Softbalteam had sterkste zenuwen in degradatiewedstrijden Ook de beker voor Nicols FELLE EINDSPRINT VAN DE PINGUÏNS Winst Boekenroode voor bridge-beker EERSTE ZEGE VOOR VERJONGD AKRIDES Onvoldoende zaalruimte voor bridgers Conno du Fossé schoot tekort overwinning van Tebroke Biljarttrofee voor Jaspersen Schitterende IS. .BON Jeugdteams Nicols zijn ook succesvol 1 as 32.000 technische artikelen In een katalogus die u gebruikt als uw eigen magazijn GRATIS VAN OVeftOOffi 4 draagbanden 100 oliestandkijkglazen 830 m magazijnstelling 19 18 19 7 7 SPORT SEPTEMBER MAANDAG sin SÉ UIT VOORRAAD VAN OVeffoOffl UIT VOORRAAD VAN <§^OVeflOOm Partikulieren 1-2.50 Giro™. 433540 hdo SB UIT VOORRAAD VAN OVeftOOffl I I Routine Bloemendaal beslissend oor- Rooswijk zeker (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Van onze bridgemedewerker) (ADVERTENTIE) ed en tho- Ge- Tel. eet uur Twee factoren waren uiteindelijk beslis send voor prolongatie van het hoofdklas- 'seschap. Allereerst was daar de routine van Bloemendaal, die de ploeg overeind hield en anderzijds was daar Storks dat te nonchalant met de vele scoringskansen omsprong. Te veel gokte de Haagse forma tie op de lange klap, die op de beslissende momenten echter achterwege bleef. Al in het eerste duel van zaterdag gaven de Haagse speelsters aanmerkelijk meer hits dan de thuisclub. Vooral in de vijfde in ning kreeg Storks de kans de achterstand ongedaan te maken. Maar onverantwoord honklopen van Marian Warners deed de schade voor Bloemendaal tot één run be perkt blijven. Een run van Karin de Vrijer, die niet voldoende bleek om de al snel opgelopen 2-0 achterstand ongedaan te maken. Runs, die Marleen Diederiks in de eerste inning en Monique Fris in de derde inning konden scoren omdat het Haagse verreveld niet accuraat genoeg reageerde op het weinig overtuigende slaan van de Bloemendaal-aanval. Ondanks de 2-1 winst in de eerste wed strijd bleek Bloemendaal zondag in Den Haag niet direct aan vertrouwen gewon nen te hebben. Wel werd Storks drie in nings lang van runs afgehouden, maar steeds weer was er de dreiging van het naderend onheil. Zeker verdiend was dan ook de run van Marian Paul in de vierde inning op een opofferingsslag van Kirsten Foppen. PRAAG. De cross van de Rude Pra- vo in Praag, in wezen meer een parkloop dan een echte cross en waarbij de snel heid de doorslag geeft heeft door de jaren heen een grote faam verworven voorna melijk door de namen die de erelijst van winnaars in de 23 jaar kent. We noemen Emil Zatopek, winnaar in 1950, Gaston Roelants in 1963 en Lasse Viren in 1971, 1972 en 1976. Reeds vele jaren behoort Nederland tot de vaste deelnemers en de tijd ligt nog kort achter ons dat een plaats bij de eerste 20 als een goede prestatie werd aangerekend. Op deze lijst van im posante namen is na de 23e editie Gerard Tebroke als trotse triomfator bijgeschre ven. Na zijn fraaie 27.37,6 in Londen op de tien kilometer behoorde de Nederlander tot de favorieten ondanks de aanwezig heid van Lasse Viren, de viervoudige Olympische kampioen. Deze verklaarde voor de wedstrijd: „De uitslag interes seert me niet, maar ik win”. Er verschenen 70 lopers aan de start uit 13 landen. In de eerste ronde van 2650 meter er moesten in totaal vier worden afgelegd was er nog een compacte groep met op kop Viren, Tebroke en de Oostduitser Leibritz. In de tweede ronde handhaafde dit trio zich met Viren nog steeds op kop. In de voorlaatste ronde sloeg Tebroke echter toe. Een demarrage op een hellinkje sloeg een gat. „Tot mijn verbazing konden die anderen niet meer volgen,” was het commentaar van de win