Prioriteit voor Tolhek Bejaarden vinden weg naar Dienstencentrum Je eigen, vertrouwde Pickwick thee I Nu in prijs verlaagd. I I Je wilt verse, geurige thee in je kopje of je glas. En wat kies je dus Je kiest voor de kwaliteit van Pickwick. Omdat je weet dat er veel zorg aan is besteed. Omdat je weet dat daarmee je kop thee altijd lekker is. s Morgens na de wekker, ’s Middags na de school. En natuurlijk zet je die thee ook met aandacht.^ Zo ben je er altijd zeker van dat je geniet van je eigen, vertrouwde Pickwick thee. 11^6 ALS PROVINCIE AKKOORD GAAT MET WONINGBOUW IN NOORDERVELD Verkeersproblematiek Temporisering ZESDUIZEND BEZOEKERS IN VIER MAANDEN Vergadering RIVO Tijdelijk woonkamp kost 90 mille Opera en operette in Wijk aan Duin Bliksemactie voor instrumenten bij IJmuider Harmonie BRIDGECLUB SANS-ATOUT Bestemmingsplannen 19 7 7 OKTOBER 1 2 WOENSDAG IJMOND IN VELSEN De nieuwe adviesprijzen zijn voor Pickwick Engels theezakjes f 1,71, pakjes f 1.64. Pickwick Ceylon thee zakjes a 4 gram f 1,94 en pakjes f 1,83. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Mochten Provinciale Staten van Noord-Holland eind van dit jaar akkoord gaan met het Noorderveld als bouwlocatie, dan willen B. en W. van Heemskerk nog in de eerste helft van 1978 met het gemeentebestuur van Beverwijk overleg gaan plegen over de wijze waarop de woningzoekenden uit Beverwijk in Heemskerk aan een woning kunnen worden geholpen. altijd lekker vers en geurig). Heemskerk wil pas na grondig overleg voor B’wijkers bouwen (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) j (Van een onzer verslaggevers) i 77DTH041 B. en W. van Heemskerk hechten er grote waarde aan, de werkzaamheden op en rond het opslagterrein van de dienst gemeentewerken op plan Tol hek het komende jaar af te ronden. Zo wil men de verschillende noodgebou wen vervangen door efficiënte, goed ingerichte werkruimten. Voorstellen in die richting zullen de gemeenteraad in 1978 bereiken. Hoeveel de afbouw van plan Tolhek de gemeente gaat kosten, is momenteel nog niet bekend. Het Heemskerkse college stelt zich voor zo schrijft het in de nota van aan bieding bij de gemeentebegroting voor 1978 dat er in beide gemeenten een totale inventarisatie dient te komen van alle nog te bouwen woningen. Wat Bever wijk betreft wil Heemskerk daarbij ook de mogelijke bebouwing van het Beijnes- complex en Euro Casa betrokken zién. Vóór er in Heemskerk ten behoeve van Beverwijkers gebouwd gaat worden, zal er aldus B. en W. van Heemskerk overeenstemming omtrent deze inventa risatie dienen te zijn bereikt. Deze bufferstrook dient dan zo spoedig mogelijk te worden ingericht, om op die manier te voorkomen, dat in de toekomst „ook deze openheid wordt benut ten be hoeve van woningbouw. De financiële middelen”, zo vervolgen B. en W. in hun aanbiedingsbrief, „zullen daartoe zo spoe dig mogelijk beschikbaar moeten worden gesteld. Met betrekking tot de inrichting zal overleg met Staatsbosbeheer plaatsvin den. De voorstellen, destijds gedaan door Gedeputeerde Staten namelijk instel ling van eeen gemeenschappelijke rege ling zullen wederom ter hand worden genomen. De juiste begrenzing van de bouwlocatie zal in overleg met de gemeen tebesturen van Castricum en Uitgeest, als mede met het Provinciaal Bestuur in een herzien streekplan dienen te worden opge nomen, dit in nauw overleg met de com missie bestemmingsplannen en volkshuis vesting”. Ook afhankelijk van het tracévan de Verlengde Coentunnelweg en van de uit spraak van Provinciale Staten over de Noron-bouwlocatie is de ontwikkeling van een bestemmingsplan voor het gebied „Meerestein-Lunet” eventueel gecombi neerd met „De Waterakkers”. Het college hoopt er indien mogelijk volgend jaar aan te beginnen. Nog dit jaar hoopt men dat er overeen stemming zal zijn bereikt binnen de Pro jectgroep Europaplein over de inrichting van dit winkelcentrum op basis van een advies van de Middenstands Bedrijfsorga nisatie. Het lijkt het college mogelijk begin HEEMSKERK. In de loop van het volgend jaar hopen B. en W. de raad con crete mededelingen te kunnen doen over de mogelijkheden tot verbinding van de Duitslandlaan met de Jan Ligthartstraat en over de doorverbinding van de Ples- manweg met de G. van Assendelftstraat- Hoflaan-Tolweg. Bij dit geheel speelt de uiteindelijke besluitvorming Coentunnel- weg/Weg om de Noord een grote rol. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het Dienstencentrum voor Bejaarden in De Nieuwe Slof voorziet in een geweldige behoefte. In de laatste vier maanden van 1976 bezochten bijna zesdui zend bejaarden de door het Dienstencentrum georganiseerde groepen, clubs en inciden tele activiteiten en zochten 3100 bejaarden het centrum op voor advies, informatie en dienstverlening. Dit wordt gemeld in het jaarverslag 1976 van het Dienstencentrum, dat deze week is verschenen. De beschikbaarstelling van het krediet moet nog worden goedgekeurd door het Ministerie van CRM omdat dit departe ment in een later stadium de kosten van de inrichting voor 95 percent zal vergoeden. BEVERWIJK. Donderdag 13 oktober vindt er in buurthuis Wijk aan Duin een optreden plaats van het vocalisten ensem- ble„Les Byrmants”. Zij brengen deze avond, die om 20.00 uur begint, een geva rieerd programma. De maaltijdenvoorziening stond in 1976 wederom onder leiding van mevrouw A. Ort, terwijl de besteldienst werd verzorgd door de heer F. Kuipers en de familie Post. In Wijk aan Zee was de leiding in handen van de dames C. Langewisch en J. Visser. Veel tijd werd gestoken in een onderzoek op welke wijze de nog in gebruik zijnde versleten pannensets vervangen konden worden door een ander verpakkings- en transportsysteem. Samen met het Rode Kruis Ziekenhuis is bekeken aan welk systeem de voorkeur zou kunnen worden gegeven, maar een definitieve beslissing kon niet worden genomen. „Voegt u daarbij de afwikkeling van de financiële zaken, de organisatorische op bouw van het Dienstencentrum en de rela tie met de hulpposten en het vele daaruit voortkomende administratieve werk en het zal u duidelijk zijn, dat voor de voorbe reidende werkzaamheden van dit verslag geen tijd beschikbaar was”. In het jaarverslag is op vrij nuchtere wij’e een belangrijk stuk geschiedenis en ontwikkeling vastgelegd. Voorzitter N. Buntsma is er van overtuigd, dat in de komende jaren de organisatie verder moet worden uitgebouwd en in het kader van nieuwe regelingen de taken worden uitge breid. De heer Buntsma meent, dat het aan trekken van een stedelijk projectleider, het inrichten van het Dienstencentrum (medio vorig jaar in gebruik genomen) en de ingebruikname daarvan en de organi satie van het symposium over de professi onalisering van het welzijnswerk voor ou deren veel tijd en inzet hebben gevraagd. In het jaarverslag zijn ook gegevens opgenomen, afkomstig van het Sociogra fisch Bureau, waaruit blijkt, dat van de totale bevolking van Beverwijk (36.952) begin 1977 10,36 procent ofwel 3829 per sonen, tot de groepering ouderen behoort. Dat de groep 65-plussers iets minder snel groeit dan werd verondersteld, is voorna melijk het gevolg geweest van de recent gebouwde bejaardenwoningen in Heems kerk en Velsen. IJMUIDEN. De IJmuider Harmonie houdt op dinsdag 18 en donderdag 20 oktober een bliksemactie om verouderde instrumenten bij het korps te kunnen ver vangen. En het goedkoopste instrument kost momenteel al meer dan ƒ750, zodat er veel geld nodig is om het instrumentarium op peil te houden. Enkele jaren geleden kon de Harmonie dank zij een enveloppen actie in het nieuw gestoken worden. Nu wil men proberen door gedurende twee dagen Kerst- en Nieuwjaarskaarten te verkopen geld voor de instrumenten bij elkaar te brengen. De kaarten worden aangeboden in mapjes van acht stuks. Voor de pauze zingen solisten opera me lodieën en bekende kleinkunstliedjes. Na de pauze is er doorlopend operette pro gramma wat door het gehele ensemble gebracht wordt. „Les Byrmants” heeft in Wijk aan Duin de afgelopen jaren al meerdere malen een optreden verzorgd. De kosten voor deze avond bedragen 3.00 met gratis kop kof fie. Kaarten kunt u in de voorverkoop verkrijgen of ’s avonds aan de zaal. Zij die slecht ter been zijn kunnen gehaald en gebracht worden. Het adres: Buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan 2 c, (tel. 20944). BEVERWIJK. De uitslagen van de tweede onderlinge wedstrijd van bridge club „Sans Atout” zijn als volgt Groep 1: 1. Spruit-Eijking 98; 2. Mevrouw Kleijn- Portegies 95 en 3. Sloof-Hoogsteder. Groep 2: 1. Roos-Koster 92; 2. gebr. Bierman 87 en 3. Groot-de Heijer 85. Groep 3: 1. dames Eijking-Duin 138; 2. Jongejan- Raasteger 135 en 3. Van