Weekend met twintig speelfilms Dorpsfeest in Driehuis rondom Pinkenveiling VAN HITCHCOCK DEZE WEEK IN FILMHUIZEN in de vishal contributie I burgerlijke stand Huisvrouwen stemmen over verhoging i Adrichem bv wil uitbreiding bedrijfsruimte I en gevarieerd parallelprogramma Als ondernemer weet je dat groei noodzakelijk is.’ Aan een bank als de NMB hoefje dat gelukkig niet uit te leggen! „SUSPICION” De NMB denkt met u mee. Nu al zo’n 50 jaar. ’’’1 EERSTE NOORDHOLLANDS FILMFESTIVAL OOK IN FILMHUIS VELSEN Bankwerker maakt val van acht meter Bejaardenkoor behaalt prijs i Strindbergs „De Vader” in Stadsschouwburg WOENSDAG Velsen y Daarom is de NMB voor een bedrijf als het onze een ideale partner. We spreken dezelfde taal. Net als de NMB is ons bedrijf in de af gelopen jaren flink gegroeid. Onze eigen plannen, die je toch wel ambitieus zou kunnen noemen, hebben we zonder al te veel problemen kunnen realiseren. Ook toen wij onze zaken tot het buitenland gingen uitbreiden kregen we van de NMB de juiste ruggesteun. Bij de NMB vonden we een geest van koopmanschap en een goede kennis van onze branche. Zowel voor ons bedrijf als voor onze privézaken zijn we zeer kontent met de NMB. Ze maken waar wat ze zeggen: ze denken met je mee. VFLSEN. Er is enige duidelijkheid gekomen in de plannen voor het Eerste Noordhollandse Filmfestival, dat in het weekend van zeven, acht en negen oktober wordt gehouden in de filmhuizen van Velsen, Zaandam, Alkmaar en Den Helder. De samenstelling van het filmprogramma is nu zonder voorbehoud vastgesteld. Films uit landen variërend van Hongarije tot Cuba staan aangekondigd. Voor zeker vier films betekent de vertoning op dit festival de Nederlandse première. V' NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK o»*'** IJMOND. De drie filmhuizen in de IJmond hebben deze week een oldtimer van Hitchcock op heh programma staan: „Suspicion” uit 1941. De film werd gemaakt in Amerika, waaheen Hitchcock in 1940 vanuit Engeland was vertrokken. „Suspicion” hoort thuis in het rijtje beroemde Hitchcock-producties als „The 39 steps”, „Psycho” en „Dial M for murder”. ’JMOND I I f - t aü J an i II „Strindberg” regisseerde. De voorstelling ui (ADVERTENTIE) iflfa IJMUIDEN. Het Algemeen Velser Be jaardenkoor heeft zaterdag op een con cours in Nijmegen een eerste prijs in de wacht gesleept. Onder leiding van me vrouw Jeanne van Asselt werden enkele liederen ten gehore gebracht die een hoge waardering kregen. In totaal werden 354 punten binnengehaald. Het uit honderd personen bestaande koor komt elke woensdagmorgen voor sa menzang bijeen in gebouw Den Abeel. Belangstellenden kunnen zich nog bij het koor aansluiten. DRIEHUIS. Met een rondgang door Driehuis opent de muziekvereniging Soli zaterdag 1 oktober om half tien ’s morgens het dorpsfeest rondom de traditionele pin kenveiling. Gedurende tientallen jaren trok deze uitsluitend aandacht uit de krin gen van de agrariërs. Mede door de vele nevenactiviteiten die de ochtend en ook een deel van de middag in beslag nemen kan Driehuis sinds enige jaren op vele bezoekers van heinde en verre rekenen. Na de rondgang door Soli maakt veiling meester B. J. Witteman, voorzitter van het pinkencomité, omstreeks tien uur ten overstaan van notaris Gall een begin met de verkoop bij opbod van zestien pinken die een jaar lang gratis door veehouders zijn verzorgd. De veiling heeft plaats voor het Soli Muziekcentrum aan de