Koersen in Hilversum wij niet met NEDERLAAG IN KORT GEDING VAN BOLTEN dient klacht Zege Telstar Straffen UEFA dubbefkadite Partij afgebroken III Pijnen tweede in zesdaagse van Berlijn in tegen Rheden-trainer Vilas: polsblessure tototips 31 treffers en missers Arbiter Klint r r B geweld verstoren ■dubbele aan jenevèf 31 Speler Everton naar NAC ifjlodahoudt s „WK-voetbal zullen f 3 4 I* havermoutpap of rijstepap halve liter tijdelijk 25 Argentijnse guerrillaleider: est est 3 eral. 4 eral. r1 a o - t 1 19 7 7 1 2 OKTOBER SPORT WOENSDAG eral. =5 W\ Wil ÏSt Geldigt/m zaterdag 15 oktober ■u (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) .e <1 (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) 1 1-2 0-2 1 2-1 0-1 i BEVERWIJK. Telstar heeft gister avond een vriendschappelijke wedstrijd tegen de amateurtweedeklasser De Ken- nemers met 6-2 gewonnen. Bij de rust hadden de Velsenaren al een 3-1 voor sprong genomen. De grote man bij Telstar was Louis van Gaal, die vier doelpunten voor zijn rekening nam. Het werd een nuttige oefenwedstrijd voor beide ploegen. Telstar kon naar har telust combineren en speelde ook met het complete eerste team. In de tweede helft bracht trainer Petescu vijf wissels aan. Bij de stand van 2-0 voor Telstar wist De Kennemers terug te komen tot 2-1Gerard van de Weg werd in het strafschopgebied vastgehouden door een verdediger van Telstar. Floor Buma benutte de straf schop. Nog voor rust liep Telstar uit naar 3-1 en vlak na de hervatting werd het 4-1 Keeper Nico Schroder, die in de tweede helft Paul van der Meeren bij Telstar ver ving, had geen antwoord op een afstands schot van Floor Buma. Daarna voerde Telstar de score op tot 6-2. Naast Van Gaal scoorden voor Telstar Jos Jonker en Arno Wellerdieck. Tot vijf uur voor het einde van de zes daagse lag het Westduitse duo Thurau/Ha- ritz aan de leiding. Toen moest Haritz opgeven wegens een schouderblessure, die hij bij een ernstige valpartij in de nacht van maandag op dinsdag had opgelopen. land NV, omdat hij was uitgesloten van verdere deelneming aan de z.g. „Coupe Benelux Elf Renault 5 Alpine 1977”, is door de Amsterdamse rechter in het onge lijk gesteld. Renault Nederland, die deze serie wedstrijden organiseert, hoeft de schorsing van de coureur niet ongedaan te maken. Firmenich had een lang gesprek met de vroegere Zweedse pre mier Olof Palme en hierbij kwam onder meer het wereldkampioenschap voetbal ter sprake. „Voetbal is, zeker in Argenti nië, altijd al een volksbeweging geweest. In sommige linkse kringen schijnt men te geloven dat sport het politieke bewust zijn van de mensen aantast, maar dat is zeker niet het geval in Argentinië. Na tuurlijk zal het militaire regime alles doen wat in zijn macht ligt om politieke munt te slaan uit de WK, maar dat zullen wij ook doen, en op vreedzame wijze”. Voornaamste doel van het bezoek van Firmenich aan Zweden was het vragen om hulp voor de Peronistenleider en vroegere president Hector Campora, die asiel heeft gezocht op de Mexicaanse ambassade in de Argentijnse hoofdstad. De kwestie zal ook ter sprake worden gebracht op de conferentie van de socia listische internationale in Madrid bin- 2-0 1-0 5-0 3-1 nenkort, waar de situatie in Argentinië zal worden behandeld. Het symbool van het wereldkampioen schap voetbal in Argentinië. Het jonge tje stelt een typische „gauchito” voor, een kind van de Argentijnse pampas. NAC, GA Eagles en Telstar wonnen nog niet op vreemd terrein. Haarlem en Telstar nog niet op eigen terrein. 