 66,50 54,60 164,50 76,00t 33,30 150,00 86,50 86,70 69,80 32a 104,00 107,00 71,50 69,90 206,50 36,50 111,50 121,50 111,00 65,00 45,70 46,80 258,00 500,00 153,00 99,00 440,00 klap had gekregen, toen Gerard van der Lem ongehinderd uit een vrije trap van Wim Jansen kon inknallen. Niemand van de ruim 16.000 toeschouwers gaf nog een cent voor de kansen van de debutant. Zeker niet nadat zo’n kwartier voor het einde er opnieuw een treffer van Vitesse- naar Bleyenberg wegens hands was gean nuleerd. Op de karaktervolle instelling der gast heren verkeek het hautaine Feyenoord zich lelijk. Ofschoon hier wel aan moet worden toegevoegd dat Vitesse 2 straf schoppen versierde. Dat dit kon gebeuren lag aan arbiter Mulder, die tegen het einde geen vat meer op het spel had, gezien Onmiddellijk na het ongeval werd de wedstrijd gestaakt waardoor de hulpver lening vrijwel meteen op gang kon komen. De eerste berichten waren, dat er doden zouden zijn gevallen en politie en reservisten kregen opdracht de plaats van het ongeval hermetisch af te sluiten, het geen tot chaotische toestanden leidde om dat fotografen en journalisten door deze maatregel gehinderd werden hun werk naar behoren uit te voeren. tweede bedrijf tussen de twee zwakke broeders in de eredivisie speelde Telstar met meer zelfvertrouwen dan in alle eerde re wedstrijden bij elkaar. Dit ondanks de vrij snelle dreun die door Haarlem werd uitgedeeld. Al in de vierde minuut wist Lensen, die inmiddels met drie doelpunten een riante positie op de „topscorerslijst” van Haarlem heeft veroverd, doelman Van der Meeren te passeren. Van der Meeren ging zelf niet helemaal vrijuit bij deze treffer. Een beetje paniekerig schoot hij de bal uit voor de voeten van Pieter Huyg, die direct een schietpoging waagde. Zijn schot werd echter een voorzet aan Lensen, die zich van Bischot ontdeed. De Telstar-spe- lers protesteerden wegens buitenspel Jos Jonker werd opgeschreven door de zwak leidende scheidsrechter Keizer maar de grensrechter was onverbiddelijk in zijn beslissing. DEN HAAG. Tijdens ongeregeld heden op de tribune bij de wedstrijd FC Den HaagNEC heeft de Haagse politie zaterdagavond drie Hagenaars opgepakt en in verzekerde bewaring gesteld. In de tweede helft van de wed strijd ontstonden er relletjes op de gro te tribune. Er werden banken vernield en de stukken hout werden door de baldadige supporters in het publiek ge gooid. Pas nadat een kleine poli tiemacht te voet en te paard was opge treden, werd het weer enigszins rustig. PEKING (Reuter). Het Chinese na tionale voetbalelftal heeft zaterdag in Peking de voetbalkampioen van de Verenigde Staten, New York Cosmos, op 1-1 gehouden. De 80.000 toeschou wers zagen Ljoe Li Foe elf minuten na rust het eerste doelpunt maken. Inval ler Tony Field bracht de ploeg van Pele en Beckenbauer twee minuten voor tijd weer op gelijke hoogte. Michael Bleekemolen die aan het onge val was ontkomen, doordat hij in de kop groep zat, heeft een dergelijke klap al lang van tevoren zien aankomen en hij zegt: „Het moest er gewoon een keer van komen en gelukkig is het allemaal nog meegevallen.. Als ik dit zie dan schrik ik me lam, maar het was gewoon te ver wachten. Op het rechte eind ben je voort durend aan het slalommen, hetgeen uiter aard levensgevaarlijk is. Ik doe er zelf net zo hard aan mee hoor, maar de kans op brokken wordt daardoor erg groot. ondsei 3,31 3,51 5,65 2,71 6.21 (Van onze sportredactie) HAARLEM. Een puntendeling was het enige waar Haarlem en Telstar recht op hadden. In deze sfeerloze streekderby, slechts 5000 mensen vonden het duel een bezoek waard, pakte Telstar zijn eerste punt. Haarlem vond het allemaal best, want echt to^het uiterste is dé ploeg van Barry Hughes niet gegaan. Telstar wel, want inmiddels is wel duidelijk gewor den dat de IJmuider ploeg alleen door heel hard werken aan een prolongatie van het eredivisieschap kan denken. De bles- Het ongeval gebeurde in de derde van de in totaal twaalf te rijden ronden van de Formule Ford-race, welke als hoofdscho tel stond vermeld op hét overvolle pro gramma van de door de Nederlandse Au- torensport Vereniging georganiseerde Zandvoort Trophy. Er had zich zojuist een kopgroep gevormd met aan de leiding de in Engeland woonachtige Amerikaanse gastrijder Rad Dougall met daar vlak ach ter onder andere de kopmannen van het klassement Michael Bleekemolen en Ros de Giaxa de Salvi. Tussen de leiders en het peloton was zelfs reeds een vrij groot gat gevallen. Voorin het grote veld werden verwoede pogingen gedaan om aansluiting te krijgen bij de vluchters. Eén zo’n poging werd fataal. Henk Bökenkamp stuurde zijn Crosslé ter hoogte van tunnel west op nauwelijks tweehonderd meter van de startstreep, naast de op dat moment het peloton aanvoerende Crosslé van Arthur van Dedem. Op volle snelheid raakten beide wagens elkaar, waarna ontwijken door zes achterop komende coureurs niet meer mogelijk was. Danny Lensen scoort het derde Haarlemse doelpunt in