Gekocht door Van Hattum en Blankevoort kantoorflat Audio-visuele rondleiding in Bezwaarschriften Bevolking mag zich uitspreken over vormgeving raadhuis Voorjaar ’78 bouw van bestemmingsplan in commissie G.S. Leren jasjes gestolen Caro van Eyck opnieuw in Huize Scheijbeeck J „Heliomare” Politie krijgt volgend jaar nieuwe korpschef f 1 p W' It® tl il I WÓ'P» lil 11 IIH'sr College Heemskerk beantwoordt PvdA-vragen BESTUURLIJKE WERKSFEER IN IJMOND STERK VERBETERD Nog plaatsen vrij vrouwenpraatgroep Serie bekeuringen voor chauffeur Nieuwe hoofdleidster van kleuterschool Motorrijder gewond NIEUWE WINKELS IN DE BEVER ONDERZOEK NAAR KABELTELEVISIE BIJNA AFGEROND Postale Ronde voor schutters van „Assumburg” BkSQEI BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 OKTOBER WOENSDAG 1 2 (Van een onzer verslaggevers) Volgens B. en W. Heemskerk W. J. DE RUITER MET PENSIOEN In Heemskerk WATER EN BIER Café„DE HALVE MAAN” BEVERWIJK. Van de Bever wijkse hotelbusiness blijft zo langzamerhand niets meer over. Dezer dagen heeft hotel „Kin heim”, hoek Vondellaan/Akeren damlaan, de deuren gesloten. Het pand is gekocht door Van Hattum en Blankevoort B.V., dat het ka rakteristieke huis zeker de eerste paar jaar niet wil slopen. Het biedt straks onderdak aan een on derdeel van Van Hattum en Blan kevoort B.V. mw mui F J I i' HOTEL ’KINHEIM’ DICHT (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) j Hagellngerweg 36, Santpoort „Zoals u weet, is de hele strook langs de Vondellaan tot aan de Akerendamlaan be stemd voor kantoor. De koop van „Kin heim” is onlangs gesloten. We zijn er wel een tijdje mee bezig geweest”. Het perso neel van Van Hattum en Blankevoort (300) werkt verspreid over een aantal panden in de buurt: twee panden aan de Velserweg- /hoek Vondellaan, het hoofdkantoor aan de Vondellaan en drie woonhuizen (nr. 14, 16 en 18) aan de Vondellaan. Begin de cember verhuist het personeel, dat mo menteel in die drie woningen werkt, naar De grond van hotel „Kinheim" maakt onderdeel uit van een langgerekt perceel langs de Vondellaan waarop Van Hattum en Blankevoort in het voorjaar van 1978 gaat beginnen met de bouw van een kan toorgebouw van zeven verdiepingen. Caro van Eyck zal voor vrijwel niemand nog een onbekende zijn na haar uitsteken de vertolkingen in „De stille kracht” en „Van oude mensen de dingen die voorbij gaan”. Enkele jaren geleden is zij begon nen om een aantal toneelervaringen op papier te zetten. Zij schrijft over allerlei mensen die met het toneel te maken heb ben, zoals de kleedsters, de inspiciënten, de souffleurs, de kapsters enz. In haar soloprogramma geeft zij op treffende ge stalte aan haar figuren. De personen wor den met een warme levendigheid in haar boek beschreven en op het toneel ver- Vooruitlopend op deze procedure zullen een aantal woningen binnen' het grondge- Weet u waar de brouwindustrie in de lage landen eigenlijk haar opkomst aan te danken had? (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De werksfeer bin nen de regio Kennemerland is, zo con cluderen B. en W. van Heemskerk in hun aanbiedingsbrief bij de gemeente begroting voor 1978, het afgelopen jaar bepaald verbeterd. Binnen het intergemeentelijk college- overleg is bijvoorbeeld de problema tiek van de verschillende, vaak niet of nauwelijks op elkaar afgestemde inter gemeentelijke regelingen aan de orde gesteld, ook tussen de portefeuillehou ders uit de colleges van burgemeester en wethouders van Beverwijk, Castri- cum, Heemskerk, Velsen en Uitgeest is er op allerlei gebied goed overleg op gang gekomen. Zo langzamerhand dringt de vraag zich dan ook aan het Heemskerkse col lege op, of voor een groot aantal door goed functionerende gemeenschappe lijke