In weekend van 15 en 16 oktober Twee dagen pasar malam in Hoe wilt u wegwezen deze winter? Sneeuw? a hoe de duiven vlogen ABN Beverwijkse veilinghallen Ver? COASTER RAMT ZUIDERSL UIS /.o?; Trulse? mg? haven- berichten IA Eg» I I I I I I I I I I I vakantiereizen DRS. SCHUITEMA BIJ OPENING BEVERWIJKSE VESTIGING Bijeenkomst voor amateur fotografen A It yvw Na wilde jacht achterhaald Gecombineerde vergadering van PPR Jaarcijfers ff Coupon Wegwezen in de winter.’ Lezing voor „Tropica" 11.. 19 7 7 IJMOND SEPTEMBER 2 I WOENSDAG 41 IO •w T Mg' i- ’*1 is [p «I - I J 1 - ■.V, wil I 2 jaar zaak in Rotterdam in ;n der s (ADVERTENTIE) ;en I I C 13 De NA7 Sehuitema opereert behalve met Er zal een aantal vergrotingstoestellen ter beschikking staan met de bijbehorende apparatuur om de leden, maar speciaal de beginners in staat te stellen zelf een ver groting te maken. Daarin worden zij bijge staan door de meer ervaren fotografen. Vorig jaar werd een dergelijke voorlich tingsavond een succes. Niet-leden zijn om acht uur van harte welkom. HEEMSKERK. De politie signaleerde in de nacht van dinsdag op woensdag een automobilist, die met veel te hoge snelheid over de Rijksstraatweg reed. Bij de achter volging negeerde de bestuurder het rode stoplicht Alkmaarseweg-Plesmanweg. Op de Zeestraat naar Wijk aan Zee kon de auto tot stilstand worden gebracht. Bij onderzoek bleek zich een windbuks in de auto van de 29-jarige Castricummer te bevinden en ook dat mag niet. Hij kan dus enkele processen-verbaal tegemoet zien. De kustvaarder „Sea Avon” heeft dins dagmiddag omstreeks vier uur de binnen- zeedeur van de Zuidersluis in IJmuiden geramd. De coaster van 700 BRT, die on der Singapore-vlag vaart, was op weg naar Gent. Toen men de sluis binnengevaren was en halve kracht achteruit werd gesla gen om de vaart uit het schip te halen, sloeg de motor af. Het gevolg was, dat het schip met een vaart van ongeveer 2 d 3 mijl tegen de binnendeur doorschoot. Het is niet duidelijk, waarom de motor is afge slagen. Tijdens de manoeuvres was de hoofdmachinist in de machinekamer, ter wijl vanaf de brug van dit practisch nieuwe schip werd gemanoeuvreerd. Bij het opnieuw opstarten van de motor sloeg deze direkt weer aan. De binnensluisdeui werd door de aanvaring behoorlijk ontzet. Het draaiwerk functioneerde echter nog en de Sea Avon kon na het onderzoek dooi de Rijkspolitie te Water de sluis verlaten en zee kiezen. Bij de Rijkshavendienst wordt de schade volgens een eerste raming geschat op rond de f 150.000. Woensdag morgen is Rijkswaterstaat direkt begon nen met het vervangen van de beschadig de deur door de reservedeur, zodat de sluis in de loop van de dag weer voor het scheepvaartverkeer bruikbaar was. HEEMSKERK. De PPR, afdeling Heemskerk, houdt maandag 26 sep tember een gecombineerde leden-en fraktievergadering in het buurthuis „De Schuilhoek”. De heren Jac. Zuur bier en Maarten Dijkshoorn, respec tievelijk lid van gedeputeerde staten van Noord-Holland en bestuurslid van de PPR in deze provincie zullen aan wezig zijn. Er kan over verschillende punten van gedachten worden gewisseld, onder meer over de NORON-nota. Ook niet- leden zijn welkom. De vergadering be gint om acht uur. Woensdag aangekomen: Tor Scandina via, Noordzee; Monsünen, R’dam, IJmui den; Stolberg, Kirby; Borusia, Genua; Trier, Antwerpen; Eemsborg, Utansoe, Zaandam; Assiduity, Aberdeen, Odet, Patras. Wat de bedrijfsresultaten over de eerste zeven maanden van dit jaar betreft, werd onlangs bekend gemaakt dat in vergelij king tot 1976 door het concern een omzet stijging van circa 18% en een winststij ging van circa 30% werd behaald. Woensdag vertrokken: Heerengracht, Kiel; Great Republic, New York; Pericles, Hamburg; Kaunas, Ventspils; Helga-S, Gotenborg. