Opmerkelijk seizoen Sparta-middenvelder BERT JANSEN BREEKT NU DUIDELIJK DOOR Kraay bekijkt in Alicante Barcelona Zuid-Jemen VANDALISME en Libië lid van de FIDE VAN ENGELSE SUPPORTERS Rel over Lastig duel Haarlem in Venlo HVB houdt TZ Jaarvergadering Ijsclub Haarlem Viren weer in marathon regio-avonden ntemiir classique geldprijzen biljarters 7 JUNO SUPERIEUR IN INBOUW-APPARATUUR i speciaal in noten meubelen rie iade en ig- n l Tf I Zelfverzekerd 17 SPORT 19 7 7 OKTOBER ZATERDAG 1 5 Keukens zijn er in vele typen en uitvoeringen 1 Juno zéér eenzaam aan de keuken-top van hout tot kunststof, allemaal mooi. Maar de kern van zo’n keuken is de inbouw-apparatuur. Dat is de grote specialiteit van Juno: keukentechniek in ’n adembenemende vormgeving. Alles op maat voor welke keuken dan ook. Van hetelucht bakovens tot diepvrieskasten. Van keramische kookplaten tot vaatwassers. Verstandige mensen bouwen hun keuken rond I I JKÊk de apparatuur en niet andersom. Dat zijn de mensen, die eerst Juno kiezen en dan de keuken er omheen! F# AZ’67 gaat met B. en W. praten (ADVERTENTIE) .■m. Hans Kraay: Barcelona bespioneren Telstar heeft geblesseerden Bert Jansen: „Het loopt nu fantastisch bij Sparta.” (ADVERTENTIE) I '8 j I «W//////Z®, L. I j 1l T I I NEW YORK (SID). Lasse Viren, de dubbele Olympisch kampioen van 1972 en 1976, zal voor het eerst sedert de Olympi sche Spelen van Montreal weer uitkomen op de marathon. Viren, die na een slepen de voetblessure aan het eind van het atle- tiekseizoen weer wedstrijden, met name over 5 kilometer, heeft gelopen, zal zondag 23 oktober in New York deelnemen aan de drukstbezette marathon aller tijden. Mircea Petescu: Problemen met opstelling van Telstar Haarlem moet morgen naar VW, een duel waar de ploeg het moeilijk genoeg Sparta speelt met doelman Pim Does burg; achter Jansen, Balkenstein, Marijt en Meutstege; midden Van Zoest, De Goey en Valke; voor Pelser, Clarke en Van Sta veren. Men verwacht een vol Sparta-stp- dion: circa 25.000 toeschouwers. mee zal hebben, hoewel meestal in Lim burg door het elftal van Hughes wel iets gepresteerd wordt. De opstelling: Boers- maWentink, Huyg, Peys, MelgersWild- bret, George, MasefieldDe Kip, Van den Berg, Lensen. De schade, die de 5000 Engelse suppor ters in het stadion hebben aangericht, werd op één miljoen Luxemburgse fran ken (bijna 60.000 gulden) geschat. In de stad werden winkelruiten ingegooid en auto’s beschadigd. Ook werden banken en hekken uit parken gesleurd, teneinde op straat barricades te vormen. De politie arresteerde drie supporters, maar liet ze weer vrij. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Nog maar zelden is Bert Jansen in kranteartikelen geportret teerd. Bij Sparta zijn het altijd andere namen die naar voren komen. Dat was vroeger al zo, en het herhaalt zich nu met Doesburg, Meutstege en Clarke. Van Bert Jansen (26) zijn alleen wedstrijdpassages terug te vinden. Geïnterviewd is hij zel den of nooit. Dat komt, omdat hij graag formuleert. Je moet aardig wat tijd in Jansen investeren om iets over hem te weten te komen. Zijn vrouw zegt: „Hij is veel te bescheiden. Hij vindt iedereen aardig en alles goed". Bert Jansen is onder ex-Sparta-trainer Steegman een onopvallende verschijning geweest, die zich nu pas manifesteert. Bert Jansen is overigens spits van origine. Als zodanig ontdekt door Wiel Coerver, die een keer samen met Ernst Happel naar de wedstrijd Rodenburg-CVV kwam kijken. „Sparta stond toen twee dagen later bij mijn ouders op de stoep”, herinnert Jan sen zich. „Twee weken later was mijn overschrijving in orde. Ik kwam samen met Peter de Quant van CVV. Maar Wim Rijsbergen moest eerst naar PEC-Zwolle voordat Happel in de gaten had wat hij kon”. Opvallend is het verschil tussen Bert Jansen in het veld en erbuiten. Historisch voorval tegen AZ thuis aan het begin van het vorig seizoen: opkomend op rechts vraagt Jansen de bal aan de nu bij het Belgische Waregem spelende Michielsen. Als hij ziet dat