Ba ere divisie eerste divisie Ib toto-lotto Kritiek Boskov op Feyenoord X X X I eerste divisie puntig J I Oostenrijk dwong DDR gelijkspel af ere divisie puntig Uitslagen I I BAYERN VERPLETTERT KOPLOPER SCHALKE Wellinga op tweede plan ji zeestrB Betrouwbaar I Nervositeit I I r' 14 19 7 7 SEPTEMBER 2 6 MAANDAG SPORT M A i’ I 1 2 3 FC Den Haag-AZ’67 NEC-Sparta FC VVV-PSV Volendam-Haarlem Telstar-Ajax G.A. Eagles-FC Utrecht Roda JC-Vitesse Feyenoord-NAC Veendam-PEC MW-Foruna SC Heracles-Heerenveen Eindhoven-Willem II I i 1 FC Amsterdam- FC Twente LL onde Acht zevej bere Jant Jim Fabt c F Jarry Hughes Programma: HANS BOTMAN I 1 14 i 1 2 2 i I l i i t 1 1 (Van onze sportredactie) VOLENDAM. Haarlem is vier wed strijden ongeslagen en Volendam heeft een reeks van vijf nederlagen doorbroken. Dat is de belangrijkste conclusie na de puntendeling die de twee Noordhollandse ploegen overeenkwamen. Barry Hughes toonde zich niet ontevreden met dit resul taat: „Vooral in dit stadium van de com petitie is het erg belangrijk dat we regel matig punten pakken. Eén punt in een uitwedstrijd is niet slecht. Omdat we een extra middenvelder hadden werden de aanvallen van Volendam meestal al in een beginstadium onschadelijk gemaakt”. Hughes paste inderdaad een tactisch foef je toe door maar twee spelers in de voor hoede te posteren. Het middenveld werd hierdoor extra bemand. Dat wilde echter niet zeggen dat het offensieve gedeelte van de Haarlem-ploeg geen kracht kon ontwikkelen. Twee van de vier Haarlem se middenvelders kregen van Hughes na melijk de opdracht de eenzame spitsen Van den Berg en Lensen in aanvallend opzicht te helpen. Maar Wildbret en Haar waren niet de enige middenvelders die veelvuldig in de voorhoede te vinden wa ren. Regelmatig verschenen daar ook Ma sefield dit keer niet opvallend en George, die in het team was ingepast ten koste van Rob de Kip. Piet van den Berg kon samen met Danny Lensen weinig uitrichten tegen de Volen- dam-defensie, waarin voorstopper Kees Guyt een betrouwbare indruk maakte. De rentree van de lange tijd geblesseerde keeper Frans Hoek zal hier ook debet aan zijn geweest. Piet van den Berg kampte al snel met een spierblessure, waardoor hij ook even voor de rust werd gewisseld voor Rob de Kip. Van den Berg kon ook moei lijk in zijn spel komen omdat Hans Mol al direct na het beginsignaal straffe mandek king toepaste op de spits die dit seizoen zo moeilijk tot scoren kan komen. Lensen heeft zich al aangediend als zijn opvolger, maar de ex-amateur kon tegen Guyt toch weinig uitrichten. Lensen: „Guyt is een moeilijk te bespelen verdediger. Daarom kon ik vandaag ook niet in mijn spel komen”. een slaande beweging naar een tegen stander. Het aanvallende spel van Volendam kenmerkte zich door nervositeit. Cor Zon neveld liep steeds op de verkeerde plaats en alleen de jonge Kees Tol speelde enigs zins intelligent. Hij had ook een groot aandeel in het doelpunt van Volendam dat een gevolg was van een fel offensief van de formatie van Jan Mak. De bal werd van de rechterkant voorgezet door Dick Bond en verder getransporteerd door Kees Guyt. Kees Tol verscheen al leen voor Rob Boersma en liet een harde schuiver los. De bal werd in eerste instan tie goed gekeerd door de uitstekend kee pende Boersma, maar cp de rebound