Deller en Leonhardt* Charles McPherson n I Neerlands Hoop *De Vader *Drs. P UIT_ A agenda van amsterdam ■Il MUZIEK ALLERHANDE 19 wijzer Tentoonstellingen. Muziek en Toneel. Bioscopen SEPTEMBER 19 7 7 iDONDERDAG J n. i Ic tn, 'W F:- f 4 JU, iaf Chris Rohmann zondag in De Teerling. 9 I i I Stichtingsraadconcert. Maandagavond (20 uur) leidt André Vandernoot het Noordhollands Philharmonisch Orkest tijdens het traditionele Stichtingsraadconcert, waarmee het orkest elk jaar het nieuwe winterseizoen opent. Solistische medewerking aan dit concert, dat alleen toegankelijk is voor genodigden, wordt verleend door de pianist Eduardo del Pueyo. Het programma luidt als volgt: Haydns Absschiedssymfonie, Beethovens Vierde Pianoconcert en na de pauze Geschichten aus dem Wienerwald en die Liébelle van Joh. Strauss, Pizzicato Polka van Joh. en Jos. Strauss en Von Suppé’s Ouverture Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien. Samen met de organist Gustav Leonhardt, ook al een barokgrootmeester en in het Haarlemse zeer wel bekend vanwege zijn vele contacten met onze orgelstad (Zomeracademie!), zal hij morgenavond uitvoeren Come again, sweet Lord, I saw my Lady weep, Shall I sue?, Wilt thou unkind thus reave me?, In Darkness let me dwell van John Dowland; Lady Morley’s Volta en Fantasia in a van William Byrd, drie composities van Handel, vijf van Henry Purcell en Couperin’s Suite in F, grote terts. Litaus Jeugdorkest. Het Strijkorkest van de M.K. Ciurlionisschool voor Kunstopleiding uit Vilnius in de Sovjet-republiek Litauwen geniet tot ver over de grenzen van de Sovjet-Unie een Barokspecialisten. Alfred Deller en Gustav Leonhardt verzorgen morgenavond (20.15 uur) een ongetwijfeld bijzonder recital onder auspiciën van de Stichting De Nederlandse Bachvereniging in de Bakenesserkerk te Haarlem. De speciale plaats die Alfred Deller, nestor van de counter-tenors, nog steeds in het muziekleven inneemt en het feit dat hij dit jaar 65 geworden is, vormen mede aanleiding tot deze concerten. Vanaf de Renaissance tot aan de Romantiek is de mannelijke alt oftewel counter-tenor de meest geliefde zanger in Europa geweest. Componisten als Bach, Handel, Monteverdi en Purcell - zelf een counter-tenor - schreven speciaal voor deze zangers met hun hoge stemgeluid. De counter-tenor is zeer nauw verbonden met de gouden tijden van de Engelse muziek uit de 16de en 17de eeuw. Alfred Deller was vrijwel geheel autodidact en sinds drie jaar verbonden aan het Canterbury Cathedral Choir toen Sir Michael Tippett in 1943 een solozanger zocht vóór een aantal Purcell-concerten. Deller bleek de juiste man en diens debuut - op 31-jarige leeftijd - was een overdonderend succes, dat gevolgd werd door de erkenning dat hij verantwoordelijk was voor de wedergeboorte van de counter-tenor. uitstekende naam vanwege de stricte en bekwame wijze waarop muziekleerlingen worden voorbereid op hun toekomstige rol van orkestlid. Bij deze opleiding staat namelijk niet alleen het solistische spel centraal. Het schoolorkest is een centraal punt geworden bij de vorming van de leerlingen en de leden van het orkest worden behandeld alsof ze lid zijn van een beroepsorkest. Door de strenge methodieken en begeleiding blijft het orkest ondanks de constante wisseling van spelers op een