Opkomst kiezers zeer gering Ruimterage raffinement bij Edgar Vos I maat demoeilijkste reclame V I r modejournaal AS XjflMW <hele/S - ”7995,- ''7'2395,- 15 Noord-Holland ontvangt ruim 80 miljoen uit provinciefonds I 7 Glazenwasser maakt val van 8 meter i I 510 '«"i'TQk - HANSNEL-SELECT-IJMUIDEN EEN DIVISIE VAN HANSNEL-RECLAMEMAKERS-RIDDERKERK 1 1 0/ «d w 14 IJMOND 19 7 7 SEPTEMBER 2 9 DONDERDAG voor voor fitheid voor o, L 1 II Co»1 9 l U Reiskosten voor 2 personen binnen Nederland bij aankoop volledig betaald! door Bé ter Maat OP HET MOMENT dat in de hoofdstad de winterklok het vastgestelde uur sloeg, begon couturier Edgar Vos zijn mode- trom te roeren. Die roffel werd de inleiding tot een happening in eigen huis, waar de vele aanwezi ge bekende en minder bekende Nederlanders een paar plezieri ge uurtjes aan hebben beleefd. AMSTERDAM let op het juiste nr. Naturel (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM/LEIDEN. De verkiezin gen voor het hoogheemraadschap Rijnland zijn in de districten Kennemerland (la) en Bollenstreek (1b) uitgelopen op een absolu te overwinning van de bonden van huisei genaren en de agrarische organisaties. Ver tegenwoordigers van bedrijfsleven en ge meentebesturen hebben voor geen enkele vacature een meerderheid kunnen behalen. ROTTERDAM gespecialiseerd^ 9^ I ROTTERDAM ARNHEM EINDHOVEN b I i Behalve in Amttertam zijn alle zaken op maandagmorgen t.m. 13 uur gestoten. Gegevens over de stemverhouding en opkomstpercen- In de groep gebouwd eigendom werden gekozen: J. 'i van zijn herfst- en wintercollectie. aan ■i 1 r 7 i De nieuwe verdeelsleutel voor het fonds, waarbij het inwonertal zwaarder gaat we gen, kon nog niet gebruikt worden, omdat de behandeling van dit ontwerp door de Tweede Kamer nog niet is afgerond. Voor Noord- en Zuid-Holland en Utrecht scheelt dat enkele miljoenen. In totaal ontvangen de provincies voor 1978 ruim 710 miljoen gulden. Wanneer het parlement akkoord gaat met de wijziging van de provinciewet zoals die nu wordt voorgesteld, dan zal het to taal uit te keren bedrag worden aangepast. In dat geval zal de onderlinge verdeling van die gelden tussen de elf provincies echter niet vóór 1 januari worden gewij zigd. OPVALLEND IN DE collectie van Vos is de nauwe pantalon die niet recht valt, maar enigszins gefronst om kuit en enkel spant. Voorts zijn de mouwen van jurken en pakjes soms voorzien van een, midden over de arm gerimpelde naad met strak afgezette bies. Gerimpelde schouderpas- sen, vleermuismouwen vanuit de taille, over de heupen vallende blousons, jurken op wijde rokken geven de collec tie een breed en ruim silhouet, zodat volgens Vos herfst en winter „the natural way” inslaan. DE BIJZONDER MOOIE stoffen die Edgar voor zijn herfst- en wintercollectie had aangeschaft hebben hem duidelijk zo geïnspireerd, dat hij het presteerde tientallen meters in één model te verwer ken, zonder dat het als een bepaald „loodzware” creatie onder zijn handen vandaan kwam. „Een veelheid aan stof, geeft een maximum aan warmte”, zo verklaarde hij bij het tonen van een meterswijde mantel van dunne wollen bouclé in off white. I 1 VOOR MANTELS, PAKKEN en jurk jes maakte Edgar Vos gebruik van zach te, grove tweed, wollen bouclé en angora jersey of hij verwerkte verschillende ma terialen composé. De reeds genoemde over de heup vallende blousons liet Vos op de pantalon „nieuwe lijn” dragen, doch eveneens op klokkende ingerimpel de rokken. Pakken en jurkjes kregen verrassende, wijdvallende jasjes toebe deeld. Soms werd de taille