van Dick Bond had ook hij geen antwoord. De gevaarlijke acties werden verder ge vormd door afstandsschoten van Jaap Visser, die zich na een slecht begin goed herstelde. Haarlem trok zich van de tegenslag niets aan. De ploeg bleef volhouden om midden velders te lanceren en had daar in eerste Cor Zonneveld van Volendam vertolkte ongewild een belangrijke rol in het duel. In de aanval van Volendam speelde hij een onopvallende rol en tijdens het doelpunt van Haarlem, gemaakt door zijn directe Schalke kon als excuus aanvoeren, dat het zijn centrumspits en international Klaus Fischer moest missen vanwege een blessure, maar daar stond dan weer tegen over, dat Bayern het karwei vanaf de dertigste minuut van de wedstrijd met slechts tien man moest klaren, omdat Weiss na een half uur wegens natrappen uit het veld gezonden werd. Ondanks zijn nummerieke overwicht had Schalke geen enkel verweer tegen de vooral door Oblak en Rummenigge geleide aanvalsgolven, en viel de ene goal na de andere. Naast ge noemde spelers excelleerden ook Hoeness en doelman Sepp Maier bij de thuisclub, die met zijn negende plaats toch wel een ondergewaardeerde positie lijkt in te nemen. Schalke blijft overigens ondanks de ne derlaag aan de leiding, met één punt voor sprong op Eintracht Frankfurt, Eintracht Braunschweig en Hamburger SV. Laatst genoemde ploegen wonnen alle, respec tievelijk van Bochum, Saarbrücken, en Werder Bremen. Ernst Happel beleefde met zijn ploeg FC Brugge een prettige speeldag, omdat, uitgezonderd Anderlecht, alle directe ach tervolgers tenminste één punt verspeel den. Brugge zelf won in een onbevredigen de partij met 2-1 van Beveren, en heeft nu twee punten voorsprong op naaste belager Winterslag. In de eerste divisie in Engeland veran derde er dit weekeinde weinig aan de top. Zowel Manchester City als Liverpool en Nottingham Forest behaalden overwin ningen, waarbij vooral de verrassende op mars van het pas weer dit seizoen in de In die tweede helft was NAC geen schim meer van zichzelf. Voor rust was de Breda- (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Er was weer eens niet veel te jubelen in de Rotterdamse Kuip, maar toch was er in de wedstrijd Feye- noord-NAC (1-1) een speler die onbetwist de meest bejubelde held genoemd kon worden. Dat was de 23-jarige PTT-bestel- ler Matthé van Kelle. Deze voormalige doelman van de amateurclub Steenber gen moest al na 32 minuten opdraven toen Martin Vreijsen, in een wanhopige poging de bal nog te bereiken, fel doorsprintte en in botsing kwam met NAC-keeper Jan de Jong. Zo onfortuinlijk smakte De Jong tegen de grasmat, dat hij per brancard afgevoerd moest worden. Op dat moment stond NAC met 1-0 voor, en de Bredanaars vreesden terecht dat de onervaren Van Kelle (een week eerder maakte hij zijn debuut in de eredivisie toen hij tegen AZ ook moest invallen) niet bestand zou zijn tegen de stormlopen van de Rotterdam mers. se formatie met een aantrekkelijke bruta liteit de favoriete Rotterdammers tege moet getreden. Aanvallend was NAC zelfs aanzienlijk gevaarlijker in die periode, en het was geenszins tegen de verhouding in dat Feyenoord in de 25e minuut moest capituleren. Op rechts draaide uitblinker Ad Brouwers handig weg van zijn vaste bewaker Wijnstekers en met een loepzui vere voorzet