PENSIONVOORZIENING GEEN MOEITE BURGEMEESTER A. HUBERS: Westerduin NOODVESTIGING RABO-BANK Sportkeuring jeugd nu bij schoolartsen Wethouder VRAAG NAAR KOOPWONINGEN IN MUNNIKENWEGBUURT nodigt ouders uit niet rusten Beverwijk laat „MET buurthuis activiteiten Roxy Dual. De lekkerste ’teer - en nicotine-arme sigaret. TN i 99 Bi Buurtcomité wil behoefte peilen Actiegroep Samenwerkingsschool CROSSBROMMERS IN BESLAG GENOMEN Recreatiesport in Wijk aan Duin BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 SEPTEMBER Ofc - BB gl I|l WOENSDAG 28 Heel wat rokers denken: ”Kom ik moest toch maar eens’teer’- en nicotine-arm gaan roken’.’ Velen hebben ’t gedaan ook. Kijk maar eens om je heen. Maar er zijn nog steeds rokers die ’t wel dénken maar niet doen. Die vragen steeds weer in hun eigen win kel naar hun eigen merk. Op zichzelf natuurlijk zeer begrijpelijk. Maar ook verwerpelijk. Want uit gewoonte is nog nooit iets nieuws geboren. Daarom adviseren we u tóch eens een pakje Roxy Dual te proberen. Roxy Dual is nu een maal de lekkerste ’teer’- en nicotine-arme sigaret. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het buurtco mité „Munnikenweg en omge ving” wil onderzoeken of er in de saneringsbuurt belangstelling bestaat voor een blokje koopwo ningen in de zogenoemde be schutte sfeer. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vóór het college van bur gemeester en wethouders is de uitspraak van de afdeling rechtspraak van de Raad van State om de op 11 augustus j.l. gedane waar schuwing aan de Stichting „Westerduin” te Wijk aan Zee te schorsen, géén aanleiding de hele affaire te laten rusten. 'jfrl Door een kombinatie van werkelijk uitgelezen tabakken en het bekende dubbele filter. Wij durven dan ook te beweren dat Roxy Dual met glans de vergelijking doorstaat met uw eigen merk. Kritisch als u bent, kunt u daar tegenover stellen: Dat wil ik dan wel eens meemaken. En da s nou precies INF0RMATIEyE etikettering nederland waar we ’t over hebbenV ■fr Burgemeester A. Hubers I kamer, vaste jarage, )ER, De sportkeuring voor deze leeftijds groep tot en met 16 jaar werd altijd ver richt door de Medische Sportkeuringsbu- reaus. Wie ouder is dan 16 jaar en aan sport wil doen komt wel bij de Sportkeu- ringsbureaus om zich te laten onder zoeken. t Tel. celaar. RLEM Dderne Al geruime tijd komen er bij het comité vragen binnen van buurtbewoners, die willen weten of er ook koopwoningen kun nen worden gebouwd. In de Munniken- wegbuurt dienen in de eerste plaats wo ningwetwoningen te komen, die via allerlei subsidies betaalbaar kunnen worden ge houden. Volgens het comité is er in de buurt grote behoefte aan nieuwbouw in de Burgemeester Hubers draaide er niet om heen. „Wij hebben verloren dat is duidelijk”. Dat de afdeling recht spraak van de Raad van State „Westerduin” als een pensioen heeft aangemerkt en als zodanig past in het bestemmingsplan, baseert de Raad van State op de gewij zigde statuten van de Stichting „Westerduin”. woningwetsfeer, hetgeen echter de bouw van koopwoningen, zo daar belangstelling voor bestaat, niet uitsluit. Om een koopwoning in een sanerings- buurt betaalbaar te houden, heeft het mi nisterie van Volkshuisvesting een regeling getroffen, die het mogelijk moet maken om ook mensen met een bescheiden inko men via een extra financiële bijdrage aan een eigen huis te helpen. Een woning in de beschutte sfeer kan alleen gebouwd wor den door woningbouwcorporaties. Om voor een dergelijke woning in aanmerking te komen mag het belastbaar inkomen in 1975 niet hoger zijn geweest dan 24.000. Als het inkomen in 1975 lager was dan 18.750, dan kan er nog een aanvullende jaarlijkse bijdrage worden verleend van ƒ480. Bij een inkomen dat in 1975 lager was dan 16.000 bedraagt de extra bijdra ge 960 per jaar. De commissie hecht grote waarde aan de betrokkenheid van de bewoners, die on der andere tot uiting moet komen in de voorbereiding van de nieuwbouwplannen in deze saneringsbuurt. Eind van deze maand zal bekend worden of de commis sie subsidie verleent voor woningbouw in de buurt. Het buurtcomité houdt van avond in buurtcentrum De Schans een bijeenkomst. Op 5 oktober komt de pro jectgroep weer bijeen, eveneens in De Schans om 19.30 uur. De waarschuwing van de gemeente, dat er desnoods politie zou worden ingezet om het gebruik van „Wester duin” als opvangcentrum voor ex-patienten van psychia trische inrichtingen te stoppen, richtte zich juist tegen die oorspronkelijke opzet van het