3 e- UIT. Resistentie Var ié *n Meeuw Inkeep I Bachcyclus Frères Jacques «Wishbone Ash 0 agenda van amsterdam S i ALLERHANDE ■Kg Bioscopen Muziek en toneel BI 2 13 19 7 7 OKTOBER DONDERDAG 6 tea HBS 5 :gw‘ wijze £25 I jf’ 2 5 1 1> Be •w I fl ■h 3DR Ernest Spits van het Resistentie-orkest bijeen in het lover. Oosteuropees programma. De laatste gemeentelijke orgelbespeling op het Müllerorgel in de Grote of St. Bavokerk in Haarlem zal althans wat 1977 betreft dinsdagavond (20 uur) door stadsorganist Albert de Klerk worden uitgevoerd. Hij heeft voor de gelegenheid een programma met werken van Oosteuropese componisten samengesteld, zoals Bakfark, Podbielski, Cernohorsky, Benda, Brixi Jirak, Eben, Bartók en Kodaly. Toegang vrij. Kathedrale Basiliek. Ook de reeks vrij HJC. Aan het begin van de eerste jamsessions van de maand krijgt tenorist Bob Rigter morgenavond (22 uur) van de Instuif. Dichters uit eigen kring zijn te gast op de tweede avond die de stichting Literaire Instuif Haarlem dit seizoen verzorgt. Maandagavond 10 oktober lezen Charles Molenkamp, Sinus van Egmond en Yvonne Koldewijn uit eigen werk voor in folkcafé De Teerling in de Kleine Houtstraat 58 in Haarlem. Aanvang 20 uur en de entree kost twee gulden. is geopend tussen 13-17 uur, op zaterdag van 11-17 uur en tevens op donderdagavond van 20-22 uur. Aquarellen. Willem Vellekoop exposeert tekeningen en aquarellen in de periode van 7 tot en met 31 oktober in „Het Huis in de Duinen” aan de Herman Heijermansweg 1 in Zandvoort. Zeilschepen. Bij Erato, de historische boekhandel in de Kleine Houtstraat 70 in Haarlem wordt komende vrijdag en zaterdag een tentoonstelling gehouden van werk van de in 1937 geboren graficus Hans Richter. De kunstenaar, die zijn bekendheid ontleent aan litho’s van voornamelijk oude zeilschepen, zal zelf aanwezig zijn om zijn werk te signeren. Phil Miller (gitaar), Neil Murray (bas) en Pip Pyle (drums) en is verantwoordelijk voor intelligente, enigszins met rockjazz verbonden improviserende muziek. Aanbevolen. Diversen. In Zero’s theehuis, Bakenessergracht 8-10 in Haarlem, musiceert morgenavond (20.30 uur) de vijf- mans bluesrockformatie Harry Goodbe en in Het Turfschip (Turfsteeg 2a in Haarlem) het akoestische duo Fish Co., twee Engelse heren, Steve Farinie en Steve Rowles met goed in het gehoor liggende muziek. Vrij entree. Kinderboek. In het Beverwijkse cultureel centrum De Nieuwe Slof (Kerkstraat) en in de aanpalende bibliotheek wordt van 8 tot en met 29 oktober een tentoonstelling gehouden onder de titel „Beeld van een boekje” over prentenboeken voor kinderen toen, nu en straks. Lóa. De Hongaarse kunstenaar Janos Nadasdy is deze maand te gast in Galerie Lóa, Lange Raamstraat 6 in Haarlem. Zijn werk is elke donderdag, vrijdag en Bergense School. Els Noortman-Van der Vliet houdt in haar kunsthandel aan de Meidoornlaan 9 in Castricum tot en met zaterdag 29 oktober een najaarsexpoSitie met werken uit de Franse School, de Haagse School en de Bergense School (onder meer Harry Kuyten en Leo Gestel). Tevens zijn er bronzen plastieken te zien van Hans Bayens. 