VHHP eist intrekking plan Hoogovensdirectie Karakter het Gein wordt beschermd met landschapsplan verjaardag hciven- berichten i FOTO-QUELLE ennies moet je altijd bij je hebben. Maagzuur overvalt je. Komt viert hear met échte KORTINGEN tot 50% VROUWENCAFÉ VOORTAAN ELKE WOENSDAG OPEN buurthuis- i activiteiten V J O Zolang de voorraad strekt. II b 13 OPDRACHT AAN CHEFS IS ONMENSELIJK" Dief achterhaald VVD Velsen houdt ledenvergadering Succes voor koor van Frans Kocx 1 Italianen aangehouden Ontmoeting Kerkdiensten in Baptistenkapel II t Vb IJMOND SEPTEMBER 2 9 DONDERDAG I ik"' (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Met muziek en zang van Coby Schreijer heeft de Federatieve Vrouwenraad gistermorgen Beverwijks eerste en ver moedelijk ook wel enige vrouwencafé ingewijd. Getuige van „Saartje Burgerhart’s” geboorte waren ruim zestig vrouwen, die daarna in de soosruimte van De Nieuwe Slof nog geruime tijd bijeen bleven. i Kom dus snel naar onze winkel... Haarlem Grote Houtstraat 118 tel. 311094 «pi foto ««ui tYinnl- INTERNATIONAL Het grootste fotohuis ter wereld In 8 landen van Europa. Een modeshow voor Boefjes, bestaat dat heus? Druk op de maag Rennies helpen direkt. Bi I illi (ADVERTENTIE) Geboorte „Saartje Burgerhart” trok veel vrouwen naar De Nieuwe Slof l' (ADVERTENTIE) A SPAARNWOUDERSTR. 122 HAARLEM (Van een onzer verslaggeefsters) Er zijn ook nog enkele plaatsen vrij voor de conversatiecursus voor gevorderden op de donderdagavonden van 20.15 tot 21.15 uur en Spaans voor beginners, eveneens op de donderdagavonden van 19 tot 20.15 uur. Voor inlichtingen en/of opgave wende men zich tot het buurthuis aan de Wilgen- hoflaan 2c, telefoon 20944. Voor de raadsverkiezingen hebben alle zittende raadsleden van de WD zich weer herkiesbaar gesteld. De VVD verwacht echter, dat de verkiezingswinst kan leiden tot een zevende zetel in de raad. Het leden tal van de afdeling is inmiddels tot ruim boven de 400 gestegen. .Zondag aanstaande zingt het koor op uitnodiging van radio Bloemendaal in de Haarlemse Goede Herderkerk. De orga nist is dan Pieter de Jong. Deze dienst wordt op zondag 9 oktober via de radio uitgezonden. Voorzitster Willy Albrecht-De Korte van de Federatieve Vrouwenraad Beverwijk benadrukte in haar welkomstwoord de ontmoetingsfunctie van het café, dat om geheelonthoudsters niet af te schrikken officieel de vrouwenkoffieclub Sara Bur gerhart is gedoopt. Met die naam is overi- Aan deze diensten welke gehouden zul len worden op zondag 9 oktober om tien uur ’s morgens en zeven uur ’s avonds en op maandag 10 oktober om half acht ’s avonds, werken mée het jongerenkoor uit IJmuiden, het zangkoor van de Baptis tengemeente en het kwartet „De Gier”. De voorgangers zijn ds. A. H. Agtereek uit IJmuiden, de heer D. P. R. Bouhof uit IJmuiden, ds. H. J. Schoremans uit En schede en ds. W. Harkema uit Doorn. BEVERWIJK. Een 36-jarige man uit Barsingerhorn maakte het in het deur- waarderskantoor in de Breestraat wel al te bont, toen hij van de balie een portefeuille meenam, die eigendom was van een klant, waarmee hij in de financiële clinch lag. De klant toog naar de politie, die de Barsin- gerhorner wist te achterhalen en hem een proces-verbaal overhandigde. Oude Groenmarkt 2 (Achter de Bavo) Tel. 325792 HEEMSKERK/BEVERWIJK. De poli tie van Heemskerk hield gisteren in de Ruysdaelstraat twee Italianen aan, die te boek stonden als ongewenste vreemdeling. Bij een