deze competitie. Paul van der Meeren (links) en Fred Bischot (tweede van rechts), Piet van den Berg loopt voor de zekerheid mee. VERVAL FEYENOORD ERG DRAMATISCH (Van onze sportredactie) ARNHEM. Feyenoord is allang niet meer de topploeg van weleer. Sterker nog: het heeft er zo langzamerhand na acht competitiewedstrijden de schijn van dat het Rotterdamse verval dramatische vormen begint aan te nemen. Hoe moet anders het miezerige 2-2 gelijke spel tegen Vitesse verklaard worden? De Arnhemse debutant in de eredivisie moet zich op alle fronten behelpen met bescheiden middelen en wordt niet voor niets een regelrechte degradant genoemd. Maar Vi tesse slaagde er gisteren op het kolkende Monnikenhuizen wel in het schrijnende onttakelingsproces binnen de Rotterdam se gelederen haarfijn bloot te leggen. ZANDVOORT. Dat er gisteren op het Zandvoorste circuit geen doden zijn ge vallen mag een wonder heten. Een achttal coureurs en met name Ric van Kempen, Arthur van Dedem, Leo Steenbergen en Desiré Wilson zijn aan de dood ontsnapt, toen halverwege het rechte eind een acht tal Formule-Ford-rijders met een snel heid van ruim tweehonderd kilometer per uur op elkaar invlogen. Het is onbegrijpe lijk dat een bovenbeenfractuur van Ric van Kempen en een lichte hersenschud ding van Leo Steenbergen de enige ver wondingen van betekenis zijn na een der gelijke klap. baan schieten. Ik moest wel vol in de remmen gaan en daardoor kwam ik links van de baan tegen de vangrail en ketste naar de andere kant van de baan. Door het opwaaiende zand kon je niets zien. Het ging allemaal vreselijk snel en we mogen alleen maar blij zijn dat het zo is afgelo pen”. Desiré hield er een zwaar gekneusde pols aan over, maar heel wat moeilijker had Ric van Kempen het op het moment dat de Zuidafrikaanse dit op de plaats van het ongeval stond te vertellen. Brandweer lieden waren er namelijk nog steeds niet in geslaagd om Ric van Kempen, die op haar was ingereden, uit zijn benarde positie te bevrijden. De ongelukkige Haarlemmer moest uit zijn in een stuk verwrongen staal veranderde Crosslé worden gezaagd, een operatie die een half uur in beslag zou nemen. Direkt na het ongeval deed de situatie zich ernstig aanzien. Achter de vangrail lag Leo Steenbergen roerloos in de berm, Ric van Kempen zat bekneld tussen een hoop verwrongen staal, terwijl een aantal coureurs verdwaasd over de baan rende. Arthur van Dedem verdween het eerst in de ziekenauto, maar zijn lichte verwondin gen konden ter plekke worden behandeld, zo ook die van Desiré Wilson. De terugkomst van Fred Bischot in de achterhoede bij de Velsenaren was niet alleen kwalitatief een versterking, maar heeft ook zijn uitwerking niet gemist op het moreel van de ploeg. Vooral in liet zijn merkwaardige beslissingen over en weer. Aldus werd een onschuldige sliding van Wim Jansen bestraft met een straf schop en werd Wim Rijsbergen eveneens het slachtoffer van de theatrale kunsten die de Vitessenaren aanwendden. In beide gevallen voltrok aanvoerder Bosveld het vonnis, waardoor de vurig bejubelde Arn hemse formatie alsnog verdiend langszij Feyenoord kwam. Overigens eindigde het zinderende duel voor Treytel extra triest. De Rotterdamse doelman kreeg namelijk een gele kaart toen hij scheidsrechter Mul der voor dief uitmaakte padat deze voor de tweede keer naar de elfmeterstip had gewezen. OSLO. De Noorse eerste-divi- sieclub Lillestrom overweegt een pro ces tégen de Engelsman Tommy Do cherty. Docherty die zaterdag een con tract bij Derby County tekende wordt door Lillestrom beschuldigd van con tractbreuk. Een woordvoerder van Lil lestrom: „We zullen onze advocaten in schakelen om te kijken wat we er aan kunnen doen. Docherty had bij ons getekend voor twee jaar. Er is geen sprake van dat wij Docherty toestem ming hébben gegeven onze overeen komst als ongeldig te zien Iets wat Docherty zaterdag voor de Engelse te levisie had verklaard. ENSCHEDE. De verstandhouding tussen dr. Peter Krohn, de manager, en Rudi Gutendorf, de trainer van de Hamburger SV, verslechtert met de dag. Ook de magere overwinning (1-0) van zaterdag op FC Köln heeft daaraan weinig kunnen veran deren. Peter Krohn verwijt Gutendorf dat hij er nog immer niet in geslaagd is van de ploeg een sterk collectief te maken. Ondanks de aanwezigheid van een groot aantal klasse-voet- ballers als Kaltz, Keegan, Bul jan, Kargus en Volkert. Of schoon Gutendorf in Hamburg een contract tekende voor één seizoen, heeft Krohn inmiddels laten weten dat de termijn van 100 dagen binnenkort afloopt waarin de Hamburger SV het topniveau moet hebben bereikt. „Slaagt hij daarin niet”,, aldus de in trainerskringen weinig populaire Peter Krohn, „dan kan Gutendorf met onmiddellijke ingang vertrekken”. Zijn opvolger staat reeds klaar en is de teerd 50 233,6 47 6,4 40 5,5 Michael Bleekemolen: „Het moest er een keer van komen”. Tommy Docherty: Beschuldigd van contractbreuk -

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13