Vijftien spelers Al 300.000 toegezegd OPRICHTING VAN B.V 6 Duel tegen PEC moet worden overgespeeld Koersen in Hilversum NAC test Engelsman Sportkeuring in Heemskerk Schoolartsendienst komt als geroepen aangewezen voor trip hockeyers Coventry City Bobby Vosmaer mag vertrekken Manchester City verrast door Young stopt nu nog ondoorzichtelijk „VRIENDEN VOLENDAM” Damiate evenementen 7 oktober a.s. World Star Tennis g EÉ 4 t 25 SPORT 19 7 7 OKTOBER WOENSDAG MN Medewerking ne KENNEMER SPORTHAL te HAARLEM ft Deelnemers: i\ llie Nastase Adriano Panatta Jaime Fillol Louk Sanders Vitas Gerulaitis Tom Okker Mark Cox Bill Scanlon (Van onze sportredactie) Sheila Young Theodoor Doyer MVV feestte te vroeg vet 5k 4 MW-trainer George Knobel: „Je had wel stalen zenuwen in je lijf nodig om naar deze wedstrijd te kijken”. (ADVERTENTIE) I f z Kaartverkoop via de V.V.V.'s a f 17,50 per persoon. Ml.' d IJmuider Courant: Lange Nieuwstraat 427 (IJmuiden) flakon. if en Haarlems Dagblad: Ged. Oude Gracht 82 (Haarlem-Centrum) Soendaplem/Floresstraat (Haarlem Noord) Californiëplein 17 (Haarlem-Schalkwijk)' Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Zowel MW-coach George Knobel als PEC-trainer Frits Korbach achtte de uit slag juist. Korbach: „Het was allemaal niet daverend, maar je had wel stalen zenuwen nodig in je lijf om hiernaar te kijken”. Knobel was achteraf erg blij met het ge lijkspel. „We begonnen flink gehandicapt en ik was ongerust. Wij misten zowat het Beverwijkse Courant: Zeestraat 18 (Beverwijk) ook het feit, dat 80 percent van de aandeelhouders van buiten Volendam komt. „De meeste mensen komen uit Waterland en wijde omgeving. De Vo- lendammers kijken eerst de kat uit de boom. Als het goed gaat, komen ze wel”, merkt de heer Van der Linden wat sarcastisch op. Het bestuur van BV Vrienden van Volendam bestaat uit directeur W. Ligt- hart, secretaris Joep Limpurg en de commissarissen Hein Schilder, Klaas Karregat en Jan van der Linden. In de BV is verder een commissie opgeno men, die zich bezig houdt met het aan- en verkoopbeleid van spelers. Tot dus verre hebben de tientallen aandeelhou- De verlenging van tweemaal 15 minuten, waarbij veel spelers op hun tandvlees liepen, was in eerste instantie voor PEC- Zwolle, nadat Van Berlo in buitenspelposi- tie even tevoren had gescoord. Peter Ge rard stierf „duizend doden” in de Maas- In Heemskerk komen jaarlijks ongeveer 1600 personen .voor een medische keuring in aanmerking. Het merendeel van deze keuringen geschiedt via het bureau Bever wijk. Iedere dinsdagavond worden er in St. Jozef Ziekenhuis mensen door twee daartoe aangestelde artsen gekeurd. De voornaamste klacht van de verenigingen is dat de procedure te omslachtig is en te lang duurt. Ook wordt er gesteld, dat het bureau niet soepel functioneert en dat er onvoldoende informatie is, bijvoorbeeld over een verhoging van de tarieven. Daar komt ook nog bij dat diverse sportvereni gingen onbekend zijn met de voorschriften ten aanzien van de medische sportkeurin gen. Dit alles leidt ertoe dat het de vereni gingen weinig interesseert. Omdat de con trole vanuit de landelijke sportbonden ook minimaal is, kan het komen tot een beden kelijk afglijden van de keuringen. gingen niet tevreden is met de huidige situatie. „We willen hem wel voor een jaar uitle nen, maar er zijn meer clubs, die Bobby willen aantrekken”. Onder meer Volendam aldus de AZ-leiding. EINDHOVEN. MVV en PEC-Zwolle hebben elkaar voor de zevende keer bin nen vijftien maanden geen duimbreed toegegeven. De strijd om de eerste perio- detitel in de eerste divisie kent voorals nog geen winnaar, omdat in de slijtage slag van 120 minuten voetbal de stand in Eindhoven gelijk bleef: 2-2. De 8000 toe schouwers zagen