Nieuwe verbindingsweg tussen Heemskerk en Beverwijk Feest voor bejaarden en kinderen Geen rust Donderdagavond- programma van Duidelijk? Tweeëntwintig verbalen bij parkeeractie Zakelijk gevecht om zeslingprimeur buurthuis activiteiten RUAZ present bij feestweek RKZ Wijk aan Duin bij „Rood Heemskerk” Buitenlandse collega’s op bezoek bij politie Fancy-fair voor stencilmachine Bestemmingsplan Meerestein ter inzage Open huis bij Schimmelcroft 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 SEPTEMBER 2 1 WOENSDAG 4 te HEEMSKERK. Het plotseling wereldberoemde echtpaar Nijssen van de Ruysdaelstraat 86 krijgt de eerstkomende jaren welhaast geen rust. De hele nationale en internationale pers toont belangstelling voor de zesling, die zeker tot aan het einde van dit jaar in het Academisch Ziekenhuis te Leiden zal blijven worden verzorgd. Maar Hoogovenemployé Nijssen, eerste lasser in de centrale werkplaats, heeft een probaat middel gevonden om die onverweldigende belangstelling in goede financiële banen te leiden door Cor Coster van het bureau „Inter Football” te vragen de commerciële belangen van de zesling en het echtpaar te behartigen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Zonder officieel vertoon zal maandagmiddag 26 september om vier uur de verlengde Plesmanweg naar de Jan Lig thartstraat worden open gesteld voor het verkeer. Daarmee is dan de nieuwe verbindingsweg gereed gekomen tussen Heemskerk en Bever wijk, die een rechtstreekse aansluiting geeft op de Caegweg naar en van Hoogovens. 265^°' Maandag openstelling verlengde Plesmanweg i- I HEEMSKERK. Met ingang van don derdag 22 september ligt in het gemeente huis gedurende een maand voor een ieder ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Meerestein-Hoogdorp”, eerste en tweede fase. VELSEN-NOORD. Voor de ir. L. P. Krijgerschool wordt in samenwerking met de kleuterschool De Bijenkorf zater dag 24 september in de school aan de Van Diepenstraat in Velsen-Noord een fancy- fair met rommelmarkt gehouden waar van de opbrengst zal worden bestemd voor de aankoop van een stencil-machine die men hard nodig blijkt te hebben. Om het geheel op te vrolijken gaan de peuters van De Bijenkorf vrijdagmiddag 23 september naar de basischool om be hulpzaam te zijn bij het maken en aan brengen van versieringen. De fancy-fair die zaterdagmorgen om tien uur begint en om vier uur ’s middags wordt beëindigd zal gehouden worden in alle lokalen van de ir. Krijgerschool waar in te vinden zijn een grabbelton, sjoelbak ken, rad van avontuur, spijkers slaan en andere activiteiten. De rommelmarkt krijgt een afzonderlij ke plaats in het gymnastieklokaal. Verder zijn er kinderfilms, een waarzegster, een plantenboek en een koffiehoek. Tijdens de fancy-fair zal door het gehele gebouw mu ziek te beluisteren zijn. Een bijzondere attractie wordt tussen 10.00 en 11.00 uur muziek van een draaiorgel op het school plein aan het Stratingplantsoen. De leiding van het geheel berust bij mevrouw Van Wonderen, die van ouders en belangstellenden best nog wat mede werking kan gebruiken. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De afdeling Kennemer- land van de International Police Associa tion viert deze week haar vijftienjarig bestaan met een bezoek aan honderd bui tenlandse leden en een congres voor de Nederlandse sectie van de vereniging in Hillegom. De International Police Association, die meer dan honderdduizend leden heeft uit vijftien landen van de westelijke wereld, stelt zich ten doel de vriendschap tussen politiefunctionarissen te bevorderen. De afdeling Kennemerland, die rond de driehonderd leden telt, doet dat door leden van de politiecorpsen