Puntenzege tegen Shavers Manchester United weert supporters Fred André: twee Kavalek en Hort achterop TIMMAN HANDHAAFDE ZICH IN KOPGROEP KOOPMANS BOKST TEGEN DE LIMA EUROPA CUP COSMOS-A VONTUUR VOOR PELE VOORBIJ i i 1 >1 Citizen Quartz LCDTijdmeter KEUKENS ZAT... duels geschorst 1 s 1 toto-lotto Veelbelovend spel van volleybalsters s .5 Rentree van Hennie Thoonen 2 30 SEPTEMBER 3 0 VRIJDAG 3 X koop 't maar bij metzelaar I maar wie de betaalbaarste én de beste wil koopt een BOSCH-keukenbij'n BOSCH specialistbij ons dus. v v V4U 114 I I I III VIM IIV4 VVul IMIUI I ©CITIZEN SPORT i, t- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll i- ADVERTENTIE) 3, jr ’i Timman: sterk tegen Olafsson De stand is: (ADVERTENTIE) Uitslag lotto 39 d.d. 25 september 1977. Uitslag toto 39 d.d. 25 september 1977. HAARLEM-PR BERNHARDLAAN 2-TEL 319005 ALKMAAR-BESTEVAERSTR 77 S MAANDAGS GESLOTEN komende week: de voor voordeelvoorlichtingkwieke service Ali verdedigde t m ijuuju mmu» wm» TILBURG. Jan Timman, wereldkam pioen Anatoly Karpov en de Brit Anthony Miles hebben na de zesde ronde gemeen schappelijk de leiding in het Interpolis schaaktoernooi. Ze vergaarden allen vier punten. Timman speelde donderdag met wit te gen de IJslander Fridrik Olafsson, die het de Nederlander al vaker erg moeilijk heeft gemaakt. Ditmaal liet Timman zich niet Muhammad Ali in problemen tijdens zijn partij tegen Shavers. Sosonko, eertijds schaaktrainer in Le ningrad, won niet in de partij tegen zijn ex- landgenoot Smyslov. De Nederlandse grootmeester zorgde voor eern directe be slissing, zodat remise het resultaat werd. Sosonko werd in deze krachtmeting wer kelijk onderbetaald. Andersson Kava lek bleek weinig meer dan een formaliteit. i De witspeler had zijn afgebroken partij uit Karpov versloeg zijn landgenoot Balas- jov. De tijden van snelle, plichtmatige re mises tussen zijn landgenoten schijnen nu toch wel voorbij. Karpov construeerde een fijne aanval, die hij inleidde met een cen- trumdoorbraak en bekroonde met een ga ve combinatie. verrassen. Hij bouwde een scherpe stand op en leverde onvervaard overal op het bord strijd. Toen de koning van zwart op drift raakte Olafsson was al materieel in het nadeel was het pleit snel beslist. Het was de derde nederlaag van Olafsson ach tereen in Tilburg, een fatale reeks die in dit toernooi onherstelbaar verlies heeft ge bracht voor de man uit Ijsland. de vijfde ronde tegen Hübner al gewonnen gegeven en was kennelijk aan rust toe. De remise maakt dat Kavalek de kopgroep dicht blijft volgen. Ook Hort Hübner was in een ommezien voorbij. De Westduit- ser, door griep geveld, dook snel het bed weer in nadat het punt was gedeeld. Van daag, vrijdag, is een rustdag. De partijen voor de zevende ronde worden zaterdag gespeeld. De burgemeester van Plymouth verklaarde dat dit een zeer verstandig besluit van Manchester United is. Albert Keeling: „Natuurlijk zullen velen de reis van Manches ter naar Plymouth maken. We zorgen ervoor dat ze niet bij het stadion kunnen komen. Deze wedstrijd moet in alle rust gespeeld kunnen worden”. LONDEN (Reuter). Manchester United zal het op 5 oktober in de tweede wedstrijd tegen Saint Etienne helemaal alleen moeten opknappen. De wedstrijd, die op 5 oktober in Plymouth wordt gespeeld zal niet bezocht worden door supporters van Manchester United. Het bestuur van de Engelse bekerhouder heeft besloten geen toegangskaarten aan zijn eigen supporters te verkopen. Om zijn fans