naar na afloop. De laatste ronde ging Te broke in met een voorsprong van ongeveer 60 meter op Viren. „Ik heb niemand meer gezien en als Viren had aangevallen had ik macht genoeg gehad,” aldus Tebroke. Bij het passeren van de finish had hij zijn voorsprong uitgebouwd tot 24,8 seconden op Viren en 35,3 seconden op de Tsjech Zwiefelhofer. Zijn 32.56,8 betekende een nieuw record voor deze loop. Het oude Arbiter Piet van der Ploeg is zeker van zijn zaak. Marian Warners (Storks) wordt op de thuisplaat het slachtoffer van het samenspel tussen kortestop Monique Fris en achtervangster Simone van Dijck. BLOEMENDA ALIJMOND. Tradi tiegetrouw opende het district Kenne- merland het bridgeseizoen met de strijd om de Jan Visserbeker en de Santhaesbo- kaal. Aan de drive, die in „Rusthoek” in Bleomendaal plaatsvond, namen vieren- (Van onze softbalmedewerker) BLOEMENDAAL-DEN HAAG. In twee duels, die op het scherpst van de snede werden uitgevochten, heeft Bloe mendaal de plaats in de hoofdklasse soft bal weten vasthouden via twee overwin ningen op het Haagse D-Tours Storks. Overwinningen, die bijzonder veel ge vergd moeten hebben van de zenuwen van alles wat zich mocht rekenen tot de Bloe- mendaai-aanhang. Want wat niemand ei genlijk verwacht had werd in beide duels düidelijk. D-Tours Storks beschikte over een aanval waarop Bloemendaal veelvul dig het antwoord moest schuldig blijven. Dat de Whites desondanks toch twee keer aan het langste eind trokken mocht in feite een wonder genoemd worden. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Na het lands kampioenschap is Tetramin Nicols er ook in geslaagd de KNBSB-beker in de wacht te slepen. Na een 15 innings durend duel, dat zich over drie uur en veertig minuten uitstrekte, sloeg Jersey van Doomspeek in de finale Leo Naaktgeboren binnen, waardoor HCAW definitief werd versla gen. Twaalf innings lang hadden de Bus- summers de stand op 2-2 kunnen be vriezen eer zij tot capitulatie werden ge dwongen door de klap van Van Doorn- speek, 3-2. HAARLEM-IJMOND. Bij de start van de basketbalcompetitie heeft het sterk verjongde Akrides in de landelijke eerste klasse in Den Haag de eerste winst in de wacht gesleept door Argus voor eigen pu bliek met 61-78 aan de verkeerde kant van de score te laten. Ondanks het feit dat de ploeg van Joop van Rijn in dit treffen nauwelijks kon beschikken over de gebles seerde Jos Meijer kon de IJmuidense for matie door het goede stuwende werk van de guards Ron Pluimert en de debuteren de Léon Corten toch bouwen aan een riante 26-45 voorsprong bij de basketver- wisseling. In het begin van de tweede helft vlotte het veel minder aan IJmuidense zijde. Met slordig en te gehaast spel sloop de onrust in de ploeg en kon de thuisclub tot 44-54 terugkomen. Het overschakelen op een zone-verdediging bracht de rust in het spel echter terug, terwijl intercepties van Hans lad, eo- na- uur me, St. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Naast het eerste elftal van de honkbalvereniging Nicols gaat het ook de andere elftallen voor de wind. Dit weekend legden twee jeugdteams beslag op het kampioenschap van Nederland. De junioren A veroverden deze titel gisteren in het Pim Mulierstadion door twee over winningen. Tegen het Nunense HSCN werd het 14-0. Tegen Sparta was het span nender, want er werd een benauwde over winning van 8-7 behaald. Zaterdag wer den de adspiranten A Nederlands kampi oen door twee ruime zeges. Tegen WSB werd het 8-0 en HSCN werd verslagen met de alleszeggende cijfers van 14-0. Ver der zit het C-team ook nog in de race om het kampioenschap. Het derde team werd al eerder