uit Bradford en Lon ten onder leiding van ClOS-assistenten, die vijftien recreatiespelletjes hadden be dacht, waarvoor de kinderen punten kon den halen. Het gezelligheidsaspect stond op de voorgrond. De patiënten in het RKZ werden via de huisradio en de tv op de hoogte gehouden. Met dank aan de RUAZ, het Rode Kruis Ziekenhuis, buurthuis de Zand- kraai, „Rood Heemskerk" en de Heems kerkse zesling. Samenstelling Jan Piet Stokman. We hopen dat we enige woningzoe kenden met deze tip hebben kunnen helpen”. HEEMSKERK. De overdekte manege „De Schimmelcroft” aan de Kerkweg houdt zaterdagavond 24 september open huis om de opening van het nieuwe seizoen en het achtjarig bestaan een feestelijk tin tje te geven. Niet alleen de rijders en rijdsters zijn van harte welkom, ook diege nen die de manege eens willen bekijken worden door het bestuur en de instruc teurs verwelkomd en rondgeleid. Het open huis begint om 20.30 uur. TWEEHONDERD BEJAARDEN HEB BEN dinsdag van 9 uur ’s morgens tot 4 uur ’s middags in de grote tent achter Huize Scheybeeck het feestprogramma bekeken, dat het 50-jarige Rode Kruis Ziekenhuis hen aanbood. In een fijn ont spannen sfeertje beluisterden de Bever- De tendens is ook in Heemskerk en Beverwijk merkbaar. In Heemskerk zijn er veel premiekoopwoningen ge bouwd. Huizen voor de wat minder draagkrachtigen. „Rood Heemskerk”, het blad van de PvdA-afdeling, windt zich op over die sociale woningbouw in Heemskerk. Onder het kopje ZOEKT U EEN WONING? schrijft „Rood Heemskerk: „In Heemskerk, bekend om zijn groot aantal woningzoekenden, zijn er de laatste jaren onder het mom van socia le woningbouw veel premie-koopwo- ningen gebouwd. Plan „De Die” is zo’n voorbeeld. Daar was het mogelijk voor rond de 80 mille een woning te kopen met ongeveer 30 mille rijkspremie. De bedoeling was dat deze woningen aan de lagere inkomensgroepen ten deel zouden vallen, maar het is gebleken dat met name de middeninkomens van de ze voordelige woningen genieten. Maar goed, daar gaat het nu niet om. We willen onze leden, die een woning zoeken, attent maken op het feit dat er op dit moment een aantal van deze in het kader van de sociale woningbouw gebouwde woningen te koop zijn. Dus spoed u naar de plaatselijke makelaar, want voor de prijs behoeft u het niet te laten. Kijk maar 2 middenwoningen, resp. 255.000 k.k. en 265.000 k.k. 1 patiobungalow: 265.000 k.k. 2 hoekwoningen, resp. 279.000 k.k. en 297.000 k.k. U kunt indien u in grote woningnood zit, er ook een huren, voor het aller vriendelijkste prijsje van 850 per maand. Geen geld dus. den, Bad Oeyenhausen, Herford, Lünen- burg, Osnabrück van de Landesgruppe Berlin-Süd, uit Angers, Asnieres en Corti na d’Ampezzo te ontvangen voor de vie ring van het lustrum, die gepaard gaat met ontvangsten door burgemeester G. H. Weekhout van Bloemendaal en het college van B. en W. van Velsen. In verband met het lustrum organiseert de afdeling Kennemerland van de IPA ook de jaarlijkse congresdag van de Neder landse IPA-sectie, die op vrijdag 23 sep tember in Treslong in Hillegom plaats heeft. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse poli tie is haar belofte, om het parkeren in de binnenstad scherper in de gaten te hou den, nagekomen. Gisteren vielen bij de eerste actie tweeëntwintig verbalen. De parkeeractie zal de komende weken wor den voortgezet. De Schuilhoek. In dit buurtcentrum aan de Heemskerkse Van Bronckhorst- straat wordt elke dinsdagmorgen van half tien tot half twaalf een cursus weven voor gevorderden gehouden. De beginners kun nen op de donderdagmiddag van half twee tot half vier terecht. Het materiaal voor de weeframen moet door de deelnemers zelf