Voor het eerst na de oorlog P» w< Laat naar WK WEER STRAF UEFA VOOR FIORENTINA In België na verlies van Club Brugge Zege van Jong Oranje Uitslagen I bekervoetbal toto-lotto Di LO1 Wedgwood serviezen tijdloze tafelcultuur Rusland Programma WK-voorronde Portugal M A i SPORT OKTOBER 19 7 7 MAANDAG 1 0 1 2 3 PEC-Eindhoven FC Groningen-EDO SVV-Limburgia DOVO-Volendam Heracles-MVV Willem ll-DWV Excelsior-R heden FC Dordrecht-BVV bijna 1 miljoen aan prijzen FC Vlaardingen- Enschedese Boys Lb.v. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten SC Cambuur- FC Den Bosch. Wageningen- SC Amersfoort Fortuna SC- De Graafschap Veendam- Helmond Sport 14 ZEIST. Met het aanvaarden van de reglementswijzigingen heeft de algemene vergadering betaald voetbal van de KNVB de herstructu- rering voltooid. Zaterdagmiddag kwamen de afgevaardigden op het sportcentrum in Zeist in een buitengewone vergadering bijeen om de nieuwe structuur, waartoe al in de vorige vergadering in mei van dit jaar was besloten, te reglementeren. West-Duitsland G te les-NAC, Roda JC-Feyenoord. Eerste divisie: SC Amersfoort-FC Dol Heinz Flohe: eerste doelpunt VIER PLOEGEN BOVENAAN Gerul ir W (ADVERTENTIE) Jacques Hogewoning: alleen met Zwik stra erbij drie wedstrijden scoorde de agressieve .aanval van Nottingham niet minder dan negen keet. Een gemiddelde van drie. In Londen stokte de doelpuntenmachine en moest Peter Shilton eraan te pas komen om een gelijkspel te bewerkstellingen Liverpool en Manchester City hebben het gelijkspel van Nottingham in Londen met vreugde begroet. Want beide teams maakten geen misstap. Liverpool ver sloeg het Londense Celsea met 2-0 en Manchester City maakte geen fout tegen Arsenal 2-1. Liverpool sloeg reeds na anderhalve minuut spelen toe. De schot se international Kenny Dalglish versloeg tot verrassing van Chelsea en de bijna vijftigduizend toeschouwers, doelman Ken Swain met een ziedend schot. Chel sea is deze snelle klap niet meer te boven De zwaarste straf viel ten deel aan de Turkse vlub Trabzonspor. De strafcom- missie van de UEFA, die onder leiding van de Italiaan Alberto Barbe staat, heeft de Turkse club voor het eerstkomende beker toernooi, waarvoor het zich plaatst, uitge sloten. Na het seizoen 1980/1981 vervalt deze strafmaatregel in ieder geval. Trab zonspor kreeg deze straf opgelegd naar aanleiding van het uitermate onsportieve gedrag van de spelers (met uitzondering van de aanvoerder), de bestuursleden zo wel als de Turkse supporters, na afloop van de ontmoeting met 1903 BK Kopen hagen. Nog twee clubs werden fiks bestraft. Bohemian FC Dublin uit Ierland moet zijn eerste drie thuiswedstrijden voor Euro pees bekervoetbal in een stadion spelen, ZURICH (ANP). Fiorentina heeft ook aan de tweede wedstrijd, in het toernooi om de UEFA-beker, tegen Schalke’04 een disciplinaire maatregel van de Europese Voetbal Unie (UEFA) overgehouden. De Italiaanse vereniging, die de eerste wed strijd wegens het onreglementair opstel len van een speler (Casarsa) met 0-3 kreeg verloren, werd na de ontmoeting in Gel senkirchen, zaterdag door de UEFA met een boete van vijfduizend Zwitserse fran ken (ruim vijfduizend gulden) bestraft wegens het onsportief gedrag van de ploeg. Bovendien was dit niet de eerste keer het geval. International Giancarlo