verhoor op het politiebureau bleek, dat de heren, 34 en 30 jaar oud, zich schuldig hadden gemaakt aah diefstallen in de omgeving. De Italianen zijn overge geven aan de Beverwijkse politie, die pro beert te achterhalen of de heren ook in deze stad hun slag hebben geslagen. (ADVERTENTIE) VELSEN. De VVD afdeling Velsen houdt dinsdag 4 oktober ’s avonds om acht uur een ledenvergadering in de Gerefor meerde Kerk te IJmuiden. Deze vergade ring zal vooral een voorbereiding vormen voor de komende verkiezingen van de ge meenteraad en van provinciale staten. Op de agenda staat de kandidaatstelling voor provinciale staten, kandidaatstelling en programma voor de gemeenteraadsver kiezingen en het samenstellen van de com missies, die de propaganda moeten ver zorgen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De algemene ledenvergadering van de Vereniging van Hoger Hoogo vens Personeel (VHHP) heeft gisteravond als haar mening uitgesproken dat de inventarisatie die de afdelingschefs van Hoogovens moeten uitvoeren om te komen tot vaststelling van zogenoemde overbodige taken en derhalve tot overtollig personeel, een onmenselijke taak is. (ADVERTENTIE) BUTAANGAS KAMPEERARTIKELEN ■too °M GASVAKMAN TH 320771 Woensdag aangekomen: Hajnowka, IJ muiden, Leterport; Murell, Briton Ferry; Elisa Johanna, Delfzijl; Holland, IJmui den, Noordzee; Emsland, IJmuiden, Ca lais; Makikawa Maru, IJmuiden; Port Wal- cot; Havfrakt, Hammerfall; Sambre, Par; Dordatxoa, Homfleur; Immoso, Londen; Karin Danica. Grimsby; Linda, IJmuiden, Shoreham; Helga’s, IJmuiden, Frederiks- vaerk; Rannes, Spitsbergen; Elke Karhs, IJmuiden, Rotterdam; Kent shore, IJmui den, Cont Plat; Woensdag vertrokken: Torinita, Uddeval- la; Tor Scandinavia, Gothenburg; Doris, Velsen, Kotka; Holland, Noordzee; Planci- us, Londen; Bifrost, Velsen, Harwich; Vic toria-sand, Middelsborough; Zenit, Lenin grad; Mister Charlie, Noordzee; Loussane, Antwerpen; Jostrita, Colchester; Donderdag aangekomen: Te 42 Tough, Cont Plat; Patroclus, Bremerhaven; Vol, Greenwich; British Loyalty, Porto Foxi; Bierum, Delfzyl; Haico Holwerda, Grange mouth; IJmuiden; Trident Amsterdam, Bremen; Nederland, Rotterdam; Donderdag vertrokken: Jan Travenier, Delfzijl, Zaandam; Baron, Sheernes; Havirakt, Antwerpen; Thardra- che, Rotterdam; Pericles, Le Havre; Strombeek, Archangel; Otepeya, Lenin grad, Velsen. aangenomen motie is vandaag ter kennis gebracht van de leiding van het bedrijf. Bovendien zal het oordeel van het hoger personeel ter ondersteuning worden voor gelegd aan de overige vakbonden. Uit de reacties bleek gisteren dat veel VHHP-leden zeer verbitterd zijn door de aanpak die de directie heeft gekozen. Het inventarisatieplan leidde zelfs tot uiting van emotionele gevoelens. Sommigen noemden het voornemen walgelijk en weerzinwekkend. Een van de aanwezigen maakte een vergelijking met Amsterdam in de oorlogsjaren toen de Joodse Raad aan de leiband van de Duitsers onopzette lijk vele mensen de dood in joeg. Uit de opstelling van de VHHP blijkt dat de Vereniging niet overtuigd is van de voorgestelde verbeteringen van het plan. Zoals bekend hebben de chefs nadere in structies gekregen naar aanleiding van besprekipgen tussen de bonden en de di rectie, afgelopen vrijdag. GS zijn van oordeel dat huisvesting van stadsvernieuwingsurgenten langs indirec te weg zal kunnen geschieden door een ruimere aantrekkelijke eengezinsbouw in Gaasperdam. Dit zou