agenda verrast Directeur Den Duik bijzonder ft/ Zeewijk raakt fontein kwijt Damiate Pers Verbouwing Felisenum vergt extra uitgave Film bij KIC I Gemeentebestuur verrekent zich IJmuider Courant GEEN VRIJKOMENDE RUIMTE DOOR BEDDENVERMINDERING VERWACHT z Bij aanhouding oud-Nederlands vissersschip z PvdA spreekt zich opnieuw uit voor bouw Velserbroek Veel overtredingen op verlengde Jan Ligthartstraat AUTODIEFSTAL GING NIET DOOR C( Vi O| Blikseminslag in Heemskerk MAANDAG 4 19 7 7 IJMOND OKTOBER 3 IV Velsen-IJmuiden Heemskerk In en om Haarlem Sub-regio's ALLEENSTAANDEN EN BUITENLANDERS STUWEN PROGNOSE WONINGBEHOEFTE OP Bereikbaarheid Wijk aan Zee 11 1 we bei zaï ve' I’ Pla (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De ziekenhuizen in Kennemerland hebben elkaar gevonden in een beleidsplan. Daarin wordt aangegeven hoe er in de komende tijd moet worden samengewerkt, waarbij bepaald geen totale fusie wordt beijverd. Wel heeft men zich in principe bereid verklaard een aantal bevoegdheden in te leveren als het plan een uitwerking zal vinden. Een van de eerste dingen die er nu moeten gebeuren is het tot stand laten komen van een nieuw bestuur, van de SSKZ, de Stichting Samenwerkende Kennemer Ziekenhuizen. Hierin zullen niet alleen de ziekenhuizen zijn vertegenwoordigd, maar ook „onafhankelijken” die wel betrokken zijn bij de gezondheidszorg. Dat bestuur, waarin ook het cliëntenbelang zal worden vertegenwoordigd, zal duidelijker omschre ven bevoegdheden verkrijgen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Wanneer het provinciebestuur van Noord-Holland er niet in slaagt om nog voor dertigduizend woningen een plekje te vinden, dan zullen tussen nu en 1990 een slordige 96.000 mensen buiten de provincie woonruimte moeten zoeken. Noch in de vastliggende bestemmingsplannen, noch in de door gedeputeerde staten voorgestel de extra bouwplaatsen (onder meer in de Haarlemmermeer), noch in Almere of Lelystad zal er voor hen ruimte zijn. Aan de hand van de meest recente gegevens hebben de provinciale planologen dit becijferd en neergeled in de gisteren gepubliceerde woningbouwnota. Velsen-Noord Beverwijk Samenwerking van ziekenhuizen Kennemerland wordt hechter Wil- met Freek de 19 en 21.15 u Buiten NORON moeten nog 96.000 mensen -.7 MS. 0,70 141,50 SE’ ■i Inmiddels doemt er al een wolkje op aan de samenwerkingshorizon. De Pro vinciale Raad voor de Volksgezondheid heeft zich namelijk uitgesproken voor een regio-afbakening die heel anders is dan die van de SSKZ. De ziekenhuizen zitten in een stichting die tot en met Heemskerk komt, terwijl de Provinciale Raad er meer voor voelt aan te sluiten bij de gewestvorming. Dat is een aanmerkelijk beperkter gebied. Belangrijk onderdeel van het beleids plan van de SSKZ is natuurlijk de overca paciteit waar de laatste tijd al zo veel over te doen is geweest. De ziekenhuizen vinden de vier promille-norm (vier ziekenhuizen per duizend inwoners) een aanvaardbaar uitgangspunt. Maar, zo zeggen zij, je mag zoiets niet tot een saneringsnorm verhef fen. Bovendien is er stevige kritiek op de manier waarop het College voor Zieken huisvoorzieningen aan het rekenen is ge weest. Het bureau van dit college kwam met de geruchtmakende oplossing een aantal ziekenhuizen te sluiten, omdat er veel te veel ziekenhuisbedden zouden zijn. Drie Noordhollandse gewesten van deze partij waren zaterdag in Haarlem bijeen om het rapport van de PvdA-werkgroep over de NORON (Nota over de ruimtelijke ontwikkelingen in Noord-Holland) te be spreken. die aanvechtbare cijfers tot sluiting van ziekenhuizen over te gaan. De ziekenhuizen hebben een andere