Mees Hope biedt als enige bank Bank Mees Hope nv Gemeente Velsen waarschuwt onwillige woonwagenbewoners Fietsers gaan demonstreren De Kapitaalrente-rekening «730/ 4/0 AaBe coster voor vader en zoon Meer geld voor groen-onderhoud vJ I AFSCHRIKKEN LANGPARKEERDERS Illegaal verblijf wordt aangepakt een nieuwe, individuele spaarvorm. Theatergroep „Drogtroep” in Labyrinth Poging tot inbraak in pastorie donderdag 11 19 7 7 OKTOBER 6 IJMOND (Van een onzer verslaggeefsters) voor oktober 1977 BMH Maatregelen Woonerven B'wijk trekt ton extra uit Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020-527 9111. Buitenveldert, Assumburg 150, tel. 02042 98 60. Haarlem, Houtplein 8, tel. 023-31 59 50. ideaal voor mensen die verwach ten hun geld voor langere tijd te kunnen uitzetten, maar het toch te allen ti jde beschikbaar willen houden "voor het geval dat Voor inlichtingen kunt u terecht bij ons kantoor, waarbij wij u ook c.ize uitgebreide folderuilen geven. Deze folder kunt u eveneens telefonisch aanvragen. BEVERWIJK. Het zal niet lang meer duren, voor het betaald parkeren ook in Beverwijk z’n intrede doet. Tegelijkertijd zal dan het aantal parkeerplaatsen in de binnenstad flink moeten worden uitge breid. Hoge rente! De/e is gelijk aan hel maandelijks berekende rendement van 3 langlopende staatsleningen; dus /eer hoog. De rente kan derhalve elke maand variëren. Voor de maand oktober bedraagt hij 7Wo p.j. Geen opzegtermijn! Op elk gewenst moment kunt u elk gewenst bedrag opnemen, waarover terstond 3% (rentekorting) wordt ingehouden. V oor wie? De kapitaalrente- rekening is een hoogst individuele spaarvorm. Door de wijze waarop u de Kapitaalrente-rekeninggebruikt, bepaalt u zelf hel uiteindelijke rendement. Grote Houtstraat 101-103, Haarlem H Kort Canadees houthakkers jack. Zuiver scheerwollen Aabe- plaid. Met warme, zachte teddy- voering, kraag en taille-garnering. Blauw/beige en rood/grijs. mt 116 (98.-) t/m 176(129.-) v.a. Kort Canadees houthakkers jack van dikke wollen ruitstof. Doorgestikte warme voering. Teddy kraag en stiksel-randjes. Sportieve grove rits. Marine/rood en bruin/beige mt 122 (79.-) t/m «7A 176(89.-) v.a. f Canadees houthakkers-jack van zuiver scheerwollen Aabe plaid-stof. Zachte, warme acryl/ borgvoenng. Hoogsluitende rits. Met binnenzak en borg stiksel- randjes. Bruin/beige en marine/rood. mt 116 (98.-) t/m QQ 176(129.-) v.a. J/O (ADVERTENTIE) de Kapitaalrente-rekening rekening met invoering van betaald parkeren Aldus B. en W. van Beverwijk in hun aanbiedingsnota bij de begroting voor 1978, waarin zij te kennen geven de ont wikkelingen op parkeergebied nauwlet tend te willen volgen. Gezien de steeds toenemende verkeersdrukte in het hartje van de stad is het college tot de voorlopi ge conclusie gekomen, dat het binnenkort noodzakelijk zal worden het systeem van het prijsmechanisch parkeren (dat wil zeggen met behulp van automaten en/of meters) in te voeren. Hiermee hoopt men vooral de langparkeerders te weren. Daarnaast heeft het college al enkele stukjes grond in gedachten die in de toe komst als parkeerterrein dienst zouden kunnen doen. Eén van die lappen is het terrein, waarop nu nog het kantoór van de belastingontvanger aan de Koningsstraat staat. Voorts zal in samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen, die in Bever- Wat de verkeersproblemen in Beverwijk betreft is het college van mening, dat deze slechts kunnen worden opgelost door de aanleg van de Westelijke Randweg en de Wijkertunnel. In afwachting daarvan zul len, aldus B. en W., maatregelen moeten worden genomen die tijdelijk enig soelaas kunnen bieden. In dat verband is het college voorne mens nog dit jaar een voorstel te doen tot verbetering van