zowel in de huur- als in de koopsector kunnen geschieden waar door bereikt zou kunnen worden dat gezin nen die Amsterdam anders verlaten thans voor de stad behouden blijven. Deze cate gorie bewoners van Amsterdam zou slechts dan in Amsterdam voor een wo ning in aanmerking kunnen kómen als zij elders in de stad een aantrekkelijke goed kope woning voor stadsvernieuwingsur genten vrijmaken. GS willen aan het uit gangspunt van Amsterdam om woningen beschikbaar te stellen voor doorstromers niet tomen temeer omdat dan een onaan vaardbare vertraging in de woningbouw het gevolg zal zijn. De kosten van de cursus bedragen 55,- voor twaalf lessen. Op de dinsdagmidda gen van 13.30 tot 15.30 uur is er in dit buurthuis ook een cursus haken, breien en borduren. Men kan naar keuze één, twee of alle drie de technieken leren. De cursus duurt zes lessen en kost 27,50, exclusief materiaal. gens lang niet iedereen gelukkig, zodat Willy Albrecht de bezoeksters opriep in het vervolg kortheidshalve maar over „Saartje Burgerhart” te praten. Behalve dat die benaming al een stuk gezelliger in de oren klinkt, sluit-ie ook beter aan bij de doelstelling van het café, namelijk een ontmoetingspunt creeëren voor zowel georganiseerde als niet bij een vrouwenbeweging aangesloten vrouwen. Willy Albrecht wees in dit verband op bijvoorbeeld de onbestemde onlustgevoe lens waarmee veel vrouwen te kampen hebben. Ondanks man, kinderen, redelijke woonruimte en leefomstandigheden voé len ze zich op gezette tijden toch niet helemaal happy, wat dan weer schuldge voelens met zich meebrengt omdat er op de keper beschouwt voor hen toch bijna niets te wensen zou zijn overgebleven. Vrouwen die daar last van hebben, zijn in het vervolg iedere woensdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur welkom in de soos ruimte van De Nieuwe Slof, om andere vrouwen te ontmoeten en met elkaar van gedachten te wisselen. het is de bedoeling van de werkgroep die het vrouwencafé namens de Federa tieve Vrouwenraad begeleid, om éénmaal per maand een bijeenkomst in het kader van een bepaald thema te houden. De te bespreken onderwerpen zullen bij voor keur door de bezoeksters zelf moeten wor den aangedragen. Wat dat laatste betreft kan „Saartje Burgerhart” nog een aardig gevarieerd geheel gaan worden, wanneer tenminste het zowel qua leeftijd als qua interesse sfeer uiterst gemêleerde gezelschap dat de openingsochtend bijwoonde, in de toe komst tot de vaste bezoekerskern gaat behoren. De aanwezigen werden in elk geval vast door Willy Albrecht opgeroepen hun ideeën omtrent het functioneren van het vrouwencafé en de te behandelen onder werpen in een daartoe in de soosruimte opgestelde bus te deponeren en zich voorts eens te bezinnen op hun eigen creatieve talenten met betrekking tot het ontwerpen van een eigen „Saartje Burgerhart”-affi- che. Dit min of meer in navolging van het Heemskerkse vrouwencafé, dat de activi teiten in De Zandkraai sinds geruime tijd met een buitengewoon fraaie affiche bege leidt. De vergadering ervaart die opdracht van de directie als immoreel omdat het leidinggevend personeel in gewetensnood wordt gebracht. Het standpunt van de VHHP is vervat in een motie die gister avond unaniem werd aanvaard. Tijdens de bijéénkomst die door ongeveer twee honderd leden werd bezocht, is het VHHP- bestuur opgedragen de directie van Hoog ovens te verzoeken de opdracht tot inven tarisatie onmiddellijk in te