9 In IJmuiden veel animo voor wedstrijdbowling ’Moeder geef me nog eens raad Kinderboekenweek vervroegd burgerlijke stand Kritiek PSP op onvolledig rapport voorhaven IJmuiden h s N I I Informatiemiddag voor WAO’ers CDA-fractie legt verantwoording af P. J. Kenniphaas gaat de wijk in IXsNtoXÜMTU gebteestt BEWONERS OUD IJMUIDEN VOELEN ZICH BEDROGEN 1 BOND IN OPRICHTING START MET 150 LEDEN I Symposium over kernwapens Bijeenkomsten plattelandsvrouwen 1 vlj I 4 5 19 7 7 OKTOBER 1 2 WOENSDAG VELSEN-IJMUIDEN J IJMUIDEN. Publicat IJmuider Courant van v week vrijdag betreffende meentelijke plannen over VELSEN muiden, zijn door de bi van die wijk met gemei voelens ontvangen. De van buurtbewoners die eerdere plannen in aam zouden komen voor renovatie blijken plotseling toch gedoemd te verdwijnen onder de slopers hamer. Of de buurt hierin zal berusten, dan wel duidelijk zal maken geen trek te hebben in de ingrijpende maatregelen, zal on der meer blijken als wethouder Meijer vrijdagavond om half acht in Breezicht het gemeente lijke beleid komt toelichten. (Van één onzer verslaggev Hf 1 r Gemeente liet de .ook dit zal verdwijnen. (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) te k en ge- >edrag even. ;aire aan- nge- e zal van i die IJMUIDEN. De Werkgroep WAO van het NKV/HL Kring Kennemerland houdt vrijdag een discussie- en informatiebijeen- kosmt in het Fidelisgebouw aan de Wil- lemsbeekweg in IJmuiden. Sprekers zijn de heer Matthijsen, directeur van het Ge meenschappelijk Administratiekantoor in Haarlem en de heer Hille, districtsgenees- kundige van het GMD. Beiden zullen alle gewenste informatie verschaffen over doel en werkwijze van genoemde instellingen. Welkom zijn WAO’ers en andere arbeids ongeschikten. Aanvang half drie. Voor deze bijeenkomst zullen een aantal landelijk bekende figuren worden uitgeno digd om zitting te nemen in een forum. Zij kunnen dan vanuit hun verschillende op stelling of levensbeschouwing discussië ren over de wenselijkheid om kernwapens uit Nederland weg te halen. Het wordt een openbare avond, waarop zoveel mogelijk mensen worden verwacht, niet alleen van uit de politieke partijen, actiegroepen en kerken, maar ook vanuit de vakbonden en Sawoon belangstellenden. Publikatie in samenwerking met het Nationaal Bureau voor Toerisme te Den Haag o CNI X De Bowling Bond IJmuiden gaat als afdeling van de Nederlandse Bowlingfe- deratie meedraaien in de landelijke com petitie. Op 31 oktober is in de Petrazaal aan de Spaarnestraat in IJmuiden de op richtingsvergadering. Agendapunten zijn de verkiezing van een voorlopig dagelijks bestuur en een wedstrijdbestuur. Na een pauze is het vervolg op dezelfde avond goedkeuring van statuten die voor de offi ciële registratie van de vereniging noodza kelijk zijn. Daarna krijgen de BBIJ-leden nog een vol jaar de tijd om zich te bekwa men in een spel dat uitsluitend als sportief tijdverdrijf wordt beschouwd. „Aan een recreatieve beoefening van dit spel wagen wij ons niet”, aldus mede-oprichter Krab- 1 bendam. Hij wil het bowling als wedstrijd sport en als recreatief tijdverdrijf streng gescheiden houden. De ervaring is dat bowling als vermakelijkheid niet te orga niseren is. Daarom voor hem geen baan- huur onder BBIJ-vlag als het gaat om bowlen „uit de losse pols”. Met de oprich ting wordt vooruitgelopen op de opening van het bowlingcentrum De Planeet dat aan de Eenhoornstraat in aanbouw is. Het Beverwijkse bouwbedrijf P. Meijer loopt op dit moment een week achter op het bouwschema van het acht banen tellende centrum. De voorlopig vastgestelde ope ningsdatum (15 december) kan daardoor waarschijnlijk niet worden aangehouden. De Planeet wordt het vaste honk voor de bond in oprichting. Met de exploitante mevrouw Kranenburg-van der Kolk loopt een afspraak voor baangebruik op maan dag-, dinsdag- en donderdagavond. Het ziet ernaar uit dat daarvan op korte ter mijn volledig gebruik gemaakt wordt. woensdag in De Brulboei, donderdag in Santpoort en vrijdag in de centrale jeugd afdeling op de Willemsbeekweg. Óp die ochtenden worden om negen uur de kinde ren van zes tot en met negen