bereikte hij de beweeglijke spits Kees Storm, die op zijn beurt Michel van de Korput uitspeelde en scooorde: 0-1. eerste divisie teruggekeerde Nottingham opvalt. Leicester City werd met 3-0 versla gen, en dat betekende de 6e overwinning op een rij. In Leeds was een grote politiemacht op de been om de fans van het bezoekende Manchester United rustig te houden. De in veld wordt inderdaad wel een probleem. Daar moet op korte termijn iets aan ge- Feyenoord kreeg een lawine van kan sen, maar sloeg alleen toe in de 16e mi nuut na rust, toen Van Til de bal voor het doel prikte en het leer via een duel tussen aanvaller Best en verdediger Mohorovic voor de voeten van Kreuz sprong, die keihard in de hoek kogelde: 1-1. Onvoor stelbare doelworstelingen speelden zich af voor het doel van NAC. Adembenemen de momenten ook, bijvoorbeeld toen Me lis tegen de paal schoot en de bal over de doellijn naar de andere paal huppelde. Maar Van Kelle stond de winnende Feye- noord-treffer daarna steeds in de weg. Trainer Boskov was duidelijk gedesillu sioneerd en spaarde de kritiek op zijn ploeg niet: „Het is onze eigen schuld. Dit Feyenoord kan nog altijd van elke tegen stander in de eredivisie winnen, maar dan moet er wel van de eerste tot de laatste minuut met honderd percent inzet ge speeld worden. Als we de hele wedstrijd zo gespeeld hadden als in het laatste half uur, zouden we gewonnen hebben. Maar in de eerste helft speelde Feyenoord veel te ar rogant, veel te langzaam en veel te onge controleerd”. Kritiek had Boskov ook op de clausule in het contract van Kreuz, waarin het deze toegestaan wordt aan te treden voor alle interlandwedstrijden van Oostenrijk. Boskov: „De enige die kan beslissen of Kreuz voor Oostenrijk speelt, is hijzelf. Dat noem ik een slecht contract”. Programma: Excelsior-SC Amersfoort, FC Dordrecht-Wageningen, PEC-SC Cam- buur, FC Vlaardingen-Veendam, Fortuna SC-De Graafschap, FC Groningen-MW, Heerenveen-SW, Willem II-Heracles, FC Den Bosch-Eindhoven. Het aantal deelnemers aan toto 39 be droeg: 214.553. Zij zorgden voor een inleg van 753.465 gulden en een prjjzenpot van 357.895 gulden. De prijzen: eerste prijs 143.158, tweede prijs: ƒ89.474, derde prijs 125.263. 9 8 8 8 9 9 8 8 8 9 8 9 9 9 8 9 8 9 9 8 8 8 8 8 7 5 4 5 3 9 8 8 6 6 6 5 4 1 9 9 9 9 8 6 5 4 3 (Van onze sportredactie) ZEIST. Scheidsrechter Siem Wellinga zal voorlopig geen wedstrijden in de eredi visie meer leiden. De scheidsrechter com missie van de KNVB heeft de man, naar aanleiding van zijn uitlatingen in het- weekblad Voetbal International, op het tweede plan gezet. Wellinga is bestraft met drie wedstrijden in de eerste divisie. 5 5 5 2 5 3 3 2 3 2 1 1 2 2 0 3 2 2 6 0 3 2 4 0 2 4 4 1 0 1 2 1 2 2 3 4 Zat en aa lersgi Dekk tij der tie. A eecn werd bestu avon< brenj omdE pe R< geke< NBB I VOI Eu wo zaï ter ky 16( ba Te Stand: PSV NEC Ajax Sparta AZ’67 FC Twente Feyenoord FC Den Haag Roda JC FC WV Vitesse FC Utrecht Volendam NAC Haarlem Go Ah. Eagles FC Amsterdam Telstar Stand: PEC MW Heerenveen Fortuna SC Excelsior Heracles Wageningen SC Cambuur FC Den Bosch FC Groningen Willem II FC Vlaard. Eindhoven De Graafschap SC Amersfoort SVV Veendam Helmond Sp. FC Dordrecht De winnende cijfers van Lotto 39: 3-14- 24 - 26 - 27 - 29; reservegetal 11. Het aantal