G. de Boer tegen woningbouw in Wijkerbroekpolder HEIKELE JMR DOOR in de vishcil Hillie en Leslie waren een jaar onderweg H Vijf mille buit na inbraak BRIL»IIXII\I” burgerlijke stand w „Help ze de boot in” haven- berichten •S'tswa'M O Fractie-voorzitter in Staten wekt beroering PvdA-Beverwijk wil met eigen lijst uitkomen „Oefening baart Kunst” EO op bezoek in IJmuiden EVANGELISCHE KOFFIEBAR Opslagruimte OIG in brand Najaarsconcerten bij Soli Dramatische expressie in Witte Tejater Rommelmarkt en bazar voor Goede Herderkerk in Beverwijk exclusieve herenmode Velsen w SEPTEMBER VRIJDAG 3 O (Van een onzer verslaggevers) optiek J Als reizen een kunst is heeft de IJmuidense Hillie van der Have het daarin ver geschopt. Het volkswagenbusje, waarin zij en haar Engelse vriend Leslie Tur ner op 1 september 1976 op reis gingen, had er ruim vijftigdui zend kilometer opzitten toen op 18 augustus van dit jaar het ouderlijk huis in IJmuiden weer werd opgezocht. Einddoel was Nepal geweest. Thuis aan de Seinpostweg raakt Hillie nog niet uitgepraat over de reis. Ze vertelt aan de hand van een land kaart en wat losse aantekenin gen, wanneer toch zo goed en zo kwaad als het gaat een reisver slag wordt uitgebracht. Kennemerlaan 92, IJmuiden, tel. 02550- 15072 BEVERWIJK. Op de donder dagavond in het gebouw Wijker- baan gehouden ledenvergadering van de PvdA-afdeling Beverwijk is gebleken, dat de voorzitter van de PvdA-fractie in de Provinciale Staten, G. de Boer, tegenstander is van een bebouwing vna de Wij kerbroekpolder. De afdeling be handelde de Noron-nota van G.S., die volgende maand aan de Staten zal worden behandeld. V IJMOND w j (ADVERTENTIE waar u zelf kiest en vakkundig wordt geholpen (ADVERTENTIE) steenbolk - BIJDRAGE: Piet Hoefjes terug in Nederland, om even wat geld te verdienen. Dan wordt de bus weer gestart voor een nieuwe reis. In het Witte Tejater aan de Kanaal straat gaat op dinsdag 4 oktober een cursus dramatische expressie van start. De uit Amsterdam afkomstige „Neder landse Vereniging van Gehandicapte Sportvissers” (het N.V.G.S.) doet een op roep aan alle hengelliefhebbers de stic- keractie van deze club te steunen. De vereniging is namelijk van plan een eigen aangepaste boot te versieren voor haar leden. Olangs zijn de leden een dag naar zee geweest om te vissen. Het is hun uitste kend bevallen, maar de zure praktijk leert hen ook dat het een uitzondering is een reder te vinden die met gehandicap ten aan boord de zee op wil. Geen medelijden hiermee, zegt het N.V.G.S., maar wel graag medewerking om de eigen boot bij elkaar te krijgen. Men kan dit streven steunen door in de plaatselijke hengelsportzaken stickers te kopen. Meer inlichtingen over de actie „Help ze de boot in” zijn verkrijgbaar bij de voorzitter F.J. ter Horst op telefoon nummer 020-937861. der zou de stedelijke ring Zaanstad- IJmond sluiten. Op en vraag van een PvdA-lid waarom hij er dan de voorkeur aangaf in Zaanstad te bouwen, terwijl de woningnood in de IJmond net zo groot is, zo niet groter, antwoordde De Boer dat die keuze een afweging van belangen is. Tijdens de door Henk van Rossum gelei de vergadering werd bekend gemaakt dat Klaas Vermeulen, fractie-voorzitter van de PvdA in de gemeenteraad, zich kandi daat heeft gesteld voor de Provinciale Staten. De heer W. de Hen en raadslid M. IJMUIDEN. Vannacht is na een in braak in een montagebedrijf aan de Traw- lerkade een tas met vijfduizend gulden gestolen. Aan de achterzijde van het gebouw was een deur geforceerd, binnen waren diverse deuren en kasten opengebroken en het geld blijkt te zijn ontvreemd uit een afge sloten, brandvrije kantoorkast. Van de daders ontbreekt elk spoor. Menist stelden zich kandidaat voor een niet verkiesbare plaats. De Beverwijkse