Raad stelt CDA-FRACTIEVOORZITTER MR. P. SCHIPPERIJS IN RAAD: edukatief COLLEGE HEEMSKERK DOET AAN SPREIDINGSBELEID M. L. van Spronsen neemt afscheid Geen lichten politienieuws Diploma-uitreiking bij Heemskerkse brandweer plan vast op kruising Plesmanweg- Riemsdijklaan leërshow stoutenbeeksslBct Zijlweg 9-11 (begin Zijlweg rechts) Haarlem Tel. 324866 ME3 ITf HUSiB'TT? h VIJFTIEN GESLAAGDEN VERHOGEN PARAATHEID KORPS 1^ H K VRIJDAG 8 d: (Van een onzer verslaggevers) v. v. Voorzitter Pro Omnibus de 3 6, permanente ttige m u der- iees een ?ch- anaf en zijn it te BEVERWIJK. „Alternatieve werkgelegenheid binnen het be drijf verdient de hoogste priori teit. Wanneer alle ontslagen mede werkers van Hoogovens kunnen worden ingezet voor modernise ring van het bedrijf en het terug dringen van de negatieve gevol gen van de staalproduktie dan worden twee vliegen in één klap gevangen”. on- in- Structuur Opheffing (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het uitblij ven van voor de woningbouw belangrijke gegevens (mag het Noorderveld bebouwd worden, wat wordt het tracé van de ver lengde Coentunnelweg) maakt het voor de gemeente Heems kerk vrijwel onmogelijk, tot een verantwoorde planning op on derwijsgebied te komen. Zolang de onzekerheid voortduurt, is ook een gericht plan tot afbouw van scholen nauwelijks rele vant. Het college van burge meester en wethouders probeert daarom het aanwezige leerlin- genpotentieel met veel voorzich tigheid zodanig te spreiden, dat de onderwijsmogelijkheden in de tussentijd zo optimaal moge lijk worden gehouden. Onderwijsbegeleiding Integratie SUB ir In Heemskerk zijn plannen in voorbereiding om de basisschool „De Karriboe" met enkele lokalen uit te breiden, zodat geïntegreerd kan worden met de kleuterschool „De Kleuterboek" Het gebouw van „De Kleuterboek” afgebeeld op bijgaande foto wil het college dan in gebruik geven aan het muziekkorps St. Caecilia, die in verband met de bouw van het nieuwe raadhuis haar repetitieruimte aan de Marquettelaan zal moeten ontruimen. liR BEVERWIJK-HEEMSKERK O n n 9 16 (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) Tel Deze koepon uitknippen en opsturen naar postbus 10 in Beverwijk Naam Straat Plaats Gaarne ontvang ik gerichte dokumentatie over: wandmeubelen zitmeubelen slaapkamers Dit zei mr. P. Schipperus, fractievoor zitter van het CDA donderdagavond in de raad, toen de brieven van diverse poli tieke partijen inzake de situatie bij Hoog ovens, ter sprake kwamen. De overheve ling van werknemers in de produktieve sector naar de niet-produktieve sector heeft tot gevolg, zo ging hij verder, dat er een deel alternatieve werkgelegenheid wordt geschapen en het bedrijf bedrijfs- gereed is om bij een terugkerende vraag naar meer staalprodukten terstond in op timale zin kan gaan leveren. De aanwezigheid van het eertijds snel groeiende bedrijf Hoogovens heeft z’n stempel gedrukt op de IJmond. De heer Schipperus noemde het aspect van het milieubeheer en de milieuhygiëne even belangrijk als de werkgelegenheid. „De vraag mag en moet gesteld worden of in het kader van de besprekingen, die de tie van het kleuter- en basisonderwijs altijd tot een ingrijpende aanpassing van bestaande schoolgebouwen zal moeten leiden. Een gebouw met acht klaslokalen zal bijvoorbeeld door de doorbreking van het jaarklassensysteem lang niet altijd nood zakelijk zijn. „In bepaalde gevallen”, zo tekent het college aan, „zal wellicht zelfs opheffing van een lagere school kunnen worden voorkomen en daarmee leeg stand van deze schoolgebouwen. Wel zul len dan kleuter^choolgebouwen leeg ko men te staan, wat overigens op langere termijn toch te verwachten is daar het voor goed basisonderwijs alleen bevor derlijk is, dat alle daaraan deelnemende leerlingen in één gebouw zijn gehuisvest”. 