Winst (0-5) stond niet voorop AZ -EXPERIMENT SLAAGDE HALF Notermans: NEDERLAAG OLAFSSON eigen helft al storen Volleyballers verslagen Polen te sterk: 0-3 sportpunticfj Manchester: Aberdeen? Lilleström wil Ajax op tototips ,7 I s 1 „Liever nog geen topper” 23 Door Piet Teeling Achterin In Tilburg 2 f^W***^ 1 22 SEPTEMBER 19 7 7 SPORT WOENSDAG 2 8 DIFFERDANGE. AZ’67 heeft de return tegen het Luxemburgse Red Boys in de eerste ronde van de strijd om de UEFA Cup gebruikt om eens danig te kunnen experimenteren. Een experiment, dat eigen lijk uitsluitend gold voor het treffen zaterdag in de nationale competi tie tegen Feyenoord in Alkmaar. Want AZ’s leiding heeft zich één ding duidelik voorgenomen wat er vorige week in het Haagse Zuiderpark gebeurde, zal niet meer mogen voorkomen. t.b.v. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten r h ,1/ - Eindhoven en ’76-77 ’75-’76 1-3 2-4 3-1 0-2 Hugo Hovenkamp blindelings op een pass 3-1 MANCHESTER. Manchester United MARC SERNE ’74-’75 0-0 In feite konden de Luxemburgers daar blij mee zijn, want daardoor en uitslui tend daardoor bleef de score in de thuis wedstrijd in het dorp van stank en staal beperkt tot 5-0. AZ scoorde weliswaar vijf keer, maar zelfs de 600 eigen Noordhol- landse supporters hadden er een telraam voor nodig gehad om het aantal doelpun ten bij te kunnen houden wanneer AZ van de gecreëerde kansen wel gebruik had gemaakt. Joop Zoetemelk, Gerrie Knetemann en Fedor den Hertog zijn zondag in Cannes de Nederland se deelnemers aan de Grand Prix des Nations. Er toernooi kan geen zieken hebben. Zo ook dus Willem van Hanegem. Al bij de eerste confrontatie met zijn opponent Kremer, die zondag na een afwezigheid van drie maanden zijn rentree maakte bij Red Boys, voor het eerst weer meespeelde, werd Van Hanegem fors van de bal gezet en ging verhaal halen bij arbiter Racine. De Zwitser, die normaliter een duel tussen twee eenvoudige amateurclubjes zou moe ten leiden om zich vervolgens weer met zijn koeien bezig te gaan houden, was aan opgewonden spelers niet gewend en dus had Van Hanegem het bij hem gedaan. Toen ook Van Hanegem nog geen minuut later een vrije trap in de ogen van de Zwitser te vroeg inschoot, kwam er zelfs een gele kaart aan te pas, die net zo merk waardig aftekende tegen de mistige hemel als de omschrijving die de Zwitser na afloop op de formulieren zette: Van Hane gem nam de vrije trap te snel. En ofschoon Andrew Cowan, Mike Broad en Colin Malkin hebben volgens de officieuze berekeningen de Londen-Sydneymarathon gewonnen. De Britten hadden met hun Mercedes 280 E een voor sprong van ruim 21 minuten op een drietal landgenoten. De Mexicaanse tennisser Paul Ramirez heeft de open titelstrijd van Zuid-Californië gewon nen. In de finale versloeg hij de Amerikaan Brian Gottfried met 7-5, 3-6 en 6-4. De Nederlandse wielrenner Henk Mutsaars heeft gisteren in St. Eioois-Vijve (Bel.) een wed strijd over 106 kilometer gewonnen. Hij had daarvoor twee uur en 33 minuten nodig. Theo Gorter is gisteren in de eerste ronde van een tennistoernooi voor spelers tot 21 jaar uitge schakeld. De Nederlander verloor met 6-7 en 0-6 van de Canadees Mohtadi. De partij Hort-Gligoric werd gekenmerkt door fel le strijd. Desondanks werd het punt gedeeld. Gligoric, dertien maal kampioen van