Antognioni, die in de tweede wedstrijd wegens een gewelddaad uit het veld werd gestuurd, werd door de UEFA geschorst voor vier wedstrijden van de bekertoer nooien. Spanje: Burgos-Atletic de Bilbao 2-2, Rayo Vallecano-Sevilla 4-1, Real So- ciedad-Las Palmas 4-1, Betis-Hercules 1- WEST-BERLIJN (ANP). De West- duitse nationale selectie zal op 23 mei 1978 vertrekken naar Argentinië, waar de eindronden van de strijd om het wereldkampioenschap op 1 juni aan vangen. De medische begeleiding van de wereldkampioenen ziet geen reden eerder af te reizen, daar de klimatologi sche omstandigheden in Argentinië volgens een verklaring van de perschef van de Westduitse voetbalbond nau welijks verschillen met die in Europa. 1, Barcelona-Santander 3-0, Atletico Ma drid-Cadiz 4-0, Gijon-Real Madrid 0-2. Stand: 1. Barcelona 10 (uit 6 wedstrij den), 2. Real Madrid 10 uit 6, 3. Las Palmas, Betis, Valencia en Elche 7 uit 6. Engeland: Birmingham-Coventry 1-1, Bristol City-Leeds 3-2, Leicester-Aston Villa 0-2, Liverpool-Chelsea 2-0, Man chester City-Arsenal 2-1, Middlesbrough- Manchester United 2-1, Newcastle-Derby Country 1-2, Norwich-Wolverhampton. 2- 1, Queens Park Rangers-Éverton 1-5, West Bromwich-Ipswich 1-0, West Ham- Nottingham Forest 0-0. Stand: Notting ham Forest 10-16, Manchester City 10-15, Liverpool 10-15, West Bromwich 10-14. gekomen. Liverpool bleef de wedstrijd beheersen, maar slaagde er niet in Chel sea snel de k.o. toe te brengen. Tien minuten voor het einde gelukte het David Fairclough wel. Uit een pass van Terry Mcdermott scoorde hij met een prachtige kopstoot 2-0. Manchester City stuitte in zijh thuis wedstrijd tegen Arsenal op meer tegen stand. Hoewel ook Manchester snel een voorsprong nam Peter Barnes scoorde bleek Arsenal een zeer gevaarlijke opponent. Malcolm Mc Donald, de nogal vaak bekritiseerde spits van Arsenal, maakte nog voor de rust gelijk 1-1. Pas diep in de tweede helft sleepte Dennis Tueart voor Manchester de punten bin nen. Uit een strafschop bepaalde hij de eindstand op 2-1. Athletic Club Bilbao moet vijfduizend franken aan boete betalen, omdat Spaanse supporters in Genève bij de ontmoeting Servette-Athletic Bilbao, naast andere voorwerpen, een fles op het veld hadden gegooid. De straf viel zo hoog uit, aange zien dit niet voor de eerste keer bij deze Spaanse club gebeurde. Luis Baltazar Ramirez Zapata heeft met twee treffers in de wedstrijd tegen Canada voor El Salvador de hoop hooggehouden, dat het kleinste van de deelnemende Cen- traal-Amerikaanse landen de stunt van 1970 kan herhalen. Toen namelijk plaatste El Salvador zich voor het toernooi om de wereldbeker, dat in Mexico werd gehou den. Zaterdagavond laat versloeg El Sal vador Canada met 2-1. De laatste wedstrijd van de eerste dag ging tussen Mexico en Haïti. De Mexica- dat minstens honderdenvijftig kilometer buiten Dublin ligt. In de wedstrijd van het toernooi om de UEFA-beker tussen Bohe mian en Newcastle United hadden de aan hangers van Bohemian zich gevaarlijk en gewelddadig gedragen tegenover de spe lers van de Engelse club. De Surinaamse voetbalploeg is het fi- naletoernooi van de Middenamerikaanse zone voor het toernooi om het wereldkam pioenschap in 1978 in Argentinië slecht begonnen. Suriname verloor de openings wedstrijd van het toernooi in