Hagelin- gerweg, nabij het station Driehuis. In de directe omgeving wordt tevens een rom melmarkt gehouden. Bovendien is er voor kinderen gelegenheid tot ponyrijden. Naast dit programma van speelfilms (16 millimeter) biedt elk filmhuis een paralel- programma waarin de plaatselijke vereni gingen van filmamateurs ook aan bod ko men. In het festival-weekend, dat loopt van vrijdagavond zeven tot een uur, zater dag van ’s middags twaalf tot ’s nacht twee en zondag’s van ’s middags twaalf tot mid dernacht, zijn totaal twintig speelfilms ge programmeerd. Bekende titels zijn onder meer „La femme aux bottes rouges” van Jean Bunuel, „Anne et Muriel” van Truf faut en „Negen maanden” van de Hon gaarse regisseur Marta Meszaros. Meer Nederlandse films, vooral produc ties van het Amsterdams Stadsjournaal, zijn te vinden in het paralelprogramma van het festival. Hierin zijn een twintigtal korte films of documentaires onderge bracht bij diverse thema’s. Energie bij voorbeeld, werk, wonen, onderwijs, voe ding en animatie. In verband met deze verschillende thema’s willen de organisa toren de festivalruimten tevens gebruiken voor de plaatsing van stands waardoor de thema’s met informatie kunnen worden onderbouwd. Veel verdere bijzonderhe den over dit paralelprogramma, met name de brijdragen van plaatselijke verenigin gen, zijn echter nog niet bekend. Belangstellenden die vist kaarten wil len bestellen of uitgebreider inlichtingen willen hebben kunnen terecht bij het Wit te Tejater aan de Kanaalstraat, bij de kassa van het filmhuis dan wel op de telefoonnummers 02550-21972 of 21711. Hitchcock behoeft wienig meer toelich ting dan een globale weergave van het filmverhaal. Hierin wordt de jonge Engels- KW UK UK Uit deze langzamerhand zijn vrouw iets begint te vermoeden. Moord is Johnny dan al geen probleem meer. Ook niet wanneer zijn eigen vrouw het slachtoffer wordt. „Suspicion” wordt woensdag en don derdag om half negen vertoond in Film huis Velsen aan de Kanaalstraat in IJ- muiden, op vrijdagavond negen uur in Filmhuis Heemskerk aan de Handelstraat in Heemskerk en zondagavond negen uur in het Alpha Filmhuis aan de Moenstraat in Beverwijk. Het programma van de huisvrouwen ziet er tot en met december als volgt uit: 29 september, de heer Nauta over „Op reis door Amerika”; 11 oktober, lezing met dia’s over Henri de Toulouse Lautrec; 20 oktober, excursie naar „Gouden Handen”; 27 oktober, lezing over sociale wetgeving; 8 november, demonstratie Baukje Bak- produkten; 15 november, lezing over veilig verkeer (georganiseerd door de Federa tieve Vrouwenraad); 18 november, vie ring vijfenveertig jarig bestaan afdeling Beverwijk van de NVvH met The Two Women Show; 24 november, koekvergul- den; 20 december, kerstmiddag in de Vrij- burcht. IJMUIDEN. Een 39-jarige construc- tiebankwerker uit Beverwijk is dinsdag middag op het terrein van Hoogovens gewond geraakt toen hij bezig was met het plaatsen van golfplaten op het dak van de gereedschapscentrale. Plotseling stapte hij mis waardoor hij door het dak zakte en een val van circa acht meter maakte. De man is met een gebroken sleutelbeen, een hersenschud ding en een hoofdwond opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis. 19 s- 0- u- e- jf le >1- jr besommingen 88.200,-; SCH 43 2.090,-; GEBOREN: A. G. M. Roose-van Vliet, d., Santpoortse (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De afdeling Bever wijk en omstreken