JAARLIJKSE WEDSTRIJD VOOR SCHOLEN a New Orleans Syncopators Beverwijkse Damclub trokken een volle zaal vierde 50-jarig bestaan Cursus modejournaal Sportraad Barbara’s speelse mode Damiate Pers burqerlijke stond ’S JH i Umuider Courant SKI Propaganda voor jeugddammen verk BEVERWIJK KO VO VOO L'll MAA 19 7 7 1 9 SEPTEMBER 4 MAANDAG IJMOND DIXIELAND IN DE JANSHEEREN door Bé ter Maat 1 DAT JE IN BONT gehuld zowel sportief als chic gekleed op stap kunt gaan heeft de charmante hoofdstedelijke ont werpster Barbara de Groot met haar herfst- en wintercollectie ons weer eens overduidelijk aangetoond. v W- I - - - Wisselbeker van Floralia blijft in Wijk aan Zee (Van een medewerker) i I (Van een medewerker) Jan Baart (ADVERTENTIE) 0,70 ƒ141,50 actie ondernemen om de damsport onder drempi Het aantal inzendingen was belangrijk groter dan vorig jaar. Er waren er nu 452 tegen vorig jaar ruim 300. BEVERWIJK. DE Floralia-vereni- ging hield zaterdag weer de traditionele potplantententoonstelling voor de school jeugd in „De Nieuwe Slof”. De wisselbeker blijft in Wijk aan Zee. Werd deze vorig jaar gewonnen door de Wilhelminaschool, nu ging deze naar de H. Hartschool, die met vier eerste prijzen, De wisselbeker voor de kleuterscholen werd opnieuw verworven door „De Wil genroos”. In het voorjaar werden onder de school jeugd 2700 planten uitgedeeld, waarbij men kon kiezen uit acht soorten, waaron der cyclamen. drie tweede en twee derde de meeste punten haalde. De dixieland maakte in ons land duidelijk furore in de na-oorlogse jaren op school- en studentenfeest jes. Menige „tiener” van destijds maakte op zo’n feest kennis met deze mu- Door de snelle groei overheerste ook nu weer de siemetel. Over het algemeen was de kwaliteit van het ingezondene goed. Bij Zuijdendorp; 2. Elke Giehl, Wim Wester- huijs; 3. Gergette Buitenhuis, Heide Spren- gers, Kitty Aafjes, Desiré Tuyp. Robert Schuman: 2. Moria Gerrits. Wihelminaschool (W. aan Zee): 1. Rita Hummel, Erik Schipper; 2. Jochun Ger rits, Leo Grapendaal. Tweemaster: 3. Anita van der Kolk. Emmaschool: 2. Margriet Schoort. Cupertino: 3. Sander van der Laan. Bernadetteschool: 1. Anita Verhoef; 2. Monique Lagrand. Kleuterscholen: Kleine Apostel: 3. Leo van der Sluijs; Duiventil: 3. Marco Hem men; Ronde Bogaard: 2. Marco Brouwer; Dikkertje Dap: 2. Chris Romeijn; 3. Ar- nout Gnodde; Tweemaster: 3. Jeroen Zoet mulder; Wilgenroos: 1. Angelique Schip per; 2, Barbara Berlee (2 x); 3. Martijn Mattu, Sandra v.d. Maar, Matta Mattu. Inzendingen potplanten: 1. Yvonne Phi- lipoom, Laurens Zuydendorp; 2. Ronald Moens, Arie Passchier, Corine Aafjes; Er win Koelemey, Frits Jurriens, Marco v.d. Mey. Vrije inzendingen: 1. Yvonne Philipoom, Iris Stellingwerf, Anja Bloemendaal; 3. Else van Leeuwen, Maya Zonneveld, Jor- gen Koelemey, Barbara Kleyn, Michel vafi Gelderen. BEVERWIJK. De Beverwijkse Dam club heeft zaterdagavond met een recep tie in het gebouw „De Schans” het vijftig jarig bestaan herdacht. Velen kwamen de jubilerende damclub feliciteren en wet houder A. Hoogeboom deed dat namens het gemeentebestuur. Deze cursus wordt geleid door de heer R. Tompot, die de theorie van het leidinggeven, de geschiedenis en de orga nisatie van de sport voor zijn rekening neemt en de heer E. Dunnebier die de sportgezondheidsleer bespreekt. voor de vele schriftelijke gelukwensen, de toespraken en de stoffelijke blijken van medeleven. Daarna begon de feestavond voor de leden en hun dames. DIRECTIE. Damiate Pers b.v. Mr. H. C. van der Mije De Bakk afgev ging sport met 1 HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning 1JMI' IJmuid bestaan omgevi present feestav benoen UMl heeft b ner vai SAP de vi« CX de 11 V( S£ V< D N Tl tic GEHUWD: H. C. Hoogman en J. J. de Vries; C. O. Coenraad en C. T. M. Spanjaard; J. Has- sing en E. Thoma; J. F. Graafsma en M. Roos; H. M. Broekkamp en