Renault-coureur vindt dat titel hem ontstolen is Lewis herdacht op Huldiging van Sterk debuut van Ovra-dames tegen Tonegido In basketbalcompetitie ARIOLA KANSLOOS TEGEN SEA DEVILS Heemstede was weer kansloos Dubbel succes Olga's Rijke Slapen laat uw slaapkamer ontwaken Terrasvogels in jeugdsoftbal Beer Wentink 1 receptie Nicols OLGA f 19 Belachelijk SPORT 19 7 7 OKTOBER MAANDAG 3 0 >uw) bijna 1 miljoen aan prijzen t.b.v. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten f f BOLTEN OVERWEEGT PROCES Meer belangstelling in de volleybalcompetitie White Stars in slotfase zwak (ADVERTENTIE) Terwijl Hans Deen zich naar het kampi oenschap reed door als eerste te finishen voor Geerlof Stam en Geert Sanders, deel de in het rennerskwartier John Bolten een persbericht uit aan iedere persvertegen woordiger die hij tegen kwam. „Niet de meubelfabrikant uit Heiloo, die dit jaar te hoge ogen gooide, mocht kampioen wor den, maar het moest vandaag een Renault- dealer worden, was zijn zwart op wit ge stelde slotkonklusie van een uit vier blad zijden bestaand persbericht. Drie punten voorsprong had Bolten op Hans Deen en tien punten op Geerlof Stam, maar „eikenhouten John” mocht in Zandvoort het door hem fel begeerde kam pioenschap niet binnenhalen, omdat hij een week tevoren op Zolder aan de motor zou hebben geknoeid. „Pure nonsens” zegt John, „Ze hebben mij een kunstje geflikt. Vorige week bleef ik tijdens de training op Zolder een halve sekonde onder het baan record. Volgens mijn concurrenten Hans Deen en Geerlof Stam kon dat niet, maar ik ben het daar helemaal niet mee eens. Het ging gewoon lekker. Een droge baan en vrij vochtig weer, waardoor mijn motor niet al te verhit werd. Deen en Stam dach ten daar echter anders over en stonden er bij de Technische Commissie op, dat mijn motor aan een onderzoek zou-worden on derworpen. Hoewel de T.C. daar aanvankelijk niets voor voelde, omdat mijn wagen reeds meerdere malen gecontroleerd was is het er uiteindelijk toch van gekomen. Stam en Deen hebben duidelijk druk op de Techni sche Commissie uitgeoefend. Afgesproken was, dat de eerste drie wagens zouden worden gecontroleerd maar dat was een lachertje. In een Belgische garage vlakbij Zolder werd mijn motor van A tot Z uit elkaar gehaald, terwijl de wagen van Deen alleen maar op de overbrenging van de versnellingsbak en op de cylinderkop ge controleerd werd. Naar de wagen van Stam werd nauwelijks gekeken. En dat De in deze tweede spelperiode fantasie loos spelende Sterren kregen in de elfde minuut een harde klap te incasseren toen de goed gestarte, maar te veel onnodige fouten makende Belinda Blanken tegen haar vijfde persoonlijke fout opliep. Het overwicht dat JRC Boxtel zich vanaf dat moment vooral onder de eigen basket ver wierf resulteerde mede door het zwakke schieten van The White Stars in een kleine 58-55 nederlaag. Voor de Sterren beteken de de nederlaag dat de ploeg inmiddels gevaarlijk dicht de onderkant van de rang lijst genaderd is. Coach Martin Feitsma tenslotte: „Zwak schieten heeft ons na de nederlaag tegen Jolly Jumpers nu ook de wedstrijd tegen JRC Boxtel gekost”. terwijl /oor mijn wagen schuifmaten, mi crometers en noem al die attributen maar op, waarmee men iets zou kunnen vinden. Door de gehele garage lagen de onderde len verspreid. Op de vraag wat Boltens plannen voor de toekomst zijn antwoordt hij „op het ogenblik de buik vol te hebben van het racewereldje.” Hij