4- De geslaagde brandweerlieden voor de rode haan in de kantine met in hun mid den burgemeester J. H. Kok en brandweer commandant Baardemans. prachtig materieel beschikt, dat er weinig meer te wensen valt. Maar het commen- gaan vertonen, wat voor de continuïteit van het werk van groot belang is te ach ten. Het is dringend gewenst, dat dit eerst gebeurt, alvorens over uitbreiding wordt gedacht”. Overigens zijn voor een derge lijke uitbreiding, net als voor een verho ging van de bijdrage voor de regionale activiteiten van de dienst, momenteel geen financiële mogelijkheden aanwezig. Hij plaatste ook een kanttekening bij de lezing, die ir. W. van Someren, hoofd van de externe planologie van Hoogovens, donderdag op een congres te Utrecht heeft gehouden. Van Someren pleitte voor een duidelijk en concreet beleid van de'lagere overheid, omdat is gebleken, dat de beoordelings- bereikt worden door het stellen van mi- lieu-hygiënische eisen, die ook werkgele genheid met zich meebrengen”. Overigens pleitte de heer Schipperus voor een per manent overlegorgaan, samengesteld uit vertegenwoordigers van de provinciale en de rijksoverheid, de volksvertegenwoordi gers op plaatselijk niveau, Hoogovens en de vakbonden. taar uit de zaal liet weten, dat de brand weer nog wel een lijstje met wensen heeft Met enkele, persoonlijke woorden reikte burgemeester Kok na dit verhaal die diplo ma’s uit en boeketten bloemen aan de dames van de geslaagden De eerste ervaringen van burgemeester Kok met de brandweerkorpsen deed hij op in de gemeente Oudorp. Daar beschikte de brandweer nog maar ruim zestien jaren geleden over één wagen in een schuurtje, dat tevens dienst deed als arrestantenlo kaal voor de politie, arrestant erin, eerst wagen eruit. Verlichtingscontrole Tijdens een rij dende controle op de verlichting heeft de politie Beverwijk drie verbalen uitgedeeld. Een tiental auto’s werd gecontoleerd. Bekeuring Een 20-jarige inwoner van Velsen is gisteravond door de politie Be verwijk bekeurd, omdat hij met maar liefst honderd kilometer per uur over de Laan der Nederlanden scheurde. Vernielingen Van een in de Itahëlaan geparkeerde personenauto zijn de beide buitenspiegels vernield. De auto van een inwoonster van Heemskerk, die lijdelijk bij het Beverwijkse Stadskantoor stond, raakte z’n antenne kwijt. De nota wordt, voorzien van het com mentaar van raad en college, naar het ministerie van CRM gestuurd, die beslist of op het takenpakket subsidie zal worden verleend. „Als het kostenaspect op tafel ligt zullen we moeten kiezen op grond van waar liggen achterstanden en waar gaan we de zaak het eerst aanpakken”, zei de heer Camfferman. K. Reimes (CDA) maakte bekend, dat de Projectgroep „verkeer Meerestein” bij de Kroon een bezwaarschrift heeft ingediend tegen het besluit van B. en W. om de voorrangsregeling te wijzigen. Overigens zag de heer Reimes de sug gestie van de projectgroep om het ver keer op het kruispunt met verkeerslich ten te regelen, niet zitten. Wethouder Kaebisch jr. verbaasde zich over de behoefte aan een bord waaruit zou blijken dat de voorrangsre geling is gewijzigd. „De hele kruising is veranderd. Het is gewoon een gewen- ningsprobleem”. Ook hij voelde er niets voor het kruispunt met stoplichten uit- te rusten „Eerst moeten er tellingen worden verricht. In een later stadium kon dan alsnog worden bekeken of er verkeersmaatregelen herzien moeten worden”. De heer Heinhuis, die wel voelde dat de wethouder zijn „bord- suggestie” niet wilde overnemen, kreeg van