de verkeersafwikkeling op het kruispunt Vondellaan-Velserweg- Halve Maan, waarbij in het bijzonder aan dacht zal worden besteed aan de belangen van het fietsverkeer. De werkzaamheden houden in een verbetering van de ver keerslichteninstallatie, van de vormgeving van het kruispunt en een vernieuwing van de asfaltlaag. Voor de fietsers komt een aparte baan of een aparte groenfase. Volgend jaar zullen de tot dusverre nog niet onder handen genomen delen van de Alkmaarseweg en de Spoorsingel worden verbeterd, terwijl ook het wegdek van de Viaductweg wordt vernieuwd. Dat gaat dan meteen gepaard met een aanpassing van het profiel van de weg, die een betere doorstroming van het gemotori seerde verkeer moet garanderen en het voor fietsers eenvoudiger zal maken, af te slaan. In de loop van 1978 zal eveneens de verbetering van het gedeelte van de Vel- serweg tussen Koningsstraat en Vondel- laan ter hand worden genomen. Nadat enige jaren geleden het wegdek van de Zeestraat tot aan de Groenelaan werd vernieuwd en van een asfaltverhar- ding werd voorzien komt nu ook de ver- Tensiotte beraadt een ambtelijke werk groep zich onder leiding van de wethou der van openbare werken op de wenselijk heid en mogelijkheid van de invoering van woonerven in Beverwijk. Men houdt zich bezig met een inventarisatie van de mogelijkheden en de uitvoeringsmodel- len. De financiële gevolgen van concrete plannen wil het college ten laste laten komen van een in het leven te roepen fonds voor de verbetering van de woon omgeving. Een en ander is het gevolg van de afwij zende belsissing van het college van B. en W. om die bewoners in aanmerking te doen komen voor een tijdelijke standplaats, bui- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Tijdens een drukbe zochte ledenvergadering van de Eerste Nederlandse Wielrijders Bond, afdeling IJmond, woensdagavond in „De Nieuwe Slof” gehouden, is uitvoerig gesproken over de activiteiten die de vereniging in het komend seizoen gaat ontwikkelen. Aangezien de'outillage van de bloemiste rij, zoals de kassen en het verwarmings- systeem in een bijzonder slechte staat van onderhoud verkeert, zullen zo schrijft het college in de nota van aanbieding wellicht reeds in het komende begrotings jaar beslissingen moeten worden genomen over het al of niet handhaven van de bloemisterij, die gevestigd is in Park Schij- beeck. Een deel van dat geld zal ten goede komen aan het onderhoud van de plant soenen, waartoe tijdens de zomermaanden onder meer extra tijdelijk personeel (stu denten en dergelijke) zal worden aange trokken. Voorts zullen in 1978 het ten behoeve van de fonteinen werkzame gemaal van het Stationsplein en de bijbehorende elek trische installatie moeten worden ver nieuwd. Hiervoor is in de begroting geld uitgetrokken. ten het officiële kampterrein. In totaal hadden veertien woonwagenbewoners die hier zonder toestemming waren neerge streken, een dergelijke aanvrage inge diend. Ih acht gevallen was een aparte plek toegekend. In de overige gevallen werd negatief beslist. Vier woonwagenbe woners kregen in hoger beroep alsnog een voorlopige staanplaats toegewezen. De woonwagenbewoners die gesom meerd zijn de gemeente te verlaten, is de mogelijkheid geboden zich te vestigen in Alkmaar, Zaandam of Assen. Overigens maken zij geen aanstalten om te vertrek ken. De verwachting is dat de politie bin nenkort tegen hen proces-verbaal zal op maken. Als ook zal worden overgegaan tot versleping van de wagens, wordt niet uit gesloten geacht dat zich hierbij schermut selingen zullen voordoen. De toekenningen zijn gebaseerd louter op de privé-omstandigheden van de gezin nen. Met de voorlopige verblijfsvergun ning zijn deze twaalf families op een