troost zich met de ge dachte dat er na zijn zege in de voorrace van de Grand Prix een aanbod van BMW is gekomen om volgend jaar voor dit merk op Zandvoort uit te komen. (Van onze vollebalmedewerker) H A ARLEM/IJMOND. Afgelopen za terdag is ook de nationale volleybalcom- zöne zonder de geblesseerde Ron Pluimert werden de lange mannen keer op keer onder het bord vrijgespeeld. Waren het voor de rust Eric Griekspoor (10-6)en Nick Roosenstein (14-6), die gestalte gaven aan het Akrides-overwicht, in de tweede helft werd hun taak overgenomen door Martin Griekspoor (2-16). Achilles, dat geleid werd door oud-internationaal Jan Sikking, probeerde in die fase via een press iets te doen aan de 42-27 achterstand. De weinig fouten makende IJmuidense guards zagen met steun van Jos Meijer echter steeds weer kans de openingen in de Delftse defensie te vinden. Via een reeks intercep ties van Hans Meijer en de goed lopende fast-break sloot Akrides het duel winnend af met 90-59. In de dames eerste divisie lijkt Hoofd dorp een moeilijk seizoen tegemoet te gaan. Na nederlagen tegen Juventus en Brutus was de ploeg van Co Alewijn op nieuw kansloos. Van het eveneens nog zonder punten zijnde SV Noordkop werd ruim met 64-39 verloren. Mede door de verrassende overwinning van Red Stars op Juventus is Hoofddorp nu staartploeg geworden. Stop uw naam en adres met daarbij f 1.- aan postzegels mgesloten. in een als brief gefrankeerde envelop en stuur deze naar Olga of maak f 1 over per giro U ontvangt dan de uitgebreide. kleurrijke brochure van 24 pagina's over Olga s Rijke Slapen Olga. Postous 16. Leiden. Postgiro 12002 Olgii m.i.ikl l bereiklMor Hel Rijke (Van onze dammedewerker) HAARLEM. Na afloop van de inhaal wedstrijd tegen het Tilburgse Davo, kon den de spelers van damclub Heemstede slechts vast ^tellen, dat zij met een moei lijk seizoen bezig zijn. Werd er eerder van Assen verloren, nu werd het team met een kansloze 12-8 nederlaag geconfronteerd. Ondanks het feit dat Heemstede met het sterkste tiental verscheen, ging het snel mis. Na een tamme remise van Co Sluiter kreeg Heemstede een morele dreun door een nederlaag van Theo Tielrooij. Deze trof aan het eerste bord Ton van de Meerendonk en het gevolg was een fraaie flankspelpartij. In het late middenspel be reikte Tielrooij een iets betere stelling, doch hij maakte een fatale misrekening en kreeg achtereenvolgens een nul gepresen teerd. Paul Boerrigter deed het al niet beter. Hij kreeg zoveel positioneel nadeel, dat hij geen aandacht meer had voor een dreigende combinatie, die even later een eind aan z’n toch al kleine illusie zou maken. Aanvallen is de beste verdediging moet Harrij van der Vossen gedacht heb ben bij aanvang van zijn partij. Halverwe ge de strijd echter, moest hij toch terugrui len en ook hij overzag een slagzet, hiermee zijn club op een droevige achterstand zettend. (Van onze basketbalmedewerker) BOXTEL/IJMCIDEN. In een wed strijd met twee gezichten hebben de da mes van The White Stars in de eredivisie met 58-55 de winstpunten aan het thuis- spelende JRC Boxtel moeten laten. In de eerste helft waarin beide ploegen tot zeer goed basketbal kwamen konden de Ster ren gelijke tred met de thuisclub houden dankzij de scoringsdrift van Wilma Tol (104) en Marjolein Drijver (8-3). Na de basketverwisseling, die met 34-34 stand inging, vlotte het vooral aan Haarlemse zijde minder goed. Volgens John Bolten is hem door