trekken. De IJMUIDEN. Met als thema „Nu is het tijd om aan God te denken” worden in de Baptistenkapel van IJmuiden enkele bij zondere diensten gehouden. Moeders en kindertjes bij elkaar: hele maal geen probleem in het vrouwencafé, waar het kroost best mee naar toe mag worden genomen. Alleen tijdens de ope- ningsmorgen werden ze naar een belen dend zaaltje verbannen, omdat troubadou- re Coby Schreijer door het spelende grut voortdurend uit haar concentratie werd gehaald. WIJK AAN DUIN. Voor iedereen die zich (verder) wil bekwamen in het naaien worden er in het buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan naaicursussen gege ven, in totaal drie. Maar alleen voor de cursussen overdag zijn er nog enkele plaatsen vrij. Deze cursustijden zijn op de dinsdagochtenden van 9.30 tot 11.30 uur en op de donderdagmiddagen van 13.30 tot 15.30 uur. Wat dacht je wat! A s. zondagmiddag vindt 's werelds eerste modeshow voor Boefjes plaats. In de Paardenstal van de Lantaarn, Frankestraat 27, H'lem. Kersverse wolli ge wintermode vóór Boefjes dóór Boefjes. Voelt u 'm? (Een klein entreeprijsje wordt berekend!) Tot zondag rekels en deugnieten. onverwachts. Goed als je dan een paar Rennies bij je hebt. Brandend maagzuur? Opgeblazen gevoel? Tijdens de duur van de cursus kunnen kinderen tussen tweeëneenhalf en vier jaar gratis in de peuterspeelzaal spelen. Zij zijn van mening dat de verlengde Gooi- seweg uitsluitend als wijkontsluiting dienst moet doen. Deze weg kan geen alternatief zijn voor het deel van rijksweg zes ten zuiden van Gaasperdam, noch een vervanging zijn voor de provinciale weg T-90 langs de Gaasp. Er moet ruimte voor het voorgestelde tracé van rijksweg zes gereserveerd blijven in de zuidwestelijke punt van het bestemmingsplan. Voorts moet de huidige status van de provinciale weg T-90 gehandhaafd blijven. Er mag dus geen fietsverbinding komen. Als de te ver lengen Gooiseweg uitsluitend als ontslui- tingsweg zal fungeren zullen bovendien de kosten voor de infrastructuur kunnen worden verminderd. Tevens zal dan wel licht meer grond voor woningbouw kun nen worden gebruikt. BEVERWIJK. De chr. gemengde zangvereniging „Oosterwijk-Meerestein” heeft onder leiding van Frans Kocx met 334 punten een eerste prijs verworven in de afdeling uitmuntendheid tijdens het internationaal zangconcours in Nij megen. z HAARLEM (ANP). Volgens Gedepu teerde Staten moeten de voorschriften en de bestemming langs het Gein zo streng zijn dat de zelfstandigheid van het gebied zoveel mogelijk gewaarborgd blijft. Dit hebben zij meegedeeld in hun besluit over het bestemmingsplan Gaasperdam van de gemeente Amsterdam. Gedeputeerde Sta ten zijn het niet eens met de bestemming agrarisch gebied voor de strook langs het Gein. Zij verwachten niet dat als de huidi ge boerenbedrijven verdwijnen er nieuwe zullen komen. Dit is economisch niet aan trekkelijk. Ongewenste ontwikkelingen zullen niet onmogelijk gemaakt kunnen worden. Gedeputeerde Staten stellen voor dat in samenspraak met verenigingen en stichtingen die zich inzetten voor natuur behoud en milieubescherming voor het Gein en het aanliggend gebied een Land schapsplan in de vorm van een bestem mingsplan wordt gemaakt. Deze suggestie heeft de gemeente Amsterdam op een hoorzitting van Gedeputeerde Staten gedaan. GS zijn het niet eens met de bestemming verkeersareaal in het bestemmingsplan.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13