Kraay: UEFA kwam op besluit terug RED BOYS ONTMOET OPNIEUW GELADEN AZ Ivic: MVV-PEC in AJAX OPTIMISTISCH w PSV-stadion OVER GOEDE AFLOOP Op verzoek van Chili-comité's Fillol wellicht Utrecht-supporters voor kantonrechter PSV verwacht veel goals Buytelaar stopt „Wij nemen deze wedstrijd serieus „Belangrijk dat we verder komen" i .1 F w ff e ct Mji.,,- 19 Serieus Om periodetitel R.L. SPORT 18 SEPTEMBER 19 7 7 DINSDAG 2 7 Door Piet Teeling Tl a 8 S y- 8 United speelt toch weer mee Tan Peters: Weer op rechtervleugel. Jaime Fillol Tscheu La Ling en de geschorste Lerby V w fe 4 i i. M 1 bej. chap, p.w. >n on- Beide clubs zijn niet tot overeenstemming gekomen bij de keuze van het stadion. MW stelde PSV voor, PEC wilde liever spelen in de Goffert in Nijmegen. Het lot wees toen het terrein van PSV aan. DEN HAAG. De beslissingswedstrijd om het eerste periodekampioenschap in de eerste divisie, tussen MW en PEC/Zwolle, die noodzakelijk is geworden doordat bei de clubs met een gelijk aantal punten en een gelijk doelsaldo zijn geëindigd, wordt op dinsdag 4 oktober om 20.00 uur ge speeld in het PSV-stadion in Eindhoven. ZURICH. Een commissie van beroep van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft bet vonnis van de tuchtcommissie van de UEFA om Manchester United wegens wangedrag van zijn supporters in Saint Etienne uit te sluiten van verdere deelneming aan het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars herroepen. Na het horen van een clubdelegatie, die onder leiding stond van oud-manager en directeur sir Matt Busby, en van de officiële UEFA-afgevaardigde bij de wedstrijd Saint Etienne-Manchester United bepaalde de commissie na een beraadslaging van tweeënhalf uur dat de schorsing werd omgezet in een geldboete van ruim 30.000 gulden. DIFFERDANGE. De kater van zater dagavond is nog steeds niet uitgewerkt. Zelfs in het Luxemburgse Differdange staat de nederlaag die AZ’67 zaterdag avond in het Haagse Zuiderpark leed, nog centraal. In feite is het duel tegen Red Boys een formaliteit. AZ-manager Hans Kraay is echter heel wat anders van plan. Hij wil zich revancheren voor de magere resultaten tot dusver in de competitie tegen NAC en FC Den Haag. Opnieuw lijkt het armetierige Red Boys daar het slachtoffer van te worden. De goedwillen de maar niet beter kunnende amateurs uit het stadje Differdange overheerst door kolenindustrie en giftige dampen uit de vele schoorstenen hoeven niet op cle mentie te rekenen. Veertien dagen gele den werd die vraag ook negatief beant woord met een 11-1-nederlaag in Alk maar. Nu lijkt de Luxemburgers opnieuw geen andere keuze over te blijven. Want ook nu wil AZ zich inspannen om via een goed resultaat tegen de amateurs het be schadigde aangezicht weer iets op te fleuren. De boetes die de aanhangers van FC Utrecht door de kantonrechter mr. C. W. Bakker hoorden opleggen varieerden van 175 boete voor het zwaaien met een fietsketting tot vrijspraak voor twee hunner. De meeste boetes bedroegen 50 en 75 gulden. tegen Feyenoord. En wil men niet al te veel achter raken bij koplopers, die profiteer den van AZ’s misstap bij FC Den Haag, dan zal AZ er alles aan moeten doen om het competitietreffen van Feyenoord te winnen. M A *>:>B voor iking. Veth. Am- ipend r. Li- 25,-. UTRECHT. „Het moet maar eens afgelopen zijn met die agressieve, aangescho ten voetbalsupporters”, zo zei officier van justitie mr. H. D. Bergkotte tijdens een bijna vier uur durende zitting van het kantongerecht in Utrecht, waar 27 supporters van de FC Utrecht terechtstonden. De jongelui onder wie drie meisjes waren voor het overgrote deel minderjarig. Zij stonden onder meer terecht voor vernielingen in treinen, het zwaaien met fietskettingen op het station van Alkmaar, het trekken aan de noodrem, het gooien van stenen en bierblikjes uit rijdende treinen, het uitschelden en slaan van rijkspolitiemensen, het bézitten van