tegemoet te komen, laat United op Old Trafford een gesloten tv-circuit plaatsen, opdat Manchester niet geheel verstoken blijft van het tweede Europa cup duel. Er komen in het stadion schermen van 9 bij 12 meter. Uit veiligheidsoverwegin gen komen 8.000 kaarten minder (50.000) op de markt. Volgens Sir Matt Burby zal deze maatregel niet in dank worden afgenomen. „Maar”, zei hij, „We hebben geen andere keus. We moeten zien te voorkomen dat zich in Plymouth weer moeilijkheden voordoen”. In het Rotterdamse sportpaleis, dat dit seizoen tenminste vijf prof gala’s op het programma heeft staan, hoopt men nog steeds een gevecht om het Europees kam- Hij zit, Pele, met zijn lenige lichaam onderuit in een alkoofje van het Hiltonho- tel in New York, de benen bij de voeten gekruist. Het eerste dat opvalt is de keuze van zijn lectuur. Mad, een Amerikaans tijdschrift vol meedogenloze humor. De passerende Georgia Chinaglia Wordt te gengehouden en krijgt een grap te horen. Wanneer ze uitgelachen zijn en de voor treffelijk ingestudeerde Pele-smile is weg gestopt, drinkt hij zijn speciale frisdrank. Onderdeel van zijn reclameverdiensten. Hij drinkt met kleine slokjes. Dan stapt hij op, schudt zijn mouwen naar beneden zodat er een ketting luid rammelend op de palm van zijn hand valt, kijkt op zijn horloge en gaat voor het raam staan. Dan zegt hij: „Op een van de bruggen in het centrum van Rio moet gekalkt zijn, dat ik Brazilië heb verraden. Zelfs de NEW YORK (Reuter). Muhammad Ali heeft vannacht in Madison Square Garden in New York voor 14.613 toeschouwers zijn wereldtitel in het zwaargewicht tegen zijn landgenoot Ernie Shavers met succes verdedigd. De 35-jarige Ali werd met unanimiteit tot winnaar verklaard: de juryleden Tony Castellano en Eva Shain schreven negen ronden op naam van Ali en zes voor Shavers, terwijl scheidsrechter Johnny Lobianco Ali ook het voordeel gaf, met negen ronden tegen vijf en één ronde onbeslist. „Ik heb gemerkt, dat zolang ik mee voet balde, ik een onderdeel van het volk was. Mijn verdiensten werden er bij op de koop toe genomen. Maar vanaf het moment dat ik weigerde langer in het nationaal team te spelen is de eerste afbraak gekomen. Ik heb maanden niet op de boulevard langs het strand kunnen wandelen. Mijn kinde- MOSKOU. Dynamo Moskou heeft zich donderdag geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars door in Moskou La Valetta uit Malta met 4-0 te verslaan. De uitwedstrijd hadden de Moskovieten al met 2-0 gewonnen. De Noordierse titelhouder Glentoran haalde de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen. In Belfast versloegen de Noor dieren voor 7000 toeschouwers Valur Reykjavik met 2-0. Bij de rust leidde Glentoran door een doelpunt van Robson. In de tweede helft bepaalde Jamieson de eindstand op 2-0. Valur won de eerste wedstrijd met 1-0. ren moesten door de hulp naar school worden gebrachtZelfs in de kerk werd ik lastiggevallen. Later is me kwalijk geno men dat ik te veel verdiende en te weinig aan anderen schonk”. „Toen ik tijdens de wereldkampioen schappen als tv-omroeper werd binnenge haald, kwamen journalisten van Brazilië ertegen in opstand. Ik was geen vakman. Er is een heel congres over geweest, het werd de Braziliaanse tv verboden door de vakbond. Maar toen ik enkele jaren gele den vanwege een abces aan mijn voet niet kon meespelen met het Braziliaanse elftal tegen Venezuela en ik voor de radio tij dens de wedstrijd commentaar gaf, is niemand