jaar verwacht en om elf uur de groep negen- tot en met twaalfjarigen. Voor deze activiteit zijn de ze week op de bibliotheken deelnemers kaarten gratis af te halen. Om de officiële kinderboekenweek toch niet geheel ongemerkt voorbij te laten gaan, kunnen in die week nog de „klein tjes” meedoen aan een puzzel-kleurwed- strijd terwijl voor de oudere kinderen speelbladen beschikbaar zijn met een ver haaltje waaruit boektitels te raden zijn en waaraan op het andere blad de opdracht is toegevoegd een sprookje zelf af te maken. De speelbladen kunnen bij alle bibliothe ken worden afgehaald en ingeleverd, van af de 19e oktober. De kaarten voor het kwartetspel zijn vanaf vandaag beschik baar. Volgens Van der Lek werden in de brochure ders omdat het leefklimaat met sprongen achteruit ging. De op deze wijze vrijgeko men woningen werden door de gemeente weer benut om sociaal zwakke gezinnen in te huisvesten. Deze gezinnen en een groot aantal bewoners dat de wijk ondanks alles trouw bleef worden nu geconfronteerd met een keihard gegeven. Blijven wonen in Oud IJmuiden zal alleen mogelijk zijn als men in staat is een stevige huurduit op tafel te leggen. Oud IJmuiden lijkt moe gestreden. Bewoners die we naar hun me ning vroegen over de gemeentelijke plan nen reageerden vrijwel allemaal in de trant van.wat kunnen we er aan doen? De gemeente heeft voor ons beslist. Na zo veel jaren van plannen maken en niets doen moest dit er wel uitkomen!” ir Kruidenier Te Loo: „goed bedrijf in goed pand moet gesloopt. Een schandaal! Een week later staat een avondexcursie bij Inden Meubelen in combinatie met een door Kemps’ damesmode verzorgde mo deshow op het programma. Frits Lambrechts, Sylvia Alberts en Wim van de Meeberg komen donderdaga vond in de Stadsschouwburg in Velsen. Dat betekent een avond cabaret voor gese- lecteerd publiek. Publiek dat er niet voor schroomt een blik in de spiegel te werpen die Frits Lambrechts hen voorhoudt. Deze getalenteerde cabaretier is wars van valse romantiek. Met welhaast bijtende spot tart hij machthebbers, volksvertegenwoordi gers, carrièremakers, ministers, regenten, koningen, vakbondsleiders en staatssecre tarissen. Hij appelleert aan hun twijfels, frustraties, ijdelheden en onzekerheden en vraagt zich dan af: „zou de loop der ge schiedenis anders zijn geweest als deze lieden hun tekortkomingen één keer zou den hebben toegegeven? Als ze éénmaal zouden verklaren dat ze niet die belangen behartigen die ze voorgeven te doen?” VELSEN. In verband met de begro tingsbehandeling van de gemeente Vel sen, die in november zal plaats vinden, heeft de fractie van hei Christen-Demo- cratisch-Appèl van de gemeenteraad de mogelijkheid geopend voor alle belang stellenden om in de gemeente tijdens een drietal openbare bijeenkomsten vragen te stellen, kritische opmerkingen te maken of op ander gebied in het belang der gemeente en haar inwoners suggesties naar voren te brengen. Agent Kenniphaas wordt vooral getrok ken door het persoonlijke karakter die zijn nieuwe functie met zich neemt. „Ik heb me altijd betrokken gevoeld bij de problemen waarvoor het publiek ons nodig heeft”, aldus de poltieman die hoopt in de kortst mogelijke tijd in zijn wijk te zijn ingebur- gerd. Zijn voorganger Van Kaam bevestigt dat de komst van de wijkagent, waarmee ruim een jaar geleden werd gestart, enorm is aangeslagen. „Beter begrip aan de zijde van het publiek voor de taak van de politie en bij de politie voor alles wat er leeft in een bepaalde buurt, hebben bijgedragen tot een verstandhouding die het mogelijk maakte veel problemen snel en doelmatig op te lossen.” ioorn- let de i Ede lange- en ge- week Beek- terie zegd rden drie iten. ligde rren- ibers vrij- i be- ders- BEVERWIJK. In het zaaltje van de Odd Fellows aan de Prinsesselaan 17-19 houdt de afdeling Beverwijk van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrouwen donderdagavond 13 oktober een bijeen komst, waarin door Zeestraat-winkelier Vos voorlichting wordt gegeven over re- formartikelen. ibi- ler, 'er- ‘re- De aal op 1.00 ote ele zijf All ien ost tin irg- VELSEN. Het Vredesweekcomité