een boksbeugel (een meisje) en het toedienen van een vuistslag aan een man die niet snel genoeg uit de trein stapte. Daarom weigeren de Amsterdammers ook aan te nemen dat Lilleström, de Noor se club die dit weekeinde zijn titel in de aflopende Noorse competitie prolongeer de, te sterk voor het in Europa nog steeds hoog aangeslagen Ajax is. Ruud Krol weet bijvoorbeeld'. „Een uitschakeling door deze Noren zou in Europa hard door klinken. Dat zou voor Ajax, zowel voor de spelers als voor de club, een slechte zaak zijn. Maar het gesprek dat wij vorige week als selectie hebben gehad, heeft veel opgeklaard”. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Ook al zou Ajax woensdagavond door de Noorse titelhou der Lilleström worden uitgeschakeld voor het Europacup 1-toernooi, dan nog zullen de Amsterdammers dit seizoen niet verstoken blijven van veelvuldig interna tionaal voetbal. Nog steeds druppelen de uitnodigingen van min of meer gerenom meerde buitenlandse verenigingen bij de Amsterdamse club binnen. Wanneer het Europa-cupavontuur woensdag voor de Amsterdammers al afgelopen is, dan zal Ajax een groot aantal van die buitenland se invitaties, weliswaar tegen geredu ceerd tarief, honoreren. Trainer Tomislav Ivic: „Het is belangrijk dat een aantal jongere spelers bij Ajax ervaring opdoet in dit soort wedstrijden. Afgezien van het feit dat het financieel ook aantrekkelijk is voor Ajax, leren de spelers hier het meeste van”. EINDHOVEN. Zowel PSV-trainer Kees Rijvers als Ben van Gelder, de ma nager van de Eindhovense ranglijstaan- voerder in de eredivisie, willen volgend seizoen dolgraag hun eerste Europa-Cup- lustrum in Ierland gaan vieren. Tot nu toe trad de Oostbrabantse formatie viermaal in de eerste ronde van de diverse Europe se bekertoernooien tegen Ierse tegenstan ders aan: Ards, Linfield, FC Dundalk en woensdagavond fungeert de amateurfor- matie van trainer-manager Alan Camp bell, Glenovan Lurgan, als opponent van de Eindhovenaren. Terwijl Ben van Gelder gisteren tijdens een persconferentie in het PSV-stadion uitvoerig de doorgaans vriendelijke men taliteit van het Ierse volk beschreef, be perkte Kees Rijvers zich meer tot de zake lijke aspecten van de tweede wedstrijd tegen Glenovan. Onder meer gaat de Eindhovense coach ervan uit dat PSV woensdagavond zonder meer voor een waar schuttersfestijn zal gaan zorgen. Rij vers: „We zullen tegen Glenovan dan ook in onze sterkste opstelling tussen de lijnen verschijnen. Op de eerste plaats moet ik dat wel doen om door te gaan met de zaken waarmee we sinds het begin van deze competitie bezig zijn. Het ritme laten ver storen door een dergelijke wedstrijd zou natuurlijk onzin zijn. Daarnaast bestaat er tegen deze tegenstander een reële moge lijkheid om een grote score te behalen”. Met die laatste opmerking manoeuvreert de PSV-coach het gesprek weer behendig in de richting van het veel door hem bere den stokpaardje. Rijvers: „Ik bedoel maar te zeggen dat Glenovan geen ploeg is die met de vooropgezette bedoeling naar Eindhoven komt om zo weinig mqgelijk goals rond de oren te krijgen. Dat ihteres- seert die gasten niet zoveel; aanvallend voetbal plegen, staat bij hen voorop. Kijk, de tegenstanders die wij voor de nationale competitie in Eindhoven op bezoek krij gen, verafschuwen enig aanvalswerk. Daarom komt PSV in de uitwedstrijden tot nu toe dit seizoen beter voor de dag, omdat de thuisspelende ploegen het hun publiek verplicht zijn enig offensief voet bal te laten zien; een zaak waaraan wij dan uiteraard onze volledige medewerking wil len verlenen”. Twee weken geleden in het Ierse Lurgan was Rijvers daarom beslist niet zo goed te spreken over zijn team, dat slechts twintig minuten werkelijk aan de show wilde mee werken. Rijvers: „Zoals PSV daar toen speelde, was zonder meer beschamend voor een ploeg die pretendeert tot de Ne derlandse top te behoren. Te lange perio den