van deze jas jes door een brede ceintuur gemarkeerd, een andere keer werden de voorpanden ervan als een bindceintuur geknoopt. Heel flatteus, moet ik zeggen. Er waren ook jasjes die door een vossekraag en - manchetten extra werden verlevendigd. Naast simpele, soepele jersey jurkjes zag ik voor u wijde 7h jurken die met wijde rokken en eoljumpers werden gecombi neerd. Overigens waren die 7/« modellen onder andere te bewonderen in tinneroy I DRIEHUIS. Een 23-jarige glazen wasser is woensdagochtend om kwart voor negen van een hoogte van circa 8 meter van zijn ladder gevallen. De man was met zijn werk bezig aan serviceflat De Luchte aan de Lodewijk van Dyssel- laan. De valpartij werd veroorzaakt doordat het bovenste deel van de driedelige houten ladder waar de man op stond afbrak. Waarschijnlijk als gevolg van verdroging van het materiaal. Met rugklachten werd de onfortuinlijke man overgebracht naar het Zeeweg Ziekenhuis. Later werd hij in verband met de aard van zijn inwendig rugletsel vervoerd naar het Wilhelmina- gasthuis in Amsterdam. (ADVERTENTIE) advertentie van hansnel De pantalon „nieuwe lijn” hierin combi natie met een slank gesneden colbert, eveneens uit de collectie van Edgar Vos. tages zijn nog niet beschikbaar. Wel wist een woord voerder van Rijnland vanmorgen dat de opkomst zeer gering moet zijn geweest. Van de dertig hoofdingelanden en evenzovele plaatsvervangers die in het bestuur van Rijnland zitten, moesten er woensdag twintig worden gekozen. Het gaat om tien bestuurders namens de grondeigena ren (ongebouwd) en tien namens de eigenaren van gebouwen (gebouwd). De tien overige hoofdingelan den worden rechtstreeks aangewezen door gemeente besturen, kamers van koophandel en gewestelijke raden van het landbouwschap. In 95 stembureaus konden 125.000 eigenaars van onroerend goed hun stem uitbrengen. De nieuwe hoofdingelanden in de groep ongebouwd eigendom zijn: C. van Saase uit Noordwijk met als plaatsvervanger M. C. van Warmerdam uit Spaarn- Keizersgracht 510 ‘t, Tel 020 - 262693 Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, donderdag tot 21 30 uur Te bereiken met tram 1 en 2. V. C. Constandse uit Overveen met als plaatsvervan ger J. M. van Rijn uit Haarlem, G. J. M. Brandsma uit Haarlem met als plaatsvervanger A. J. Booy uit Sant poort, L. G. J. Alkemade uit Noordwijk met als plaatsvervanger G. M. Meskers uit Noordwijk, ir. W. E. N. Vasbinder uit Oegstgeest met als plaatsvervan ger ir. H. G. Müller uit Oegstgeest, N. Parlevliet uit Katwijk met als plaatsvervanger G. C. P. van Dorp uit Katwijk a/d Rijn, ing. J. P. Corveleijn uit Badhoeve- dorp met als plaatsvervanger R. den Daas uit Rijsen- hout, J. Ossewaarde uit Zwanenburg met als plaats vervanger ir. H. J. M. Janmaat uit Badhoevedorp, H. C. Tesink uit Nieuw-Vennep met als plaatsvervanger mevrouw mr. A. M. Langevoort-Kiestra uit Badhoeve dorp, H. P. Zwetsloot uit Hoogmade met als plaatsver vanger P. J. van Rijn uit Langeraar en C. J. van Eek uit Boskoop met als plaatsvervanger J. P. Jonkers eveneens uit Boskoop. