agenda Witte boorden- proletariaat belicht in in de vishoT] Bikkelen bij de Pleinschool Over IJmuiden gesproken ALKMAAR PACKET haven- benchten GRom vrij kijken naar onze grote keus ^KARPETTEN keuze uit 200 stuks „Der Gehülfe” wat vertel je me nou? jLj deruijter intermeubel Tweedaagse bazar in „De Bolder” im 86f ■rwi 7 ZWITSERSE SPEELFILM DEZE WEEK IN FILMHUIZEN wooncentrum marktplein 24-30 ijmuiden n s- I- anc Ier de I IOW om ;un- Lj| IJMOND 19 7 7 1 2 OKTOBER a J In en om Haarlem WONDEREN!!! BEL NU: 023-319272 r WOENSDAG JUS trurï z’n GROENTJES DOEN t Wijk aan Zee Vefsen-IJmuiden Beverwijk r» MM TOEN ZE ONLANGS vieren tachtig werd kwam haar oudste zoon met een heel bijzonder ver jaarscadeau: bikkels. Hij had ze op de kop getikt bij een slager in de kop van Noord-Holland; ze waren gemaakt uit de ruggewer- vels van een of ander diersoort. Terwijl ze de bikkels net als vroe ger in de hand hield dacht ze terug aan haar kindertijd in Ij muiden. Het bikkelen was in die jaren bijzonder populair. Je had er vier nodig, bikkels van lood of koper in de vorm van een 8. Plus zo’n zwart balletje dat van witte streepjes was voorzien. Dat balle tje moest je omhoog gooien en voor je het weer opving diende je de bikkels goed recht te krijgen. Dat betekende heel snel reage ren. „Kinderen kunnen dat”, zegt ze, „omdat kinderen wanneer ze bezig zijn nergens anders aan denken dan aan hun spel”. Om het goed te doen had je een blau we, hardstenen stoep nodig. Waar vind je die nog? Velsen-Noord Heemskerk ■ETiTW (ADVERTENTIE) L*'z: - vermelding Prijzen in guldens. Per 40 kg.: witte koolvis één 114; lommen 76; lengen 82-76; hammen met kop 152-112; rode poon 76-72; horsmakreel 36-20; fint 22; kabeljauw één 157; kabeljauw twee 214-127; kabeljauw drie 174-124; kabeljauw vier 124-114; ka beljauw vijf 105-44; koolvis één 84; kool vis twee 87-79; koolvis drie 82-75; koolvis vier 81-71; schelvis één 144-114; schelvis twee 110-104; schelvis drie 96-84; schelvis vier 81-71; schol drie 124-108; schol vier 112-90; wijting drie 60-23; makreel één 72- 63; makreel twee 42-30; schar 81-34; bot 26-20; haai 59; poontjes 42-38. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 596 kisten kabeljauw; 916 kisten koolvis; 238 kisten schelvis; 250 kisten wijting; 11 kisten schol; 68 kisten schar; 32 kisten makreel en 67 kisten di versen. Paul Burian (r.)en Dikold Weisse in de Zwitserse produktie „Der Gehülfe” van Thomas Koerfer, die deze week in de filmhuizen in de IJmond wordt ver toond. gelijknamig boek van Robert Walser. Het gegeven van het verhaal is het leed van het witte boordenproletariaat. Het trieste verhaal van de commies Jo seph Martin in de film is symbolisch voor de narigheid waardoor de schrijver van het boek zo werd getroffen. Joseph Martin is een eenzame ziel, blij wanneer hij einde lijk kan werken bij Tobler, waar hij als kantoorklerk werk en woonruimte vindt. Hij probeert hier z’n nieuwe thuis te vin den. Hij mag bijvoorbeeld meeëten aan tafel, maar moet naast z’n gewone werk ook schoenen poetsen en de tuin doen. Hij In de loop der jaren heeft deze bazar heel wat financiële middelen opgebracht ten behoeve van het kerkelijk werk op verlerlei gebied. Het vorig jaar bereikte recordresultaat van meer dan ƒ16.000,- maakte het mogelijk dat onder andere centrale verwarming in „De Bolder” kon worden aangebracht. De bazar biedt kin derspelen, handwerkstands, tweedehands kleding, grabbelton, flessenbar, rommel markt, een visstand, theeschenkerij en het rad van avontuur. De bazar wordt vrijdag