9 J die door de oorlog getekend zijn (model daarvoor stond de oorlog in Vietnam, maar de auteur voert aan dat elke oorlog daarvoor in de plaats kan staan). De groep speelt het stuk niet op een echt toneelpodium, maar in het midden van een ruimte, de toeschouwers nemen rond de scène plaats. De voorstelling begint om 20 uur. Tob de Bordes. Met zijn solo-toneelprogramma Genesius komt de acteur Tob de Bordes aanstaande vrijdagavond om 20 uur in het gemeentehuis van Bennebroek. Het verhaal gaat over de acteur Genesius die van keizer Diocletianus (keizer van 284-306 na Chr) bevel krijgt de rol van een Christenmartelaar te spelen. Omdat hij geen Christen is speelt hij de rol achter een masker, maar deze confrontatie met het Christelijke geloof dwingt hem het masker af te leggen. Mary Dresselhuis en Ko van Dijk in Herfst in Riga. ü- Les Frères Jacques roepen volgende week woensdagavond in het Haarlems Concert gebouw een onnavolgbaar Frans sfeertje op. in het luchtige, maar boeiende programma. Groenendaal. De Haarlemse afdeling van de Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaars Vereniging heeft de zanger Jacco van Renesse en de klavecinist Jaap Spigt bereid gevonden om zondagmorgen (11.30 uur) het koffieconcert op Landgoed Groenendaal in Heemstede te verzorgen. Op het programma: werken van Haydn, Telemann en anderen. toegankelijke zaterdagmiddagconcerten (15 uur) in de RK Kathedrale Basiliek Sint Bavo aan de Leidsevaart in Haarlem komt deze week een eind. De vaste bespeler van het Willibrord-orgel, Bernard Bartelink, besluit de serie met werken van Widor, Brahms, Saint-Saëns en Orthel. Kamermuziek. Zaterdagavond zal in Concertzaal Kadens, Smedestraat 31 Haarlem, het eerste in de jaarlijks terugkerende reeks „Zolderconcerten” plaatshebben. Kadens biedt met deze recitals jonge, meestal met afgestudeerde musici de kans zich te presenteren. Het openingsconcert staat mede onder auspiciën van de Vereniging Vrienden van het Lied. Dientengevolge treden drie vocalisten, Judith Stass, Hélène Versloot en Hans Scheyen met pianobegeleiding van Rien Rats, voor het voetlicht met werken van Strauss, Wolf, Poulenc, Duparc, Van Delden en Rats. Volgende week donderdagavond (eveneens 20.15 uur) gaat in Kadens de Abonnementsserie van start met een recital waarop fluitist Rien de Reede, cellist Wim Strasser en pianist Theo Bles acte de précence geven. Ze'voeren onder meer trio’s van Weber en Haydn uit. kunnen volgen, ook al ontbeer je de kennis van die taal volledig. Aanvang 20.15 uur. 'n Meeuw. Precies een week na de landelijke première komt het Publiekstheater met de voorstelling ’n Meeuw van Anton Tsjechov naar Haarlem. Voorheen in ons land altijd gespeeld onder de titel De Meeuw, maar regisseur Ton Lutz heeft het lidwoord vervangen voor een algemener aanduiding. Zijn visie is dat alle personages in het stuk aanspraak maken op de symboliek die Tsjechov met Meeuw wil aanduiden, ’n Meeuw gaat over vleugellamme mensen. Mensen die ongelukkig zijn vanwege onbeantwoorde liefdes of doordat zij het maatschappelijk net niet helemaal halen. Ton Lutz heeft de opvoering zorgvuldig analyserend geregiseerd. Josée Ruiter speelt de jonge Nina in en Wim van der Grijn de door liefde verscheurde Kostja. Ellen Vogel, na lange tijd weer terug bij een repertoirgezelschap (als gast) speelt de oudere actrice Irina met groots venijn. Mooie rollen ook van Petra Laseur, Jan Retèl, Hans Croiset, Hans Boswinkel en ook Frans Vorstman, die van Centrum tijdelijk bij het Publiekstheater mag Vredevorstkerk. De populaire Landenserie van het Noordhollands