Joegoslavië, klaagde na af loop dat hij maar niet kan winnen in Tilburg. De Rus sische tweestrijd Karpov- Smyslov werd tot twee maal toe afgebroken. Ondanks de nederlaag van 0-3 hebben de Nederlandse heren redelijk tegenstand geboden aan Polen, zowel Olympisch kam pioen als houder van de wereldtitel. Alleen in de tweede set faalde de formatie van coach Jaap Korsloot volledig. Binnen tien minuten was de stand van 15-0 door de Polen bereikt. Boys toch uiteindelijk niet meer was dan een goedwillende amateurclub, ander zijds omdat AZ zichzelf wilde sparen voor het treffen tegen Feyenoord zaterdaga vond in de Aikmaarder Hout. gesteld de tweede wedstrijd tussen beide teams voor de Europa Cup van de beker winnaars aanstaande dinsdag te spelen in Aberdeen in Schotland. De commissie van beroep van de UEFA had beslist dat de ontmoeting op tenminste 200 kilometer van Manchester moet worden gespeeld. De tegenstander beschouwde de wed strijd van dinsdag allerminst als een oe fenpartijtje en daarom was het op zich toch zeer verdienstelijk dat oranje in de eerste set nog tot 10-15 kwam. Daarna was de concentratie bij de Nederlanders ech ter goeddeels verdwenen. De Polen daar entegen speelden in hoog tempo foutloos volleybal: 15-0, 15-10. Europa-Cup wedstrijden, zaterdag- voetbal en de laatste competitie-dag voor de eerste beker-ronde op 8/9 oktober zijn de ingrediënten die toto 40 beheer sen. AZ’67 en PSV, reeds zeker van de tweede EC-ronde, spelen toch hun wed strijden op zaterdagavond. Voor AZ’67 is dit na het in gebruik nemen van de lichtinstallatie de eerste keer maar dan ook direct een goede. Feyenoord, on- 2-2 1-0 0-3 1- 0 2- 0 1-0 3-0 3-1 3-1 op papier sterk team evenals de laatste seizoenen in de versukkeling zit. De re geerde Noorse titel hebben een gevecht met het bestuur in zijn voordeel beslist. Hooley: „Ik zou eerst weggaan omdat het bestuur het niet eens was met mijn plannen tot verjonging. Maar dat wordt nu toch doorgevoerd. Ik zal bij Lilleström namelijk niet de fout maken me blind te staren op het succes en de opbouw daar door te vergeten. Ik ga nu jongere spelers in het succesteam invoegen. Ik zal niet de fout maken van een Ajax en een Real Madrid die in de grote jaren ook niets aan de onderbouw hebben gedaan”. tip 1 1 1 1 1 1 2 1 1 1 3 3 1 In het kader van het experiment heette die 5-0-zege op Red Boys geen tegenvaller. Niet het aantal doelpunten had in de re turn tegen de Luxemburgse UEFA-Cup- vertegenwoordiger voorop gestaan, maar de experimenten in de AZ-vuurlinie. Daar om ook had AZ-veldtrainer Jan Noter- mans de voorkeur gegeven aan Johnny Metgod als rechtsachter en was een aan de lies geblesseerde Peter Arntz buiten het veld gebleven. Henk van Rijnsoever, in de tijd dat hij nog bij de Utrechtse amateur club Elinkwijk speelde een rechtsbuiten, werd door Jan Notermans op de linker vleugel geposteerd, om op die manier voor wat meer snelheid en wat meer gevaar bij AZ te kunnen zorgen. Wat die kant van het experiment aanging, mocht het geslaagd worden genoemd. Van Rijnsoever bracht inderdaad meer vaart in de aanval dan een Bert van Marwijk tot dusver had weten te bereiken. Daardoor kon Kees Kist ook wat meer van zijn vrijheid genieten, wat al binnen 9 minuten spelen in de eerste helft kon worden omgezet: 0-1. AZ’s tweede experiment