middag om 15.00 uur geopend en blijft tot 23.00 uur open om zaterdag te worden voortgezet tot omstreeks 23.00 uur. IJMUIDEN. De vier oud-katholieke vrouwenverenigingen in Ijmuiden, sa menwerkende onder de naam St. Engel- mundus, zullen vrijdag en zaterdag 14 en 15 oktober weer een tweedaagse bazar houden in het nieuwe verenigingsgebouw „De Bolder” aan de Bloemstraat 68 in Ijmuiden. winkel van de weduwe Van der Made was er nog niet. De ouders van het meisje konden alleen een bovenwoning krijgen en aan bovenwoningen waren Egmon- ders niet gewend. Daarom wilde de moe der graag terug naar Egmond en dat gebeurde ook. Het dochtertje, nog geen vier jaar, was in IJmuiden op de bewaar school van juffrouw Tjaden geweest, naar de begrippen van die jaren een heel eind lopen van de Veertig. Het ging er trouw heen, op één dag na toen de moeder het thuis hield omdat in de Hoeksteeg het lichaam van een Deen was gevonden die in het donker was doodgestoken. In Eg mond beleefde het meisje de spanning van de eerste dag naar de grote school. Het kwam in de klas van juffrouw Meijer die al gauw de schrik van alle kinderen werd. Als je iets gedaan had wat niet naar haar zin was en het was niet gauw naar haar zin dan riep ze je bij zich en ze striemde je vingertoppen ongenadig met een potlood. Zoiets vergeet je niet, ook niet na een kleine tachtig jaar. TOEN DE VADER schipper op een IJmuidense trolder werd kwam het gezin terug naar Ijmuiden waar het in de nieuwe Zeestraat ging wonen. De dochter vond de Pleinschool (de latere school C) een verademing na de school van Eg mond. Haar meester werd meneer De Vries; het hoofd was Van der Hoeven. Op haar elfde jaar ging ze van school, in april, bij de klassewisseling, omdat ze in september twaalf jaar zou worden. Ze liep daardoor het schoolreisje mis dat korte tijd later werd gehouden voor het eerst zolang de school bestond en dus hèt heemd figuur. Treurigheid wordt troef, ook privé wanneer zijn affectie voor de vrouw van zijn baas onbeantwoord blijft en wanneer hij zijn jeugdvriendin kwijt raakt. Wanneer de zaak van baas Tobler in de richting van een faillissement drijft, verliest hij ook nog zijn baan. Aan het eind van de film bevindt Joseph zich weer in het gezelschap van andere werkloze kan toorklerken. Het jonge IJmuiden trok van heinde en verre opvarenden aan voor zijn snel groeiende visserijvloot. De Amsterdamse fotograaf S. van der Zijl maakte kort nadat hij zich in Ijmuiden had gevestigd deze kiek van negen mannen en één vrouw in de omgeving van de Vissershoven. (Foto beschikbaar gesteld door Fam. v.d. Outenaar, Ijmuiden). Woensdag aangekomen: Tor Scandina via, Noordzee; Hilkaa, Rauma; Sonja Hov- e, Rotterdam, Ijmuiden; Borussia, Bre merhaven; Kursograf, Noordzee; Mette Coast, Sinoe; Fridel, Rochester, Ijmuiden; Engeland halen, de Azalea IJM 13, de Camelia IJM 18, de Dahlia IJM 19 en de Erica IJM 21. De schippers kregen een fraai bloemstuk dat was samengesteld naar gelang de naam van hun boot. DE VADER VAN de vertelster beleefde als schipper van de Camelia een avontuur waarover IJmuiden wekenlang niet uitge praat raakte. De trolder ging vissen in wateren die Ijsland eenzijdig tot verbo den gebied verklaarde. De boot werd op gebracht naar Ijsland en daar aan de ketting gelegd. De schipper werd voor de rechter geleid die hem prompt veroor deelde. De IJmuidenaar mocht kiezen uit twee straffen: of de trolder ging geheel „kaal” naar Holland terug, een enorme schadepost, of de schipper zou een half jaar de gevangenis ingaan. Nu werd op