deelnemers, dat voor een in leg van 3.482.603 gulden zorgde, bedroeg 858.902. Er is een prijzenpot van 1.654.236 gulden. De prijzen: eerste prijs: 578.973, tweede prijs: 165.424, derde prijs: 248.135, vierde en vijfde prijs: ƒ330.847. De winnende getallen in de Westduitse Lotto: 10-11-12-13-18-32; reservegetal 14. Het winnende getal in „Spiel 77”: 8795930. Dl de 1 tant de maa haai gen res vlin 200 het toe Mat kop van nal< uit mei ook kan van 17— 7 12— 4 13— 4 de der de Hai Zw kw 25 1 20— 8 14— 4 12— 4 11— 5 14— 6 8— 7 9— 7 12— 11 11—11 18—11 9— 9 8— 12 9— 14 9—15 5— 10 9—20 8—15 6— 15 8—16 f i t j i 1 i FC Den Haag-AZ ’67 1-0, NEC-Sparta 1- 1, FC VW-PSV 0-4, FC Amsterdam-FC Twente 1-3, Volendam-Haarlem 1-1, Tel- star-Ajax 0-3, G.A. Eagles-FC Utrecht 2-1, Roda JC-Vitesse 0-0, Feyenoord-NAC 1-1. opponent Pieter Huyg, liet Zonneveld zich langs de zijlijn verzorgen. De bebaarde aanvaller werd in de rust vervangen door daan worden. Maar wat weet ik nog niet”. Kramer „Ik heb last van mijn rug”, was het enige commentaar. Jan Mak: „Zonne- NAC-trainer Hans Dorjee bekende later: „Vijf minuten voor de wedstrijd heb ik mijn spelers nog gewaarschuwd met de woorden: jullie moeten niet schrikken als je met 1-0 voor komt te staan”. Maar in de tweede helft zocht NAC zijn heil in een veel defensievere tactiek. Hans Dorjee: „Dat was de bedoeling niet. We misten toen alleen een rustpunt op het midden veld, waardoor we de bal niet in de ploeg konden houden”. Bij Feyenoord bracht middenvelder Willy Kreuz in de tweede helft veel meer vaart in het spel. Zaterdag speelde hij nog een interland met Oosten rijk, en zondagmiddag arriveerde hij pas een kwartier voor de wedstrijd in de Rot terdamse Kuip, zodat hij slechts één helft ingezet kon worden. 1 12 4 0 12 1 12 5 0 11 0 17 1 15 1 14 1 13 2 12 2 12 1 10 4 10 3 4 3 6 5 4 6 4 6 7 8 1 12 1 11 1 11 1 11 2 3 2 4 3 I Dertig minuten later werd de stand gelijkgetrokken door een doelpunt van de linksbuiten van het Oostduitse elf tal, Martin Hoffman. De daardoor be reikte 1-1 stand veranderde in de twee de helft niet meer, al scoorde de Oos tenrijker Hans Krankl vier minuten voor het einde van de wedstrijd nog wel. Dit Oostenrijkse doelpunt, dat door de Britse scheidsrechter Tom Reynolds wegens buitenspel van de Oostenrijker Stering werd afgekeurd, was aanleiding tot veel rumoer in en buiten het veld. 26— 2 19— 8 17— 9 14— 6 25— 9 16— 7 14— 10 18— 17 10— 13 15— 14 8— 15 12—13 9— 13 5— 9 4—14 11— 22 8—28 3—25 WENEN (SID). Met doelman Jur gen Croy als held van de dag heeft het nationale Oostduitse voetbalelftal za terdag in Wenen Oostenrijk een 1-1 gelijkspel afgedwongen. In deze wed strijd voor kwalificatiegroep 3 voor het wereldkampioenschap voetbal in 1978, schitterde de doelverdediger van de Oostduitse club Sachsenring Zwickau vooral in de eerste helft, toen de Oostenrijkers het beste van het spel hadden. Dit Oostenrijkse overwicht werd in de negende minuut in een doelpunt uitgedrukt door de Feye- noorder Willy Kreuz. kostbaar punt Omdat Haarlem zich niet op eigen helft insloot en Volendam het spel voor eigen publiek graag wilde maken werd het een aantrekkelijk duel. Vele fouten van de spelers en een zwak optreden van scheids rechter Henny Weerink verhinderden ech ter dat er van goed spel sprake