Eenzijdige beroepsbevolking weinig andere werkgelegenheid en Burgemeester A. Hubers vecht verklaring van bestuurslid De Boer aan Bejaarde spoorloos verdwenen BOUWMARKT Kkeur b.v.>| 9 WACHTEN OP BEVERWIJK r VVD-HEEMSKERK UIT BESTUURLIJKE PROBLEMEN MAAR NOG NIET ALLE WENSEN VERVULD Koudenhom 54 Wijkagent weer actueel in Heemskerk OPEN HAARDEN IkaW II BEVERWIJK-HEEMSKERK VRIJDAG 3 0 SEPTEMBER 19 7 7 (Van een onzer verslaggevers) Met benoeming nieuw bestuur i. ACCESSOIRES Jw.lfk, EN GASBLOKKEN Openingstijden: dagelijks van sa tel. 023 - 321212. ra i BEVERWIJK. De medede ling van het bestuurslid G. de Boer van de Stichting „Wester- duin”, dat het bestuur van deze stichting al éérder dan 16 augus tus had besloten tot een statuten wijziging over te gaan, (zie BC- woensdag) is bij de gemeente Be verwijk niet zo best gevallen. Namens haar fraktie deed zij dringend verzoek aan het colle ge van B. en W. om zich met een brief te richten tot de gemeente Beverwijk en onder meer aan te dringen op het betrachten van spoed bij de inrichting van standplaatsen in die gemeente en zo nodig te zoeken naar tus sentijdse oplossingen. Grote sortering JU- /HP v (Van een onzer verslaggeefsters) kerkse centrum is te groot voor een bete- HEEMSKERK. De situatie in het woonwagencentrum aan de Communicatieweg is weer gespannen. Die sfeer wordt me de bepaald door het „overvol” zijn van het centrum. Dat con stateerde mevrouw Smulders-Driehuis van de CDA- fraktie donderdagavond tijdens de openbare vergadering van de gemeenteraad. 8.00-12.30 uur 13.30- 18.00 uur zaterdags van 8.30 - 16.00 uur 7ü] Heemskerk extra kwetsbaar Gespannen sfeer in voor ontslagen bij Hoogovens woonwagencentrum I Ook mevrouw De Ridder (PvdA) on- BURGEMEESTER HUBERS (ADVERTENTIE) a «fe; De gemeenteraad behandelde als inge komen stuk de conclusies van de nota standplaatsenbeleid van het bestuur van het Woonwagencentrum „IJmond”. Wethouder A. F. M. van Herpen onder schreef dat alle gemeenten mede-verant- woordelijk zijn voor het te voeren beleid en de te vinden oplossingen. „Een beetje op de goede weg zijn we, met wat er in Velsen en Castricum gebeurt”, aldus de wethouder die meedeelde, dat er binnen kort een gesprek plaatsvindt met Bever wijk en Uitgeest. Dit gesprek moest wor den uitgesteld in verband met het overlij den van oud-burgemeester H. Nielen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Naar aanleiding van de grote bedragen vergende ver nielingen verzocht de heer C. C. Ver hoog van de CDA-fractie het college van B. en W. nog eens te overwegen of het aanstellen van wijkagenten kan bijdragen aan het beperken van het vandalisme. De fraktie verklaarde zich solidair met stellingname van de vakbeweging. De ÏJmondcolleges zouden niet alleen het ge sprek moeten openen en voortzetten met de Hoogovendiréctie en de betrokken mi nisters, maar ook met het Hoogoven-per- soneel via vertegenwoordigers in de vak bonden. Aan het college van B. en W. vroeg de heer Perquin verslag uit té brengen of Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen Hout- en plaatmat. het besluit genomen de doelstelling van onze Stichting te wijzigen.” In de notariële akte van de statuten wijziging echter kan men lezen: „bij bestuursvergadering de dato zestien au gustus jongstleden, waarbij vier be stuursleden aanwezig waren, is overeen komstig artikel 11 van de statuten met algemene stemmen beslist om de artike len 1 en 2 van de statuten van bovenge noemde stichting te wijzigen, zoals hier na vermeld. Van dit bestuursbesluit is een door de aanwezige bestuursleden gemerkt exemplaar aan deze akte ge hecht...” mededelingen te doen over het door de IJmond-colleges gevoerde overleg met de Hoogoven-directie. Dat laatste deed in eerste instantie bur gemeester J. H. Kok over de wijze waarop dat gesprek tot stand is gekomen. Wethou der A. F. M. van Herpen heeft de gemeente Heemskerk tijdens het gesprek op 21 sep tember vertegenwoordigd en hij gewaagde van „een openhartig gesprek, waarbij de De heer B. ten.Haken (VVD) uitte zijn grote waardering voor de verkeerscom- missie uit de bewoners van het