onveranderd hoog niveau opereren. Zo won het vorig de eerste prijs op het Vierde Internationale Concours voor Jeugdorkesten van de Herbert van Karajanstichting in West-Berlijn. Zondag speelt dit hoogaangeschreven orkest in het Haarlems Concertgebouw onder leiding van Saulius Sondezkis de Pavanne en Chaconne van Purcell, Prelude en Allegro van Kreisler met de pianiste Egle Perkumaite als soliste en Sjostakovitsj’ Kamersymfonie, opus 110. Na de pauze volgen dan nog Variaties over een Litaus Volkslied van Kutavicius en Tsjaikovsky’s Serenade voor Strijkorkest, opus 48. Aanvang 12.00 uur. Teylers Museum. In de aula van het Teylers Museum aan het Spaarne in Haarlem wordt zondagmiddag (15 uur) een recital uitgevoerd door de organist Haite van der Schaaf en de sopraan Christine Harvey. Op het programma staat muziek van Engelse componisten als William Blitheman, Richard Allwood, John Dowland, Giles Farnaby en Henry Purcell uit de 16de en 17de eeuw. toneelspelers dat zich Dinertheater noemt geeft vanavond om 19 uur in Toneelschuur III de première van de toneelproduktie Terug uit het verre oosten. Thema van de voorstelling: „Drie vrienden komen na een lange reis door het verre oosten weer terug in Amsterdam. Er blijkt in hun oude kennissenkring niet veel veranderd te zijn.” De voorstelling is onder leiding van Hertje Peeck tot stand gekomen. Zij wordt ook nog op 30 september en op 1 oktober in de Toneelschuur gespeeld. Moordspel. Vanavond nog te zien in de Haarlemse Stadsschouwburg: Moordspel, thriller van de Engelse auteur Anthony Shaffer. De acteurs in deze voorstelling, die geregisseerd werd door Nicolas Renton, zijn Guus Hermus en Jeroen Krabbé. Korte inhoud: Een zeker Andrew Wyke nodigt de minnaar van zijn vrouw uit in zijn landhuis. Wat de bedrogen echtgenoot met zijn rivaal van plan is, daarover gaat het verdere spel, waarin de Kathedrale Basiliek. Zaterdagmiddag (15 uur) zal het laatste concert in de Zaterdagserie 1977 in de Kathedrale Basiliek St. Bavo aan de Leidsevaart in Haarlem worden verzorgd door organist Jean Janssen, die een programma ten gehore zal brengen dat volledig gewijd is aan Franse orgelmuziek. Naast Francks Prière speelt hij delen van Couperins Messe pour les Paroisses, Messiaens Les Corps Glorieux en Langlais’ Suite Brève. auteur een bijzondere verrassing achter de hand heeft. Aanvang 20.15 uur. Nèerlands Hoop. In de Stadsschouwburg Haarlem komen Freek de Jonge en Bram Vermeulen van 1 t.m. 4 oktober terug met hun programma Interieur. Freek en Bram passen hun oude programma voortdurend aan en houden daarbij sterk de actualiteit in het oog. In grote lijnen blijft het verhaal van deze cabaretshow nog steeds gaan rond het bestaan van een reiziger in zoetigheden uit Appelscha. Het ijzeren cabaretduo heeft inmiddels wel versterking gekregen van gitarist Jan de Hont, die al eerder bij Neerlands Hoop Express te zien was. Het is de bedoeling dat De Hont met Freek en Bram aan een geheel nieuwe theatershow gaat werken. Aanvang 20.15 uur. Cabaret Inkeep. Op 29 en 30 september, maar ook nog op 6 en 7 oktober komt cabaretgroep Inkeep in de Toneelschuur met het programma De Grote Boodschap. Het betreft een oude produktie, waarvan de teksten en de liedjes voor ongeveer de helft vernieuwd zijn. Mede werker nden: Laura