EXPOSITIE IN DE NIEUWE SLOF Clowns, cabaret Geschiedenis kinderboek en dixieland in Alpha Donkey Salomon King in Kinderpostzegels af gepakt Wij nodigen u uit voor de belangrijke Citroen expositie zaterdag a.s. I 1 M AUTOMOBIELBEDRIJF J.GIESBERTS NCRV-radio maakt ZANGLUST CITROEN* opname van concert in Vredevorstkerk BEVERWIJK KAN NOG MAXIMAAL DERTIENHONDERD HUIZEN BOUWEN Huiseigenaren scholen bij op „Hofflant" H 14 OKTOBER 6 D 0 b Tol circa 1990 -1 Tussenbeeksweg 7, IJmuiden w in te kon en goe de doo mei pen fing VOO non pre Koi tok gre DONDERDAG HM*. 7 aterdag houden wij een expositie van de Citroëns 1978 want er is veel belangrijk nieuws. Zo kreeg de nieuwe GSpécial een zwaar dere motor die niet alleen pittiger is maar bovenal zuiniger. Nieuw zijn ook z'n grille en rolgordels (nu standaard in alle Citreëns). U kunt er de CX bewonderen, die ook verkrijgbaar is in een nieuwe, sportieve uitvoering: de CX GTi. De vindingrijke LN dingt eveneens naar uw gunst en toont u graag hoe handig en praktisch hij wel is. En dan zijn er natuurlijk de 2CV, de Dyane 6 en de AMI 8 waarover alles misschien al gezegd is, maar waar je toch nooit over uitgespro ken raakt. Nieuw; De Citroen Kroongarantie en rijklaar prijs. Bij aankoop van een Citroen komt u nooit voor verrassingen te staan. In onze rijklaar-prijs - een exclusief begrip van Citroen - is alles inbe grepen, zonder uitzonderingen. De Kroongarantie is onze nieuwe royale garan tie die maakt dat u zich als klant bij Citroen koning voelt. Zaterdag ligt er een folder voor u klaar waarin u er meer over kunt lezen.Tot dan! i W*' k (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) vrijdag 7 oktober weer op in het Nieuw Anders (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De belangenvereni ging van huiseigenaren Assumburg is met de Hofflant Scholengemeenschap aan de Luxemburglaan te Beverwijk overeenge komen een cursus voor huiseigenaren te organiseren. Vanavond begint de eerste bijeenkomst in Hofflant. BEVERWIJK. Een tienjarig jongetje liep woensdag langs de Noorderwijkweg kinderpostzegels te verkopen. Hij werd vastgehouden door twee grotere jongens die vroegen of hij geld had. Dat had de jongen niet en toen verscheurden de kna pen zijn bestelformulier met de deurze- gels. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Beverwijk kan de komende tien jaar nog maximaal der tienhonderd woningen bouwen, maar dan is de woningbouwkoek in deze gemeente ook wel definitief op. Ook voor u is er een Citroen. 2CV rijklaar 7365,-. Dyane rijklaar f 9165,-. Mehari rijklaar f 11970,-. AMI rijklaar f 10650,-. LN rijklaar f 10655,-. GS rijklaar f 13915, -. CX rijklaar f 23495, -. BEVERWIJK. Vanavond begint de jongerensociëteit „Alpha” aan een zoge noemde „clowning-workshop”, waarin al les over en omtrent het begrip clown wordt behandeld. De shop staat onder leiding van John van Lier, toneeladvi- seur, en Frank Elzas. Men I soms, al ogen tej Figuurli De meeste avonden worden besteed aan algemene bouwtechniek: timmeren, schil deren en metselen. De plannen voor de laatste zes avonden zijn in een vergevor derd stadium: drie avonden elektriciteit en 3 avonden loodgieterswerk. Hofflant le vert leraren, een lokaal en gereedschap. De kosten worden gedragen door de belan genvereniging. BEVERWIJK. Onder deze titel opent mevrouw A. Heimeriks docente jeugd literatuur aan de Frederik Muller Akade- mie te Amsterdam op zaterdag 8 okto ber om 14.00 uur in de Nieuwe Slof een expositie over kinderboeken. Tijdens de opening is er voor de kinderen poppen kast. Deze expositie is samengesteld door de Stichting Tentoonstellingen Bever wijk. Gezien de hoeveelheid (prenten)boeken die tegenwoordig