Bobby Vos- maer als rechterspits werd een teleur- Gerard Tebroke (CIKO’66) zal gaan proberen Jos Hermens het werelduurrecord afhandig te maken. Hij zal daarvoor vanavond in Roozen- daal ongeveer 21 kilometer moeten lopen. Her mens legde op 1 mei vorig jaar 20.944,40 meter af. 56 miljoen tv-kijkers kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag (Nederlandse tijd) getuige zijn van de bokswedstrijd tussen Muhammed Ali en Eamie Shavers. TAMPERE/TURKA (ANP). De Ne derlandse heren hebben dinsdagavond in Tampere in het toernooi om het Europese kampioenschap volleybal met 0-3 verlo ren van Olympisch kampioen Polen. De setstanden waren 10-15, 0-15, 10-15. De Nederlandse dames verloren in Tur ku eveneens met 0-3 van Tsjechoslowa- kije (9-15, 7-15, 2-15). AMSTERDAM Na de eerste vreugde over de 2-0-overwinning tegen Ajax is er aan de vooravond van de tweede confron tatie met de Nederlandse titelhouder toch de nodige twijfel in het kamp van Lille ström binnengeslopen. Het is een ontwik keling die voor de Engelse trainer Josef Hooley niet helemaal onverwachts komt. 2-1 1-1 1-1 1-1 2-2 1- 0 1-1 3-1 2- 0 2-0 Sparta PSV FC Twente Haarlem Ajax FC Utrecht Vitesse NAC AZ’67 FC Vlaardingen FC Groningen Willem II FC Den Bosch -FC Den Haag -NEC -FC VW -FC Amsterdam -Volendam -Telstar -GA Eagles -Roda JC -Feyenoord -Veendam -MW -Heracles -Eindhoven Niet alleen AZ speelde gisteren al zijn Europa Cup-duel. Voor de UEFA-beker won KB Kopen hagen verrassend met 3-0 van Dundee United (Sch.) en plaatste zich, na het 1-0 verlies in de eerste wedstrijd voor de tweede ronde. Het Noor se Start Kristiansand kwam in de tweede ronde van hetzelfde toernooi door Fram Reykjavik met 2-0 te kloppen. De eerste wedstrijd eindigde in 6-0 voor de Noren. rekenen wanneer deze zijn aanvalsdrift wil botvieren. Over Bobby Vosmaer ben ik niet ontevreden. In de eerste helft werd hij goed in het spel betrokken. In het tweede deel zat Wim van der Horst er iedere keer goed tussen en kwam Bobby er niet meer aan te pas. Belangrijk is dat er iets van de collectiviteit als ploeg terug was. Dat ont brak in zekere mate tegen NEC en volledig bij Den Haag. Met enkele goede voetbal lers in de ploeg is dat moeilijk. Daarom hebben we de discipline wat moeten aan trekken”. Over de volgende tegenstander voor de UEFA-Cup liet Jan Notermans zich voorzichtig uit. „Wel graag een iets sterkere tegenstander. Zo’n 30 tot 50 per cent sterker mag van mij zeker. Maar toch geen echte Oosteuropese topploeg”, aldus Jan Notermans. A treffers en missers In zijn laatste drie uitwedstrijden maakte PSV telkens vier goals. Tegen GA Eagles 1-4, Volendam en FC VW 0-4. FC Twente is voor FC Amsterdam een angsttegenstander. De laatste tien seizoe nen wonnen de Amsterdammers geen wedstrijd op eigen veld, speelden er vijf gelijk en verloren er vijf. Ger Deijkers, van origine spitsspeler, maar door C. Rijvers omgeturnd tot back stelling. Toen Vosmaer al na twee minuten door Schiltz was afgestopt, verviel de fleg matieke rechterspits weer naar zijn oude niveau, met als belangrijkste doel het lijf en de leden heel te houden. Dat beroep had manager Hans Kraay al voor het treffen tegen Red Boys op zijn spelers gedaan, gezien zijn herinneringen aan het spel- beeld van de tweede helft in Alkmaar. Ook toen schoffelden