re denering. Zij gaan ervan uit dat de zieken huizen zo goed mogelijk verspreid moeten zijn om ze voor iedereen bereikbaar te houden. Daarmee kan dan een goede aan sluiting op de voorzieningen in de eerste lijn (zoals huisarts, tandarts, wijkverple ging) worden bereikt. Nu hoeft natuurlijk niet elk ziekenhuis even uitgebreid te zijn. Wel zal elk ziekenhuis een aantal basis functies moeten hebben, die nauwkeurig worden omschreven. Bovendien moeten er dan in de regio een of meer centrum- ziekenhuizen zijn. Dit kan dan weer ande re voorzieningen bieden. Dat kunnen func ties zijn waarvoor in elk van de basis ziekenhuizen te weinig patiënten komen, zodat de specialisten niet genoeg ervaring kunnen krijgen. Of de functies vereisen hoogwaardige arbeidskrachten en die zijn duur en schaars. Of de functies vergen hoge kosten bij investering en exploitatie. In al die gevallen, zo stelt de SSKZ, is het beter de functies in een centrumzieken- huis te laten uitvoeren. Alle ziekenhuizen en dus ook alle patiënten kunnen er dan gebruik van maken zonder dat de kosten de pan uitrijzen. Natuurlijk kan het ook best, dat een centrumfunctie in een basis ziekenhuis wordt uitgeoefend en daarvoor verwijst men dan naar het brandwonden centrum in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk. Het zou onzin zijn dat centrum naar elders over te plaatsen. te verduidelijken. Om een „cijferoorlog” te voorkomen, waarbij oeverloos wordt heen en weer gepraat over de interpretatie van de gegevens, worden in de woningbouwno- (Vervolg van pagina 1) Omstreeks twee uur ’s nachts zou perso neel van de gemeentepolitie uit Velsen, de douanerecherche uit Amsterdam en de Rijkspolitie te water zich aan boord van het schip hebben begeven Nadat de politie de partij smokkelwaar had gevonden ta heel duidelijk de uitgangspunten uit de doeken gedaan. Terwijl de mannen, in leeftijd variërend van 18 tot 21 jaar, bezig waren de contact- draden door te verbinden werden ze door de politie op heterdaad betrapt. Een brom fiets die terzijde van het voertuig stond bleek even tevoren te zijn gestolen' in de Radarstraat. Na verhoor op het politiebu reau werd het drietal zaterdagochtend huiswaarts gezonden. IJMUIDEN. Drie inwoners van Be verwijk werden in de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks één uur gestoord bij hun pogingen om een auto te stelen op de Plane ten weg. Aanleiding tot deze wijziging van straat- decoratie heeft het gemeentebestuur ge vonden in het feit dat de bassins regelma tig vol liggen met stenen, flessen en stuk ken plastic. In de bassins spelende kinde ren kunnen daardoor verwondingen oplo pen. Door het afval dat op de bodem wordt aangetroffen raakt ook de zuigkorf van de pompinstallatie regelmatig verstopt. Een ander euvel is dat het opspuitende water door de wind steeds ver buiten de bassins waait. DIRECTIE: Damiate Pers b.v Mr. H. C. van der Mije Klopt niets van, vindt de SSKZ. Want men heeft zich bediend van prognoses over de bevolkingscijfers, die een aantal jaren ge leden waren opgesteld. Inmiddels wordt er heel anders over gedacht. Daarom zou het de SSKZ veel te ver gaan om op basis van Op enkele punten wijken die uitgangs punten van de planologische cijferaars belangrijk af van die in eerdere prognoses. In de eerste plaats is rekening gehouden met de tegenwoordige vraag naar woon ruimte voor achttien- en negentienjarigen en voor alleenstaanden en tweepersoons huishoudens. Een zeer belangrijk deel van de extra geraamde woningbehoefte van 15.000 (boven de in NORON genoemde cijfers) komt hieruit voort. Gezien de leef tijdsopbouw in de groeikernen van het