regelingen verzorgde zaken, toch niet de tijd is gekomen voor een aanzet tot een (pre)gewestbestuur. Ontwikke lingen in die richting zullen het komend jaar door B. en W. van Heemskerk sterk worden bevorderd. De revalidatie-afdeling in „Heliomare” werd 27 april 1959 geopend. „Heliomare” bleef toen nog wel een sanatorium voor bot- en gewrichtstuberculose en een ortho pedische kliniek, maar in 1972 werd de laatste sanatoriumpatient ontslagen en De sterkte van het Heemskerkse poli tiekorps bedroeg op 1 september, zo valt te lezen in de nota van aanbieding bij de gemeentebegroting, precies vijfenvijftig man bij een vastgestelde maximum sterk te van drieënvijftig man. Het is de bedoe ling, de nieuwe plaatsvervangend korp schef aan te stellen met ingang van 1 januari 1978. Buurthuis De Zandkraai laat weten dat er nog wel plaats is in de vrouwengroep. Is het politiekorps qua sterkte op niveau, ook na de recente verbouwing moeten in het politiebureau nog wel een aantal voor zieningen worden getroffen om het korps tot een optimaal functioneren in staat te stellen. Op de begroting is onder meer voorzien in de aanschaf van een omroepin stallatie (intercom), een beveiliging voor de hef brug van de technische dienst en een werkbank voor diezelfde afdeling. „Door ervaringen uit te wisselen door naar elkaar te luisteren, merk je, dat je niet alleen staat met je vragen en je klachten, omdat de anderen jouw verhaal maar al te goed begrijpen. Je samen voelen met ande re vrouwen, kan heel wat onvrede en ver drietige gevoelens wegnemen”, aldus de vrouwenpraatgroep Het klinische gedeelte bestaat uit twee gemengde volwassenenafdelingen voor respectievelijk 46 en 28 patiënten; een ouderen-afdeling voor 10 patiënten; twee tienerzalen, één voor 15 meisjes op de 2e verdieping en één voor 12 jongens op de Wat de bouwplaats van het nieuwe raadhuis aangaat, deelt het college in de aanbiedingsnota mee dat inmiddels één van de twee te slopen woningen door de gemeente is aangekocht. Met de eigenaar van de tweede woning worden de onderhandelingen op korte termijn geopend. Tenslotte zijn B. en W. voornemens, de raad binnen af zienbare tijd een financieringsnota voor de raadshuisbouw voor te leggen. Een streefdatum om de bouw van start te laten gaan is volgens het college nog niet bekend. begane grond. Tenslotte een kinderafde ling voor 54 peuters en kleuters en jongens tot 12/13 jaar. In het najaar 1976 is begonnen aan de verbouw van de meisjes-tienerafdeling. Daarbij werd een eetzaal/huiskamer inge richt, zodat begin van dit jaar een gemeng de tienerafdeling kon worden gehuisvest voor 25 jongeren. Voor het eerst in de geschiedenis van de school is het aantal leerlingen per 1 janua ri lager dan in het voorgaande jaar, te weten 1 januari 1977 116 leerlingen en 1 januari 1976 125 leerlingen. De „Helioma- re”-school is fors uitgebreid. De 13-klassi- ge school kreeg er vier lokalen bij om ruimte te bieden aan de afdeling meervou dig gehandicapten, patiënten die polikli nisch gerevalideerd worden en gesubsidi eerd onderwijs aan volwassen gehandi capten. BEVERWIJK. Minneboo’s groente en fruit en Davidson bloemen en planten ope nen donderdagavond 18 uur hun zaken in het winkelcentrum De Bever. Tot acht uur heeft men de gelegenheid de eigenaars in de nieuwe zaken te feliciteren. Voor het nu begonnen winterseizoen heeft het bestuur diverse competities met boogschuttersverenigingen uit de regio ge organiseerd. Zondag is de eerste wedstrijd gehouden op de banen van de HBSV As- semburg tegen de Saense Handboog Skut- ters. De meeste schutters waren kennelijk nog niet aan indoor clubwedstrijden ge wend. Het resultaat lag bij de meesten dan ook onder hun normale gemiddelde. De clubuitslag, waarbij de 15 hoogste schut ters van elke vereniging telde, was: 1. Saense Handboog Skutters 3414, 2. As- sumburg 3291. De persoonlijke uitslag was: 1. T. Hoyting 266, 2. Mastenbroek 265, 3. Mw. Hoyting 263 (allen SHS), 4. G. Slin ger (Assum.) 