Ijsland een volstrekte zondagsrust in acht genomen. Daarom vroeg de schipper zijn machinist een keer: Hoeveel tijd heb je precies nodig om op te stomen? Korter dan wat ook, antwoordde de machinist. Op een zondag wisten ze-de politieman die aan boord de wacht hield zonder kleerscheuren maar wel doeltreffend te overmeesteren. De schipper hakte vervol gens de ketting door waarmee zijn boot in verzekerde bewaring werd gesteld. In een mum van tijd stoomde de trolder op na dat de politieman in een bootje was ach tergelaten. En omdat op Ijsland geen „JA, DE, SFEER van het oude IJmui- den dat is geweest, dat komt nooit meer terug”, zegt de vertelster, haar bikkels opzij leggend. „Waar veel mensen behoef te aan hebben, ook ik, is een grote reünie ergens in Ijmuiden, waar wij ouderen elkaar nog een keer kunnen ontmoeten. Niet makkelijk te organiseren? Het moet toch kunnen. Schrijf er maar ’ns over in je rubriek, Jan, dan komt het vanzelf wel „Op de herinneringen van de heer M. Meijboom wil ik gaarne inhaken wat betreft de beide bekende figuren destijds in Ijmuiden, te weten De Ronde en George Ravensberg. Inderdaad brachten en haalden die de goederen voor de Alkmaar Packet, maar De Ronde ging met z’n handwagen en al mee naar Amsterdam om daar een en ander te bezorgen en ’s avonds weer naar Ijmuiden te varen met zijn handwagen (op de boot natuurlijk). George Ravensberg daarentegen bleef in Ijmuiden en voor zover ik mij hem herinner reed deze met paard en wagen en haalde en bezorgde hij zo de spullen bij de klanten. Misschien dat George ook wel gestart is met een handwagen maar dat moet dan wel een hele tijd geleden zijn. Ik meen ook dat George Ravensberg in dienst was bij de rederij Goedkoop (Alkmaar Packet). M’n vader was destijds vice-agent bij de Alkmaar Packet, wat wij altijd maar een vreemd woord vonden. Het wel en wee van de Alkmaar Packet werd door de familie meebeleefd. In de zomermaanden werd dan ook door ons angstvallig naar het weer gekeken; was het ’s zaterdags goed weer dan kwamen de Amsterdammers ’s zondags wel, als was het weer dan soms wat minder omgekeerd als het op zaterdag niet zo fraai was maakten de mensen geen plannen en viel de toeloop ’s zondags vaak tegen. Op hoogtijdagen was het een drukte van belang, ’s Morgens kwam de eerste boot uit Amsterdam en na het afmeren stonden m’n vader en een collega bij de plank mensen te tellen. De eerste boot was dan meestal de Pirns Hendrik want die kon een flinke stuit passagiers meenemen, ik meen van zo’n vijftienhonderd. Daarna kwam de Koningin Wilhelmina met nog eens een flinke vracht en bij erge drukte de Alkmaar of de Prinses Juliana als derde boot. Zo tegen vijf uur kwamen de mensen, vaak verbrand tot en met, weer naar de bootsteiger. Ze werden dan in een lange file opgesteld tijdens het wachten. Dan liep De Bruin met gerookte makreel langs de wachtende menigte met zijn bekende slogan: „Fijne gerookte makreel, fijne gerookt^ waar, iedere koper heeft het recht de waar eerst te keuren, niet goed geen geld”. Hij verkocht aardig wat; voor weinig centen had je een heerlijke gerookte makreel”. (J. S. Kelderman, Haarlem). Reacties op deze rubriek: schriftelijk bureau van dit blad met „Ijmuiden wat vertel je me nou?”, telefonisch 023-378601. enkel schip op zondag vaarklaar was kon de Camelia ongehinderd verdwijnen naar Engeland waar kolen werden gela den om IJmuiden te kunnen halen. Toen de Camelia al een poosje terug was kwam er in IJmuiden een officieel bericht uit Ijsland: zodra de schipper zich daar weer