Johnny Griffin en Wandelsportvereniging bestaat 15 jaar DE ZWERVERS” EENZAAM AAN KOP Art Taylor treden Goed liedjes-programma politienieuws ongelukkig gepresenteerd Slechte vangst burgerlijke stand op in Jansheeren „Animo” ’t Karpertje ói wferz. Rommelmarkt OVERLEED FIETSTER WERD ONWEL EN kk1» 1 7 LENNY KUHR OP THEATERTOER Beverwijk Auto in sloot DE VRIJHEID Grote ravage na botsing tegen lantarenpaal O- W VELSEN-IJMUIDEN 19 7 7 OKTOBER MAANDAG 3 6 O rant! Mm (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De wandel sportvereniging „De Zwervers” kuiert dezer dagen welgemoed in de richting van het 15-jarig be staan, dat vrijdag 7 oktober met een receptie en een feestavond in De Nieuwe Slof wordt gevierd. W W/ W ,-x. gF Vp w itöra WW i (WW fi F W w 0F MM /Dick Vennik kwartet, waarmee drie LP’s Heemskerk. JTel. 33950. De wandelsportvereniging De Zwer- (Van een onzer verslaggeefsters) JAN BAART IM Rook Doordat de zinksmeltmolen te vroeg was aangeslagen, kwam vanmor gen een bedrijfspand aan de Brink in Beverwijk vol rook te staan. De brand weer behoefde niet in te grijpen. Opgesloten Een 2-jarig knaapje uit Beverwijk heeft zaterdagavond enkele uren opgesloten gezeten in de speelgoed zaak Bobo in winkelcentrum „De Bever". Het jochie is waarschijnlijk, terwijl de eigenaar van de winkel bezig was zijn zaak af te sluiten, samen met zijn hond naar binnen geslopen en in een hoekje wegge- kropén. Al spelend werd hij daar door een voorbijganger opgemerkt. Zij ouders had den intussen de politie al van zijn vermis sing in kennis gesteld, zodat het gezin kort daarop herenigd kon worden. Om geld bijeen te brengen voor de jubi leumviering en een dan uit te voeren bij zonder concert, hield het opera- en operet- tekoor „Animo” zaterdag een rommel markt in de voormalige garage op de hoek van Zeestraat en Dr. Schuijtstraat. Al eerder werd een kledingbeurs gehouden. Er bestond ook nu weer veel animo voor de handel van „Animo”. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Waarschijnlijk door dat de 22-jarige, uit Velsen-Noord afkom stige bestuurder aan de knoppen van de autoradio zat te draaien, raakte zijn auto zondagmorgen vroeg op de Julianaweg in Wijk aan Zee uit de koers en botste in volle vaart tegen een lantarenpaal. vers kreeg door de werkzaamheden van Berghuis in de Oude Slof aan het Raam- veld al gauw een enorm clubhuis, waar heel wat initiatieven op naam van De Zwervers kwamen te staan. Diefstal Van een erf aan de Zwaanstraat in Wijk aan Zee is een bielzen tafel ter waarde van 800 ontvreemd. Steeds maar weer stond men klaar om de handen uit de mouwen te steken”, vertelt Cees Berghuis trots. Nu hij als beheerder in De Nieuwe Slof optreedt, is de actieve kern van De Zwervers aan een wat rusti ger leven begonnen en juist ook daarom vindt Berghuis een compliment aan het adres van die Beverwijkers wel op z’n plaats. Drankcontrole Tijdens een alco holcontrole zijn vrijdagnacht door de poli tie Beverwijk 126 voertuigen gecontro leerd. Twee automobilisten kregen een be keuring omdat hun papieren niet irï orde waren, terwijl in één geval een rijverbod werd opgelegd. „Vele leden hebben ons geweldig ge holpen om die oude Slof op te knappen. BEVERWIJK. Na een periode van stilte in de artistieke carrière van zange res Lenny Kuhr, is zij voor het seizoen 77- 78 een nieuwe „theatertoer” door het land begonnen. Vrijdagavond deed de zangeres Huize Scheybeeck aan met dit kersverse programma. Lenny Kuhr, bekend geworden door een overwinning op het Eurovisie-songfesti- val, werd in de wereld van het lichte lied steeds aangemerkt als een onmiskenbare persoonlijkheid, door het herkenbare ge luid, de uitbundige voordracht, zelfge schreven