Leermakers, Jean-Louis van Eiken, Nico van der Putten en Frieda van Bentum. Jaap van der Meij had de regie. Aanvang 20.30 uur. Meneer Klebs. Luc Lutz en Simone Rooskens spelen vrijdagavond in de Stadsschouwburg van Velsen een try-out van hun voorstellong Meneer Klebs en Rosalie, een blijspel van René de Obaldia. Regie Alan Barlow. Aanvang 20.15 uur. De voorstelling is reeds uitverkocht. Goed Gek. Toneelgroep Globe komt in de Haarlemse Stadsschouwburg vrijdagavond Mike Stotts blijspel „Goed Gek” spelen. Het stuk gaat over de kruidenier Trevor die zich er plotseling van bewust wordt dat het leven in een sleur kan geraken als je daar niet zelf eens drastisch wat aan doet. Trevor begint zich vrij en onbelemmerd te gedragen, gaat vreemd met een nieuwe cliënte en wordt daardoor weldra geliefd onderwerp van dorpsroddel. Een Peyton Place-achtig verhaal, dat Globe onder regie van Adrian Brine veel leven in blaast. De auteur spreekt als rechtvaardiging van zijn stuk nog wat over sexuele vrijheid en/of frustratie, maar erg lijdt het stuk daar niet onder. Het blijft zeer vrijblijvend amusement. Aanvang 20.15 uur. De Vader. Een ongewoon boeiende voorstelling komt toneelgroep Theater op 4 oktober spelen in de Stadsschouwburg van Velsen. Het betreft een opvoering van het toneelspel De Vader van de Zweedse auteur August Strindberg. Strindberg schreef het stuk als tegenhanger op toneelwerken van zijn tijdgenoot Ibsen uit Noorwegen. Ibsen stelt zich in stukken als Nora (Het Poppenhuis) en Hedda Gabler aan de zijde van de vrouwenemancipatie; Strindberg doet zonder enige terughoudendheid het tegenovergestelde. In De Vader gaat het om de strijd die man en vrouw voeren om de zeggenschap over de opvoeding van hun kind. De vader, ritmeester en wetenschapsman, geeft daarbij zelf zijn vrouw de wapens in handen die zij tegen hem kan gebruiken. Jean Janssen is verbonden aan drie parochiekerken in Bussum. Hij kreeg zijn opleiding aan het Nederlands Instituut voor Katholieke Kerkmuziek te Utrecht, bij Han,s Ponter, Rinus Groot, Bernard Bartelink, Piet Kee en Ewald Kooiman. The Charles McPherson-Nico Bunink Unit. Stichting Cat Jazz, een dochter van de Haarlemse Jazz Club opent zondagmiddag (14 uur) haar concertseizoen met een optreden van de Charles McPherson - Nico Bunink Unit in de zaal van de HJC aan het Groot Heiligland 37 in Haarlem. De Unit bestaat behalve altsaxman McPherson en pianist Dixie Disciples. De pure oud-blanke jazz van de Dixie Disciples van slagwerker George Alma is al zo’n vijftien jaar geliefd in de HJC. Morgenavond (22 uur) komt dit swingende septet de Haarlemse Jazz Club op stelten zetten. Oudestijl-liefhebbers opgelet! Nico Bunink uit bassist Bert Thompson en drummer Ray Appleton. McPherson speelt zeer getrouw in de traditie van Charlie Parker. Hij heeft in de kleine twintig jaar dat hij nu „on the road” is deel uitgemaakt van groepen als Charles Mingus en George Coleman. In het kader van oktober-jazzmaand, waaraan de HJC voor het eerst meedoet, komt hij nu naar Nederland. De Amsterdamse Amerikaan Nico Bunink is een echte self-made man, die een jarenlange ervaring in Amerika opdeed, waar hij ondermeer speelde in het combo van Charles Mingus. Sinds zijn terugkeer naar ons land in 1974 vormt hij een duo met bassist Wilbur Little en een