afdelingskampioen. Tolhuislaan 47. Den Dolder Tel 030 - 78 46 41 Telex 47094 HCAW nam in de eerste inning een 2-0 voorsprong door Alfred de Leeuw en Wim Hageman, die tezamen kans zagen om drie honken te stelen, waaronder eenmaal de thuisplaat. In de derde slagbeurt kwam Nicols gelijk door toedoen van pitcher Jan Dik Leurs en Ton de Jager die na zelf honkslagen te hebben geproduceerd door twee fouten van het Bussumse veld rond konden komen. Hierna zou het tot de vijf tiende inning duren eer de landskampioen er weer in zou slagen een speler op het derde honk te laten verschijnen. HCAW was daar al in de negende inning in ge slaagd toen de honken twee en drie waren bezet met slechts een man uit. Douglas Morton, die inmiddels het karwei op de heuvel van Jan Dik Leurs had overgeno men, zette koelbloedig pitcher Ed Tromp op drie slag en zag Bart Seidel gevangen. Het seizoen zit er voor Nicols nog niet op. Volgende week moet in Italië worden aan getreden voor de strijd om de Europacup. In de voorronde heeft Nicols al met de kracht van de Italianen kunnen kennis maken, zodat menniet al te optimistisch over het uiteindelijke resultaat naar het zuiden zal afreizen. Een eventueel behalen van de Europacup zou betekenen, dat Ni cols alle trofeeën die er maar te behalen zijn dit seizoen zou veroveren. Een kunst stukje, dat de ploeg al eens eerder in 1975 wist te realiseren. (Van onze atletiekmedewerker) HAARLEM. In Nijmegen werd zater dag door de Holland-atleet Conno du Fos sé een aanval ondernomen op het Holland clubrecord op de 10 km, wat reeds op zijn naam stond. Tot 5 km wist Du Fossé volgens schema te lopen maar moest toen duidelijk gas terugnemen. De laatste 2 km wist hij zijn tempo weer op te schroeven, doch dat mocht niet meer baten. Eindtijd was 31.37.2, 4.2 sec. te kort. De Haarlemse CD-jeugd was present bij een vrije wedstrijd in Amsterdam. Dennis Kruithof wist bij het hoogspringen JD de 1.35 te bereiken, wat eveneens Arjan Kroes gelukte. Kruithof stootte de kogel tot 10.23. De 1000 m. werd door Kennet Portanger en Marcus Treep in resp. 3.21.9 en 3.27.2 gelopen. Bij de JC liep Edwin Cabri de 800 m.in 2.28.3. Op de 100 m. kwamen Richard Kruithof en Daan van Rijsbergen aan de start. Zij finishten in 12.3 en 12.8. Van Rijsbergen sprong te vens 4.90 ver. Tijdens de Haagse kampioenschappen Het foutloze veldspel redde Bloemen daal echter van een onoverbrugbare ach terstand. Hoe fataal het onbenut laten van de scoringskansten Storks werd, bewees tenslotte de zesde inning. Een zich aan de laatste strohalm vastklampend Bloemen daal verwierf zich via honkslagen van Yo landa Steyn en Marleen Diederiks sco ringskansen, die niet onbenut bleven. Wat gelukkige klappen van Simone van Dijck en Greet Valster luidden de Bloemendaal- runs in. Toen bovendien Monique van Schie niet faalde en Corinne Diederiks de helpende hand van het Haagse veldwerk kreeg toegestoken, was de strijd in feite gestreden. Wel kwamen Marian Kuyven- hoven en Mia Spaargaren in de laatste slagbeurt nog tot hits, maar zestien honk slagen, in twee wedstrijden bleken voor niet meer dan twee runs goed. Eindstand 1-3. ?:K- (Van onze bridgemedewerker) BLOEMENDAAL. De drukbezochte algemene vergadering van het district Kennemerland van de Nederlandse Brid ge Bond, die zaterdag in „Rusthoek” in Bloemendaal werd gehouden, had een vlak verloop. Voorzitter Van Baasbank deelde in zijn openingswoord mede dat de groei in ledental van zijn district bij het landelijk gemiddelde achterbleef. De oor zaak daarvan ligt vooral in het feit dat vele bridgeclubs met een gebrek aan vol doende zaalruimte te