vertoonde zou hij verantwoording moe ten afleggen. Zover heeft de schipper het nooit laten komen. DIVERSEN Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Woe. alle leeftijden 19-21 uur. los. Ken je het gedicht „Ijmuiden” dat Adriaan Morriën in 1951 heeft geschre ven bij het 75-jarig bestaan? „De stad was zelf een kind onder de steden, speelge noot van zee en wind, een voorpost in een uithoek van het duin verloren”. Morriën zegt verder: „En later toen ik ouder werd zag ik Ijmuiden uit zijn begrenzing bre ken: alles werd te nauw”. En aan het slot zegt hij: „De oudsten onder ons kwamen van ver getogen. Een nieuw geslacht is reeds van oude banden vrij. Hier liggen doel en oorsprong, hier omvat de tijd eenzelfde streven, eendracht in verschei denheid, denkkracht van enklen, aller werkvermogen”. „Kijk, dat is een prachtig gedicht”, zegt ze, „goed om voor te lezen op zo’n grote reünie van oude IJmuidenaren. Het gaat erom wie het initiatief wil nemeri”. U, LEZER? SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonplein) woe. en do. 20.15 u. Vrije produktie: „Herfst in Riga” van Alexej Arbusow. Toneelschuur I (Smedestraat 23) do. 20.30 u. Harlekijn Toneel: „De kamerrevue, van Herman van Veen. W: grote evenement voor de jeugd. Maar Ijmuiden had gelukkig veel speelruimte. De Julianabrug was er nog niet. Je liep op die plaats de spoorrails over en was zo het duin in. En natuurlijk ging je naar het strand, zonder geld voor wat dan ook, maar je pakte in de steeg vlakbij wel wat bolk van een lijntje, voor straks. Als er veel kinderen naar het strand gingen ble ven van veel te drogen gehangen wijtink- jes alleen de staartjes aan het lijntje. IJMUIDEN IN HET begin van deze eeuw: het was een erg sfeervolle plaats. Was er geen „-andsverschil zoals wel eens wordt gezegd? Toch wel, herinnert het meisje van de bikkels zich. De viskopers uit Egmond die in IJmuiden in goede doen waren geraakt vormden er een soort „upper ten”, zoals ze woonden aan de Bik en Arnoldkade met een koetshuis in de daarachter gelegen Conradstraat of zoals ze zich hadden gevestigd in de grote hui zen aan het Willemsplein (de Wilhelmina- kade was er nog niet). En vele IJmuider vrouwen droegen wel een imposante gro te hoed maar de vrouwen van de visko pers hadden toch de mooiste. Zoals deze er ook op stonden dat de heer des huizes geen pet maar een bolhoed droeg. Wat de sfeer betreft is typerend hoe reders hun voldoening toonden over de komst van een nieuw schip. In 1902 het een rederij vier vanuit Ijmuiden bestelde trolders uit De besommingen waren: KW 214 2500,- IJM 57 105-700,-; MM 18 3400,-; IJM 27 ƒ3600,-; KW 185 ƒ6100,-; UK 17 en UK 18 ƒ10.500,-; UK 23 ƒ2400,-; UK 200 ƒ2300,-; UK 234 ƒ2400,-; UK 48 en UK 78 7800,-; VD 20 en YE 25 ƒ1500, verder waren er twee Texelaars met totaal ƒ11.000,- be somming. staat met zijn verschillende werkzaamhe den in tussen de arbeiders en zijn patroon en dat maakt hem tot een sociaal ont- BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur „Soldaat van Oranje”. Filmhuis: Velsen, Kanaalstraat, Ijmuiden, 20.30 uur „Der Gehülfe" t TENTOONSTELLINGEN De Nieuwe Slof en Openbare bibliotheek. Kerkstraat expositie „Beeld van een boekje", geopend tot en met 29 okt. „Der Gehülfe” wordt woensdag- en don derdagavond om half negen vertoond in Filmhuis Velsen, Kanaalstraat Ijmuiden, op vrijdagavond om negen uur in Film huis Heemskerk aan de Handelstraat (De Zandkraaij) in Heemskerk en op zondagavond (negen uur) in het Alpha Filmhuis aan de Moensstraat in Bever wijk. UMOND. De