de heren van Renault Nederland het kampi oenschap ontnomen, omdat hij als eenling niet interessant is. Immers, zowel Deen als Stam vertegenwoordigen belangrijke Re- naultdealers in Nederland. Standen: Dames-Eredivisie: Radio Musette 3- 6, Vastgoed Strijen 2-4, Delta Lloyd 3-4, Raak Meubelen 3-4, Jolly Jumpers 3-4, JRC Boxtel 2-2, The White Stars 3-2, AMVJ 3-2, Voorburg 3-2, The Blue Stars 2-0, BV Amstelveen 3-0. Dames Eerste divisie: Brutus 3-6, SOVB 3-6, Olympia 3- 4, Parker 3-4, Coppens Eagles 3-4, Attacus 3-2, de Germaan 3-2, Juventus 3-2, SV Noordkop 3-2, Red Stars 3-2, US 3-2, Hoofddorp 3-0 Heren Eerste divisie: Akrides 3-6, Vak Stars 3-6, Tor. Mosquito's 3-6, ASVU 3-4, Arrows 3-4, AMVJ Amsterdam 3-4, PSV 2-2, AMVJ Rotterdam 2-2, Achilles 3-2. ENOS 3-2, de Germaan 3-2, Argus 3- 0, BC Paulus 3-0, Hoechst 3-0. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Beer Wentink heeft gistermiddag zijn 500ste wedstrijd voor Haarlem gespeeld. De vleugelverdediger kreeg voor het duel tegen FC Amsterdam ondermeer bloemen aangeboden van Haarlem-voorzitter Henk Hut, Amsterdam-aanvoerder Leo de Leeuw en de supportersvereniging van Haarlem. Na afloop waren er presentjes voor zijn beide dochters, terwijl ook zijn vrouw bloemen kreeg. Naast een boekenbon ontving Wentink ook nog een enveloppe met inhoud van het Haarlem-bestuur. Het damesteam van Ovra, dit jaar debu terend in de tweede divisie, speelde tegen het Haagse Tonegido. Plankenkoorts be zat de ploeg van coach Philip de Groot in zijn geheel niet. Tonegido werd snel op een 10-0 achterstand gezet vooral doordat de Haagse formatie geen vat kreeg op de gevarieerde aanval van Ovra. Het werd in deze set 15-7. In de tweede set blokkeerde een speelster van Tonegido dermate onge lukkig dat zij onder het net viel en daarbij Nel Stradmeyer van Ovra zwaar blesseer de. Ovra was door dit incident flink aange slagen. Met 8-3 kwamen de Haarlemse dames achter, voordat zij het ritme weer enigszins hervonden. Door hard werken in het achterveld kwamen de ploegen bij 12-12 weer gelijk, waarna Ovra met 15-12 toch de set naar zich toetrok. De derde set was een complete afgang voor Tonegido. Binnen 8 minuten zorgde een ontketend Ovra voor 15-0 waarmee de eerste overwinning een feit was. Ook de heren van Ovra wonnen. Zij hadden ech ter veel meer moeite dan de dames. Een meevaller voor Ovra is dat Rik Vrugt, die eerder zou gaan stoppen toch mee kan doen, omdat hij na 1 dag het vaderland verdedigd te hebben de dienst weer mocht verlaten. Samen met Peter den Nijs (over gekomen van Allides) is de selectie van Ovra toch weer op 8 man gekomen. Ovra moest het opnemen tegen het tweede team van de Amsterdamse studenten, U.S. Dit team bestaat uit geroutineerde volleybal lers, die stuk voor stuk over een uitsteken de techniek beschikken. De openingstac- tiek van Ovra was dan ook gebasseerd op een lange hoofdaanval. Deze taktiek pakte echter geheel verkeerd uit. Er werd te rustig geslagen en de verdedi ging van de Amsterdammers kreeg alle kans goed ingèspeeld te raken Daarnaast verloor Ovra nogal wat scoringskansen door fout serveren, zodat met 15-6 de eer ste ser naar US ging. In de tweede set ging Ovra wat sneller spelen en kon het ook sneller spelen doordat het stoppen van de eerste bal beter ging. Onder leiding van de inspirerende aanvoerder Aad van Vliet werd het nu 15-6 voor Ovra. De derde set bleek de sleutelset te worden. Ovra hand haafde