betaald worden. De cursus wordt gegeven door mevrouw H. v. d. Kemp. Hindeloop- en-schilderen kan men op de woensdag morgen van half tien tot half twaalf. De kosten bedragen veertig gulden voor acht lessen. Mevrouw Selgert-Postman leidt de cursus. De Zandkraai. Iedere donderdagmor gen van 9.15 tot 1.30 uur in dit buurthuis aan de Handelstraat het vrouwencafé. Het café is dit seizoen ook op de maandag avonden van 20 uur af geopend. Eenmaal per drie weken wordt er op de maandag avond geklaverjast, aanvang 19.30 uur. De soos voor lichamelijk gehandicapten is op dinsdagmiddag van 14 tot 17 uur. De lei- Zondagmiddag vroeg al, toen het nieuws van de geboorte van de zesling zich door Nederland verspreidde, liet de voorlichter van het Academisch Ziekenhuis weten, dat fotografen op veilige afstand van de kamer van mevrouw Nijssen zouden worden gehouden. „Men is nog in bespreking hoe die zaken te regelen”, liet voorlichter Groenewegen weten. Of men het met het echtpaar Nijssen eens is of niet: van de zijde van de commercie bestaat er nu eenmaal grote interesse in gebeurtenissen die afwijken van het normale gangbare patroon en een zesling is iets unieks. Vier jaar geleden werd in Kaapstad een zesling geboren. De drie jongens en drie meisjes verblijven nu in Japan waar ze samen met vader en moeder een goodwill bezoek afleggen. Vader en moeder Rosenkowitz hebben vader en moeder Nijssen al laten weten dat ze op de terugreis naar Zuid-Afrika even in Heemskerk op bezoek komen. En om dat vriendelijk bezoekje op film en foto vast te leggen zal er stellig door de pers betaald moeten worden. De leden van het „Nederlands Elftal”, een televisié-programma waarin onbeken de Nederlanders commentaar op feiten en gebeurtenissen geven, waren over het algemeen niet zo te spreken over de baby-commercie. Cor Coster tilt er niet zo zwaar aan. „Ik zie het niet als een commerciële zaak. Deze mensen hebben door de gezinsuitbreiding heel hard geld nodig. Dat is geen commerciële maar een sociale zaak”. een zogenoemde detectielus is aange bracht, die de verkeersintensiteit meet. Bij druk verkeer over de verlengde Plesman weg zal men na een druk op de knop van de verkeerslichteninstallatie even langer moeten wachten op groen licht. Het verkeer over de Van Riemsdijklaan moet na de ingebruikstelling voorrang ver lenen aan het verkeer over de Plesmanweg en dat geldt ook voor het verkeer dat nog via de Maerten van Heemskerckstraat blijft rijden. Dit alles wordt met verkeers borden duidelijk aangegeven, maar omdat het afwijkt van de nu geldende situatie en dus van de „verkeersgewoonte” zal het even moeten wennen en verdient extra opletten aanbeveling. Met een bijna haakse bocht buigt de verlengde Jan Ligthartstraat naar de Beverwijkse Plesmanweg toe, op het punt waar in de toekomst de aansluiting komt met de verlengde Duitslandlaan. Het tracé van die verbindingsweg is al uitgezet, maar met de realisering ervan wordt nog geen haast gemaakt. wijkse bejaarden liederen van het operet- tekoor „Animo” en werden tijdens de broodmaaltijd toegezongen door een zi- geunerorkestje. Vijfhonderd kinderen, leerlingen van de lagere scholen uit Be verwijk, waren omstreeks die tijd op het voorplein van het ziekenhuis aan het spe- BEVERWIJK. De feestweek van het Rode Kruis Ziekenhuis gaat niet aan de patiënten voorbij. Een ploegje vrijwilligers van de RUAZ, de huisra- dio-omroep van het RKZ, is bijna da gelijks in touw om de programma’s op het voorplein én in de grote tent in de rozentuin van Huize Scheybeeck via radio of televisie in de kamers en de zalen van het ziekenhuis te brengen. Dinsdagmorgen zorgden o.a program maleider Auke Nijdam, technicus