Volgende week straatvoetbal en schoolkorfbal Kabaret van Nijmeegs duo in jongerencentrum Donkey Muziekschool in toekomst Maatstaf voor komfort afschaffen TO I Christof/e Stortgeld vuilnisbelt I gemeentelijk instituut VROUWENRAAD SCHRIJFT GEMEENTEBESTUUR Ij V ■nr w-*f'' Schouw over de wateren Bollenfeest in Wijk aan Duin INTER HEEMSKERK KRIJGT ADO-VELDÊN AAN TOLWEG Mercedes-Benz R. Meyer beste visser van KIC Jeugddienst Heemskerk Commissie-vergaderingen MB-280 E 11 IJMOND 19 7 7 OKTOBER 1 4 VRIJDAG (Van een onzer verslaggevers) I (Van een onzer verslaggevers) anderen en tevens een maatstaf, waar mee u kunt oordelen en vergelijken. Als het om komfort gaat bijvoorbeeld. Komfort moet niet overdadig zijn, maar funktioneel. Daarom is een Mercedes zijn: verdeling van de arbeid door invoering van de vijf-ploe- gendienst, korter werken voor dag- en kantoordiensten, vroege re pensionering met daaraan ver bonden dat opengevallen plaat sen opgevuld moeten worden met schoolverlaters en andere werk zoekenden. BEVERWIJK. Een spontaan gevormd initiatief-comité ter be vordering van de werkgelegen heid bij o.a. Hoogovens dringt in een open brief aan op opschor ting van alle plannen tot vermin dering van de werkgelegenheid bij Hoogovens. Naar de mening van het breed samengestelde co mité uit de bevolking van de IJ- mond dient ets van ontslagen we ten. Men meent voorlopige oplos singen gevonden te hebben, die minstens het bestuderen waard [T Breestraat84, Beverwijk Tel. 02510-29033 De nieuwe Mercedes serie is zeker f B.V. AUTOMOBIELBEDRIJF VAN WIJK Haarlem, Amsterdamsevaart 114, tel. 02ó - 317710. Overveen, Bloemendaalseweg 329, tel. 023 - 326250. méér dan een couvert... een levensstijl BEVERWIJK. De werkgroep milieu van de Federatieve Vrou wenraad Beverwijk heeft het ge meentebestuur verzocht in de di recte omgeving van een aantal druk bezochte verkoopplaatsen zogenoemde glascontainers te plaatsen. Voorts dringt de werk groep aan op vergroting van de faciliteiten voor het storten op de gemeentelijke vuilnisbelt en het afschaffen van het stortgeld, om dat betaling van dit bedrag zeker geen aanmoediging is om het vuil te brengen waar het hoort. Geef Noord-Holla stoelen en uiterst handzame bedienings- instrumenten, die moeiteloos rijden garanderen - ook in het drukste verkeer. Zo komt u zelfs na uren rijden nog fit achter het stuur vandaan. Anatomisch verantwoorde stoelen: nooit vermoeiend, Het komfort van Mercedes beperkt perfekt ventilerend. zich njet auto alleen. Ook de service aan uw auto verloopt, dank zij het vakman schap en de efficiency van de officiële Mercedes dealer, uiterst vlot. Zodat u nimmer lang op uw auto hoeft te wachten. En ook dat is wel zo komfortabel. geen uitvloeisel van de wens om „weer ’s met iets anders te ko- men”. Het is een logisch gevolg l van Mercedes’ streven om de meest perfekte auto te bieden., voorzien van anatomisch verantwoorde Eft j die in serie-produktie maar mogelijk is. De nieuwe versies zijn dan ook weer een voorbeeld voor (ADVERTENTIES) Comité uit bevolking vraagt meer tijd voor studie Hoogovens (ADVERTENTIES) (Van een onzer verslaggeefsters) Het Nijmeegse duo Hans de Jong en I model D (ADVERTENTIE) Daarna wordt er een filmpje vertoond over bloembollen en hoe die groeien. Na de film krijgen alle kinderen een bol en een potje met aarde om de bol in te planten. De winnaars van het bingospel krijgen een extra bol. De jongste Heemskerkse voetbalvereni