duinge bied. Hij betreurde het, dat Rijkswater staat zo traag reageert op de wensen van beschikbaar voor een verbetering van de verkeerslichteninstallatie bij de voetgan- gersoversteekplaats over de Rijksstraat- weg, bij de Oudendijk, ter verhoging van de veiligheid van vooral de overstekende kinderen uit het duingebied. de bewoners, onder meer om de maxi- mum-snelheid op dit weggedeelte terug te brengen van zeventig naar vijftig kilo meter. In het nieuwe afdelingsbestuur hebben zitting genomen de dames A. B. E. Kiepe- Huig, Y. H. Wolf-Ansink en de heren J. R. J. Jongsma, E. F. Kaller sr., L. W. M. van der Kolk, W. Nabarro en C. J. W. Verha gen. Op de heer Nabarro na maakte dit zevental geen deel uit van het vorige WD- bestuur. Hoewel ook het voormalige bestuurslid G. W. F. Neygh van Lier zich in eerste instantie herkiesbaar had gesteld, besloot hij in een later stadium zijn kandidatuur in te trekken om het nieuwe bestuur de gele genheid te geven, de werkzaamheden met een schone lei te begihnen. Het nu gekozen afdelingsbestuur zal tot mei 1978 in functie blijven. Belangrijkste opdracht is de voorbereiding en begelei ding van de gemeenteraad- en Provinciale Staten-verkiezingen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De VVD-Heemskerk heeft een nieuw afdelingsbestuur. Drie weken nadat vier van de zes bestuursle den vanwege „wrijvingspunten op het persoonlijke vlak” hun zetels beschikbaar stelden, is met de benoeming van een nieuw voorlopig bestuur de rust in de afdeling weergekeerd. Hij verzocht dit punt op de agenda te zetten van de raadscommissie die zich met algemene bestuurszaken bezig houdt. De heer Verhoog zag zo’n wijka gent dan niet in de eerste plaats als een uitdeler van bekeuringen, maar vooral als iemand met een preventieve functie en een signalerende taak in opvoeden de zin die in nauw contact met de bevolking van een wijk mee naar oplos- singen zoekt. Burgemeester Kok zegde toe het aan stellen van wijkagenten in de commis sie bestuurszaken te zullen bespreken. „Mogelijk ligt hier een taak voor de nieuwe korpschef van de gemeentepoli tie”, aldus de heer Kok. De huidige korpschef gaat met pensioen. Wethou der mevrouw J. H. Vervelde-Wagenaar benadrukte de verantwoordelijkheid van de ouders. De heer H. Pelgrim (PvdA) vond dat het aanstellen van wijkagenten wel overwogen kan worden, maar dat de problematiek van het vandalisme beke ken moet worden in het kader van het totale jeugdbeleid. Hij herinnerde het college er aan, dat men vorig jaar bij de begrotingsbehandeling aan zijn fractie een jeugdnota heeft toegezegd. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op grond van „buitengewone omstandigheden” kreeg de voorzitter van de PvdA-fraktie, de heer F. P. G. Perquin, donderdagavond tijdens de openbare maandelijkse raadsvergadering toestemming om buiten de agenda om de situatie bij Hoogovens aan de orde te stellen. Hij legde een verklaring af, waarin de ontslagen onaanvaardbaar werden genoemd zo lang de noodzaak niet is aangetoond en alle alternatieve oplossingen niet zijn onderzocht. Er zou voldoende tijd beschikbaar moeten komen voor het vinden van andere oplossingen en voor het bestuderen van de maatschappelijke gevolgen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De gemeenteraad stelde donderdagavond graag ƒ24.000,- werkgelegenheid als dat nodig zou blijken en ook de heer Ten Haken drong aan op studie en onderzoek. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In Beverwijk wordt sinds woensdagavond 28 sep tember de 82-jarige Th. Valk vermist. De man verliet die avond rond 22 uur in overspannen toestand zijn woning aan de Hofdijkstraat, waarna niemand hem meer heeft gezien. Voor een onge val wordt gevreesd. De heer Valk is 1.73 meter lang, heeft een fors postuur, een mager ingevallen gezicht, kortgeknipt witgrijs haar, draagt een gehoorapparaat en is ge kleed in een groene pantalon met wit overhemd en effen bruin colbert. Hij loopt op sloffen en gebruikt als hoofd deksel een geruite pet. Iedereen die inlichtingen over de vermiste bejaarde kan verschaffen wordt dringend