Pe ter Meier, omroepster Riet van de Klooster en assistent Piet van Veen er voor, dat het optreden van het operet- tekoor „Animo” en een uit vier perso nen bestaand zigeunerorkestje vlekke loos via de noodstudio bij de tent (zie foto) naar de oorschelpen in het RKZ werd gestuurd. Om twee uur 's mid dags verzorgde de RUAZ weer een televisie-uitzending van het optreden van een Haarlemse volksdansgroep en in de avonduren was de RUAZ op nieuw hard aan het werk om het sport gebeuren op het voorplein van het ziekenhuis in de tv-camera’s te van gen. Auke Nijdam: „Sommige jongens hebben van hun werkgever, Hoogo vens, een paar dagen vrij gekregen, maar anderen nemen een paar vakan tiedagen op om aan de uitzendingen mee te werken. Geweldig toch, dat dat allemaal maar kan”. De smalle Maerten van Heemskerck straat nu nog een „bottleneck” in het verkeer van de Jan Ligthartstraat naar de Beverwijkse Plesmanlaan wordt dan een secundair weggetje. In het nieuwe weggedeelte zit een tame lijk scherpe bocht, bijna haaks, want het verlengde van de Jan Ligthartstraat zal op de duur door worden getrokken naar de Duitslandlaan en dan ontstaat er bij de bocht van nu een T-kruising. Het tracée voor die verbindingsweg met de Duitslandlaan is al duidelijk zichtbaar door voorbereidende werkzaamheden, maar het zal nog een geruime tijd duren voordat dit stukje verbindingsweg wordt aangelegd. Dat wordt urgent als de nieuwe wijk Meerestein tot stand komt. De Jan van Kuikweg dient alleen nog voor het verkeer van enkele omwonenden en de daaraan gevestigde scholengemeen schap. Van het nieuwe weggedeelte af zijn de nu gescheiden gedeelten van de door sneden Jan van Kuikweg niet meer per auto bereikbaar. Links- en rechtsafslaan is van de nieuwe weg af verboden. Bij de kruising staan de verkeerslichten die met drukknoppen door voetgangers, fietsers en bromfietsers kunnen worden bediend. Hoe vlot de „aanvraag van groen licht” wordt gehonoreerd is afhankelijk van het verkeersaanbod op dat moment over de verlengde Plesmanweg, waarin (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De werkgroep donder dagavond van het buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan heeft voor de komende maanden het programma vast gesteld. Het toneelgezelschap „Samen” uit Scha- gen komt donderdagavond 22 spetember naar het buurthuis om de Westfriese een- acter „De erfenis van Peet Merai” te spe len. Op 29 september is er kienen. In de i maand oktober verzorgt de operettevere- niging „Les Byrmants” op de dertiende een voorstelling. Op 20 oktober wordt er weer gekiend en een week later geklaver jast. Op donderdagavond 3 november ver zorgt „Diatonica” uit Heerhugowaard een amusementsprogramma met liedjes, sket- I ches, cabaret. Na kienen op de tiende en klaverjassen op de zeventiende november volgt op 24 november een verrassings- avond. In deze week viert Wijk aan Duin haar eerste lustrum. Op 15 december brengt toneelvereniging „Falkland” uit Heiloo het spel „Een engel komt voorbij”. Op 22 december is het laatste donderdag- avondprogramma van de werkgroep, die het jaar laat besluiten met een kerstkien. Het ontwerpplan betreft het gebied tus sen de Luxemburglaan, de gemeentegrens met Beverwijk (Van Riemsdijklaan) en de oude Jan van Kuikweg, ten zuiden van de verlengde Pelsmanweg. De eerste fase omvat de bouw van 301 eengezinswoningen. De bestemming „woondoeleinden A en B van de tweede fase” moet nog nader worden uitgewerkt. Gedurende de termijn van een maand kunnen tegen het ontwerpplan bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Bij een alcoholcontrole op de Alkmaar- seweg werd een rijverbod uitgedeeld. Drie automobilisten