Fifa onderzoekt treffers en missers In ’prijs der giganten' op renbaan van Hilversum FRANSE PAARDEN SUPERIEUR tototips Neuberger: ’Nederland groepsaanvoerder LEVSKI VERZWAKT nSUURBIER: DE SFEER IS WEG EN DE KWALITEIT IS VERDWENEN zaak Kovacs’ 11 J Uitslagen will 23 SPORT 19 7 7 19 OKTOBER WOENSDAG n Door Mare Serné - N innen. 5k op dof 1 ROTTACH-EGERN. De Westduitser Hermann Neuberger, voorzitter van het organisatiecomité van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, heeft verklaard er niet aan te twijfelen dat Nederland bij plaatsing voor het toernooi, evenals de nationale elftallen van Brazilië, Polen en West- Duitsland, geplaatst zal worden voor één van de vier groepen in de eindronden in Argentinië. J Suurbier: „Ik weet dat ik het imago van JAN JONGBLOED )t en end en- em. jsop 25% 5,-) 0-0 Idige 3-2 J 1-3 De algemeen secretaris van de FIFA, de Zwitser dr. Helmut Kaser, heeft onmiddel lijk na het bekend worden van Kovacs’ uitspraken de Roemenen per telegram ge vraagd zich hiervoor te verantwoorden. In groep 8 van de Europese Zone staat Roemenië momenteel aan kop met 4 pun ten uit twee wedstrijden. Spahje heeft twee punten uit twee wedstrijden en Joe goslavië nul punten (eveneens uit twee). De eerstvolgende wedstrijd in groep 8 is Spanje-Roemenië op 26 oktober in Madrid. PP PP PP PP jk- idrit Ivkov, een van Bulgarije’s belangrijkste internationals, werd het veld uitgestuurd, terwijl Grantcharov (eveneens internatio nal en een andere belangrijke steunpilaar van de Bulgaarse landskampioen) een gele kaart kreeg. De straf van de UEFA, de laatste seizoenen op dit punt toch steeds strenger optredend, was niet misselijk. Iv- kov werd voor acht Europa-Cupwedstrij- den geschorst en Grantcharov voor drie. De laatste zal er tijdens de return op 2 november in Amsterdam weliswaar weer bij zijn, maar Levski acht zich door het ontbreken van bèfde spelers terecht ge handicapt. Toch zijn de Bulgaren in een thuiswed strijd tegen Ajax sterk in het voordeel. Evenals Ajax is het elftal minder kwets- Neuberger, die ook één van de acht vicepresidenten van de internationale voetbalfederatie (FIFA) is, loopt hiermee vooruit ëen lastige jongen heb. Maar ik heb met mijn kritiek altijd het belang van Ajax in het oog gehad. Ik hoopte dat ik de zaak kon wakker .schudden. Dat is niet gelukt. Er zijn een hoop dingen geweest die mij ergerden. Als ik in de grote jaren, toen er nog voldoende geld op de bank stond, om opslag kwam vragen, dan kon dat weer niet. Nu willen ze me wél wat meer geld geven, maar nu is het er niet meer. Dat is toch een slecht beleid, vind ik. Zo neem je iedere motivatie bij een speler weg”. Maar je kunt je afvragen of Suurbier door het Ajax-bestuur nog wel serieus werd genomen. De lijst van nieuwe werk gevers, waarmee hij in de loop der jaren geschermd heeft, is tenslotte vrij indruk wekkend. Standard Luik. Bayem Mün chen, Espanol, AEK Athene enzovoorts, hadden ook belangstelling voor hem. Suurbier: „Ik had ook niet gedacht dat ik ooit nog weg zou komen. Door het trans fersysteem leef je als voetballer in een soort slavernij. Maar die interesse van Schalke ’04 betekent toch een waardering voor mijn kwaliteiten. Het is tenslotte niet de eerste de beste Duitse