ZONNIGE JAARMARKT IN ROZENTUIN 1 'vdA-afdelingen: oplossing Problemen niet bij loogovens alleen zoeken jeverwijkse superstore gaat morgenochtend open Verbetering verkeerslichten bij Oudendijk (Rijksstraatweg) ■v. Nieuwe lichtmasten langs Oudendijk Uw aardappelen houden van gebakken makreel in roomsaus. F Ml ft W Vrijdagavond Dizzy Man’s Band in Donkey Shot KWART TON VOOR VOORZIENING l open school in Vrouwencafé Open avond Vredesweek in Prinsesselaankerk Stallen van fietsen bij strand Discussie over fed Jp*? wil A '7 lm wW/ MMi BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 SEPTEMBER 2 0 'an een onze verslaggeefsters) O Onderzoek (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De PvdA-afdelingen van Beverwijk, Heemskerk, Minui en en Wijk aan Zee hebben in een gezamenlijke verklaring er op angedrongen de oplossing van de moeilijkheden bij Hoogovens door et dreigende ontslag van 1000 werknemers binnen het geheel van het stelconcern te vinden. Men acht het niet aanvaardbaar dat de lijvende problemen binnen het concern geheel worden afgewenteld p het Hoogovenbedrijf. Rondleiding IN S D A G op z’n Italiaans. Kabeljauwfilets a la douce France of makreel Hawaii. Gekookte schelvisrolletjes met ****'^F peterseliesaus of gegrilde schol... a, ais ze eenmaal verkikkerd zijn op vis, dan is er geen houden meer aan. En geef ze eens ongelijk. SSfc. IEVERWIJK. „Famila” is ar voor de start. Binnen de in ikelcentrum De Bever geves- de superstore is alles in ge ilheid gebracht om het koop- itige publiek een warm wel- n te bereiden. Als de zelfbe- ningsgigant morgenochtend negen uur de deuren opent, rft „Famila” met z’n tot aan de k toe gebuide schappen en z’n éénentwintig exemplaren be- ande kassa-batterij de con- intatie met de kritische consu lt best aan. Of het nu een schaal aardappelen is of een schaal rijst. Macaroni of aardappelpuree... Zo gauw ze kennis hebben gemaakt met vis is er geen houden meer aan. Toscaanse makreel k of makreel in ’t groen. Gebakken schelvisfilet met gember of wijting Doe meer met vis, omdat ’t zo lekker is. s? 1||| gr 1 !r I Wj 1 11 1 944CBÓMC Volgends drs. Schuitema zijn deze ver- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. B. en W. hebben aan de raad een krediet van 24.000,- ge vraagd voor de verdere verbetering van de verkeerslichteninstallatie bij de voet- gangersoversteekplaats over de Rijks- straatweg bij de Oudendijk. Naderen er geen voertuigen dan kan de druk op de knop direct worden gehono reerd. te steken. Met een detectiesysteem kan dit euvel worden ondervangen, omdat de groenfase dan verkeersafhankelijk wordt. HEEMSKERK. Door het Provinciaal Electriciteitsbedrijf wordt de verkabeling voorbereid van het bovengrondse elektri citeitsnet aan de Oudendijk. De via dit net gevoede openbare verlich ting zal door 35 lichtmasten moeten wor den vervangen. Die komen voor rekening van de gemeente. De kosten worden ge raamd op 22.500. HEEMSKERK. Rik Lansberg zal donderdagmorgen 22 september vanaf 10 uur met de bezoeksters van het Vrouwencafé in het buurthuis „De Zandkraai” van gedachten wisselen o- ver „De open school”. De verklaring werd maandagmorgen (gesteld na een twee uur durend beraad Huize Scheybeeck, waaraan naast de •orzitter en enige bestuursleden van de jlelingen ook de Tweede-Kamerleden J. |n der Doef, A. van der Hek, H. van den trgh, Stoffelen en Duinker en de voorzit- r van de Provinciale-Statenfractie van PvdA, J. de Boer, deelnamen. pe PvdA vindt de gedwongen ontslagen In ongeveer 1000 man niet aanvaard bar, zolang de noodzaak daarvan niet is