TREYTEL IN BEROEP Autocoureur Bolten schakelt rechter in 99 Scanlon kreeg geen kans OKKER WERKTE EFFICIENT Okker en Sanders voor het eerst tegen elkaar t S I e Win de Ford Fiesta s ADVIES VAN FILLOL: toto-lotto J I l Gediskwalificeerd op Zandvoort I Duits elftal oefent I I I I I I I I J 2 *J5 tb.v. Buitenlands vakantie» voor gehandicapten I I I I I I SS VRIJDAG 19 7 7 OKTOBER 7 SPORT 35 Sport puntig I I (Van onze sportredactie) ARNHEM. Jaime Fillol gaf Louk Sanders donderdagavond het advies om aanzienlijk meer tijd uit te trekken voor zijn optreden in De Ford Fiesta is één van de geweldige hoofdprijzen. (Aankleden en naar de Amro, dus.) verder door te trekken. hoofdprijs tea \/ia Privé Rekening je 3^onne,vnenk op de sauna betalen. 76,j het buitenland dan hij nu van plan is. De Chileen vindt het zonder meer een lofwaardig streven dat zijn Nederlandse collega anderhalve maand op tournee gaat door Australië en Azië, maar acht die onderbreking van zijn verblijf in ons land te kort om de opgaande lijn Via een Amro Pn'Ug Kun \é- AufomaVisch ie sen nfVe lijke cursus JI a Ven beVal enm - f (Van onze sportredactie) Eddy Treytel: actie tegen uitspraak Sanders moet 4 er meer uit Winnaar Karpov (rechts) gefeliciteerd door de nummer twee, de Engelsman Antony Miles. Uitspraak 11 oktober. (ADVERTENTIE) Ook Jan Timman, die nog uitzichten In de laatste ronde hebben zich onver- JAN PREENEN /ADVERTENTIE) •nl 3 1 Tom Okker: snel van de baan lat 56 AMSTERDAM. John Bolten, de auto coureur die onlangs na een wedstrijd op het circuit van Zandvoort werd uitgeslo ten van verdere mededinging naar de zo genaamde „coupe Benelux”, omdat zijn wagen niet aan de gestelde eisen voldeed, heeft donderdag getracht zijn diskwalifi catie ongedaan te maken via een kort geding bij de rechtbank te Amsterdam. De coureur wenst dat Renault hem als- claim waarop de tekst „Fillol is junta-Chili” te Treytel, die een gele kaart overhield aan zijn gedrag in dit duel, gaat in overleg met Feyenoords raadsman mr. Van Velzen met name in beroep tegen de bijkomende straf, het géén aanvoerder meer mogen zijn tot 1 juli 1978. Mr. Van Velzen is van mening dat deze bijkomende straf, naast de schorsing en de geldboete, wat al te veel van het goede is voor één vergrijp. Het beroep wordt 20 oktober behandeld. (Van onze sportredactie) UTRECHT. Tennis is een professio nele sport, waarin een dosis show wordt De SC Amersfoort-speler J. Veldhuizen heeft van alle straffen, die de tuchtcommissie van de KNVB donderdag heeft uitgesproken, de zwaarste gekregen. Veldhuizen, die zondag in de wedstrijd Excelsior - SC Amersfoort uit het veld werd gestuurd wegens het trappen van een tegenstander, kreeg een schorsing van drie onvoorwaardelijke wedstrijden en een boete van 150 gulden. In de eerste set probeerde Amerikaan via zijn service indruk te maken, maar toen die niet doorkwamen en hij de ralleys permanent als verliezer afsloot, vermin derde zijn pressie. Daarmee weet Okker dan nog wel raad. Hij passeerde vlot en kon risico’s nemen aan de lopende band zonder te worden afgestraft. Ergo, een duel dat in het World Star Tennis niet thuishoorde. Vitas Gerulaitis deed het beter tegen Mark Cox. Ook hier een man van de oude garde, de 34-jarige Cox tegen de'aanstor- mende jeugd, de 23-jarige Amerikaan die zich al heeft opgewerkt naar de achtste plaats op de wereldranglijst en na nipt verlies tegen Bjorn Borg dan ook vastbe raden uitriep dat hij van plan is binnen kort de wereldtop te bestormen. Zijn enige doel