club. Ik heb nu ook weer wat meer financiële zeker heid voor later. Als je 32 jaar bent, zoals ik, dan zijn dat zaken die belangrijk zijn”. Suurbier maakt weinig haast met het zoeken van een huis in Gelsenkirchen. Voorlopig blijft hij een paar dagen in de week in een hotel zitten. Ook heeft hij een clausule in zijn contract laten opnemen, dat hij altijd beschikbaar is voor wedstrij den van het Nederlands elftal. Tijdens the Horse of the Yearshow in Londen kreeg Ebben last van een kniebles sure, die hem en zijn paarden Jumbo De sign en Tiffany uit de ring had kunnen houden. De voorzitter van het bestuur van Jumping Amsterdam, dokter Hans Setz een routine gekregen die goud waard is. Ik heb mef de beste voetballers ter wereld samengespeeld. Ik heb in het beste elftal van de wereld gevoetbald. Bovendien ben ik in een heel andere tijd in het voetbal opgegroeid dan de huidige generatie. Dé instelling van de meeste jongeren is waar deloos. Ze willen wel veel verdienen, maar niet presteren. Dat gaat niet. Als ik al deze zaken op een rij zet, dan hoef ik zelfs op 32- jarige leeftijd niet eens te vrezen dat mijn plaats in het Nederlands elftal in gevaar komt. Bovendien ben ik voldoende van mijn eigen kwaliteiten overtuigd om ook in de Bundesliga te slagen”. 5-1 1-0 3-1 lem. et de Winn 17,30 pl 5,10 5,90 4,20 kopp 296,70. TOTALISATOROMZET: 986.916,00. ’74-’75 0-2 4-1 ’76-’77 1-1 2-0 1-1 4-1 1-3 1-1 0-1 0-0 1-1 laar n. nde zijn lige -PEC Zw. -FC Dordrecht -Excelsior -SC Amersfoort -Wageningen -SC Cambuur -Veendam -De Graafschap -MW -Saarbrücken -FC Köln -Everton -Manchester U. tip 3 1 3 1 3 1 1 3 2 1 3 1 3 Polen heeft geen beroep gedaan op Wlodzimierz Lubanski, die voor Lokeren speelt, voor de wedstrijd Polen-Portugal op 29 oktober. De dertigjarige Lubanski heeft de laatste tijd last van een knieblessure. Polen heeft in de wedstrijd tegen Portugal voldoende aan een gelijkspel om de eindronde in Argentinië te bereiken. RITHA LYNGHOLM-PRIJS 2440 m: 1. Orlan- da Spencer (C. Hetteling) 3.25.0 1.24.0,2. Noel, 23. Olex Kandia. Winn 10,20 pl 2,40 8,60 8,60 kopp 175,00 trip 18.252,00. VERNET-PRIJS 2000 m: 1. Peggy Supreme (C. Wortel) 2.49.1 1.23.7, 2. Pronkjewail, 3. Perle du Nord, Winn 11,90 pl 2,90 3,30 3,60 kopp 79,50. BRAVO TUDOR W-PRIJS 2900 m: 1. Menno Victoria (T. Smeding) 4.04.7 1.24., 2. Nero Bond, 3. Oscar Price. Winn 3,20 pl 1,70 1,70 1,60 kopp 9,20 trio 55,20. DAMARETE-PRIJS 2000 m: 1. Mascotta (H. C. Bakker) 2.39.2 1.19.6, 2. Mamamai, 3. Natalie Hanover. Winn 35,50 pl 6,00 9,20 1,90 kopp 714,00. VENT DE L‘HISTOIRE-PRIJS 2440 m: 1. Olaf Pride (M. Bouwhuis) 3.17.2 1.20.8, 2. Maxi H, 3. Manderino H Winn 1,70 pl 1,50 5,20 1,80 kopp 35,60 trio 229,10. Niet gestart: Lea Bond. LUTHER HANOVER-PRIJS 1600 m: 1. Laiko Beroona (H. J. Pools) 2.05,6 1.18.5 2. Leonis Careless, 3. Lukie B. Winn 1,70 pl 1,50 2,80 4,90 kopp 8,60 trio 117,50. GINSTER-PRIJS 2000 m: 1. Ora et Labora (S. A. Hartman) 2.44.9 1.22.5,2. Otranto, 3. Oleander. Hermann Neuberger, de president van de Westduitse voetbalbond heeft met har de maatregelen gedreigd. Indien Kovacs zijn beweringen niet hard kan maken, i moet hij volgens hem, zijn adviseurschap van de technische commissies van de FI FA en de UEFA neerleggen. HILVERSUM (ANP). De zevende prijs der giganten op de baan in Hilver sum heeft voor Nederland bij lange na niet zoveel succes opgeleverd als vorig jaar. In 1976 won Speedy Volita zeer ver rassend in de Nederlandse kilometer-re- cordtijd van 1.14.7. Gisteravond kwam Speedy Volita er in Hilversum niet aan te pas. Pikeur Gerard Gommans kon de in de Verenigde Staten gefokte merrie niet sneller laten draven dan 1.15.8 over de kilometer. Het leverde slechts de vijfde plaats op in de tweede serie. Lang niet voldoende voor een plaats in de finale tussen de internationale giganten. In de zelfde serie kwam het in Nederland gefok te paard Maestro Cavaljos ook niet uit de voeten. Voor het einde hield pikeur Van der Togt het paard in. seizoenen, ligt er bij die club toch een deel van mijn leven. Ik kan nü gemakkelijk afscheid nemen, omdat dit Ajax mijn Ajax niet meer is. De,entourage staat me niet meer aan, de sfeer is weg en de kwaliteit is verdwenen. Misschien vind ik dat laatste nog wel het ergste. Want het is toch ergens verschrikkelijk dat het elftal, om allerlei redenen waarover ik nu niet zal uitwij den, in een paar seizoenen tijd zo naar de sodemieter is gegaan”. Suurbier: „Dat was geen enkel pro bleem, want het nationaal elftal is voor de Duitsers zelf iets heiligs. Dat vonden ze dus een vanzelfsprekende zaak. Ik ben niet bang voor de Bundesliga. Het is een com petitie, die me erg aanspreekt en me wel ligt, geloof ik. Een mannetje uitschakelen, hard werken, en als verdediger de aanval impulsen verschaffen, zijn dingen waar ik in Nederland groot mee ben geworden.. Want ondanks al het gezeur dat ook ik niet zo snel meer ben als een paar seizoenen geleden, zie ik toch geen nieuwe Suurbier opstaan in Nederland. Die komt er volgens mij ook niet meer”. „Ik heb tenslotte alles in het voetbal meegemaakt en heb langzaam maar zeker De overige uitslagen in Hilversum waren: ït Bellino II (5) wint royaal de Prijs der Giganten vóór Dauga (6) en het derde Franse paard Equileo (4). De organisatoren mikten aanvankelijk op een deelnemersveld van ongeveer 30,35 ruiters. Het zijn er tenslotte 37 geworden, waarmee Jumping Amsterdam zich zowel kwalitatief als kwantitatief opnieuw op één lijn kan stellen met andere grote con coursen hippique. Fortuna SC FC Groningen Heerenveen Willem II FC Den Bosch Helmond Sport Eindhovën Heracles SW Hamburger SV MSV Duisburg Liverpool WBA ROTTACH-EGERN. De internatio nale voetbalbond (FIFA) zal een onder zoek instellen naar aanleiding van uit spraken van Stefan Kovacs, de bonds coach van het Roemeense elftal, die in interviews de veronderstelling heeft geuit dat de Spaanse voetbalbond zich schuldig zou maken aan manipulaties in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal. Volgens de oud-Ajax-trainer zou er tussen Spanje en Joegoslavië, de twee andere landen in groep 8 naast Roemenië, een afspraak zijn gemaakt om Roemenië af te houden van kwalificatie voor het eindtoernooi in Argentinië. v (Van onze speciale verslaggever) SOFIA. Levski Spartak Sofia straks tegenstander van Ajax in de tweede •tonde van het Europa-Cup I-toemooi, be waart weinig prettige herinneringen aan ie strijd op Europees niveau. Vorig sei- wen ontaardde de uitwedstrijd in de der