Cultuurnota binnenkort Primeur in het geding Inbraak in woonwagenkamp Cursussen in De Moriaan BOUWMARKT Kkeur b.v.>| Volgend jaar besluit over buurthuis activiteiten woning alsnog op raadsagenda INTERNE SPANNINGEN BIJ JOH. ENSCHEDÉ EN ZN. gastenboek het najaar begint bij n I 1 ONTSPANNING VOOR OUD-KATHOLIEKE BEJAARDEN Koudenhom 54 OPEN HAARDEN en WAND-, VLOER- en MOZAÏEKTEGELS Off-set I 17 19 7 7 OKTOBER VRIJDAG 7 Deze week Hoge druk Ontzenuwd tegen zeer scherpe prijzen Bewoners afwezig Brink nog niet afgevallen 8.00 - 12.30 uur 13.30- 18.00 uur zaterdags van 8.30 - 16.00 uur Eigen leven" (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Binnen de Grafi sche Inrichting Joh. Enschedé en Zn. is ongerustheid ontstaan over de werkgelegenheid op de afdelin gen Centrale Aanmaak Materiaal (CAM) en Geldswaardig Materi- j aal (GWM). Wegens een verschui ving in de uitvoering van de or derportefeuille raakten de gemoe- I deren verhit op basis van het ge rucht, dat de twee afdelingen vol gens een ander produktiesysteem zouden worden samengevoegd. Werknemers uit het bedrijf brach ten dit onder de aandacht van de Grafische Bond om zich zeker te stellen van het feit, dat de CAO- regeling op het punt van reorgani satie werd nageleefd. Werknemers ongerust over verlies banen (ADVERTENTIE) ü- ;s Openingstijden: dagelijks van tel. 023 - 321212. door Udo J. Buys (Van een onzer verslaggeefsters) I hter- 11978 de De Grafische Bond is hiervan ook van directiezijde op de hoogte gesteld in ant woord op de vraag van de Bond opening van zaken te geven. Met name de werknemers van de afde ling Geldswaardig Materiaal (24 arbeids plaatsen) toonden zich verbolgen over uit besteding van werk aan de afdeling CAM (40 arbeidsplaatsen) Directeur DJ. Enschedé (afdeling pro- duktie) noemt de zaak een „storm in een glas water”. „In een bezorgdheidsbrief van de afde ling GWM is onnodige ongerustheid geuit. Omdat het pakket zegels voor off-setdruk is uitgebreid, zijn de laatste tijd meer or ders uitgevoerd door de afdeling CAM. Angst voor het verlies van arbeidsplaatsen is volstrekt ongegrond in relatie tot het door ons gevoerde beleid. Het is onjuist, BEVERWIJK. Komend jaar hopen B. en W. een besluit te nemen over de vesti ging van een woonwagenkamp in Bever wijk. 'Gingen de gedachten in eerste instantie uit naar De Brink: nu gebleken is dat veel bezwaren van omwonenden zijn te ver wachten, wat tot een jarenlange vertra ging aanleiding kan geven, is het college op zoek gegaan naar alternatieve terrei nen. Tot nog toe is men daarbij voorname lijk op kleinere stukken grond gestuit, waarop hooguit zes wagens zouden kun nen worden gestald. Oorspronkelijk was het de bedoeling in Beverwijk huisvesting aan twintig wagens te verlenen, welk voor nemen men dan alsnog zou kunnen reali seren door diverse van deze kleine terrei nen in gebruik të nemen. Directeur Enschedé geeft toe, dat de afdeling GWM onder hoge druk heeft moeten werken. Datzelfde geldt ook voor de andere afdelingen van het bedrijf, waar in totaal 1060 mensen in dienst zijn. De extra spanning, waaronder gewerkt wordt hangt nauw samen met de gefaseer de overplaatsing van het bedrijf naar de Waarderpolder. „Een samenvoeging van de afdelingen is onmogelijk te realiseren aan het Klokhuis plein. Natuurlijk onderzoeken we moge lijkheden ten aanzien van nieuwe produk- tiesystemen. We leven niet meer in de tijd, dat onze toch wel zeer speciale produkten aan één of twee man gebonden zijn. In de dat er werk buiten het bedrijf wordt uitbe steed, afgezien van incidentele gevallen waar het om technische redenen niet an ders kan”. De directie van het bedrijf huldigt verder het standpunt, dat orders dienen te worden uitgevoerd op afdelin gen, waar dit het meest efficiënt kan ge beuren. OUD HAD DE PROEVERIJ op