was. speciale vakken ondergebrachte suppor ters zagen hun ploeg een 1-1 gelijkspel behalen tegen Leeds, dat zijn aanvaller Joe Jordan binnen afzienbare tijd zal kwijtraken aan het Europese vaste land. Jordan heeft aangekondigd het Britse voetbal voor gezien te houden, en de „grote oversteek” te willen maken. PSV is een van de belangrijkste kandidaten. De Eindhovense club zou ongeveer 1 miljoen gulden geboden hebben, terwijl Leeds 1,8 miljoen voor zijn aanvaller vraagt. De terugkeer van Johan Cruijff na zijn been-operatie en zijn keelontsteking, heeft Barcelona nieuwe kracht gegeven. Cruijff maakte ook het enige doelpunt uit de wed strijd tegen Atletico Madrid, zeven minu ten na rust, uit een pass van Asensi, de beste man van het veld. Haarlem en Volendam wisten in de be ginfase eigenlijk geen raad met elkaar. De spelwijze van Haarlem zaaide duidelijk paniek bij de Volendammers. Niet onbe grijpelijk, want de laatste vier weken zat er weinig variatie in het type voetbal van Haarlem. Cees de Vries en Abe van den Ban zijn hier de dupe van, want dit duo is de laatste vier wedstrijden niet meer in actie geweest (behalve Van den Ban een halve wedstrijd tegen Go Ahead Eagles) terwijl de twee routiniers vorig seizoen niet weg waren te denken uit de basis-elf. De Vries hierover: „Ergens is het niet onbegrijpelijk want Hughes wisselt niemand als de ploeg eenmaal draait. De laatste vier wedstrijden worden er punten verzameld. Het enige dat me opvalt is dat Melgers nu in de achterhoede speelt. Wan neer het slecht gaat moet je de problemen op het middenveld en in de voorhoede zoeken. Misschien dat Abe en ik na een nederlaag weer een kans krijgen”. sc! Li nu sci de he pi De stand in kwalificatiegroep 3: 1. Oosten rijk, 7 punten uit 4 wedstrijden; 2. Oost- Duisland, 4 uit 3; 3. Turkije, 3 uit 3; 4. Malta 0 uit 4. Engeland: Leeds United-Manchester United 1-1; Leicester City-Nottingham Forest 0-3; Liver pool-Derby Country 1-0; Manchester City-Bristol City 2-0; Middlesborough-Ipswich Town 1-1; Newcastle United-Coventry city 1-2; Norwich City-Arsenal 1-0; Queens Park Rangers-Chelsea 1- 1; West Bromwich Albion-Birmingham City 3- 1,; West Ham United-Everton 1-1. Stand: manchester City 12; Nottingham Forest 12; Liverpool 12; West Bromwich 10; Coventry 9. Duitsland: VFB Stuttgart-MSV Duisburg 1- 0; FC Sankt Pauli-Hertha BSC Berlin 3-0; FC Kaiserslautern-1860 München 1-0; Eintracht Braunschweig-FC Saarbrücken 3-0; Bauern München-FC Schalke 04 7-1; Werder Bremen- Hamburg SV 1-2; FC Köln-Borussia Dortmund 4-1; VFL Bochum-Eintracht Frankfurt 0-1; For tuna Düsseldorf-Borussia Mönchengladbach 1-3. De stand: Schalke 04 13; Eintracht Frankfurt 12; Eintracht Braunschweig 12; Hamburg SV 12. België: La Louvière-Cercle Brugge 2-Q; Leke- ren-Anderlecht 0-1; RWDM-Waregem 1-1; FC Brugge-Beveren 2-1; Beeringen-Charleroi 0-2; Kortrijk-FC Luik 2-1; Antwerp-Boom 4-1; Lierse-Winterslag 1-1; Standard-Beerschot 2-2. De stand: FC Burgge 13; Winterslag 11Ander lecht 10; Standard 10. Spanje: Real Madrid-Athletic de Bilbao 1-0; Burgos-Espanol 3-2; Gijon-Sevilla 1-0; Elche-Sa- lamanca 2-1; Rayo Vallecano-Las Palmas 1-1; Valencia-Hercules 6-1Real Sociedad-Santander 2- 0; Betis-Cadiz 3-0; Barcelona-Atletico de Ma drid 1-0. Stand: 1. Real Madrid en FC Barcelona 6 pnt; 