de ronde voor de UEFA-Cup voor de Bul garen in een regelrecht voetbalschandaal, dat door de Europese voetbalunie (UEFA) iwaar werd bestraft. Levski liep niet al- leen tijdens dat duel een 2-0-nederlaag op, maar de provocerende Spanjaarden slaag den er ook in te bereiken dat de Bulgaren tijdens dat duel met één rode en drie gele kaarten werden geconfronteerd. Anton Ebben en Jumping Amsterdam horen bij elkaar. Nederlands topruiter, met Harry Wouters van den Oudenweyer, Johan Heins en Henk Nooren, Europees kampioen 1977, zal er ook de twintigste keer weer bij zijn, maar nooit is zijn deelneming aan het Amsterdamse hippi sche festijn zo twijfelachtig geweest als voor het evenement dat van donderdag 27 tot zondag 30 October in de RAI te Am sterdam wordt gehouden. I F Suurbier vertrekt net op tijd bij Ajax. De verhouding met trainer Ivic verslech terde zienderogen. De Joegoslaaf begon van de door de vele successen toch enigs zins verzadigd geraakte Suurbier op rijpe re leeftijd toch dingen te eisen die hij niet meer kon of wilde opbrengen. Suur bier: „Ik heb gezegd dat ik voor de op bouw van een nieuw Ajax nog weinig waarde heb. Dat heeft hij blijkbaar op tijd ingezien. Dit keer zijn er mij weinig problemen in de weg gelegd om zo maar weg te komen. Misschien is dat wel Van Praags afscheidscadeau aan mij. Ik ben hem er in ieder geval dankbaar voor”. De buitenlandse deelnemers aan Jumping Am sterdam zijn: Mary Huwitt en Kevin Bacon (Aus tralië), Eva van Paesschen, Stanny van Paes- schen, Christian Huysegoïns, Edgar Cüpper en Freddy Tytica (België)Fritz Ligges, Paul Schockemöhle, Herman Schridde, Hendrik Snoek, Sönke Sönksen en Gerd Wiltfang (West- Duitsland)., Debbie Johnsey, David Broome, Harvey Smith, Robert Smith, Caroline Bradley, Sally Mapleson, Graham Fletcher en Mike Say- well (Groot-Brittannië), Janou Tissot (Frank rijk), Eddie Macken, Paul Darragh en James Hernan (Ierland)., Hugo Simon en Henk Hulze- bos (Oostenrijk) en George Mayburg (Zuid-Afri ka). Óp de lijst van deelnemers staat ook de naam van Mark Phillips. Het uitkomen van de echtgenoot van de Engelse prinses Anne is ech ter niet honderd procent zeker. Suurbier is altijd een ideale prof voor Ajax geweest. Er zullen maar weinig ver- tedigers in Europa rondlopen, die zó ef- fectief een aanvaller (met alle geoorloofde en ongeoorloofde middelen van dien) kun- nen uitschakelen als Suurbier. Wat er ver- der ook op hem viel aan te merken, als er ner, een befaamd kniespecialist, hielp Eb ben en zorgde er daardoor mede voor dat Nederland door de beste acht ruiters van dit moment zal zijn vertegenwoordigd. De Nederlandse ruiterij, die sinds de Europese kampioenschappen een naam heeft op te houden, ontmoet in de RAI de Europese top in het veld van voorlopig 37 ruiters, die met ruim zeventig paarden naar Amsterdam komen. De Nederlandse deelneming bestaat naast de Europese kampioensploeg nog uit Wiel Heber, Dick Wieken, Rob Eras, Leon Melchior en Gert Meyer, die vorig jaar in het puissance- springen de eerste prijs deelde met Hart wig Steenken. Die geweldige tweestrijd zal niet kunnen worden herhaald. Steenken is na zijn afschuwelijke ongeluk op 12 juli nog altijd buiten bewustzijn in het univer siteitsziekenhuis van