9 FC Den Haag en FC Amsterdam zijn nog zonder gelijkspel. 9 Telstar is de enige ploeg, die meer punten buitenshuis dan in eigen stadion behaalde. 9 AZ'67, PSV, NEC, Haarlem en Telstar scoorden meer goals op vreemd terrein dan op eigen veld. 9 Van de 62 spelers, die alle wedstrijden meemaakten, zijn er acht van AZ’67, drie van Haarlem en twee van Volendam en Telstar. Opstelling Telstar: Van der Meeren (Schröder), Kerkhof, Medik, Wellerdieck, Bischot, Van Oorschot (Staats), Massa (Krone), Jonker, Hendriks (Caljouw), Van Gaal en Mikkelsen (De Wit). •74-75 0-0 1-1 75-76 1-1 4-1 0-0 0-0 4-2 1-1 76-77 1-1 0-0 4-0 0-0 2-3 2-2 1-1 1-2 -A.Z.’67 -P.S.V. -FC Twente -Haarlem -Ajax -FC Utrecht -Vitesse -N.A.C. -Feyenoord -P.E.C. (Z) -FC Groningen -Heerenveen -Willem II tip 3 2 3 1 3 1 3 1 3 3 3 MADRID Guillermo Villas heeft zich gisteren teruggetrokken uit het Grand- Prixtoernooi van Madrid, waar hij als eerste geplaatst was. De Argentijnse tennisser verklaarde last te hebben van een polsblessure, die hij twee weken geleden had opgelopen in partijen met tegenstanders die speelden met een dubbelbesnaard racket, dat inmiddels is verboden. Grote favoriet voor het toernooi in Madrid is nu de Zweed Björn Borg. De. Italiaanse tennisfederatie overweegt disciplinaire maatregelen tegen Adriano Panatta. De Italiaanse nummer één heeft besloten deel te nemen aan het internationale toernooi in Stockholm volgende maand, terwijl het Davis-Cupteam van Italië, waarvan hij deel uitmaakt, op 6 november naar Australië vertrekt om zich voor te bereiden op de wedstrijd tegen Australië. Het toernooi in Stockholm begint op dezelfde dag, zodat Panatta zich pas later bij de ploeg zal kunnen voegen. De Zweedse tennisser Björn Borg heeft een rol aanvaard in een Amerikaanse film, die volgend jaar in omloop zal gaan. Deze film genaamd „Racket” gaat over een tennisleraar, inmiddels op leeftijd, die zijn levensverhaal vertelt. Borg is een bescheiden rol aangeboden. „Ik zie het best zitten. Dit is nog een bijrol, maar als het lukt wil ik nog iets meer gaan doen”. 1 “I HAARLEM. Scheidsrechter Ruud Klint uit Nieuw-Vennep zal evenals de scheidsrechterscommissie betaald voet bal een klacht indienen bij de strafcom- missie van het amateurvoetbal tegen trai ner Ben Zweers van Rheden. De scheids- rechterscommissie en Klint hebben tot deze stap besloten naar aanleiding van uitlatingen van trainer Zweers na afloop van de bekerwedstrijd Excelsior-Rheden afgelopen zondag in Rotterdam. Rheden, landskampioen bij de zondaga- mateurs, verloor dit duel met 5-0. Boven dien kregen twee spelers van Rheden een gele kaart en werd een speler van Rheden van het veld gestuurd. Zweers was door deze nederlaag en het in zijn ogen zwakke optreden van Klint (een Surinamer van geboorte) zo geïrri teerd geraakt dat hij aan het adres van de arbiter opmerkte: „Ze zijn allemaal het zelfde. Als ze onder je werken kruipen ze voor je door het stof. Staan ze boven je, berg je dan maar. Zo’n man is toch een aanfluiting”. Tevoren has Zweers zijn be toog ingeleid met de opmerking: „Ik doe niet aan discriminatie”. Enkele dagen na de wedstrijd wil Zweers „liever zwijgen over deze kwestie”: „Het maakt mij niet uit of