Velsen is van plan om een bijeenkomst te organiseren rond het thema: Help de kernwapens de wereld uit om te beginnen uit Nederland. In een afrondende bespre king over het verloop van de Vredesweek is in principe besloten om in december een symposium over dit thema te houden. GEBOREN: J. van Vuuren-ten Hoorn, z., Santpoort; J. Moolevliet-Romeijn, d., Santpoort; D. M. Smit-Pols, d., IJmuiden; R. A. Leyenaar- van Dijk, d., IJmuiden; C. H. Wiessner- Kops, d., IJmuiden; S. van der Kaaij-van der Valk, d., Santpoort; C. E. Winter- Scherpenisse, z., Driehuis. OVERLEDEN: E. Wigchert, 83 jr., weduwnaar van E. van Duijn, Driehuis; D. Wuis, 77 jr., we duwnaar van F. Rijpkema, IJmuiden; J. IJkema, 76 jr., wduwe van A. Meijer, IJ muiden; T. Wijbrands, 63 jr., echtgenoot van M. Wilderom, Velsen (zuid); J. Beu mer, 58 jr., echtgenoot van E. Velthuis, Driehuis. ■miste n kle- 118,5 g van eerde ■login ig zijn en- net er- t er- Wf it”. 1 1 im eft meri- i ma- Ijoen uller, Was- is ge in 89 m op in de „Moeder geef me nog eens raad” roept geen valse sentimenten op. Men hoeft het waarachtig niet met Lambrechts politieke engagement eens te zijn om te bekennen dat zijn sarcasme oprecht is. Zo oprecht dat er zelfs geen plaats is voor het speelse element van de parodie. Sylvia Alberts is naast Frits Lambrechts de plaats gaan innemen van Margriet de Groot. Wim van de Meeberg verzorgt eeen belangrijk deel van de muzikale omlijs ting. De prijzen der plaatsen bedragen ƒ13; ƒ10 en ƒ7. Kaartverkoop: aan de kassa van de Stadsschouwburg, Groeneweg 71, IJmui den. Alleen op de voorstellingsdag en de dag ervoor van 11.80-12.30 uur. Tevens op de avond van de voorstelling vanaf 19.30 uur. Donderdagavond 13 oktober om 19.45 uur is de eerste bijeenkomst in het cultu reel centrum „De Schouw” aan de Bleyen- hoevelaan 2 in Velsen-Noord. Dinsdag, 18 oktober volgt de tweede bijeenkomst in café-zaal „^omerlust” aan de Hoofdstraat 142 in Santpoort en maandag, 24 oktober is de bijeenkomst in één van de zalen van de Petrakerk aan de Spaarnestraat 8 in IJ muiden. Ook deze beide avonden beginnen om. 19.45 uur. Aan VVV-1 Geuldal VvVvtl Theodoor Dorrenplein 5 Valkenburg(L) Tel 04406-13364 Graag veel informatie over Valkenburg Naam Adres Woonplaats Eén zaak lijkt in ieder geval wel duide lijk. De buurt is van mening dat de huidige staat van de woningen in Oud IJmuiden, voor een belangrijk deel in bezit van de gemeente, verslechterd is door het onder houd waaraan diezelfde gemeente zich nauwelijks iets gelegen heeft laten liggen. Veel bewoners trokken vrijwillig naar el- Mevrouw Jansen: „Na 29 jaar zou ik hier eigenlijk niet weg willen maar de huren worden te hoog”. IJMUIDEN. Bowling blijkt in Velsen als wedstrijdsport uitstekend aan te slaan. Uit de gemeente Velsen en buurgemeenten hebben zich inmiddels 150 personen gemeld als lid van de bowlingbond die in IJmuiden in oprichting is. Dat is precies het dubbele van wat de initiatiefnemers enkele maanden terug voor ogen hadden. De adspirant- leden vulden een inschrijfformulier in en stortten een garantiebedrag van een tientje. Voor de IJmuidenaar F. G. Krabbendam, die bij de aanmelding als coördinator fungeert, is het inschrijfbedrag een garantie dat het om serieuze belangstelling gaat. 'ge ïnd De een slij- eer uur ien >se- lag Op de hoek van de Bloemstraat en de Kadestraat zal, als de gemeentelijke plan nen doorgaan, het pand van kruidenier Te Loo worden gesloopt. Voor het echtpaar Te Loo een onbegrijpelijke zaak. „Nadat”, zo vertelt de eigenaar-bewoner, „ons dui delijk was dat ons pand in aanmerking zou komen voor renovatie hebben we er nog vrij veel geld in geïnvesteerd. Ons pand is zonder meer goed. We hebben aan het onderhoud nooit gespaard. Uit de krant mag ik nu vernemen dat de zaak voor sloop in aanmerking komt. Ik zou wel eens willen zien hoe wethouder Meijer zou rea geren als zijn salaris werd ingehouden en zijn woning zou worden gesloopt. Ik vind deze gang van zaken in één woord een schandaal”. In de President Krugerstraat bewoont het echtpaar Vermeulen eveneens een ei gen woning die tegen de wereld moet. Mevrouw