PvdA streeft naar een sterke IJmond- afvaardiging in de Staten om de belangen van deze regio in de gaten te houden en te behartigen. Wethouder C. Bodewes stelde, dat de IJmond in de afgelopen zittingspe riode van de Staten weinig van die belan genbehartiging door de huidige socialisti sche fractie heeft gemerkt. IJMUIDEN. Vanmorgen vroeg, om streeks half acht, is een opslagruimte van het OIG (Stichting Ontspanning Invali den en Gehandicapten) uitgebrand. Het brandje was in een box aan de Bellatrix- straat waar enige oude meubelen waren opgeslagen ontstaan. Hoewel de rookontwikkeling hevig was, is de schade van het brandje beperkt ge bleven tot een box. De oorzaak van de brand is niet bekend. Naar zeggen van de politie moet brandstichting niet worden uitgesloten. DRIEHUIS. De muziekvereniging So li heeft voor de zaterdagen 8 en 15 oktober najaarsconcerten voor haar donateurs op het programma staan. De uitvoeringen worden gegeven in het eigen muziekcen trum aan de Hagelingerweg, aanvang op beide avonden om acht uur. Na afloop volgt een gezellig samenzijn waarbij van de gladde vloer gebruik kan worden gemaakt. emmers van. Een angstige herinnering uit Pakistan vormt de tocht over een „bootbrug”, waarop Hillie voor het eerst echt bang geweest is. Het bouwwerk dreef op een aantal schuitjes wat voor de passerende auto’s een heel gehobbel gaf. Hillie en Leslie moesten de ongemakke lijke overtocht noodgedwongen twee keer maken. Een merkwaardige ervaring was in Pakistan ook het passeren van de kibapas die tot een onveilig woestijnge bied toegang geeft. Een besnorde man met geweer nam hier ongevraagd de be waking van het busje op zich toen voor de nacht werd geparkeerd. Voor zegge en schrijve twee kwartjes als vergoeding voor de bewezen diensten. Nepal is in Hillie’s herinnering een ontzagwekkend mooie bergwereld. De mensen bleken daar met weinig tevre den. Ze noemt als voorbeeld het jongetje dat in de nachtelijke vrieskou enkel een broekje aan had. Hij krijgt een shirtje en holt zonder dankjewel weg. De moeder komt even later met een pak pofmais: de dankbaarheid is ontroerend groot. In In dia hebbén Hillie en Leslie drie maanden aan een stuk in de vroegere Portugese kolonie Goa gebivakkeerd. Met de pal- men, het strand en een ideaal klimaat is voor veel Europeanen deze hippiekolonie een reisdoel. Ze zagen er drugsverslaaf den die door hun consulaat aan hun lot worden overgelaten als de „hopeloze ge vallen”. Ouders met piepjonge kinderen soms waar Hillie alleen maar vol medelij den over kan praten. Eén vrouw is in Afghanistan een rijk bezit, maar „hoe meer hoe beter” is het motto. Hillie kwam dit te weten bij een welgestelde inwoner die haar en Leslie te eten vroegen. Alle rijkdommen, waaron der 3 vrouwen en 9 kinderen, werden getoond. De Europese gaste werd serieus als kandidaat vierde vrouw benaderd, terwijl Leslie met whiskey werd volgego ten. Beiden moesten pijlsnel de kuierlat ten nemen om aan de woede van de voortvarende echtgenoot te ontkomen. Vooral de terugtocht uit India is voor Hillie een avontuur geweest. Ze kozen de route door de Pakistaanse Baluchistan- woestijn: een kortere maar veel gevaar lijker weg. Hillie somt de risico’s op: het vastlopen in de zandmassa’s als de ver harde weg plotseling ophoudt of verdwa len, omdat dit onherbergzame gebied zonder kompas ontoegankelijk is. BEVERWIJK. De Beverwijkse afde ling van de PvdA zal met een eigen lijst de gemeenteraadsverkiezingen van vol gend jaar ingaan. Dit is besloten op een onlangs gehouden ledenvergadering. KW IJM 194 207 De zonnebril is een praktisch en ook modieus gebruiksartikel, dat niet alleen bestemd is voor zonnige zomerdagen. Ook in voor- of najaar is de zonnebril nuttig, als de zonnestand laag