ingetoond. Men bepleit een onderzoek ar oplossingen in de vorm van een vijf- jegendienst, de verkorting van de ar- idsduur en andere vormen van arbeids- rdeling. Ook de vermogenspositie, van KNS N.V. dient in het onderzoek te irden betrokken. Overigens wil de PvdA overheid vragen om haar invloed aan te ;nden om het onderzoek mogelijk te aken. neelsbestand daarnaast nog zo’n honderd- dertig part-timers omvat. Vooruitlopend op de officiële inge bruikneming van de „Famila” Beverwijk Na afloop van de bijeenkomst, die ook door de fractievoorzitter van de PvdA in de Beverwijkse gemeenteraad, K. Ver meulen, en wethouder F. Kaebisch jr. werd bezocht, merkte men op, dat de Euro pese Kolen en Staal Gemeenschap een sociale saneringspot van 400 miljoen be zit. Ruim 300 miljoen gulden uit deze pot is al aangewend om de sociale gevolgen van sanering van de staalbedrijven in België en Frankrijk te bekostigen. Contacten met de vakbeweging om op Europees niveau naar een oplossing te zoeken, zijn reeds gelegd. schillend gerichte activiteiten echter niet strijdig, omdat de firma er vanuit gaat dat versterking van de (groothandel)organisa- tie met het verschijnsel zelfbedieningswa- renhuis belangrijke voordelen met zich meebrengt voor de aangesloten markt- partners. Niet alleen wordt de positie van het moederbedrijf er door versterkt, ook de inkoop- en leveringsmogelijkheden ver beteren. Daarnaast valt er, volgens drs. Schuite ma, aan schaalvergroting in de distributie ook niet geheel te ontkomen: als het huidi ge aanbod van goederen geheel zou wor den gedistribueerd via de kanalen anno 1950, dan zou dat naar zijn mening tot gigantische verspillingen leiden. Wel dient men zich af te vragen welke invloed van schaalvergroting uitgaat op de kwaliteit van het total distributiesysteem. HEEMSKERK. Het zesjarig bestaan van het jongerencentrum Donkey Shot in de A. Verherentstraat wordt gevierd met een optreden van de Dizzy man’s Band. Donkey Shot, ontstaan in het buurthuis De Zandkraai en na de verhuizing naar het gebouw in de A. Verherentstraat uitge groeid tot een van de grootste centra bo ven het Noordzeekanaal, viert het jubi leum in stilte. Geen toespraken en recep ties dus, maar een fijne avond met de gekste band van het vasteland, waarin Jacques Kloes de zang en de percussie voor zijn rekening neemt. De bandleden Bob Keizer, Klaas Versteegde, Frans Mei- nicke, Dirk van der Horst, Herman Smak, Joop Tromp en Jacques Kloes beginnen om half tien aan hun optreden. Vanavond om 19 uur begint op het- voor plein van het ziekenhuis een sportpro gramma voor RKZ-medewerkers(sters). HEEMSKERK. Bij het gemeentebe stuur van Heemskerk is een brief binnen gekomen van de Chr. Besturenbond CNV, afdeling Beverwijk/Heemskerk. Die be treft het stallen van fietsen bij het Heems kerkse strand. Er is daar een rijwielstalling die door de beheerder wordt gepacht van het PEN. Er komt steeds meer vraag naar scholing en vorming van volwassenen. De open school probeert daar het ant woord op te vinden. Donderdagmorgen zal informatie worden gegeven over de bedoelingen, de achtergronden en de mogelijkheden van de open-schoolge- dachte. Het Vrouwencafé is weer open op elke maandagavond en elke donderda gochtend. Eens per maand wordt er aandacht besteed aan een bepaald on derwerp. Mr. Everts is als wetenschappelijk medewerker jaren werkzaam geweest op het Polemologisch Instituut van pro fessor Röling. Hij is voor de Hervormde Kerk lid van het Interkerkelijk Vredes beraad en overziet de problematiek rond de kernbewapening als weinigen in ons land. Veel