3. Valencia, Gijon en Betis: 5 pnt. instantie niet veel succes mee. Schoten van Van den Berg en Melgers verdwenen in de klemvaste handen van Frans Hoek. Er moest een verdediger aan te pas komen om Haarlem naast Volendam te brengen. Wildbret, die enkele keren door André (hij zou later na een grove charge tegenover Danny Lensen de gele kaart van Weerink krijgen) en Visser op niet mis te verstane wijze tot stoppen werd gedwongen had de eerste hoekschop van Haarlem in het duel afgedwongen. De aanvoerder van Haar lem nam de corner zelf en gaf een half hoge voorzet. De bal werd door Piet van den Berg doorgekopt en Pieter Huyg stond op de goede plaats om van twee meter afstand Frans Hoek met een harde knal te passeren. Rob Boersma moest vlak na de hervat ting enkele spectaculaire reddingen ver richten na schoten van Dick Bond en Kees Tol. Volendarp was in de tweede helft toch iets sterker, vooral gezien het aantal kan sen. Trainer Jan Mak: „Misschien dat we iets meer mogelijkheden gehad hebben, maar het veldspel van Haarlem vond ik beter verzorgd dan dat van Volendam. Wij hebben in ieder geval wilskracht getoond en dat is al erg belangrijk. Als dat niet was gebeurd had Haarlem gewonnen. Boers ma wil ik trouwens een pluim geven want die heeft erg goed werk geleverd”. FC Amsterdam-FC Twente 1-3. 13 Grit- ter (0-1), 14 Mühren (0-2), 35. Otto (1-2), 60. Gritter (1-3). Scheidsrechter: Geurds. Toe schouwers: 3000. FC Amsterdam: Stuy, Swerissen, Koop man, De Leeuw, Bianchi, Kamphues, V. d. Merkt, Otto, Wetzel, Stout, Van Bommel (W iggemansen). FC Twente: Van Gerven, Van lerssel, Drost, Overweg, Wildschut, Thijssen (Bloemberg), Van der Vall, Mühren, Bos Gritter, Thoresen (Pahlplatz). FC Den Haag-AZ’67 1-1 (0-0). 54. Hoeke- ma 1-0. Scheidsrechter: Beek. Toeschou wers: 14.500. Waarschuwing voor Perazic nadat hij in woord en gebaar had duide lijk gemaakt het niet eens te zijn met een beslissing van de scheidsrechter. FC Den Haag: Galjé, Korevaar, Van Vliet, Perazic, Jol, Kila, Schoenmaker, Al bertsen, Toet, Hoekema, Van Leeuwen. AZ’67: Meskovic, Van Rijnsoever, Spel- bos, Vonk, Hovenkamp, Peters, Nygaard, Van Hanegem, Arntz, Kist, Van Marwijk (Metgod). Feyenoord-NAC 1-1 (0-1) 23. Storm 0-1, 61. Kreuz 1-1. Scheidsrechter: Keizer. Toe schouwers: 20.500. Feyenoord: Kovacevic, Wijnstekers, Rijsbergen, Van de Korput, Brard, Van Til, Jansen, Vreysen (Kreuz), Melis (Bud ding), Best, Van der Lem. NAC: De Jong (Van Kelle), Dekker, Bak ker, Budisic, Krijnen, Damen, Dierckx, Neeskens, Mohorovic (Beusenberg), Storm, Brouwers. Volendam-Haarlem 1-1 (1-1). 18. Bond 1-0, 32. Huyg 1-1. Scheidsrechter: Weerink. Toeschouwers: 5000. Volendam: Hoek, Mol, Guijt, André, Vis ser, Braan, Bond (Bijvank) Helling, Bond, Zonneveld (Kramer! Tol. Haarlem. Boersma, Wentink, Melgers, Peijs, Huyg, (De Kip), Haar, Maesfield, Wildbret, George, Lensen, Van den Berg. G. A. Eagles-FC Utrecht 2-1 (2-1). 15. Hamberg 0-1, 19. Oude Wesseling 1-1, 21. Woudsma 2-1. Scheidsrechter: Beukman. Toeschouwers: 6000. G. A. Eagles: Spijkerman, Bjerre, Koop man, Oude Wesselink, Strijdveen, Wouds ma, Kist, V. d. Plas, Körver, Van Kooten, Kristiansen. FC Utrecht: Istatov, Wickel, Tervoort, De Kruik, Hildebrand, Flight, Cabo, Cote, Gozehs, Van Veen, Hamberg (Schreurs). NEC-Sparta 1-1 (0-1). 