touw gezet vanwege het honderd jaar bestaan van de zaak, dat dit jaar fasen, op weg naar de nieuwe vestiging in de Waarderpolder moeten we nieuwe din gen bedenken. Dat wil niet zeggen, dat die direct worden uitgevoerd of dat nieuwe ontwikkelingen gaan leiden tot het verlies van arbeidsplaatsen”. De klacht van de afdeling GWM, dat de werknemers onvol- Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen Hout- en plaatmat. DE NAAM OUD is inmiddels uit het Haarlemse bedrijf verdwenen. In 1968 verkocht Dirk Oud de aandelen aan Bols. Zijn zoon Lex Oud bleef nog direc teur, maar werd opgevolgd door Alex Schottland en coördineert nu vanuit het Bolshoofdkwartier in Nieuw- Vennep internationaal de wijnbelangen van Lucas. Emotioneel is hij nog steeds bij de zaak aan de Spaarn- damseweg betrokken, bekende hij me. „Maar ik kom er zo weinig mogelijk”, liet hij er op volgen. Ik ontmoette Lex Oud, die ook voorzitter van HFC is, en zijn vrouw Loes gisteravond in restaurant de Bokkedoorns aan de doende geïnformeerd zijn over interne plannen noemt de directie ongegrond. „We willen helemaal niet geheimzinnig doen en geven alle mogelijke informatie EEN WITTE Hermitage werd geschonken bij de ko nijn met rivierkreeftjes. Een gedurfde combinatie dat laatste, waar Jean Marc Reynaud niet de minste moei te mee had. Hij is chef-kok eigenaar van het met een Michelinster gekroonde Hostellerie Chateau de Cha- teaubourg en was met zijn vrouw Danielle naar De Bokkedoorns genodigd om daar gisteren en vandaag de pollepel te zwaaien. John Beeren en zijn zoon die dezelfde voornaam draagt, zagen meester Reynaud met plezier in hun keuken. Zeeweg. Daar werd de proeverij voortgezet en kregen Rhonewijnen van het huis Chapoutier alle aandacht. raad behandelde nota „Educatief Plan voor Beverwijk” in de prioriteitenlijst een (aanloop) bedrag van 5000 opgenomen. Een bedrag van 25.000 is gereserveerd ten behoeve van de uitbreiding van het bibliotheekfiliaal De Jansheeren en een bedrag van nog eens 50.000 ten behoeve van de uitbreiding van het boekenbezit van de bibliotheek. P ^werk De heer Enschedé: „Sommige werkne mers zijn nog niet helemaal ingespeeld op deze ontwikkeling. We hebben gecalcu leerd, dat onze zegels te duur werden. Er moest geld bij. Als bedrijf met een interna tionale markt moeten we met nieuwe ten densen meegaan. Voor de zegelproduktie betekent dat meer en meer een omschake ling naar off-set druk. Het is natuurlijk niet de bedoeling werk aan ons bedrijf te onttrekken. Het is meer een kwestie van goede werkverdeling”. Binnen het bedrijf is naar aanleiding van de ongurustheid een intensief overleg gestart tussen direc tie, ondernemingsraad en de betrokken afdelingen. Geprobeerd zal worden het isolement van de afdeling GWM, zoals dat historisch is gegroeid, te doorbreken. WIJK AAN ZEE. De Dorpsraad heeft een pakket van sociaal-culturele activitei ten samengesteld, dat in het dorpshuis De Moriaan van start gaat. Wie aan de cursus sen wil meedoen dient zich voor 10 oktober op te geven. De adressen waar men dit kan doen, zijn: mevrouw Lauret, Van Olden- borghweg 7; mevrouw Hakemulder, Tap- penbeckstraat 38; mevrouw Korten, Zee- croft 9 en mevrouw v.d. Hoeve, Zeecroft 9. Men kan kiezen uit Engels gevorderden; jeugdschaken; pottenbakken; Engels be ginners; bloemschikken; volksdansen; cre- jnka- i. 1e et 2e ig en IN SOMMIGE FRANSE WIJNHUIZEN maakt men zich ernstig bezorgd over de kwaliteit van de Beaujo lais Nouveaux dit jaar. Vijftien november mag de primeur de weg op, maar het is nu al zeker dat die van de grote Joseph Drouhin er niet bij zal zijn. „Zijn bedenkingen tegen de kwaliteit zijn te groot. Vooral door de late oogst en het hoge zuurgehalte in de druiven”, vertelde me gisteravond Cees Visser van de Haarlemse Wijnkoperij Oud. SANTPOORT. Terwijl