kampen hebben. Bij de plannen voor de bouw van sporthallen wordt gelukkig nu ook met de belangen van de schakers, dammers en bridgers rekening gehouden zodat het zich laat aanzien dat de denksporters in de naaste toekomst meer armslag zullen krijgen. Drs Bink, die tot bondspenningmeester is benoemd, en vele jaren de financiën van het district Kennemerland in goede banen had geleid, werd opgevolgd door Mr. J. van der Bijl. De aandacht werd gevestigd op het feit dat ook bij bridgewedstrijden de kritiek van de spelers op de arbitrale beslissingen steeds grotere vormen gaat aannemen. Ofschoon de gele en rode kaart nog niet hun intrede bij de bridgebond hebben gedaan zal toch tegen de uitwassen worden opgetreden. De recidivisten ko men op een „zwarte,’ lijst waardoor zij aan deelname van wedstrijden kunnen worden uitgesloten. ZOETERMEER-HEEMSTEDE. Voor de Pinguins is zondagmiddag de zenuw slopende competitie toch nog vreugdevol geëindigd. De ploeg van aanvoerster An neke Smit, die vorig jaar uit de hoofdklas se degradeerde, leek het afgelopen seizoen lang opnieuw een stap terug te moeten doen. Een felle eindsprint bracht de ploeg op de valreep echter voorbij Schiedam, waardoor de automatische degradatie werd afgewend. De verwachting dat de Pinguins tegen Birds uit Zoetermeer zon der al te veel moeite het eerste klasse- schap zou continueren werd echter niet bewaarheid. Al in de uitwedstrijd stuitte de Pinguins op onverwachte tegenstand. Weliswaar Wij voelen ook wel iets voor omgaande levering van technische artikelen uit voorraad en met fikse kwantumkortingen. Wilt u ons om te beginnen die gratis katalogus sturen? FIRMA M D| A A TC Doordat Celeritas met 4-3 van Geldrop verloor is de laatste promotiewedstrijd tegen de Rotterdammers van het programma afgevoerd en zal de strijd tussen Geldrop en Cuir 2000 de beslissing moeten brengen over de tweede promotie plaats. Francis Arends en Jan Berkhout openden de tweede slagbeurt met honkslagen, waarna Ben Manshanden door een fout op de honken verscheen. Loek de Jong produceerde hierna een tweede honkslag, waarmee de stand op 3-0 kwam. De scoringsdrift van Rooswijk was niet minder geworden, want Rob Visser en Jos Mooy kwamen door honkslagen en vier wijd over de thuisplaat. In de vierde slagbeurt kwam Cuir sterk terug, honkslagen en veldfouten leverden vijf runs op, waarna werper Jan Berkhout (6-2-6) zich wist te herstellen. Loek de Jong en Gé van Wielink tilden de score naar 8-5, waarna de Hilversummers nog twee punten aan hun totaal wisten toe te voegen. De stand in de promotie-poule: Rooswijk 2-4; Cuir 2-2; Geldrop 2-2 en Celeritas 2-0. van promotie (Van een medewerker) HAARLEM-IJMOND. Rooswijk is na twee promotiewedstrijden reeds zeker van een plaats in de eerste klasse van de honkbalbond. Zaterdagmiddag in de thuiswed strijd tegen Cuir 2000 namen de Velsenaren een 6-0 voorsprong, die twee slagbeurten later werd teruggebracht tot 6-5. voor metalen platen van 0,5 tot 8 mm.? vijftig paren deel. Boekenroode bleef met een totaal van 693 BC 1940 net iets voor (689) en nam de Jan Visserbeker van BC Zandvoort over. De Santhaesbokaal, voor het paar met de hoogste score, ging naar het BOC-duo Jongbloed-Zandbergen (280), ofschoon het IJmuidense echtpaar Wermenbol (278) zeer dichtbij kwam. Voor de wedstrijd om de Jan Visserbe ker hadden zich veertien verenigingen aangemeld. Zoals gebruikelijk deed het districtsbestuur ook mee, maar kon geen vuist maken en moest genoegen nemen met de elfde plaats. Boekenroode, in de samenstelling van Stenvers-mevrouw Es huis met daarbij de echtparen Wermenbol en Luesken, deed