Philharmonisch Orkest gaat dit jaar ook onder auspiciën van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst (afdeling Beverwijk en omstreken) op vijf woensdagavonden (20.15 uur) in de Beverwijkse Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden. Op dit openingsconcert staat Duitsland centraal middels composities van Richard Strauss, Mendelssohn en Bruch. Solist is Gijsbert Beths, dirigent vanzelfsprekend André Vandernoot. Jet Dubbeldam. Zaterdagavond (20.15 uur) loopt ook de serie orgelconcerten, die deze zomer door de Orgelkring Bollenstreek in de Agathakerk te Lisse, af. Op dit laatste concert speelt Jet Dubbeldam werken van Duitse en Nederlandse oorsprong: Bach, Beethoven, Reger, De Klerk en Hendrik Andriessen. Schiphol. Zoals we al eerder berichtten speelt het Gronings Salonorkest Pluche onder leiding van Willem Wolthuis morgenmiddag een matineeconcert (14.30-16.30 uur) in de aankomsthal van luchthaven Schiphol. Koffieconcert „nieuwe stijl”. Zondagmorgen (12 uur) wordt er een koffieconcert gegeven in de Lisser sociëteit Artemis, Heereweg 48. Medewerkers zijn de operette-zanger Peter Keumer, zangeres Trees Clay en citherspeler Willy van Garderen. Het „nieuwe” karakter van dit concert zit hem als Hatfield and the North, Robert Wyatt’s Matching Mole, Elton Dean kwartet en Colosseum, in het Haarlemse jongerencentrum DAC aan de Ripperdastraat. Aanvang 20.30 uur. De klagen, want vanaf 15 uur de in Nederland groep bestaat uit Dave Stewart (toetsen), wonende Ier Son McGauley en de Amerikaan Rex Reason voor hem klaar. Na solosets van pianist McGauley en bottleneck-specialist Reason zit er misschien wel een gezamenlijke set in. Bei jneshal. Een van de meest vooraanstaande hardrockformaties van de afgelopen vijf jaar, de uit Engeland afkomstige Wishbone Ash, geeft zondagavond (20.15 uur) een concert in de Haarlemse Beijneshal op het Stationsplein. Wishbone Ash, zorgde halverwege 1972 voor sensaties door met twee sologitaristen op te treden. De groep Snitker. Tekeningen van de bekende graficus en schilder Willem Snitker zijn gedurende de gehele maand oktober te zien bij de Stichting Beeldende Kunst aan de Gedempte Oude Gracht in Haarlem waar ook werk van Snitker uitgeleend wordt. Keramiek van Adriane Krijgsman is in dezelfde periode te zien in het keldertje van de SBK die van dinsdag tot en vrijdag zaterdag tot en met 26 oktober te zien van 14-18 uur. Mart Benders, Chaim Levano, Carel Alphenaar, Huub Mathijsen, Sabeth Pieterson en i spelen. De opvoering als zodanig viel mij een beetje tegen, maar iemand die ’n Meeuw voor het eerst ziet, zal er een fijne toneelavond aan beleven. (K. v. L.). The Sixty Minute Queer Show. Vanuit Mickery komt The Playhouse of the Ridiculous (New York) komende zaterdag naar de Toneelschuur met het programma The Sixty Minute Queer Show. Het betreft een show die is opgebouwd uit acht onafhankelijke delen. Daarin wordt met veel ironie sterk parodiërend gewerkt ten opzichte van het bestaande toneel en ook de eigen verrichtingen worden relativerend bekeken. Aantrekkelijk spel, al is het soms wat onsamenhangend en niet altijd even gemakkelijk te volgen, met veel muziek. In elk geval ironisch amerikaans comedy-vermaak. Aanvang 10.30 uur. (K. v. L.). Saneren. Tegen het eind van deze maand op 26 oktober komt Centrum in de Toneelschuur met de