verzocht contact op te nemen met de politie Beverwijk, tel. 02510-29123. De heer Ten Haken maakte melding van een diaserie die de plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer Nederland heeft ge maakt van de situatie ter plekke, ter in structie en voorlichting van de schoolkin deren. Hij hoopte, dat dit voorbeeld ge volgd zal worden door verschillende scho len met dia’s van verkeerssituaties in de naaste omgeving van die scholen. Wethouder Vos toonde ook grote waar dering voor de verkeerscommissie uit het duingebied en vooral ook voor de voortref felijk funktionerende moederbrigade. Ook hij vond het teleurstellend, dat Rijkswater staat het verzoek inzake de maximum snelheid nog steeds niet heeft gehono reerd. Besloten is per brief bij Rijkswater staat op een spoedige belissing aan te dringen. De wethouder deelde mee, dat bij de dienst gemeentewerken in studie is of ook bij de andere oversteekplaats op de Rijks- straatweg een drukknopbediening van de verkeerslichten kan worden ingesteld. Deze verkeerslichten worden nu alleen bij grote drukte in werking gesteld door de politie, onder meer op zomerse dagen voor het verkeer naar strand en duinen. Een doorn in het oog van wethouder Vos is het sluipverkeer naar Hoogovens door het duingebied. „Met twee verkeersborden zou dat hele probleem opgelost zijn, maar die borden moeten op Beverwijks grond gebied worden geplaatst en de gemeente Beverwijk verleent geen medewerking”, aldus de wethouder die gewaagde van grote materiële schade die donderdagoch tend nog was ontstaan bij een botsing van twee auto’s. „Misschien helpt dat om Be verwijk te overtuigen”, aldus wethouder Vos. waarneembaar. „We mogen niet stil blij ven staan bij te overwegen wat Hoogovens zou moeten of kunnen doen, maar dienen re integratie in de burgermaatschappij, ondanks de verbeterde vervoersmoge lijkheden. Misschien moeten we toch nog zoeken naar andere oplossingen”, aldus mevrouw De Ridder, die de hoop uit sprak dat de IJmondgemeenten, alsmede Castricum en Uitgeest, hun bijdrage zul len willen leveren bij het vinden van oplossingen. Wat het standplaatsenbe leid betreft vond zij dat de gemeenten Velsen en Castricum een goed voorbeeld hebben gegeven. PvdA-fraktievoorzitter Perquin achtte het verwijt van de heer Ten Haken niet e,terecht, dat zijn fraktie politieke propa- Kok erkende de ernst van de problematiek ganda aan de problematiek zou verbinden, als een buitengewone omstandigheid en onvoorbereid kwamen toen ook de andere bracht fraktievoorzitters aan het woord. De heer P. Verduin (CDA) merkte op, permanent overlegorgaan van gemeenten bezig te houden met de eventuele gevolgen binnen onze gemeente.” De sociografische bureaus in de IJmond zouden direct moe ten gaan onderzoeken hoe de mogelijkhe den liggen voor nieuwe werkgelegenheid en nieuwe lokaties. WD-fraktievoorzitter B. ten Haken, ook verrast door de interpellatie van de PvdA, maakte deze fraktie het verwijt, „dat deze zaak te ernstig is om er eenzijdig politiek aan te verbinden”. Hij zou graag vooraf ingelicht zijn, „want de grote verontrus ting leeft bij alle partijen en bij iedereen op alle niveaus”. Hij zag een belangrijke gedrukt, dat er in de gemeente Heemskerk taak in het scheppen van vervangende in verhouding weinig andere werkgelegen heid is. Deze problematiek zou acuut meer aandacht en onderzoek vragen. Fraktievoorzitter ir. J. P. Kroon van de PPR constateerde dat er in de IJmond al langer arbeidsplaatsen zijn komen te ver vallen. Een taak van de raad achtte hij het om er bij Hoogovens op aan te dringen de vakbonden, de Europese commissie en de regering meer tijd te laten voor het in goed overleg vinden van betere oplos singen. I Voor de goede orde laten we de doel stelling van de Stichting hier volgen: De stichting heeft ten doel: het bieden van een pensionvoorziening aan mensen, voor wie het vooralsnog wenselijk is of noodzakelijk wordt geacht niet alleen te wonen, of wel na psychiatrische behan deling of wel vanwege psychosociale ca- su quo maatschappelijke omstandighe den. Het geven van een deskundige lei ding ter