ruimte zal worden gegeven aan een gedachtenwisseling in groepen en aan een algemene nabespreking. Het programma begint met de uitvoering van een korte eenakter van Brecht: „De jazegger en de neezegger”, door enkele jongeren. In de pauze kan men zich voorzien van de vredeskrant en ander informatiemateriaal. Uitnodigingen voor de bijeenkomst zijn verstuurd aan de leden van de gemeenteraden van de politieke partij en in Beverwijk en Heemskerk. TIENTALLEN BALLONNEN bleven maandagmiddag in de bomen rond de ro zentuin van het park Scheybeeck hangen. Een treurig begin van een zo vrolijk be gonnen kindermiddag ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het Rode Kruis Ziekenhuis. Tweehonderd gekostu meerde kleuters hadden om half drie bij het ziekenhuis ieder een gekleurde ballon gekregen met een naamkaartje. Eenmaal in de rozentuin ging de lol er bij vele kinderen van af, toen na een signaal van één der ambulances van taxi drieduizend, de ballonnen mochten worden losgelaten. De zon was er wel, maar de wind liet het op dat moment afweten zodat tientallen ballonnetjes in de takken van de bomen bleven hangen. Het ziekenhuis stelde een prijs beschikbaar voor die ballon die het dichtst bij huis bleef. DE KINDEREN HEBBEN zich maan dagmiddag op de jaarmarkt van het RKZ uitstekend vermaakt. Gratis limonade en een spannende poppenkastvoorstelling (verzorgd door leerlingen van de Pedago gische Academie) gingen er in als koek. Enkele wensen van de bewoners van het duingebied zijn al vervuld, zoals het invoe ren van een groenfase voor de voetgan gers, gelijktijdig voor fietspaden en rij baan en het invoeren van dubbel rood (een korte periode rood licht gelijktijdig voor voetgangers en rijdend verkeer). Verdere verbeteringen, zoals verdubbe ling van de verkeerslichten en de waar- schuwingslichten, zijn onderwerp van ge sprek geweest in de verkeerscommissie. Daarbij is naar voren gekomen, dat voor verdubbeling van deze lichten het niet of onvoldoende opmerken van de verkeers- voorziening als gevolg van grote hoge voertuigen en bij eventueel inhalen redelij kerwijze wordt voorkomen. Verder is het wenselijk gebleken in de rijbaan een detectiesysteem aan te bren gen. Momenteel dient namelijk een voet- Dat te ver doorgevoerde schaalvergro ting tot verschraling van de winkelvoor ziening in kleinere of verafgelegen woon gemeenschappen leidt, is een stelling die door drs. Schuitema niet zonder meer wordt onderschreven. Men vergeet, zo zei hij, dat de zelfstandige ondernemer veelal bereid is de prijs voor zijn zelfstandigheid te betalen in de vorm van een grote inzet, waarvoor hij verhoudingsgewijs laag wordt gehonoreerd en daarnaast beschikt over veel vindingrijkheid, die hem in staat stelt steeds weer op een naar zijn smaak economisch gezonde basis te werken. Hoewel Schuitema NV dus geen direct gevaar voor verschraling van de distribu tie ziet, heeft het concern wel een onder zoek van start laten gaan naar de voor waarden, waaronder de winkelvoor ziening in kleinere woongemeenschappen op lange termijn veilig gesteld kan wor den. Steun bij deze studie wordt verleend door prof. dr. I. Bak, directeur van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. De resultaten van het onder zoek zullen openbaar worden gemaakt. BEVERWIJK. Ter voorbereiding op de Vredesweek van 18 tot 25 sep tember houdt de Vereniging van Vrij- tinnig Hervormden donderdag 22 sep tember van acht uur af een „open avond” in de Prinsesselaankerk. Tij dens die avond zal het thema van de Vredesweek: „Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Neder