ging - momenteel gehuisvest op het terrein aan de Hoogdorperweg - zou er een eigen clubgebouw bij willen stichten. Voorts is het de bedoeling, dat er in de nabijheid van de Tolweg-velden een trainingsveld voor Inter Heemskerk wordt gerealiseerd. Wanneer de daarvoor benodigde grond in eigendom is verkregen zal, zo merkt het collge in de aanbiedingsnota bij de ge meentebegroting voor 1978 op, het ook mogelijk zijn tot aanleg en vergroting van parkeergelegenheid over te gaan en komt er ruimte voor schoolsportactiviteiten, waarbij wordt gedacht aan het treffen van voorzieningen voor de atletieksport door middel van spring- en werpplaatsen. Te vens komen er dan mogelijkheden voor beoefening van hockey en bijvoorbeeld slagbal. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het buurthuis „Wijk aan Duin” begint zaterdagmorgen 15 okto ber om half tien het herfstvakantiepro- gramma met een „levend bingospel” met vragen en opdrachten over bloembollen en andere zaken. De geplante bollen moeten thuis goed worden verzorgd en dan komt er op 14 januari een tentoonstelling van de zelf gekweekte produkten. Een kinderjury zal dan de mooiste bloem uitzoeken. BEVERWIJK. De schouw over de be ken en wateren, ingevolge artikel 101 van de algemene plaatselijke verordening, zal worden gedreven op woensdag 26 oktober aanstaande. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. B. en W. van Heems kerk staan niet afwijzend tegenover de gedachte, van de stichting Volksmu- ziekschool Heemskerk een gemeentelijk instituut te maken. A. J. Schaap B.V. Haltestraat 10 Zandvoort aan Zee verkrijgbaar bij o.a.: Siebel Juweliers Grote Houtstraat 63 Haarlem 't Sierhuis Lamp Barteljorisstraat 18 Haarlem Een volgende stap van het comité is een te voeren handtekeningenactie. Van de ondertekenaars vraagt men een bijdrage van 1. om de namen van de comité-leden en de verklaring te publiceren. De lijsten zullen worden aangeboden aan de directie van Hoogovens, de Neder landse regering en de daarvoor in aanmer king komende instanties van de EG. Tij dens een discussieavond met vertegen woordigers van de EG., Nederlandse rege ring en de directie van Hoogovens zullen de nieuwe ideeën en mogelijke oplossin gen getoetst worden aan de haalbaarheid ervan. Het correspondentieadres van het initiatiefcomité is Jan Ruijter, Zwaans- meerstraat 8 te Beverwijk. Dit cabaret wordt gevormd door twee Nijmeegse jongens die eqp open oog heb ben voor wat er om hen heen gebeurt en dat dan een weerslag geven in hun optre den. De gekozen nonchalante vorm laat veel ruimte voor improvisaties op basis van actualiteit en lokatie. ners (bestemd voor niet bij de winkel weer inleverbaar glas) te plaatsen bij Albert Heyn aan de Wijkerbaan, de Vomar aan de Schouwenaarstraat en de Plantage, Fami- la aan de Breestraat en in het winkelcen trum van Wijk aan Zee. De improvisatie maakt het mogelijk een lompe tuinkabouter plotseling te laten ver anderen in een cynisch betweterig man netje. Benno Hagenbeek is al eens te zien ge weest in Nederlandse en Belgische televi sieprogramma’s. Aan het schoolkorfbaltoernooi doen 32 verschillende ploegen mee. Het toernooi, dat wordt georganiseerd door de school- korfbalcommissie in samenwerking met de Dienst voor Sport en Recreatie, wordt afgewerkt in vier dagen. Dat betekent dat er van half negen tot vijf uur gespeeld wordt. Alleen op de finaledagen woensdag en donderdag wordt er later begonnen. De duur van de