van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen belegt don derdag 27 oktober om 10 uur een extra ledenvergadering in Huize Scheijbeeck aan de Velserweg. Aan de orde komt een bestuursvoorstel, om de contributie met ingang van januari ’78 te verhogen met één gulden tot in totaal 33. Een aantal bollenkwekers heeft een gro te partij bloembollen afgestaan die tegen vaste prijzen worden verkocht met een keuze uit drie pakketten. Er zijn tulpen, narcissen, hyacinten, crocussen en blauwe druifjes. Winkeliers en andere 'sympathi santen hebben vele artikelen ter beschik king gesteld die in een zogenoemde ge schenkenveiling aan de man zullen wor den gebracht. Met deze verkoop wordt om elf uur in het Soli-Muziekcentrum begon nen; de veiling zal ook dit jaar enige uren in beslag nemen. Alle baten van het dorpsfeest komen ten goede aan de kort geleden fraai gerestau reerde Engelmunduskerk in Driehuis. VELSEN-NOORD. Het transportbe drijf Adrichem bv wil aan de Lijndenweg in Velsen-Noord nieuwe ruimten in ge bruik gaan nemen voor herstel en stalling van vrachtauto's en opslag van vracht goed. In het kader van de hinderwetaan- vraag die hiervoor loopt wordt op 13 oktober om 10 uur een hoorzitting gehou den in het Stadskantoor van Beverwijk. Inwoners van Beverwijk en Velsen- Noord kunnen hier mondeling hun bezwa ren tegen het uitbreidingsplan inbrengen. Bezwaarschriften kunnen tot 26 oktober worden ingediend. Nederlandse producties zijn op dit festi val in het hoofdprogramma althans beperkt tot vijf kortere films. Deze zijn: „Drielandenpunt” van Frans Bronet, „Zwartziek” van Jacob Bijl, „Altijd wat anders, zelden wat goeds” van Orlow Seunke, „De gebroeders Helle” van Diga Sinke (die al eerder in het filmhuis is vertoond) en „Grote Klaas, kleine Klaas” van Pieter Verhoef. man Johnnie Aysgarth (gespeeld door Ga ry Grant) opgevoerd. Johnny is een popu laire jongen uit de societykringen, die er genoegen in beleeft te liegen, stelen en te bedriegen. Het wordt van hem geaccep teerd omdat hij het allemaal zo charmant brengt. Joan Fontaine komt in de film als Lina Maclaislow, de vrouw op wie Johnny verliefd wordt en met wie hij huwt. Lina’s vader vermoedt wel dat Johnny slechts interesse heeft voor het familiekapitaal. Hij krijgt gelijk. Johnny pleegt steeds meer malversaties, begraaft zich steeds verder in duistere financiële zaakjes. Tot Tevens uit het Oostblok (staan Polen) „Het geheim” van Roman Zaluski en „Par don, slaan ze hier?” van Marek Piwowski. Een samenwerking tussn het Oostblok en het westen kreeg vorm in de film „Tien dagen die de waarheid deden wankelen” van de Engelsman Norman Swallow en de Rus Gregor Alexandrov. Eveneens een En gelse' productie is „Winstanley” van Brownlow en Mollo, waarin de teksten overigens zijn ingesproken door Orson Welles. Uit Frankrijk komen ook de films „De tovenaarsleerlinge” van Edgar Cosarinsky en „Tout le monde, il est beau” van Jean Yanne. West-Duitsland is vertegenwoor digd met „Matthias Kneissel” van Rein hard HaufZweden met „Blushing Char- ly” van Vilgat Sjöman en Oostenrijk met de film „Jesus van Ottakring” van Wil helm Peltert. Uit Senegal zelfs wordt een film verwacht „De postwissel” van Ous- mane Sembebe. Ook Cuba staat op het programma, met de films: „Dood van een bureaukraat” en „Memoires van de onder ontwikkeling”, beide van T.G. Alea en „Eerste stormloop met de machete” van M. O. Gomez. Leeuwen, z., Trompstraat 