255, 5. J. Talens (Assum.) 249, 6. Servaas (SHS) 249, 7. J. Cornelisse (As sum.) 246, 8. N. Mul (Assum.) 244, 9. Bak kenist (SHS) 242,10. P. de Ruyter (Assum.) 240. Volgende week zondag wordt de eerste competitiewedstrijd van de Internatio (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een onbekende heeft dinsdagmiddag bij V. en D. twee leren jasjes ter waarde yan 390 gestolen. De dief had de ketting, die de jasjes tegen diefstal beveiligde, doorgeknipt. WIJK AAN ZEE. Het revalidatiecen trum „Heliomare” gaat het aantal rond leidingen drastisch beperken. Om pa tiënten niet regelmatig te behoeven con fronteren met rondkijkende figuren en om degenen die bij de rondleidingen zijn betrokken, niet al te zeer te belasten wordt er apparatuur gekocht waarmee een audiovisuele presentatie mogelijk is. Volgens directeur C. Vogelzang zal het onontbeerlijk zijn van tijd tot tijd met mensen, voor wie het werkelijk zinvol is, een rondgang door het gebouw te maken, zo meldt hij in het jaarverslag 1976. een paar noodgebouwen aan de Beeck- zanglaan, waarna met de sloop van de huizen en de bouw van de flat kan worden begonnen. De gemeente Beverwijk ver leende Van Hattum en Blankevoort ver gunning om deze noodgebouwen voor een periode van twee jaar te gebruiken. De planning voor de bouw van de kantoorflat is er op gericht tegen het einde van die periode te verhuizen naar de nieuwe kan toorflat, die zal worden gebouwd door dochtermaatschappijen van de Stevin-groep waartoe ook Van Hattum en Blankevoort B.V. behoort. In Beverwijk Aan het slechte drinkwater! De ergste bron van besmetting Geen wonder dat het bier daarom zo'n vertrouwde drank was. Het water voor de bierbe- reiding werd immers gekookt, waar door het vrij steriel was. Tot op de huidige dag bezit bier de bijzondere eigenschap dat b.v. typhus- of chole- rabacillen er niet in kunnen leven Zo is het ook verklaarbaar wanneer wij lezen dat Karel V slechts in die plaat sen wilde verblijven, waar een brou werij gevestigd was. Om niet gedwon gen te zijn het allesbehalve reine drinkwater te gebruiken om zijn dorst te lessen. Al is het water tegenwoordig wel rein, lekkerder is een glas bier in zijn gevestigd Stevin Baggeren B.V. en Stevin Beton- en Waterbouw B.V. De be slissing van Van Hattum en Blankevoort B.V. om in deze stad te blijven en de werkgelegenheid voor 300 mensen in deze regio veilig te stellen, is door de bouw van de kantoorflat bekrachtigd. „Het is wel een moeilijke beslissing geweest”, aldus de heer Hoving. „Bepaalde onderdelen van ons bedrijf kunnen best in Spanje of New York gevestigd zijn, maar het is een soort traditie, én wens van de gemeente, om Van Hattum en Blankevoort in Beverwijk te houden”. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Maandagmorgen 17 oktober om 9.45 uur wordt in het provin ciehuis te Haarlem in een openbare verga dering van een commissie uit het college van G.S. de bezwaarschriften behandeld tegen het besluit van de gemeenteraad tot vaststelling van het bestemmingsplan „Meerestein-Hofland 1974”. Dit plan werd op 14 september door de raad vastgesteld. woord. „De kringloop” is een vervolg op „Allemaal mensen” en ook hiervan is een bundel verschenen. Caro van Eyck ken nende zal ook deze avond erg leuk en boeiend worden. De bar in de kelder van Huize Scheijbeeck geeft u na afloop van de voorstelling de gelegenheid om persoon lijk kennis te maken met Caro van Eyck onder het genot van een drankje. De voorstelling begint om 20.30 uur en de kaarten a 7,50 CJP en Pas 65 5,- zijn verkrijgbaar aan de zaal (op de avond van de voorstelling) en bij de volgende ver koopadressen: reisbureau Lissone-Lin- deman, C. H. Moensstraat, Beverwijk, reis bureau Orion, Burg. Nielenplein, Heems kerk; V.V.V.