de opgaande lijn, maar ook US bleek steeds beter te gaan spelen. De dia gonale aanval van de studenten was een groot probleem voor de netverdediging van Ovra. Met 14-9 kwam de Haarlemse ploeg toch voor maar na een slotfase die ontzettend spannend was verloor Ovra toch met 16-14 deze set. US had te veel van zijn krachten gevergd om door te kunnen zetten en Ovra steunend op een goede conditie nam de vierde en vijfde set voor zijn rekening met 15-7 en 15-5, waarmee de eindstand op 3-2 werd bepaald. De herenploeg van Spaarne maakte zijn debuut in de eerste divisie. Ondanks een goed voorseizoen waarbij diverse toer nooien werden gewonnen, was de ploeg van Frans Pasmgn nu erg nerveus. Het kwam dan ook geen enkele maal tot zijn normale spel. Tegenstander US 3 speelde heel wat minder spectaculair, maar wel uiterst productief. Spaarne moest gedu rende de hele wedstrijd te veel hebben van de bijaanval. De hoge aanval over de „lan ge mensen” zorgde alleen voor rallyballen, iets waar de verdediging van US geen moeite mee had. Met ruim verschil werd het 3-0 voor de hoofdstedelijke formatie. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. In de tweede divisie van de basketbalcompetitie heeft Ariola het voor eigen publiek volledig af laten weten tegen Expert-Sea Devils. De felle Castricumse ploeg, die Ariola geen moment de kans gaf om in zijn spel te komen, had het alleen in de eerste helft even moeilijk toen Rudolf Mooy (11-7) en Eric Jager (7-3) zich nog enigszins roer den. Maar nog voor de rust verzette Sea Devils dat kon steunen op de scorings drift van Paula Aris (204) de bakens. In de tweede helft kwam Ariola er ondanks Wim Franke (8-10) niet meer aan te pas. Ongrijpbaar in deze tweede helft was Anton Blok, die de Haarlemse defensie keer op keer te snel af was. Met een totaal van dertig punten was hij voor de thuis club de grote boosdoener. Eindstand 68- 94. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. De toonaangevende rol, die Haarlem en omgeving op softbalge- bied spelen, is het afgelopen weekend nog eens duidelijk onderstreept bij het afron den van de strijd om de Nederlandse jeugdtitels. Zowel bij de aspiranten als de junioren was de titel weggelegd voor eenl ploeg uit het rayon Haarlem. Bloemen- daal dat vorig seizoen de landstitel bij de junioren voor zich opeiste, zag de kampi- oensbeker nu overgaan in handen van Terrasvogels, dat de titelstrijd ongesla gen afsloot. Van werkelijke strijd was er voor Ter rasvogels nauwelijks sprake. De naaste belager het Amsterdamse Pirates verloor van de kampioenen met 1-8 en maakte Terrasvogels al voor de laatste wedstrijd zeker van de eerste plaats door met 8-3 van Nikon-HCAW te verliezen. Met achtenzestig runs voor en slechts ze ven tegen bewees de Santpoortse ploeg over een formatie te beschikken waar geen van de andere ploegen aanvallend en ver dedigend tegenop kon. Bij de aspiranten was het overwicht al even groot. Het Nunense HSCN hield de strijd weliswaar tot het einde goed vol. maar kon de achterstand die opgelopen was na de 12-2 nederlaag tegen Terrasvo gels, niet meer ongedaan maken. De laat ste opponent van Terrasvogels het Haagse Westerkwartier werd achteloos met 10-0 ter zijde geschoven. Bij de pupil len waar Haarlem niet aan de titelstrijd deelnam, ging het kampioenschap naar de Foresters uit Heiloo. werd de 12-25 ruststand uitgebouwd tot de 2445 overwinning. Aan Cardinals-zijde kwam geen van de