Hanover. baar wanneer het vanuit een gesloten ver dediging kan opereren, maar dat is door de teruglopende kwaliteit van het voetbal overal iri Europa zo langzamerhand een normaal verschijnsel. De meeste teams winnen tegenwoordig uit gemakkelijker dan .thuis wanneer zij het spel moeten maken. Belangrijk voor Levski is echter de steun van het publiek. Er zullen maar weinig stadions ter wereld zijn waar 80.000 toeschouwers zo tekeer kunnen gaan als in de betonklomp van het Vassi- levski-stadion. De vraag is interessant hoe (het betrekkelijk jeugdige team van Ajax zich daaronder houdt, hoewel het elftal twee jaar geleden onder Michels tegen datzelfde Levski al uitstekend overeind bleef en ten slotte op het nippertje door strafschoppen werd gewipt. Maar het Ajax van 1975, dat veel meer internationa le ervaring herbergde dan momenteel, valt niet meer te vergelijken met het huidige team. Hoewel Vutzov daar duidelijk an ders over denkt. Vutzov; „Als je kampioen van Neder land wordt, dan stel je in mijn ogen nog altijd iets voor als elftal. De kwaliteiten van een Geels en Krol zijn ons bekend, maar ik heb toch ook nieuwe verrassingen gezien. De werklust van een aantal jongere spelers, waarbij vooral Arnesen mij is opgevallen, heeft mij tegen FC Amster dam erg gefrappeerd. De enorme kwalitei ten van een Ling, die links en rechts even gemakkelijk passeert en het in zich heeft tot een voetballer van uitzonderlijke alluré uit te groeien, vallen ook niet te verwaarlo zen. Ik geloof nog steeds dat ook dit Ajax nog tot prima voetbal in staat is. We zullen thuis zeker met een paar doelpunten, ver schil afstand moeten nemen om er in Am sterdam veilig doorheen te komen”. 2, 2-1, 1-2, 1-2. FC Den Bosch speelde zijn laatste drie wedstrijden telkens 1-1. De wervelwind NEC is gaan liggen, getuige de laatste uitslagen: 1-1, 0-3 en 0- 2. Henk v. d. Ent (NAC) nam afgelopen zaterdag de plaats in van de gepasseerde Cees Storm, die met drie goals topscorer is van NAC. V. d. Ent begon direct met twee keer te scoren. FC Utrecht kwam eindelijk weer eens tot puntenwinst in een uitwedstrijd met de 3-3 bij Volendam. De laatste keer dat het één punt of meer buitenshuis haalde was op 1 mei jl„ toen met 1-2 bij Eindho ven werd gewonnen. Voor Nederland verliepen de series dra matisch, want in de eerste reeks had zelfs Lola’s Express, die door eigenaar Meijn speciaal voor deze prijs uit de Verenigde Staten was óvergevlogen, geen schijn van kans. Lola’s Express werd zeer teleurstel lend zesde en voorlaatste. De finale werd aldus een geheel buiten landse aangelegenheid. De series werden gewonnen door het Zweedse paard Madi son Avenue (in een nieuw baanrecord van 1.13.9 op de kilometer) en verrassend door de 10-jarige Bellino Deux. De stayer werd niet zo sterk geacht in deze sprintkoers. De Franse hengst was dan ook niet favoriet voor de finale. Dat waren de Zweedse paarden Madison Avenue en Pershing wel. In de voorlaatste race uit zijn loopbaan zorgde Bellino Deux voor een nog grotere verrassing. Hij won met overmacht en zorgde voor een nieuw baanrecord met 113.8, tevens een evenaring van het Euro pese record dat op naam staat van Ego Boy. Bellino Deux won de eerste prijs en kwam met zijn totale winstsom