verschijnt is het bijna ongeloofwaardig, dat nog geen twee eeu wen geleden geen sprake was van ECHTE kinderboeken Door middel van oude en D oktc narr lich ben met feut ze n Nie1 geit nog erin eige S S! Citroen GSX2. De meest sportieve GS. Met zwarte kunststof spoiler achterop, 2 mist lampen onder de matzwarte bumper, overzichtelijk instrumentenpaneel met toerenteller. De Citroen GS1978. Beroemd om vering, comfort en veiligheid. De voordeligste GS heeft nu een 1130 cc motor die sterker, pittiger en zuiniger is. Standaard rolgordels, 4 schijfremmen, nieuwe velgen, nieuwe grille. Z fior zijn ber we: Mis kin gro om wij N die mo bei bij „Ik zat „Tl na< org tiei die na: vei we dei ad va: V De jongen vertelde dat thuis en zijn vader ging eens rond kijken. Hij zag de jongens wegvluchten, waarbij zij echter hun fiets moesten achterlaten. De vader meldde dat aan de politie. Thuis hadden de knapen verteld, dat de fiets door een man was afgepakt. De moeder van de betrok ken jongens stapte naar de politie om aangifte te doen, maar die bracht beide verhalen uiteraard met elkaar in verband. De kinderpolitie heeft de zaak overge nomen. Voor vele mensen is de clown een maar al te bekend lachobject. Echter een goede clown biedt geen goedkoop massa-amuse- ment maar representeerde bandeloosheid, wanorde, obsceniteit, onzin, onmogelijk heden, angst en vernietiging. Dit alles wordt overdonderd door lacheffecten. De grootste clowns zijn ook altijd tragisch triest, verschoppelingen zonder volledig in die eigenschappen onder te gaan. Ze ken nen bezetenheid, zijn demonisch, hebben een masker op om de maskerade van het leven te ontmaskeren. Alpha echter wil nu het leven van de clown ontmaskeren. Er zal dan ook les worden gegeven in het grimeren, de zo belangrijke trucs, kledij en ook de muziek zal aan de orde komen. Tijdens de toelichting op de gemeen tebegroting voor 1978 noemde wethou der ir. J. Camfferman het ook wel als maximum genoemde getal van ach thonderd woningen „wel aan de erg lage kant", hoewel ook hij het maken van prognoses op dit gebied als een riskante zaak beschouwde. „Neem bij voorbeeld", aldus de wethouder, „het Beijnes-complex aan de Spoorsingel. Daar zouden toch wel zo’n vierhonderd woningen op kunnen worden gereali seerd, maar wil Hoogovens het terrein wel afstaan en wanneer. Dit soort fac toren maakt het plannen er niet een voudiger op". Desondanks heeft het college beslo ten. de raad een notitie met gegevens over de bouwmogelijkheden in Bever wijk te overhandigen. Volgende maand kan deze notitie worden verwacht. Voorts zal in de loop van 1978 begon nen worden met de laatste woning- bouwfase in Westertuinen. In de nota van aanbieding wordt tenslotte meergedeeld, dat getracht zal worden in datzelfde jaar woningbouw te starten in het gebied Peperstraat-Jan Alsweg. Concrete plannen voor het ty pe bouw (hoog- of laag, koop of huur) bestaan er nog niet: men wil aansluiten op de behoefte aan woningen zoals deze uit de gegevens van het huisvestingd- bureau blijkt. Deze clowning-workshop is daarom vooral een doe kursus die tot eind januari in Alpha wordt gehouden. De kosten bedra gen 3,50 per avond. De aanvangstijd is gesteld op 20 uur. Dooi- middel van het' getoonde op de expositie wordt duidelijk dat de werkelijk heid om ons heen voor het kind steeds beter wordt verbeeld. Naast de tentoonge stelde materialen bestaat de mogelijkheid zowel Voor kinderen als volwassenen om prentenboeken in te kijken Het aanwezige speelgoed maakt het voor de kinderen extra plezierig Mede met het oog op de komende kinderboekenweek (19 t/m 29 ok tober) is deze expositie meer dan een be zoek waard De tentoonstelling is te be