première van Saneren. Dat betreft een bewerking die Lou Steenbergen maakte van Herman Heijermans’ korte blijspel Buren. Steenbergen heeft het stuk geactualiseerd en gemaakt tot een satirische persiflage op de woonomstandigheden van tegenwoordig. Op 12 oktober is er een openbare repetitie van dit stuk, dat in het lunch theater gaat draaien. Aanvang 12.30 uur. Inkeep. Cabaretgroep Inkeep gaat nog een poosje door met weekend-voorstellingen in de Toneelschuur en brengt daar het programma De Grote Boodschap. Jaap van der Meij had de regie van het programma, dat gedeeltelijk uit nieuwe nummers bestaat. Medewerkenden zijn Laura Leermakers, Jeam Louis van Eiken, Nico van der Putten en Frieda van Bentum. Aanvang 20.30 uur, op donderdag, vrijdag en zaterdag. Kamerrevue. Harlekijn Toneel is bezig met de eerste voorstellingen van De Kamerrevue. Een programma van liedjes, sketches en dans dat gepresenteerd wordt als revue in het formaat van een kameropera. Medewerkenden aan deze revue, die bedacht en geregiseerd werd door Herman van Veen, zijn: Marlous Fluitsma, Frans Gelderblom en Michiel Kerbosch. Op 13,14 en 15 oktober te zien in de Toneelschuur, aanvang 20.30 uur. Herfst in Riga. Twee mensen ontmoeten elkaar in een sanatorium in Riga. Hij is directeur van het ziekenhuis, zij is patiënte en tussen die twee mensen groeit in korte tijd een sterke gevoelige band. Beiden zijn ze al op jaren en hebben een leven vol gebeurtenissen achter zich. Door de relatie die tussen beide mensen gedurende die maand in dat sanatorium is ontstaan vlat het afscheid veel zwaarder dan vermoed werd. Dit toneelspel van Alexei Arbusov wordt gespeeld door Mary Dresselhuys en Ko van Dijk. Het komt van 11 tot en met 15 oktober (de laatste speeldatum is ook de officiële première) in de Stadsschouwburg in Haarlem. Peter Oosthoek, daarvoor vrijgehouden bij toneelgroep Centrum, heeft de regie. Het is een produktie van Joop van den Ende. Toneel uit Osnabrück. Zaterdagavond geeft de Osnabrückse toneelgroep Die Probebühne in de aula van de scholengemeenschap Sancta Maria (Van Limburg Stirumstraat 4 in Haarlem) een opvoering van het toneelstuk Grosser Wolf, geschreven door Harald Mueller. Het betreft dus een opvoering in de Duitse taal en zij is bedoeld voor de hoogste klassen van het voortgezet onderwijs. Het stuk bestaat uit twaalf scènes. Het gaat over een jeugdbende, gevormd door kinderen Jubileumconcert. Op 2 november 1967 voerde de Haarlemse Koorunie een samenwerkingsverband van het Haarlems Gemengd Koor, het Koninklijk Mannenkoor Caecilia, het Haarlems Acappella Koor en het Vrouwenkoor Zigea waarin elk koor de zelfstandigheid behoudt, de Carmina Burana van Carl Orff uit. De Koorunie stelt zich namelijk ten doel zoveel mogelijk werken te brengen die zelden of nooit worden gezongen. Morgenavond (20.15) uur worden de door Orff bewerkte vagantenliederen uit de 12de en 13de eeuw opnieuw uitgevoerd en wel ter gelegenheid van het tweede lustrum van de Koorunie. Naast dit haast verplichte werk staat Liszts Psalm 13 op het programma tijdens dit concert in het Haarlems Concertgebouw, waaraan de sopraan Karin Ostar, de tenor Gerard Honig, de bas Henk Smit, de pianistes Ans Bouter en Miep van Luin en het NPO zullen meewerken. De algehele leiding is in handen van Anton de Beer. Frans amusement. Sinds 1945 hebben Les Frères