is. Vooral automobilisten hebben dan veel plezier van een paar beschermende glazen voor de ogen. Vandaag en morgen zijn op het terrein van de politiehondendressuurvereniging „Oefening Baart Kunst”, aan de Water- landweg 1 in Driehuis, keuringen gaan de. Vanaf negen uur ook zaterdag be staat de mogelijkheid op het terrein de prestaties van de dieren en hun leiders gade te slaan. Deze hondendressuurvereniging viert op 14 oktober het vijftigjarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan wordt van zeven tot negen uur ’s avonds receptie gehou den in hotel Royal aan de Kennemer- laan in IJmuiden. Redactie Loes De Fauwe tel. 02550 15389 GEHUWD: A. W. B. Spoelstra-J. H. van Essen, IJ muiden. L. H. M. Zwanenburg-B. A. Hen driks- IJmuiden, J. P. Bakker-A. J. Hooge- land, Heemskerk, F. T. Schouten-J. van Wijk, Alkmaar, M. L. Schouten-G. L. van OVERLEDEN: G. van Rouwendaal, 73 jr., echtgenote van W. de Jong, IJmuiden. bu- :an zal ran Om acht uur dinsdag worden belang stellenden verwacht voor een eerste ken nismaking met de docenten en met el kaar. De cursus wordt gehouden in zaal 2. (Van een onzer verslaggevers) Jle iek de be ten ;ek an ie), Aan de Santpoortse Hoofdstraat gaat vanaf komende zaterdag de christelijke koffiebar „De Toorts” de deuren weer open stellen. Gedurende het wintersei zoen zal „De Toorts” elke zaterdagavond tussen acht en half elf open zijn. Als eerste activiteit wordt in de bijzon dere koffieclub zaterdag de film „The Gospel Road” vertoond, waarin Johnnie Cash een rol speelt. Koffiebar „De Toorts” is een initiatief van de jongelui van de Volle Evange- liegemeente in Santpoort. Iedere belang stellende kan vrijblijvend terecht op zaterdagavond in het pand Hoofdstraat 160 in Santpoort. Wijk, Velsen-Noord. F. G. de Klerk-C. B. van Loon, IJmuiden, J. van den Oever-C. Korstanje, IJmuiden. ONDERTROUWD: F. W. C. Smit en C. A. de Niet, beiden IJmuiden, J. de Bruin en N. J. Schoone, beiden IJmuiden, H. J. S. Glas en M. K. A. Jansen, beiden IJmuiden. W. H. Aberson en F. J. Smits, beiden IJmuiden, A. C. van der Struif en C. A. de Haas, beiden IJmui den, G. Juckers, IJmuiden, en J. P. Tromp, Santpoort, J. J. M. van Loon, Santpoort, en A. A. M. Jansen, Driehuis. In de gemeenteraad werken de PvdA en de PPR momenteel samen. Deze samen werking bestaat uit o.a. het houden van gezamenlijke fractievergaderingen. Op verzoek van de PPR is er een gesprek gevoerd over de komende gemeenteraads verkiezingen, waarin de PPR de PvdA vroeg of men bereid was met een gezamen lijke lijst de verkiezingen in te gaan. De meerderheid van de afdelingsleden gaf op een in begin september gehouden leden vergadering te kennen met een eigen lijst te willen uitkomen. Volgens afdelingsvoor zitter Henk van Rossum van de PvdA betekent dit niet, dat de Beverwijkse PvdA geen samenwerking zou willen met andere progressieve partijen. „Andere vormen van samenwerking zijn nog geheel open en zullen tezijnertijd op basis van de ver kiezingsprogramma’s opnieuw in discus sie gebracht worden”. De Pacifistisch Socialistische Partij liet gisteren weten, dat de PSP initiatieven zal ontwikkelen om te bezien in hoeverre bij andere linkse partijen bereidheid bestaat over een eventuele samenwerking voor de gemeenteraadsverkiezingen. Hillie van der Have is weer heelhuids terug bij haar vader en moeder in IJmui den. Ze is veel ervaring rijker en de reis heeft haar dit opgeleverd: meegevoel met het deel van de wereldbevolking dat „het minder heeft”. „Je zult mij nooit meer eetbare waar meer zien weggooien”, zegt ze thuis in de keuken, waar juist een smakelijk maal wordt toebereidt: „Ik heb erg veel geleerd op deze reis”. Zij en Leslie hebben nu een tijdelijk baan; er wordt weer gespaard voor een volgende