geen grootse, maar wel spannende ontmoeting in het PSV-stadi- on tussen de aartsrivalen uit de eerste divisie. JASPIS DU BOIS-prijs 2000 m 1. Nanouk (M. Vergay) 2.41.2 1.20.6, 2 Manderino H, 3. Lonia Buitenzorg Winn 3,40 pi 1,60 1,70 2,60 kopp 11.40 trio 260,70. Niet gestart Leanne Fortuna en Nora H SPEEDY VOLITA-prijs 2000 m: 1. Patti Signal (C. J de Leeuw) 2.48.3 1.24.2, 2. Peter Gregor, 3 Port Bonheur. Winn 6,70 pl 1,90 2,30 2,20 kopp 15,50. Totale omzet 460.679,-. UTRECHT (ANP). Wim van Heumen, coach van het Nederlandse heren-hockey- team heeft vijftien spelers geselecteerd voor de trip naar India. Het zijn de veer tien spelers, die het toernooi in het West- duitse Limburg an der Lahn zo succesvol afsloten, plus Peter van der Horst van Amsterdam. Een zestiende speler wordt in de loop van deze maand aangewezen. DEN HAAG.Manchester City, dat na zondag nog zo fier aan kop ging in de Engelse league met Nottingham Forest heeft zijn toppositie gisteravond bij Coventry City verspeeld. De 4-2 nederlaag was er debet aan dat Nottingham Forest, dat op eigen grond Ipswich Town met 4-0 versloeg, nu alleen aan kop staat. Peter White was de grote man bij Coventry. Zijn hattrick bleek teveel voor Manches ter City. Dennis Tueart en Peter Barnes scoorden voor de Mancunians. De vierde en beslissende treffer voor Coventry werd gemaakt door Ian Wallace. >.60 >3.75 gehouden in de ALKMAAR. Bobby Vosmaer heeft van de leiding van AZ-67 toestemming gekregen naar een andere club over te stappen. Vosmaer zal echter niet worden verkocht, maar op huurbasis weggaan. De grootste kandidaat is momenteel het Bre dase NAC, dat gisteravond onderhandel de met de vleugelspits van AZ. Vrijdag a.s. valt vermoedelijk de beslissing. irijs l- FC Twente wil in principe meewerken aan een tv-reportage van AZ-Barcelona. Een wedstrijd, die gelijktijdig wordt ge speeld met het Europa-Cupduel FC Twen- te-Brann Bergen op 19 oktober a.s. „Maar eerst moeten we horen of de Noren ak koord gaan”, aldus Ton van Dalen, direc teur van FC Twente, die nog met AZ wil onderhandelen. Van AZ-bestuurszijde deelde men ons gisteravond mee, dat momenteel niet kan worden gepraat met Twente. De oostelijke ploeg speelt namelijk in Portugal. Daarna wordt er onderhandeld met de NOS, die wel een directe TV-reportage wil maken van AZ-Barcelona. De overige 40% sportlieden worden op de oude wijze periodiek geneeskundig on derzocht. Het bestuur en de directie van het Sint Jozefziekenhuis in Heemskerk zijn bereid om ook in de toekomst de faciliteiten als ruimte en assistentie te handhaven. In de aanbevelingen komt de commissie tot de conclusie dat het bureau in Beverwijk een regionale samenstelling van bestuur en personeel moet hebben. Misschien kan voor Heemskerk althans voor de plaatselijke verenigingen een eigen administratieve inbreng worden ge realiseerd. De commissie drijigt er ook op aan dat binnenkort de zaalvoetbalvereni- gingen benaderd moeten worden om hun keuringsplicht na te komen. De meeste zaalvoetballens worden al gekeurd via de veldvoetbalvereniging, maar er spelen ook „veteranen” in de lagere teams die door de mazen van het net glippen. Het rapport wordt in de eerstkomende vergadering van de Heemskerkse spor- traad. volgende week dinsdag, behandeld. (Van onze sportredactie) HEEMSKERK. Een zelfstandig sport- keuringsbureau in Heemskerk is niet noodzakelijk. In de toekomst zal namelijk 40% van het aanbod nog via de sportkeu- ringsbureaus verlopen en het resterende gedeelte zal dan in handen van de school artsen dienst vallen. Dit valt te lezen in een onlangs verschenen rapport van de commissie ad hoc van de Heemskerkse Sportraad. Deze commissie heeft zich de afgelopen maanden gebogen over de pro blemen in