Jacques meer dan 4000 tours de chant en ongeveer 3500 recitals gegeven. Een beter bewijs voor hun mondiale populariteit en hun onverslijtbare repertoire van chansons, grappen en scetches is er niet. De jaren verstrijken, de mode verandert, maar Les Frères Jacques zijn blijvertjes. Volgende week woensdagavond (20.15 uur) bieden de vier besnorde heren een indrukwekkende show in het Haarlems Concertgebouw aan. Het is een programma van oud en nieuw repertoire. Gaat ’t zien, is hun advies. Waalse Kerk. Traditiegetrouw heeft er elk najaar een Bachcyclus plaats in de Haarlemse Waalse Kerk, Begijnhof 30. Zaterdagavond (20 uur) wordt het derde concert in de huidige serie verzorgd door het Haarlems Bach Ensemble. Koor en orkest staan onder leiding van Sam ten Velden. Verder werken mee de sopraan Marijke de Smidt de alt Elly Jens, de tenor Wouter Mees en de bas Henk van der Leeuw. Op het programma staan vier werken: twee door J. Chr. Bach getoonzette psalmen en het concert voor violen, hobo en orkest en de Derde Cantate van J.S. Bach. bestaande uit de gitaristen Andy Powell en Laurie Wisefield, bassist Martin Turner en drummer Steve Upton. De groep heeft het bij kritici de afgelopen drie jaar niet gemakkelijk gehad, maar is bij het Nederlandse publiek nog altijd even populair als vroeger, zoals geslaagde concerten in Zwolle (1976) en Leiden (1975) hebben bewezen. Wishbone Ash geeft op de laatste albums echter te kennen een meer melodieuze vorm van rock te willen nastreven. Hoe het ook zij, de Haarlemse regio heeft voor het eerst in bijna een half jaar weer eens een groot concert. National Health. Zo gebeurt er niets in Haarlem, zo van alles. Vrijdagavond speelt Haarlemse wethouder van cultuur, de heer de veelbelovende Engelse formatie M. van de Water, de prijs voor de National Health, opgetrokken uit de session-musicus van het jaar, een reliëf dat restanten van gerenommeerde formaties door Remco van der Gugten vervaardigd werd. Zondagmiddag gaat in de HJC het eerder aangekondigde Cat Jazz'-optreden van Louisiana Red niet door. - Bluesliefhebbers kunnen echter niet ■ir Wihbone Ash, een van de belangrijkste hardrockgroepen van het moment, concerteert zondagavond in de Haarlemse Beijneshal. Resistentie Varié. Wie het Resistentie-orkest in de loop van haar bestaan gevolgd heeft weet dat er binnen dit unieke ensemble weinig onmogelijk is. Muziek van het soort dat doorgaans klassiek genoemd wordt, variété met drs. P, opera met Elsa Leoni en Lieuwe Visser en optredens met de Saltibankies. Dat allemaal onder stimulans van pianist Chaim Leveno, die ook binnen en buiten het orkest faam verworf met zijn Dada-voordrachten. De ironische wijze waarop ernst en luim binnen het orkest hun weg vinden, hebben gezorgd voor een steeds groeiende belangstelling. Het Resistentie Orkest meent nu aan een synthese toe te zijn en na een eerste voorzichtige experiment in de Movies in Amsterdam strijkt het orkest vanavond en morgenavond neer in de Toneelschuur. Het beloven twee avonden te worden die niet geheel indentiek zijn, doch in variatie niet voor elkaar zullen onderdoen. Medewerkenden: Drs. P., de Saltibankies, Chaim Levano, Kees Hin, Jan Wouter van Reijen, Tom Burghard, Carel Alphenaar en het Resistentie Orkest. Er zal ook een filmpje van Kees Hin worden gedraaid dat Levano’s klankgedichten in beeld