18. Van der Meer 0-1, 65. Hendriks 1-1. Scheidsrechter: Derks. Toeschouwers: 13.000. NEC: Schellekens, S. Visser, D. Visser, Surau, Willemse (Posthumus), Marijnis- sen, Hiddink, Vliestra, Hendriks, Hulshoff, Janssen. Sparta: Doesburg, Jansen, Marijt, Bal- kensteyn, Meutstege, Valke, Weerdenburg, (Van der Meer, Henson), De Goey, Van Staveren, Clarke, Peltzer. FC VVV-PSV 0-4 (0-3). 20. Deykers 0-1, 25. Deykers 0-2, 28. Lubse 0-3, 86. Van der Kuylen 0-4. Scheidsrechter: Berrevoets. Toeschouwers: 19.500. FC VW: Vlieten, Oosterom (Francken), Rettkowski, Hermans, Van Rosmalen, Pa ia, Advocaad, Van der Weide, Jovanovic, (De Jonge), Hilkes, Curcinac. PSV: Van Beveren, Krijgh, Van Kraay, Stevens, Brandts, W. van de Kerkhof, Poortvliet, Van der Kuylen, R. van de Kerkhof (Deacy), Lubse, Deykers. Telstar-Ajax 0-3 (0-1). 25. Arnesen 0-1, 70. Geels 0-2, 75 Arnesen 0-3. Scheidsrech ter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 10.000. Telstar: Van der Meeren, Driesen, Van Essen, Medik, Bischot, Van Oorschot, He- geman (Hendriks), Jonker, Caljouw, Stam, Mikkelsen. Ajax: Jager, Suurbier, Van Dord, Krol, Everse, Erkens, Schoenmaker, Tahamata (Lubeke), Arnesen, Geels, Meijer (La Ling). Roda JC-Vitesse 0-0. Scheidsrechter: Willinga. Toeschouwers: 8500. Roda JC: Jongbloed, Broeks, Pfeffer, Ziegler, Degens, Meuser (Koster), Lees, Ehlen, Toonstra, De Jong (De Wit), Kolding. Vitesse: Heezen, Melaard, Veenstra, Das, Meyers, SC Cambuur-FC Dordrecht 2-0 (1-0). 44. Kusmanovic 1-0, 81. Ferwerda 2-0. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschou wers: 4100. Gele kaart: Van der Ham en Van der Vlag (beiden Cambuur) en Klin kenberg (Dordrecht). MVV-Fortuna SC 1-1 (0-1). 4. Colombain 0-1 (strafschop). 81. Kowalik 1-1. Scheids rechter: Draaisma. Toeschouwers: 18000. De Graafschap-FC Vlaardingen 0-1 (0-0). 81. Tijl 0-1. Scheidsrechter: Seve- rijns. Toeschouwers: 3100. Gele kaart: Eg gers (FC Vlaardingen) Rode kaart: Beek (FC Vlaardingen). Wageningen-Excelsior 2-1 (2-0). 7. Men- ting 1-0, 21. Hazelhekke 2-0, 61. Nijssen2-1. Scheidsrechter: Oetelmans. Toeschou wers: 4100. Boeking: Menting (Wage ningen). Veendam-PEC/Zwolle 1-3 (1-1). 17. Steinvoort 0-1, 38. Brinkman 1-1, 62. Steinvoort 1-2, 74. Frandsen 1-3. Scheids rechter: Van Dijken. Toeschouwers: 3400. Boeking: Molendijk (Veendam). SVV-Groningen 0-4 (0-0). 48., 64. en 81 Houtman 0-1, 0-2 en 0-3, 90. Van Dijk 0-4. Scheidsrechter: Gans. Toeschouwers 3000. Heracles-Heerenveen 0-0. Scheidsrech ter: Ram. Toeschouwers: 6100. Gele kaart: Dolstra en Visser (beiden Heerenveen) en Prijs (Heracles). Eindhoven-Willem II 2-1 (1-1). 27. Roem- gens (eigen doel) 1-0, 33. Den Rooyen 1-1, 64. Schapendonk 2-1. Scheidsrechter: Klink. Toeschouwers: 4600. Gele kaart: Bruinen (Eindhoven). Boeking: Haver- mans (Willem II). Helmond Sport-Den Bosch 1-1 (0-0). 77. Peters 0-1 en 89. Van der Ven (strafschop) 1-1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschou wers: 3500. Gele kaart: De Wert (Helmond Sport) en Van der Linden (Den Bosch). De Graafschap-FC Vlaardingen 0-1 (0-0). 