Heemskerk met betrekking tot de sportkeuringen. Op dit moment vallen de Heemskerkse sportbeoefenaren, die ge keurd moeten worden onder het bureau Beverwijk, dat wordt gerund door me vrouw Eiff. Omdat de sportkeuringen in de regio Beverwijk, Heemskerk, Castri- cum, Uitgeest en Akersloot allen onder dit, bureau ressorteren, is het er bijzonder druk. De gevolgen zijn ook merkbaar: uit de enquête onder de Heemskerkse sport verenigingen blijkt dat 1/3 van de vereni- Nottingham Forest bejubelde na afloop van de wedstrijd tegen Ipswich Town Pe ter White. Vier doelpunten maakte White, een in de eerste helft, de andere drie na de rust. Opvallend is ook het herstel van Derby County, dat met zijn nieuwe, zeer omstreden manager Tommy Docherty de weg omhoog is ingeslagen. In de uitwed strijd tegen The Wolves doelpuntte Derby tweemaal. De 1-2 overwinning was een regelrechte sensatie. Landskampioen en Europa Cuphouder Liverpool is zijn draai kwijt. In Londen hield Arsenal Liverpool op 0-0. Het vertrek van Kevin Keegan naar HSV Hamburg heeft zijn sporen duidelijk achtergelaten. Everton boekte een zege op West Bromwich Albion: 3-1, terwijl Bir mingham City met 2-1 afrekende met Queens Park Rangers. De stand aan de kop van de Engelse eerste divisie is: 1. Nottingham Forest 9-15. 2. Manchester Ci ty en Liverpool 9-13. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De tweede beslissingswedstrijd tussen PEC Zwolle en MW wordt op 9 november gespeeld. Zowel Frits Korbach, trainer van PEC-Zwolle als MW-coach George Knobel achtte het beter dat dit tweede duel (met strafschoppen na een gelijkspelleven uit te stellen. PEC en MW gaan nu rond de tafel zitten om de plaats vast te stellen waar zal worden ge speeld. MW geeft opnieuw de voorkeur aan Eindhoven, PEC-Zwolle kiest weer voor Nij megen llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De Nederlandse selectie vertrekt op 8 of 9 december. Op het programma staan ne gen wedstrijden, die door het gehele land worden gespeeld. Tot de negen behoren minimaal drie testmatches tegen het natio nale team van India. De terugkeer is ge-- pland op 24 december. De Nederlandse selectie bestaat uit: Pierre Hermans (Oranje Zwart), Maarten Sikking (Schaerweyde), Wouter van den Bergh (Amsterdam), Theodoor Doyer (Bloemendaal), Geert van Eijk (Venlo), Thom van ’t Hek (Kampong), Hans Jorrits- ma (Amsterdam), Ties Kruize (HCKZ)' Wouter Leefers (HGC), Paul Litjens (Kam pong), Carel van der Staak (Oranje. Zwart), Ron Steens (HCKZ), Tim Steens (HCKZ), Peter van der Horst (Amsterdam) en Imbert Jebbink (Kampong). Volgens Jan van der Linden is deze besloten vennootschap uniek voor Ne derland en zullen in de toekomst meer clubs dit voorbeeld van de eredivisie- debutant volgen. Uniek is misschien Goodless, die gistermiddag op het West- brabantse vliegveld Seppe arriveerde met een privé-vliegtuig van een van de NAC- supporters. zal de komende dagen door - Hoewel beide ploegen zich al hadden neergelegd bij een verlenging, kreeg MW via Gerard van Berlo vlak voor tijd de zoveelste prachtige kans, maar Van Berlo, die de hele Zwolse defensie had uitge speeld, vond Tukker op zijn weg. Tijdens het wereldkampioenschap bil jarten vijfkamp in de Chileense hoofdstad Santiago hebben de drie nog ongeslagen leiders, titelverdediger Muller, Dielis en Kobayashi, zich met overwinningen weten te handhaven aan de kop. De 26-jarige schaatsenrijdster, die in 1973 en 1976 ook wereldkampioene sprint bij het wielrennen werd, is lid van het organisatiecomité van de Winterspelen in Lake Placid. De organisatoren van deze spelen heb ben op een persconferentie in New York verklaard, dat de kosten van de bouw van diverse voorzieningen, waaronder een Olympisch dorp en een