reis. Naar Frankrijk ditmaal; om drui ven te gaan plukken. Volgende week vrijdag, op 7 oktober, wordt in de Ned. Hervormde kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden een dienst ge houden die door de Evangelische Om roep op de band wordt gezet voor een radiouitzending in de serie „Laat ons de rustdag wijden”. Voor deze gelegenheid wordt de dienst opgeluisterd door zes koren, die afkomstig zijn uit Heemskerk, Haarlem en Velsen. Ds. D. Heikoop uit IJmuiden en ds. R. Reiling uit Dordrecht zullen de dienst leiden. De dienst is toegankelijk voor alle be langstellenden en begint om acht uur. De opnamen worden uitgezonden op 15 en 29 oktober. De mooie tempels en paleizen van In dia vormen de mooie kant van een schiereiland dat volgens Hillie „van el lende aan elkaar hangt”. Een uitlating die ze met talloze ervaringen hard kan maken. India werd opmerkelijk snel be reikt, de pech onderweg in aanmerking genomen. In Frankrijk sprong de voor ruit van de bus in splinters door een opspringende steen. Bij een oponthoud in Noord-Italie sloegen plunderaars hun slag. Uit het busje verdwenen veel onmis bare spullen toen de inzittenden afwezig waren. Hillie heeft toen wel serieus over wogen terug te gaan. Om op te geven was de voorbereiding van de reis echter te lang geweest. Doorgaan dus. Via de Bal kan, Perzië en Afghanistan arriveerde het volgestouwde busje, zes weken na de start bij de Indiase grens. De grenscontroles zijn op de reis een telkens terugkerende beproeving ge weest. Het begon al aan de Bulgaarse grens waar de douaniers van het doortas tende type bleken: alles moest uitgeladen worden en er werd moeilijk gedaan over de doorreispapieren. Met die ervaring hebben Hillie en Leslie voor de terugreis een andere route genomen. Over Griekenland waar de grensformaliteiten een stuk gemakkelijker zijn. Van de grens Iran/Pakistan herinnert Hillie zich een uiterst strenge controle waarbij diverse auto-onderdelen losge schroefd moesten worden. Er whs een andere pechvogel, die in opdracht van een piepjonge douaneman zelfs een gaa tje in zijn benzinetank moest boren. Een stel Italianen zag hier de complete vlees- voorraad naar de knoppen gaan: de rondsnuffelende hasjhond bleek interes se te hebben voor een blik ham. Het resultaat: alle blikken moesten open, zonder dat ook maar een korreltje hasj werd gevonden. Ook het vermelden waard: de gebruik te autoband die ergens in Iran voor een prikkie werd gekocht en lek bleek te zijn, werd toch vlot verkocht voor de dubbele prijs. Wat blijkt: in Iran maken ze er tó- Dit tweetal heeft de reis van hun leven gemaakt. Een jaar geleden gingen ze op weg in een Volkswagenbus. De tocht voerde hen door Europa en Azië, waar de meest uiteenlopende ervaringen elke dag tot een nieuw avontuur maakten. Nu zijn ze weer Boetlekmode voor heren uit: PARIS - MILANO - ST. TROPEZ - LONDON - NEW YORK - BRUXELLES BREESTRAAT 150 - BEVERWIJK telef. (02510) - 24444 De Boer erkende de grote woningbe hoefte van de Umond, maar voelde er weinig voor de Wijkerbroekpolder daar aan op te offeren De Umond diende het oog gericht te houden op woningen in de Velserbroekpolder en eventueel het Noorderveld. De fractie-voorzitter, die met zijn persoonlijke mening grote beroe ring onder de talrijke aanwezigen teweeg bracht, meende dat bij een bebouwing van de Wijkerbroek de bufferzone met Zaanstad te gering zou worden en gaf er de voorkeur aan Assendelft-Noord uit te bouwen. Bouwen in de Beverwijkse pol- Creatieve morgen. Zaterdag 1 okto ber wordt van half tien tot elf uur een creatieve morgen voor de jeugd gehouden in het wijkcentrum aan de Burgemeester Enschedélaan in Santpoort-Noord. De ochtend dient als voorbereiding van de gezinsdienst in de Dorpskerk op 9 