zijn verzoek niet wordt ingewilligd, draait hij zich woest om en kankert, hoorbaar in de dug-out: „Stik dan, je moet ook alles alléén doen”. Het schot dat Michielsen vervolgens aflevert, wordt een droomgoal. Jansen: „Ik zou zoiets nooit zeggen buiten het veld. Ik hou er ook niet van om in de „Ridderzaal” met journalisten te gaan staan praten. Er zijn er die er gewoon bij gaan staan. Die men gen zich in een gesprek. Ik kan dat niet. Vroeger in Leiden liep ik de plaatselijke journalisten ook niet plat. Maar als ik om me heen kijk, dan begin ik wel het nut ervan in te zien.” aanpassen. Maar het laatste jaar onder Steegman had Sparta daar de ploeg niet voor”, aldus Bert Jansen. i i daan voor fotografisch letterzetten. Er voor en erna ben ik nerveus. Maar op het moment dat ik examen doe, valt alles van me af.” Net als Wim Rijsbergen is Bert Jansen in Leiden blijven wonen. Hij kocht op een paar honderd meter afstand van de Feye- noorder een eengezinswoning. „We heb ben nooit overwogen om tussen Leiden en Rotterdam te gaan wonen”, besluit hij. „Dat ene jaartje in Alphen was genoeg. Toen zaten we bijna elke avond toch in Leiden. Eenmaal Leidenaar, altijd Leide- naar. Wim Rijsbergen denkt er ook niet aan om te verhuizen.” ildoorn fel. o; (Van onze sportredactie) ZAANSTAD. AZ’67 heeft het men taal moeilijk. De spelers zijn reeds met hun gedachten bij de UEFA-Cupwed- strijd tegen FC Barcelona en het lijkt moeilijk hen op te laden voor de topper van zaterdagavond (hedenavond) tegen Sparta in Rotterdam. AZ komt als volgt uit: Mescovic, achter Van Rijnsoever, Vonk, Spelbos en Hovenkamp; midden Arntz, Peters en Van Hanegem; voor Met- god, Kist en Nygaard. ~~Ti I I I I I I l I I I vrouw V lesbi (Van een medewerker) HAARLEM. Als voorbereiding op de KNVB-vergadering per afdeling houdt de afdeling.Haarlem KNVB op vier verschil lende plaatsen regio-kontaktbijeenkom- sten, waarbij afgevaardigden van de aan gesloten clubs gelegenheid krijgen om vragen te stellen over afdelingszaken. >.v. BH amer a 13154 v 2520f ste Ha lem. 1 MARKTPLEIN 7 IJMUIDEN TELEFOON 02550 13781 Bert Jansen werkt vanaf zijn 14e jaar als zetter bij het Leidsch Dagblad. Elke dag van 8 uur ’s morgens tot ’s middags half 3. Met de directie van de krant trof Sparta een regeling waarbij Jansen eerder weg mag. „Ik geloof niet dat ik ooit bij het Dagblad weg zal gaan. Sparta is niet scheutig met fullprof-contracten en aan de andere kant werk ik al twaalf jaar bij de krant. In mijn vak komt er steeds meer apparatuur, je moet bijblijven. Met die moderne apparatuur zitten ze niet meer om mensen te springen.” Van den Bulcke, die'ook vertelde dat er een rapport zou worden opgemaakt over het gedrag van de Engelse supporters (dat vervolgens naar de FIFA zal worden ver zonden), zei verder: „Sportief gezien is alles uitstekend verlopen, maar tijdens de wedstrijd werden verscheidene flessen op het veld geworpen en was er sprake van vandalisme rondom de grasmat.” Hij zei ook dat Luxemburg in de toekomst diende te weigeren om tegen Engelse clubs uit de komen, zelfs als dit zou betekenen dat Luxemburg van internationale competi ties zou worden uitgesloten. WIJCHEN. In het bondsbestuur van de KNBB is een klein stormpje ontstaan over het toekennen van geldprijzen (in de vorm van waardebonnen) aan de deelne mers aan de finale van het kampioenschap van Nederland anker kader 47/1 ereklasse dat deze week te Wijchen wordt gehouden. Donderdagmiddag maakte de organisatie bekent, dat degene die de hoogste serie in de openingsronde zou scoren, een waarde bon van vijfentwintig gulden kon incasse ren. De voorzitter van het gewest midden- Nederland de heer F. Pasmans het volko men terecht zijn afkeuring aantekenen, over deze manier van ontduiking van de amateurbepalingen in de reglementen van de K.N.B.B. artikel 76.1. dat luidt: (Het is de amateur verboden uit de beoefening van het biljartspel enig rechtstreeks voor deel te trekken, een honorarium of geld prijzen in ontvangst