Gemeente: n Vestiging van MIRO-markt in Umuiden gaat niet door W Velsen heeft nu jongerenorgaan binnen CDA Er is meer moed nodig om CDA-er te zijn dan links Advies bibliotheek: geen platen in schoolscripties Sportinstuif start zaterdagmorgen Esso doet wat Extra rs L de ruijter intermeubel cKbm vrij kijken naar onze grote keus ^KARPETTEN keuze uit 200 stuks Even naar Essoen’t lijkt wel weer lente „Geen detailhandel op industrieterrein" BB ut E HL mms n OM BOEKBESCHADIGING TE VOORKOMEN wooncentrum marktplein24-30 ijmuiden I Kienen voor Sinterklaas Vergaderingen ze bij elk Esso Geen plannen I er 19 7 7 SEPTEMBER VELSEN-IJMUIDEN 4 WOENSDAG 28 s f I I I IJMUIDEN. De plannen voor de vestiging van een MIRO op het industrieterrein van Ijmuiden zijn van de baan. De bouwer van de bedrijfshal voor dit grootwinkelbedrijf van Albert Heijn ou De Bran ding Beheer zijn, maar directeur J. Stolk sr. heeft besloten van de bouw af te zien. Burgemeester en wethouders van Velsen hadden duidelijk gemaakt, dat naar hun gevoel een grootwinkelbedrijf als de MIRO niet op industrieterrein thuishoort en De Branding Beheer wil het niet op een juridisch gevecht met de gemeente laten aankomen. A V, Af 4- e -1 Tanken in de herfst wordt een stuk fleuriger bij Esso. Want daar krijgt u voor f 1,50 vier vro lijke stickers. i Vier grote bontgekleurde vogels en vlin ders om op ramen te plakken, kasten en kisten, tassen en trappen, in de bad kamer of slaapkamer. Neem ze mee voor dat bedragje 1 en uw kinderen fleu ren de herfst er mooi mee op. U vindt verkooppunt met 't affiche „Esso doet wat Extra" (zolang de voorraad strekt). Hl 888888884- "S>. Esso --.A» (ADVERTENTIE) •50 zijn voor de traditionele kienavonden. (ADVERTENTIE) L. Anderson van het Zakencentrum Ken- nemerlaan zegt: „Het is buitengewoon gunstig voor ons. De medewerking van de gemeente is ook erg groot geweest. Ze heeft zich duidelijk achter de midden stand gesteld. Een MIRO had voor de middenstand bepaald ongunstige gevol gen gehad, ook al door de „overbewinke- ling” in Beverwijk. Het Stadscentrum IJmuiden reageert bij monde van E. Loendersloot. „We zijn ge- uur uur (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De Openbare Bibliotheek Velsen wil de plaatselijke schoolhoofd en inschakelen om aan vernieling van boeken door de jeugd een eind te maken. Veel jeugdlezers van de hoofdbiblio theek op het Plein 1945 in IJmuiden en de filialen hebben er een gewoonte van gemaakt voor plaatwerk in scripties voor de school boekillustraties te ge- IJMUIDEN. Voor de achtste maal in successie zal ook dit jaar de bekende sportinstuif op de zaterdagmorgen in sporthal Zeewijk worden gehouden. Dit door de Velser Sportstichting en de ge meente Velsen georganiseerde evenement gaat zaterdag van start. De sportinstuif geniet een grote populariteit want in de afgelopen jaren bezochten niet minder dan 3000 mensen in de leeftijd van 13 tot bruiken. In geleende en nageslagen pla tenboeken wordt druk geknipt en ge scheurd. De directeuren van plaatselij ke scholen voor voortgezet onderwijs wordt binnenkort per brief verzocht het gebruik van plaatjes in scripties zoveel mogelijk te beperken. Als wel met illus traties gewerkt wordt zou van de scho lieren een „verklaring van herkomst” geëist moeten worden, aldus de brief van het bibliotheekbestuur. 17 jaar en 1000 volwassenen per seizoen de sporthal. Dit is dan ook vrijwel de maxi male capaciteit. „Ik geloof wel, dat er op het ogenblik meer moed voor nodig is om CDA-jongere te zijn dan om je bij de linkse partijen aan te sluiten”. Het blijkt, dat de CDA-jongeren het dogmatisme van het socialistisch ide- zijn, ik ben blij, dat er nog mensen zijn die daar anders over denken”, zegt Margo Boonstra. „Als ze zeggen, dat je wel gek moet zijn om CDA te zijn, dan wordt wel eenderde van de Nederlandse bevoling voor gek verklaard.” Anton vult aan: „Het wordt ook gek gevonden als je in deze tijd elke zondag naar de kerk gaat”. Het groepje jongeren vertelt, dat ze zich interesseren voor de gang van zaken in de gemeente en in ons land. „Dan wil je als idealist ook je mening zeggen. Wij doen dat vanuit een christelijke achtergrond”. Ze zetten zich duidelijk af tegen voor vast aangenomen