oktober. -J- Jeugdteamdamclub. De Damclub Santpoort streeft er naar op korte termijn een jeugdteam te vormen. Belangstellen den kunnen zich op maandagavond tussen zeven en acht uur aanmelden in het jeugd huis De Haven te Santpoort-Noord. Zelfs in de winter is de zonnebril nuttig, bijvoorbeeld als u met vakantie gaat. Wij hebben een kollektie zonnebrillen, die veilig zijn voor uw ogen. Goede zonnebrillen, die werkelijk comfort bieden, zoals die met zelfkleurende glazen. GEBOREN: M. M. Ansdor Manfredi-Pedilla Barroso, d., Heemskerk. A. Tepe-Akkas, z., Sant poort. L. Veldman-Stolk, d., IJmuiden. IJMUIDEN. Aan de donderdagmarkt werd aangevoerd: 1755 kg. tong; 40 kisten tarbot en griet; 886 kisten kabeljauw; 450 kisten wijting; 475 kisten schol; 44 kisten schar; 209 kisten wijting; 43 kisten di versen. Prijzen in guldens, per 1 kg.: grote tong 13,71-13,50; grootmiddel tong 13,20-12,61; kleinmiddel tong 12,51-10,80; tong één 8,80-8,63; tong twee 7,90-7,57; tarbot 16,99-15,44. Per stuk: kreeft 22,62. Per 40 kg.: tarbot 485-205; griet 233-118; kabeljauw twee 136; kabeljauw drie 126; kabeljauw vier 120-116; kabeljauw vijf 78- 33; schol één 126-88; schol twee 140-75; schol drie 100-65; schol vier 90-55; wijting drie 53-24; makreel één 41-40; makreel twee 53-22; makreel drie 34-28; schar 73- 40; hammen met kop 156-114; tongschar 151-111; krab 33; harders 112; rode poon twee 76-71; horsmakreel 16-14; 22; haai 80. De besommingen waren: ƒ53.600,-; KW 206 ƒ4.900,-; ƒ7.000,-; IJM 18 ƒ1.800,-; IJM 27 ƒ8.500,- WR 137 ƒ1.100,-; KG 9 ƒ3.200,-; SCH 36 ƒ4.100,-; UK 23 ƒ7.300,-; UK 78 ƒ9.000,-; UK 137 7.700,-; UK 138 13.100,-; UK 200 2.900,-; UK 279 5.500,-. In en om het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden wordt vanavond en morgenmiddag plus avond een bazar annex rommelmarkt gehouden'ten behoeve van de Goede Her derkerk. In het jeugdgebouw is een rad van avontuur, schieten, ballen gooien en grabbelen. Oude boeken en bloemen worden verkocht, terwijl in de poffertjes kraam ieder een hapje kan eten. De rommelmarkt is hoofdzakelijk bui ten, op zaterdag vanaf acht uur ’s mor gens. De openingstijden van de bazar zijn als volgt: vrijdagavond van zeven tot tien uur en zaterdag van twee uur ’s mid dags tot elf uur in de avond. Donderdag aangekomen: Tor Britannia, Gothenburg; Barfonn, IJmuiden, Avon- mouth; Bomma, Oslo; Galoric, Baton Rou ge; Nicos 3, Antwerpen; Astromomor, Bre merhaven; Steeindamm, Velsen, Antwer pen; Cape Shore, Velsen, Cont Plat; Farel, IJmuiden, Scheveningen; Sachsenstein, Bremen; Westwind, Zaandam, Gruvon; Fridel, IJmuiden, Kings Lynn; Kipion, IJ- uiden, Wheaterbound; Pa tree, Ports mouth; Pauline Brinkman, IJmuiden, Poole; Trans Tarraco, IJmuiden, Ham burg; Moler Venture, Harwich; Gemilang, Kopenhagen; Smit Enterprice, IJmuiden, Schiedam; Eva Maria, Bremen; Adeline, Brunsbuttel; Adolf Flint, GR Yarmouth; Vanquard, Rotterdam Rijnborg, Zaan dam, Kotka. Donderdag vertrokken: Otepya, Lenin grad, Velsen; Kiption, Gr. yarmouth, Zaandam; Emsland, Solvesborg, IJmui den; Lekness, Oslo, IJmuiden; Elisa Coast, Lagos; Murell, Antwerpen; Tor Britannia, Gotenborg; Gemstone, Colchester; Pilot, Gr. Yarmouth; Elke Khars, Pasages, IJ muiden; Juv. Kopenhagen; Sea Avon, Ips wich; Rodosto, Seate; Hajnowka, Kolobr- zeg, IJmuiden; Elisa Johanna, Helsinki; Nederland, Hamburg; Bordaxoa, Bremen; Lisa Bahr, Helsinki, IJmuiden; Pluto, Dundee; Bomma, Bergen; Tempo, Lagos, IJmuiden; Cape Shore, Cont. Plat, IJ muiden. Vrijdag aangekomen: Parkesgate, Ro chester, IJmuiden; Bifrost, Harwich, Velsen. Vrijdag vertrokken: Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Karin Danica New Ross; Ramness, Spitsbergen; Can Bubin- ca, Antwerpen.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7