werd het spel toen volledig uit handen gegeven en de Ieren konden zowaar twee doelpunten produceren. Ook in de vader landse competitie is dat nog vaak het ge val. Dat is een van de punten die op korte termijn verbeterd dienen te worden. Een eerste aanzet daartoe kan mogelijk woens dagavond tegen de Ieren gedaan worden, als we eindelijk weer eens in een thuiswed strijd tot een royale score kunnen komen”. HILVERSUM (ANP). Rinus Buyte laar, bondscoach van de Koninklijke Ne derlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) heeft per 1 januari a.s. ontslag aange vraagd. De heer Buytelaar heeft deze be slissing genomen op grond van het feit, dat hij in de gelegenheid is gesteld mede- eigenaar en directeur te worden van een groot tennispark in Den Haag. Hij heeft zich bereid verklaard, voor zover dit binnen zijn nieuwe werkkring tot de mogelijkheden behoort, de KNLTB bij trainingen terzijde te blijven staan en de bond ook op andere wijze van advies te dienen. Watt Busby: ,We hebben een goede kans gekregen om onze gezichtspunten uiteen ie zetten”. Tevens besliste de commissie van drie de Zwitser dr. Sergio Zorzi (voorzit ter), de Westduitser dr. Hübert Claessen en de Joegoslaaf Perro Korobar dat de thuiswedstrijd van Manchester uiterlijk op 5 oktober gespeeld moet worden in een stadion, dat tenminste 200 kilometer van Manchester ligt. Voor 29 september, 18.00 uur, dient Manchester de UEFA medegedeeld te hebben op welk tijdstip en in welk stadion gespeeld zal worden. Indien de Engelse bekerhouder hieraan niet voldoet, verliest het de tweede wed strijd tegen St. Etienne met reglementai re cijfers (0-3). De eerste wedstrijd ein digde in een gelijkspel: 1-1. De commissie kwam na bestudering van nieuw bewijsmateriaal tot de conclu sie, dat de Manchester-supporters zich niet als groep hadden misdragen, maar dat de incidenten te wijten waren aan het ernstige gebrek aan discipline bij een Kraay kiest morgenavond tegen Red Boys voor een voorhoede met Bobby Vos- maer op links, Kees Kist in het centrum en Jan Peters op de rechtervleugel. Een om mezwaai van Kraay, nadat Vosmaer had laten weten niet nog eens een seizoen op de bank te willen zitten? „Wie dat denkt, heeft geen verstand van voetbal”, zo redeneert de Noordhollandse manager. „Vosmaer is gewoon een van de zestien spelers. Van Marwijk en Metgod zijn geblesseerd, al moet vandaag blijken hoe erg die blessure van Metgod is. En Loek Ursem is ziek thuis gebleven”, aldus Kraay, die met het opstel len van Jantje Peters op de rechtervleugel iets van de vleugellamheid van de Noord- hollandse ploeg hoopt te compenseren, en In Alkmaar was Jantje Peters goed voor vier doelpunten. In Differdange is hij min der gerust over zijn eigen capaciteiten. „Het maakt me niet uit. Deze wedstrijd is voor mij niet zo belangrijk. Natuurlijk, de volgende ronde lijkt mij geen enkel pro bleem. Maar de competitie is toch echt belangrijker. Zaterdagavond Feyenoord; als we die wedstrijd verliezen, dan raken we te ver achter bij PSV, Ajax en NEC. We moeten zaterdag winnen, willen we niet in dit stadium van de competitie al te ver achter raken bij de koplopers”, aldus de AZ-speler. Jan Peters op de vleugel is een noodop lossing, omdat AZ geen specifieke buiten spelers heeft. „Wij hebben fysiek kwetsba re spelers binnen de selectie rondlopen voor de bezetting op de vleugels”, stelt Hans Kraay vast. „Daarom oriënteren we ons nog steeds in het buitenland. Oriënte ren, want het is een bijna onmogelijke opgave om een rechter spits aan te trekken van het niveau van Van de Kerkhof. Pas als je die kwaliteit hebt, zijn we klaar”, aldus manager Hans Kraay. Toch ontbeert Ajax vooral een goede middenvelder, die een opensplijtende pass kan geven. Ivic: „Wat kost zo’n speler niet? Natuurlijk zou ik graag zo’n voetballer willen hebben. Maar onder de anderhalf miljoen is zo’n speler niet meer te koop in Europa. Dat