drie filmhuizen in de IJmond hebben voor deze week de op het festival van afgelopen weekend vertoon de Zwitserse film „Der Gehülfe” op het programma staan. De Zwitserse produ- cent-regisseur Thomas Koerfer maakte deze speelfilm in 1975, op basis van het Dinsdag vertrokken: Tower Juli, Cork; Oswestery Grange, Ipswich; Sea Medway, Rotterdam; Englishman, Hull; Union Moon, Grangemouth; C.V. Lightning, Fe- lixtowe; Andries, Goole; Smit-Lloyd-3, Rotterdam; Ijmuiden; Kentshore, Cont Plat, Ijmuiden; Else Beth, Gothenburg; Pearl River, Antwerpen; Abel Santa Ma ria, Felixtowe; Trans Germania, Antwer pen; Bothesniaborg, Delfzijl; Aleksander Pashkov, Gdansk; Insistence, Hull; Annlix Tholstrup, Arklow, Ijmuiden; Tor Scandi navia, Noordzee (Moonlight Trip); Sundex, Port Jerome; Starlight, Boston, Ijmuiden; Saturnus, Lerwick, IJmuiden; Kaiserberg, Oxloesund; DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033 Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en Ijmui den 20750. Centrale Bibliotheek. Plein 1945, woensdag 14.30- 17.30 en 19.00-21.30 uur, donderdag 10.00- 12,30 en 14.30-17.30 uur. Bibliotheek Zeewijkplein, donderdag geo pend van 10.00-12.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg Woensdag 14.30-17.30 uur, donder dag 15.30-17.30 uur. Sociëteit Asterix, geopend woensdagavond vanaf 20 uur. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, woensdag 10-12 uur creatief bezig zijn. 14.30- 16.30 uur dansen; donderdag 14.00-17.00 uur bejaardengymnastiek. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau Abelenstraat, Ijmuiden. Tel. 12464 of 18445 van 9-10 uur. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken Velserduinweg 52, Ijmuiden, ma. lm vrij. 9-10 u. Tel. 02550-18830 en 22169. Sociaal Advies Bureau; spreekuur donderdag 9-10 uur Kanaalstraat 228, Ijmuiden; 11-12 uur „De Duinpan", Duinweg, Santpoort-Zuid Velserbad. woensdag gemengd zwemmen 21.30- 22.30; donderdag gemengd zwemmen 7-8, 12.10-13.10 en 16-17.15 uur Speeltuin „In Veilige Haven”. Open: woens dagmiddag, zaterdag de gehele dag Buurthuis „De Brulboei” Kanaalstraat 228 Ijmuiden Woensdagavond Filmvoorstelling BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat woe. 19 en 21.15 uur: „Slapshot”, 19.30 uur „The Heretic”. Luxor Theater, Breestraat. Woe. 20 uur: „Sol daat van Oranje”. Huize Scheijbeek, Velserweg. Do. wetswinkel voor gratis juridisch advies van 18-20 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Ge opend di. t/m zat. van 10-12 en 14-17 uur. Noordelijk Koetshuis: Expositie Dina Bakker en Her Comis (keramiek) en Tineke van Denen (kleden). Open: dinsdag tot en met zondag 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum. Geopend 9.30- 16.30 uur, zat. 9.00-14.00 uur, zondag gesloten Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen van 10 tot 12 uur. Burgerzaal: Poppen en wandkleden Ank Luij- ting-van Diggelen. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat Velsen-Noord. Geopend dinsdags en donderdag van 10-16 uur en verder op aanvraag, tel. 02510- 91022 en 93088. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat) 15.30 en 20 u.: „Soldaat van Oranje”, 16 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „De pikante avonturen van een taxichauffeur”, 16 j. do. 19 en 21.15 u.: Joe Kidd, 12 j. Lido (Houtplein) 14,19 en 21.30 u.: „Verdwenen in de Bermuda driehoek”, 12 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 19 en 21.30 u.: „Madame Claude”, 16 j. do. 14, 19 en 21.30 u.: „The Deep”, 16 j. Roxy (KI. Houtstr.) 