trio met Thompson en Appleton. Goltfusz-concerten. De Stichting Goltfusz Concepten opent het winterseizoen ’77-’78 in de Hervormde Kerk aan de Hoofdstraat in Sassenheim morgenavond (20.15 uur) met een concert met toelichting van de Spaanse, thans in Bazel werkzame organist Joseph Maria Mas i Bonet. De concertgever geniet een internationale reputatie op het gebied van de Spaanse en Portugese orgelmuziek. Hij zal werken vertolken van De Cabezón, Carreira, Valente, Jimenez, Nassarre, Resistentie-orkest. Resistentie Varié heet het programma waarmee het Resistentie-orkest in gezelschap van Drs. P. op 6 en 7 oktober naar de Toneelschuur komt. Dat betekent muzikale vrolijkheid waarvan de belangstellenden voor de zingende doctorandus en het inventieve orkest nimmer genoeg krijgen. Aanvang 20.30 uur. Jeugd en Muziek. Zaterdagavond (20.15 uur) presenteert de Stichting Jeugd en Muziek Haarlem in haar Grote Muziekzaal in het Cultureel Centrum De Egelantier, Gasthuisvest 47, Haarlem, de eerste kamermuziekavond van het seizoen 1977-1978. Op het programma staan werken van Beethoven, Gaubert en Schumann. De toegang is gratis. Pop op de Radio. Hilversum III-disc-jocky’s Theo Stokking en Willem van Beusekom zijn morgenavond te gast in jongerencentrum DAC, Ripperdastraat 13a in Haarlem, en discussiëren daar over het functioneren van de radio ten opzichte van de pop. Aanvang 20 uur. Casanoves en Soler. De toelichting is van Nelly van Ree Bernard. Batikschilderijen Frigitte Schaap-Holster uit Overveen is de nieuwe exposante in Gebouw Noord-Holland aan de J. J. Hamelinkstraat4-6 in Haarlem. Vanaf 3 oktober tot en met de 26e zijn daar in de benedenhal batikschilderijen van haar hand te zien. De expositieruimte is op werkdagen geopend van 9-17 uur. Stadsschouwburg. Leidseplein tel. 242311. vrij. 30 sept en zat. 1 okt. 20.15 uur Publiekstheater met De Meeuw. Zat. 2 okt. 14.00 uur Nationaal Ballet „Giselle”. Theater de Brakke Grond. Nes 53-55 tel. 232904 of 240394. vanaf do. 29 sept. t/m za. 22 okt. Jan Rap en z’n maat. 20.30 uur. (beh. zondags) Shaffy Theater Keizersgracht 324 tel. 231311. t/m 1 okt. 20.30 uur Konsertzaal Friends Roadshow International met „Foolies” ’77. vrij. 30 sept en zat. 1 okt. ook om 24.00 uur. Zuilenzaal 20.30 uur t/m 8 okt. (behalve zon. en ma.) Konsert voor Kijkers: Ploink. Shaffyzaal 20.30 uur t/m 1 oktvan de Rebellenclub, solo-toneel door Dirk Celis. Kleine Bellevue Deidsekade au tel. 24/248 dag. behalve ma. 20.30 uur Frans Halsema met ik, ik en nog er’s ik. Rijksmuseum Vincent van Gogh. -’aulus Pot- terstr. t/m 31 dec. „de roem van de kunste naar”. dag. 10-17 uur zon. 13-17 ui r. Eduardo del Pueyo. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van André Vandernoot opent komende dinsdagavond (20.15 uup) haar concertseizoen met het eerste concert uit de serie A. Als solist is uitgenodigd de bekende Beethovenvertolker de pianist Eduardo del Pueyo. Het programma bestaat uit het Pianoconcert No. 4 van Beethoven en de Vijfde Symfonie van Mahlér. Del Pueyo wordt beschouwd als een van de meest opmerkelijke vertolkers van de werken van Beethoven. Elisabeth Andersen en Bernard Droog in De Vader van Strindberg. T De neef van Rameau, tussen 1761 en 1764 schreef de Franse filosoof Denis Diderot een stuk proza in dialoogvorm, waarin