te tenmen) Desge vraagd liet de voorzitter van de organisatie de heer G. Burgers weten, dat zij, middels de diverse gesprekken met de SB (sectie bestuur) van de K.N.B.B. besloten heeft verder af te zien van verdere activiteiten in dit stramien. HAARLEM. De meer dan een eeuw bestaande Ijsclub voor Haarlem en om streken houdt op vrijdagavond 21 oktober in hotel Roozendaal aan de Bloemendaal- seweg in Overveen de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Daarbij zal tijdens het punt bestuursverkiezing een nieuwe secre taris moeten worden gekozen, want Emo van Markus is als zodanig aftredend en niet herkiesbaar. Er moet ook een geheel nieuwe jeugdcommissie worden gekozen. De vergadering begint 's avonds om acht uur. De schaatsers Piet Schipper, Jan Mantel en Huub Snoep zullen niet op de vergadering aanwezig kunnen zijn, want zij vertrekken komende zaterdag voor een trainingskamp van één week naar Inzel. Ook Jan Veld van de Ijsclub Kees Jongert uit Beverwijk gaat met hen mee. (Van onze sportredactie) ALKMAAR. „Of de lichtmasten nu verdwijnen?” „Nou daar hebben we het binnen het bestuur nog niet over gehad. Voorlopig blijven ze in ieder geval staan tot na de thuiswedstrijd tegen FC Barcelona volgende week woensdag”. Ze reageerde AZ- voorzitter Arie Ligthart gisteravond, na kennis te hebben genomen van de afwijzing van het college van gedeputeerde staten van Noord-Holland om een investering van 2,25 miljoen gulden te laten plaatsvinden voor het sportpark Alkmaarderhout. „We gaan ons opnieuw over deze zaak intern beraden, al moet ik wel stellen, dat we toch een beetje teleurgesteld zijn over deze gang van zaken. Na BarcelonaAZ gaan we met het college van B. en W. van Alkmaar om de tafel zitten om de zaken nog eens op een rijtje te zetten”, aldus voorzitter Ligthart. Arie Ligthart: „We gaan ons opnieuw in tern over deze zaak beraden." otransi jhel). 728 Arie Ligthart blijkt nog mild te reageren op het afwijzende besluit van gedeputeerde staten dat slechts bereid is om voor 1,5 miljoen gulden te investeren in het Alkmaarse stadion. Penningmeester van AZ, Gerrit Peters: „Men verlangt wel van AZ het een en ander, maar als er iets moet terugkomen, geeft men niet thuis. AZ heeft zich via het rapport-Topvoetbal Alkmaar garant gesteld voor een periode van tien jaar, waarin Noord-Holland verzekerd zal blijven van topvoetbal in Alkmaar. Dat kan even zo goéd ook voor AZ verkeerd uitpakken, zo zelfs, dat er een verlies zal ontstaan van vijf miljoen gulden. Ik zie het”, aldus Peters, „als een brok wantrouwen van GS jegens AZ’67. We gaan echter niet bij de pakken neerzitten, we wachten het gesprek met het college van B. en W. van Alkmaar maar af. Op dit moment is het sportieve resultaat belangrijker, zeker met het duel tegen Barcelona voor de deur.” „Ik ben pas bij Sparta op het midden veld gaan spelen. Later als back. In de junioren bij Rodenburg was ik een echte ouderwetse middenvoor. Ik moet zeggen, dat die plaats mij, het meest trekt. Maar ik heb Steegman zijn zin gegeven en als die eenmaal een beslissing genomen had, dan week hij daar niet vanaf. De formule van Steegman was ook altijd dezelfde. Hij keek niet naar de tegenstander, zoals Brom dat wel doet. Steegman vond dat de tegenstander zich maar aan Sparta moest Zo zelfverzekerd als Bert Jansen vaak als rechtsback te werk gaat, zo nerveus formuleert hij zijn zinnen. Het is de fami liekring opgevallen dat Bert daarbij voortdurend geluiden door zijn neus maakt. Zijn vrouw zegt: „Hij is altijd nerveus. Ik weet niet van wie hij dat heeft. Bert is inderdaad een jongen die altijd mager zal blijven van nervositeit.” Bert Jansen vult aan: „Ik hoor mezelf die geluiden maken. En als ik op een verjaar dag ben, doen ze me na. Ik wordt er stapelgek van, maar wat doe je eraan? Het is gewoon een aanwensel; dat knippe ren met m’n ogen ook. Maar tijdens een wedstrijd ben ik het kwijt. Heel merk waardig. Ik heb vorig jaar examen ge- Tevredenheid bij Bert