stellingen. Voor hen is Van Agt geen schurk. aal eigenlijk maar conservatief vinden. „Het CDA mag niet verstarren en moet blijven nadenken. Daarin zit een stuk pragmatisme, zoals ook in D’66 van oor sprong.” Inlichtingen worden verstrekt door de Dienst voor Sport en Recreatie, Heide- straat 47, tel. 02550-19034. En door de Velser Sportstichting, in de avonduren telefonisch bereikbaar onder de nummers 02550-15696, 13551 en 12999. Vijf jonge mensen, die als bestuur van het CDJA Velsen willen meedenken en meepraten in de politiek. ng eft die :en ïls. de -ld (en l in e. de art J. at- ing de els lo- ist. 25 )ok ze de rin na- jze ter- er ing De heer Zwart is overigens van mening, dat het erg vervelend zou zijn geweest om al bij de vestiging van het bedrijf in een onbehaaglijke positie met het gemeentebe stuur te komen, hetgeen mede de reden is om van het juridisch steekspel rond de al aan De Branding Beheer afgegeven bouw vergunning af te zien. Wel zegt hij, dat Ahold belangstelling heeft voor de vesti ging van een MIRO in het gebied Haarlem- IJmond. De elfde MIRO is nu in aanbouw en het is een belangrijke tak van het Wat willen de jonge CDA’ers nu in de praktijk gaan doen? „We willen dicht bij huis beginnen”, zegt de voorzitter, „door mee te doen in studie-commissies of zelf problemen te bekijken en onze mening duidelijk te geven. Die mening geven we natuurlijk in eerste instantie binnen het CDA. Blijkt, dat er daar niet naar geluis terd wordt, dan desnoods erbuiten. Wat 5 dat betreft willen we best een soort „voor lopers” worden. Maar we zijn nog maar net gestart”, aldus Anton. Margo Boonstra vult nog aan: „Je kunt natuurlijk niet buiten het CDA-programma om. Maar je kan wel kritisch zijn en in zo’n programma de accenten verschuiven”. Het CDA afdeling Velsen houdt overi gens op 13 oktober in De Schouw in Vel- sen-Noord, op 18 oktober in Zomerlust in Santpoort en op 24 oktober in de Petrazaal in Ijmuiden drie openbare vergaderingen, waarop de fractie verantwoording zal af leggen over het in het afgelopen jaar ge voerde beleid. Daarnaast komt de begro ting van 1978 aan de orde en kunnen de leden eventuele wensen voor het nieuwe gemeenteprogramma naar voren brengen. De verkeerd gerichte belangstelling van de jeugd voor boeken met fraaie illustraties begint al bij de vierde klas van de basisschool. Al in dat leerjaar wordt begonnen met het vastleggen van de verwerkte leerstof in werkstukken. De Openbare Bibliotheek Velsen wil or de op zaken gaan stellen nu het knip- en scheurwerk de spuigaten uitloopt. Wat bij terugbezorging na uitleen aan plaat werk ontbreekt komt vaak pas later aan het licht. Als er boeken terugkomen wor den ze alleen oppervlakkig op vernielin gen gecontroleerd. Als later platen blij ken te ontbreken is de dader niet meer op te sporen. „En als we zo iemand lokalise ren wordt glashard ontkend”, aldus een medewerkster van de IJmuidense hoofd bibliotheek die bij de jeugdige lezers een verontrustende normverschuiving signa leert. „Ons boekenbezit is de goedkoop ste bron van illustratiemateriaal en ver der wordt klaarblijkelijk niet gedacht”, aldus de woordvoerster. VELSEN. In de Petrazaal in IJtnuiden is dinsdagavond officieel een jongeren orgaan van het CDA opgericht. In een bijeenkomst met een wat feestelijk en informeel karakter hebben de jongeren van dit CDJA Velsen kennis kunnen maken met verschillende CDA-bestuursleden en twee raadsleden en hebben deze mensen ook met de jongeren kennis kunnen maken. H-fa- ngen splan Deze lister r had splan uilen de heer d. p. zwart van aholdjalbert Heijn) vertelt, dat het bedrijf vast van plan was om de bedrijfshal in Ijmuiden te huren, als er ook een detailhandel uit geoefend mocht worden. „Daartegen heeft de gemeente nee gezegd. Wij zijn in dit geval afhankelijk van De Branding Beheer. Als die het besluit van de gemeen te hadden aangevochten, hadden wij ze daarbij wel gesteund. Maar zij hebben het niet gedaan en daarmee is voor ons deze vestigingsplaats in Ijmuiden vervallen”. De sportinstuif staat onder leiding van ervaren en bevoegde krachten. Daar moet bij worden vermeld dat men veel vrijheid geniet om één van de volgende sporten te beoefenen: badminton, volleybal, basket