Ambtenaren Atletiekbaan vergt al uitgave van 1 miljoen stellen hun TWEEDE SPORTHAL TE KOSTBAAR hobby’s tentoon Slechthorendheid kan tot eenzaamheid leiden o o o o o o o Maandagmiddag vergadert raadscommissie Westenhout park in herfsttooi Geen tweede camping in duingebied Wij helpen ABN Bank o o Tweedaagse tentoonstelling in Beverwijk Open huis in „De Moriaan” 9 5 5 0 0 o Jan Ruijter over verklaring CPN Hoogovens 1 e schietwedstrijd i Bridgeclub Saus Atout I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Eerste ronde van 13 19 7 7 11 OKTOBER BEVERWIJK-HEEMSKERK 1 9 WOENSDAG )O )O Ml (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Nu het overleg met de gemeente Heemskerk over een oplossing van de Lichtboei- affaire is vastgelopen broedt de gemeente Beverwijk een eigen buurthuisplannetje uit. Maandag middag 24 oktober vergaderen de leden van de commissie jeugdza ken en krijgen dan mogelijk wat meer informatie, dan wethouder C. Bodewes dinsdagavond tijdens de bloksgewijze behandeling van de begroting 1978, wilde loslaten. IK- Over de renovatie van de atletiekbaan hadden de Beverwijk broeit op 9 eigen Lichtboeiplan y? Wet houder C. Bodewes (ADVERTENTIE) I C 13 Wiltu. regelmatig sparen? Vorige week besprak een delegatie van Heemskerk en Beverwijk het Egbert- schoolplan en wel specifiek het kostenas pect’ „Wij lijn niet tot overeenstemming kunnen komen”, aldus wethouder Bode- Aan de hand van ervaringen wil de Vere niging voor Slechthorenden duidelijk ma- HERFST, dat betekent mist, vallende bladeren, gesluierd licht, druipende bo men, paddestoelen, kastanjes, beuke- nootjes en bewonderend kijken naar een van dauw doordrenkt spinneweb. Gloedvolle kleuren en een prikkelend zuivere lucht; de natuur op z’n fraaist. Fotograaf Poppe de Boer zocht in een paar vergeten uurtjes het bos op, en legde de herfstsfeer treffend vast. Park Westerhout in najaarstooi nu is het de tijd om er uitbundig van te genieten. heren en dames raadsleden dinsdagmiddag nogal wat vraagjes. Niet dat men atletiekvereniging DEM een knappe kunsstofbaan niet gunt, maar men stipte wat randverschijnselen aan. Zo wilde Van Ruyven weten of er van overheidsorganen en/of sportorganisaties subsi dies te verwachten waren. Dat bleek niet het geval te zijn. Het bedrag van 980.000 voor de atletiekbaan is geen natte vinger werk geweest, zoals Van Ruyven had verondersteld, maar is een maximum bedrag waarmee DEM een goede baan zal krijgen waarop zelfs nationale wedstrijden kunnen worden gehouden. Een berekening van de heer W. Geurts van de dienst Los leerde de raad (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden gaat op vrijdag 18 en zaterdag 29 oktober in de Nieuwe Slof het publiek middels een tentoonstelling voorlichten over de problemen waarmee slechthorenden worstelen. De Vereniging wil begrip wekken voor wat de gevolgen zijn van slechthorendheid. Ook de slechthorenden zelf kunnen tijdens deze tweedaagse tentoonstelling informatie krijgen over de aard, de omvang en de mogelijkheden tot verbetering van de handicap. De openingstijden van de expositie zijn op vrijdag 28 oktober van 14 tot 21 uur en op zaterdag 29 oktober van 10 tot 16 uur. In de stands vindt men allerlei informa- tie-materiaal over boortoestellen om het nadelige effect van de handicap te vermin deren. Voorts zijn er demonstraties met luister-apparatuur en de diverse hulpmid delen, zoals telefoon-versterking, lichtbel- len, ringleidingen voor tv en radio. De problemen, die slechthorendheid met zich meebrengen zijn voor de goedhoren- den moeilijk te begrijpen, dus ook moeilijk te aanvaarden, als zij niet weten wat de oorzaak daarvan is. In het algemeen denkt men, dat slechthorendheid betekent: alles over de hele linie een beetje zachter horen. dat de nieuwe baan op een jaarlijks gebruikersbezoek van 60.000 mensen kan rekenen. DEM-atletiek heeft 400 leden. Wethouder Hoogeboom verwachtte uiterlijk in janu ari met het herstelvoorstel te komen, waarna in maart/ april met de Aanleg kan worden begonnen. Eind van de zomer