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In twee hallen van de bloemveiling aan de Parallelweg wordt op 15 en 16 oktober een Pasar Malam gehouden, letterlijk vertaald Indische avondmarkt. Burgemeester A. J. Hubers opent de markt op de eerste dag om half twaalf en dat zal omlijst worden met enkele verrassingen. (Van een medewerker) BEVERWIJK. De Beverwijkse Ama teur Fotografenvereniging begint het 53ste seizoen met voorlichting over de activiteiten in de donkere kamer op don derdagavond 22 september in „De Nieuwe Slof”. rse ;n I! I ding staande verdiepingen. Evenals de be staande vestigingen in Tilburg en Weert en de toekomstige vestiging in Rotterdam is de superstore ondergebracht in een huur pand. In het Beverwijkse geval gaat het desondanks om een investering van zo'n negeneneenhalf miljoen gulden. Inclusief part-timers werken er twee- honderddertig personeelsleden bij de su perstore. Voor mogelijke concurrentie van het volgend jaar in Beverwijk te vestigen HEMA-filiaal is „Famil a” niet bang: men verwacht eerder dat beide zaken van ei kaars aanwezigheid zullen kunnen gaan profiteren. boom 17 26; G. Visser 20 34; Th. de Winter 24 37; D. de Munck 35 39; H. Schipper 40. Van de Postduivenvereniging „Óns Ge noegen” te Beverwijk namen dit weekein de 29 oude duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu (België) af over een afstand van 235 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.10 uur. Een duif van Comb. Veldhuis-Arnz bereikte als eer ste het hok om 11.37.15 uur; de laatste prijsduif om 12.00.50 uur. De uitslag was als volgt: Comb. Veldhuis-Arnz 1 2 3; C. Kleverlaan 4; P. Zwart 5; A. van Son 6. Van de Postduivenhoudersvereniging „Ons Genoegen" te Beverwijk namen dit weekeinde 140 duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain Hornu (België) af over een afstand van 235 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.10 uur. Een duif van W. van Wijk bereikte als eerste het hok om 11.37.51 uur; de laatste prijsduif om 12.07.17 uur. De uitslag was als volgt: W. van Wijk 1 19; R. Zoontjes en Zn. 2 5 22; H. Widurski jr. 3 11 14 24 26; S. Weel 4 7 17; H. de Weers 6 12 25 27; L. Veldt 8 18 23; A. Langendijk 9 10; C. Baltus 13 15 20; P. Zwart 16 28; J. Brasser jr. 21. In ongef ran keerde envelop zenden aan: Algemene Bank Nederland, Aid. O.l).50, Antwoordnr. 1555, 1000 PA Amsterdam. In Beverwijk beschikt „Famil a” over een verkoopoppervlak van vijfduizend vierkante meter, verdeeld over twee door middel van rolbanen met elkaar in verbin- Dinsdag vertrokken: Marinus Smits, Monrovia; Emsland, Solvesborg, IJmui den; Apricity, R’dam; Marie Christine, Delfz Altair, R’dam; Cornash, Fowey; Pe- trolina-1, Stockholm; Sea Avon, Gent; Bal- tiskil-62, Goole; Pirholm, Antwerpen, Zaandam, Autoweg, Antwerpen; Nedlloyd Nile, Le Havre; Sinaloa, Hamburg; Pauli na Brinkman, Kingslynn, IJmuiden; Ma- cony, R’dam; Korean Fir, Hamburg; Scoll Progress Londen; Christine, Calais; Satur- nus, Lerwick; Stirlingbrig, Cont. Plat, IJ muiden; Sun Coast, Apapa; Titan, Noord zee, IJmuiden; Lincolnbrook, R’dam, Tor Scandinavia, Noordzee; Cape Shore, Cont. Plat, Velsen; Marsman, Peter Head. Dinsdag aangekomen: Motital Mehru, Madras; Autoweg, Hanko; Friesland, R’dam, Velsen; Paulina Brinkman, Ro chester, IJmuiden; Rita Dölling, Antwer pen; Great Republic, Bremerhaven; Maas- borg, Mantyluoto, Zaandam; Silver Light, Antwerpen; British Humber, Constanza; Mathilde, Soerness; Jemrix, Kingslynn, IJ muiden; Tor Scandinavia, Gotenborg; Ti tan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Daun- trock, Gr. Yarmouth; Tora Lupe, Goten borg; Ilse Clausen, Klaipeda; Serenell, Britton Ferry; Hebe R’dam; Salamat Am- bi, Lagos. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Reisduif” te Beverwijk namen dit weekeinde 51 duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain Hornu (België) af over een afstand van 235 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.10 uur. Een duif van Comb. Brink-Ierschot be reikte als eerste het hok om 11.37.50 uur; de laatste prijsduif om 12.07.38 uur. De uitslag was als volgt: Comb. Brink-Ierschot 1 5 10; Th. de Winter 2 3 7; J. Durge 4 8 11; A. Snijders 6; P. van den Outenaar 9. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Medio 1978 vestigt Famil a Nederland bv, een dochteronder neming van de NV Sehuitema, tegenover het metrostation Rijnhaven in Rotterdam haar vierde zelfbedieningswarenhuis. Drs. R. W. Sehuitema, voorzitter van de directie van het concern, maakte dit gis termorgen bekend bij de opening van de derde Famil a Superstore in winkelcen trum „De Bever” te Beverwijk. Deze ves tiging is vandaag in gebruik genomen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het clubhuis „Aqua-home” in het sportcomplex Roos- wijk houdt de heer Van Seften op maan dagavond 26 september een lezing over het vermeerderen van aquariumplanten en het kweken van vissen voor de leden van de aquariumsociëteit „Tropica”. De heer van Setten, die op dit terrein een jarenlange ervaring heeft, zal daarbij dia’s vertonen van afzonderlijke planten en vis sen, maar ook van ingerichte aquaria. Hotel.’ Huisje.’ Boot.’ Auto.' Trein.' Vliegtuig.’ LI zegt het maar hij de ABN-kantoren met het reizen- vignet. Deskundige adviseurs hebben een selectie voor u klaarliggen uit de programma's van Holland International, BBI, Europa Express, Ered. Olsen Lines en andere goede organisaties. Het is goed boeken bij de ABN, want u regelt er meteen al uw andere akantie- zaken zoals vreemd geld, reischeques en verzekeringen. U zegt het maar bij de ABN. '1' Van de Postduivenhoudersvereniging -7 „De Reisduif” te Beverwijk namen dit weekeinde 199 jonge duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu (België) af over een afstand van £35 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.10 uur. Een duif van C. Castricum bereikte als eerste het hok om 11.40.26 uur; de laatste prijsduif om 12.07.34 uur. De uitslag was als volgt: C. Castricum 1236789 10 11 19 21 22 23 27 30 32; A. Six 4 28 29; A. van Wieringen 5 12 15 16 18 21 33; J. van Roon 13 25; P. van der Aar 14 36 38; H. Pruim- Rhythm Steel and Show Band met eenj limboshow, een vuurdans en een vuurvre-* ter. Ook komt er een boeiende pentjak*, silat-demonstratie onder leiding van Guru* C. Turpijn. Op zondagmiddag wordt er ook een kin derprogramma afgewerkt met onder meerk het buikdanseresje Djania. De pasar malam is op zaterdag 15 okto- ber geopend van 12 tot 0.1 uur en op’ zondag 16 oktober van 13 tot 24 uur. de Famil a in de detailhandelssector door middel van MikroMarkt, Kien, Massa- Markt en het vrijwillig filiaalbedrijf Cen tra, waarvan Sehuitema één der oprich ters is. Bij Centra zijn momenteel 544 zelfstandige middenstandsondernemers aangesloten, die vorig jaar een gezamenlij ke omzet boekten van 681 miljoen gulden. De Schuitema-organisatie zelf was in 1976 goed voor een geconsolideerde omzet van 658 miljoen gulden. In totaal telt he.t con cern omstreeks 1400 werknemers. Daar wil ik meer van weten. Ik kruis mijn voorkeur aan: Zon □Sneeuw □Kort □Lang DVer □Cruise Ik reis vermoedelijk per Naam: A (.Ires: Haats; Telefoon: 1 leeft u een ABN-rekening.’ ja/neen. o |a, bij ABN-kantoor: Eén van de hallen komt vol te staan met ruim vijftig kramen met artikelen uit Indo nesië, zoals originele Balinese beelden, ba- tik-schilderijen en aquarellen, mineralen, koralen, schelpen, sieraden, Djokja zilver, Chinese pajoengs en verder kunst- en ge bruiksvoorwerpen uit Thailand en Afrika. Demonstraties wórden gegeven door een leerbewerker, een houtsnijder en een glas bewerker. Tentoongesteld wordt een originele Be tjak (riksja). Tijdens de pasar malam wordt een modeshow verzorgd door J.O- .A.N. Tirta uit Amsterdam en Pasar Indo nesia uit Beverwijk. De kleding die de mannequins showen wordt naar eigen ont werp vervaardigd. De tweede hal zal ook vol staan met kraampjes en stands, maar dan op culinair gebied. Er zullen maaltijden worden be reid door Indische koks en kokkinnen. Zij bereiden gerechten als nasi rames, nasi koening, gado-gado, snacks en Indische koekjes, drankjes en ijssoorten. De saté’s worden op houtskool bereid. In deze hal wordt ook een gevarieerd amusementsprogramma gepresenteerd Tweederde deel van het „Famila”-pand, waaronder de complete bovenverdieping, is ingeruimd voor de verkoop van nonfood produkten. Beide verdiepingen zijn via rolbanen met elkaar verbonden. met onder meer hawaiien en klassieke Indonesische en Javaanse dansen. Er tre den verschillende artiesten op. De kront jong en hawaiienmuziek wordt verzorgd door The R. Sarwev Brothers uit het zuid en des lands. The Amoa Dancers verzor gen een hawaiien show. Verder treedt de Haarlemse dansgroep De Kupu-kupu Dja- wa op onder leiding van Mirjam Wielandt. Medewerking verlenen voorts De Mara Bunta, Frank en Mirella en The Dutch /««««ww 4 t .1» „Famila” opent volgend ‘L I I I 1 i I I I I I I F I I i - '.7' F-'jk’ c

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11