bal, zaalhandbal, microkorfbal, gymnas tiek enzovoorts. De leiding is vooral aan wezig om regelend op te treden en te zorgen dat ieder op zijn beurt kan sporten. De sportinstuif is vooral gericht op de bevolkingsgroep die weinig lichaamsbe weging geniet. Vooral voor personen bo ven de 35 jaar, die niet meer actief aan sport doen. De sportinstuif is dan een goede gelegenheid om de conditie weer wat op te voeren, zonder naar prestaties te hoeven streven. De tijden zijn als volgt: volwassenen: 8.30-10.00 uur en jeugd: 10.00-11.00 uur en 11.00-12.00 uur. Volwassenen, vanaf 18 jaar, betalen voor l’/a uur sport 1,50. De jeugd moet voor het ene uur 0,75 neer leggen. 'eheel ■emet I p een >H en rijf in skend it een n van n een 1 van an de luktie. rings- ig van kenen straks Voorzitter Anton Buurman zei, dat de jongeren niet afzijdig kunnen blijven staan en zag dat als een reden om zich enthousiast in te zetten. „Het doel is praten over de politiek zonder de gezelligheid uit het oog te verliezen. We willen in Velsen meepraten en eventueel meebeslissen over allerlei problemen”. Het jonge CDJA houdt op 14 oktober een thema-avond over „Zeebad” en op 9 december over het „jeugdbeleid”. CDA-bestuurslid H. Ninaber wees erop, dat er te weinig jonge mensen zijn betrok ken bij het CDA en dat de laatste jaren meer en meer een vergrijzing is te consta teren. Hij vond een frisse aanpak in de partij van groot belang en toonde zich verheugd met het tot stand komen van het CDJA, dat ervan getuigt, dat ér toch nog jonge mensen zijn, die mee willen denken en doen. Nadat het bestuur van het CDJA was voorgesteld; voorzitter Anton Buur man, vice-voorzitter Harrie van der Laan, secretaresse Margo Boonstra, penning meester Hugo Brink en als lid Leen Roo sendaal, volgde een geanimeerd samen zijn. De jongeren schamen er zich niet voor om lid van het CDA te zijn en daarvoor uit te Icomen. „Het lijkt wel of je links moet „Een man als Van Agt is resoluut en mensen, die zeggen wat ze denken, zijn blijkbaar niet meer goed. Het lijkt wel of je moet denken wat de massa denkt. Dat is een nieuw soort conformisme”. Anton Buurman zegt het nog eens heel duidelijk: ■r pn- ’roep olgen n zijn splan was I )agne i) het I ocent I van j Fox- veede i 1978 De tekst op de muur, waar het grootwinkelbedrijf zou komen, getuigt ervan, dat lang niet iedereen het met een MIRO eens was. Het f gaat nu allemaal niet door. De volgende kienavonden zijn vast- gesteld op vrijdag 21 oktober en don- dun geworden en het zou voor de midden stand in Ijmuiden erg moeilijk geworden zijn. Dat is toch al het geval door het teruglopen van het inwoneraantal in de gemeente. Om de voorzieningen in Velsen weldig blij, dat de MIRO er niet komt. Met en ook de middenstand op peil te houden is de Famila in Beverwijk is de „room” al woningbouw noodzakelijk”. Ahold-concern geworden. Haarlem-IJ- mond is voor ons een erg interessante vestigingsplaats”. Directeur J. Stolk sr. van BV De Bran ding Beheer vertelt, dat zijn bedrijf nog geen bestemming heeft voor het terrein met de twee woningen op de hoek van de Dokweg en de Kromhoutstraat, waar hij de MIRO-hal had willen bouwen. „Nu er geen MIRO mag komen, heeft het voor ons weinig nut om de bedrijfshal, waarvoor we wel de bouwvergunning hebben, te gaan neerzetten. Die zou je gewoon dan aan niemand kwijt kunnen”. De heer Stolk hoopt wel in de toekomst andere plannen voor het voormalig bedrijfsterrein van Vloeigas pijpleidingen te kunnen ontwik kelen. De middenstand in Ijmuiden is erg ver heugd, dat de vestiging van een reuze- supermarkt van levensmiddelen en non- food-artikelen niet doorgaat. Bestuurslid VELSEN-NOORD. De commisie j I Velsen-Noord voor de Vara-speelgoed- actie houdt vrijdagavond om 20.00 uur k in gebouw „De Schouw” aan de Bleyen- hoevelaan de eerst kienavond ten be- J hoeve van het Sinterklaasfeest. Na vele jaren hier het Sint Nicolaasfeest voor i de kinderen van het tehuis „Casa Car- I meh” in Vogelenzang te hebben ver- I zorgd, hoopt de commissie dat ook in „De Schouw” grote belangstelling zal k I zijn voor de traditionele kienavonden. derdag 24 november. L- ;e leef- srJ.P. i inter- eleven ïdistil- .4 Ff

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5