boven de 4,5 miljoen gulden, een nieuw wereldre cord. Dat was voor de prijs der giganten in handen van Une de Maie. Over enkele dagen loopt de 10-jarige hengst Bellino Deux in Gelsenkirschen zijn laatste koers. De zevende prijs der giganten werd trou wens een geheel Franse aangelegenheid met Dauga en Equileo op de plaatsen twee en drie. Uitslag finale: 1. Bellino Deux 1.58.1 1-13.8 (nw. baanrecord, evenaring Euro pees record), 2. Dauga (Fra), 3. Equileo (Fra), 4. Pershing (Zwe), 5. Duke Iran (Zwe). De overige paarden zijn niet geklas seerd. op de beslissing van het organisatiecomité, die daags voor de loting voor de eindronde op 14 januari 1978 in Buenos Aires zal worden genomen. De Westduitser deed zijn uitspraken na een vergadering van het WK-comité in de Westduitse stad Rottach-Egern. Nu Jan van Beveren tegen FC Den Haag een doelpunt tegen kreeg is Jan Jongbloed op dit moment de doelverde- diger, die het langst geleden een doelpunt tegen kreeg nl. 284 minunten. AZ’67 moet niets van uitwedstrijden hebben tegen tegenstanders uit het wes ten: 2-1 verlies bij Ajax en Sparta en 1-0 bij FC Den Haag. FC VW heeft zijn laatste doelpunt (via Piet Pala) 311 competitieminuten ge leden gemaakt. j_ FC Groningen haalde uit zijn laatste drie thuiswedstrijden één punt, tegen zes punten uit zijn laatste drie uitwed strijden. Telstar en FC Dordrecht kwamen dit seizoen tot hun eerste overwinning. Tel star had sinds 17 augustus 1975 niet meer dan vijf goals in één wedstrijd gescoord. Toen werd in Rotterdam Excelsior met 1- 5 verslagen. FC Twente is de runner-up getuige de twaalf punten uit de laatste zes wedstrij- i Eagles komt telkens een twee voor: 1-2,0- den met de doelcijfers 16-2. MW won het afgelopen seizoen zijn thuiswedstrijd tegen Heerenveen even eens met 5-0. Nu openden Quaden de score, waarmee hij de wedstrijd van het vorig seizoen afsloot. De ranglijst gaf het afgelopen seizoen na elf wedstrijden een totaal ander beeld. De grote puntenwinnaars zijn PSV 21 (12) - Sparta 17 (13) - NEC 15 (7) - FC Twente 16 (5). Grote verliezers zijn: Roda JC 12 (17) - Feyenoord 11 (19) - FC Utrecht en NAC 8 (12) - Haarlem 7 (14) en GA Eagles 6 (10). Voor AZ’67 is het 14 (13) en Telstar 4 (6). Tussen haakjes staan de punten van het vorig seizoen. In de laatste vijf resultaten van GA Bregman, ontvangt het Keulse FC. Na een bliksemstart heeft FC Köln een grote inzinking gehad, die zelfs uitmondde in een uitschakeling door de FC Porto in de E.C. 2. Nadien heeft men echter hard toegeslagen emmet enkele monsterover- winningen orde op zaken gesteld. Het verschil in punten met de kop is terugge bracht tot één, met een positief doelsaldo van veertien. Op „vreemd” terrein haal de men vier punten en maakte negen goals. MSV Duisburg staat twee punten achter de Weisweüer-volgelingen en haalt ook op eigen terrein de meeste punten, acht, en heeft daar nog niet ver loren. Van de Engelse wedstrijden gaat de aandacht uit naar de Liverpool-derby. Everton en Liverpool komen beide uit de stad aan de Mersey. Liverpool heeft 17 en Everton 15 punten. Een afgeladen An field Road zal voor de nodige entourage zorgen, waarna de spelers echt de rest wel zullen doen. West Bromwich Albion is een van de drie gepromoveerden, die