nieuwe ijspiste van 400 meter, de 100 miljoen dollar (250 mil joen gulden) niet zullen overschrijden. Dit bedrag is met een loterij al bijeengebracht. De blauwe groep (Gerulaitis, Okker, Cox en Scanlon) speelt een halve competitie in Kerkrade, Amsterdam en Utrecht; de rode groep (Nastase. Panatte, Fillol en Sanders) in Groningen, Zwolle en Arnhem In deze halve competities moeten de profs hun belangrijke plaatsing veroveren voor het knock-out toernooi met verliezersronde De eerste ronde in deze afvalrace wordt op tramei Hans Dorjee tijdens een aantal trainingen worden getest. Daarna wordt besloten of men de Brit een meerjarig contract aan zal bieden. Ronny Goodless maakte de afgelopen drie seizoenen deel uit van het A-team van Everton, waarin hij met McKenzie en Latchford de voorhoede vormde. Na het aantrekken van Thomas werd Goodless bij het begin van dit seizoen naar de reser vebank verwezen. NEW YORK (AFP). De Amerikaanse schaatsenrijdster Sheila-Ochowicz Young winnares van een gouden, zilveren en bronzen medaille op de Olympische Win terspelen in Innsbruck in 1976, heeft aan- gekondigd niet meer in competitiever band te zullen schaatsen. Young, die haar eerste kind in december verwacht, zal dus ook niet mèedoen aan de Winterspelen van 1980 in haar woonplaats Lake Pla cid, in de staat New York. rards probeerde bij deze hoekschop bo vendien Ben Hendriks uit te schakelen, maar vergat daarbij domweg de bal. PEC- trainer Korbach over die toch onverwach te voorsprong: „Wij hadden gewoonweg recht op die treffer, hoewel wij even tevo ren weg werden gespeeld door de Maas trichtenaren”. Het slotoffensief van MW met Jo Mulkens als tweede verse kracht voor de moegestreden ex-PSV’er Jean Willrich resulteerde in de dikverdiende gelijkma ker. Een scherpe corner van Kowalik werd door Smeets, die zich deze keer van Korne- lis had weten los te maken, goed getimed I ingekopt, hoewel PEC-doelman Tukker I zeker niet vrijuit ging bij dit doelpunt: 1-1. de Rijk) 3.25.4 1.24.2, 2. Orlanda Spencer, 3. Orson Hanover. Winn 2,30 pl 1,50 3,00 2,80 kopp 21,60. Niet gestart Pesaro. MANZA BUITENZORG-prijs 2440 m: 1. Olympia Hanover (S. A. Hartman) 3.21.8 1.22 7, 2. Oscar Prise, 3. Maxaver Way. Winn 6,20 pl 2,20 1,90 3,30 kopp 7,50 trio 397,70. MATADOREN-prijs 1600 m. Ie afd: 1. Manza Buitenzorg (J. Wagenaar) 2.04.3 1.17.7, 2. Allegro, 3. Lorrelot. Winn 1,30 pl 1,10 1,60 2,10 kopp 6,90. F AMERAAD-prijs 2000 m: 1. Opstalan (B. van Klaveren) 2.49.9 1.25.0, 2. Osmond, 3. Ofraja Majo. Winn 3,40 pl 2,30 3,20 7,80 kopp 54,50 trio 1583,00. Niet gestart Olrfrier en Oakland. De werkwijze van de schoolartsendienst is als volgt: alle leerlingen van het tweede leerjaar lager onderwijs (ongeacht of ze al dan niet sport zullen beoefenen) zullen bij het periodiek geneeskundig onderzoek tot een sportverklaring meekrijgen, hetgeen bij het toetreden tot een sportvereniging kan worden getoond. In de vijfde klas van het lager onderwijs en de tweede klas van het voortgezet onderwijs worden deze on derzoeken herhaald. Ook wordt aandacht besteed aan de keuze van de tak van sport. HILVERSUM. De uitslagen van de paarde- koersen, die gisteravond op de renbaan in Hil versum zijn gehouden, luiden: SPEEDY PAY-DAY-prijs 2000 m: 1. Paasfee D (J M Voorhaar) 2 47.6 1.23.8, 2. Potella, 3. Po kerface. Winn 4,40 pl 1,70 1,80 1,60 kopp 9,30 trio 75,90. Niet gestart Parmabon, O Signal en Poe delprijs. KnEu1ViE91*4Eit9d 9rlJ9 2r^(l ’’’a L oyala <J hele middenveld, omdat Kerstges, Quaden en Viteskic wegens blessures niet konden spelen”, aldus de oud-bondscoach. De eerste 45 minuten bleef de zaak in evenwicht met een kansrijker M W en een snel counterend PEC-Zwolle. George Kno bel verving Jo Bonfrère (Knobel: „Hij had