kunnen we ons niet meer permitteren. Maar welke club eigenlijk wel?” Ivic constateert ook legio tekortko- De absentie van de Ajax-doelman bracht onrust. Vooral in de defensie, die er na het vertrek van Dusbaba en de komst van Everse beslist niet sterker op is gewor den. Ivic: „Je bent natuurlijk kwetsbaar. Als Krol weg zou vallen, zou je nog veel ergere problemen hebben. Hij is in feite de enige die een pass over afstand kan geven. Bovendien moeten zijn ballen vaak een veel te grote afstand overbruggen. Daar om is PSV ook veel sterker dan wij. Zo’n Van der Kuylen en Van de Kerkhof opere ren vanuit het middenveld. Dat geeft zo’n team veel meer mogelijkheden. Maar haal Van der Kuylen of Willy en René van de Kerkhof eens uit PSV. Haal Van Hanegem eens weg bij AZ. Of denk voor mijn part Cruijff eens weg bij Barcelona. Dan blijft er van die teams toch ook niet veel over”. gen Bristol City moeten worden uitge steld. Wembley is het grootste stadion van Engeland met een capaciteit van ongeveer 100.000 toeschouwers. McA- vanagh, manager van'Manchester, ver klaarde ervan overtuigd te zijn dat zijn club voor een uitverkocht huis zal spelen. De Britse minister van sportzaken, Dennis Howell, die persoonlijk bij de UEFA had gepleit ten gunste van Man chester, verklaarde maandag tevreden te zijn met de uitspraak van de beroeps commissie. „Men heeft kennelijk belang gehecht aan de bewijzen die aangevoerd zijn door de Britse consulaire vertegen woordigers. Ik vind het besluit redelijk, en kan alleen maar hopen dat de suppor ters van United zullen laten zien dat er op hun gedrag niets valt aan te merken”. De vice-voorzitter van St. Etienne, Henri Fielloux was minder gelukkig. Hoewel hij toegaf dat de maatregelen van de tuchtcommissie streng waren, meende hij „dat het merkwaardig is dat de tuchtcommissie een club eerst sanc ties oplegt en vervolgens de supporters de kans geeft hetzelfde nog eens te doen”. aanduidingen in het stadion van St. Etienne niet duidelijk genoeg aangege- v__ 1- J werden gewerkt. Tenslotte overwoog de commissie dat de spelers van Manches ter United zich uitstekend hadden gedra gen en een zeer sportieve wedstrijd had den gespeeld. De commissie benadrukte nogmaals dat elke club verantwoordelijk is voor het gedrag van zijn supporters. Maar naar het oordeel van de commissie van beroep had de tuchtcommissie Man chester te streng gestraft. Sir Matt Busby verklaarde, nadat hij de beslissing had vernomen, opgelucht te De poging om een ver vanger voor Fillol te vin den, lijkt bij voorbaat tot mislukken gedoemd. Niet alleen worden tegelijker tijd met het circuit in Ne derland toernooien gehou den in Hawai en Teheran, maar bovendien heeft Jai me Fillol een „goede naam” in de tenniswereld, reden waarom hij dit jaar is herkozen als vice-presi dent van de ATP.Frits de Wit, woordvoerder van America Latina Libre, vindt het echter al een posi tief punt dat de organisatie „het verzoek niet zonder „We nemen deze wedstrijd serieus”, al dus manager Hans Kraay. „Er is in de competitie al te veel voor de neus weg gevoetbald. De wedstrijden tegen NAC en FC Den Haag hebben aangetoond dat er geen discipline in het elftal zit. Wij maken uit hoe er gespeeld wordt, en niet de spe lers”, aldus Hans Kraay. Het mag duide lijk zijn. AZ heeft wat goed te maken, wil het komende zaterdagavond opnieuw een vol huis trekken in Alkmaar bij het duel Onze acties zijn gericht te gen Fillol, een man over wie we via de pers en via mensen uit het verzet de laatste drie jaar voldoende te weten zijn gekomen. On ze houding in deze is be paald door het feit dat Fil lol verscheidene pro-junta- uitlatingen heeft gedaan”, aldus Frits de Wit. Zoals de zaken er nu voorstaan, speelt Fillol op dinsdag 4 oktober in Groningen te gen Nastase, woensdag te gen Panatta in Zwolle en donderdag in Arnhem te gen Sanders, waarna de Chileen eventueel in Haarlem (of