speelsters in de dubbele cijfers. Tegen BV Zaandam werd het spel van de Akrides-dames evenals vorige week tegen Boetiek Waterloo door veel wisselvalligheid gekenmerkt. Na een ge lijk opgaande eerste helft rust 28-27 veroverde Akrides in de tweede helft een overwicht dat tot uitdrukking kwam in een 44-37 voorsprong. Een nimmer opge vend Zaandam kwam echter tot 4647 te rug en gaf de thuisclub ook in de slotfase handenvol werk om de 5747 voorsprong vast te houden. Eindstand 59-53. Topsco rers: Jeanet Meijer (14-0), Muck Swart (8- 7) en Monique van Diemen (2-9). Ook in het derde treffen hebben de he ren van Akrides er geen twijfel over laten bestaan dit seizoen een toonaangevende rol in de eerste divisie te willen spelen. Tegen het Delftse Achilles waarvan voor de competitie nog ruim werd verloren, was de formatie van Joop van Rijn dit keer heer en meester. Opererend vanuit een Deze wedstrijd moesten de Heemstede naren maar snel vergeten en het team zal zich tevens snel moeten herstellen, want twee punten uit drie wedstrijden is een angstig schrale oogst. Gedetailleerde uit slagen: Van de MeerendonkTielrooij 2-0, Brouwers-Sterel 2-0, De BrouwerVan Hal 1-1, Paulissen—H. F. van der Vossen 2- 0, Van ErveH. J. van der Vossen 0-2, SmuldersH. Beliën 0-2, Van der Akker- Boerrigter 2-0, MartensWeijer 1-1, Ver meerP. Beliën 1-1, Van der WouwSlui ter 1-1. In de interregionale jeugdcompetitie blijven de Haarlemse vertegenwoordigers het uitstekend doen. Akrides, dat bij de jongens één van de grote favorieten voor de titel is, stoeide wat met Aalsmeer. De inbreng van Rob Meijer (16-10) en Michel Kyer (124) resulteerde al snel in een 21-2 voorsprong. Via 44-22 bij de basketverwis seling zegevierde Akrides met 8349. Voornaamste opponent van Akrides is het Amsterdamse Brutus, dat het onervaren HOC in de Spaarnehal weinig kans op succes gaf. Ondanks de bijdrage van Frank Wessels (6-12) kon HOC tegen de geroutineerde gasten de zware 59-99 ne derlaag niet ontlopen. Jansen (8-6) en Keppi (3-12) schoten in deze afdeling Bui- toni naar een 71-64 overwinning op SV Noordkop. Het bij de meisjes debuterende The Whi te Stars kwam voor de tweede keer zege vierend uit de strijd te voorschijn. Een door invalsters geplaagd Akrides moest het antwoord schuldig blijven op de regel matig scorende Sterren. Lenie Lips (2-6)en Marieke Tol (8-1) waren de productiefste speelsters. Eindstand 52-33. (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. Niet op een koud, winderig en nat Zandvoorts circuit heeft de strijd zich gisteren afgespeeld in de Coupe Benelux Renault Elf competitie, maar in het rennerskwartier. De tweeduizend toeschouwers merkten er niets van. dat er achter de schermen een verbeten strijd werd geleverd door John Bolten, die twee dagen tevoren al zijn punten waren ontnomen, waardoor hij het kampioenschap wel kon vergeten. „Ik ben de dupe van corruptie geworden. Twintigduizend gulden gaat op deze manier mijn neus voorbij. Ik laat het er dan ook niet bij zitten. Maandagmorgen vroeg ben ik bij mijn advocaat, want via een kort geding wil ik voor de rechte bewijzen dat mij groot onrecht is aangedaan" aldus John Bolten. Ook in deze klasse speelde HVS. Binnen dit team is ook Dick Draayer terugge keerd zodat zo langzamerhand alle spe lers uit de glorietijd van HVS rond 1960 weer op het oude honk zijn teruggekeerd. Tegenstander Scorpioen uit Midwoud kon tegen deze routine niet op. Nu