P. F. Quitz; S. H. Meissner en M. M. van der Klooster; F. Kooij en G. Venhuis. OVERLEDEN: H. P. Kohier, 34 jaar; A. Peekei, 73 jaar; C. Tames, 73 jaar, geh. m. T. Slotemaker; P. J. van der Zon, 84 jaar, geh. gew. m. J. van der Meij; N. Abbo, 86 jaar; N. van der Zon, 74 jaar; C. J. van Buringen, 91 jaar geh. m. F. Bergrath. ONDERTROUWD: C. J. van der Velden en M. J. Harder; J. Maussen en M. J. M. van der Geest; H. C. Konihg en C. C. J. Versteeg; J. W. van der Zon en G. M. M. Zonneveld; M. Valken burg en I. E. C. Barreveld. Ki D ni B R BEVERWIJK. De cursus Algemene Basis Opleiding onder auspiciën van de Beverwijkse Sportaad start donderdag avond 29 september in het ontmoetings centrum „De Nieuwe Slof”. 13,90 40,- 53,- 157,30 203,- Nami wethou creatie Hij mc van zi; schiete nog al thoude vroege werd i meer t „U als tigjari; daan. 1 de clu S ni re R fii 4 GEBOREN: Annemarie Eline d. v. C. A. Beckeringh en M. C. Kuiter; Comelis Antonius z.v. J. H. M. Uitendaal en M. B. Dekker; Marlous d. v. R. J. R. Jansen en A. A. Huising; Nancy d. v. J. Johansen en W. C. Snijders; Vanessa d. v. T. E. P. Liefting en M. Wielders; Stefanus Nicolaas J. z. v. J. Mo lenkamp en H. T. M. P. Miedema; Ferial Paulina d. v. R. Has en J. P. Geerding; Renate d. v. J. J. M. Schuijt en M. J. Wilmink; Esther Cornelia d. v. F. J. M. Nagel, en C. A. Nijnen; Anja Bregitta d. v. M. P. M. Jansen en B. M. Groot; Pieter z. v. M. Klein en G. Taconis; Ronald z. v. J. J. M. Kloes en J. B. van der Linden. De w sport i een el maar en hel waara meedc worde stands te zet maar naar volger van d' gemei de vrije inzending potplanten waren eiken boompjes, paprika, tomaat, advocado en appel te zien en bij de geheel vrije inzen ding kwamen weer bakjes met eikels, pad destoelen en najaarsbloemen binnen, maar ook voor deze gelegenheid maar even van moeder geleende kamerplanten. De jury, bestaande uit de heren J. C. Muyen, J. A. Hageman en G. Tabak, kende 87 prijzen toe, 24 eerste, 30 tweede en 33 derde. De totaal-uitslag voor de scholen was: 1. H. Hartschool Wijk aan Zee 31 punten; 2. Ronde Boogaard 25; 3. Zeewijkschool 24. Kleuterscholen: 1. Wilgenroos 14 punter Individueel werden de prijzen als volgt verdeeld. Apostel Paulusschool: 1. Petrus Alkema- de; 2. Peter van der Zon; 3. Peter van der Zon. Bethelschool: 1. Axel Hartman; 2. Otto Plantinga; 3. Ton Romeijn. Cassianusschool: 2. Sandra Ooms; 3. Paul Ooms, Nancy Korsman, Ellie Duiven voorde en Mariska Bosman. Don Bosco: 3. Stafan de Reus. Kame leon: 1. Dorien Stam (2 x); 2. Karei Adri- chem en Alia Allerd; 3. Tom Schoen. H. Hartschool: 1. Sandy Martens; 2. Hans Schelvis en Saskia Bosman; 3. Sandy Martens. Mandeschool: 2. Stephan van der Kolk, Mary Castricum, Linda v.d. Kol; 3. Ma- riëtte Hofland. H. Hart (Wijk aan Zee): 1. Eveline Korte- kaas, Eric Louter, Sander Zwiers, Erik Bakker; 2. Robert Kortekaas, Carla Gor ter, Robert Kortekaas; 3. Jeroen Louter, Patrick Schelvis. Lutherschool: 2. René van HooffAnne- lies Sant; 3. Klaas Jan Sant. Margrietschool: 1. Lex Meyerhog; 2. Na- scha Mudde. Zeewijkschool: 1. Jeroen Gijsen, Remke Kraayeveld, Annem. Gijsen; 2. Hugo Klaassen, Marit Vlotter; 3. Martin Tabak, Dennis Gerlich, B. van Bergen. Noorderschool: 2. Meral Koseolu, Detlef van Vuuren; 3. tDetlef van Vuuren, Karla Koseoglu. Pr. Bemardschool: 1. Kees Veldhuis; 2. Kees Veldhuis; 3. Linda de Boer. Ronde Boogaard: 1. (met lof van de jury) Rosalie Berghout; 1. Rosalie Berkhout en Armond ZOdlb Cdlc DlLlbbc, Clt; Lil UclllUUUCUlb, 11CI Statenhuis aan de Zeestraat en het Kenne- mer Hotel. Voorzitter N. Adelaar bedankte de Ajj hebt in een oogwenk een korte jas. Erg leuk was de verwerking van murmel in ruitjes, en zo kon het gebeuren dat een bont jasje opgebouwd uit vertikale, ver schillend gekleurde banen eruitzag als of het gebreid was. Verrukkelijk soepel in het dragen zijn zonder meer de swa- kara