ik met een Surinamer heb te maken of niet. Verder zeg ik niets”. Voorzittei* Jansen van Rheden wilde al leen zeggen dat „er sprake is van een opgeblazen zaak”: „Ik geloof dat bepaalde zaken verkeerd zijn overgekomen. Óp kor te termijn zullen wij overigens nog een gesprek met Zweers hebben”. Ook scheidsrechter Klint achtte het beter in dit stadium niet al te veel te zeggen: „De strafcommissie zal een onderzoek instel len, laat ik het daar maar bij laten”. De partij werd gistermiddag na de 41ste zet van Timman, die wit heeft, afgebroken. Datzelfde gebeurde in tweede zitting na de 63ste zet van Timman. Het tweetal zou vanmiddag verder spelen. Het eerste duel tussen beide spelers werd maandag ge wonnen door Spasski. Wel heeft rechtbankpresident mr. W. J. Borgerhoff-Mulder de tegeneis van Re nault ingewilligd: Bolten moet zich in het vervolg, op straffe van een dwangsom van 10.000 onthouden van „denigrerende uit latingen” aan het adres van deze autofa brikant. Hiermee wordt gedoeld op een persbe richt onder de kop „Renault-coureur dupe van corruptie”, dat Bolten naar aanleiding van zijn diskwalificatie bij de pers heeft verspreid. De coureur werd voor de laatste twee races in het kader van de Coupe Benelux uitgesloten, toen na afloop van de negende wedstrijd werd geconstateerd dat in zijn carburateur twee sproeiers met elkaar wa ren verwisseld. Volgens deskundigen le vert dat een verhoogd acceleratievermo gen op. In zijn persbericht suggereerde Bolten aanvankelijk dat er sabotage van de zijde van Renault in het spel was. Het bedrijf zou hem de overwinning niet hebben ge gund, omdat hij in tegenstelling tot de meeste deelnemers niet door Renault werd gesponsord. Voor de rechtbank schreef hij de verwisseling echter toe aan een vergissing van zijn technicus. Hij be streed verder dat de verwisseling hem enig voordeel had opgeleverd. De beslissing van de rechter is groten deels gebaseerd op een artikel in het tech nisch wedstrijdreglement voor de Coupe Benelux. Daarin staat dat iedere geconsta teerde afwijking in de motor, hoe klein ook, ogenblikkelijke uitsluiting van de wedstrijden inhoudt. De onderhandelingen verliepen aanvan kelijk moeizaam, omdat Everton vier ton voor zijn linkerspits vroeg. Gistermiddag kwamen beide partijen echter toch tot overeenstemming. Volgens NAC-secreta- ris Eugene Lemmens, die de grootte van het transferbedrag niet bekend wilde ma ken, zal Goodless zaterdagavond zijn de buut maken in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Nesbojso Vuckovic (Ask Linz), Erbaslar Murat (Altay Izmir) en Harald Nickel (Standard Luik). Ajax en Feyenoord zijn ieder met drie spelers vertegenwoordigd in de selectie van het Nederlands juniorenelftal dat 19 oktober in Turku uitkomt tegen Finland in een wedstrijd uit de voorronden van het toernooi om het Europese kampioenschap voor UEFA-junioren. De Nederlandse selectie bestaat uit: Pen, Van den Brink en Cramer (Ajax), De Leeuw, Groe nendijk en Van Essen (Feyenoord), Kascha (FC Twente), Mommertz (Roda JC), Lokhof (NAC), Valke (Sparta), Lorie (FC Den Haag), Voskamp (Go Ahead Eagles), Jansen (PSV), Bastiani (FC Amsterdam). Van der Meulen (Eindhoven) en De Koning (HOV). Sparta FC Den Haag N.E.C. FC V.V.V. FC Amsterdam Volendam Telstar G.A. Eagles Roda JC Wagen ingen De Graafschap M.V.V. S.V.V. De wielrenners Johan van der Meer