Tilburg) en in Rotterdam moet aan treden. „Ik geloof wel dat de or ganisatie de afspraken zal nakomen. Wij zijn er dan ook niet op uit om de orga nisatie te dwarsbomen. zijn. „Het is een terechte beslissing, met name voor de spelers zelf. We hebben een goede kans gekregen onze gezichtspun ten uiteen te zetten op de hoorzitting”. Busby meende dat de commissie vooral beïnvloed was door het goede gedrag van de Manchester-spelers gedurende de wedstrijd, en het feit dat Franse en En gelse supporters niet door de thuisclub waren gescheiden. Hij zei dat hij ook had verklaard dat geen van de Engelse sup porters dronken was geweest. Captain Martin Buchan had kritiek op de uit spraak van de commissie van beroep. De Schotse international zei dat naar zijn mening de club de straf om zijn thuis wedstrijd op 200 kilometer van Manches ter te spelen, niet zou moeten accepteren. „Als het aan mij lag zouden we onder de gegeven omstandigheden helemaal niet spelen. Het thuisvoordeel is ons ontno- rmen, terwijl St. Etienne evenveel schuld aantal van hen. Bovendien waren de vak heeft als wij”. De plaats die het meest waarschijnlijk zijn in ieder geval weer van de partij. Ling weet zelfs: „Ik heb er wel zin in, omdat ik zondag lekker gespeeld heb en ook op de training erna weinig problemen heb on dervonden. Ik word misschien wel eens als een slap figuur afgeschilderd, maar ik kan me toch ook wel eens kwaad maken. „En dat is gebeurd toen ik zag hoe schlemielig we van Lilleström verloren”. De geladen heid in de Ajax-selectie is een pluspunt voor Ivic, die er zich terdege van bewust is dat zaken als loopvermogen en ijver de voornaamste wapens van het huidige Ajax vormen. Ivic: „We moeten alleen oppassen dat Lilleström niet uit dode situaties als vrije trappen en corners scoort. Zoals in Noorwegen ook gebeurd is. Met spitsen als Lund en Olsen heeft Lilleström ook een uitgebalanceerd counterselftai. Van alle clubs in Europa die net niet tot de Europe se top behoren, is Lilleström zeker een van de sterkste en gevaarlijkste tegenstanders. Ik was daar al van overtuigd voor die uitwedstrijd in Noorwegen. De spelers echter nog niet. Dat verklaart ook die 2-0 nederlaag van toen”. Het mag zo langzamerhand bekend wor den verondersteld: de jeugd neemt bij Ivic nog steeds een centrale positie in als hij de mogelijkheden van het huidige Ajax in ventariseert Met Schrijvers, Krol, Geels en misschien ook Suurbier nog, heeft Ivic slechts de beschikking over een zeer ge ring aantal klassespelers met ervaring. Om enigszins een rol van betekenis te kunnen spelen, is het noodzakelijk dat het kwalitatief sterke jeugdpotentieel zich snel ontwikkelt. Anders mist Ajax de aan sluiting met de top. Niet alleen op Euro pees niveau, maar zeker ook in de eredi visie. ven, waardoor moeilijkheden in de hand lijkt voor de return is het Wembleystadi- on. in Londen, ongeveer 300 kilometer van Manchester. Stadionofficials zeiden dat zij United en zijn fans graag zouden ontvangen. „We hebben de club onlangs twee keer op bezoek gehad en de suppor ters hebben ons toen geen enkel pro bleem bezorgd”. De Engelse voetbal bond moet wel toestemming verlenen voor het spelen van de wedstrijd op Wembley. Als mogelijke datum wordt genoemd 5 oktober maar dan zal wel de competitiewedstrijd van Manchester te- Vrolijke gezichten bij Tscheu la Ling en Tomislav Ivic, die beiden nog wel mogelijk heden tegen Lilleström zien. mingen bij Ajax, maar houdt toch de reali teit in het oog. Hij stelt: „Het zou erg belangrijk zijn als we in de Europa Cup een paar ronden verder kwamen. Voor de spelers en de club, die dan een financiële injectie krijgt. Hoewel ik me best realiseer dat dit Ajax zich niet kan meten met de Europese top. Maar een goede prestatie in dit toernooi kan het elftal weer een impuls geven”. toch vervangen (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De organisatoren van