komen klagen. Dan proef ik het verschil. Je bent in de gratie zolang je speelt, daarna gaat het snel bergafwaarts, vooral wanneer je op mijn leeftijd voor een late bijverdienste het land verlaat”. Pele is rijk, dat lijdt geen twijfel. Zijn familie beheert zijn bezittingen. Van de opbrengst van zijn flat en twee villa’s kan hij leven. Hij is eigenaar van een reclame- burau, dat hem zelf als voornaamste ob ject heeft. In de bergen, een mijl buiten Anapolis, staat zijn landhuis, dat hij slechts met vage tussenpozen bewoont. Voor het geld heeft hij New York niet gekozen. „Mijn vrouw heeft voortdurend tegen mij gezegd, dat het me zuur zou opbreken wanneer ik niet meer in de belangstelling zou staan”, zegt hij. „Dat kan. Kijk, ik verlang er niet naar, het komt vanzelf. Kenmerk: absolute precisie en geeft u alle tijdinformatie die u zich maar kunt wensen: seconden, minuten, uren, datum, maand Bovendien Deze „Nieuwe Tijdmeter’’ wordt geïmporteerd door J. HART BV, Postbus 41, Ouderkerk a d. Amstel. DEN HAAG. In de lotto en de toto van week 39 vielen in totaal 16.486 prijzen. Jackpot ƒ47.733,25. .1 I ÜKv.. 1- n pioenschap in het middengewicht te kun nen organiseren. Er zijn reeds contacten geweest met de manager van de nieuwe Europese kampioen Gratiën Tónna, die zeker niet afwijzend tegenover een titelge vecht met Koopmans stond. In het sport paleis maakt Hennie Thoonen, de Neder landse kampioen in het zwaargewicht, zijn rentree. De Eindhovenaar verloor in april in Amsterdam door opgeven in de derde ronde van de Westduitser Bernd August en wilde daarna stoppen. Thoonen is te ruggekomen op dit besluit. Hij ontmoet in Ahoy de Westduitser Arno Prick. Maar wat vanzelf komt, daar wen je aan. Ik ken showmensen die op den duur op straat niet meer werden herkend en dach ten dat ze genegeerd werden. Die proble men bestaan. Ik heb daar nog nooit mee te maken gehad. Ik kan me ook niet voorstel len dat dat op mij van toepassing zal zijn, maar het kan. De sfeer, de hele entourage, dat wereldje, daar heb je meer dan twintig jaar in gewoond. Tweederde van mijn le ven heeft te maken gehad met voetballen, maar ik ben bewust natuurkkunde gaan studeren om er tussenuit te kunnen zijn”. „Ik ben een jongen van het volk geweest, maar ik kan daarin niet meer terug. Ik kon toch niet zeggen: ik geef alles weg en ik ga balen sjouwen. Maar daarom ben ik de armoede niet vergeten. Ik ben sociaal be wogen en ik houd van het volk. In landen zoals Brazilië is het niet voor iedereen mogelijk om te werken. Wie in Europa in zijn eigen vak niet meer aan de slag komt, kan wat anders gaan doen. Bij ons is er geen sprake van omschakeling; je mag blij zijn als er wat is. Iedereen moet alles kunnen bij ons. Dat maakt het moeilijk, dat stimuleert de ontevredenheid en de afgunst. Daarom is er zoveel afstand tus sen rijk en arm, daarom is er zo weinig acceptatie, vooral als je van arm rijk wordt”. De doelpunten: Kolesov (3x), Jackubik en Karadronok. Toeschouwers: 50.000. Scheidsrechter: Hadjistefanou (Cyp). In deze toto vielen in totaal 327 prijzen. Inleg: 753.683,-. Prijzenbedrag: 357.999,43. Ie Prijs: Geen winnaar. Een derde deel van het prijzenbedrag voor de le prijs is jackpot voor de volgende week. Het overige deel wordt in gelijke delen verdeeld over de tweede en derde prijs. 2e Prijs: 17 winnaars die elk bruto 8.072,50 ontvangen. 