raadsvoorzitter Camfferman te ho ren dat hij bij de begrotingsbehande ling op de borden kon terugkomen. Voorts wil het college dringend gewenst voorkomen, dat het bestuur van de dienst zich diepgaand beraadt over de structuur van de dienst. Reeds eerder is door Heemskerk gepleit voor een structuur met meer plaatselijke anatomie en meer betrokkenheid van de plaatselijke school besturen. Als dit niet mogelijk is, dan zal de regionalisatie van de dienst conse quenter moeten worden doorgevoerd, aangezien de huidige gang van zaken b. en w. weinig bevredigend voorkomt. Een commissie zal zich hier binnenkort mee gaan bezighouden en eventuele voorstel len tot statutenwijzigingen voorbereiden. Tenslotte meldt het college, dat met betrekking tot het hete hangijzer van het grensoverschrijdend onderwijs (Bever wijkse leerlingen die Heemskerkse scho len bezoeken en zij het in mindere mate omgekeerd) met het gemeentebestuur van Beverwijk hernieuwde beginselaf- spraken zijn gemaakt die inmiddels schriftelijk zijn vastgelegd. Met het bij zonder onderwijs zullen de afspraken verder worden uitgewerkt Vandalisme Vandalen hebben een aan de H. Mandeweg in Beverwijk gestal de caravan zodanig „behandeld”, dat er gaten en deuken in het aluminium plaat werk ontstonden. meerden die zich veel tijd en moeite heb ben gegeven om de diploma’s te verwer ven. Hij bekende zijn interesse voor de brandweer en de heer Kok noemde dat ook maar een afwijking. De burgemeester zegde zijn medewerking toe, daarbij ver onderstellend, dat het korps over zo’n een bestemming kan worden gezocht. De fusie van Egbertschool met Don Bosco- school, óók met het oog op de accommo- datienood van buurtcentrum „De Licht boei” getroffen, heeftJiet aantal scholen in Heemskerks’ Oosterwijk met één ver minderd. Voorts is met ingang van het nieuwe schooljaar de katholieke kleuter school „Hummeltjeshonk” opgeheven. Het gebouw is ter beschikking gesteld aan Tovado. Naast de reeds gereedgekomen c.q. in uitvoering zijnde verbouwingen van de katholieke Leonardusschool en Titus Brandsmaschool is een plan in ontwik keling op de katholieke Vlinderschool met een aula uit te breiden. Volgens b. en w. moet dit plan echter nog op haar uitvoeringsmogelijkheden worden on derzocht. Ravage Een fikse ravage ontstond vanmorgen vroeg op Rijksweg 9 toen een vrachtauto van een Schager transportbe drijf van z’n aanhanger een container met daarin drie a vier ton suikerbieten verloor. De container bleek onvoldoende te zijn vastgesjord. Berm en vluchtstrook van de Rijksweg werden over een afstand van dertig meter ernstig beschadigd. Persoon lijke ongevallen deden zich niet voor. Bij het bijzonder onderwijs zal volgend jaar de Kard. de Jongschool worden op geheven en is de Maerten van Heems- kerckschool in afbouw. Beide scholen zijn in hulplokalen ondergebracht, waar voor volgens het college desnoods nog (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Raadsleden en wethou der ir. J. Camfferman hebben donderdag avond in de gemeenteraadsvergadering al le lof toegezwaaid aan de werkgroep, die in een tijdsbestek van vier maanden de' nota „Edukatief Plan Beverwijk” met een nota van bijlagen produceerde. Insluiping Een insluiping in een wo ning aan de Beverwijkse Nieuwstraat heeft de dieven woensdagmorgen een an tieke paardehaan (onderdeel van het hoofdstel) met een waarde van driehon derd gulden opgeleverd. BEVERWIJK. Vrijdag 28 oktober neemt de bouwstichting „Pro Omnibus,, afscheid van voorzitter M. L. van Spron sen, die in 1960 de stichting oprichtte en vanaf die tijd bestuurslid is. Het afscheid van de heer Van Spronsen, die Beverwijk verlaat, wordt gehouden in hotel