de Luxemburgse mijn werkers de spelers van AZ onder de zoden. En Europa Cup is natuurlijk wel leuk en aardig, maar dan moet dat zonder blessu res gaan. Want blessures zijn nadelig voor de competitie en de competitie is nu een maal belangrijker. Zo redeneert niet al leen Hans Kraay, zo redeneren ook de spiers van de Noordhollandse combinatie. de regels in eigen land nauwelijks drie weken geleden zo zijn geworden dat iedere trap snel moet worden genomen, zonder dat de scheidsrechter daarbij een teken moet geven, kwam die gele kaart van Van Hanegem wat merkwaardig over. Ook bij Willem van Hanegem zelf. „Ik begrijp er helemaal niets van”, zo mompel de de Kromme na afloop van het treffen. „Er zitten gelukkig geen consequenties aan vast, want mijn laatste gele kaart kreeg ik in het duel tussen Feyenoord en Tottenham Hotspur, drie jaar geleden. Daar heb ik toen een wedstrijd voor ge had, zonder voorwaardelijke straf. Die kaart kan mij dus geen parten meer spe len, maar het is natuurlijk wel .vervelend”. De tweede treffer kwam nog net van de voet van diezelfde Willem van Hanegem, die een overgenomen vrije trap die hij in eerste instantie te vroeg had ingeschoten, rechtstreeks in het doel plaatste: 0-2. Op dat moment leek AZ opnieuw af te gaan op een monsterscore, die de 11-1 overwinning van 14 dagen geleden dicht zou naderen. Maar de voortekenen waren bedriegelijk. Manager Hans Kraay riep Willem van Hanegem naar de kleedkamer, omdat hij bang was voor een tweede gele kaart, hetgeen zeker gevolgen zou hebben gehad voor de tegenstander in de volgende ronde. Kraay: „Die scheidsrechter stond te beven als een rietje. Willem wilde er zelf helemaal niet uit, maar ik vond het beter om Van Hanegem naar de kant te halen. Wat koop je voor een tweede kaart. Twee keer geel is tenslotte ook rood”, aldus de AZ-manager. doen negentien renners mee, onder wie Ray mond Poulidor, die daarmee zijn allerlaatste wedstrijd rijdt. In de openingsset werd het blok van de tegenstander enkele malen gepasseerd. De heeft dinsdagavond aan St. Etienne voor- veldverdediging van de Polen was echter te goed om Nederland de winst te brengen. Daarbij kwam nog dat de Polen een dag eerder tegen Oost-Duitslahd een bijzonder zwakke prestatie leverden en met 2-3 ver loren. De ploeg ws erop gebrand zich te rehabiliteren voor het Finse publiek. Zo was bijvoorbeeld de nederlaag van Olafsson te gen Hübner op zijn minst vreemd te noemen. De man die al zo’n twintig jaar het schaakidool van Ijsland is, weigerde in het middenspel remise. De stand was op dat moment zonder meer gelijk en het zag er in de verste verte niet naar uit dat er ook maar enige spanning te creëren viel. Waarom Olafsson die de ling van het punt ontweek was niet duidelijk. Hij is te sportief om hem ervan te verdenken dat hij op de halve griep en opkomende koorts van Hübner speelde. De IJslander blunderde dusdanig dat hij direct moest capituleren. Hübner werd vervolgens snel onder medische behandeling ge steld. Immers, een schaak- De Kromme werd vervangen door jeugdspeler Wim van der Horst, die ook in het treffen tegen Ajax als vervanger was ingezet. Toch was het Van der Horst die Feyenoord kwamen in iedere wedstrijd tot het scoren van minimaal één goal. In de eerste divisie kan alleen PEC op deze prestatie bogen. Het afgelopen weekend werden er zo wel in de ere- als eerste divisie 21 goals gescoord. In beide divisies scoorden de uitspelenden de meeste goals resp. 14 en 12. Het was voor de laatste keer op 8 mei Zondag j.l. scoorde hij twee keer, Stand na vier ronden. >/2 Hort, Timman 2Vz. 3. Karpov 2 1 afgebroken partij. 