wedstrijden is 2 x 10 minuten en er zijn naast prijzen voor de vier beste teams ook prijzen -beschikbaar voor de sportiefste en de best geklede ploeg. Aan het herfstvoetbaltoernooi, georga niseerd door de Velser Sport Stichting, in samenwerking met de Dienst voor Sport en Recreatie nemen 26 ploegen deel. Naast het voetbal staan ook de onderdelen hard lopen en penaltyschieten op het program ma. Maandag en dinsdag wordt er om 9.15 uur begonnen. Iedere speler ontvangt na afloop een aandenken. De poulewinnaars krijgen een toegangsbewijs voor de wed strijd Telstar-Feyenoord op 6 november. Voor de aanvang van dit duel maakt de TROS-televisie opnamen voor de penalty- bokaal. Met vijf wedstrijden in de zomeravond- competitie werd C. Klooster met 1204 eer ste en kampioen; 2. P. van Heel 853; 3. G. de Reus 769; 4. J. de Reus 555; 5. T. de Jong Pen 464 punten. VELSEN-NOORD. De visclub van de voetbalvereniging KIC in Velsen-Noord heeft haar laatste wedstrijd gehouden na een matig seizoen voor wat de resultaten betreft. Bij de totaal twaalf malen dat de visclub er op uit was getrokken wist Roel Meijer, die overigens een keer ontbrak, toch met 3003 behaalde punten de eerste plaats te bezetten, gevolgd door de heer C. Klooster, die wel alle keren van de partij was en 2112 punten bereikte. De uitslag was verder 3. K. de Greef 1931; 4. J. Warink sr. 1850; 5. P. van Heel 1545; 6/7 T. de Jong Pen en H. Eijman ieder 1253; 8. J. de Reus 1241; 9. G. de Reus 1221; 10/11 G. Kamps en J. Warink jr. met ieder 878 punten. HEEMSKERK. Het Kabaret 220 Volt treedt zaterdag 15 oktober van half tien af op in het jongerencentrum „Donkey Shot” aan de A. Verherentstraat. zuiver scheerwol 5 O X (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Wanneer de voetbal velden aan de Tolweg in de loop van het komende jaar door het naar sportpark „De Vlotter” verhuizende ADO’20 zullen zijn verlaten, willen B. en W. van Heems kerk deze velden met de daarop aanwezi ge kleedgelegenheid in gebruik geven aan de vereniging Inter Heemskerk. RRR betekent o.a. voor muntenkenners „bijzonder zeldzaam”. Dat kan men zeker ook zeggen van dit tapijt dat in Nederland alleen maar te koop Is bij Stoutenbeek Wooncentrum in Beverwijk. Dit prachtige dikke, royale tapijt van eigen ontwerp is zeer eksklusief. Stoutenbeek liet enkele varianten en tinten vervaardigen (natuurlijk uit zuiver scheerwol!) zoals Kuzem (berberkleur) - Sverige (camel) - Barette (grijs) - Bamboo (donkerbruin en beige) - Jeans (lichtblauw en grijs). Voor wie alleen het mooiste goed genoeg is. stoutenbeeh woontentrum Sedert 1849 Gierstraat 52-56 - Haarlem - Tel 023-312992 De maatstaf, waarmee andere auto’s worden vergeleken. maakt een rekensommetje en de uitkomst is het ontslag van 1000 mensen. Dit nog naast de stilzwijgende uittocht van perso neel van dienstverlenende bedrijven en andere reeds verloren arbeidsplaatsen binnen het Hoogovcnbedrijf zelf”, aldus het comité in de open brief. Het gaat hierbij niet alleen om Hoogovens maar ook over andere bedrijven in de IJmond, zoals Van Gelder Papier en Stork. Werkgroep Milieu zoekt het in hergebruik glas A Hans de Jong en Benno Hagenbeek in het Kabaret 220 volt Voor de gemeentelijke reinigingsdienst hebben de dames van de werkgroep nog een flink karwei in petto: het schoonma ken van een terreintje in Beverwijk, die door burgers wordt gebruikt als openbare vuilnisstortplaats: de omgeving van de ingang van de begraafplaats