is de baan dan voor gebruik gereed. De liberaal C. Speets wilde weten of die grote uitgave voor de baan andere, wat kleinere sportzaken, naar de achtergrond verdrong, hetgeen door wethouder Hoogeboom beves tigend werd beantwoord. De werkelijkheid is echter, dat bepaalde letters wèl worden gehoord, en andere niet, zodat het gesprokene met allerlei hia ten doorkomt. wes, die verder niets wilde loslaten. „Nou, dan wil ik wel tot volgende week maan dag wachten”, sprak G. van Ruyven (PPR) tenslotte. ken met welke moeilijkheden de slechtho renden te maken hebben om te verstaan wat er gezegd wordt. Zij moeten door combineren en raden aanvullen wat niet gehoord is, en dikwijls zijn zij daar enorm handig in geworden. Dit aanvullen ge schiedt door middel van taalkennis en met behulp van begrippencombinaties. Lang achtereen luisteren is voor een slechtho rende bijzonder vermoeiend. Ook dat wordt vaak niet geweten en niet begrepen, en, zo gaat de Vereniging verder, men neemt het zelfs kwalijk als een slechtho rende wat stil wordt, de gesprekken langs zich heen laat gaan of zelfs weggaat, als iedereen het nog gezellig vindt. Het gevolg is dan vaak, dat zij zich in zichzelf terug men. Hoeveel mensen slechthorend zijn is niet bekend. Slechthorendheid is bij be jaarde mensen geen zeldzame afwijking. Ongeveer één op de vijf bejaarden kan tot de slechthorenden gerekend worden. De hobby’s blijken onder veel meer te zijn: tekenen, schilderen, draadplas- tieken maken, bijen houden, fotografie, filmen, knopen, verzamelen, van oud heden, en prentbriefkaarten, poppen maken en huisvlijt. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Van woensdag 26 oktober tot en met dinsdag 1 november wordtin de Salie des pas perdus in het Stadskantoor een hobbytentoonstel- ling gehouden door een twintigtal le den van de gemeentelijke personeels vereniging. Het motto is: „Een ambte naar doet in z’n vrije tijd wel eens wat anders dan naar de televisie kijken”. De tentoonstelling is geopend tijdens de normale kantooruren en ’savonds van 19 tot 21 uur. BEVERWIJK. De uitslagen van de derde onderlinge selectiewedstrijd zijn als volgt: Groep 1: Groot-Den Heijer 82, 2. Schip- per-De Wit 82, 3. De Jong-Stuurman 75, 4. Kleijn-Luijendijk 71, 5. Hoogeboom-Hoen. Groep 2: Spruit-Eijking 135, 2. Beers- Beentjes 128, 3. Plezier-Geerling 120, 4. Sloof-Hoogsteder 118, 5. Fam. v. Roon 108. Groep 3: Zoontjes-Portegies 105, 2. Razenberg-Jongejan 99, 3. Portegies-Nu- Lan 86, 4. Kleijn-Gijsberts 84, 5. v. Leeu- wen-Rumt 82. BEVERWIJK. Onlangs heeft de CPN een verklaring verspreid over de werkgelegenheid bij Hoogovens onder de titel „Wat wij er van zeggen”. In deze verklaring wordt o.a. melding gemaakt van „een comité dat aktie voert voor behoud van de werkgelegenheid en de koopkracht en voor ondersteuning van de eisen die de werkers bij Hoogovens stellen”. Voor de goede orde wijst Jan Ruijter, als coördinator van genoemd comité, er op dat de overeengekomen doelstelling luidt: „initiatief comité vanuit de bevol king voor het behoud van de werkgele genheid, het algehele levenspeil en het welzijn in de IJmond”. Het initiatiefco- mité bestaatuit 29 mensen. Zij zijn initi atiefnemers op persoonlijke titel en niet namens een partij. Het comité voert een handtekeningenactie die 14 dagen zal duren. HEEMSKERK. Zondagmiddag heb ben de schutters van de HBSV Assumburg de eerste competitiewedstrijd van de In ternationale Postale Ronde verschoten. Naast Assumburg doen hier aan mee ver enigingen uit Engeland, Duitsland en Bel gië. Door elkaar onderling te beconcurre- renXzijn de eerste resultaten op een rede lijk niveau gekomen. Voor de volgende wedstrijden heeft men een houvast aan de schutterstotalen die in de loop van deze maand binnenkomen. De uitslag van de HBSV Assumburg was: le team 2499, 2e team 2234, 3e team 2038, 4e team 1930, 5e team 1538. De beste schutters haalden het volgende resultaat: 1. G. Slinger 528, 2. M. Cornelis- se 518, 3. P. de Ruyter 492, 4. H. Haan- raads 486, 5. J. Talene 475, 6. J. Comelisse 473, 7. C. Cornelisse 463, 8. J. Rijke 439, 9. P. Slangen 433, 10. W. v. d. Ham 426. Vrijdagavond wordt er een verschieting gehouden tegen de HBSV Achilles uit Uit geest. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Wethouder A. Hoogeboom peinst er niet over met initiatieven te komen, die uiteindelijk er toe zullen leiden dat Beverwijk er een tweede sporthal bij krijgt. Op vragen van de socialisten D. Heinhuis en J. van Dijk antwoordde de wethouder voor sportzaken, dat er volgend jaar is gekozen voor het opknappen van de atletiekbaan, hetgeen de gemeente op een investe ring van bijne 1 miljoen komt te staan. „Financieel gezien zijn wij aan een tweede sporthal nog niet toe”. De spraak is samengesteld uit klanken van verschillende toonhoogten en bij veel vormen van slechthorendheid worden öf de hoge, öf de lage tonen niet gehoord. De hoge tonen vormen de medeklinkers en juist zij spelen een grote rol in onze taal. Tijdens een gesprek, dat wethouder C. Bodewes onlangs met Gedeputeerde Sta tenlid IJff heeft gevoerd, is gebleken, dat de provincie er niets voor voelt een stukje van het kostbare duingebied voor een tweede camping op te offeren. Wel is ge zocht naar mogelijke alternatieven en heeft de provincie van de gemeente Bever wijk een kaart gekregen waarop de situe ring staat aangegeven waar eventueel wel een tweede camping tot ontwikkeling zou kunnen komen. Dhr./Mevr./Mej.rj Straat: Plaats: Tel.: Heeft reeds een rekening bij de ABN: ja/neen. Zo ja, bij ABN-kanroor: In ohgefrankeerde envelop zenden aan: Algemene Bank Nederland, Afd. O D. 50, Antwoordnummer 1555, 1000 PA Amsterdam. U kunt mij helpen met nadere inlichtingen over het ABN Salaris Spaarplan. Juist dinsdagmorgen heeft het college van burgemeester en wethouders nog eens uitvoerig bij de Lichtboei-zaak stil gestaan en alle alternatieven, die in de loop der maanden boven water zijn geko men, de revue laten passeren. Vrijdag wil het college het Heemskerkse gemeentebe stuur en het bestuur van de Lichtboei op de hoogte stellen van de beslissing van B. en W.: öf samen met Heemskerk de Eg- bertschool tot de nieuwe Lichtboei om vormen öf een eigen Lichtboeiplan ont werpen en uitvoeren. De uitlatingen die dinsdagavond in de wandelgangen van het Stadskantoor werden gedaan, wezen erop dat Beverwijk een eigen plan gaat ontwikkelen. In het kader van de opening wordt ’s avonds een zaalvoetbalwedstrijd ge speeld tussen het selectieteam van de KNVB, afdeling Haarlem en het noorde lijk selectieteam van de KNVB, afdeling Groningen-Friesland-Drente. Deze wed strijd begint om half negen. trekken en het laten afweten en vereenza- internationale (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Er komt geen tweede camping in het duingebied te Wijk aan Zee. Sparen is nuttig, maar vaak ook moeilijk. Met name het regelmatig sparen is een kunst. En regelmatig sparen is nu juist het meest effectief. U kunt zonder moeite een regelmatig spaarder worden met het ABN Salaris Spaarplan. Als u aan de ABN een vast bedrag opgeeft, wordt SSggL dat periodiek van uw Salarisrekening naar een Spaarrekening oveigeschreven. Dat kan een gewone Spaarrekening zijn, een Girospaarrekening, gHï&fei een Spaar-Extra-Rekening of b.v. een Spaar- deposito met opzegtermijn, waarop u hogere rente krijgt. Een Salaris Spaarplan wordt snel voor u verzorgd. Zodat u met regelmaat kunt sparen en dus met het beste resultaat. ï/- Slechthorenden ondervinden bij het ge bruik van de telefoon doogaans veel hin der van hun handicap. De PTT heeft ech ter diverse 'voorzieningen ontworpen, waardoor deze bezwaren in de meeste ge vallen kunnen worden ondervangen. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Op vrijdag 4 no vember zullen in Wijk aan Zee de nieuwe bibliotheek en de uitbreiding van het dorpshuis „De Moriaan” officieel in ge bruik worden genomen. Ter gelegenheid van deze feestelijke gebeurtenis houden dorpshuis en bibliotheek die dag open huis van 15 tot 21 uur. y-'

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13