4/9 Mi les, Gligoric, Balasjov Hübner, Kavalek, Andersson 2. 10. Smyslov l'/z 1 afgebroken partij. 11. Olafsson l'/a. 12. So- sonko 1 pnt. „Wij hebben niet overtuigend gespeeld”, zei Jan Notermans na afloop. „Dat is moei lijk aan zo'n tegenstander af te meten. De avond tegen Feyenoord. Als ook die kans j negatief uitpakt, zullen Vosmaer en AZ op zoek gaan naar een zo hoog mogelijke j bieder, ook al zal daarmee het j vleugelspitsprobleem bij AZ nog niet zijn j opgelost. Van der Horst creëerde in ieder geval meer kansen dan Vosmaer, maar j wist daarvan toch geen enkele te benutten. •3 Uitslagen: Timman (Ned)- Kavalek (Vst) 1/2-1/2. Olafsson (IJsl)-Hübner (Wdl) 0-1. Ander sson (Zwe)-Balasjov (Sov) Va-’Zz. Hort (Tsj)-Gligoric (Jsl) V2-V2. Karpov (Sov)-Smyslov (Sov) af gebroken. Miles (Eng)-Sosonko (Ned) 1-0. Zanussi 5 kg. wasautomaat type SC 128 T. Ter waarde van 1249,—. Voorzien van de bekende (E)conomy-knop en instelbare centrifuge snelheden. Door minder waterverbruik en minder energieverbruik en door opmerkelijk weinig geluid een milieuvriendelijke wasautomaat. Gedurende levensduur van de wasautomaat bedraagt de besparing in stroomkosten tussen de 500,en 750,—. Prijs beschikbaar gesteld door Zanussi - Alphen a/d Rijn. ■fr Spelers van Lilleström aten gisteren in de Noorse Zeemanskerk te Rotterdam ge bak uit hun eigen land. ADVERTENTIE) Hooley is optimistisch over de kansen tegen Ajax. Hij legt uit: „We zullen moeten verhinderen dat Ajax aan opbouwend werk toekomt in Amsterdam. De beste spelers lopen achterin bij Ajax. Krol kon in Oslo ook niet meer doen dan de bal naar zijn eigen keeper toespelen. We zullen in Amsterdam Ajax op eigen helft al zoveel mogelijk storen. Voor mijn defensie ben ik niet zo bang. De enige onzekerheid is Ling bij Ajax. Dat is een speler die de ploeg aanvallend zoveel impulsen kan geven dat ook Geels gevaarlijk wordt. En dan wordt het erg moeilijk. Dat heb ik in die enkele competitiewedstrijd die ik van Ajax gezien heb wel bekeken”. Hij stelt simpel: „Het bereiken van de tweede ronde zou een enorme omwente ling kunnen betekenen voor het minder waardigheidscomplex dat Noorse voetbal lers nog steeds ten opzichte van het buiten landse voetbal hebben. Verscheidene van mijn spelers maakten deel uit van het nationale team dat in 1973 in Rotterdam met 9-0 een pak slaag van Nederland kreeg. Toen het grote Ajax heel Europa veroverde, zaten ze gebiologeerd naar de televisie te kijken. En nu moesten ze opeens tegen dat zelfde Ajax, waar toch nog altijd Krol en Suurbier lopen, spelen. Dat heeft zelfs het resultaat 14 dagen gele den in Oslo beïnvloed”. Maar in die thuiswedstrijd kon Lille ström constateren dat Ajax momenteel niet meer dan een middelmatig team heeft. Hooley: „Dat had ik mijn spelers al ver teld voordat ze dat eerste duel al hadden gespeeld, maar ze geloofden mij niet. Net zomin als de Ajacieden mijn collega Ivic geloofden toen die stelde dat Lilleström bepaald geen onbeduidend amateurteam meer is. Nu