de Wijck van 17 tot 19 uur. De nieuwe rijksbijdrageregeling plaat selijk vormings- en ontwikkelingswerk vraagt een plan, waarin wordt aangegeven op welke wijze door een samenhangend patroon van sociaal-culturele en educa tieve voorzieningen een gevarieerd aan bod van vormings- en ontwikkelingswerk en onderwijs voor volwassenen kan wor den verwezenlijkt. Hoewel de raad en het college hier en daar in de onlangs versche nen nota duidelijk de tekenen van haast herkenden, had men alom grote bewonde ring en waardering voor het vele werk, dat de leden van de werkgroep in korte tijd hebben verricht. Die lof, doorspekt met wat kritische kanttekeningen, werd uitge sproken door mevrouw Ruurda-Dekker (CDA), mevrouw De Hen-Brand (PvdA), de heer Eiff (VVD) en raadsvoorzitter Camfferman. Namens het gemeentebestuur dankte burgemeester Kok de vijftien gediplo- Desondanks zullen zo schrijft het college in de nota van aanbieding bij de gemeentebegroting voor 1978 bij het openbaar onderwijs de lagere scholen „De Branding” en „De Heemskinderen” zorgelijke tijden tegemoet gaan. Of de positie van „De Heemskinderen” werke lijk in gevaar komt, zal sterk afhankelijk zijn van plaats en tijdstip van realise ring van eventuele woningbouw in het Noorderveld. De bouwkundige samenvoeging van de openbare kleuterschool ,,’t Meeuwenest" en de basisschool „De Zilvermeeuw” zal, evenals de verbouwing van de „Prof. dr. H. Oldewelt”-school nog in de loop van dit jaar gereed komen. B. en W. tekenen hierbij aan, dat het ook wat de Oldewel- school betreft de bedoeling is tot een integratie met de kleuterschool „Kleuter land” te komen. Plannen tot uitbreiding van „De Kariboe” ten behoeve van de integratie met „De Kleuterboek” zijn in voorbereiding. Het gebouwtje van deze kleuterschool zal te zijnertijd een bestem ming kunnen krijgen ten behoeve van het muziekkorps St. Caecilia, dat in verband met de bouw van het nieuwe raadhuis in de toekomst zijn repetitieruimte aan de Marquettelaan zal moeten ontruimen. Wat de onderwijskundige aspecten van de integratie betreft willen b. en w. met de leden van de oudercommissies en de leer krachten van het openbaar onderwijs ko men tot een of meer gespreksavonden óver de nieuwe onderwijswetgeving. Voorts stelt het college de activiteiten van de onderwijsbegeleidingsdienst om de ontwikkeling inhoudelijk te begeleiden, bijzonder op prijs. Aanzienlijk minder is het college ech ter te spreken over het functioneren van het onderwijsbegeleidingsteam Heems kerk, welk team binnenkort weer op vol le sterkte zal zijn. „Hopelijk”, zo schrijveb b. en w. in hun aanbiedingsbrief, „zal het team stabiliteit Verheugend acht het college het, dat de kleuter/basisschool „De Zevenhoeven” met z’n voor integratie geschikte accom modatie en z’n op het samengaan van kleuter- en basisonderwijs gericht onder wijsprogramma, is opgenomen in het lan delijk plan tot activering van het innova- tièproces basisschool. Dit betekent, dat de school in z’n pogingen om tot de best denkbare onderwijskundige opzet te ko men, op landelijke ondersteuning kan rekenen B. en W. van Heemskerk verwachten in hun nota van aanbieding overigens niet, dat de steeds verderschrijdende integra- maatstaven niet gelijk zijn in samenhang met ongewenste autonome regionale nor men. Dit leidt tot milieu-hygiënische onze kerheden met als gevolg terughoudend heid bij investeringen. Van Someren toon de zich voorstander van een open overleg met alle betrokken partijen, opheffing van de milieu-hygiënische eisen en een pro grammatische aanpak. „Het ijzer kan ge smeed worden als het heet is”, zo zei de heer Schipperus, „Dat kan men bij Hoog ovens het