Jansen. Tevre denheid ook omdat Sparta momenteel - tegen de verwachting in - een tweede plaats inneemt achter PSV. „Niemand had daarvan durven dromen”, aldus Bert Jan sen. „We keken een beetje tegen de compe titie op, omdat er eerst geen vervanger zou komen voor Dries Visser. We hebben toen ook geprotesteerd. Nadien is Ton Marijt gekomen. Het loopt nu fantastisch; het moreel is ook voortreffelijk. Iedereen zegt nu wel: vandaag of morgen krijgt Sparta een terugval, maar dat geloof ik niet. We zullen best wel een keer verliezen, maar het elftal is zo stabiel, dat we dat makke lijk kunnen opvangen.” /loeilijkt toilet B.V..V el. dag r Manager Hans Kraay van AZ is dit weekeinde bij de competitiewedstrijd Ali canteBarcelona en zal een rapport op maken over de Spaanse plopg. Het AZ- stadion is voor komende woensdagavond al geruime tijd uitverkocht. Men heeft on danks de bouw van een noodtribune met 2400 onoverdekte zitplaatsen slechts plaats voor 21.000 mensen. Dat betekent dat ruim 30.000 voetballiefhebbers woens dagavond worden teleurgesteld, omdat zij geen kaart kunnen krijgen. (Van onze sportredactie) HAARLEM-IJMOND. Ondanks het feit dat de competitie voor de eredivi sieclubs het afgelopen weekeinde heeft stilgelegen heeft Telstar-trainer Mircea Petescu toch problemen met de opstelling voor de thuiswedstrijd tegen Vitesse. Hans Driesen heeft een enkelblessure op gelopen, terwijl ook het meespelen van Van Oorschot nog onzeker is. De Telstar- oefenmeester komt (vermoedelijk) met de volgende formatie binnen de lijnen: Van der MeerenDriesen, Medik, Wellerdieck, BischotJonker, Hendriks, Massa—Cal- jouw. Van Gaal, Mikkelsen. s intern e todat and Aan de orde komen verder onder meer de rapporten van de werkgroep organisa- tie-struktuur amateurvoetbal, het rapport met betrekking tot de rechtspositie van de sekties en de afdelingen naar het nieuwe verenigingsrecht, terwijl ook het nieuwe verenigingsrecht en de consequenties voor het stemrecht in de KNVB en zijn vereni gingen zal worden besproken. De afgevaardigde van regio 1 komen op dinsdagavond 18 oktober bijeen in het clubgebouw van IJmuiden en die van re gio 3 op dezelfde avond in het clubhuis van Onze Gezellen. De bijeenkomst van regio 3 is maandag 17 oktober in het paviljoen van TYBB en die voor regio 4 is op dezelfde dag in het clubgebouw van BSM in Benne- broek. Alle vergaderingen beginnen om acht uur. De KNVB-vergadering per afdeling is vastgesteld op donderdag 3 november in hotel Lion ’d Or aan de Kruisweg in Haarlem. i Juno importeur Nerim bv, vlak 2. Dordrecht Alle informatie en dokumentatie kunt u krijgen van de Chefkok. Technische Unie BV., Tulpenkade 1Haarlem, Tel. 023-319345 C' Dinsdag t/m Vrijdag van 9 .tot 18 uur. (w Zaterdag van 9 tot 13 uur, Donderdagavond van 19 tot 21 uur CARACAS (AFP). Op de eerste dag van het 49e congres van de internationale schaakfederatie (FIDE) is vrijdag in de Venezolaanse hoofdstad Caracas besloten de landen, die de Olympiade in Haifa in 1976 boycotten en deelnamen aan de zoge naamde „tegen-Olympiade” in Tripolis, niet te straffen. Voorts werden Libië en Zuid-Jemen, juist de organisatoren van deze alternatieve Olympiade, toegelaten als lid van de FIDE. Op het congres, dat wordt bijgewoond door de regerende we reldkampioenen Anatoli Karpov en No na Gaprindasjvili (beiden uit de Sovjet unie) en onder voorzitterschap staat van prof. dr. Max Euwe, werd tevens be sloten dat het eerste internationale toer nooi voor landenploegen in 1978 in Mexi co zal worden gehouden. I LUXEMBURG. Rene van den Bulcke, voorzitter van de Luxemburgse voetbal bond en voorzitter van het parlement, heeft geopperd dat voetbalploegen uit het Groothertogdom niet meer tegen Engelse clubs of de Engelse nationale ploeg moe ten spelen. Dit naar aanleiding van de door Engelse supporters veroorzaakte inciden ten, die zich woensdag tijdens en na de interlandwedstrij d LuxemburgEnge land voordeden.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17