mantels met de tricot tussenzet- sels en een extra charmant karakter wordt ze gegeven door een garnering van vos op kraag en manchetten. Nog een kleine strip-verrassing heb ik voor u in petto. Zo bleek mij dat er ook aan de korte nertsjasjes nog leuk te ritsen viel. Zeg maar wat u wilt: met of zonder mouwen op visite gaan? BEKWAAM ALS ZE IS weet Barba ra de Groot ongelooflijk leuk met haar geliefd materiaal te spelen. Van witte en lichtgrijze nerts ontwierp ze bijvoor beeld een fraaie mantel in een vis-' graatmotief. wieg van de BDC heeft gestaan, vertelde nu anecdotes over die eerste tijd, de leden van het eerste uur en de verschillende clubhuizen waarin de BDC heeft gespeeld, zoals café Suisse, de Groentenbeurs, het BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, Umuiden tel. redactie: 02550 -15389 na kantoortijd: 02208 - 3577 tel. adm. en adr.: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 ADVERTENTIES: telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: - bij vooruitbetaling - per maand per kwartaal per post per jaar per post losse nummers buitenland per kwartaal BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem tel. 023 - 31 90 53 Pij (A Santp den a reikt. De wethouder voor sportzaken had waardering voor het feit dat een kleine vereniging als de damclub zo goed en al zo lang draait. Wel vroeg hij zich af waarom het aantal leden van denksportverenigin- gen als de damclub, vrij stabiel blijft, terwijl er in bijna elk huis wel een dam bord is te vinden met stenen. Naar zijn mening moet ook een damclub meer aan de damclubs in het district Kenne- ren dambord. De heer Luiten sprak na mens merland en ook hij kwam niet met lege handen. De heer S. Hoogvorst, die aan de I Het repertoire was niet al leen bekend, maar het werd ook nog behoorlijk gespeeld door de New Orle ans Syncopators. Over twaalven moest de aanwe zige „High Society”, die zeer enthousiast klappend zijn tevredenheid toonde, nog een toegift toegestaan worden. Ice Cream, overg aand in Lazy River, vorm de de definitieve afsluiting van de musicerende zestig. Zeker niet min der vermeldens- waardig is overi gens dat je in de collectie van Barbara ener zijds kraagloze jassen en jasjes aan treft en anderzijds modellen met min of meer volumineuze kragen van hetzelf de bont als de jas, dan wel een andere, eventueel langharige bontsoort. Over bontsoorten gesproken: in de collectie voor de komende winter zal men onder meer de modieus verwerkte huiden vin den van de lynx, wolf, kolinsky, vos en das. VOOR DE LIEFHEBSTERS van het behaaglijke warme bont en uit erva ring weet ik dat het er vele zijn is er voor ieder type en beurs wel een aan trekkelijk model bij. Tenslotte ter ge ruststelling van al diegenen die zich misschien en terecht zorgen maken ov er de huidjes van de beschermde dieren zij hierbij aangetekend dat alle strenge voorschriften door Barbara de Groot keurig en met instemming worden na geleefd. Dans les rues d’Antibe, Creole Love Call, Tiger Rag, Saint Louis Blues, China Boy, Petite Fleur brachten bij de beginma- ten steeds het herkennende „O ja” over de lippen. Het concert van de nostalgi sche jazz deed de aanwezi gen duidelijk veel plezier. ytr Foto onder: Van biberette (gescho ren konijn) ver vaardigde avond mantels die, door er een stuk aan of af te ritsen, zowel lang als kort zijn te dragen. Links een camelkleurige kraagloze mantel met vos boa’s en rechts een ivoor kleurig exemplaar gegarneerd met vos tonsur-ton. LATEN WE MAAR EEN? voordelig van start gaan met een leuke serie jassen van konijn. Ik zag ze voor u in allerlei lengten, met of zonder capu chon, en in bijzonder aantrekkelijke kleuren. Bovendien liet Barbara diver se modellen chevron verwerken. Hele maal gezellig waren de jasjes met dikke gebreide mouwen en met een bijpas sende shawl en muts. Verschillende korte en lange