INTERGEMEENTELIJKE COMMISSIE GEEFT OPDRACHT TERUG 1902 herdrukt Ruim een miljoen voor opknapbeurt Adrichem Na verhuizing De Zevensprong naar oude Julianaschool Beverwijkse Gids anno Geloogd Massief Eiken van de Meubelfabriek Oisterwijk: op maar 1O plaatsen te koop. fb l Meubelfabriek H Oisterwijk J i Hm I Praten over arbeid HALVE TON VOOR PROEF MET SPEELTUIN „OPEN” Fj Hl Peuterspeelzaal Calimero” wacht op nieuw onderkomen •fSl' lowi i i I w Ak 4 8 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 OKTOBER 7 VRIJDAG (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. B. en W. van Beverwijk hebben het oog laten vallen op het schoolgebouw van „De Zevensprong” aan het Raam- veld als huisvestingsmogelijkheid voor de Dagmavo voor Volwas senen. „De Zevensprong”, waar spei- caal onderwijs wordt gegeven aan Zeer moeilijk lerende kinderen, zal medio 1978 z’n in trek nemen in de voormalige, al twee jaar leegstaande, Julianaschool aan de Prins Bernhardlaan. Met de ver bouwingswerkzaamheden is de zer dagen door het aannemings bedrijf Schram een begin ge maakt. Aan de „groene kikker- school” zal voor rond twee mil joen gulden worden vertimmerd. -■ f Op prioriteitenlijst Beverwijk BEVERWIJK. De zogenoemde „Lichtboei”-commissie is ont ploft. De intergemeentelijke werkgroep, waarin leden van de Bever wijkse en Heemskerkse raadscommissies voor jeugdzaken, ambtena ren en vertegenwoordigers van het club- en buurthuis „De Lichtboei” zitting hadden genomen, is het over het nieuwbouwvraagstuk niet eens geworden en heeft daarom haar opdracht teruggegeven. Momen teel wordt tussen Beverwijk en Heemskerk alleen nog op college- niveau onderhandeld. De eindbeslissing moet rond 12 oktober vallen. De intergemeentelijke „Lichtboei”-commissie werd in juni ge vormd en kreeg als taak mee, nog vóór de begrotingsbehandelingen van Beverwijk en Heemskerk een oplossing voor de huisvestingsnood van het buurthuis aan te dragen. IK: - - Lichtboei-affaire sleept zich voort (ADVERTENTIE) DAGMAVO NAAR RAAMVELD (Van een onzer verslaggevers) Uit de nota van aanbieding bij de ge meentebegroting van Beverwijk blijkt nu, dat de werkgroep niet in die opdracht is geslaagd: er kon geen overeenstemming worden bereikt. Volgens wethouder C. Bo- dewes van Beverwijk is er op bestuurlijk niveau nog wel teontact met Heemskerk. In het kader van het portefeuille-overleg wordt op 12 oktober over „De Lichtboei”- affaire vergaderd en dan moet de eindbe slissing er definitief uitrollen. Wethouder C. Bodewes betreurt intus sen wel, dat het over de „Lichtboei”-zaak met Heemskerk niet tot een vergelijk is gekomen: „Heemskerk heeft bezwaar te gen de realisering van één voorziening, terwijl wij dit (ook planologisch) als de beste oplossing beschouwen. Daarnaast ziet Beverwijk geen kans om bij de realisa tie van twee voorzieningen de wijk Meeres- tein uit de brand te helpen, afgezien nog van het feit dat we van het gebruik van de Ruim een miljoen gulden heeft het Be verwijkse college op de begroting voor 1978 gereserveerd ten behoeve van de reno vatie van de atletiekaccommodatie op Sportpark Adrichem. Na overleg met de Nederlandse Sport Federatie en de Nationale Accommodatie Commissie van de KNA U is door het colle ge een renovatieplan opgesteld, dat niet alleen in een volledige opknapbeurt voor ziet maar dat ook de realisatie van een steeple-chase loopbaan omvat. Hoewel over de toe te passen materialen voor de vervanging van de huidige versleten Sta- bilo W-toplaag nog geen definitieve beslis sing is gevallen, hebben B. en W. voorlopig een bedrag van f980.000 voor deze werk zaamheden uitgetrokken. maal een behoorlijk onderdak te helpen. Dat met deze oplossing van het huisves tingsprobleem weinig mensen echt geluk kig zullen zijn, staat echter bijvoorbaat vast. proef met de realisering