de Mexi caanse plaats Monterrey met 2-3 van Gua temala. keer. Het tegendoelpunt kwam van Arsene Auguste. Drie Nederlandse scheidsrechters zul len wedstrijden leiden van het toernooi om de Europesë voetbalbekers. Frans Derks is aangewezen voor de ontmoeting Glento- ran-FC Juventus op 19 oktober in Belfast (Europa Cup 1), Charles Corver twee we ken later in Dresden voor de ontmoeting Dynamo-FC Liverpool (Europa Cup 1) en Jan Beek op dezelfde dag in Zürich voor het treffen Grasshoppers-Inter Bratislava (UEFA-cup). De loting voor de derde ronde in het toernooi om de UEFA-beker zal op 4 no vember in Zürich plaatsvinden. De speel- data van de wedstrijden zijn 23 november en 7 december. AALBORG (ANP). Het Nederlands jeugdelftal, voor spelers onder 23 jaar, heeft in de vriendschappelijke interland tegen jong Denemarken duidelijk ge maakt dat er tussen beginnende profs en goedwillende amateurs nog altijd een zeer groot verschil bestaat. De gehele wedstrijd heeft jong Dene marken met kunst en vliegwerk oranje van een grote zege moeten afhouden. Het Nederlandse team combineerde veel snel ler dan de Denen en de „meester” die het spel dicteerde was Feijenoorder Martin Vreysen. Na een klein half uur in de eerste helft profiteerde Henk van Leeuwen van een 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1 2 2 2 0 0 0 FC Vlaardingen, Veendam-Fortuna S( 'an<^ De Graafschap-FC Groningen, MV> kleedkai Heerenveen, SW-Willem II, Heracles-Fljcontract Den Bosch, Eindhoven-Helmond Sport. De winnende getallen in de Westduitse Lotto: 7 12 24 26 44 45; reservegetal: 43. stond ir meer he meedoei kwam h che van< ons sarr had hij 4-1 3-2 2-1 2-3 1-2 1-4 België: Beerschot-La Louvière 4-1, An- derlecht-PC Luik 4-1, Charleroi-Antwerp 1-2, Waregem-Lokeren 1-0, Beveren- Kortrijk 0-0, Standaard Luik-Club Brug ge 4-2, Lierse SK-Beringen 3-1, Cerkel Brugge-Boom 0-1, Winterslag-RWD Mo lenbeek 1-0. Stand: Winterslag 15, Club Brugge 15, Anderlecht 15, Standard 15, Beveren 14, Lierse SK 14. Gerul: en als ipel ge< lan de j lens he> tegen B eerste s op nive: zijn acl bracht nogal w nier mis teressee uit het druk m lijnrech Stand: 1. Mexico 2. Guatemala 3. El Salvador 4. Suriname 5. Canada 6. Haïti ROTT1 eis Aho; laar alk in maart opmerkt insporti loonde li Eredivisie: Sparta-AZ’67, FC Den Haa foor De kans is aanzienlijk dat Frans de Munck, die momenteel de Utrechtse vierdeklasser Minerva traint, dit weekein de een contract tekent bij de Zwitserse club Young Fellows uit Zürich. Young Fellows, dat momenteel onderaan staat in de hoogste afdeling van het Zwitserse voetbal, heeft enkele weken terug al con tact opgenomen met De Munck. Financieel zijn er geen problemen meer tussen beide partijen. Aantal deelnemers Toto 41: 207.855. in leg: ƒ643.182,-. Prijzenbedrag: ƒ369.947,- le prijs (inclusief Jackpot): 186.640,-. 2e prijs: 76.378,-. 