brengt, en verder belooft het Resistentie Orkest „Variété, gezang en muziek”. Aanvang 20.30 uur. Veertig jaar Wim Kan. Wim Kan en Corrie Vonk zijn vanavond nog te zien in de Haarlemse Stadsschouwburg met hun programma Veertig jaar Cabaret. Geen geheel nieuwe show, want Kan en zijn echtgenote putten muzikaal bijgestaan door pianist Ru van Veen, veel uit oude programmes. Maar bij Kan zijn deze oude hoogtepunten altijd de moeite waard en zelf zal de conférencier genoeg actualiteit in zijn bijdrage doen. Immers Kan is en blijft de onbetwiste meester van de poltieke kleinkunst. Aanvang 20.15 uur. I Colombaioni. De twee Italiaanse commedia dell’arte clowns Carlo en Alberto Colombaioni treden aanstaande vrijdagavond op in de Stadsschouwburg in Haarlem. Met behulp van uiterst weinig attributen en geheel zonder steun van muziek brengen I Colombaioni een avondvullend programma van grote klasse. Zij goochelen, parodiëren het klassieke theater in een schitterende Hamlet-persiflage en voelen zich prima thuis in de improvisatie. Dat alles gebeurt in rap Italiaans en het is een wonderlijke ervaring het programma op de voet te Nog tot en met het komende weekeinde is in de Vishal op de Gro te Markt in Haarlem een tentoonstelling van nieuwe werken van de Haarlemse schilder en tekenaar Jan van der Veer te zien, die naar aanleiding van zijn 65ste verjaardag. Van der Veer toont er onder meer een serie doeken met zijn palet als uitgangspunt. De bijgaande illustratie geeft een indruk van een dezer „paletten”. Alhambra I (Weteringschans 134, 233192): EXORCIST II THE HERETIC, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zon. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Alhambra 2: NORTH BY NORTH WEST, toeg 12 j., dag. 14.00, 18.45 en 21.30 uur, zon. 13.15, 16.00, 18.45 en 21.30 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 400, 234876): DE KILLE VERNIETIGER, toeg. 16 j., dag. 14.15, 19.00 en 21.30 uur, zon. 13.15, 15.45, 19.00 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr. 402, 66227): THE DUEL- LISTS, toeg. 12 j., dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zon. 13.30, 16.00, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club: MUHAMMAD ALI: DE GROOT STE, toeg. 16 j., dag. 14.15, 19.00 en 21.30 uur, zon. 13.15, 15.45, 19.00 en 21.30 uur, vrij- en za.- nacht 00.15 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): DEEP THROAT, toeg. 16 j., dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15.00, 16.15, 17.30, 18.45, 20.00 en 21.15 uur, zon. vanaf 12.30 uur. Cineac Damrak I (Damrak 63, tel. 245648): VER DWENEN IN DE BERMUDA DRIEHOEK, toeg. 12 j., dag. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: BLUE MOVIE, toeg. 16 j.. dag 18.45 en 21.15 uur. Cineac (Reg. Breestr. 31, 243639): TWEE DOOR HET DOLLE HEEN, toeg. 12 j., dag 19.00 en 21.30 uur, do., vrij., ma., di. ook 13.30 en 16.00 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein 4, 151243): VER DWENEN IN DE BERMUDA DRIEHOEK, toeg. 12 j., do., vrij., za., zo. 19.00 en 21.30 uur, ma., di., woe. 20.00 uur. Cinétol (Tolstr. 160, 722291): ROME, OPEN STAD, toeg. 16 j., dag. 20.00 en 22.00 uur PARDON, WORDT ER HIER GESLAGEN, toeg. 16 j., dag. 19.45, 21.45 en 24.00 uur. City I (Leidseplein, 234579): HET EILAND VAN DOKTER MOREAU, toeg. 12 j„ dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zon. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2: THREE WOMEN, toeg. 16 j., dag. 13.30, 19.15 en 21.45 uur, zon. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3: LA GIFLE, toeg. 12 j., dag. 14.15, 18.45 en 21.15 uur, zon. 13.15, 15.45, 18.45, 21.15 uur. City 4: PLANKGAS, toeg. 12 j., dag. 15.00, 18.30 en 21.00 uur, zon. 12.45, 15.30, 18.30 en 21.00 uur. Corso (Kalverstr. 122, 234561): SUPERPRET IN HET LIEFDESBED, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19.00 en 21.30 uur, zat., zon. 13.30,16.00, 19.00 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): SPEEDTRAP, toeg. 16 j., dag. 19.30 en 21.45 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): MARY POPPINS, a.l. dag., ook zondags 14.00 en 19.30 uur, zat. 10.00, 14.00 en 19.30 uur. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): SERVANTE ET MAITRESSE, toeg. 16 j., dag. 14.00, 19.45 en 22.00 uur, vrij., zat.nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): EL VIS: THAT’S THE WAY IT IS, toeg. a.l., dag 14.30, 19.30 en 22.00 uur, zon. 13.30, 16.00, 19.30 en 22.00 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): DE MAN MET DE STOK, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19.00 en 21.30 uur., zat., zon. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): SEXJOOL IN WELLUSTIG TIROL, toeg. 16 j., dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zon. v.a. 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542). IN DE KLAUWEN VAN DE TIJGER, toeg. 16 j., dag. 14.15, 18.45 en 21.30 uur, zon. 13.00, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): DE OP DRACHT, toeg. 16 j., dag. 19.00 en 21.30 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): A DAY AT THE RACES, toeg. 12 j., van do. t/m zon. A NIGHT AT THE OPERA, toeg. 12 j., ma. Vm woe., dag. 19.30 en 22.00 uur, zat., zon., woe. 14.15 uur. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): SOLDAAT VAN ORANJE, 16 j., dag. 15.00 en 20.30 uur. Studio K (Roetersstr. 34, 231708): MARCIA TRIONFALE, toeg. 16 j., dag. 14.30, 20.00 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790): zaal 1UNE FEMME A SA FENETRE, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22.00 uur, zaal 2: A NOUS LES PETITES ANGLAISES, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22.00 uur. Tuschinski I (Reg. Breestr. 26, 62633): SOL DAAT VAN ORANJE, toeg. 16 j., dag. 14.00 en 20.15 uur, zat., zon. 13.30, 16.45, 20.15 uur. Tuschinski 2: SLAP SHOT, toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, zat., zon. 13.15, 16.00, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 3: NEW YORK, NEW YORK, toeg. a.l., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, zat., zon. 14.00, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 4: DRIE DAGEN VAN DE CON DOR. toeg. 16., dag. 14.30, 19.00 en 21.30 uur, zat., zon. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. Tuschinski 5: MADAME CLAUDE, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19.00 en 21.30 uur., zat, zon. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, 237460): CRIA CUERVOS, toeg. 16 j., dag. 19.00 en 21.30 uur., zon. 13.00, 15.30, 19.00 en 21.30 uur. Concertgebouw, Van Baerlestr. 