hij met persoonlijke aanvallen afrekende met mensen die hem op dat moment niet bèvielen. Het gaat om een gesprek tussen een filosoof (Diderot zelf) en een man die eveneens in werkelijkheid heeft bestaan; een neef van de Franse componist Rameau. Die neef blijkt een aartsleugenaar, een parasiet en leeft met die eigenschappen toch heel gemakkelijk. Onder regie van Ger Thijs hebben Theu Boermans (de neef) en Hans Hoes (de filosoof) er een aantrekkelijke voorstelling van gemaakt. De dialoog is pittig en intelligent en daardoor is een boeiende woordkomedie ontstaan. Vanavond en morgenavond gespeeld door het Zuidelijk Toneel Globe in Toneelschuur I, Smedestraat 23, Haarlem. Aanvang 20.30 uur. Dinertheater. Een groepje I Nieuwe de La Mar Theater Marnixstr. 404 tel. 233462. t.m. 9 oktober dag. (beh. ’s maandags) 20.15 uur „Verwarringen” komedie van Alan Ayckbourn met Kitty Janssen, André van den Heuvel, Hetty Verhoogt, Pieter Lutz en Jaap Stobbe. Stedelijk Museum. Paulus Potterstr. t/m 2 okt. 10 schilderijen van Lucebert. Vm 16 okt. Over- zichttentoonstelling foto’s van Paul Strand t/m 6 ribv. schilderijen van Hans an Hoek. dag. 9.30-17.00 uur zon. 13-17 uur. Waalse Kerk. De klaveciniste Anneke Uittenbosch geeft zaterdagavond (20 uur) een recital in de Haarlemse Waalse Kerk, Begijnhof 30. Dit is het tweede concert in de jaarlijkse Bachcyclus. Vertolkt worden Preludium, Fuga en Allegro in Es-dur (BMV 998), Toccata in c-moll en de zesdelige „Capriccio auf die Abreise seines geliebtesten Brüderchens” van J. S. Bach en de Vierde Pruisisische Sonate en de Eerste Württembergische Sonate van Carl. Ph. E. Bach. Azul. In Zero, Bakenessergracht 8-10 in Haarlem, kan men elke vrijdagavond terecht voor live-muziek van een uiteenlopend karakter. Morgenavond treedt er Azul, een opwindende flamenco-gitarist uit Mexico op. Aanvang I 20.30 uur. Artiestenpalet. Vanavond verzorgt Victor Conselman een avondje Artiestenpalet in de Janskliniek aan de Ridderstraat in Haarlem. Medewerkenden I zijn: accordeonist Roelof Kuipers, goochelaar Jos Bema en operettezangeres I Toos Scholten, die door pianist Frans van I der Vaart begeleid wordt. Aanvang 20 uur. I Arnoldushoeve. Morgenavond heeft een plotseling ingelast optreden van de befaamde Engelse rock rollgroep The Riot Rockers plaats in het Hoofddorpse jongerencentrum De Arnoldushoeve, Hoofdweg 574. Aanvang 20 uur. De groep I geniet na hun vorige clubtoernee hier een I opmerkelijke faam en legt de nadruk op rockabilly in het idioom van Carl Perkins I en Charlie Reathers. De bezetting luidt: John Fox (zang, sax), Ray Firth (gitaar), John Scargill (bas) en Paul Whittingham (drums). De Teerling. Met de Battlefield Band vanavond en met Chris Rohmann zondagavond zet de Folkclub De Teerling, I Kleine Houtstraat 58 in Haarlem, het nieuwe seizoen stevig in. De Battlefield Band bestaat al enkele jaren, was een van I de verrassingen van het Cambridge Folkfestival vorig jaar en bestaat uit de multi-instrumentalisten Brian McNeill, Jamie McMenemy, John Gahagan en Alan I Reid. Laatstgenoemde verzorgt ook de leadvokalen. Chris Rohmann vormde ooit I een duo met Harvey Andrews, geniet in Engeland een grote reputatie dankzij zijn I succes op Cambridge en een aardige compositie „Funky Moped” geheten. Aanvang 20.30 