3e prijs: 106.929, Die sij voor nie treden i: schoof 1 delijk k: en spotl met de van de die eerd minuten tegensta 2, 6-2) i schouwe moeten bet zien had geze hem eig ik mij d half mil. praktijk (Van onze sportredactie) WEST-BERLIJN. Precies 38 jaar heeft de nationale Westduitse voetbalploeg moeten wachten op een overwinning op Italië. In hetzelfde stadion het Olympisch stadion van West-Berlijn waar de Duitsers in 1939 voor de laatste keer een zege op Italië konden bejubelen, slaagde de ploeg van bondscoach Helmuth Schön erin Italië met 2-1 te verslaan. Helmuth Schön kan met tevredenheid terugkijken op de prestaties van zijn spe lers. Vanaf het begin hield West-Duitsland Italië in een wurgende greep. Voor de Italianen bleef er niets anders over dan het „sturm und drang” voetbal van de West- duitsers pas op eigen helft te beteugelen. Toch duurde het nog ruim een half uur voor West-Duitsland het overwicht in een doelpunt kon ombuigen. Opvallend detail: West-Duitsland had een verdediger nodig om de score te openen. Heinz Flohe bracht de bal uit een hoekschop zuiver in het doelgebied, waarop „ausputzer” Manfred Kaltz fraai inkopte. Na dit doelpunt heeft West-Duitsland de wedstrijd niet meer uit handen gegeven. Italië moest zich beperken tot vertragende acties en dat was hen wel toevertrouwd. Vooral Causio, Zaccarelli en Antognoni bleken meesters in het „rondspelen” van de bal. Het deerde de Westduitsers niet, want vlak na het begin van de tweede helft omspeelde Bayern Müchenspeler Rume- nigge zeer handig de oude rot Fachetti. Dino Zoff kon als laatste Rumenigge niet meer van een treffer afhouden, 2-0. Een foutje van Hertha-speler Erich Beer hielp de Italianen aan hun tegentreffer. Hij speelde de bal in de voeten van Antog noni die ogenblikkelijk uithaalde en Sepp Maier vergeefs naar de hoek liet duiken, 2-1. (Van onze sportredactie) LUIK. Ondanks uitstekend spel in de eerste helft heeft Club Brugge de uitwedstrijd tegen Standaard Luik met 4-2 verloren. Door deze overwinning kwam de Luikse ploeg op hetzelfde pun tentotaal (15) als de landskampioen. Net als trouwens Anderlecht, dat FC Luik met 4-1 versloeg. Brugge behield de eer ste plaats door het grotere aantal over winningen. Bij Brugge was spits Lambert weer van de partij na een langdurige bles sure. Coach Ernst Happel was er echter niet, hij was op spionagereis naar Athene om Panathinaikos, de .volgense tegen stander in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, te be kijken. In de eerste helft speelde Brugge op zijn best. Na de verrassende openings treffer van Riedl in de 11e minuut voor de thuisclub, bepaalde Garot (eigen doel) en Lambert de ruststand op 1-2. De score had zelfs hoger in het voordeel van Brug ge kunnen uitvallen. In de tweede helft speelde Standaard aanzienlijk beter en vooral sneller. Het werd in de 56e minuut gelijk door Riedl. Vanaf dat moment werd het in en om het veld zeer rumoerig. De spelers van Brug ge verloren hun beheersing, terwijl op de tribunes, ondanks de aanwezigheid van dertig politiemannen in burger, hevige vechtpartijen uitbraken. Standard speel- Herstructurering r profs voltooid Bij een vechtpartij tussen twee suppor- tersgroepen na afloop van de Griekse voet- baltopper Panathinaikos-Olympiakos is een dode gevallen. Tijdens de vechtpartij kreeg een man een hartaanval en stierf ter plaatse. De vechtpartij begon onmiddellijk nadat een doelpunt van Panathinaikos, dat vlak na het laatste fluitsignaal werd gescoord, werd afgekeurd. Later besloot de Griekse voetbalbond het doelpunt wel toe te kennen. Panathinaikos won daar door met 2-1. tioneel sterkere Russische ploeg, maar doelman Rey speelde een opmerkelijke wedstrijd. Hij had bovendien het geluk van