Ook VVD-fractie wil partnerschaft op andere leest schoeien RACÉ LANGS WATERKERING AAGTENDIJK Filmhuis Alpha Benoeming brengt voor mij stuk arbeidsvreugd mee politienieuws Hoeve Ad riche m éénmaal per week in teken van de jazz 1! ZitN Wie heeft er nog krukken I - I IwW ff rw TE Voorlichter Jan Leeuw wil geen al te hoge verwachtingen wekken avondvullend programma FDP-Neuwied steunt verklaring Spanjaart sponsort bowlingteam Geen verhoging contributie Groene Kruis KOOKCURSUS VOOR HEREN Miel Cools met 'W Hl O B W p. Kienavond De Bevers BISHI .A'i 15 BEVERWUK-HEEMSKERK 19 7 7 OKTOBER VRIJDAG 2 1 JAZZCAFÉS IN IJMOND IN' OPMARS (Van een onzer verslaggevers) M cc 6 sec. kg (Van een onzer verslaggeefsters) jordels en icherme ;d tapijt a Prioriteitenlijst 6801 f BEVERWIJK. De opmerking van wethouder ir. t J. Camfferman, dinsdagmiddag in de raadszaal, dat F de zogenoemde Middenpoort best langs de smalle rwaterkering Aagtendijk kan worden aangelegd, kwam voor iedereen, die een beetje is geïnteresseerd pin de verkeersproblematiek van Beverwijk, als een verrassing aan. klok en wis-was al- WACHT Bé Z’ Tweedelig Arbeidsvreugd BEVERWIJK De instem ming waarmee de vorige week officieel geworden benoeming van Jan Leeuw tot gemeentelijk voorlichtingsfunctionaris van Beverwijk tot nu toe is begroet, baart de betrokkene zelf toch wel wat zorgen. UN* Een eventuele uitwisseling met ’iddenpoort: oude ens van Beverwijk i illlllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiilllllllllllllllillllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllillllll ig De Middenpoortgedachte is voortgekomen uit een oude wens F van de gemeente Beverwijk om een rechtstreekse verbinding te hebben met de huidige Rijksweg 9. Beverwijk namelijk bezit op De voorkeur van de gemeente ging nog altijd uit naar een Middenpoort, die achter de Zwaansmeerstraat om naar het verlengde van de Beneluxlaan zou lopen, maar in de ambtelijke werkgroep, waarin de Middenpoort middelpunt van discussie uitmaakt, is men tot de conclusie gekomen, dat die in- en uitvalsweg beter een stukje zuidelijker gesitueerd zou kunnen E worden om daarmee een betere verbinding te krijgen met de nog aan te leggen Rijksweg 16 en heel misschien de nieuwe woon- wijk in de Wijkerbroekpolder. De Middenpoort heeft een functie als ontsluiting van het gebied gelegen ten oosten van de rijksweg 9, alsmede als aansluiting op Rijksweg 16, de weg die voert naar en van de nieuwe Wijkertun nel. De Middenpoort is ook van belang om een afsluiting van de Breestraat voor het doorgaande verkeer mogelijk te maken. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll HEEMSKERK. De Belg Miel Cools, al tneer dan 20 jaar liedjeszanger, chanson nier en troubadour, heeft zijn mogelijkhe den voor het nieuwe seizoen aanzienlijk uitgebreid. Voor zijn avondvullend pro gramma onder de titel „Achter de Schelde vrijen de helden” verzekerde hij zich van de medewerking van een schrijverscollec tief met o.a. Ed. Leeflang, Willem Wil mink, Pieter Goemans, Fred Dannenburg en Jaak Dreesen. Zij staan borg voor de tekstkwaliteit die altijd een kenmerk van de programma's van Miel Cools is ge weest. Wie dat allemaal eens wil bezien en beluisteren kan dat doen op vrijdagavond 28 oktober ais Cools in de Jansheeren optreedt (aanvang 20.30 uur). Kaarten verkrijgbaar bij Reisbureau Oosterom, Zeestraat 20 te Beverwijk, aan de zaal en bij de Nutsspaarbank, Deutzstraat 4 te