liedjes en aanvankelijk ook ei genzinnig gekozen haardracht en kleding. Na haar tijdelijke afwezigheid kondigde zij aan terug te komen met nieuw en zorg vuldig gekozen repertoire. Het in Schey beeck gepresenteerde liedjesprogramma, voornamelijk door anderen geschreven, was ook van goed gehalte, maar de presen- Tenor-saxofonist Johnny Griffin (zie fo to) maakte op z’n zestiende al deel uit van het orkest van Lionel Hampton. Daarna bouwde hij zich een reputatie op in z’n geboorte-stad Chicago. Aan het einde der vijftiger jaren speelde hij geruime tijd bij Art Blakey en Thelonious Monk waardoor hij een grote bekendheid verwierf. Griffin is een der beste hard-bop tenoren uit de jazzhistorie. Hij maakte vele platen o.m. met Art Blakey, Monk, Wes Montgomery en met eigen groepen. Art Taylor kreeg z’n eerste engagement als prof bij Howard McGhee. In de vijfti ger en zestiger jaren speelde hij bij Cole- tatie bleek hier en daar niet helemaal geslaagd. De bezoekers, zo’n dertig personen, die het theaterzaaltje binnenkwamen, werden geconfronteerd met een complete professi onele geluidsinstallatie. Afgezien van en kele geslaagde echo-effecten, was de ge- luidsversterking echter volkomen overbo dig. Ook niet helemaal overtuigend was de bestudeerde indruk die Lenny Kuhr zélf soms wekte. Het spontane gedrag van „vroeger” werd af en toe verdrongen door' een aangeleerde voordracht. Een aantal overdreven armbewegingen, vooral voor het kleine zaaltje te theatraal, deden geen recht aan de meestal intiem-klinkende liedjes. Het wekte de indruk dat Lenny Kuhr, uit onzekerheid omtrent haar „co- me-back”, het helemaal te mooi wilde doen. Ontroerend van toon was het verhaal van de oudere artieste die voor de spiegel wegdroomt en haar vroegere successen memoreert. De roem was echter voor haar voorbij. Ook voorbij was de liefde voor de vrouw die haar ex-minnaar toezingt. „Hou Veel indruk maakte een vertolking, in de originele hebreeuwse taal, van een lied uit de tora, de joodse bijbel. maar van een ander, maar niet zoals -van mij. Kom niet aan die droom van mij”. Harde wind. Door de harde wind raakten vrijdagavond de afsluitbomen van de spoorwegovergang op de grens van Beverwijk en Velsen Noord uit balans. Dit bracht met zich mee, dat de bomen vrijwel voortdurend gesloten waren en de bel bleef rinkelen. De NS herstelde het euvel door de bomen met haken vast te zetten. Vrijdagavond reed zij met haar fiets over de Dr. Schuitstraat, toen ze ter hoogte van de Prins Bernhardlaan plotseling be gon te slingeren en ten val kwam. Waar schijnlijk is de vrouw onwel geworden en heeft het bewustzijn verloren. In coma werd zij opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis, van waaruit ze korte tijd later naar Leiden werd vervoerd. In de loop van diezelfde avond overleed de Beverwijkse. De automobilist liep ernstig oogletsel en een hersenschudding op, terwijl ook zijn passagier - een 26-jarige man uit Bever wijk - zwaar aan het gelaat gewond raakte. Beide mannen zijn in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. De auto moest met een kraanwagen worden weggesleept. Ook de PEN dien je nog in actie te komen, aangezien bij de klap de bedrading van de lantarenpaal bloot was komen te liggen waardoor in heel Wijk aan Zee de straat verlichting uitviel. ken. Maar wat eerst een leuk vrijetijds- verdrijf leek te worden, groeide lang zaam maar zeker uit tot een vereniging: ouders verrichtten wat administratief werk en gingen hamen met mevrouw Slotenmaker de kinderen begeleiden. „Een man van het eerste uur van Teun de Jong, onze penningmeester en een harde werker. Een verenïgingsman in hart en nieren”, vertelt Cees Berghuis, óók een Zwerver-man van