uur. Margreet Bouwman. Nog tot en met het einde van deze week is bij de Stichting Beeldende Kunst aan de Gedempte Oude Gracht in Haarlem recent werk van de Haarlemse schilderes Margreet Bouwman te zien. In hei keldertje exposeert Jetty Wery uit Oegstgeést keramische objecten tegen zeer redelijke prijzen. De SBK is morgen van 13-17 uur geopend en op zaterdag vanaf 11 uur. Kunstvoorwerpen. In Hotel Flora, Hoofdstraat 55 in Hillegom wordt van komende vrijdag tot en met zondag 2 oktober een verkooptentoonstelling gehouden van kunstvoorwerpen uit Azië en Afrika. Deze tentoonstelling staat onder auspiciën van de in het Brabantse Bladel gevestigde stichting Little Philippines. Deze stichting brengt fondsen bijeen waarvan de rente dient om projecten ter bestrijding van de armoede op de Philippijnen te financieren waarvan de missionaris van het Heilig Hart, pater Cor Lagerweij MSC, de promotor is. Michiel Rieu. De jonge Haarlemse kunstenaar Michiel Rieu heeft de komende maanden op tal van plaatsen in Haarlem een tentoonstelling waarmee hij een goed beeld van zijn schilderkunst hoopt te geven. Van 3 tot en met 31 oktober zijn zijn schilderijen in De Ark in het Nieuw Heiligland te zien (geopend van 17 uur tot 2 uur ’s nachts, op zondag vanaf 14 uur) en gedurende de maand november zullen olieverven van hem in de Toneelschuur in de Smedestraat hangen. In de maand december is hij van plan open atelier te houden in de Amsterdamse Poort waar hij werkt en voor januari staat een tentoonstelling te wachten in De Waag Michiel Rieu studeerde enkele jaren op de afdeling vrije grafiek van de Gerrit Rietveld-academie in Amsterdam. Hij was leerling van onder meer Ap Sok, Piet Klaasse, Herman Gordijn en Theo Blom. Ook Henk Huig behoorde tot zijn docenten. Wandkleden. In het raadhuis van Heemstede hangen gedurende de maand oktober wandkleden van Femmy Clement. De tentoonstelling wordt vrijdag 7 oktober met een receptie geopend van 19-20 uur. Aquarellen. Ten huize van de familie Bredius, Aerdenhoutseweg 13 in Aerdenhout wordt het komende weekeinde en op zaterdag 8 en zondag 9 oktober een collectie schilderijen en aquarellen van mr. J. Goppel geëxposeerd. De opening heeft vrijdagmiddag om 17 uur plaats, de tentoonstelling is beide zaterdagen en zondagen van 11-16 uur geopend. Concertgebouw Van Baerlestr. 98. Tel. 718345. 29 sept. kleine zaal 20.15 uur Nederlandse Bachvereniging m.m.v. Alfred Deller, Countertenor, Gustav Leonhardt, cembalo. .Werker van o.a. Byrd en Handel. 30 sept. Grote zaax 20.15 uur. Het Romantisch Pianoconcert en het Nederlandse Kamerorkest o.l.v. Antoni Ros Marbé m.m.v. Christina Ortiz, piano Arend van der Knaap en Ad van Zon, trompet. Werken van Mozart, Sjostafcowitsj en Ketting. Kleine Zaal 20.30 uur Amsterdams Promenade Orkest o.l.v. Otto Klap. Afscheidsconcert Everhard van Royen. 1 okt. grote zaal 15.00 uur Matinee. Radio Filhar monisch Orkest o.l.v. David Atherton m.m.v. Thomas Christian, viool, werken o.a. van Haydn, Strawinsky. Grote Zaal 21.00 uur. Paul Acket Agency Nina Simone. Kleine Zaal 20.15 uur Stichting Artivis Beethoven-cyclus m.m.v. Jacques Klein, piano. Beethoven-sonates. 2 okt. Grote Zaal 20.15 uur Orkestserie Münch- ner Philharmoniker o.l.v. Yoav Tal m.m.v ^fit- suko Shiraï, sopraan Werken van Mozart en Mahler. 