het voortreffelijk en aanvoerder Stenvers smaakte dan ook het genoegen de beker van districtsvoorzitter Van Baasbank in ontvangst te mogen ne men. BC 1940 (de echtparen Van der Laan en Kroon, Doze-Sannen) kwam maar en kele punten tekort om de Boekenroode- formatie van de zege af te houden. BC Zandvoort (639), winnaar van vorig jaar, was dit keer niet zo succesvol en werd achtste. Jongbloed-Zandbergen, voor het eerste samenspelend, kwam in deze openingsdri- ve wel bijzonder sterk voor de dag en de Santhaesbokaal is dan ook terecht in het bezit van deze BOC-spelers gekomen. Dat het echtpaar Wermenbol van Boek^n- roode op de tweede plaats eindigde en daarmede vele promimenten combinaties voorbleef mag ongetwijfeld een huzaren stukje genoemd worden. Het echtpaar De Graaf (263), uitkomend voor BC Schalk wijk, werd een goede derde. Uitslagen. Jan Visserbeker: 1. Boeken roode 693, 2. BC 1940 689, 3. BOC 686, 4. RK BC Haarlem 683, 5. Schalkwijk 672, 6. Hildebrand 660, 7. BCG 648, 8. Zand voort 639, 9. De Kennemers 628, 10. Spel en Vr. 624, 11. Distr. bestuur 617,12. Haar- lem-Nrd. 609,13. Dames BC 605,14. HNBB 588, 16. Princehof 580. Santhaesbokaal (eerste twaalf): 1. Jongbloed-Zandbergen 280p 2. fam. Wermenbol 278, 3. fam. De Graaf 263, 4. Doze-Sannen 249, 5. fam. Bonfrère 248, 6. Plaatsman-Van Lit 245, 7. fam. Scholten 244, 8. Brocken-Bronstring 242, 9. Van Loenene-Marchand 238, 10. fam. Groot 237, 11. Kiewiet-Klomp 236, 12. Van Leeuwen-Rienstra 226. Meijer en Wim Branderhorst Eric Griekspoor (15-18) de kans gaven Akrides definitief in veilige haven te loodsen. Met Eric Griekspoor kwam ook Nick Roosen- stein (12-4) in de dubbele cijfers. Eindstand 61-78. Bij de dames verspeelde Hoofddorp de winstkansen tegen het gedegradeerde Ju ventus in de eerste helft. Een zwakke slot fase van de eerste helft, waarin Hoofddorp in het geheel niet de juiste richting kon vinden, bezorgde de ploeg toen een 12-24 achterstand. Hoe belangrijk een goed af standsschot kan zijn, bewezen de Schiedamse dames, die vrijwel geen kans onbenut lieten. In de tweede helft vlotte het aanmerkelijk beter aan Hoofddorp- kant. Toen ook had Wil Peeters (2-12) geen moeite de vijandelijke basket te vinden. Gesteund door de goed spelende Ans van der Riet (6-4) werden er zelfs kansen ge creëerd om dichterbij te komen. Het mis sen van enkele breaks was fataal en be zorgde Juventus de 42-54 zege. In het bekerduel tussen Hoofddorp en Taveno waren de Utrechtse spelers geen partij voor de thuisclub. Met de regelmaat van een klok sloeg dé niet eens voluit spelende Hoofddorp-ploeg diepe bressen in de defensie van Taveno. Vooral door de inbreng van Vespa Emanuelson (10-10) en routinier Frank Kal^s (13-17) was de strijd bij de rust al beslist. Na de 53-18 ruststand ging Hoofddorp snel door in de richting van de honderd punten. Een score, die Hans Jutte (0-20) bij 100-32 op zijn naam schreef. Zonder de geblesseerde Henk van Wijk liep Hoofddorp in de slotminuten tenslotte weg naar 123-47. Een overwin ning die Taveno in de thuiswedstrijd geen kans meer zal geven op het bereiken van de volgende ronde. Cronjé-Shots, dat eerder al de tweede bekerronde bereikte door een 50-59 over winning op het Rotterdamse O en O, start te de competitie goed door in de districts eerste klasse Onze Gezellen met een ruime score van 36-80 de baas te blijven. Onze Gezellen, dat dankzij Eric Drossaers (11-2) in de eerste helft nog aardig bij kon blij ven, raakte in de tweede helft het spoor bijster en moest toezien hoe Cronjé-Shots van 23-35 wegliep naar 36-80. Topscorers: Dick van Kampen 4-10 en