19 en 21.30 u.: „The domino principle”, 16 j. do. 14.30, 19 en 21.30 u.: „Als ik het nog eens over mocht doen”, 16 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.30 u.: „Slapshot”, 16 j. do. 14, 19 en 21.15 u.: „Merlijn de tovenaar”, a.l. Filmhuis Het Melkwoud(Zijlstraat 63) do. 22u. „Dood door hanging”, van Nagisa Oshima. DIVERSEN Openbare bibliotheek. Kerkstraat. Woe.volw. 19-21 uur, speel-o-theek 19-21 u. do. volw. 14-17.30 uur. Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden, 20.15 u. concert Noordhollands Philharmonisch Orkest. Dinsdag aangekomen: Trans Germania, Hamina; Smit-Lloyd-3, Gr. Yarmouth, Ij muiden; Pergo, Rotterdam, Ijmuiden; Shabonee, Goryton; General Shkodu- nouich, Karachi; Bencruachan, London; Annelies Tholstrup, Arklow, Ijmuiden; Groningen, Barcelona, IJmuiden; Sundex, Hull; Tor Scandinavia, Gothenburg; See- berg, Kotka; toenraad Kuhlman, Norr- sundett; Raknes, Moirana, Ijmuiden; Hol- Ian, Noordzee, Ijmuiden; Parkesgate, Sea ham, IJmuiden; Sea Orient, Aberdeen, Ij muiden. ALS ZE AAN die tijd terugdenkt herin nert ze zich hoeveel een „halfje” voor een kind betekende. Daarmee was je in de snoepwinkeltjes een welkome klant. Jon gens die de lagere school al achter de rug hadden gingen met een cent naar de snoeptafel van Kooiman in de President Krugerstraat tegenover de „Klapschool”. Ze kochten dan een negerbal van een halfje én een piraatje, zo’n echte Engelse sigaret, van een halfje. Die sigaret paften ze met een bolle wang, vanwege de neger bal, op. Bij de jaarlijkse kermis op het Willemsplein mocht je voor een habbe- krats in de draaimolen. Je kon je ook al schokkend voortbewegen in wat De Hob belende Geit werd genoemd. Voor het hoofdbureau van politie stond een kraam speciaal voor de kinderen. Daar konden ze voor een cent een gekookt ei kopen maar ook een glaasje wijn; aan dat laatste was natuurlijk nooit een wijngaard te pas gekomen. Het Willemsplein was het hele jaar een pracht van een speelplaats voor de kinderen, met al die ruimte rondom de pomp, ’s Winters was het dikwijls een ijsvlakte waarop velen zich met grote sleeën vermaakten. HET MEISJE DAT graag bikkelde was afkomstig uit Egmond. Aan het einde van de vorige eeuw was het daar voor verre weg de meesten geen vetpot zodat vele mannen een plaats op de vissersboten van het jonge Mmuiden zochten. De va der van het meisje ging er op een kotter varen. Woonruimte was er in de nieuwe plaats niet veel. Het gezin trok in de Veertig, die later een begrip voor slechte woontoestanden zou worden maar toen een zoals men dat zegt nette buurt was. Er vestigden zich in die tijd vrijwel uitslui tend Egmonders in de veertig woningen welke men van de Prins Hendrikstraat uit bereikte via de Hoeksteeg. Het blok pand jes aan de Zeestraat met bijvoorbeeld de Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Dond alle leeftijden 19-21 uur. Woensdag vertrokken: Ascona, Antwer pen; Stephenson, Delfzijl; Aardenburgh, Barcelona; Kenrix, Londen, Ijmuiden; Pauline Brinkman, Kings Lynn, Ij muiden; MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat 13) woe. 20.15 u.: Afscheidsconcert van Les Frères Jacques. Concertzaal Kadens (Smedestraat 31) do. 20.15 u.: Concert door Rien de Reede, fluit, Wim Straesser, cello en Theo Bles, piano. ft. ijmuiden-^ DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Woe. volwas. 19-21 uur. Beneluxlaan: volw. 19-21 u. do. ge sloten. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Do. geopend van 13-16.30 uur. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7