noordelijke deel van de provincie, zal de woningbehoefte vooral in die contreien sterk toenemen. Daarnaast houden de planologen in hun nieuwste becijferingen rekening met een aanzienlijk aantal buitenlanders dat in Noord-Holland woonruimte nodig heeft. Totnogtoe waren ze er steeds vanuit ge gaan dat de stroom van gastarbeiders langzaam maar zeker tot nul zou afnemen, maar in de praktijk blijkt dat niet uit te komen. Eerder is sprake van een stabilisa tie van die stroom. Buitenlandse arbeiders laten hun gezinnen overkomen en willen in de provincie woonruimte hebben. Alleen al voor deze categorie rekent de PPD op een aantal van bijna 17.000 woningen. De planologen hebben bewust de verhui zing van Noordhollanders naar andere provincies buiten beschouwing gelaten. Immers, zo verklaarden zij gisteren: die migratie wordt voor het merendeel veroor zaakt door het gebrek aan geschikte woon ruimte in de provincie en is geen op zich staand gegeven. De mogelijke migratie is „zichtbaar” gemaakt in het verwacht te kort van dertigduizend huizen ofwel woon ruimte voor 96.000 mensen. Aan het pro vinciaal bestuur is de taak om te beslissen of voor dpze mensen in Noord-Holland wordt gebouwd (en zo ja: waar), of dat het woonruimteprobleem voor een deel wordt afgewenteld op de andere provincies. DIVERSEN Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Ma. alle leeftijden 19-21 uur. Di. 14.30-17,30 uur. HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning De lope brac ging pink mee: der VELSEN. De raadscommissie voor openbare werken en milieubeheer buigt zich in haar vergadering van donderdag 6 oktober over een voorstel van B. en W. om een aanvullend krediet ter beschikking te stellen voor de inrichting van een schei kundelokaal van het gymnasium Felise- num. Het gaat daarbij om een bedrag van bijna 90.000. IJ grai dez< Haa een ret- H buu stra ach Sch W ners voo: voo ceni op te c Wei din; V enk woi voo von schi D zo s sch< wil ziek von bint mis ond sieh vasl van en Die avoi V, dier jeuj aan voo: jes gec< bliji zakt kinj een het gen curr B. en W. betreuren de begane vergissing. De fout behoeft echter niet tot vertraging in de totstandkoming van de beoogde faci liteiten te leiden. De uitvoering van de werkzaamheden zal namelijk hoofdzake lijk tijdens de vakanties kunnen plaats hebben. Dat betekent dat met de verbou wing van het practicumlokaal pas eind 1977, in de Kerstvakantie, zal worden be gonnen. De raadscommissie zal zich voorts moe ten uitspreken over het plan om twee klok jes aan te brengen in de toren van Beec- kestijn. Hiermee is een bedrag gemoeid van 4400. Met de installatie van de klok ken is de restauratie van Beeckestijn be kroond. Want hoewel het herstelwerk al enige tijd geleden werd voltooid, ontbrak er nog altijd een klok in de toren. In vroeger tijden hebben in deze toren twee klokjes gehangen. En omdat de gemeente ernaar streeft het landgoed Beeckestijn zoveel mogelijk in zijn oorspronkelijke staat terug te brengen, zijn nu twee antieke exemplaren bestemd voor de toren. De beste wordt voorzien van een luidmecha- HAARLEM. Vertegenwoordigers van de afdelingen Haarlem en Velsen van de Partij van de Arbeid hebben zich zater dag tijdens een gewestelijke vergadering opnieuw uitgesproken voor bebouwing van de Velserbroekpolder. Een motie van deze strekking, waarin tevens de PvdA- fractie van Provinciale Staten wordt ge vraagd alles wat mogelijk is te doen om de bouwplannen te realiseren, werd met grote meerderheid van stemmen aange nomen. IJMUIDEN. Het gemeentebestuur overweegt om de fontein op het Zeewijk- plein buiten gebruik te stellen. Men wil de bassins als bloembakken gaan inrichten. Excursie huisvrouwen. Voor de le den der afdeling Santpoort van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen wordt donderdag 13 oktober een excursie gehouden naar het kasteel De Haar in Haarzuilens en het Muiderslot. BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, IJmuiden tel. redactie. 