de goede doelman. Voor de rust trof fen Veremejev en Blochin de palen naast hem en Boerjak de lat boven hem. Degtiarev, zijn collega aan de andere kant van het veld, moest al in de eerste minuut gestrekt naar de hoek om Six van de openingstreffer af te houden en in het laatste deel van de strijd verrichtte hij nog een handvol geweldige reddingembij doel pogingen van Bathenay, Janvion en Plati ni. Ook hij had het geluk op zijn hand, toen de bal na een vrije trap van Platini van de paal terugsprong. Portugal heeft zijn kans behouden om de eindronden van het wereldkampioen schap voetbal in Argentinië te bereiken. Gisteren overwon een oppermachtige Portugese ploeg in Kopenhagen de Deen se amateurs aangevuld met profs die in het buitenland spelen met 4-2. De wed strijd werd gespeeld in groep één voor de Europese zone. Reeds zeer snel na het begin kon Portu gal wat ruimer ademhalen. Binnen een half uur hadden de Portugezen een voor sprong van 2-0 opgebouwd. Jordao en Nene scoorden. Vijf minuten voor de rust kwam Denemarken op 1-2. Per Röntved, die voor Bremen speelt, benutte een penalty. De ruim 23.000 toeschouwers die aanwe zig waren zagen na de rust een domineren de Portugese ploeg die via Fernandeze (penalty) en Octavio een comfortabele 4-1 voorsprong namen. Twee minuten voor het laatste fluitsignaal verkleinde alan Hansen de achterstand tot 2-4. Het winnende getal in „Spiel 77" 9 3 6 3 0 0 6. de intussen bekwaam naar de zege. Riedl maakte zijn hattrick vol in de 66e minuut, waarna Nickel de eindstand op 4-2 bracht. Door de overwinning van 1-0 op Molen beek nestelde Winterslag zich aan de kop van de ranglijst. Club Brugge, Ander lecht, Standard en Winterslag hebben allemaal 15 punten. Het winnende doelpunt voor de thuis club werd in de 40e minuut van de eerste helft gescoord door Denier. Bij Anderlecht, dat La Louvière met 4- I v(ersloeg, blonken Haan en Van Poucke, de vervanger van Ressel, uit. De beide Nederlanders brachten de stand op 2-0. Vercouteren zorgde voor 3-0, Lakner voor 3-1 en Nielsen voor 4-1. Anderlecht draaide ondanks het grote aantal inval lers na een half uur als vanouds. De sensationele transfer van doelman Peter Shilton naar Nottingham Forest heeft op-de tiende speeldag van de Engel se eerste divisie zijn vruchten afgewor pen. Shilton die door Nottingham enige weken geleden voor niet minder dan een miljoen gulden van Stoke City werd overgenomen, heeft dankzij voortreffe lijk keeperswerk zijn nieuwe club voor een nederlaag behoed in de uitwedstrijd tegen het Londense Westham United: 0-0. De koploper van de eerste dividie, Not tingham blijft dat na zaterdag met een punt voorsprong op Liverpool en Man chester City, heeft in Londen zijn faam niet kunnen waarmaken. In de afgelopen Utrecht, Telstar-Vitesse, Go Ahead Ea les-NAC, Roda JC-Feyenoord. Wb de pers Eerste divisie: SC Amersfoort-FC Doi ^oesc'q°l drecht, Wageningen-PEC, SC Cambuui moe<^eli; -- 1 WE In de nieuwe, nu gereglementeerde structuur, bestaat de algemene vergade ring uit 80 afgevaardigden: 37 clubbe stuurders, 37 spelers en 6 oefenmeesters. De clubs blijven echter de dienst uitma ken. Zij beschikken over 70 percent van het stemmentotaal, de spelers over 25 per cent en de trainers over 5 percent. Ook de samenstelling van het sectiebe- stuur