is wereldkampioen te worden, met andere woorden alle grote toernooien ter wereld winnen Geen succes dus, de vertoning in de Domstad, omdat het krachtsverschil te groot was. Merkwaardig, omdat Scanlon aangekondigd als een van de grote ta lenten voor de toekomst in de eerste maanden van dit jaar kans heeft gezien Nastase, Cox en Solomon te verslaan. Donderdag deed niets herinneren aan die heldendaden en Okker had helemaal geen zin zijn tegenstander mee te slepen in een duel waarin ook de toeschouwers aan hun trekken konden komen. Het was afmaken geblazen en liefst in zo kort mogelijke tijd. En dat gebeurde, want de drie games die Scanlon op zijn conto schreef, waren nog weggevertjes. had op een tweede plaats sneuvelde in de laatste ronde. Schaakinsiders noemdeit het een tragedie. Voor Timman dan, want hij verloor van Balashov. De Ne derlandse grootmeester moest genoegen nemen met een gedeelde derde plaats. Hij vond Kavalek, Hort en Hübner aan zijn zijde. Toto 40: Inleg: ƒ766.187,00. Prijzenbe- drag: ƒ411.672,08. Eerste prijs: geen win naar, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/3 deel naar de jackpot van toto 41 van zondag 9 oktober a.s., het overige 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de tweede en de derde prijs. Tweede prijs: 15 winnaars, die elk bruto 10.361,30 ont vangen. Derde prijs: 306 winnaars, die elk bruto 626,80 ontvangen. De jackpot voor toto 41 van zondag 9 oktober be draagt 64.436,26. DEN HAAG. In lotto 40 is slechts één winnaar van de eerste prijs die bruto een bedrag van 581.744,50 gulden ontvangt: Toto 40 van het afgelopen weekeinde heeft geen winnaars van de eerste prijs opgeleverd. Mr. Smal, die namens Bolten optrad, vond dat de straf ten onrechte opgelegd was omdat niet bewezen was, dat de ver wisseling met opzet door Bolten was aan gebracht (volgens het wedstrijdcontract is deze opzet een voorwaarde voor diskwali ficatie). Mr. Bremer verklaarde dat de rechter naar zijn mening geen bevoegdheid had in een dergelijk geval een oordeel uit te spre ken. Ook een voetballer die door de scheidsrechter het veld wordt uitgestuurd, zo oordeelde hij, gaat die beslissing niet bij de rechter aanvechten. Hij hield staande dat Bolten tegen deze maatregel slechts bij de betrokken autosportorganisatie in be roep kan gaan. lezen stond. Halverwege de eerste set ver schenen nog twee actievoerders in de hal met als kreet op hun spandoek: „Geen propaganda voor junta”. wachte ontwikkelingen voorgesaan. Ver rassend was de nederlaag van de jonge Engelsman Miles. Een zege op de Zweed Andersson leek binnen zijn mogelijkhe den te behoren maar een hypernerveuze Miles kreeg geen enkele vat op de Zweed. Via een ware worsteling in het midden spel veroverde Andersson materieel voordeel. Met gebogen hoofd gaf de met zwart spelende Miles zich over. Een ge deelde eerste plaats met de wereldkam pioen bleek een utopie. inisc en vi De 1 loeili lew 0 o' Twee eredivisiespelers, Wim Rijsbergen (Feyenoord) en Eu gène Marijnissen (NEC), werden met 250 gulden beboet, omdat zij op ongepaste wijze toonden het niet eens te zijn met de leiding. Rijsbergen beging deze fout in de vriendschappelijke ontmoeting tegen FC Groningen en Marijnissen liet in de competitiewedstrijd tegen PSV te duidelijk blijken dat hij een andere mening had dan scheidsrechter Weerink. Bij de overige straffen die de KNVB uitdeelde, kreeg Haarlem-speler Helder een schorsing van 1 wedstrijd en 1 voorwaardelijk. Fillol stond Sanders nog drie games toe en