weten wij wel beter, maar Ajax ook. Mijn spelers lijken in geen enkel opzicht op amateurs. Hun instelling is pro fessioneel en de voetballers verdienen met hun vergoedingen jaarlijks bedragen waar een gemiddelde Engelse of Nederlandse prof graag voor zou willen voetballen”. Nu Tommy Docherty (Hooley: „Hij heeft een shm spel gespeeld, maar nooit de be doeling gehad om te komen”) definitief van Lilleström heeft afgezien, heeft Hoo ley zijn contract met twee jaar bij de Noorse kampioen verlengd. De overwin ning tegen Ajax en de inmiddels geprolon- Kr Met het einde van het experiment kwam ook het einde van de kans die de AZ- leiding Bobby Vosmaer had willen geven. Hoewel nadrukkelijk was verklaard dat Vosmaer een van de 16 spelers is die AZ in de selectie heeft, gold het opstellen tegen Red Boys op de rechterplaats toch als een experiment. Twee kansen krijgt Bobby Vosmar om zich te bewijzen. Eén daarvan was gisteravond, de tweede volgt zaterdag- ■ir Kees Kist: driemaal raak een einde maakte aan het experiment met Bobby Vosmaer. Die man die twee seizoe nen geleden regelrecht in aanmerking kwam als rechtsbuiten voor het Neder lands elftal bleef nog meer op zijn eigen plekje spelen dan hij al had gedaan, waar door de Luxemburger Schiltz een van zijn eenvoudigste avonden moet hebben gehad. TILBURG (ANP). Gisteren, bij de vierde ronde van het Interpolisschaaktoernooi, was de vraag weer actueel: is een rustdag nodig, of wordt de concentratie er door verstoord? Ofschoon de deelnemers die rustdag met vreugde hadden begroet, tafelten nisten, fietsten of op andere wijze ontspanning hadden gezocht, bleek toch dat zelfs de topgrootmeesters met moeite naar hun inspannende vak terugkeerden. Na 3-0 in de eerste helft, kwam de twee de helft met nog twee extra doelpunten. Een tweede helft die overigens geen enkel hoogtepunt kende. Iets wat er op leek was het doelpunt dat Kees Kist na 13 minuten scoorde en de treffer van Henk van Rijns- h,oever in de 26e minuut toen Van der Horst vrij voor doel de paal had getroffen. AZ hield het bij 5-0. Enerzijds omdat Red Alleen PSV, Sparta, FC, Den Haag en js weer terug op zijn oude stekkie en hoe. Tot op heden scoorde hij reeds zes goals. In de afgelopen drie seizoenen kwam hij totaal tot acht goals. Telstar zit in de puree. Reeds zes wed strijden zonder goal. Het afgelopen sei zoen gebeurde dat op de 34 wedstrijden elf keer. Frank Arnesen maakt zelden goals. even- dat AZ’67 in een wedstrijd niet tot scoren veel als het afgelopen seizoen toen hij in kwam en wel in Eindhoven tegen PSV, 2- thuiswedstrijden tegen Eindhoven en 0 verlies. Afgelopen zaterdag scoorde NAC tot scoren kwam. men eveneens niet en ook nu een neder- De doelpuntenproduktie blijft nu ach- laag 1-0 bij FC Den Haag. ter. Het afgelopen seizoen werden er 447 Voor PSV viel de laatste nederlaag gemaakt (230-217) tegen 434 (234-200) nu. trouwens op 17 april toen men met 2-0 bij De tiende en elfde speeldag in de ere- Roda JC verloor. Daarna haalde men uit divisie leverde het afgelopen seizoen to- 13 wedstrijden 25 punten met de doelcij- taal 79 goals op. Maar eens kijken wat het fers 35-2 nu wordt. Feyenoord speelde vijf van de laatste Sinds 30 januari had de Graafschap acht thuiswedstrijden gelijk, en telkens slechts één thuiswedstrijd verloren, 0-3 