98, tel. 71834b, 6 okt. Grote Zaal, 20.15 uur, Interkerkelijk Jeugdkoor Watergraafsmeer, Gewestelijk Or kest voor Zuid-Holland o.l.v. Peter Dogger m.m.v. o.a. Madelon Michel, sopraan, Nienke Wisman, alt, Wouter Goedhart, tenor. Kleine zaal, 20.15 uur, Concertgebouw-Kamermuziek, Schubert-serie, m.m.v. Herman Krebbers, Da- nièlle Dechenne en Jean Deeroos. 7 Okt. Grote Zaal 20.15 uur, Het Romantisch Pianoconcert o.l.v. Ferdinan Leitner m.m.v. Daniel Höxter, Helen Matts en William Jones. Kleine Zaal, 20.15 uur, Thérèse Steinmetz met het trio Nico van der Linden jr. „Opus één plus drie”. Zat. 8 okt. Grote Zaal, 20.15 uur, Nederlands Theater Centrum, Het Concertgebouworkest o.l.v. Ber nard Haitink m.m.v. Krystian Zimerman, pia no werken van Berio, Chopin en Tsjaikowsky. 24.00 uur, Stichting Vrije Relatierechten Miami Night Mare. Kleine Zaal, 20.15 uur, Stichting Artivis Beethoven-cyclus met Jacques Klein, piano. Sonates van Beethoven. 11 Okt. Grote Zaal, 20.15 uur, Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes m.m.v. Andor Fol- des, piano, Ronald Masin, viool, en Robin Alle- son, viool. Kleine Zaal, 20.15 uur, Concertge bouw-Kamermuziek m.m.v. Thomas Hemsley, Bariota en Rudolf Jansen, piano. 12 Okt. Grote Zaal, 20.00 uur. Lion Artists Management Guys Dolls. Voorprogramma: Love Birds. Kleine Zaal, 20.15 uur, Stichting Artivis Beethoven cyclus met Jacques Klein. Stadsschouwburg, Leidseplein, tel. 242311, 6 en 7 okt. 20.15 uur, Publiekstheater met ,,’n Meeuw”, 8 okt. 20.15 uur, Nat. Ballet „Ginaste- ra”. Adagio Hammerklavier. 10 Okt. 20.15 uur. Nat. Ballet Giselle”. 11 Okt. 20.15 uur. Nat. Ballet „Capriccio”. Four Schumann Pieces. Voor tijdens en na het feest. 12 Okt. 20.15 uur. Nat. Ballet Giselle”. Carré, Amstel 115-125. Tel. 225225. 7 Okt, 9 okt. (matinee) en 11 okt. 20.00 uur (9 okt. 14.00 uur) Opera Houdini van Peter Schaft. Theater De Brakke Grond, Nes 53-55. Tel. 232904 of 240394, t.m. za. 22 okt. Jan Rap en z’n maat, 20.30 uur (beh. zondags). Nieuwe de la Mar Theater, Marnixstr. 404, tel. 233462 t.m. 9 okt. 20.15 uur „Verwarringen”, komedie van Alon Ayckbourn met KitAy Jans sen, André van den Heuvel, Hetty Verhoogt, Pieter Lutz en Jaap Stobbe. 11 t.m. 30 Okt. (beh. woensdag en donderdag) 20.15 uur. „Me neer Klebs en Rosalie”, blijspel van René de Obaldia met Luc Lutz, Simone Rooskens, Steye van Brandenberg en Simone Ettekoven. Vanaf 12 okt. (alleen woensdag en donderdag) 20.15 uur Wim Kan 40 jaar cabaret met Corry aan zijn zijde en Ru van Veen aan zijn vleugel. Kleine Bellevue, Leidsekade 90, tel. 247248, dag. beh. ma. 20.30 uur, Frans Halsema met „Ik, ik en nog er’s ik”. Theater De Brakke Grond, Nes 53-55, tel. 232904 t.m. 22 okt. dag. beh. zondags, 20.30 uur „Jan Rap en z’n maat” Shaffy Theater, Keizersgracht 324, tel. 231311 t.m. 8 okt. dag. beh. zo. en ma. 20.30 uur Zuilenzaal Maarten van Regteren Altena, bas en Teo Joling, clown in een „Konsert voor kijkers”: Ploink. t.m. 8 okt. dag. beh. zo. en ma. 20.30 uur Shaffyzaal: .van de rebellen club”. Solo-toneel door Dirk Celis. Van 11 t.m. 15 okt. dag. 20.30 uur Shaffy-Zaal: Onafhanke lijk toneel: „Crankybox” van Judith Herzberg. Amsterdams Marionettentheater, Brouwers gracht 51, tel. 264983 t.m. 31 okt. dag. 20.30 uur. Marionettenspel „Hansel und Gretel” opera van Engelbert Humperdinck of „Orfeo ed Eu- ridice” opera van Chr. W. Von Gluck (groeps verband met meer dan 20 personen).

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13