Heemskerk. een andere stad in het kader van de akkoorden van Helsinki wil een minderheid van de frac tie open laten. BEVERWIJK. Voor de algemene ver gadering van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis, die donderdagavond in het gebouw aan de Baanstraat is gehou den, toonde geen van de drieduizend le den belangstelling. Men heeft blijkbaar alle vertrouwen in het bestuur. De aftredende bestuursleden mevrouw A. L. Kruijf-Dalhuijse en de heer F. A. van den Berkhof zijn herkozen. Een contribu tieverhoging werd niet nodig geacht. Deze blijft gehandhaafd op f 28,- per jaar. Over de fusie in de IJmond kon worden meegedeeld, dat met uitzondering van eni ge afdelingen van het Wit-Gele Kruis nu alle kruisverenigingen in Velsen, Bever wijk, Heemskerk, Uitgeest en Castricum zijn toegetreden tot de Stichting IJmond. Om de oude wens van een rechtstreekse aansluiting op de huidige Rijksweg te kunnen realiseren, is er even ten zuiden van de Zwaansmeerstraat een terrein open gehouden, waar die zoge noemde Middenpoort kon komen. Bij uitvoering daarvan zou een stukje van het DEM-terrein moeten sneuvelen. De Middenpoort kan via de verlengde Beneluxlaan en achter het postkantoor om worden doorgetrokken waar bij een punt ter hoogte van Motoren co de aansluiting met de Alkmaarseweg tot stand kan worden gebracht. De gemeentelijke plannenmakers hebben in het verleden bij Rijkswaterstaat altijd nul op het request gekregen als het verzoek om die rechtstreekse verbinding van het centrum van de stad met Rijksweg 9 aan de orde kwam. Rijkswaterstaat wilde wèl praten over een aansluiting op de nieuwe Rijksweg 16 van de Wijker- tunnel. c. Bij de uitwisseling moet het accent komen te liggen bij de Is de taak van het gemeentelijk voor lichtingsbureau tweeledig: de nieuwe voorlichtingsfunctionaris zelf vindt de externe voorlichting, dus naar de burger toe, van groter gewicht dan het intern informeren van raad, ambtenaren en college. Die laatste categorie laat zich trouwens door middel van gerichte knipselkrant- jes en ander documentatiemateriaal aan zienlijk gemakkelijker bereiken dan „de bevolking” in al haar verscheidenheid. De VVD-fractie in de gemeen teraad van Beverwijk verzoekt het college zo spoedig mogelijk contact op te nemen met het gemeentebestuur van Neuwied om te komen tot een nadere regeling van de inhoud van de partnerschaft. (Van een onzer verslagge vers) op het rhytm and blues- rock and rollgebeuren. Brandstichting Een poging tot brand stichting in de sportzaal aan het Harmo- nielaantje te Beverwijk is gisteravond mis lukt. Er was een vuurtje op een van de vensterbanken gestookt, waardoor een ruit was geknapt. Door het gat waren kranten naar binnen gegooid, die echter geen vlam hadden willen vatten. dit moment geen rechtstreekse verbinding met de Rijksweg of het moet de indirecte route via de Velsertraverse bij Velsen-Noord zijn. BEVERWIJK Het ver schijnsel „jazzcafé” maakt ook in de IJmond furore. Is de Werkgroep Jazz Heems kerk in nauwe samenwer king met de Beverwijkse Alpha Soos nog druk bezig een dergelijk instituut van stapel te laten lopen: in Hoeve Adrichem zijn de plannen al in een verder gevorderd stadium. Dins dag gaat eigenaar Dies de Jonge daar van start met een serie wekelijkse jazz avonden, waarbij sterke nadruk zal worden gelegd JAN LEEUW .gemeente-voorlichter Beverwijk. BEVERWIJK. Aan de bowlingleague neemt een nieuw bowlingteam deel: Span