5 okt. Kleine Zaal 20.15 uur Stichting Artivis Beethoven-cyclus m.m.v. Jacques Klein, piano Sonates van Beethoven. Carré. Amstel 115-125. Tel. 225225. 29 sept, 1, 3, 5 okt. 20.00 uur Nederlandse Operastichting: Pe ter Schat (Houdini) het concertgebouworkest o.l.v. Hans Vonk. Zijn vrouw buit de twijfel die haar man omtrent het vaderschap van zijn dochter heeft geraffineerd uit en dat leidt tenslotte tot de totale ondergang van de vader. Onder regie van Ger Thijs heeft Theater een magistrale voorstelling van dit stuk van vrouwenhater Strindberg gemaakt. Bernhard Droog speelt de rol van de vader aangrijpend en met ingehouden drift. Het is een der mooiste rollen die ik ooit van hem zag. Elisabeth Andersen is als zijn vrouw Laura hard maar met menselijke ondertoon. In alle kleurschakeringen laat deze actrice haar strijd tegen de heerschappij van haar man naar een onontkoombaar slot groeien. Een voorstelling die alleszins een gang naar de schouwburg waard is. Aanvang 20.15 uur. (K.v.L.). Wim Kan en Corry. Onder de titel Veertig jaar cabaret komt cabaretgrootmeester Wim Kan in gezelschap van zijn vrouw Corry Vonk naar de Stadsschouwburg in Haarlem. Dat gebeurt op 5 en 6 oktober (20.15 uur) en muzikaal wordt het echtpaar Kan weer begeleid door pianist Ru van Veen. Kan’s programma is zoals gebruikelijk weer voor een groot deel uit conférences opgebouwd. Vanzelfsprekend zal de actuele politiek het ontgelden, maar Wim en Corry laten hun fans ook weer genieten van oudere maar onvergetelijke liedjes uit vorige programma’s. Amsterdams Marionettentheater, Brouwers gracht 51 tel. 264983. t/m 30 sept. 20.30 uur marionettenspel „Hansel und Gretel” opera van Engelbert Humperdinck of „Ozfeo ed Eu- ridice” opera van Chr.W. von Gluck (alleen in groepsverband met 20 personen) Alhambra I (Weteringschans 134, 233192): „Exorcist II the heretic” toeg. 16 j. dag. 14.30, 19.15, 21.45 uur, zon. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Alhambra 2: „North bij northwest” toeg. 12 j. dag. 14.00, 18.45 en 21.30 uur zon. 13.15, 16.00, 18.45 en 21.30 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 400, 234876): „Een brug te ver” toeg. 16j. dag. 14.00 en 20.00 uur. Calypso (Marnixstr. 402, 66227): „Muhammed Ali: de grootste” toeg. 16j. dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur zon. 13.30, 16.00, 19.15, en 21.45 uur. Calypso Club: „De opdracht” toeg. 16j. dag. 19.00 en 21.30 uur. vrij. za. 00.15 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): „Deep Throat” toeg. 16 j. dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15.00, 16.15, 17.30, 18.45, 20.00 en 21.15 uur zon. vanaf 12.30 uur. Cineac Damrak I (Damrak 63, tel. 245648): „Ver dwenen in de Bermuda driehoek” toeg. 12 j. dag. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „Emanuelle II toeg. 16 j. dag. Ï8.45 en 21.15 uur do. vrij. ma. di. ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr., 31, 243639): „Twee door het dolle heen” toeg. 12 j. dag. 19.00 en 21.30 uur. do. vrij. ma. din. ook 13.30 en 16.00 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein 4, 151243): „Ver dwenen in de Bermuda driehoek” toeg. 12 j. do. vrij. za. zon. 19.00 en 21.30 uur ma. di. woe. 20.00 uur. Cinétol (Tolstr. 