Leitner-Van Stra ten 125. Velsen. Het dagelijks bestuur van het Woonwagencentrum „IJmond” stelt de le den van het algemeen bestuur, de gemeen tebesturen van Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest, voor een bedrag van 90 mille beschikbaar te stellen voor de inrichting van acht tijde lijke standplaatsen nabij het officiële kampterrein in Velsen-Zuid. Het voorstel komt aan de orde in een vergadering van het algemeen bestuur die op woensdag 19 oktober om half acht ‘s avonds wordt ge houden in het gemeentehuis van Heems kerk. IJMOND. De vergadering van het algemeen bestuur van het Regionaal Insti tuut Openbaar voortgezet onderwijs Mid- den-Kennemerland wordt gehouden op dinsdag 25 oktober om 20 uur in de Jac. P. Thijsseschool te Castricum. Aan de orde komen een lening t.b.v. een telefooninstal- latie in de scholengemeenschap De Blin- kert te Beverwijk, de benoeming van een adjunct-directeur voor de Leao-school, meerwerk nieuwbouw lts en informatie over de bouw van De Blinkerd en het Berlingh College. Overigens moet het begrote bedrag van 90.000 nog worden aangepast aan de ex tra vier standplaatsen die in hoger beroep zijn toegekend. Daartoe zal een aanvullen de begroting worden ingediend. Erg tevreden is het college tenslotte over de ontwikkeling van het indus trieterrein De Houtwegen. De behoefte aan een dergelijk terrein blijkt wel uit het feit, dat inmiddels reeds tien bouwver gunningen zijn verleend, vijfentwintig grondverkopen zijn goedgekeurd, zes grond verkopen nog op goedkeuring wach ten en aan negen firma’s grond is aange boden. *78 met de reconstructie te beginnen, zo dat het project in de tweede helft van het komend jaar gereed zou kunnen zijn. De laatste hand wordt door B. en W. gelegd aan het veelbesproken Komplan, waarin veel aandacht zal worden besteed aan de nog noodzakelijk te bouwen vierkante meters bedrijfsvloeroppervlak- te. Overlegd wordt momenteel over win kelbouw achter het Raadhuis/Rabo-bank. Het ziet ernaar uit, dat dit binnenkort in een besluit zal kunnen uitmonden. gens toch al niet zo strak de hand gehou den: komen er dit jaar naar verwachting in totaal driehonderddrie woningen gereed, voor 1978 wordt rekening gehouden met een woningbouwproduktie van in totaal vierhonderdzesendertig huizen, voorna melijk gesitueerd in Meerestein en Wester- tuinen. Wat Meerestein betreft, zullen binnen kort de eerste en tweede fase van het bestemmingsplan Meerestein-Hoogdorp aan de raad ter vaststelling worden aange boden; de tweede fase als globaal (du nog uit te werken) bestemmingsplan. Het is de bedoeling om deze tweede fase, nadat ze kerheid over het tracé van de Verlengde Coentunnelweg is verkregen; nader uit te werken en vast te stellen. Tijdens de toe lichting op de gemeentebegroting merkte wetho uder Roozen in dat kader op, gezien de intensiviteit waarmee de tracering van deze weg momenteel opnieuw wordt be studeerd, dat zij al bijvoorbaat respect voor de uitkomst hoe deze dan ook mag uitvallen) kan opbrengen. Indien de Noron-locatie inderdaad wordt aangewezen, zal volgens het Heems kerkse college de in de woningbouwnotitie neergelegde gedachtengang om niet meer dan pakweg driehonderd woningen per jaar te bouwen, moeten worden opge schort om zo op korte termijn in de behoef te aan woningen te kunnen voorzien. Voor 1978 wordt aan die gedachtengang overi- Wat kan thee toch lekker zijn met Pickwick in de pot. Is er binnen het grondgebied van Bever wijk nog sprake van bouwgelegenheid l voor achthonderd tot maximaal der tienhonderd woningen (een binnenkort te verschijnen notitie moet, daaromtrent meer duidelijkheid verschaffen): na afron ding van de bebouwing in eerste fase van Meerestein en Westertuinen kunnen in Heemskerk inclusief de vijfentwintighon derd Noron-locatiewoningen nog circa ze- venenveertighonderd woningen worden gebouwd. Gaan de bouwplannen in het Noorder veld definitief door, dan moet er volgens het Heemskerkse college wel naar ge streefd worden de bouwlocatie zodanig te begrenzen, dat toch een soort buffer strook tussen Heemskerk en Uitgeest-Cas- tricum in stand blijft. De functie van projectleider wordt sinds 1 augustus 1976 vervuld door F. Kroons,- berg, voordien werkzaam op het Diensten centrum „Tesselschadestraat” te Haarlem-N oord

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11