kregen een proces-verbaal omdat de verlichting van hun voertuigen niet in orde was, terwijl een motorrijder bekeurd werd omdat hij geen rijbewijs bleek te bezitten. De jubileumviering is vanmiddag be gonnen in het hoofdbureau van politie in Haarlem waar tussen vier en zes uur de buitenlandse gasten zijn ontvangen, die T zijn ondergebracht bij leden van de IPA in Kennemerland. Voor morgen staat er een excursie naar Avifauna op het programma, waarna het gezelschap een officiële ontvangst wacht in Madurodam. Het college van B. en W. van Bloemendaal ontvangt de leden van de jubilerende afdeling en hun gasten in de namiddag, waarna in de kantine van het Haarlemse politiebureau een diner is. De buitenlandse gasten, de genodigden en de echtgenotes van de IPA-leden ma ken vrijdagmiddag een speciale IPA-rond- vaart door de Amsterdamse grachten en havens, terwijl de Nederlandse sectie van de vereniging congresseert in Treslong. Dat congres wordt ’s ochtends om elf uur geopend door de Commissaris van de Ko ningin in Zuid-Holland mr. Maarten Vro lijk. Na de lunch begint de werkvergade ring voor de Nederlandse leden en gaan alle gasten naar Amsterdam. In de avond uren wordt er gedineerd in het Bowling centrum waarna een galabal volgt. Het college van B. en W. van Velsen ontvangt het gezelschap zaterdagmiddag op het landgoed Beeckestein terwijl de IJmuider-showband en het majorettepelo ton optreden. Daarna heeft het officiële afscheid plaats van de buitenlandse gas ten, die het weekeinde met de gastgezin nen doorbrengen en zondag weer naar HEEMSKERK Er lijkt wat rust te komen op de huizenmarkt. De gemid delde prijzen van koopwoningen zijn de laatste maanden nauwelijks meer gestegen. Een ongekend beeld, want de laatste jaren vlogen de prijzen van de huizen omhoog: 20 percent in 1975, 25 percent in 1976 en eveneens 25 percent voor het eerste halfjaar van dit jaar. Kranten, weekbladen, televisiemaatschappijen en radiostations staan bij Coster op de stoep om de exclusieve wereldrechten van foto’s en film van de zesling met enorme geldbedragen te kopen. Wie weet dat een Duits weekblad voor een fraaie foto van de treinkaping bij Wijster, gemaakt door een Nederland se fotograaf, graag vijfduizend gulden neertelt, mag raden met welke bedragen de internationale pers het zakelijke gevecht om de zeslingprimeur is ingegaan. Dan wordt er hevig om die nietige vijf mille gelachen. Met 2 a 3 ton mag je aan het publiciteitsspel meedoen. HEEMSKERK. Bij het bladeren in de vele blaadjes, boekjes, ge- schriften en wat dies meer zij, die dagelijks op een redactie binnen stromen kom je de meest wonderlij- ke en opmerkelijke uitspraken tegen. Zo lazen we in het jaarverslag van de Stichting club- en buurthuiswerk te Heemskerk dat er voor de eerste maal in het verslag ook een financi- eel overzicht is opgenomen. Fijn denk je dan, maar als je het financi- eel overzicht voor ogen krijgt, krijg je toch wel een vreemd gevoel over je als secretaris Wagendorp schrijft, dat het is opgenomen om meer in- formatie aan derden te kunnen ver- schaffen. Want wat lezen we: finan- ciële resultaten (in kf 1.) Personeels- kosten 272,9 baten 8,0; huisves- tingskosten 50,9 baten 2,2; organisa- tiekosten 25,0; kosten van activitei- ten 74,8, baten 7,7; diversen 31,9, baten 15,1; overheidssteun 356,6; steun particulieren 0,8; contributies 54,2 en resultaat 10,8. Begroot re- sultaat was 0. In post 5 is in de lasten besloten een korrektie op overheids- steun in voorgaande jaren groot 16 I kfl, een onbeïnvloedbare post, die het resultaat ongewenst negatief 1 doet zijn”. Begrijpt u het? J

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9