wordt gewijzigd. Het aantal wordt van negen tot zeven leden teruggebracht; Vijf bestuursleden, onder wie de voorzit ter, worden gekozen door de clubs; de overige twee bestuursleden door de afge vaardigden van de spelers en de trainers. Mr. Eric Vilé, voorzitter van de belan genvereniging FBO (clubs), heeft al laten weten de huidige voorzitter van het sec- tiebestuur Jacques Hogewoning opnieuw kandidaat te stellen. Hogewoning: „Die functie aanvaard ik alleen als ook Ton Door de herstructurering wordt de sa menstelling van de algemene vergadering betaald voetbal, de instantie die het beleid van deze sectie bepaalt, drastisch veran derd. Tot nu toe bestond de algemene vergadering uit 37 afgevaardigden yan de clubs. Onder druk van de belangenvereni gingen WGS (spelers) en WON (trainers) en de minister van CRM is de afgelopen jaren gezocht naar een meer democrati sche samenstelling van de algemene ver gadering, zodat ook de spelers en de trai ners betrokken zijn bij het bepalen van het beleid. Zwikstra in het nieuwe bestuur wordt op genomen”. Hogwoning wil de samenwer king met Zwikstra graag voortzetten, ge zien de financiële problemen waarmee het betaald voetbal met het oog op het WK- toernooi in Argentinië geconfronteerd gaat worden. Naast Hogewoning hebben zich ook Zwikstra, Kernkamp, Zon en Tripels op nieuw beschikbaar gesteld. De praeses van Amsterdam, Dé Stoop, keert niet te rug in het sectiebestuur. Ook Van Ame- rongen stelt zich in principe niet kandi daat. Worden er echter voor Zwikstra, Kernkamp, Zon of Tripels tegenkandida ten gesteld, dan zal Van Amerongen zich alsnog beschikbaar stellen. Een langdurige discussie besteedden de afgevaardigden aan het wijzigingsvoor stel, dat een lid van het sectiebestuur geen contractspeler of óefenmeester mag zijn. De toevoeging, dat onder een oefenmees ter ook een persoon die bij een club leiding aan een of meer oefenmeesters geeft moet worden verstaan, werd door de afgevaar digden niet aanvaard. Hierdoor is het mo gelijk dat George Knobel, officieel advi seur bij MW, door de trainers kandidaat voor het sectiebestuur wordt gesteld. In de nieuwe algemene vergadering is geen plaats ingeruimd voor de belangen- verdediging BSBV (scheidsrechters). Wel heeft het sectiebestuur met de scheids rechters een overeenkomst afgesloten, zo dat de inspraak van deze belangengroep toch gegarandeerd is. foutje van doelman Per Wind Andersen De aanvaller van FC Den Haag deponeer de de bal voor de eerste keer in het Deens* doel, toen Andersen een slap schot van Vreysen niet onder controle kon krijgen. Zeer verrassend en duidelijk niet volgens het spelbeeld kwam jong Denemarken nog voor de rust op gelijke hoogte. Hans Galjé (FC Den Haag) liep onder de bal door, waarop Lars Lundkvist een vrij doel voor zich zag en de bal beheerst over de lijn schoof: 1-1. Het „onrecht”, gezien hét spelbeeld, werd toch teniet gedaan. Zeven minuten voor tijd gelukte het Loek Ursem (AZ) d* versterkte Deense defensie te verschalken Op zijn afstandschot had ook doelman Andersen geen weerwoord. DOVO-Volendam 2-1 (1-0). 41. Wormgoor 1-0, 53. Veldhuizen 2-0, 65. Jonk (strafschop 2- 1. Scheidsrechter: Severein. Toeschouwers: 1/200. Cambuur-Den Bosch 2-0 (1-0). 