World Star Tennis, die ervoor hebben gezorgd dat volgende week in Nederland een tenniscircuit zal worden gehouden met o.a. Ilie Nastase, Vitas Gerulaitis en Tom Okker, zullen er nogmaals bij de spelersvakbond ATP op aandringen om het contract dat is gesloten met de Chileen Jaime Fillol nietig te verklaren. Die toezegging heeft het duo Roffel-Steur maandagmiddag tijdens een gesprek van vier en een half uur gedaan aan vertegenwoordigers van America Latina Libre (ALL), het Chili-Comité Nederland (CCN)en de Chileense vakcentrale-in-balling- schap, CUT. Deze comité’s staan op het standpunt dat een man die het fascistische regime van generaal Pinochet steunt, moet worden geweerd. meer naast zich heeft neer gelegd”: „De organisatoren hebben in ieder geval be reidheid getoond. Wij wachten nu op het ant woord van de ATP en op de reacties van de 26 plaatse lijke Chili-comité’s in Ne derland, die wij vanmiddag hebben vertegenwoor digd”. 4» ..^syw HM zonder succes. Dat de orga nisatie opnieuw stappen zal ondernemen om Fillol te vervangen, is gebaseerd op het gevoel van de kant van de organisatoren dat zij bij de selectie van deel nemers voorbij zijn gegaan aan de gevoelens die in Ne derland leven ten aanzien van het huidige bewind in Chili”. „Aan de ATP, de spelersvakbond, zal het standpunt van de ALL, het CCN en het CUT worden meegedeeld, een standpunt dat de organisatie tot deze nieuwe stap heeft bewo gen”, aldus het commu niqué. Het opmerkelijke is dat Ivic, ondanks de tegenslagen uit de afgelopen weken, over dat groeiproces niet ontevreden is. Hij ontwijkt handig lastige vragen over de verkoop van de kapitale voorstopper Dus baba aan Anderlecht, maar stelt daar te genover: „Spelers als Arnesen, Ling, Schoenaker en Lerby zijn duidelijk ge groeid ten opzichte van het vorig seizoen. En toen werden we toch maar kampioen van Nederland. Zelfs Van Dord is sterk vooruitgegaan, hoeveel kritiek hij ook als voorstopper vaak krijgt. Ik durf zelfs te stellen dat we sterker zouden hebben ge speeld dan verleden jaar, wanneer Piet Schrijvers niet was weggevallen”. tegelijkertijd de onmacht in de voorhoede daarmee probeert weg te nemen. Daarmee volhardt Hans Kraay in zijn streven. Want ook in het duel tegen FC Den Haag opereerde Peters op de rechter vleugel. Zonder daarbij de gevraagde di scipline op te brengen die AZ nu eenmaal nodig heeft. Peters: „Het is een hele om schakeling. Doordat Vonk weer terug is in de ploeg, schoof Peter Arntz van de voorstoppersplaats weer door naar het middenveld. Dus zat er niets anders op dan dat een van de drie daar Nygaard, Van Hanegem en ik de voorhoede moest gaan versterken. Kraay heeft mij daarvoor aangewezen, en daar heb ik moeite mee. Ik ben nu eenmaal gewend om vrij te spelen, zonder opdracht. Nu moet ik constant op de vleugel spelen. Dat heeft een periode van omschakeling no dig”, aldus de Groesbeker. Jaime Fillol, zoon van een regeringsadvocaat die tijdens het bewind van de voor de arbeiders opko mende Allende werd ont slagen, heeft in het recente verleden voor de Davis-Cup-wedstrijden tussen Zweden en Chili, duidelijk zijn sympathie voor Pinochet en de zijnen laten blijken. In een geza menlijk communiqué dat maandagmiddag voor Westland-Utrecht World Tennis, ALL, CCN en CUT werd uitgegeven, werd onder meer gesteld dat andermaal contact zal worden opgenomen met de ATP „De organisatoren van World Star Tennis hebben na overleg met het CUT, het CCN en ALL besloten om nogmaals te onderzoe ken of het alsnog mogelijk is de Chileen Jaime Fillol te vervangen door een tennis ser van gelijk niveau, zon der dat een dergelijke stap consequenties zal hebben voor het doorgaan van het toernooi”. „Het organisatiecomité had naar aanleiding van de brief van ALL, waarin ver vanging van Fillol werd ge vraagd, deze mogelijkheid reeds onderzocht, zij het Es. sa

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19