Vermeulen heeft geeen bezwaar tegen de sloopplannen. „Wonen is hier bijna een ónmogelijke zaak geworden. We hebben veel geld besteed aan ons huis. We zouden graag onze woning verkopen en er een nieuwe voor terugkopen. Die moge lijkheid lijkt de gemeente niet te bieden. In ieder geval zullen wij een huurbedrag van enkele honderden guldens per maand niet kunnen opbrengen”. Dat laatste zegt ook mevrouw Jansen die met haar gepensioneerde echtgenoot woont in het pand President Krugerstraat 76, dat al eerder definitief voor sloop werd aangemerkt. „De nieuwe huren zijn abnor maal. We wonen hier al 29 jaar en zouden eigenlijk niet weg willen, maar ja, je hebt tegenwoordig niks te vertellen”. Mevrouw Vlieland woont met haar man en dochtertje van 5 jaar in dezelfde straat op nummer 98. Ze vindt het niet erg dat ze genoodzaakt wordt te wijken voor de sloop. „De buurt hebben ze laten verpau peren. We hebben veel last van lekkage en tocht. De nieuwe huur is voor ons een onhaalbare zaak”. In de Bloemstraat 104 is de textielzaak van het echtpaar Krab gevestigd. Eigen pand.behoeft niet te worden gesloopt. Mevrouw Krab vertelt hoe ze gedurende de afgelopen 25 jaar de buurt om zich heen heeft zien verpauperen. „Wij hebben ons hoofd boven water kunnen houden omdat we ook van buiten Oud IJmuiden klanten trekken”. Zij vertelt hoe het gemeentelijk beleid er toe heeft bijgedragen dat het leefklimaat in de buurt sterk is gedaald. „Als er weer een pand vrijkwam stopte de gemeente er zo snel mogelijk een sociaal zwak gezin in”. Intussen hebben veel bewoners toch van de gelegenheid gebruikgemaakt om de koppen bij elkaar te steken. Men wil dat het wijkcomité van de gemeente een ga rantie eist met betrekking tot de renova- tieplannen. Niet eerst slopen en de renova tie laten zitten. Sloop en renovatie zullen gelijk op moeten gaan. Dat is alvast één eis die wethouder Meijer krijgt aangeboden. Vrijdagavond half acht in Breezicht. Zoals vorig jaar in alle bibliotheekfilia- len het levende ganzenbordspel met kinde ren werd uitgevoerd, is voor dit jaar het levende kwartetspel ontworpen. In dit door de kinderen uit te voeren spel zijn sprookjes- en bekende kinder boekfiguren verwerkt. Vijf ochtenden wordt het spel in verschillende filialen gespeeld: maandag IJmuiden-West, dinsdag Velsen-Noord, En d’r is nog wel zóveel moois te zien! De grotten, de Steenkolen mijn, de prachtige heuvels, en vergeet het CASINO niet Er zijn speciale 12 of 3 daagse arrangementen, met kortingen op van alles en nog wat NU IN TNAJAAR! nisters van Verkeer en Volkshuisvesting ge vraagd de ontbrekende informatie alsnog bij de inspraakprocedure betrekken. niet opgenomen rappor ten van de Universiteit van Amsterdam, van het departement Amster dam van de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel, van de samenwerkende mi lieuorganisaties en van onder andere het Komite Anti-V oorhaven. VELSEN. Na drie jaar werkzaam te zijn geweest bij de afdeling surveillance gaat de 27-jarige agent van politie P. J. Kenniphaas binnenkort functioneren als wijkagent. In het gebied dat wordt be grensd door Zeeweg, Heerenduinweg, Gij- zenveltplantsoen, Marktplein, Lange Nieuwstraat, De Noostraat, Willebrord- straat en IJmuiderstraatweg gaat hij de taak overnemen van zijn collega G. J. van Kaam. „Wat je droomt, ben je zelf”. Met dit thema gaat 19 oktober de landelijke offi ciële kinderboekenweek van start. Maar de Openbare Bibliotheek Velsen zal deze week rond het kinderboek op dat tijdstip net achter de rug hebben. Want de kinder boekenweek valt, als gevolg van de ge spreide vakanties, net na de herfstvakan ties van de Velsense scholen. Daarom houdt de bibliotheek de extra activiteiten deels in de komende (vakantie-)week: van maandag 17 tot en met vrijdag 21 oktober, gelijk met de herfstvakantie. DEN HAAG. Het PSP-kamerlid Van der Lek hekelt in schriftelij ke vragen aan de Twee de Kamer het ontbreken van nogal wat rap porten in de door de raad uitgegeven brochure ov er de voorhaven te IJ muiden. Hij heeft de mi- wijk verpauperen ’r- „«Ms'

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5