beste weten. Wanneer nu een vertegenwoordiger van Hoogovens spreekt over terughoudendheid bij inves teringen dan zouden de milieu-hygiënische aspecten bij het op gang gebrachte overleg gericht moeten zijn op het milieu-vriende- lijk maken van Hoogovens”. I Brandweercommandant Baardemans I verwelkomde de burgemeester als nieuw I hoofd van de brandweer en hij verzekerde j de heer Kok, dat het korps ook voor hem I „door het vuur” zal gaan. De burgemeester betuigde zijn grote respect voor het werk I van de brandweerlieden. „Het is stellig een I hobby - het woord afwijking durf ik niet te gebruiken - maar het is vooral ook vak werk”. Bij het woord „afwijking” zaten I heel wat vrouwen van brandweerlieden hevig instemmend ja te knikken. Het diploma persluchtmaskerdrager verwierven de heren M. Abbo, N. M. Brantjes, A Glim, J. Hesseling, G. A. H van Rossum, R. C. Mooij en W. Pathuis. De twee laatsten behaalden tevens het diplo ma pompbediener. Het diploma hoofd brandwacht werd uitgereikt aan N. Castri- cum, F. J. Gossink, J. D. Provily, W. A. van Tunen, C. Befjes, R. G H. J. van Tunen en J. W. van Tunen en van hen verwierven de drie laatstgenoemden ook het diploma van de cursus lassen en sijnden. Dit diploma werd ook uitgereikt aan de heer N P. van Tunen. Onzekerheid over woningbouw bemoeilijkt onderwijsplanning Maak Hoogovens milieu-vriendelijk colleges van de IJmondgemeentep met Hoogovens en de politieke partijen met hun vertegenwoordigers in de Tweede Ka mer hebben gehad, niet als alternatieve werkgelegenheid het milieuvriendelijk maken van Hoogovens aan de orde moet komen. Alternatieve werkgelegenheid bin nen het bedrijf verdient de hoogste priori teit”. Hij achtte het instrument waarover de ministers Lubbers, Boersma en Vorrink beschikken, van voldoende gewicht om het rijk er toe te bewegen „met miheu-hygiëni- sche maatregelen de nodige miljoenen in Hoogovens te pompen als bijdrage van een extra stuk werkgelegenheid, dat immers ook zijn uitstralingseffect zal hebben Een gezond milieu is niet minder belangrijk dan een gezond bedrijf en kan slechts HEEMSKERK. Als er aan vijftien brandweerlieden diploma’s kunnen wor den uitgereikt dan betekent dat een aan zienlijke investering aan kennis en vakbe kwaamheid, die de paraatheid van het gehele korps vergroot. Daarom waren donderdagavond alle korpsleden met hun dames uitgenodigd voor een feestelijke bijeenkomst in de kantine van de brand weerkazerne. Burgemeester J. H. Kok l reikte de diploma’s uit en mevrouw Kok was meegekomen uit Edam om ook eens in ongedwongen sfeer kennis te maken met de brandweer. Zit u graag in mooi leer? Kom dan eens kijken bij Select Select maakt uw keuze in mooi leer veel royaler zitelementen - hoekkombinaties - bankstellen - fau teuils - enz. Kalfsleer - wildleer - Zuid- amerikaans rundleer - leer verwerkt als patchwork. Dit alles gekombmeerd met een ongekend grote keuze in wand meubelen (o a. Hülsta Studio) en handgeknoopte tapijten Filiaal van Stoutenbeek Wooncentrum en Sunart Inteneur-architektuur te Beverwijk BEVERWIJK. De gemeente is vooralsnog niet van plan even voor de gevaarlijke kruising Plesmanweg-Van Riemsdijklaan borden te plaatsen met het opschrift „Pas op, voorrangsrege ling gewijzigd”. Het raadslid D. Hein huis van de PvdA had donderdaga vond in de raadsvergadering, toen het besluit van B. en W. aan de orde was om aan het verkeer op de Plesmanweg op de nieuwe kruising voorrang te verlenen, aangedrongen op het plaat sen van dergelijke borden „die veel misverstanden en ongelukken kunnen voorkomen”, aldus de PvdA-er. i Km<msi Isa - - TTT ,-T. J

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9