Mau-Asam' (11-8). HAARLEM-IJMOND. De strijd om de Jan Willemse trofee die dit weekend in het biljartcentrum van den Kuyl zijn be slag vond is in een overwinning voor Jan Jaspersën geëindigd. Tot aan de laatste ronde was de strijd volkomen open. Niet minder dan vijf deelnemers maakten nog aanspraak op de trofee, Jan Jaspersen, B. van Wonderen, F. Kunst ieder met acht punten en twee deelnemers F. Bosma en v.d. Woude met zes punten. B. van Wonde ren verloor van F. Bosma en F. Kunst ging tenonder tegen M. Noteboom, zodat Jan Jaspersen moest uitkomen tegen Harro v.d. Woude. Jaspersen begon fel, reeds in de eerste beurt scoorde hij twee en veertig caramboles, v.d. Woude bleek aangesla gen. Jaspersen bleef goed bouwen en re gelmatig scorend bereikte hij in de dertig ste beurt de finish. Punten, moyenne, se rie. Eindstand: 1. J. Jaspersen, 10, 7.00, 45; 2. F. Bosma 8, 7.24, 68; 3. F. Kunst 8, 6.65, 70; ir Rooswijk eerste honkman heeft de bal eerder in zijn handschoen, dan de honkloper van Cuir 2000 het honk kan bereiken. bracht slaggeweld van Anita Vooys en Toos van de Akker de Pinguins al in de eerste slagbeurt met 2-0 aan de leiding, maar daarna ging de Birds-defensie her metisch op slot. Toen de Pinguins in de zesde inning bovendien in de fout ging was de strijd bij 2-2 weer volledig open. Het goede moreel redde de Heemsteedse ploeg op dat moment. Wel sneuvelde Renée Zins- meister als eerste op een gedwongen loop, maar pinch-hitster Carla Kragt vier wijd en Anitra Vooys velderskeus profiteerden dankbaar van een van de spaarzame Birds-fouten op een tik van Toos van de Akker en een hit van Cheila Jones. Het geroutineerde de Pinguins gaf Birds daarna geen kans meer de 2-4 ach terstand ongedaan te maken. In de return van zondag waren de runs lange tijd zeer duur. De Pinguins, dat in de tweede inning fraaie scoringskansen onbe nut liet, kwam in de vijfde en zesde inning dicht bij de nederlaag. Onnauwkeurig veldspel kwam de ploeg toen op een 0-3 achterstand te staan. Opnieuw echter keerde het tij ten gunste van de thuisclub. Slaggeweld van Cheila Jones, Tinie Box, Anitra Vooys en Toos van de Akker deden de Pinguins met medewerking van de gas ten de verlenging ingaan. Aan spanning ontbrak in de extra innings niet. Vooral de Birds was herhaaldelijk dicht bij de beslis sende runs. Uitstekend veldspel van Tinie Box en Anneke Smit behoedde hun ploeg voor een achterstand. Toen de Birds ook in de tiende inning niet tot scoren kwam was de gelijke stand al voldoende voor behoud van het eershe klasserschap. Een in de laatste slagbeurt ontspannen spelend de Pinguins wilde echter meer dan de halve winst. Plotseling kreeg de thuisclub ook vat op het werpen van Ellen Baartse, die enkele seizoenen geleden nog deel uit maakte van de Terrasvogels-selectie. Een klap van opnieuw Renée Zinsmeister werd I nog onschadelijk gemaakt, maar op de tikken van Carla Kragt en Anneke Smit moest de Birds het antwoord schuldig blij- ven. De spanning was definitief gebroken en de Pinguins kon met een 4-3 winst het veld verlaten. 49/28 mm. met 1 schroefdraad? (ADVERTENTIE) houden wist Michel Hulsman (Haarlem) een nieuw pers. ree. op de 800 m. te lopen. Zijn tijd was 1.56.4, een verbetering met 0.4 sec. De 1500 m. liep en won hij in 4.04.0. Charles Mathot haalde bij het polsstok hoogspringen de 4.20, goed voor een twee de plaats. twee andere Nederlanders Piet Vonck en Ad Buijs eindigden respectievelijk als 22e en 45e. Het ploegenklassement werd een overwinning voor Finland. Nederland ein digde als zesde. 40 cm. diep, belasting 700 kg/m2? PP

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19