wachtlijst geplaatst voor een plek op het kamp in Velsen-Oost. Zoals bekend is dit woonwagencentrum onlangs grondig op geknapt. Het biedt plaats aan 45 wagens. Zodra een van de centrum bewoners ver trekt, komt een der wachtenden voor de vrije ruimte in aanmerking. Het ligt in de bedoeling op deze wijze de wachtlijst af te bouwen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Ter verfraaiing, uit breiding en verbetering van het onder houd van de gemeentelijke groenvoor zieningen prijkt op de begroting voor 1978 een zogenoemde stelpost van een ton. nieuwing van het wegdek van het gedeelte van de Zeestraat tussen de Groenelaan en het Westerhoutplein aan de beurt. Daarbij wordt echter niet meer aan asfaltering gedacht, omdat daarvan naar de smaak van het college het bomenbestand in de straat teveel te lijden zou hebben. Wel dient het nog bestrate gedeelte van de Wijk aan Duinerweg wat betreft profiel en ver harding moeten worden aangepast. Het opsporen van fietsknelpunten in de IJmond en het overleg daarover met de gemeenten zal worden voortgezet. Van de ENWB-nota „De (IJ)mondige fietser” is inmiddels een tweede druk verschenen. Betreurd wordt, dat de gemeente Bever wijk deze nota nog niet in de verkeerscom- missie heeft behandeld. In Heemskerk ge beurde dat wel. De ledenvergadering besloot met alge mene stemmen begin 1978 een demon stratieve fietstocht te organiseren in de IJmond. Dit met de bedoeling het werk van de ENWB grotere bekendheid te ge ven. Voor deze actie zal een beroep worden gedaan op verschillende scholen, sportver enigingen en dergelijke. Er is inmiddels een voorbereidingsgroep gevormd, die de komende maanden aan het werk gaat. wijk wat grond bezitten, gezocht worden naar een oplossing voor met name het probleem van de langparkeerders. VELSEN. Loco-burgemeester Th. C. Witte heeft enkele woonwagenbewoners die illegaal in Velsen verblijven, te verstaan gegeven dat zij elders een standplaats moeten zoeken. Als aan die waarschuwing geen gehoor wordt gegeven, zal het gemeentebe stuur tot maatregelen overgaan. Dat betekent dat de woonwagens worden wegge sleept onder politiebegeleiding. mend van de bruid die altijd te laat komt. Het stuk is een aaneenrijging van fantas- tische beelden en verhalen, die zich letter- .-«• lijk overal in het gebouw van het Laby- rinth zullen afspelen. Met de vernieuwing van het wegdek van de Viaductweg wordt in één moeite door het profiel aangepast. Daarmee wil men voor het gemotoriseerde verkeer een betere doorstroming en voor het fietsverkeer een eenvoudiger afslag bereiken. BEVERWIJK. Vrijdagavond 7 okto ber om 21 uur, treedt de unieke theater groep de Drogtroep op in het Labyrinth aan het Ramveld 1. De groep oogst sinds enige tijd veel succes in binnen- en bui tenland. Rente: hoog. 9 Opzegtermijn: geen BEVERWIJK. Pastoor Tol van de Goede Raadkerk aan de Arendsweg werd in de nacht van woensdag op donderdag 7 wakker van vreemde geluiden. Toen hij op onderzoek uit ging bleek dat men aan de T achterzijde van de pastorie het dubbele raam had losgeschroefd en verwijderd. Van de inbrekers zag de pastoor geen spoor meer. Beverwijk houdt Dogroep is een twee en half jaar oude groep van muzikanten, makers-spelers. Ze maakten meer dan 50 verschillende thea terstukken op honderden verschillende plaatsen en ruimtes, straten, rivieren, da ken, podiums, trams, rituele processies, levende schilderijen en fantastische ver halen. De laatste reis van Doctor Bueno Gerra- ta. Tot leven gebracht door: De heilige familie van de trage vertering. Het gekken orkest met de geest van Lucifer. De zwarte /X danseres van de regenboognacht. Dro- Kort Canadees.Van Coster.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11