voor rust een tik tegen zijn been gekre gen”) door Kowalik. Dat resulteerde na een paar minuten spelen in een gave com binatie Kowalik-Hulshoff-Dijkstl-a, maar deze laatste knalde ietwat ongeconcen treerd tegen doelman Tukker aan. Even daarna kwam PEC-Zwolle sterk terug, eerst via een kopbal van Franssen, die door Dijkstra van de doellijn werd gekopt. Een minuut later was het wel raak. Ronald Jans gaf een inswingende corner, NUBAR VAN ECHTEN-prijs 2000 m: 1. Ottoli- na B (F. J. Eerenberg) 2.41.4 1.20.7, 2. Moniek j Donne, 3 Nikosa H. Winn 2,20 pl. 1,40 2,70 2,80 kopp 13,10. Niet gestart Melchior. VOLENDAM. Om zich te handha ven in de eredivisie heeft Volendam veel geld nodig. De eerste stap in de goede richting is gedaan door de op richting van de BV Vrienden van Vo lendam, die zich officieel ten doel stelt het verrichten van financiële en com merciële activiteiten op het gebied van de sport en in het bijzonder steun moet verlenen aan het betaalde voetbal. trichtse goal. Eerst via een bal van Frans sen (tegen de paal), even later via een knal van Jans, waarbij de bal net naast ging. De ontknoping van d^.e 120 minuten durende thriller werd bewaard tot de laat ste tien minuten. Terwijl er op de tribunes gespeculeerd werd over de datum van de tweede beslissingswedstrijd, scoorde MW op de valreep via Dijkstra na voorberei dend werk van Van Berlo en doorkopbal len van Hulshoff en Smeets. Dijkstra: „Dat was een heerlijke treffer. Ineens op de slof. Het kon haast niet mis”. Terwijl diezelfde Dijkstra nog na zat te genieten van zijn doelpunt, volbracht PEC Zwolle het huzarenstukje van de avond, door alsnog terug te komen tot 2-2. Banhoffer legde de bal op zijn borst stil en Hoekstra hoéfde maar in te knallen voor 2-2. Knobel over die tweede tegen treffer: „Enkele spelers hadden nog zo veel plezier dat ze PEC Zwolle volkomen vergaten. Dat was wel funest. De uitslag is juist. We houden elkaar voortdurend in evenwicht. Vergeleken met het vorig jaar is er weinig of niets veranderd”. ders een bedrag toegezegd van 300.000; een soort werkkapitaal. Het ligt in de bedoeling dat Volendam in de toekomst nog twee nieuwe spelers aantrekt afhankelijk van de transfer som. Volendam heeft momenteel veel interesse in Bobby Vosmaer van A^’67. „Die jongen verliest bij AZ zijn zelfver trouwen, dat kan hij bij ons terug krij gen”, aldus de heer Van der Linden, die Vosmaer echter alleen wil nemen op uitleenbasis. De bouwplannen van Volendam zijn voorlopig in de „ijskast" gedeponeerd. De uitvoering hiervan is namelijk af hankelijk van de gemeente Edam-Vo- lendam, die zich niet in de schulden wil steken en derhalve de profclub Volen dam nog geen steun geeft. Al in 1973 heeft het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne de me dewerking toegezegd tot inschakeling van schoolartsen bij de medische keuring van jeugdigen. Begin vorige maand werd bekend dat dit met directe ingang ook van kracht zou zijn. MATADOREN-prijs 1600 m. 2e afd 1. Maestro Cavaljos (M. L. v.d. Togt) 2.03.7 1.17.3, 2. Manza Buitenzorg, 3. Lorrelot. Winn 4,00 pl 1,10 1,10 1,10 kopp 1,80. Niet gestart Java. DUC DE BROU-prijs 2440 m: 1 Nover Fez (J waarop Gerards geen kijk had: 0-1. Ge- L.L. Obermeijer) 3.19.7 1.21.8, 2. Oh You Winn, 3 Martina Norma Winn 2,60 pl 2,00 1,70 3,80 kopp 3,80 trio 74,30. Niet gestart Narcisco Tefka en Maestro Voorne. Voor onze abonnees zijn gereduceerde plaatskaarten a f 15.- uitsluitend verkrijgbaar bij onze kantoren: (Van onze sportredactie) BREDA. De Bredase eredivisieclub NAC zal waarschijnlijk op korte termijn zijn selectiegroep uitbreiden met de En gelsman Ronny Goodless, een 24-jarige linkerspits van FC Everton. e

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 25