uitstekend meedoen in de eerste divisie. Zo goed zelfs dat het met pen gelijk aantal punten als Everton op de derde plaats staat. Manchester United is natuurlijk de meest gehate en aanbeden ploeg uit de Engelse voetbalhistorie en ook bij de Albion zal het stadion uitpuilen. Eén ver- liespunt ligt er tussen beide ploegen en ook daar zal het resultaat met vraagte kens omgeven zijn. SOFIA. Wim Suurbier speelt vanavond tegen Levski zijn ifscheidswedstrijd voor Ajax. Het is een vaarwel zonder spijt, toe wel de veertienjarige carrière van de bijna 33-jarige vleugel- rerdediger in Amsterdamse dienst natuurlijk te imposant is jeweest om zonder enige pijn afscheid te kunnen nemen. Zelf filosofeert Suurbier daarover: „Ik hoop dat het Ajax verder goed gaat. Want ondanks alle ellende van de afgelopen gepresteerd moest worden, dan was hij aanwezig. Of dat nu tegen Real Madrid of tegen Noordwijk was, deed daarbij weinig terzake. In die zin lieten Michels, Kovacs, Knobel, Kraay en Ivic zich ook positief over hem uit, jioewel de weerbarstige rechtsback met zijn vaak rücksichtslose uitspraken in het openbaar Ajax eh zijn bestuur vaak ernstig compromitteerde. Toto 43 heeft meer weg van een seizoensopruiming. Niet omdat de kwali teit van de wedstrijden slecht zou zijn maar meer omdat het een allegaartje is nu de spelers van de ere-divisie, door een vanwege NederlandBelgië ingelaste vrije dag, niet in aktie komen. De eerste divisie) die ook meer te spelen wedstrij den bevat, gaat normaal door en de over ige wedstrijden worden van Duitsland en Engeland „geleend”. Daardoor zullen er na zaterdag ook nu weer vijf resultaten bekend zijn, omdat FSCPEC eveneens op deze dag is gepland. Evenals in Nederland zijn er ook in de Duitse en Engelse competitie elf wed strijden gespeeld. Het enige verschil met ons is dat de spanning aan de kop in deze landen belangrijk groter is, omdat vele clubs dicht bij elkaar staan, terwijl PSV in Nederland nu al een ruime voorsprong bezit. In Engeland heeft de koploper al vier verliespunten en in Duitsland heb ben de beide koplopers al zeven punten afgestaan. Verrassende resultaten zijn daar dan ook schering en inslag, waarbij nog meer dan hier de thuisploeg de mees te kans op winst in handen heeft. Hamburger SV, winnaar van de Euro- pa-Cup 2, werd aan het begin van het seizoen algemeen als kanshebber be stempeld. Sensationele aankopen als Keegan en Buljan zouden de club nog sterker maken. Maar ook nu blijkt dat kampioenschappen niet te koop zijn en met negen verliespunten en een negatief doelsaldo, bevindt HSV zich in de runner- up-positie. De tegenstander van HSV, Saarbrücken, is een specifieke thuis ploeg. Tot op dit moment heeft het tien punten, waarvan negen op eigen terrein tot stand kwamen. Het doelsaldo buitens huis is 2-11. MSV Duisburg, de club van ’75-’76 2-0 0-1 Wim Suurbier (links): „Met mijn kritiek heb ik altijd het belang van Ajax voor ogen gehad”. - Trainer Vutzov meent tenminste: „Voor al in belangrijke Europa-Cupwedstrijden I is de inbreng van zulke ervaren spelers als ivkov en Grantcharov vaak doorslagge vend Hun afwezigheid is een ernstig 'gemis”. ’Dit Ajax is met langer mijn Ajax

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 23