gebouw, stevig verankerd in de oude statuten. „Op grond daarvan meenden wij, dat een simpele wijziging van de doelstelling van de Stichting niet vol doende zou zijn om die opzet uit de sociaal-medische sfeer te halen”, aldus de burgemeester, die ook nog even refereerde aan de uitspraak van de afdeling rechtspraak, dat de Raad van State alleen met de nieuwe opzet van de Stichting Westerduin te maken heeft en niet de oude doelstelling in de uitspraak zou betrekken. „Juist daarom was er geen plaats voor een waarschu wing onzerzijds. Tegen louter een pensionvoorziening kunnen we geen bezwaren hebben. Toen de heer De Boer van de Stichting mij een paar weken geleden belde hoe wij dachten over de exploitatie van een pension, heb ik hem gezegd, dat we daarmee geen moeite hebben. Het college van B. en W. gaat zich beraden welke stappen er ondernomen kunnen worden. „We conforme ren ons aan de uitspraak en trekken onze waarschuwing in of we zijn het met de uitspraak niet eens en handhaven onze waarschuwing.. In dat laatste geval gaan we naar de Raad van State”, aldus burgemeester Hubers. Hij merkte nog op, dat uit de statutenwijziging is gebleken, dat de patiënten, die de Stichting „Westerduin” in huis haalt, onder eigen verantwoordelijkheid deskun dig zullen worden begeleid. „De Stichting is dus niet meer verantwoordelijk voor de begeleiding”. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. In de badplaats heeft een groepje van acht ouders huis- aan-huis pamfletten uitgedeeld, waarin men protesteert tegen de wijze, waarop wordt getracht een samenwerkingsschool te stichten, die qua bestuursvorm is geba seerd op artikel 61 van de gemeentewet. De actiegroep kant zich voorts tegen de manier waarop in Wijk aan Zee is geën quêteerd om de meningen van de ouders omtrent de samenwerkingsschool te pei len. Ook de arbeid van het Sociografisch Bureau kan in de ogen van de actiegroep geen genade vinden, omdat het bureau formulieren niet zou hebben meegeteld, wanneer een vraag niet voldoende was ingevuld. Wethouder ir. J. Camfferman van On derwijs betreurde de actie van het groepje ouders. „Het zou wat eleganter zijn ge weest als ze op een andere wijze de aan dacht van het college hadden getrokken”. De wethouder vond, dat de ouders niet op de hoogte zijn van de juiste gang van zaken. „Het Sociografisch Bureau is in deze alleen maar uitvoerend orgaan, die in opdracht van de beide oudercommissies de enquête-formulieren heeft verwerkt. Wie inzage wil hebben in alle binnengeko men formulieren kan dat krijgen. Er is gewerkt volgens vooraf, door beide parti cipanten overeengekomen, enquête-spel- regels. De ouders mogen gerust even langs komen”, zei hij. Wijk aan Duin. Donderdagavond wordt er in het buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan gekiend. Aanvang 20 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur en de kienblaadjes kosten dertig cent per stuk. De staf van het buurthuis roept met het oog op de naderende herfstvakantie en de kinderboekenweek de ouders op oude stripboeken niet weg te gooien maar deze naar het buurthuis te brengen. Daar kan men er de kinderen een groot plezier mee doen. In „De Zandkraai” wordt onder leiding van Sonja Overbeeke ook een cursus van acht lessen gegeven in alternatief koken. Deze cursus is bestemd voor mensen die genoeg hebben van industrieel, ingeblikt voedsel met smaak-, geur- en kleurstoffen. Tijdens deze cursus leert men gezonde, vegetarische maaltijden samenstellen met granen, peulvruchten, onbespoten groen te, toetjes zonder suiker, zelfgemaakt broodbeleg, en dergelijke. De lessen worden gegeven op de woens dagavonden van acht tot tien uur en de kosten bedragen 50,- voor de acht lessen. Men kan zich opgeven via „De Zand kraai”, telefoon 32549. ÏROX> Het bestuur van deze Stichting, zo deelde de burgemees ter mee, besloot op 16 augustus j.l. tot de statutenwijzi ging, die ertoe leidde, dat het te stichten centrum in het gebouw aan de R. Aertzweg te Wijk aan Zee als een pensionvoorziening moet worden gezien. De waarschu wing van het college om het gebruik van het gebouw in de badplaats te beëindigen is op 11 augustus uitgegaan. BEVERWIJK. Iedere zondagmiddag van 2.00 uur tot 4.00 uur stelt buurthuis Wijk aan Duin u in de gelegenheid om samen met buren, vrienden, en kennissen recreatiesport te beoefenen. In overleg met de leiding en deelnemers kan men kennis maken met bijvoorbeeld volleybal, zaalhockey, badminton enz. Ook andere sporten, zoals