27. Van den Ham 1-0 (strafschop, 79. Kusmanovic 2-0, Scheidsrechter: Beukman. Toeschouwers: 4.000. Gele kaart: Breuer (Den Bosch). Fortuna SC-De Graafschap 3-2 na verle ning (1-0, 2-2). 19. Ruys 1-0, 55. Ruys 2-0, 61. Nanlohy 2-1, 66. Bux (eigen doel) 2-2, 118. Engbersen 3-2. Scheidsrechter: Keizer. Toe schouwers: 4.100. PEC Zwolle-Eindhoven 1-1 na verlening (1-0, 1-1). Eindhoven wint na strafschoppen. 43. Hendriks 1-0, 53. Krekels 1-1. Scheids rechter: Draaisma. Toeschouwers: 4.200. Wageningen-Amersfoort 1-0 (1-0). 9. Bisho ÜO^Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: Groningen-EDO 2-0 (1-0). 3. Houtman 1-0, 89. Waalderbos 2-0. Scheidsrechter: Vos man. Toeschouwers: 2.100. SVV-Limburgia 3-3 na verlening (1-0, 2-2). SW wint na strafschoppen. 43. Hoogmoed 1- 0, 46. Derks 1-1, 58. De Haan 2-1, 61. Deswij zen 2-2, 93 Hoogmoed 3-2, 101. Goldschmidt 3-3. Scheidsrechter: Van Laar. Toeschou wers: 1.600. Heracles-MVV 1-0 (0-0). 74. Grobben 1-0. Scheidsrechter: Derks. Toeschouwers: 2.600. Veendam-Helmond Sport 5-2 (1-0). 41. Mo lendijk 1-0, 52. Swart 2-0, 61. Molendijk 3-0, 62. Swart 4-0, 66. De Korte 5-0, 75. Delouw 5-1, I 87. Beekmans 5-2. Scheidsrechter: Van Et- tekoven. Toeschouwers: 1.600. Willen II-DWV 1-2 (0-1). 26. De Hoog 0-1,71. Barbee 0-2, 74. Schutter 1-2. Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 2.100. Excelsior-Rheden 5-0 (2-0). 22. Roggeveen j 1-0, 42. Pattinama 2-0, 68. Pattinama 3-0, 73. I Roos 4*0. 89. Roggeveen 5-0. Scheidsrechter: 1 Klint. Toeschouwers: 3.500. Rode kaart: Mat- ser (Rheden). Gele kaart: Keyman en Bins- bergen (beiden Rheden). Waarschuwing: Van Wijk (Rheden). Dordrecht-BVV 0-1 (0-0). 86. Harmse 0-1. Scheidsrechter: Oetelmans. Toeschouwers: 2.000. Vlaardingen-Enschedese Boys 3-0 (1-0). 41. Loomen 1-0, 69. en 81. Drapic 2-0 en 3-0. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschou wers: 900. Aantal deelnemers Lotto 41: 880.023 Inleg: ƒ3.581.558,-. Prijzenbedrag: 1.701,240,-. le prijs: 595.434,-. 2e prijs: 170.124,-. 3e prijs: ƒ255.186,-. 4e en 3e prijs: ƒ340.248. De getallen: 9-21-28-31 32-39; resevegetal: 5. PSV, NEC-FC Twente, FC VW-Haarlei FC Amsterdam-Ajax, Volendam-F IJsselmeervogels-Heerenveen 2-1 (0-1). 21 Van der Heide 0-1, 56. Zwaan 1-1, 89. De Graaf 2-1. Scheidsrechter: Bakker. Toe schouwers: 4.500. versloeg Italië nen wonnen met 4-1 na een ruststand van 1-0. Er waren niet minder dan 110.000 toeschouwers. Voor Mexico scoorden Hu go Sanchez en Victor Rangel ieder twee op naam Eredivisieclub NAC uit Breda heeft za terdagavond, in Breda, in een vriendschappelijke ontmoeting met MSV Duisburg (1-2) Goodless, een linkerspits van Everton, getest. Goodless (24) trainde de afgelopen week reeds met NAC. De Bredase club zal zich de komende week beraden over een mogelijke transfer van de Engelsman, die tegen MSV Duisburg een goede indruk maakte. Het voetbalelftal van Rusland heeft za terdagavond ook de tweede wedstrijd van zijn Westeuropese toernooi tegen Frankrijk gelijk gespeeld met 0-0. Het verschil tussen het duel van woensdag avond in Rotterdam en zaterdagavond in het bijna volle Prinsenparkstadion (49.000 toeschouwers) was dat beide ploegen in Parijs talrijke kansen op doelpunten kregen. De verdediging van Frankrijk heeft ge regeld onder druk gestaan tegen de condi- 4

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 14