55. Tijl (strafschop) 0-1Scheidsrech ter: Severijn. Toeschouwers: 1500. Gele kaart voor Eggers (Vlaardingen) wegens aanmerkingen op de leiding. Rode Kaart: Beukhof, Zaayer, Mulderij, I Beek (Vlaardingen) wegens het maken van uiciaaiu, vceiiaua, x^as, I (endriks (Bursac), Bleuenberg, Gerdsen. Sparta-FC Den Haag, PSV-NEC, FC Twente-FC WV, Haarlem- Aj ax-V olendam, Vitesse-G.A. 9 9 Q 6 2 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 2 3 5 5 3 1 3 1 2 4 3 8 4 8 5 7 4 6 5 4 5 6 Eindstand eerste periode: PEC Zwolle MW Heerenveen Excelsior Er komt een beslissingswedstrijd tussen PEC en MW voor het kampioenschap van de eerste periode. v Wageningen-Excelsior 2-1, SC Cam buur-FC Dordrecht 2-0, Veendam-PEC 1- 3, De Graafschap-FC Vlaardingen 0-1, MW-Fortuna SC 1-1, SW-FC Groningen 0-4, Heracles-Heerenveen 0-0, Eindhoven- Willem II 2-1, Helmond Sport-FC Den Bosch 1-1. FC Amsterdam, Ajax-Volendam, FC Utrecht-Telstar, Vitesse-G.A. Eagles, NAC-Roda JC, AZ ’67-Feyenoord. I (Van onze sportredactie) MÜNCHEN. Dé grote verrassing van de Duitse Bundesliga was dit weekeinde ongetwijfeld de monsterzege die de num mer negen van de ranglijst Bayern Mün chen zaterdag toebracht aan koploper Schalke-04. Voor 70.000 toeschouwers in het Olympisch Stadion van München haalde de thuisclub genadeloos uit: met 7- 1 werd revanche genomen voor de 7-0 nederlaag, die Bayem het afgelopen voor jaar tegen Schalke geleden had. „Dit is een 6 2 4 4 0 12 5 4 3 3 3 4 3 4 3 2 3 3 2 2 1 0 0 3 Maar in de tweede helft, toen Feyenoord een gigantisch overwicht voortdurend in stand hield, groeide Matthé van Kelle zo waar uit tot de held van de middag. Inder daad straalde de onervarenheid van hem af, want schitterende reddingen wisselde hij af met stuntelige buitelingen en enkele slecht getimede sprongen naar hoge voor zetten, zodat hij niet alleen de bewonde ring, maar bij tijd en wijle ook de lachlust bij het publiek opwekte. Miraculeus hield hij echter tijdens dat enorme Rotterdamse overwicht de weg naar de netten gesloten, en toen hij ten slotte moest capituleren voor een kogel van Willy Kreuz, kon hij zich troosten met de gedachte dat dit schot wellicht ook onhoudbaar was geweest voor de grote Russische keeper Yashin („Dat is mijn grote voorbeeld”, sprak Van Kelle later). Onmiddellijk na het laatste fluitsignaal werd de invaller-keeper dan ook uitbundig gehuldigd door al zijn ploeggenoten, inclusief Jan de Jong, die alweer strompelend met een bloeduitstor ting op zijn dij langs de lijn liep. Tijdens de competitiewedstrijd NEC-AZ’67 gaf Wellinga aan AZ-speler Peter Arntz een gele kaart wegens het aanvallen van een tegenstander zonder daarbij de bedoeling te hebben de bal te spelen. De tuchtcommissie van de voetbal bond sprak Arntz wegens gebrek aan be wijs vrij. Eén van de miraculeuze reddingen van Rob Boersma in het duel tegen Volendam. Billy Bond (rechts) vuurt een schot af. Boersma zal op de bal gaan zitten en zo de inzet on schadelijk maken. Op de achtergrond kijken Douglas George (rechts) en Eef Melgers toe. Wellinga liet in Voetbal International zijn misnoegen duidelijk blijken. Hij ver klaarde onder meer te overwegen geen i gele kaarten meer uit te delen, omdat de I tuchtcommissie daaraan blijkbaar toch geen waarde hecht. Wellinga zal zich niet zonder meer neerleggen bij de uitspraak van de scheidsrechterscommissie. „Ik zal niet gaan staken”, verklaarde hij, „maar de KNVB kan van mij wel een brief ver wachten”.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 14