land” aan de orde worden gesteld, wa arover veel discussie is ontstaan. Ter inleiding op de discussie zal don derdagavond het woord worden ge voerd door mr. Ph. P. Everts, directeur van het Instituut voor Vredesvraag stukken te Leiden. h- Terwijl elders in de zaak de laatste schappen werden gevuld, konden aan de cassabatterij de cassiëres alvast wat in spelen op de verwachte drukte. Vanuit dat gezichtspunt streeft Schui tema naar integratie van „Famila”-vesti- gingen in en nabij stadscentra. Winkel- vestiging buiten de daarvoor bestemde gebieden leidt, aldus de heer Schuitema, op den duur tot uitholling van voorzienin gen in de woonwijken en werkt daardoor kapitaalvernietiging in de hand. Maar ook de ouderen konden de jaarmarkt best waarderen. Honderden mensen wan delden in het zonnetje langs de tientallen kraampjes waar van alles was te zien, te horen en te doen. Om zes uur verzorgden aspiranten van gymnastiekvereniging „Hercules” een tumdemonstratie, waarna volksdansen en een jamsession deze bij zonder geslaagde jaarmarkt besloten. Gedurende de studie naar een oplossing van de Hoogovensproblemen mogen de ontsJagv oorstellen van de directie niet worden uitgevoerd. Van de overheid wordt gevraagd ook zelf actief deel te nemen aan het onderhandelingsprocra dat de komende tijd zal plaatsvinden. Famila Superstore” is een volledige liter van Schuitema NV, die achteneen- f miljoen gulden in de Beverwijkse tiging heeft geïnvesteerd. Eerder wer- i „Famila’s geopend in Tilburg en ert. Schuitema streeft ernaar rond II zes zelfbedieningswarenhuizen van type „Famila” opgericht te hebben, die i aan in totaal zo’n achthonderd vijf tig ■sonen werk zullen moeten bieden. Bij Beverwijkse vestiging werken honderd- 1 man in vaste dienst, terwijl het perso- kon een gezelschap genodigden de super store vanmorgen alvast wat bekijken. Drs. R. W. Schuitema, voorzitter van de directieraad van Schuitema NV, ging bij die gelegenheid nader in op de beleidsvi sie van zijn onderneming, die zich binnen het vrijwillig filiaalbedrijf Centra ener zijds bezig houdt met de belangen van de zelfstandige middenstandsondernemers en anderzijds onder meer met „Famila” ook zelf als detaillist optreedt. Famila” beschikt in De Bever over een toopoppervlak van vijfduizend kante meter, dat over twee verdiepin- is verspreid. Het assortiment bestaat dertigduizend artikelen, met naast het ledige levensmiddelenpakket ook een ne non-food afdeling. Het bedrijf denkt bezoekers aan te trekken uit een straal i circa vijftien kilometer rondom Be- wijk. Gemikt wordt op gemiddeld veer- iuizend bezoekers per week, van wie er ntigduizend tot de kopers gerekend zul- mogen worden, bij een jaaromzet van rtig miljoen gulden. 3® Klachten zijn er over het feit, dat mensen die hun fiets tegen betaling stallen en 's avonds dan later terugkeren van het strand, die fiets onbeheerd terugvinden. B. en W. hebben de raad voorgesteld deze brief in hun handen te stellen om advies, opdat men eerst kan uitzoeken onder welke voorwaarden de stalling wordt verpacht en in hoeverre niet aan de gestelde voorwaarden zou worden voldaan. ganger die met de drukknop groen licht aanvraagt tweeëntwintig seconden te wachten voordat het licht op groen springt, ongeacht of al dan niet voertuigen de oversteekplaats naderen. Als er geen voertuigen naderen is de voetganger na tuurlijk gauw geneigd om toch maar over „FAMILA” WACHT OP KLANTEN (ADVERTENTIE) Produktschap voor Vis en Visprodukten, Javastraat 2b, Den Haag. .tv A.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9