02550 - 15389 na kantoortijd: 02208 - 3577 tel. adm. en adr02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 ADVERTENTIES: telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN - bij vooruitbetaling - 13,90 40,- 53,- 157,30 203,- per maand per kwartaal per post per jaar per post losse nummers buitenland per kwartaal BEZORGKLACHTEN maandag t/m vrijdag van 18.30-19 00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem tel. 023 - 31 90 53 onderdak in provincie nisme, de andere heeft uitsluitend een de coratieve functie. Als agendapunt van de raadsvergade ring is ook opgevoerd de verkeerslichten regeling nabij de Velserweg en Wijker- straatweg in Velsen-Noord. In het kader van het bestemmingsplan Santpoort-Zuid moet een voorbereidingsbeslult worden genomen voor de bouw van etagewonin- gen aan de Van Dalenlaan. De vergadering van de raadscommissie begint donderdag om half acht ’s avonds en wordt gehouden in het stadhuis van Velsen. Op basis van die uitgangspunten is men tot een indeling van sub-regio’s binnen Kennemerland gekomen. Vier van die sub- regio’s worden onderscheiden. De eerste is het gebied boven het Noordzeekanaal met de gemeenten Velsen, Beverwijk, Heems kerk, Uitgeest en Castricum. Daar wonen ongeveer 100.000 mensen die terecht kun nen in het St. Jozefziekenhuis in Heems kerk en het Rode Kruisziekenhuis in Be verwijk. Deze beide ziekenhuizen zullen nauw moeten samenwerken, vooral bij het aantrekken van specialiteiten en het reali seren van voorzieningen. De tweede subregio is het gebied van de gemeente Velsen ten zuiden van het Noordzeekanaal. Daar zijn ruim 56.000 in woners aangewezen op het Zeewegzieken- huis. Het Haarlemse ziekenhuis St. Johan nes de Deo verzorgt subregio drie: Haar- lem-Noord en een stuk van Bloemendaal met in totaal ongeveer 64.000 mensen. Blijft over Haarlem Zuid, de rest van Bloemendaal en de zuide lijke gemeenten van Kennemerland. Daar voor functioneren drie ziekenhuizen: het Diaconessenhuis, Het Elisabeth Gasthuis en de Mariastichting. Bij elkaar verzorgen deze ruim 233.000 mensen. De drie zieken huizen voeren thans besprekingen om zeer nauw met elkaar te gaan samenwerken. Het zijn ook deze drie gezamenlijk die als centrumziekenhuis zullen gaan functio neren. Een aparte plaats neemt het Marine Hos pitaal in Bloemendaal in. Voor de SSKZ is dat ziekenhuis eigenlijk helemaal niet no dig. Maar zolang de minister van Defensie vindt dat het een taak heeft zal het worden geaccepteerd door de overige ziekenhui zen. Het revalidatiecentrum Heliomare in Wijk aan Zee dat te kennen heeft gegeven ook tot de SSKZ te zullen toetreden) oefent een bijzondere functie uit: die van de reva lidatie. Dat is een zogenaamde ondersteu nende functie waarvan alle ziekenhuizen gebruik kunnen maken. Dat is natuurlijk erg leuk bedacht, maar hoe zit het nu met de bedden die er te veel zouden zijn? Het College voor Ziekenhuis voorzieningen gaat er immers vanuit dat er ruimte zal vrijkomen die bijvoor beeld voor de opvang van geestelijk ge stoorde bejaarden zou kunnen dienen. Volgens de SSKZ moet men zich daar niet al te veel van voorstellen. In de eerste plaats vinden de ziekenhuizen, dat er niet moet worden uitgegaan van een gemiddel de bedbezetting van negentig percent. Dat is te