het eerste uur. Na tien jaar lang de voorzittershamer te hebben gehanteerd gaf hij de leiding over aan Evert Vierhout, die de functie van voor zitter onlangs over droeg aan Jan van Oostindië. Los van de wat ongelukkige presentatie maakte het liedjesprogramma echter een behoorlijke indruk. Verantwoorde tek sten, sfeervolle composities en goede zang zorgden ervoor dat de avond positief uit viel. Het programma bevatte enkele oude nummers. Ga met me mee - Dans mon pays en Vivre, met verder voornamelijk nieuw Nederlands repertoire. Veel liefdes liedjes en vaak nostalgisch gekleurde teksten. Aan het eind van het programma kregen Lenny Kuhr en de leden van Zarabande, die ook solistisch aan bod waren geweest, een zeer royaal applaus. Het resultaat was een dubbele toegift. Na een plagerige inlei ding over een „splinternieuw” liedje kwam allereerst, toch nog onverwacht, De Trou badour. Met „Er is niet veel veranderd sinds die ene keer, jij misschien”, de slot woorden van een klein melancholiek liedje, beëindigde Lenny Kuhr vervolgens de Beverwijkse editie van haar theater toer. BEVERWIJK. Slecht weer en slechte vangsten waren de kenmerken van de 9e viswedstrijd van ’t Karpertje, zaterdag ge houden in het Noordhollands Kanaal bij Akersloot. De beste vangsten werden ge haald door T. Pardon met 3 meter 25 cm.; H. van Dessel 2 m. 8 cm. en C. Martens 1 m. en 54 cm. Zondag 9 oktober is de volgende wedstrijd. Vertrek om zes uur ’s morgens vanaf café Sport. Wandelen in georganiseerd verband zien velen nog als een kadaver-discipline, die de wandelaars graag accepteren, om dat zonder die strikte regels prestaties niet mogelijk zijn. Woordvoerder Cees Berghuis van „De Zwervers” vindt dat niet juist. Berghuis, tien jaar voorzitter geweest van de vereniging, wijst op de eerste bestaansjaren van De Zwervers, toen die discipline wel degelijk binnen de vereniging heerste compleet met wan- deljury, fluitjes en geüniformeerde kle dij. „Maar dat is er momenteel gelukkig niet meer bij. Nee, dat is voorgoed achter de rug. Je moet goed bedenken, dat de wandelsporten vroeger in feite jeugdbe wegingen waren. De mensen, die in vere nigingsverband wandelen, beleven nu veel meer plezier aan hun sport omdat die discipline nauwelijks meer bestaat”. „De Zwervers” is opgericht door me vrouw Slotenmaker, die met een paar kinderen van de Zeewijkschool en haar dochtertje lange wandeltochten ging ma- Zondagmiddag raakte een 57-jarige vrouw uit Amsterdam gewond bij een aan rijding op de hoek Laan der Nederlanden- Plesmanweg. De vrouw zat in de auto van een' 50-jarige Amsterdammer, die op de kruising de doorgang onvoldoende vrij liet voor een 34-jarige automobiliste uit Heemskerk. „De Zwervers” heeft trots alle stor men doorstaan en is momenteel de enige wandelsportvereniging in Beverwijk, die de jeugd en vele ouderen in staat stelt voor een habbekrats in georgani seerd verband de wandelsport te beoefe nen. Wie zich de jaarlijkse afvaardiging van „De Zwervers” naar de traditionele Nijmeegse vierdaagse herinnert en de onverschrokken deelname aan andere nationale wandelevenementen, kan niet anders dan tot de conclusie komen, dat „De Zwervers” leeft en supergezond het zestiende levensjaar ingaat, waarin de 120 leden ongetwijfeld opnieuw voor vele wandelsuccessen zorg zullen dragen. De beide Nederlandse musici die deel uit maken van het kwartet, bassist Koos Se- rierse en pianist Rein de Graaff (1936 en 1942) spelen samen in het Rein de Graaff- gemaakt werden. De Graaff is tevens op j platen te horen met JR Monterose, Leroy Williams, John Eardly en René Thomas Beiden begeleidden vele Amerikaanse so- listen waaronder Dexter Gordon, Art Far- mer, Sony Stitt en Clark