en Adri van Houwelingen zijn gecontracteerd voor de ploeg van Jet Star Jeans. Beiden zullen in de voormalige Onderneming-ploeg hun debuut als prof maken. Eerder werden Jan Krekels. Gerrie van Gerwen, Jan Hordijk, Wim de Ruiter, Co Hoogendoom en Herman Ponsteen gecontrac teerd. Alia Kushnur-Stein (Israël) heeft gisteren in West-Berlijn de achtste partij in de halve finale van het kandidatentoernooi schaken voor dames tegen Elena Fatalibekova gewonnen en daar door een punt voorsprong genomen. Zij leidt nu met 4.5 tegen 3.5. Om de finale te bereiken heeft zij 6.5 punt nodig. De winnares van de finale zal uitkomen tegen wereldkampioene Nona Gaprin- dasjvili uit de Sovjet Unie. Gisteravond zijn er drie vriendschap- pelijke wedstrijden gespeeld. De karakte ristieken zijn: MW-Eysden 7-0 (1-0). Scoreverloop: 14. Smeets 1-0, 47. Vosmaer 2-0, 60. Vos- maer 3-0, 62. Smeets 4-0, 65. Lacrois 5-0, 80. Schrijnemakers 5-0, 85. Schrijnema- kers 7-0. Scheidsrechter: Aldenhoven. Toeschouwers: 850. SVN-Fortuna SC 2-7 (0-1). 7. Engbersen 0-1, 51. Engbersen 0-2, 56. Zuidersma 0-3, 64. Titaley 0-4, 70. Pappers 1-4, 74. Bere- klauw 1-5, 78. Gunther 2-5, 84. Verstrae- ten 2-7. 86. Engbersen 2-7. Scheidsrechter: Smits. Toeschouwers: 200. FC Den Haag-Noordwijk 4-2 (2-1). 4. Ou- wehand 1-0, 21. Hoekema 2-0, 29. Bröring 2-1, 69. Goemans 3-1, 71. Schoenmaker 4-1, 87. Westgeest 4-2. Scheidsrechter: Van Berkel. Toeschouwers: 300. Hooghoudt „We zullen de komende wereldkampi oenschappen voetbal in Argentinië niet met gewelddadige acties verstoren. Iedereen is welkom om van voetbal te komen genieten en tegelijkertijd met eigen ogen de dictatuur te kunnen zien waaronder we leven”. Dat verklaarde Mario Firmenich, leider van de Argen tijnse guerrillabeweging Monteneros. HILVERSUM De uitslagen van de gisteren gehouden koersen in Hilversum zijn: OLMENPRIJS 2000 m: 1. Nolivier Bonni (J. J. Glimmerveen 2.51.4 1.25.7, 2. Odylle H, 3. New Yelly. Winn 21,40 pl 9.40 5.60 7.60 kopp 89.10 trio 10.710.70. CEDERPRIJS 2440 m: x. Posthuma K (C. T Veldink) 3.29.9 1.26.0, 2. Oscar van Wisch, 3. Oppy fortuna. Winn 10,10 pl 2,00 5,40 2,90 kopp 73,00. POPULIERPRIJS 1600 m: 1. Nozem D C. Disselkom) 2.08.1 1.20.1, 2. Nellie Windspiel, 3. O Lala. Winn 10,20 pl 2,50 1,50 1,80 kopp 13,90 trio 146.90. TUXISPRIJS 1540 m: 1 Rie Sprookjeshof (W F. Hauber) 2.14.0 1.27.0, 2. Rodita Hanover, 3. Rakker Rosso. Winn 37,60 pl 7,20 2,90 3,50 kopp 309.70. ELZENPRIJS 2000 m. 1. Nero Bond (A. J. de Groot) 2.43.6 1.21.8, 2. dead heat: Nozo Norton, Olga H, 3. dead heat: Majoor, Nikosa H. Winn 6,80 pl 2,10 6,60 2,20 kopp 10.466,80 10-78,40 trio 10-4-7 780,00 10-7-4 501,80. ESDOORNPRIJS 2900 m: 1. Pichaelle (J. M. Swaab) 4.13.8 1.26.9, 2. Perle du Nord, 3. Odie Vera. Winn 8,10 pl 3,00 1,90 2,80 kopp 19,30. Niet gestart: Niveole. LINDENPRIJS 2020 m: 1. Mama Mia (H. A. J. Rutten) 2.44.9 1.21.6, 2. Corry Buitenzorg, 3. Lady Bird. Winn 15,90 pl 4,00 3,30 6,00 kopp 95.90 trio 1.307.30. DE GOUDEN ARMBAND XH 2000 m: 1. Max Record (mej. E. M. J. v.d Broek) 2.46.1 1.23.1, 2. Nelson Kitty, 3. Overtax. Winn 29,00 pl 3,20 2,50 1,70 kopp 72,50. Niet gestart: Menyanthes. AHORNPRIJS 2440 m: 1. Natalie Hanover Metz) 3.22.4 1.23.0, 2. Nagil Beroona, 3. Kalief R. Winn 5,50 pl 2,10 5,40 5,00 kopp 23,40 trio 1159,80. Niet gestart: Lord Faune. HAZELAARPRIJS 2000 m: 1. Platina (P. R. R Koppejan) 2.50.2 1.25.1, 2. Port Bonheur, 3. Pietje Sickingha Winn 8,40 pl 2,80 1.40 2,80 kopp 10.30. Totalisatoromzet: 401.809,00. AMSTERDAM. De tweede partij van de tweekamp in Amsterdam tussen de Nederlandse schaakgrootmeester Jan Timman en oud-wereldkampioen Boris Spasski uit de Sovjet-Unie, is gisteren niet tot een beslissing gekomen. BERLIJN (DPA). Het Belgische kop pel Eddy Merckx/Patrick Sercu heeft gis teravond de 73ste zesdaagse van Berlijn (ewonnen. Op de tweede plaats eindigde de Nederlander René Pijnen, die de laat ste avond met de Westduitser Dietrich Thurau reed. Thurau vormde toen een nieuw koppel pet René Pijnen, wiens koppelgenoot Ger- ben Karsten ook wegens een blessure ten gevolge van een valpartij moest opgeven. Van de donderdag gestarte 26 renners uit zeven landen haalden er 22 het einde van de zesdaagse, die in totaal door meer dan 60.000 toeschouwers is bezocht. De eind stand is: 1. Merckx/Sercu (Bel.), 2. Pijnen- Thurau (Ned./Wdl). Op één ronde: 3. Peff- gen/Fritz (Wdl.), 4. ClarkZAllan (Aus). Op Vijf ronden: 5. Schultze/Tschan (Wdl). Op zes ronden: 6. Schütz/Hindelang (Wdl). Op zeven ronden: 7. Savary/Hermann (Zwi- ,/Lichtenstein), 8. Fredborg/Frank (Den). Op negen ronden: 9. Schumacher/Hempel (Wdl). Op 26 ronden: 10. Bugdahl/Kemper (Wdl). Op 33 ronden: 11. Gebroeders Btez (Wdl). Opgegeven: Karstens (Ned.), Haritz (Wdl.)^ Debosscher en Peelman (beiden België). DICK NANNINGA dan in het eigen Oosterpark. Een gelijk spel ligt voor de hand in deze strijd tussen ex-eredivisionisten. NEC-FC Twente is een oostelijke der by, waarin bepaald wordt wie bij winst in de top blijft. De wedstrijden in het verle den tussen deze ploegen leverden geen vaste winnaar op en ook nu is een gelijk spel voor de hand liggend. Haarlem moet naar het verre Zuiden om het thuis erg sterke FC VW te bekampen. Wordt de voorhoede van de Venlonaren in het be gin uitgeschakeld dan heeft men een kans op de halve winst. FC Amsterdam- Ajax is een andere derby, die niet in het teken van de publieke belangstelling zal staan. De resultaten van beide teams dit seizoen zullen geen extra toeloop teweeg brengen. FC Amsterdam won slechts één keer in de laatste acht seizoenen, tegen Ajax zeven keer. Volendam kan tegen FC Utrecht twee punten aan het niet onaardige totaal toe voegen en weer een stap op weg naar behoud zetten. Telstar krijgt op eigen veld de kans het puntentotaal te verdub belen nu Vitesse op bezoek komt. De Arnhemmers debuteren echter voortref felijk in de eredivisie en tonen zich een waardige aanwinst. Feyenoord zal bij Roda JC alle zeilen bij moeten zetten om één punt mee naar de Maasstad te ne men. Roda JC is zonder Nanninga een wisselvallige ploeg, want na thuiswinst op Ajax (4-1) leverde de daaropvolgende thuiswedstrijd tegen Vitesse niet meer dan 0-0 op. I i 1 ■g Balans van de eredivisie na tien com- petitiedagen, of 90 wedstrijden. 9 Van de 90 wedstrijden die tot nu toe zijn gespeeld in de Nederlandse eredivi sie wonnen de thuisclubs er 48, eindig den er 20 gelijk en ging 22 keer de winst naar de gasten. 9 Er werden totaal 258 goals gescoord, waarvan de thuisclubs er 149 voor hun rekening namen. 9 In de eerste helft van de wedstrijden vielen 114 goals tegen 144 in de tweede helft. 9 De buitenlanders maakten er 45. 