-IJmuiden, Marktplein, IJ- muiden en bij V.V.V.-Castricum, Stations plein, Castricum. werd Heliomare na de sluiting van de kliniek eind 1975 vanaf januari 1976 uit sluitend een centrum voor revalidatie. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het onderzoek naar de technische en economische haalbaar heid van de aanleg van een kabeltelevisie- systeem in Heemskerk is afgerond. In hun nota van aanbieding bij de gemeentebe groting voor 1978 berichten b. en w. de raad, dat het rapport momenteel nog in studie is maar binnenkort eventueel voorzien van de nodige voorstellen in de openbaarheid zal worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De chauffeur van een Beverwijkse drankenhandel maakte het dinsdag toch al te bont door zijn wagen met bijna 90 procent te overladen. Bij een controle door de Beverwijkse politie bleek dat de chauffeur niet alleen teveel goede ren op zijn wagen had geladen, maar dat het voertuig ook diverse technische man kementen vertoonde. Voorts was zijn rijtij denboekje niet in orde. HEEMSKERK. Binnenkort valt in Heemskerk de benoeming te verwachten van een plaatsvervangend korpschef in de rang van hoofdinspecteur, die medio 1978 de dan met functioneel leeftijdsont slag gaande huidige politiechef W. J. de Ruiter moet gaan opvolgen. In nauw over leg met de nieuwe functionaris zullen komend jaar ook vervangers voor de twee te pensioneren adjudanten moeten wor den gezocht, wat tevens betekent, dat nagenoeg de gehele staf van het poli tiekorps in 1978 zal moeten worden ver nieuwd. De Zandkraai komt elke dinsdagmorgen een vrouwenpraatgroep bij elkaar. Van kwart over negen tot kwart over elf praten de vrouwen over onderwerpen, die ze zélf te berde brengen. BEVERWIJK. Vrijdag 14 oktober zal Caro van Eyck in Huize Scheijbeeck op treden, met haar nieuwe programma „De Kringloop”. De vooral ook van televisie bekende aktrice presenteert voor de twee de maal, in successie, eigen werk. Het vorige programma van Caro van Eyck „Allemaal mensen” bleek een zodanig suc ces te zijn, dat zij ook dit seizoen weer naar Beverwijk komt. De intieme sfeer van de zaal in Huize Scheijbeeck is dan ook bij uitstek geschikt om solotoneel te huisvesten. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Nog deze maand zullen B. en W. van Heemskerk de commissie ad-hoc raadhuisbouw bij een roepen om aan de leden een ont- werp-inspraakprocedure met betrek king tot de vormgeving van het nieuwe gemeentehuis en de inrichting van het bestuursgedeelte voor te leggen. In antwoord op de door het PvdA- raadslid J. D. Verhoeven gestelde vra gen over de inspraak rond de raadhuis bouw, stelt het college altijd positief ten opzichte van het houden van een in spraakprocedure te hebben gestaan, mits de inspraak beperkt zou blijven tot de vormgeving van het gebouw en de inrichting van het bestuursgedeelte. B. en W. ontkennen in dit verband, van socialistische zijde ooit suggesties voor de opzet en inhoud van de inspraakpro cedure te hebben ontvangen. Op de PvdA-vragen over de in spraakmogelijkheden van de bevolking over de raadshuisbouw werd al eerder gereageerd door de Heemskerkse CDA-fractie, die de socialistische han delswijze in dat verband als „onjuist” en zelfs „incorrect” bestempelde. Door trouw de (openbare) commissieverga deringen te bezoeken had de PvdA vol gens het CDA namelijk precies kunnen weten, hoe de stand van zaken met betrekking tot de