22, IJmuiden; G. Vinnubst-Ebbeling, z„ Valeriuslaan 1, Driehuis; N. Aygün-Kocak, d., Wijkeroog- straat 80, Velsen (noord); R. Beentjes- Moojen, d„ Kleine Pan 49, IJmuiden; H. Vuijk-Webbe, z„ Bramenvlak 33, IJ muiden. OVERLEDEN: C. Molenaars, 81 jr., weduwnaar van: A. van Zal, Rijnstraat 4, IJmuiden; H. C. Stolk, 43 jr., echtgenote van: P. Osendarp, J. M. van Nassaulaan 21, Santpoort; J. Anepool, 77 jr., echtgenoot van: M. de Vries, Reggestraat 44 ben., IJmuiden; G. Duinkerken, 62 jr., echtgenoot van: L. Si ting, Meidoornstraat 18, IJmuiden; G. van Egmond, 60 jr., echtgenoot van: D. A. Gorter, Zeeweg 307, IJmuiden; G. A. van der Wildt, 76 jr., echtgenoot van: E. M. Ruis, Hageveldlaan 17, Santpoort. De Hongaarse film „Negen maan den”, die onlangs in Nederland in première ging, staat ook op het programma van het eerste Noord- hollands filmfesti val dat in het weekend van de achtste oktober wordt gehouden in ondermeer Film huis Velsen. deze film plaat. IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 42 kg tong; 1 kist tarbot en griet; 230 kisten kabeljauw; 1676 kisten koolvis; 37 kisten schelvis; 212 kisten wij ting; 17 kisten schol; 41 kisten schar; 69 kisten makreel en 80 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: middel tong 13.60; kleinmiddel tong 11,40; tong één 9,00; tong twee 8,60. Per 40 kg: bot 28-21; horsmakreel 35- 18; rode poon 100-82; leng 88-83; lom 81; hammen met kop 164-114; tarbot 224; kabeljauw twee 93; kabeljauw drie 114- 108; kabeljauw vier 96; kabeljauw vijf 68-44; koolvis één 70-57; koolvis twee 71- 65; koolvis drie 68-62; koolvis vier 47-43; schelvis één 110-104; schelvis twee 98; schelvis drie 96; schelvis vier 57; schol drie 118-104; schol vier 100-75; wijting drie 72- 23; wijting vier 44-27,20; makreel één 56-46; makreel twee 40-25; schar 86-46; inktvis 114. De waren: KW 170 SCH 43 5.780,-; UK 23 UK 138 5.700,-; UK 145 1.800,-; UK 200 f2.380,-; VD 20 /2.160,-; YE 25 ƒ800,-; IJM 27 ƒ4.400,-; IJM 18 1.520,-. VELSEN. Op dinsdag 4 oktober speelt de toneelgroep Theater in de Vel- sense stadsschouwburg een tragedie van August Stindberg, „De Vader”. In het stuk, dat Strindberg in 1887 schreef als 38-jarige, worden de belangrijkste rollen gespeeld door Bernhard Droog en Elisa beth Anderson. Zij spelen een echtpaar, in strijd over de dochter, een rol die wordt gespeeld door Nettie Blanken. Inzet voor het meningsverschil tussen de vader en de moeder is de toekomst van de dochter. Moeder wil het meisje thuis hou den, de vader wil haar naar de stad sturen om te studeren. De inzet blijkt tijdens de ontwikkeling van het stuk meer te zijn dan hun dochters toekomst. Jarenlang duren de gevoelens van wantrouwen, bij de man j over de trouw van zijn vrouw, over zijn i vaderschap, komen naar buiten. I Karst woudstra vertaalde dit toneelstuk, terwijl Ger Thijs met dit stuk zijn derde j „Strindberg” regisseerde. De voorstelling I begint dinsdag om kwart over acht. Kaar- j ten zijn verkrijgbaar op de bekende adres- I sen en van half twaalf tot half een aan de kassa van de Stadsschouwburg aan de i Groeneweg in IJmuiden. Dreef 148, Santpoort; Y. Vlaanderen-van Komende vrijdagavond wordt tevens in rT>--oo ttde Stadsschouwburg „Meneer Klebs en Rosalie” als try-out opgevoerd. Luc Lutz en ondermeer Simone Rooskens spelen in I dit stuk. De voorstelling blijkt echter te zijn uitverkocht. I i:

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7