160, 722291): „Rome open stad” toeg. 16 j. dag. 20.00 en 22.00 uur. „Pardon, wordt er hier geslagen.” toeg. 16j. dag. 19.45, 21.45 en 24.00 uur. City I (Leidseplein, 234579): „Het eiland van dr. Moreau” toeg. 12 j. dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. zon. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2: „Three women” toeg. 16 j. dag. 13.30,19.15 en 21.45 uur zon. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3: „La gifle” toeg. 12j. dag. 14.15, 18.45 en 21.15 uur. City 4: „Plankgas” toeg. 12j. dag. 15.00, 18.30 en 21.00 uur zon. 12.45, 15.30, 18.30 en 21.00 uur. Corso (Kalverstr. 122, 234561): „Butterfly of de Zweedse toer” toeg. 16j. dag. 14.30, 19.00 en 21.30 uur za. zo. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): „Speedtrap” toeg. 16j. dag. 19.30 en 21.45 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): „Mary Poppins” toeg. a.l. dag. ook ’s zondags 14.00 en 19.30 uur. zat. 10.00, 14.00 en 19.30 uur. Kriterion (Roetersstr., 34, 231708): „Spermula” toeg. 16j. dag. 14.00, 19.45 en 22.00 uur. vrij, en za. 00.30 uur. di. 4-10 vervalt de eerste avond voorstelling. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): „Spermula” toeg. 16j. dag. 14.30, 19.30 en 22.00 uur. zon. 13.30, 16.00, 19.30 en 22.00 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): „René la Cannes” toeg. 16j. dag. 14.30,19.00 en 21.30 uur. za. en zon. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): „Strand der schaamtelozen” toeg. 16j. dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.00 en 21.30 uur. zon. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „Operation Thunderbolt” toeg. 16j. dag. 14.15, 18.45 en 21.30 uur. zon. 13.00, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): „Oog om oog, tand om tand.” toeg: 16j. dag. 19.00 en 21.30 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „A day at the races” toeg. 12 j. van do. t/m. zon. „A night at the opera” toeg. 12 j. van ma. t/m woe. dag. 19.30 en 22.00 uur za. zo. en woe. 14.15 uur. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): „Soldaat v. .1 Oranje” toeg. 16j. dag. 15.00 en 20.30 uur. Studio K (Roettersstr. 34, 231708): „Marcia Tri- onfale” toeg. 16j. dag. 14.30, 20.00 en 22.15 uur. The Movies” (Haarlemmerdijk 161, 245790). zaal 1 „Une femme a sa fenêtre” toeg. 16j. dag. 19.45 en 22.00 uur. zaal 2. „A nous les petites anglai- ses” toeg. 16 j. dag. 19.45 en 22.00 uur. Tuschinski I (Reg. Breestr. 26, 62633): „Soldaat van Oranje” toeg. 16 j. dag. 14.00 en 20.15 uur. za. 13.30, 16.45 en 20.15 uur. Tuschinski 2: „Slap shot” toeg. 16j. dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur za. zo. 13.15, 16.00, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 3: „New York New York” toeg. a.l. dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur za. zo. 14.00, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 4: „Drie dagen van de condor” toeg. 16j. dag. 14.30, 19.00 en 21.30 uur, zat. zon. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. Tuschinski 5: „Madame Claude” toeg. 16j. dag. 14.30, 19.00 en 21.30 uur za. zon. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, 237460): „Cria Cuervos” toeg. 16 j. dag. 19.00 en 21.30 uur zon. 13.00, 15.30, 19.00 en 21.30 uur. Wim Kan op 5 en 6 oktober in Haarlem.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19