finishte als winnaar met de cijfers 6-7, 6-2, 6-1. Sanders: „Ik wond me nogal op over een onjuiste beslissing in de tweede set toen een bal ten onrechte werd uitgege ven. En omdat ik mijn gedachte niet meer kon verplaatsen had ik weinig meer in te brengen”. Fillol: „Ik vond Sanders net als eerder tegen Panatta en Nastase sterk. Als hij meer toernooien in het buitenland zou aflopen zou hij niet voor mij behoeven onder te doen”. Dat voornemen kan hij uitvoeren, want Cox moest hem donderdagavond vriende lijk verzoeken niet de kachel met hem aan te maken. Goedmoedig liet de Amerikaan het aankomen op slagenwisselingen, waar in Cox zijn graantje mocht meepikken, zodat het publiek nog iets van het duel kreeg te zien, maar de 6-3, 6-4 was, cijfer matig gezien, geen afspiegeling van de werkelijke verhouding. BERLIJN (SID). Heinz Flohe zal in de Westduitse voetbalploeg, die zaterdag in Berlijn een vriendschappelijke interland wedstrijd tegen Italië speelt, de plaats in nemen van de uit vorm zijnde Bernd Höl- zenbein. Volgens trainer Helmut Schön ontbreekt het Hölzenbein momenteel aan het nodige zelfvertrouwen. Ten aanzien van de ploeg, die begin september in Hel sinki met 1-0 van Finland won, heeft Hel mut Schön nog een wijziging aangebracht: Bayern-speler Karl-Heinz Rummenigge vervangt in de aanvalslinie de geblesseer de Schalke-speler Rudiger Abramczik. Adriano Panatta, die eerder de strijd tegen Sanders in Groningen moest staken en woensdagavond in Zwolle niet verder kwam dan een oefenset tegen Fillol, werkte in Arnhem de eerste partij tegen Nastase volledig af. „Als gevolg van een verdraaide wervel was een zenuw be kneld geraakt in mijn rug. Toen dat ver holpen was voelde ik mij weer fit”, aldus Panatta, die ditmaal geen last had van zijn rug maar wel van hoofdpijn. Toch nam hij tegen Nastase in de eerste set vrij gemakkelijk een voorsprong van 5-1. De Roemeen, die verscheidene malen al dan niet om showtechnische redenen zijn rac ket op de grond wierp, kwam echter te rug, won de tiebreak en eiste de winst op met de cijfers 7-6, 6-3. Toch had Fillol het juist in die openings- set moeilijk tegen een Sanders die volop inspiratie putte uit een schitterende drop- volley en daarna met schitterende pas- seerslagen het spel „even” naar zijn hand zette. Met de setwinst in zicht begon San ders echter evenals eerder in het seizoen in Hilversum tegen zichzelf te spelen, waar door Fillol toch nog een tiebreak wist te forceren. Daarin herstelde Sanders zich na een achterstand van 3-0 zo opvallend dat hij de Chileen toch nog met 7-6 achter zich liet. Een vervolg op de stunt tijdens de internationale kampioenschappen in Hil versum, waarin Sanders de als tweede geplaatste Pecci versloeg, bleef echter ach terwege. Lotto 40: Inleg: 3.499.215,00. Prijzenbe- drag: 1.662.127,13. Eerste prijs: 1 win naar, die bruto 581.744,50 ontvangt. Tweede prijs: 2 winnaars, die elk bruto 83.106,30 ontvangen. Derde prijs: 126 winnaars, die elk bruto 1978,70 ontvan gen. Vierde prijs: 10.391 winnaars, die elk 33,90 ontvangen. Vijfde prijs: 9.167 win naars, die elk eveneens 33,90 ontvangen. 69, 203,! 36,! 