hoog, onder meer door seizoenschom- melingen en de lage bezettingsgraad in de weekeinden, is 85 percent veel reeëler. Een ander belangrijk punt is dat het ver minderen van het aantal bedden niet auto matisch betekent, dat er een groot stuk ziekenhuis leeg komt te staan. In de nieuwe ziekenhuizen (en dat zijn de zieken huizen die met sluiting worden bedreigd) is maar ongeveer een kwart tot een derde deel in beslag genomen door de verpleeg- afdelingen. Gaat men er vanuit dat de (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De automobilisten blijken zich nog niet zo goed te houden aan de verkeersregels op het nieuwe wegge deelte van de Jan Ligthartstraat. Op de eerste dag van de opening leidde dit al tot enkele aanrijdingen met materiële schade. Zaterdag hield de politie een snelheids controle. Er werden zeven processen-ver- baal opgemaakt tegen overtreders van de maximumsnelheid. Driemaal reed men door rood licht. ■ü- Almere in aanbouw. In 2000 zal er een kwart miljoen mensen wonen. Toch zullen er te weinig huizen staan om aan de wo ningbehoefte van Noord Holland te kun nen voldoen. VELSEN-NOORD. De handbalafde- ling van de sportvereniging KIC in Velsen- Noord geeft donderdag 6 oktober voor meisjes-pupillen, jongens-pupillen en meisjes-welpen een filmavond in de eigen kantine op het sportpark Rooswijk. Deze avond begint om 19.00 uur. In verband met de vroeg invallende duisternis wordt ou ders verzocht hun kinderen omstreeks 20.30 uur weer op te halen. beddencapaciteit met een derde moet wor den teruggebracht, dan levert dat maar tien procent ruimte van het totale zieken huis op. En die ruimte heeft men zelf dringend nodig. Bijna alle ziekenhuizen kampen met een groot gebrek aan ruimte voor de poliklinieken die volgens de plannen nog meer patiënten te verwerken zullen krijgen dan nu al het geval is. Dat is immers de bedoeling: de patiënt niet meer in het ziekenhuisbed, maar onder behan deling in de polikliniek. Dat houdt in dat er nog meer ruimte nodig zal zijn, ook om de patiënten bijvoorbeeld een tijd te kunnen laten rusten na een inspannend onderzoek. Nu vormen die poliklinieken nog een probleem apart. Want de overheid zegt wel dat er meer gebruik van moet worden gemaakt, maar stumuleert dat niet. De gelden die een ziekenhuis nu krijgt uitge keerd worden gebaseerd op de bezetting van het aantal bedden. Dr. J. van Mansvelt van het Elisabeth Gasthuis heeft al vaker opgemerkt dat nog verdere verlaging van de verpleegduur (waarnaar wel wordt ge streefd en dat ook wordt bereikt) in feite het graven van het eigen financiële graf betekent. De samenwerking die door de ziekenhui zen verder zal worden uitgewerkt (als de overheid akkoord kan gaan met de uit gangspunten) zal in eerste instantie de benoeming van specialisten en het doen van investeringen betreffen. Dat betekent dat de ziekenhuizen gezamenlijk gaan be kijken welke specialisten waar moeten ko men. En datzelfde geldt als er moet wor den geïnvesteerd in medische voor zieningen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Tot tweemaal toe is zaterdag de bliksem ingeslagen in panden aan de Elbestraat. In de percelen 71 en 55 werd de elektrische installatie vernield maar er brak geen brand uit. De stormschade bleef dit weekend in Heemskerk beperkt tot wat kapotte ruiten, afgewaaide takken en dergelijke onge makken. werd de zevenkoppige bemanning, waar van men de identiteit (nog) niet heeft wil len vrijgeven, gearresteerd. Het schip wordt overgebracht naar Amsterdam waar het veilig werd opgeborgen in het entrepotdok aan de Zeeburgerkade. Er zijn duidelijke aanwijzingen dat het smokkelschip