verkrijging van een zo optimaal mogelijk leefklimaat, waarbij de nadruk zal liggen op eigen verantwoordelijkheid en zelfstandigheid van degenen, die ge bruik maken van de pension-voor- ziening. Het geven van deskundige bege leiding in de zich voordoende problema tiek, met uitzondering van de problema tiek waarvoor medische of medisch spe cialistische behandeling aangewezen is. Het geven van deskundig advies door de hiertoe bevoegde personen, wat betreft de noodzaak van eventuele somatische of psychiatrische behandeling in engere zin. Het nastreven van een zo goed moge lijk contact met instellingen en/of organi saties, die kunnen bijdragen tot het reali seren van de doeleinden van de stich ting.” Burgemeester Hubers verklaarde dins dag tijdens het persgesprek dat het be stuur op 16 augustus had besloten tot statutenwijziging van de Stichting over te gaan. Na die wijziging heeft Wester- duin de bestemming gekregen als pensi onvoorziening voor ex-psychiatrische patiënten. De suggestie van de heer Perquin om het gesprek met de vakbonden te openen zal wethouder Van Herpen aan de andere Umondgemeentebesturen voorleggen. niet geheel onverwacht komt. Bij de toele veringsbedrijven was de recessie al eerder De andere frakties in de gemeenteraad waren er niet op bedacht, dat de PvdA- fraktie een mogelijkheid had gevonden om de Hoogoven-problematiek buiten de agenda om aan de orde te stellen op grond van de in de betreffende gemeentelijke verordening genoemde „buitengewone omstandigheden”. Burgemeester J. H. Veiliger oversteek voor kinderen uit duingebied „Wij hebben onze visie naar voren ge- t en willen graag overleg met alle frakties over deze zaak, bij voorbeeld in - - een commissie. Wethouder Van Herpen dat wat er nu bij Hoogovens aan de hand is achtte zo’n commissie een mogelijkheid om snel alle informatie door te kunnen spelen en snel te kunnen overleggen. De heer Van Herpen zei er geen be hoefte aan te hebben paniek te zaaien, maar ook hij noemde de situatie in het Heemskerkse woonwagencentrum „be- derschreef die conclusies van harte. Los angstigend”. Dat vraagt om oplossingen van de effecten van het locatiebeleid met °P korte termijn”, aldus de wethouder, betrekking tot de woonwagenbevolking die de suggestie van mevrouw Smulders verzocht zij aandacht voor het centrum onderschreef om speciaal wat Bever- in Heemskerk. „De afstand van het wijk betreft naar een tussentijdse oplos woonwagencentrum naar het Heems- sing te zoeken. Vóór de statutenwijziging diende het voormalige hotel aan de R. Aertzweg als gezinsvervangend tehuis voor ex-psychi atrisch patiënten en die bestemming was niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Bestuurslid G. de Boer verklaarde dinsdagmiddag tegenover ons: „Overi gens ben ik het niet eens met burgemees ter Hubers als hij stelt, dat het bestuur op 16 augustus heeft besloten een statuten wijziging toe te passen. Volgens de notu len van de bestuursvergadering, en die Burgemeester A. Hubers liet donder- liggen bij de notaris, hebben we in juli al dag in een persbericht weten, dat blij kens dit commentaar van de heer De Boer hij tijdens het persgesprek van 27 september j.l. onjuiste mededelingen zou hebben gedaan. De voorlichtingsambte naar van de gemeente, J. Leeuw, zond ons een kopie van de notariële akte „waaruit blijkt dat de door de burge meester gedane mededelingen juist zijn”, aldus het bureau voorlichting. partijen beslist niet uit elkaar zijn gedre ven” en waarbij is afgesproken, dat dit gesprek met korte tussenpozen op vaste tijden zal worden voortgezet in een soort ons als plaatselijke overheid vooral ook al en Hoogoven-directie. Tijdens het eerste gesprek heeft wet houder Van Herpen gewezen op de speci fieke, extra kwestbare positie van Heems kerk met zijn eenzijdige beroepsbevol king van 55 percent Hoogoven-werkne- mers waarbij de vraag aan de orde is gekomen of dit eventueel om speciale maatregelen vraagt. Op zich heeft de gang van zaken bij Hoogovens het gemeentebestuur van Heemskerk extra met de neus op het feit

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9