Duinrust; het einde van de zwarte weg langs de bijenstal aldaar; langs de noordelijke zij weg van de oude Caegweg en op een aantal andere terreintjes in die omgeving. De oorzaak van de troep zoekt de werk groep in gemakzucht en slordigheid van burgers. Mogelijk dat een belangrijke oor zaak kan liggen in de moeilijke toeganke lijkheid van de vuilnisstortplaats aan de Aagtendijk, zo meent de werkgroep. HEEMSKERK. „Kiezen en dan...”, is het thema van de jeugddienst die zondag avond van zeven uur af wordt gehouden in de Morgensterkerk. Voorganger is domi nee A. van Leeuwen. De jeugddienst staat onder auspiciën van de jeugddienstcommissie van de her vormde en de gereformeerde kerken in Heemskerk. HEEMSKERK. De commissie cultu rele zaken vergadert dinsdag 25 oktober vanaf acht uur in het gemeentehuis. Be sproken worden de begrotingen van de bibliotheek, van de Gemeenschapsraad en van de Volksmuziekschool. De commissies bestemmingsplannen/ volkshuisvesting en grondbedrijf komen maandag 17 oktober om half acht bijeen in het raadhuis. Zij bespreken onder meer grondaankopen, een voorstel tot wijziging van de bouwexploitatie-verordening, een voorstel tot het verlenen van een krediet ten behoeve van het plan „Meerestein- Hoogdorp, het ontwerp-bestemmingsplan „Meerestein-Hoogdorp (le en 2e fase) en het toepassen van procedure-artikel 19 WRO, verband houdend met de sport- an nex tennishal. Beide commissievergade ringen zijn openbaar. „Er is alleen kans van slagen wanneer Hoogovens het strakke schema van bezui niging en inkrimping opschort. Alleen met méér tijd is het mogelijk méér te bereiken. De weg die nu bewandeld wordt, is die van de minste weerstand. Men probeert de economische noodzaak aan te tonen, De leden van de werkgroep, de dames T. Jansema, A. J. Bazuin-Bouwman en A. C. Meuldijk, hebben de verzoeken aan het gemeentebestuur gegoten in de vorm van Vanaf nu verkrijgbaar bij uw tijdschriftenhandelaar Losse nummers f 3,25 abonnement (12 nrs.) f 35,-p.j. Bureau voor Periodieken b.v., Purmerend (02902) 1654 een motie, zoals die in een gemeenteraads vergadering wel eens aan de orde komt. Er wordt een aantal overwegingen genoemd waarom er glascontainers zouden moeten komen. Zo vindt de werkgroep dat het gemeentelijk bestuur die condities moet scheppen waardoor het de goedwillende burger gemakkelijker gemaakt wordt om een bijdrage aan het schoonhouden van de omgeving te leveren. Hergebruik van stof fen maakt eenvoudiger of kortere produk- tieprocessen mogelijk. De werkgroep mi lieu doet de suggestie om de glascontai- Op aandrang van het stichtingsbestuur overweegt het college, met toepassing van artikel 61 en 63 van de gemeentewet een bestuurs- en beheerscommissie te vormen en de VMS met toepassing van artikel 258 van diezelfde wet als een tak van dienst aan te wijzen. Wat de subsidiëring van de openbare bibliotheek betreft, wil het college een formele regeling met Beverwijk gaan tref fen waarin het subsidiëringssysteem wordt vastgelegd. i (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. De herfstvakantie wordt per traditie gebruikt om allerlei sporttoernooien te organiseren. Zo ook volgende week, wanneer in sporthal Zee wijk weer honderden kinderen van ver schillende scholen gaan strijden om de schoolkorfbaltitel. Op de velden van sportpark Schoonenberg wordt het herfstvoetbaltoernooi voor straatvoet- balteams afgewerkt.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11