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Noord-Holland ont vangt voor het volgend jaar ruim tachtig miljoen gulden 80.308.060,-) uit het provinciefonds. Zuid-Holland staat voor bijna 96 miljoen op de lijst. Bij de bereke ning van deze bedragen is het Rijk nog uitgegaan van de oude verdeelsleutel, eenderde naar inwonertal, eenderde naar oppervlakte en eenderde in elf gelijke delen. met dessins in fraai gepoederde tinten. Een rekbare tinneroy - een nieuw materi aal van de Twentse fabrikant Van Heek - werd omgetoverd tot een blousonpak met gegbreide kraag en manchetten. HET AVONDLIJK GEBEUREN wordt opgesierd met creaties van zijden moiré, zijden taft en zijden mousseline en bovendien is hierbij een ragfijne wollen tricot te vinden. Van het laatstgenoemde materiaal kon ik meterswijde lange jur ken bewonderen in fascinerende kleu ren, zoals fraise, lavendelblauw en een zeer fraaie rode kool tint. Couturier Vos vond het typisch jurken voor een house party, doch mijns inziens kun je er iedere party - uitgezonderd dan een grand-gala - daverend mee opfleuren.Moiré en taft, wellicht heeft de ervaring u dat al ge leerd, leveren uiteraard de meest ruisen de en romantische gewaden op. Zijden en lamé japonnen, zeker met de geraffi neerde rugdecolleté’s zoals Vos die in zijn collectie heeft, zijn regelrechte blik vangers. VAN DEZE UITSTEKENDE en zo fraai- getinte herfst- en wintercollectie kun je zonder enige overdrijving zeggen dat Edgar Vos zichzelf heeft overtroffen. BO Kunt u reclame maken voor uzelf? Voor uw eigen bedrijf? Kennelijk niet, anders had u geen reclamebureau nodig. Maar wie moet de reclame voor óns maken? Een collega van ons? Die kijkt wel uit. En wij kijken ook wel uit, want zóveel effectieve campagnes voor reclamebureaus verschijnen er niet in Nederland. Wie kunnen aantonen in staat te zijn een goede campagne voor ons te maken? Alleen wijzelf, want onze omzet steeg de laatste driejaar met gemiddeld 20 °/o. Als wij de moeilijkste reclame kunnen maken die denkbaar is móeten wij ook wel üw reclame kunnen maken. Of niet? Vraagt u het eens aan onze klanten. Zij kunnen het weten. •Een klantenlijst staat tot uw beschikking. Bel of schrijf naar Ben van der Kolk, telefoon 02550-17050, PB 86 Linnaeusstraat 143-147, IJmuiden Huiseigenaren winnen verkiezingen Rijnland dam, G. W. Vergeer uit Warmond met als plaatsver vanger P. G. van der Geest uit Sassenheim, H. R. J. Graaf van Zuylen van Nijevelt uit Wassenaar met als plaatsvervanger C. L. van Bohemen uit Leidschen- dam, J. van Leeuwen Jzn. uit Aalsmeer met als plaatsvervanger P. Hartog uit Aalsmeer, A. Verbeek uit Hoofddorp met als plaatsvervanger J. C. Petrie uit Hoofddorp, G. W. I. Pompen uit Nieuw-Vennep met als plaatsvervanger A. C. Blom uit Zwanenburg, L. I. J. M. van Heiningen uit Roelofarendsveen met als plaatsvervanger A. M. van Veen uit Ter Aar, J. P. van der Poel uit Oud-Ade met als plaatsvervanger C. van der Weijden uit Zevenhoven, J. Noordam uit Benthui zen met als plaatsvervanger H. P. Kwakernaak uit Reeuwijk en J. A. Straathof uit Alphen aan de Rijn met als plaatsvervanger F. J. Droogh uit Zoetermeer. Deze tekeningen van couturier Edgar Vos tonen duidelijk de nieuwe belijning Het hoogheemraadschap heeft alleen pas de namen van de in de Verenigde Vergadering gekozen hoofdin gelanden en hun plaatsvervangers bekend gemaakt. <5 Het stembureau van Rijnland in het stadhuis van Haarlem Jonker Fransstraat 128 A Tel 010 - 138065 - - - - Open: maandag t.m. zaterdag Open: maandag t.m. zaterdag Open: maandag t.m. zaterdag Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, vrijdag tot 21 uur 9-18 uur, vrijdag tot 21 uur 9-18 uur, donderdag tot 21 9-18 uur. vrijdag tot 21 uur. (ADVERTENTIE) -NTSÉNS»?® Karei Doormanstraat 358 Tel 010 - 127546 9-18 uur, vrijdag tot 21 uur. Ir. J.P. van Muijlwijkstraat 60 Hooghuisstraat 2 Tel 085 - 42 29 70 Tel 040 - 44 56 53 9-18 uur, donderdag tot 21 9-18 uur, vrijdag tot 21 uur. uur.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 15