9 Drie spelers scoorden in eigen doel. 9 De achterhoede van PSV werd acht keer niet gepasseerd, die van Sparta vijf keer. 9 De meest voorkomende uitslagen wa ren 2-0 en 1-1, beide 13 keer. Het resultaat 2-1 kwam twaalf keer en 1-1 tien keer voor. 9 De grootste uitslag viel bij FC Am- sterdam-AZ’67 2-9. 9 Slechts 62 spelers maakten de 900 minuten vol. 9 Jan van Beveren heeft op eigen veld nog geen doelpunt tegen gekregen. 9 Feyenoord, Vitesse, FC Utrecht, AMSTERDAM (ANP). De coureur John Bolten, die vorige week een kort geding aanspande tegen Renault Neder- Patrick Sercu (hier op archieffoto), die gisteren met Eddy Merckx de zesdaagse van Berlijn won. BERN (ANP). De strafcommissie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft gisteren in Bern zeven spelers geschorst voor één wedstrijd, geldend voor een der Europese bekertoernooien. Deze straf werd opgelegd, omdat de spelers dit sei- loen twee waarschuwingen hebben ge kregen. J Het gaat om de volgende spelers: Iosif Vigh (Steaua Boekarest), Calso Matos (FC Porto), Peter Dicksinson (Glentoran Bel fast), Vladimir Goesaev (Dynamo Tyflis), De competitie is in een rommelig stadi um aangeland. Afgelopen zondag werd er gebekerd, vandaag speelt het Neder lands elftal in Noord-Ierland, a.s. zondag is er een „normale” competitiedag, de woensdag daaropvolgend gaat de Euro- pa-Cup zijn tweede ronde in, en volgende week zondag zijn de meeste spelers in de eredivisie weer vrij i.v.m. Nederland-Bel- gië. Een rommelig geheel dus, dat van invloed kan zijn op de prestaties. De topclubs staan door al deze wedstrijden onder druk, het ritme kan verstoord wor den, en de kans op verrassingen wordt daardoör groter. Zaterdagavond blijft in de belangstel ling. Van de op pool 42 vermelde wed strijden worden er reeds vijf op deze avond gespeeld en dat zijn bijna allemaal duels, waarbij veel publiek op af zal komen. Sparta ontvangt op „Spangen” AZ’67. De Alkmaarders hebben het op het „Kasteel” altijd erg moeilijk en ein digden de laatste vier seizoenen telkens met een gelijkspel. Ook nu kan deze lijn doorgetrokken worden. FC Den Haag, op eigen veld altijd wel tot een stunt in staat, moet het in het Zuiderpark opne men tegen het schietgrage PSV. De Eindhovenaren verloren tot op heden slechts één punt, bij Feyenoord, en heb ben in hun uitwedstrijden van grote klas se blijk gegeven. De vuurkracht en de stabiliteit van de achterhoede zullen ook nu PSV veilig door deze zware opgave slepen. Go Ahead Eagles krijgt de kans wat aan het puntentotaal te doen nu het het tegenvallende NAC op visite krijgt. De Bredanaars doelpunten erg moeilijk en dat zal GA.Eagles in dank afnemen, omdat de Deventer achterhoede niet zo waterdicht is. In de eerste divisie staat de „topper” MW-Heerenveen op het programma. De Maastrichtenaren moeten qua materiaal door kunnen stoten naar de eredivisie, maar het favoriet zijn weegt zwaar. Hee renveen zal onder de lampen van de „Geusselt” geen kans krijgen. De Graaf schap moet het opnemen tegen FC Gro ningen dat het buitenshuis beter doet ROOSENDAAL Het Bredase NAC heeft gistermiddag de 24-jarige Engels man Ron Goodless, afkomstig van Ever ton, voor anderhalf jaar gecontracteerd. Zaterdagavond speelde Goodless met NAC reeds een oefenwedstrijd tegen MSV Duisburg. Daarna werden door het NAC- bestuur de onderhandelingen met Ever ton geopend. 69'

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 25