tafeltennis, sjoelen en biljar ten behoren tot de mogelijkheden. De kos ten bedragen 1. Inmiddels is de adviescommissie Goed en Goedkoop in Beverwijk geweest en heeft een gesprek gevoerd met het comité. De Zandkraai. Iedere dinsdagmid dag, tussen twee en vijf uur, is er in het buurthuis een sociëteit voor lichamelijk gehandicapten van 19 jaar en ouder. Alle activiteiten worden door de leden zelf ge organiseerd, onder leiding van een werk groep. Spelen met koper en glas kan men op de donderdagmorgen van kwart over negen tot kwart over elf. De leiding berust bij mevrouw Jeanette Kuiper. Weven wordt er iedere woensdagmorgen van kwart over negen tot kwart over elf ge daan. De cursus, onder leiding van me vrouw Reynders, start op 25 oktober en duurt acht lessen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De politie Beverwijk heeft deze week vier crossbrommers in beslag genomen. Jongens in de leeftijd van 13 en 14 jaar reden er mee over het fietspad van de Adrichemlaan en over de Brink. De Lichtboei In het buurthuis „De Lichtboei” aan de Maasstraat start op de donderdagavonden van 18.45 uur tot 20 uur een handenarbeidgroep voor tien- tot twaalfjarigen en op de dinsdagen van 18.45 uur tot 20 uur een groep voor kinde ren vanaf zeven jaar. Voor de tien- tot twaalfjarigen wordt in dit buurthuis ook een bewegingsexpressiegroep gevormd die op de dinsdagavonden van 18.45 uur tot 19.45 uur bijeenkomt. Voor deze activi teiten kan men zich opgeven via het buurt huis, Maasstraat 5, Heemskerk. Op het plein voor het bureau van openbare werken aan de Gerrit van Assendelftstraat, schuin tegenover het raadhuis, is dinsdag een fors houten gebouw verrezen. Het is de noodvesti- ging van de RABO-bank aan het Bur gemeester Nielenplein, die zo ingrij pend wordt verbouwd dat het perso neel tijdelijk elders moet worden ge huisvest. De dichtsbijzijnde geschikte plaats was het parkeerterrein aan de Gerrit van Assendelftstraat waarvan een groot deel in beslag wordt genomen door de noodbehuizing van de bank. Bestuurslid G. de Boer van de Stichting „Westerduin" gaf in zijn commentaar te kennen, dat de Stichting tevreden is over de uitspraak. „We gaan gewoon door. Overigens ben ik het niet eens met burgemeester Hubers als hij stelt, dat het bestuur op 16 augustus heeft besloten een statutenwijziging toe te passen. Volgens de notulen van de bestuursvergadering, en die liggen bij de notaris, hebben we in juli al het besluit genomen de doelstelling van onze Stichting te wijzigen.” Burgemeester Hubers vertelde, dat de gemeente de waarschuwing niet gegeven zou hebben als die statuten wijziging eerder dan 11 augustus zou zijn afgekomen. „Dan zijn er geen problemen, en is het gebouw een gewone pensionvoorziening”. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het district van de Schoolartsendienst Midden-Kennemer- land neemt met ingang van dit schooljaar de sportkeuring ter hand. De artsen zullen de leerlingen van de 2e en 5e klas van de basisschool en de 2e klas van het voortge zet onderwijs gaan keuren om te bezien of de leerling geschikt is voor de sport. De Zandkraai In het buurthuis „De Zandkraai” aan de Handelstraat in Heemskerk is in de handenarbeidgroep nog plaats voor meisjes van twaalf tot veertien jaar, op de maandagavonden van kwart voor zeven tot kwart over acht. Daar kunnen zij leren glassmelten, email leren, figuurzagen, solderen, pottenbak ken, enzovoort. In dit buurthuis zoekt men voor de cursus „Koken voor mannen” een kok. Tien enthousiaste deelnemers willen leren koken. Nu heeft men iemand nodig die les wil geven aan deze groep die speci aal belangstelling heeft voor de fijne keu ken, de Indische en Chinese keuken en het bereiden van bepaalde sauzen en cock tails. (ADVERTENTIE) Eigenlijk wil iedereen wel overstappen op een "teer - en nicotine-arme sigaret „Het gebouw wordt door de Raad van State als een pension aangemerkt. Een voorziening dus, die past in de sfeer van het bestemmingsplan. Vandaag en morgen (woensdag) zullen we bezien of we op de beschikking van de afdeling rechtspraak zullen reageren. Een eventuele behandeling bij de Raad van State zal via de normale procedure worden aangespannen. De uitspraak van de afdeling in dit kort geding zien wij als een voorlopige afwijziging van ons standpunt”, aldus burgemeester dinsdagmiddag tijdens de wekelijkse persconferentie van het college. MINDER STIPPEN, MINDERTEER' EN NICOTINE

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9