zichtigen van 8 oktober t/m 29 oktober, in De Nieuwe Slof en de Openbare Biblio theek Zaterdagavond 8 oktober herstelt Al pha een aloude traditie door ruim baan te geven voor de dixieland-muziek, gebracht door „The New Herring Jazzband” uit Amsterdam. Het wordt zaterdagavond druk in Alpha, want de soos krijgt ook bezoek van het cabaret „Fobscene” uit Groningen. Het gezelschap is op doorreis naar het Amsterdamse Shaffy-theater en voelde er alles voor in de Alpha-soos alvast een voorproefje van hun programma te geven. De toegang voor niet-leden be draagt drie gulden. Aanvang 21 uur. De vu a 2900 z de stras 15 kilo kilo, ma Amster: ijzeren eraan v de kerel het glas zak teg bumper geïritee: geen pr verricht gingen, weersin taat: „J se loop! Bij de bewoners van de eigen woningen in de wijk bleek al geruime tijd behoefte om in georganiseerd verband te leren hoe men kleine reparaties in of veranderingen aan huis het beste kon uitvoeren Het vak manschap is onontbeerlijk, maar ont breekt meestal. Bij de Scholengemeen schap Hofflant is een afdeling lager tech nisch onderwijs en na een gesprek met de schoolleiding kan men beginnen aan het samenstellen van een leerplan, met 20 cur susavonden van drie uur. nieuwe prenten en prentenboeken krijgt men een goed beeld van de geschiedenis van het kinderboek De „Proeve van kleine gedigten voor kinderen" van Hieronymus van Alphen, was een eerste aanzet tot een boekje speci aal voor kinderen Hiervoor kennen we alleen de centsprenten (de naam is aan de prijs ontleend). Via Petronella Moens, Ni- colaas Anselijn (De brave Hendrik). Joh Hazeu, Heinrich Hoffmann (Piet de Smeerpoets), de eerste ingekleurde pren ten komen we al snel terecht bij Bottema. Sluijters, Jetses en Rie Cramer om te be landen bij de veelkleurige boekjes van o.a. Bruna, Velthuijs en Heijmans. Daarnaast zijn er vele (vertaalde) buitenlandse pren tenboeken te zien. Het is verheugend dat met name het werk van soms hele jonge kunstenaars kwalitatief zeer fraai te noe men is. „Je k jongen, En dan i dénk je: driehooi de. En eigenliji over z’n werk. H'i de drijf mannen stad be. sterdam veel bet z (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Woensdagavond 12 ok tober wordt in de Vredevorstkerk het eer ste abonnementsconcert onder auspiciën van de Mij. tot Bevordering van de Toon kunst gehouden. Dirigent van het Noord- holland Philharmonisch Orkest is André Vandernoot. Als solist treedt op Gijsbert Beths viool. De werken die worden uitgevoerd zijn vier delen uit de muziek bij Shakespeare’s "Midzomernachtsdroom"; Schotse Fanta sie voor viool en orkest op 46; Serenade voor 13 blazers van Richard Strauss en Till Eulenspiegels lustige Streiche, eveneens van Strauss. Het concert zal door de NCRV-radio worden opgenomen Uit 1 gingsm ongesci uitzond meer c daarna veelali wilden ten da< vonden ziening tenwer i werk Ischomi beeld l ren, va BEVERWIJK. Het mannenkoor „Zanglust” houdt op zaterdag 8 oktober een kien- en klaverjasavond in café Sport aan de Alkmaarseweg. De opbrengst is bestemd voor het bekostigen van een con certreis naar Engeland. Men begint om 20 uur. De Israëlische formatie Salomon King treedt Heemskerkse jongerencentrum Donkey Shot aan de A. Verherentstraat. De groep bestaat nu vier jaren. De band speelt een mengeling van rock, blues en oosterse muziek. De formaite bestaat uit Salomon Mizrachi, solo-gitaar en zang, Yoram Hassid, basgitaar, Eli Mizrachi, drums. Zij schrijven hun muziek zelf. Hun optreden begint om rond half tien 's avonds. het artil Amsten de stads 1 de resul reinigin wetensc naar v< door v< groep w de mee: niet hal ste en v de pens

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 14