met 1-1. Een unicum voor zo’n sterke van PSV. Nu volgde plotseling een 0-1 thuisploeg. tegen FC Vlaardingen. Miles heeft van Sosonko gewonnen. De Engelsman profiteerde bekwaam van zijn kansen. Of dat nu zo nodig was kan worden be twijfeld. Ook Sosonko voelt zich namelijk niet fit. Bij hem is de schier on draaglijke spanning ver moedelijk de oorzaak daarvan. Remise leverde de partij Timman-Kavalek op. Wit had een licht voordeel, doch de voormalige kampi oen van de Verenigde Sta ten hield de dekking geslo ten: er was geen doorko men aan. Overigens is Tim man nog steeds ongeslagen en dat is in een dergelijk zwaar toernooi een uiterst belangrijke factor. plaatsing van Henk van Rijnsoever als j linkervleugelspeler biedt voor de toekomst perspectieven. Hij heeft de agressiviteit om binnendoor te gaan en de zaak naar doel af te maken. Maar daarnaast kan lemmers krijgen de kans afstand te ne men van de fatale plaatsen door dit FC danks de stand op de ranglijst die bene- Amsterdam te verslaan dat ondanks een den hun waardigheid is, blijft een aan trekkelijke tegenstander en komt in de Alkmaarse Hout altijd tot goede resulta- sultaten in de laatste seizoenen wijzen op ten. De cijfers, één keer verlies, drie keer een overwicht van de FC Amsterdam dat gelijk en vijf keer winst onderstrepen regelmatig punten vergaard in Haarlem, dat. Winst voor de thuisclub met als alterna- Toch zal AZ’67 er alles aan doen om de tief een gelijkspel. Ajax zal Volendam misstap tegen FC Den Haag begaan niet verslaan en FC Twente wint van FC door een tweede te laten volgen, waar- VW. De Twentenaren hebben na een door reeds in dit stadium een greep naar slecht seizoen de smaak weer te pakken, het kampioenschap vergeten kan wor- en sluipen stilletjes naar de top. Vitesse den. PSV ontvangt het verrassende NEC. en GA Eagles vechten in een Oostelijke Steeds blijkt duidelijker dat de Nijmege- derby om belangrijke punten. De Arn- naren buitenshuis (nog zonder punten- hemmers blijven met een relatief oud verlies) tot grotere prestaties in staat elftal een ieder verbazen maar zullen het zijn dan op eigen veld. Het spel afge- tegen het met Bjerre versterkte GA Eag- stemd op snelheid, Janssen en R. Hen- les zwaar te verduren krijgen. Telstar driks, krijgt op vreemd terrein meer gaat naar FC Utrecht. De laatste seizoe- kans, en ook in Eindhoven kan dat rende- nen won men daar vijf keer en speelde ment opleveren omdat PSV met hetzelf- twee keer gelijk. Of men nu enige kans de zit en thuis eveneens onder de uitwed- maakt is bijna niet aan te nemen, omdat strijden-maat blijft. Toch winst voor de FC Utrecht uitsluitend op eigen veld tot thuisclub. puntenwinst komt. NAC-Roda JC en Sparta-FC Den Haag In de eerste divisie springt FC Gronin- zijn de overige zaterdagwedstrijden in de gen-MW er uit. De Groningers spelen ere-divisie. Sparta en NAC zijn thuis buitenshuis beter dan op het eigen Oos- sterk en hun tegenstanders doen het bui- terpark en MW is na een daverend be ten eigen stadion slecht. Winst voor de gin teruggezakt tot een normaal ploegje. thuisclubs. Met een gelijkspel, een Knobel-patent Van de zondagwedstrijden springt voor moeilijke wedstrijden, zal men te- Haarlem-FC Amsterdam er uit. De Haar- vreden zijn. Br

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 23