raadshuisbouw was. Op die stand van zaken wordt overi- HEEMSKERK. Het zomerseizoen is nu weer afgelopen. Deze zomer hebben de afzonderlijke schutters van de HBSV As sumburg aan diverse toernooien met meer of minder succes deelgenomen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. B. en W. stellen de gemeenteraad voor mevrouw Th. van Dijk-Van Wensveen uit Rhoon te benoe men tot hoofdleidster van de openbare kleuterschool „De Ronde Bogaard”. Zij volgt mevrouw A. Boone-Veltman op. Me vrouw Van Dijk is momenteel hoofdleid ster van een openbare kleuterschool te Rhoon. Er hebben zeven kleuterleidsters gesolliciteerd. De gemeente Beverwijk heeft nog geen bouwvergunning voor de kantoorkolos af gegeven. Directeur ir. H. T. Hoving deelde mee, dat de grond van „Kinheim” geen onderdeel uitmaakt van deze kantoorflat, maar in een later stadium in een volgende kantooruitbreiding zal worden opge nomen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Op de kruising Tol- weg-G. van Assendelftstraat raakte dins dagavond omstreeks negen uur een motor rijder uit Uitgeest gewond bij een botsing met een personenwagen. De automobilist verleende de Uitgeestei’ geen voorrang. De motorrijder liep een gebroken been en schouderblad op. Wat het wel en wee van de brandweer betreft, hoopt het college na goedkeu ring van het door de raad beschikbaar gestelde krediet door Gedeputeerde Sta ten in de loop van het begrotingsjaar 1978 de autoladder aan het wagenpark van de brandweer te kunnen toevoegen. Voor de aanschaf van een reddingsschaar op het hulpverleningsvoertuig was nog geen geld beschikbaar. B. en W. willen de uitgaaf van circa 25.000 pas doen, als het naar hun mening werkelijk verantwoord is. Een begin is het afgelopen jaar gemaakt met de controle op de naleving van de brandbeveiligingsverordening. Mogelijk kan deze controle, aldus het college, het komend jaar nog wat worden uitgebreid. Tenslotte verwacht ook het Heemskerkse college dat in 1978 de regionalisatie van de brandweer zal uitmonden in voorstellen om te komen tot een gemeenschappelijke regeling. gens ook in de recentelijk verschenen nota van aanbieding bij de gemeente begroting voor 1978 ingegaan. B. en W. schrijven daarin, dat door architect Zuiderhoek die in een eerder stadi um al twee schetsontwerpen vervaar digde binnenkort een definitief schetsontwerp zal indienen. Dat schetsontwerp is, aldus wethou der Roozen in een toelichting op de aanbiedingsbrief, inmiddels al bij de gemeente binnengekomen. Behalve dat het personeel zich over het ontwerp en dan speciaal over de indeling van de werkruimten zal mogen buigen, willen B. en W. de vormgeving van het gebouw en de inrichting van het bestuursge deelte ook aan de inspraak van de bevolking onderwerpen. Hoe en wan neer, moet in overleg met de commissie ad-hoc raadhuisbouw nog nader wor den bekeken. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In buurthuis bied van Heemskerk toch al op kabeltele visie worden aangesloten. Dit houdt dan verband met de aanleg van het Beverwijk se net. De Stichting Kabeltelevisie Bever wijk heeft namelijk van Heemskerk toe stemming gekregen voor het aansluiten van woningen in het grensgebied van bei de gemeenten de zogenaamde „werk- grens” te mogen aanhouden. Deze „werkgrens” werd al in 1957 vast gesteld, waarbij werd vastgelegd dat bij het totstandbrengen van openbare werken de gemeente Heemskerk aan de ene zijde en de gemeente Beverwijk aan de andere zijde die werken zou uitvoeren en financie ren. De gemeentegrens loopt, zoals be kend, her en der dwars door woningen en h'üzenblokken heen, de „werkgrens” bete kent een handzamer scheidslijn. WW z v -

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9