108.1 120,1 424 46, 257, 1 langer toernooien in het buitenland blijven spelen”, aldus Fillol na afloop van zijn i| voor hem moeizaam begonnen, maar uit- r eindelijk nog vrij gemakkelijk gewonnen I partij tegen Sanders in de rode groep van het World Star Tennistoernooi in de Rijn- hal in Arnhem. De wedstrijden daar trok- i ken donderdag 1400 toeschouwers. Het duel Fillol-Sanders was door enkele leden van het Chilicomité aangegrepen om hun antipathie tegen Fillol te laten blijken. Al bij het inslaan van het tweetal draafden twee demonstranten op met een spandoek verwerkt, maar dat aspect liet Tom Ok ker donderdagavond in de Utrechtse Ca- tharijne-hal uit zijn optreden liet blijken tegen de 20-jarige Amerikaan Bill Scan lon. In veertig minuten zwiepte hij zijn opponent van de baan, zodat de 800 toe schouwers het moesten doen met het op treden van Vitas Gerulaitis, die weinig overliet van de Brit Mark Cox. Kort voor het afreizen naar Aalborg voor het vriendschappelijke duel tegen Jong-Denemar- ken (zaterdag) heeft bondscoach Arie de Vroet twee afschrijvingen voor Jong-Oranje binnenge kregen De-Feyenoorders Stanley Brard en Kees Jan Snoeck lieten beiden weten niet beschikbaar te kunnen zijn. Brard werd afgelopen maandag operatief ver lost van een lastig kliertje in de nek, terwijl Kees Jan Snoeck nog steeds tobt met de dijbeenbles sure die hij overhield aan het duel tegen Vitesse. Bondscoach De Vroet heeft Degens (Roda JC)en Flight (FC Utrecht) als vervangers aangewezen. Het Nederlands meisjesjuniorenteam dat in Boekarest deelneemt aan de wereldkampioen schappen heeft Oostenrijk met 8-6 verslagen. De Nederlandse ploeg speelt om de negende tot veertiende plaats. De Amerikaanse tv-maatschappij ABC heeft Frank Sinatra aangetrokken als bokscommenta- tor, „The voice” zal tijdens de bokswedstrijd tussen Ken Norton en Jimmy Young, die op 5 november in Las Vegas wordt gehouden, als ringcommentator optreden. Beide partijen voerden tenslotte getuige- deskundigen ten tonele, die rechtbankpre- - sident Mr. Borgerhoff-Mulder ervan trachtten te overtuigen dat het verwisselen van de sproeiers een vertragende respec tievelijk snelheidsverhogende, werking heeft. Sittardia heeft in een wedstrijd in de competi tie om de Europa Cup zaalhandbal het Belgische Seraing met 19-15 verslagen. Bij de rust leidde de Limburgse ploeg met 9-5.. ROTTERDAM. Eddy Treytel gaat pogingen in het werk stellen iets te veranderen aan de hem opgelegde straf naar aanleiding van de gebeurtenissen tijdens het competitieduel Vitesse-Feyenoord van twee weken geleden. Daarbij zou de Feyenoord-doelman scheidsrechter Egbert Mulder voor „dief” hebben uitgemaakt. Uitslagen 11e ronde: Balashov-Timman 1-0, Hübner-Gligoric 1-0, Kavalek-Smyslov ’/2- Vz.Olafsson-Sosonko ’/z-'A.Andersson-Miles 1-0, Hort-Karpov '/z-'/i. Slotstand: 1. Karpov 8, 2. Miles 7, 3/6. Hübner, Kavalek, Hort, Timman 6, 7. Ghgoric 5>/z, 8/9. Balashov, Andersson 5, 10. Smyslov 4'/2, 12. Olafsson 3 (ADVERTENTIE) De Ford Fiesta is één van de hoofdprijzen Een auto die alles biedt. Kompakt, maar net zo veilig en betrouwbaar als iedere andere Ford Standaard afgeleverd met een gelaagde voorruit Met automatisch oprolbare 3-punts veiligheidsgordels. Daarnaast is de Fiesta erg betrouwbaar Heeft-ie i dank zij z’n voorwielaandrijving een perfekte wegligging. Waar de Fiesta erg zuinig mee blijft, zijn benzine- - verbruik en onderhouds kosten. De Ford Fiesta is gewoon een ideale gezinsauto f Een geweldige Mr. Bremer doelde hiermee op de publi- katies die zijn verschenen sedert John Bolten van deelneming werd uitgesloten, na als tweede te zijn geëindigd in de voor- laatste^race, die 26 september in Zand voort werd verreden. Bolten werd toen, na een technische controle, geschorst omdat in zijn carburateur twee sproeiers bleken te zijn verwisseld, hetgeen zijn motorver mogen op ongeoorloofde wijze