zou varen voor een interna tionale organisatie. De Helena heeft tot de oliecrisis in 1974 deel uitgemaakt van de Schevenlngse vissersvloot. Het bijna 43 meter lange en 283 ton metende schip is een logger die als de Sch 196 stond geregi streerd als eigendom van rederij Jack den Duik in Scheveningen. Directeur D. A. den Duik vertelde desge vraagd dat zijn rederij het schip in 1955 had laten bouwen. Na de oliecrisis in 1974 werd het uit de vaart genomen en gesa neerd. In december van het vorig jaar meldde zich een Engelssprekende koper van Zwitserse nationaliteit die belangstel ling toonde voor het vaartuig. Nadat de transactie was afgesloten kwamen er aan boord een aantal mannen van uiteenlopen de nationaliteit die het schip opknapten en in gereedheid brachten voor een nieuwe bestemming. Het zou voor een Amerikaan se duikmaatschappij werkzaamheden gaap verrichten in de Caribische Zee. Daartoe zou zelfs een decompressiekamer in het schip zijn geïnstalleerd. In mei van dit jaar vertrok het schip met de mannen die het in gereedheid hadden gebracht. Onder hen bevonden zich Amerikanen die vertelden in Vietnam te hebben gediend. De heer Den Duik toonde zich bijzonder verrast over de wijze waarop zijn voorma lige „Helena” nu in het nieuws is gekomen. De koper had op hem een uiterst betrouw bare indruk gemaakt. De bemanning was dag en nacht in touw geweest om het schip reisklaar te maken. „Als ik van deze be stemming enig vermoeden had gehad, had ik het schip zeker niet van de hand ge daan”, aldus de heer Den Duik. I SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonplein) ma en di. 20.15 u. Neerlands Hoop: „Interieur” met Freek de Jong en Bram Vermeuelen. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u „Soldaat van Oranje”, 16 j. Frans Hals (Frans Halsplein) „De man van Okinawa", 16 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.: „Verdwenen in de Bermuda driehoek”, 12 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.30 u „Mada me Claude", 16 j. Roxy (KI Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u „The Shootist”, 12 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.30 u „The man who fell to earth”, 16 j.; di. 19 en 21.30 u. „Slapshot”, 16 j. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u „Porno- pret”, 16 j. Het geraamde tekort aan woningen is beduidend hoger dan in vorige prognoses, waarop onder meer de Nota Ruimtelijke Ontwikkeling Noord-Holland (NORON) was gebaseerd. De groei van de vraag naar woonruimte voor alleenstaanden en sa menwonenden en de niet afnemende stroom buitenlandse werknemers zijn daarvan de belangrijkste oorzaken. Overi gens kan de toon van het nieuwe rapport niet somber worden genoemd. Optimis tisch stellen de planologen vast dat, ook al zullen de 96.000 woningzoekenden niet in Noord-Holland terecht kunnen, toch al voor een deel wordt voldaan aan de op dracht die minister Gruijters de provincie in zijn verstedelijkingsnota heeft toege dacht: het terugdringen van de trek vanuit de randstad. Dankzij de extra bouwactivi teiten die Noord-Holland in het kader van de Noron wil ondernemen, wordt de leeg loop al in gunstige zin omgebogen. Bij een voortzetting van de huidige tendens zou het aantal „emigranten” op 120.000 uit komen. Directeur A. J. Flach van de Provinciale Planologische Dienst (PPD) benadrukte vrijdag tijdens een persconferentie over de nota, dat deze als een zuiver ambtelijk stuk moet worden beschouwd. Beleidsaan bevelingen worden er niet in gedaan, dat is een kwestie waar gedeputeerde en provin ciale staten zich mee bezig moeten houden. Doel van het rapport is wel onder