van een alterna tieve, moderne open speelplaats. Stond in ’77 de speeltuin in de Munni- kenwegbuurt model, ditmaal is de speel tuin „Kindervreugd” aan de Huiderlaan door de buurt voor de experimentenpot voorgedragen. Het college hoopt de raad spoedig een concreet voorstel te kunnen doen. Vooruitlopend op dat laatste gesprek tekent het Beverwijkse college in de aan biedingsbrief bij de gemeentebegroting voor 1978 alvast aan, dat „mochten de moeilijkheden rond de nieuwbouw van „De Lichtboei” niet op korte termijn wor den opgelost, Beverwijk zelf voor haar inwoners voorzieningen zal moeten reali seren”. In dat geval zal de raad in novem ber om een uitspraak worden gevraagd. Gezien de zich al maanden voortslepen de impasse lijkt het in tweeën hakken van het ,‘,Lichtboei”-werk echter de enig over gebleven mogelijkheid, om het sociaalcul- turele leven in de vier wijken aan mini- Daartoe moest de commissie de verschil lende standpunten inventariseren en na der uitwerken, de mogelijke bouwplaatsen en werkgrenzen afbakenen en tenslotte ook adviseren met betrekking tot een voor dracht voor de raden van de beide betrok ken gemeenten. In die voordracht zouden „de veranderende gedachten inzake de nieuwbouw van „De Lichtboei” naar vo ren moeten komen”. „Calimero” biedt elke morgen en mid dag aan zeventig kleuters de gelegenheid in een onspannen sfeer met elkaar bezig te zijn. De oudercommissie is regelmatig in de weer om ongerief te voorkomen en zorg te dragen voor een ongehinderd verloop van de peuterbijeenkomsten. Op dit mo ment is er bij enkele groepen nog een plaatsje vrij. Telefonisch kunt u uw kleu ter opgeven bij mevrouw Numan, lid van de oudercommissie, telefoon 25956. Wie eens een kijkje wil nemen in „Calimero” kan dat doen van ’s morgens negen tot half twaalf. Het met de verhuizing van „De Zeven sprong” vrijkomende schoolgebouw aan het Raamveld willen B. en W. bestemmen voor de huisvesting van de Dagmavo voor Volwassenen. De raad, zo schrijft het col lege in de nota van aanbieding bij de gemeentebegroting voor 1978, kan een voorstel in die richting binnenkort tege moet zien. De Dagmavo voor Volwassenen vindt momenteel onderdak in een paar door de gemeente gehuurde lokalen binnen het ge bouw Koningsstraat 139. In de prioritei tenlijst is met de kosten van de verbou wing van het schoolgebouw aan het Raam veld tot een geschikt onderkomen voor de Dagmavo rekening gehouden, en wel tot een bedrag van ƒ75.000. Wat het bestuur van de Dagmavo be treft, hopen B. en W. de raad nog dit jaar een voorstel te kunnen doen inzake de instelling van een artikel 61-commissie voor het beheer van de avond-Mavoschool, waarvan de Dagmavo voor Volwassenen een onderdeel vormt. Besprekingen hier over zijn gaande. eersteklas eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen gemaakt in eigen werkplaatsen 12 jaar garantie op de houtkonstruktie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland verkoop uitsluitend in onze eigen tien toonzalen. Beverwijk, Parallelweg 100,te|.02510-26923,mat/mza9-18uur. Een bedrag van f30.000 is door het colle ge opzij gelegd voor de vervanging van de zittribune op het hoofdveld van het Sport park aan de Aagtendijk. Het zitgedeelte van deze tribune, die inmiddels ruim twin tig jaar oud is, is zodanig versleten dat het gevaar voor de toeschouwers oplevert. B. en W. willen de overkapping laten staan maar het zitgedeelte door een tribune met zeshonderd in plaats van de huidige dui zend zitplaatsen vervangen. Complete vervanging, dus door een tri bune met eenzelfde toeschouwerscapaci- teit als momenteel het geval is, zou f55.000 gaan kosten. Af gezien van het financiële aspect heeft de ervaring vol gens het college geleerd, dat een accom modatie voor zeshonderd toeschouwers voldoende is. j (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. B. en W. van Bever wijk hebben in de prioriteitenlijst voor 1978 opnieuw een bedrag van een halve ton uitgetrokken voor de verwezenlijking van de plannen met betrekking tot een Twee jaar na het vertrek van de Julia naschool, die samen met de Wolff en De kenschool als „De Ronde Boogaard- school" aan de Romerkerkweg een nieuw leven begon, valt er in het schoolgebouw aan de Prins Bernhardlaan weer leven te bespeuren. De bij de verhuizing achterge bleven „groene kikker” ziet de met de plaatsing van twee immense bouwketen gepaard gaande verbouwing van de school tot onderkomen voor De Zevensprong wat sceptisch aan. BEVERWIJK. De peuterspeelzaal „Calimero” is er nog niet in geslaagd vervangende ruimte te vinden voor het lokaal in de oude Willem Hovyschool aan de Schans, die binnenkort ten prooi zal vallen aan de slopershamer. „Zoals elke voorbijganger wel kan zien is de school nu niet de meest geschikte ruimte om er een speelzaal in te vestigen”, aldus mevrouw Wilma Heemstra-Vianen van de Stichting Peuterspeelzalen Bever wijk. Samen met ambtenaren van het Stadskantoor is. de Stichting momenteel naarstig op zoek naar een nieuw onderko men, maar het valt niet mee om in de binnenstad iets dergelijks op de kop te tikken. Beide partijen zijn er van over tuigd dat er zich gerust wel een andere huisvesting zal aandienen waarna de peu terspeelzaal de bouwvallige Hovyschool kan verlaten. Egbertschool weinig heil verwachten. Wij staan op het standpunt dat het een jam merlijke zaak zou zijn wanneer we de integratiegedachte zouden moeten ver laten”. klop, klop, klop dat klinkt goed geloogd massief eiken. BEVERWIJK. EIBA („Evangelie en Industrie” en „Bedrijfs-Apostolaat”) wil graag naast de gespreksgroepen en cur sussen die in de Centra aan de Wencke- bachstraat en de Zeestraat gehouden wor gden, ook op diverse andere plaatsen met sginensen in gesprek komen over de vragen, -«.Waar de samenleving voor staat. Maandag oktober om 20.00 uur zal in de Vrede- UjVorstkerk aan de Laan der Nederlanden LZo’n groep van start gaan, die dan verder «v».elke 2e maandag van de maand gehouden zal worden. Het thema zal zijn: „Anders .gaan denken over de arbeid?” De bedoe ling is om met elkaar na te denken over de vragen van de menselijke arbeid.” (Van een onzer verslaaggevers) BEVERWIJK Binnenkort zal een vol ledige herdruk verschijnen van de „Gids voor Beverwijk en Omstreken” uit 1902. Dit uit 150 pagina's bestaande boekwerk werd indertijd geschreven door de ter plaatse bekende auteur Chr. E. Sepp en werd voor het eerst 75 jaar geleden uitge geven. De herdruk van de Gids is een initiatief van de uitgeverij Pirola te Schoorl. De aankoop van het boekwerk, dat in alle boekwinkels in Kennemerland te koop zal zijn, ontvangt men een gevouwen exemplaar van de in zes kleuren uitgevoer de kaart van een brokje Kennemerland tussen de plaatsen Bloemendaal en Castri- cum. Kaart en boek gaan samen 19,50 kosten. „De Gids voor Beverwijk en Omstre ken” is voorzien van oude foto’s en geeft kostelijke beschrijvingen van het oude Be verwijk en van tochtjes in de wijde om trek, die er in die dagen uiteraard rustig bijlagen. De eigenlijke tekst van het boek wordt ■voorafgegaan door een uitgebreide lijst van bestuursleden van alle instellingen, scholen, verenigingen en sociëteiten, die «Beverwijk toen kende. Het toenmalige ge- 'meentebestuur ontbreekt evenmin. .Achterin in het in authentieke drukstijl uitgevoerde boekwerk is een groot aantal advertenties te vinden. Deze advertenties werden vroeger op verschillende kleuren .papier gedrukt; deze methode werd ook in de nieuwe herdruk toegepast. Drs. J. van Venetiën gaf advies en steun bij de tot standkoming van de Beverwijkse Gids. i s ■WllMggi B F -Jy. M

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9