3e Prijs: 310 winnaars die elk 558,10 ontvangen. De derde winnaar van deze dag was Miles. Hij overtuigde evenwel niet erg. Gligoric, voor de eerste maal in de rol van verliezer, ontweek herhaaldelijk de deling van het punt. Zijn wil om te winnen werd hem echter fataal. (Van een voetbalmedewerker) NEW YORK. Het is voorbij. Met het naderen van zijn 37e verjaardag doet Edson Arantes do Nacimiento afstand van zijn limousine, waarmee hij drie jaar lang door Amerika mocht rondtoeren. Zijn king-size huis aan de goudkust van New York zal niet langer meer worden bewaakt. Hij zal vanaf zaterdag niet meer van campagne naar campagne worden gezeuld. Hij hoeft geen chocolade, tabak en frisdrank meer aan te bieden. Pele is niet langer meer de speelbal van de commercie. Hij is weer vrij, los van Cosmos, waarvoor hij drie zomerseizoenen speelde en hij keert terug naar Brazilië. ROTTERDAM. Tijdens de internatio nale wedstrijden, waarmee op 10 oktober het profboksseizoen in Rotterdam wordt geopend, zal Rudi Koopmans in de hoofd partij uitkomen tegen de Braziliaan Jua rez de Lima, Aanvankelijk zou de Fries de Italiaan Mario Romersi ontmoeten maar deze heeft wegens een blessure om uitstel gevraagd. Koopmans krijgt met De Lima een zeer geroutineerde tegenstander. De 35-jarige Braziliaan bokste 73 partijen en stond daarin onder andere tweemaal te gen de Amerikaan Bennie Briscoe (een keer winst, een keer verlies), die in het middengewicht tegen de Argentijn Rodri go Valdez bokste. Voor Koopmans, die nog steeds ongeslagen is, wordt het de 28e partij als beroepsbokser. In deze lotto vielen 16.159 prijzen. Inleg: 3.482.645,-. Prijzenbedrag: I 1.654.256,38. le Prijs: 1 winnaar, die bru- - to ƒ620.346,10 ontvangt. 2e Prijs: Geen prijswinnaar. Het prijzenbedrag groot 165.425,- wordt in gelijke delen over de andere 4 prijsklassen verdeeld. Ieder van deze prijsklassen krijgt dus 25 procent van het bedrag. 3e Prijs: 96 winnaars, die elk bruto 3.015.50 ontvangen. 4e Prijs: 6.242 winnaars die elk 59,60 ontvangen. 5e Prijs: 9.820 winnaars die elk 37,90 ont vangen. Ze waren de nederlaag van daags te voren tegen de Sovjet-Unie, die betekende dat zij slechts om de vijfde plaats mogen gaan spelen, nog niet te boven. Aanval lend had de ploeg echter nog wel zoveel kracht dat het Nederlandse blok vaak voor grote problemen kwam te staan. De basi-, sploeg, bestaande uit Hele ne Kat, Fransje Murphy, Stofke van Strien, Irene Klunder, Annelies Visser en Willemien ten Haaf, startte schuchter. Aanval- ZEIST. Volendam dat zondag voor de lastige uitwedstrijd tegen Ajax staat, zal het zonder zijn aanvoer der Fred André moeten stellen. De strafcommissie van de KNVB legde André, die zondag in de wedstrijd te gen Haarlem Lensen onderuit haalde, een straf op van twee wedstrijden on voorwaardelijk en 156,-. boete. titel met succes zijn uitgeruste basisploeg weer in het veld moeten brengen. Hij deed dat niet en betoogde: „Deze wed strijd was een onderdeel voor de eerste kruisfinale tegen Italië. Dan wil ik zov eel mogelijk ingespeelde meisjes hebben. Winst of verlies nu maakte voor de uiteindelijk klassering toch niets meer uit”. De Roemeense ploeg her vond het ritme en gaf oran je weinig kans meer. Met 15-8 wonnen zij de set en de partij. De Nederlandse heren le den, zoals verwacht mocht worden, een nederlaag van 0-3 tegen de Europese kam pioen Rusland. Alleen in de eerste set kwam Nederland in de dubbele cijfers (10- 15). Daarna was het, met tweemaal 5-15, heel snel gebeurd. In de kruisfinale komen de Nederlandse heren uit tegen Frankrijk. De eindstanden