de bewoners enige dagen afwezig waren, is ingebroken in een woning aan de J.T. Cremer laan in Santpoort. Men heeft zich toegang ver schaft door de scharnierpennen van de achterdeur los te tikken, waarna de deur in zijn geheel kon worden uitgenomen. Het huis is geheel doorzocht. Kasten en laden werden overhoop gehaald. De bewoners missen Heen een klokje. De uiterst scherp bewaakte afdeling GWM, waar onder meer bankbiljetten en postzegels worden geproduceerd, voelde zich gepasseerd omdat er geen vervanging van werk tegenover deze uitbesteding zou staan. Binnen de ondernemingsraad is de ze zaak gistermiddag besproken, nadat de directie van Joh. Enschedé en Zn. de kwes tie in de kern had ontzenuwd. De directie ontkent met klem, dat er sprake is van een vroegtijdige samenvoeging van de afdelin gen volgens een ander produktiesysteem. Pas in 1984, als het bedrijf in z’n geheel is overgebracht naar de Waarderpolder zou een reorganisatie binnen de afdelingen kunnen worden doorgevoerd. Vooruitlo pend daarop heeft wel een verschuiving in de uitvoering van orders plaatsgehad, vol gens de directie „om technische redenen”. aan onze werknemers. Feit blijft, dat de afdelingen Geldswaardig Materiaal van wege de unieke produkten sterk geïsoleerd heeft gewerkt, min of meer een eigen leven is gaan leiden. Momenteel wordt gepoogd daarin verandering te brengen”, aldus de directie. DE ZANDKRAAI. Het winterseizoen van de kiengroep in buurthuis De Zand- kraai gaat vrijdag 7 oktober weer van start. Deze avonden zullen voortaan iedere eerste vrijdag in de maand gehouden wor den. De toegang is gratis. Aanvang 20.00 uur. In de Zandkraai is een enthousiaste groep volwassenen al geruime tijd bezig met het vervaardigen van een eigen teken film. Wie geïnteresseerd is kan inlichtin gen krijgen bij het buurthuis (32549) of op donderdagavond een kijkje komen nemen. De bijeenkomsten beginnen om half acht. DE WERF. Buurthuis De Werf organi seert op maandag om de veertien dagen een expressie-instuif onder leiding van Mart Brok. De groep is bedoeld voor jon geren van 17 jaar en ouder. Voor meer informatie kan men terecht bij Mart Brok, Maerelaan 84, tel. 33239. Voor kinderen van 6 tot en met 10 jaar is er op woensdag middag 12 oktober van half twee tot drie uur een speurtocht. De kosten bedragen een gulden. gevierd wordt Gerrit Oud vestigde het bedrijf een eeuw geleden in Purmerend en verhuisde „om fiscale rede nen” in 1928 naar Haarlem. Na een conflict met de gemeente Purmerend, die de firma een forse belastingaanslag stuurde. Die wijsheid staat in een schitterende prijskrant die Oud met het oog op het jubileum heeft uitgegeven. Een fraai boekje dat in een oplage van 3000 exemplaren verscheen, maar voorbe houden blijft aan de handel. Ook de eerste advertentie van Gerrit Oud is er in afgedrukt. Daarin brengt hij „het geachte publiek door deze in kennis dat hij zich heeft gevestigd als handelaar in wijnen, likeuren en binnen- en buitenlandsch gedistilleerd”. I elk jaar weer een vreugdevolle ontmoeting met oude bekenden, vooral omdat wegens het verspreid wonen van de laatste jaren, Aangezien zoiets echter weer een heel andere aanpak noodzakelijk maakt, zet ten B. en W. hun studie voorlopig nog voort. Uitgangspunt blijft daarbij, het bieden van reële hulp aan de woonwagen bewoners. IJMUIDEN. Uitgaande van het be- jaardenwerk van de Oud-Katholieke pa rochies van de H. Engelmundus en H. Adelbertus te IJmuiden, wordt zondag middag voor de parochianen boven 65 jaar, een ontvangstmiddag gehouden. ü- Voor Fred Steneker uit Bennebroek (links) is wijn ook een hoog goed, waarover hij met grote liefde spreekt. Dat deed hij al destijds met zijn vrouw Miep in De Oude Geleerde Man en nu ook met Alex Schottland, de tegenwoordige algemeen directeur van Oud, die in Delft afstudeerde als werktuigbouwkundig ingenieur. „Dat betekent geen beperking. Wat je op een universiteit leert is denkdiscipline en dat moet je ook ergens anders durven doen", vond hij. Rechts zijn vrouw Marguerite. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse cu- tuurnota, in december 1975 officieel aan B. en W. overhandigd, lijkt nu dan toch eindelijk in de raad besproken te kunnen gaan worden. Het college heeft een ambtelijk vervolg op de nota laten verschijnen die al wel met de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad als samenstelster van de oorspronkelijke cul tuurnota is doorgesproken, maar nog niet met de desbetreffende groeperingen. Met een maand of twee verwachten B. en W. de (geactualiseerde) cultuurnota in de raad aan de orde te kunnen gaan stellen. Op cultureel terrein pogen B. en W. voorts te komen tot de instelling van een artikel 61-commissie als beheersstructuur voor de Stedelijke Muziekschool. Dit insti tuut krijgt komend jaar 30.000 extra ten behoeve van de scholing c.q. bijscholing van de leden van de plaatselijke zang- en muziekverenigingen. Ten behoeve van het plaatselijk vor- mings- en ontwikkelingswerk voor volwas senen is, mede in het licht van de vorige maand uitgebrachte maar nog niet in de VISSER SPREEKT met „verschuldigde eerbied” ove- r Drouhin, wiens kelders zich onder vrijwel heel het plaatsje Beaune uitstrekken. En Drouhin was er een beetje bij toen hij me een Charmes Chambertin 1971 en een één jaar jongere Musigny schonk. Tot haar spijt kan Oud maar met mondjesmaat over deze zeer plezierige wijnen beschikken. „We mogen blij zijn dat we ze hebben en krijgen hooguit 240 flessen. Geen flesje meer, die houden ze voor vrienden en goede relaties”, vertelde Visser me. En dat geldt ook voor de erg mooie Hermita ge 1969 van Chapoutier, die na de Cote Rotie de grootste is in de Rhone. BEEREN VERTELDE me dat hij voortaan meer speciale avonden wil organiseren. Er staat al een wilda- vond op het programma en ook een Elzasseravond ligt in het verschiet. Beeren is dol op wijn en geniet nog het meest wanneer hij, nadat hij zijn laatste gasten heeft uitgelaten, thuis in een luie stoel wegzakt. En dan vooral met iets moois uit zijn kelder. Toen hij dan ook hoorde dat bij de proeverij bij Oud hun laatste Chatéau Talbot 1949 4me Cru Classé was uitgeschonken, glom hij helemaal van plezier. „Ik heb hem nog”, zei hij me zeer tevreden. I d s. De heer ir. D. J. Enschedé, directeur van de gelijknamige grafische industrie in Haarlem waar onrust is ontstaan door discussies over integratie van afdelingen waar drukwerk wordt voorbereid. bezoekers een gevarieerd ontspannings- programma aangeboden in „De Rank”, direct na afloop van de dienst. Dit pro gramma zal onder andere worden uitge- voerd met toneel en muziek. Voor de Oud-katholieke bejaarden is het Deze bijeenkomst vindt plaats in de Ne-, derlands Hervormde kerk aan de Kanaal straat met een korte kerkdienst waarin zullen voorgaan de pastoors van de beide parochies A. J. Glazemaker en D. N. de Rijk. Deze kerkdienst begint om 14.30 uur. Als voorgaande jaren wordt de bejaarde r ri- Lex en Loes Oud spraken voor het di ner nog even met chef-kok Jean Marc Reynaud, die zijn ei gen keuken in het Chateau de Chateau- bourg in St. Peray 1 vlak bij Valence twee dagen heeft gesloten om hier zijn kunnen te tonen. (ADVERTENTIE)' 99- 239- 199 119- 699 119 jazzballet; yoga; tekenen en schilderen; emailleren; schoonheidsverzorging en ou ders op herhaling. F Choorstraat 16 en 32 HAARLEM:Grote Houtstraat 80 ZEIST: 1ste Hoogeweg 77 Vroeger was dit allemaal anders, toen de kerk aan de Wilhelminakade voor de IJ- muidense Oud-katholieken vrijwel mid den tussen de parochianen stond. 29 90 17990

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17