Terry. De 27-jarige bestuurder, die een paar I glazen bier bleek te hebben gedronken, is met borstklachten ter observatie opgeno- men in het St. Jozef ziekenhuis. man Hawkins, Bud Powell en het quintet Z van Miles Davis, waarin John Coltrane tenor speelde. Hij maakte ontelbare platen met vrijwel alle bekende musici waaron- der Coltrane, Miles Davis en Sonny Rol lins. Hij is een drummer wiens stijl de invloed van z’n beide favorieten Max Roqch en Blakey laat horen. Kaartverkoop: Nutsspaarbank, Deutz- straat 4, Heemskerk. Tel. 33338, Reisbu reau Oosterom, Zeestraat, Beverwijk. Tel. 24438, Café Nijman, Kerkweg, Heems- T kerk, Secr. Prof, ten Doesschatestr. 55, GEBOREN: Eveline d.v. Van Nimwegen, D. en Van der Does, C. C. M.; Pauline A. M. d.v. Donker, J. H. en Meijer, M. H. L.; Inge d.v. Dijkman Dulkes, G. M. en Bol, H. W. M.; Pamela J. d.v. Van Daalen, P. Q. en Baars, P. A. M.; Mirjam d.v. Telleman, P. L. J. en Tuinenbreijer, A. J.; Eefke J. H. d.v. Paul, C F. L. en Faber, J. B.; Ramon z.v. Lorjé, R. A. en Lasker, S. ONDERTROUWD: Geijs, W. J en Wijte, C. M. M.; Hartman, J. F. en Kooiman, C. Th.; Olsthoorn, A. W. M. en Lagrand, Ch. M.; De Boer, C. P. C. en Laan, M.F. GEHUWD: Tesselaar, F. P. en Van Schagen, C. J. F.; Hoogvliet, C. J. en Dobber, M. W.; De Gelder, A. en Leuwener, A.; Bregonje, J. J. en Hagendoorn, M. A.; Selderbeek, A. en Werson, Y. H. A.; De Groot, B. en Van der Steeg, R. M. OVERLEDEN. Van der Meer, T.C. oud 54 jaar. Va Uit de wandelsportvereniging groeide ook een drumband, die eveneens onder de naam van De Zwervers een florerend bestaan leidt. De drumband bezit een eigen bestuur, dat geleid wordt door Theo Bleyendaal. De Zwervers, de enige wandelsportvereniging in Beverwijk - vijf andere zijn ter ziele gegaan - beschikt over een rijk geschakeerd verenigingsle ven. „Het ledental van onze vereniging blijft constant op 120 en dat bewijst toch wel dat we het met die leden best hebben getroffen. En zo lang de Beverwijkse avondvierdaagse nog altijd zo’n 1600 wandelaars trekt, zie ik voor de wandel sport in onze stad geen problemen rijzen”. HEEMSKERK. Schietvel^ „De Vrij heid" noteerde bij haar onderlinge kompe- titiewedstrijden, als de tien beste schutters deze keer: A. W. Schoehuis 92 pnt., H. v. Leen 90 pnt.; H. Tomas 89 pnt.; Q. M. Ryke 87 pnt.; F, A. Kok 86 pnt.; H. Kok 95 pnt.; F. Zwart 83 pnt.; J. W. Knynenburg 79 pnt.; J. M. Meijer 79 pnt. en P. C. Blom 78 pnt. Totaal 848 punten. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Zondagavond tegen half elf belandde een automobilist uit Hei- loo die van Assendelft naar Heemskerk reed over de Communicatieweg bij de bocht naai’ de spoorbaan met zijn auto in de sloot. De politie werd gewaarschuwd door het over de rijksweg rijdende I verkeer. d- Een foto uit 1964 van de groep van wandelsportvereniging „De Zwervers”, die deelnam aan de Airborne wandeltocht te Oosterbeek. Rechts Theo Bleyendaal, momenteel voorzitter van drumband „De Zwervers”. Voorts op de foto Ema van Luyn, Tinneke Wuis, Jeannie Zonneveld, Roel Berghuis, Nel van Dinter, Hennie Bleyedaal, Angelique Slotenmaker. BEVERWIJK. In het Academisch Ziekenhuis van Leiden is vrijdagavond de 24-jarige mevrouw C. J. S. Lohman- Aardenburg uit Beverwijk overleden. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Zaterdagavond 8 oktober om 9 uur presenteert de werk groep Jazz de hardbop-formatie van John ny Griffin en Art Taylor. De werkgroep is er terecht trots op dit klasse-kwartet te hebben gestrikt voor een optreden in de Jansheeren, want de jazzliefhebber zal ook nu weer kunnen genieten van een klasserijk programma. mB i jr o A .Xv,. F F - F j 1 4 t

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7