zou hebben opgevoerd. Via persberichten zou Bolten daarna hebben gesuggereerd dat „een cor rupte wedstrijdleiding”, hem zijn hoge klassering niet gunde. Renault Nederland, organisator van de strijd om de coupe Benelux, stelde bij monde van Mr. Bremer een tegeneis in: de coureur moet zich voortaan in het open baar onthouden van „verdachtmakende uitlatingen” aan het adres van dit bedrijf. (Van onze sportredactie) ARNHEM. Nadat in het World Star Tenniscircuit drie dagen voorronden zijn gespeeld, zal vanaf vandaag de eerste ronde van het zgn. knockout-toernooi worden gehouden. De voornaamste partij daarin is die tussen Tom Okker en Louk Sanders in de Kennemer Sporthal in Haarlem. Beide spelers ontmoeten elkaar voor het eerst in hun carrière. Nationaal kampioen Sanders over het duel tegen zijn landgenoot, die aan de nationale titelstrijd de laatste jaren niet heeft deelgenomen wegens verplich tingen in het buitenland: „Ik hecht geen speciale betekenis aan deze partij. Het is voor mij echt niet zoiets als een officieus kampioenschap. Ik weet dat Okker gewoon beter is, ook al zou hij op dit moment minder goed spelen en ik beter”. In Haarlem wordt vrijdagavond tevens de ontmoeting Nastase-Scanlon gespeeld In de Pellikaanhal in Tilburg spelen Gerulaitis en Panatta tegen elkaar en Fillol en Cox. De winnaars van deze ontmoetingen spelen zaterdagavond in het sportpaleis Ahoy in Rotterdam in de halve finales, waarna het toernooi zondagmiddag eveneens in Ahoy wordt afgesloten met de finale. s nog zal laten deelnemen aan de laatste race in de serie, die op 15 oktober zal worden verreden op het Franse circuit „Paul Ricard”. Bij gebreke hiervan wil de coureur een dwangsom van 100.000 gulden opgelegd zien. Het was de eerste keer tijdens het toer nooi dat ook in een hal werd gedemon streerd, nadat in Groningen en Zwolle alleen buiten de hal acties waren gevoerd. Onder „bescheiden" gejoel werden de de- monstranten bliksemsnel bij hun collega’s buiten gevoegd. Fillol: „Op mij maakte het geen indruk, ik ben er intussen wel aan IOC: gewend”. TILBURG. De Russische wereld kampioen schaken Anatoli Karpov heeft zijn faam in Tilburg waarge maakt. Zonder ook maar één keer te verliezen won hij het interpolistoernooi. Met een score van acht punten uit elf partijen nestelde Karpov zich aan de kop van het eindklassement en kreeg van Prof. dr. Max Euwe, president van de wereldschaakbond, een enveloppe met inhoud: 9.000 voor zijn eindzege. 78,56 37,10 124,00 49.50 125.80 1,55e 167,00 39,30 6,50 106,00 38,20 62.50 131,50 57.00 71.30 58,10e 49,70 39.00 74,50 152,50 116,20 109.00 29,00 126,00 80,10 172,20 •JO,UU 60,00 45,00 648,50 52,50 46.00 76,50 56,00 30,20 36.00 147,50 29.50, 53,71 111,00 - 70,71 61,71 1,9# 66,00 154,91 151,51 64,3# 204,00 68,Of 55, Oir 150# 74,«0 33,Mi, 150#) 83,si 82, «i 69,A 34,1 103.» (Nachtbrakers naar de Amro, dus.) „Mijn broer Alvaro komt niet meer dan 140,1 twee weken per jaar thuis. Enerzijds is het 1011 ondoenlijk om regelmatig vanuit Europa W of de Verenigde Staten over te vliegen I naar Chili, anderzijds laat hij zich ook bewust niet te veel thuis zien. Door con- fondsk- stant in het buitenland te vertoeven, steekt 31 hij verschrikkelijk veel op. Sanders zal dat 3.1 tijdens zijn verblijf in Australië en Azië J ook doen, maar zo gauw hij weer naar 24 Nederland terugkomt loopt hij toch weer M" een achterstand op bij degenen die veel >teei 00e25 ,37 .80 \Negen mille voor Karpov

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 35