mantels, onder andere van wasbeer en opossum, waren aan beide kanten te dragen, reversible zoge zegd. Verdraaid praktisch zijn de bont mantels met losse accessoires, zodat bijvoorbeeld een vossekraag of -man chetten uitstekend op een stoffen jas kunnen worden overgeplant. BIBERETTE IS WEER helemaal in en dit geschoren konijn krijgt de fraai ste tinten aangesmeerd. Barbara de Groot ontwierp er niet alleen mantels voor alle dag van, maar pvenzeer mooie lange avondmantels. Aardigheidje van de ontwerpster, maar zeker geen pri meur, was dat je van lange modellen een stukje af kimt ritsen, et voilé, je Voorts werden modellen van shadownertsen koh-i-noor met vos gegarneerd. Groot, een nerts mantel met zwarte vossekraag en rechts een shadow nertsmantel met ingeverfde vosse kraag. ziek, werd door het opge wekte ritme gegrepen en „swingde” nadien verder het leven door. Bij verschil lende dixieland-concerten zijn daarnog duidelijk de sporen van te zien. Bij zo’n gelegenheid proberen mid delbare echtparen met dui delijke lichamelijke in spanning hun iets te kwieke danspassen te her halen voor het orkest, waarvan de enthousiaste klanken van de overmoedi ge muziekmakende jonge blagen in het zondagse pak ingeruild zijn voor de wat gezapiger geworden gelui den van gevestigdde heren met bloezende wangen bo ven een zeer keurig smo king. In Heemskerk beluis tert het publiek echter ook de dixieland met beheerste rust in concerthouding. Sweet Georgia Brown, het district Noord-Holland en in die kwali teit overhandigde hij aan het bestuur een enveloppe met inhoud voor jeugdactivitei- ten. Tenslotte sprak hij nog namens de Haarlemse Damclub. In Haarlem heeft de BDC de laatste jaren het zilveren dam- bordtoernooi gewonnen. Van de Haarlem se vereniging kreeg men hu niet alleen een HEEMSKERK. De New Orleans Syncopators deden zaterdagavond De Jansheeren aan. Na pro- motieoptredens in Roer mond, Venlo en Arnhem voor een nieuwe plaat, was het die dag het vierde con cert van het dixielandor- kest. Gezien de al eerder gebleken belangstelling van de Heemskerkse be volking voor de oude stijl jazz mocht er op een ruime opkomst gerekend wor den. Er waren die keer meer dan honderd bezoe kers en dat gaf de zaal een volle aanblik. h- Met grote aandacht bekeken de kinde ren het resultaat van de eigen kweekkunst en die van de andere kinderen tijdens de Floralia-wedstrijd en -tentoonstelling. ir Foto rechts: Twee modellen uit de herfst- en win tercollectie van de Amsterdamse bontontwerpster Barbara de Groot. Links een revesi- ble jas van beige mongool lam met suède; rechts een driekwart wolfsjas. De de ve rende Hij is strati Deze college gin vai meege- Keetbe bracht. De heer Meurs sprak ook namens piaats stuur t {irempi baar v voor hi geven aanleic regelei z&l na enveloppe met inhoud maar ook het zilve- j hoever zogenc kan w itr Foto Links: Eveneens van Bar bara de links koh-i-nbor de weg timmeren en de wethouder legde daarvoor zelf plannen op tafel. Het ge meentebestuur verstrekt namelijk jaar lijks aan de Sportraad een subsidie voor het stimuleren van verschillende sporten. De BDC zou daarvan kunnen profiteren door het schooldammen te bevorderen en bij voorbeeld een schooldamkampioen- schap in te stellen. Namens het gemeente bestuur overhandigde de wethouder aan - de jubilerende vereniging de stadsvlag. De voorzitter van de Kon. Ned. Dam- bond, de heer Meurs, haakte in op hetgeen wethouder Hoogeboom had gezegd. Hij vond dat de damclubs meer zouden moe ten gaan doen aan de basisopleiding van de jeugd. De KNDB wil volgend jaar een de jeugd te propageren. Hij vond het een aantrekkelijk idee als daar in Beverwijk mee zou kunnen worden begonnen door samenwerking van de BDC, de Sportraad en de landelijke bond. Als cadeau had de bondsvoorzitter een damklok Si <'L x A

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 4