meer, de cijfermatige onderhouw van de NORON Eerder had de raad al een krediet van drie ton verleend voor het treffen van diverse voorzieningen ten behoeve van het gymnasium. Door een foute interpretatie van de begroting is een te laag bedrag uitgetrokken voor de bouwkundige aan passing van het practicumlokaal voor scheikunde. De extra uitgave van 90 mille wordt niet gedekt door de rijksvergoeding voor de kosten van stichting en inrichting van het schoolgebouw. Desondanks wil het college de verbouwing door laten gaan omdat een goedkopere oplossing geen de finitieve uitkomst biedt. „Een goedkope uitvoering nu, zal als gevolg van de veran derde exameneisen leiden tot een tweecle verbouwing in de toekomst”, aldus ver wacht het college. Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Di. alle leeftijden 19-21.30 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Ma. 19 en 21.15 uur „The Heretic”, 19.30 uur „Twee door het dolle heen”. Luxor Theater, Breestraat. Ma. 20 uur „Sol daat van Oranje”. DIVERSEN Sportfondsenbad, Kuikensweg. Buitenbad ge opend van 10-21 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat ma. volw. en jeugd 19-21 uur. Di. volw. en jeugd 14-17.30 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000 Het Zwanennest, Dommelsingel. Ma. 20 uur verg, opvangteams, Z-Amerikaanse vluchte lingen. Onder de Hanebalken, Peperstraat. Di. 20 uur filmwedstrijd „Ijmond Dubel Acht". BIOSCOPEN City, maandag 20 uur „Soldaat van Oranje TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 17e- eeuwse stijlkamers, di. t.m. za. van 10-12 en 14-17 uur. Noordelijk Koetshuis: Expositie Ina Bakker en Her Comis (keramiek) en Tineke van Deenen (wandkleden). Open: dinsdag tot en met zondag 14 tot 17 uur. Stadhuis: Bezichtiging op werkdagen van 10- 12 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400 Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Maandag van 14.30-17.30 uur. Bibliotheek Zeewijkplein, Plein 1945. Maan dag 14.30-17.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, lemsbeekweg. Maandag 15.30-17.30 uur. Sociaal Advies Bureau: maandag 9-10 uur „De Luchte”, Lodewijk van Deyssellaan, Driehuis; 11-12 uur Trompstraat 210, IJmuiden: 2-3 uur Kerkplein 1, Velsen-Zuid; 4-5 uur Schiplaan 2A, IJmuiden. Buurthuis „De Brulboei”: maandag 19-20.30 uur bromfietsclub. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk- plein 62. Maandag t.m. vrijdag 10-12 uur en 14-17 uur recreatieruimte geopend. Interkerkelijke Stichting Gezinsverzorging hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Veiser - duinweg 52, IJmuiden, ma. t.e.m. vrij. 9-10 u. Tel. 02550-11830 en 22169. Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting, spreekuur maandag- en donderdagochtend van 10-12 uur. Willebrordstraat 102, IJmuiden. Tel. 10715. Velserbad. dinsdag gemengd zwemmen 7-8 uur, damesles 8.50-9.20 uur, bejaarden 9.20-10.05 uur, gemengd zwemmen 12.10-13.10, 16.00-17.15 en 20-21.30 uur. Instruetiebad Zeewijk, dinsdag dames 9-9.30 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”. Open: woens dagmiddag en zaterdag de gehele dag. BIOSCOPEN Cinema Marquètte, Ruysdaelstraat Ma. 20 uur „De twaalf veroordeelden.” DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Ma. alle leef tijden 19-21 uur, di. jeugd 15.30-17.30 uur. Bene luxlaan: volwassenen 14-17.30 u. en 19-21 u. Jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u. Di. volwassenen 14- 15.30 u. en 19-21 u. Jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u Zwembad De Waterakkers, Kerkweg. Buiten bad geopend van 7-20 uur. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 4