in. de groepen zijn: Heren groep 1: 1. Roemenië 8 pnt. 14-5; 2. Italië 6 pnt 12-10; 3. Hongarije 6 pnt 11-9; 4. Joe goslavië 4 pnt 8-10; 5. Frank rijk 4 pnt 7-12; 6. Finland 2 pnt 7-13. Groep 2: 1. Sovjet-Unie 8 pnt 13-4; 2. Polen 8 pnt 14-5; 3. Tsjechoslowakije 6 pnt 1-10; 4. Bulgarije 4 pnt 8-9; 5. O. Duits land 4 pnt 7-12; 6. Nederland 0 pnt 2-15. Een vermoeide Muhammad Ali wilde niet praten over het titelgevecht dat hij succesvol afwerkte tegen Ernie Shavers. Na afloop van die partij, in een persconfe rentie, één uur en vijf minuten later, wilde Ali slechts weten van Allah. „Ik wil het eerst over god hebben”, zei Ali, „eerst zal ik Allah prijzen. Deze kerel heeft me flink geraakt, maar Allah gaf mij de kracht om te winnen. Wat ben ik blij dat ik de almachtige Allah heb gebeden dat hij me niet zou laten verliezen. Dat hij me ooit kampioen heeft gemaakt, zodat ik onder de mensen kon gaan dienen, Weten jullie wel dat ik uit een niets kom? Maar nu heb ik altijd wel iets. Dat is God, dat is Allah”. mensen op straat die mijn kinderen ken nen, schieten hen aan om dat te zeggen. Ik heb in de krant gelezen, dat veel plaatsen er toe over willen gaan om de straten die mijn naam dragen te herdopen. Ik heb diverse ereburgerschappen in de plaatsen waar ik ooit ben geweest. Als er een be gint, zullen ook de andere van me worden afgenomen. Populariteit is een wisselende gunst van het publiek. De toeschouwer maakt idolen, maar breekt ze weer net zo 1 snel”. lend werd te weinig initia tief getoond, waardoor de Roemeense tegenstander allerminst foutloos speel de. Vooral het goed stop pen van de moeilijke Ne derlandse opslag werd een steeds groter probleem. Toch ging de eerste set met 15-11 naar Roemenië. In een prima gespeelde twee de set, waarin de hoofdrol len waren voor Stofke van Strien, Irene Klunder en Fransje Murphy werd de Roemeense ploeg geheel ontredderd. Het resultaat was een setwinst van 15-11. Daarna verslapte echter de concentratie bij dé Ne derlandse dames. Binnen een kwartier was het 15-4 voor Roemenië. Daarom besloot Akker huis zijn tweede keus een kans te geven. Marian Spring in ’t Veld, Carina Hiemink, Loikiloekie en Margo Raterink, Silvia Neuteboom en Evelien van der Laag grepen de gebo den mogelijkheid met bei de handen aan. Met veelal knap volleybal werd de Roemeense verdediging keer op keer uit elkaar ge speeld. Volkomen terecht ging de vierde set met 15-11 naar Nederland. Misschien had Akker huis in de beslissende set ■Maeawêêa8SS8S8SSSBTS»S8sSB verlichting voor 's nachts, automatische kalender- korrektie en ook nog extra plat, dus elegant om de pols Uitgevoerd in staal. I. Karpov, Miles en Timman allen 4 punten 4. Hübner, Kavalek en Hort allen 3'/i punt 7. Gligoric, Balasjov, Andersson en Smys lov allen 2'h punt II. Sosonko 2 punten 12. Olafsson l'/i punt. TURKU (ANP). Het Nederlandse damesvolley- balteam, dat zijn wedstrij den voor de Europese titel in de Finse havenstad Tur ku speelt, heeft in de ont moeting met Roemenië een goede indruk achtergela ten. De formatie van coach Jaap Akkerhuis verloor met 2-3. Het perspectief voor de „kruiswedstrijd” van zaterdag tegen Italië is echter zeer gunstig. Zo wel de aanval als de verde diging van Nederland was zeer goed verzorgd. Slechts in de fysieke kracht scho ten de Nederlandse meis jes te kort. Gesteld moet worden dat de Roemeense dames niet hun sterkste wedstrijd speelden.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 31