deze ploeg ook Rein de Wit, oud-internationaal, ook is kwijt geraakt, is de ploeg gedegradeerd tot een middelmatige formatie. HVS had dan ook geen enkele moeite en zonder zich overdreven in te spannen werd het met 15-7, 14-16, 15-9 en 15-3 een 3-1 overwin ning. Tot slot trad ook de damesploeg van Allides aan. Tegenstandster was Amster- dam/Boemerang 3, Allides behoefde geenszins tot de bodem te gaan, want het spel van de Amsterdamse dames was van slecht gehalte. Na een behoorlijke opening van Allides (eerste set 15-5) zakte de wed strijd weg, ook al omdat Allides de concen tratie niet kon vasthouden. Via 15-13 in de tweede set en 15-5 in de derde periode werd het 3-0 voor Allides. Het wordt hoog tijd dat uw slaapkamer ontwaakt dat kan nu door Olga s Rijke Slapen De unieke koUektie springboxen. hoofdborden matrassen, spreien en gordijnen is een streling voor t oog en maakt van uw slaap kamer een leefkamer Welke stijl u ook prefereert Olga biedt u dé keus en u haalt het Rijke Slapen in huis De kwaliteit van alle Olga produkten is de onbetwiste top vanwege de gebruikte materialen de gekozen dessins en de vormgeving Betrek uw slaapkamer optimaal in uw dagelijks leven, geef het de smaak die het verdient Bij de dames incasseerde Haarlem Car dinals het tweede verlies. Dit keer was stadgenote GratamaDSS te sterk. In dit overigens matige duel stond de DSS-over- winning bij de rust reeds vast. Dankzij voornamelijk Sonja Schirrmann (2-9) (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. In de kantine van Nelissen heeft Tetramin Nicols zaterdagmiddag een druk bezochte kampioensreceptie gehouden. Onder de vele belangstellenden bevond zich ondermeer wethouder Voskuilen die in zijn speech naast het eerste team, dat dit seizoen landskampioen werd en ook de KNBSB-beker veroverde, ook nadrukke lijk de jeugd betrok. De junioren en adspiranten van Nicols behaalden namelijk eveneens de landstitel, hetgeen er volgens de wethouder op wees, dat Nicols inmiddels is uitgegroeid tot een complete club. Namens het bestuur van de KNBSB sprak secretaris Theo Vleeshouwer, terwijl het district vertegenwoordigd was door voorzitter Wim Beukenkamp. Wim Oosterhof van Kinheim sprak namens alle hoofdklasseverenigingen. Tijdens de receptie werd ook de overleden Kinheim-speler Frank Lewis herdacht. De wethouder voor sport P. W. Voskuilen feliciteert de voorzitter van Tetramin Nicols Rein Kutsch Lojenga met de prestaties, die zijn club in het voorbije seizoen heeft geleverd. Remise van Piet Beliën bracht daar geen wijziging in, het werd zelfs nog triester door een nederlaag van Jeroen Sterel te gen Toine Brouwers. Nadat de jonge Heemstedenaar z’n openingsnadeel had weggewerkt, zette hij opnieuw minder sterk voort en kwam in een kansloos eind spel terecht De score kreeg tenslotte toch nog een draaglijker aanzien door knappe overwinningen van Henk Beliën en Huib van der Vossen, waarna er aan de 12-8 eindstand niets meer veranderd kon worden. petitie weer van start gegaan. Na alle moeilijkheden rondom het afkeuren van de Beyneshal zijn daar nu drie hoofdvel den aangelegd, die aan alle eisen voldoen. De verenigingen hebben daar dankbaar van geprofiteerd, want nu worden alle wedstrijden in nationaal verband op de zaterdagmiddag gespeeld. Een belangrijk gevolg is, en dat bleek zaterdag al, dat de publieke belangstelling veel groter wordt. F- K

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19