jaart Interieur Beverwijk. Door de sponso ring van dit team, samengesteld uit leden van de Bowling Bond Kennemerland, is het mogelijk niet alleen in de huisleague maar ook in de nationale league te gaan spelen. Zondag 30 oktober tussen 10 en 15 uur traint het team in het bowlingcentrum in Haarlemmerliede. BEVERWIJK. In het Alpha filmhuis in de soos aan de C. H. Moensstraat draait zondagavond de film „La belle en la béte” van regisseur Jean Cocteau. De film, die om 21 uur begint, handelt over een meisje dat samenleeft met een monster. Getrof fen door diens goedheid overwint zij haar afkeur en gaat ze zelfs genegenheid voor hem koesteren. Het monster verandert dan in een prins, die sprekend lijkt op haar vroegere minnaar, die bij een poging om haar van het monster te bevrijden, om het leven is gekomen. de politieke benadering van de FDP en de WD in de respec tievelijke gemeenteraden; Wellicht komt men tot de ontdekking dat koken een gezellige bezigheid kan zijn, en dat als man en vrouw de taken beter verdelen het er later alleen makkelijker op kan worden. Bij voldoende deelname start de cursus van 6 lessen op dinsdagmiddag 1 novem ber om 15.00 uur (tot 16.30 uur) en de kosten bedragen slechts 1 per les de kosten van de maaltijd, daar kunt u dan ook uw eigen bereide maal voor nuttigen. Er wordt bovendien nog verteld waar een gezonde maaltijd San behoort te voldoen. Wilt u meer weten'’ Belt u op of loop even langs bij Buurthuis „Wijk aan Duin", Wil- genhoflaan 2C, tel. 20944 of het Diensten centrum „Beverwijk”, Kerkstraat 46, tel. 20679. - b. de fracties zijn van mening, dat de uitwisseling niet beperkt mag blijven ,tot de colleges van B. en W. en de gemeenteraden, maar dat ook sportverenigin gen, muziekgezelschappen en andere organisaties/verenigin- gen in staat moeten worden ge steld aan de partnerschaft meer inhoud te gevën en op deke wij ze bij te dragen tot de verbroe dering der volkeren en het uit dragen van de Europese ge dachte. Aanhouding In verband met de diefstal van een tiental bromfietsen is in Beverwijk een 13-jarige scholier aange houden. Eerder deze week werden door de politie twee leeftijdsgenootjes van de jon gen gehoord. Nieuwe aanhoudingen zijn in deze zaak nu niet meer te verwachten. de werkwijze van deze ge meenteraden, hun commissies en de daarbij behorende vak technische aspecten, specialise, ties binnen de fractie en wer kwijzen van fractie; het cul tuurpatroon en de omstandig heden in het andere land c.q regio. Jan Leeuw is. in aansluiting daarop, van plan hard aan de slag te gaan. Het eerste wat hem voor ogen staat is de opstelling van een prioriteitenlijst een in volgorde van belangrijkheid gerangs chikte opsomming van alles, wat er op voorlichtingsgebied in Beverwijk nog moet of zou kunnen gebeuren. De gedachten van de voorlichtings ambtenaar gaan daarbij uit naar onder meer het verzamelen van adequaat docu d. Een eigen bijdrage van de raadsleden in de kosten van de uitwisseling zal op zijn plaats zijn. De Middenpoort staat momenteel niet zo hoog op het prioritei tenlijstje van Beverwijk. De weg komt zeker niet vóór 1982 aan de orde en de verwachting is dat Beverwijk het zeker tot 1985 zonder die Middenpoort kan stellen. Alles hangt af van hoe snel de Westelijke Randweg kan worden aangelegd en of er in de Wijkerbroekpolder kan worden gebouwd. Als de Wijkertunnel en Wijkerbroekwijk in aantocht zijn kan Beverwijk eindelijk beginnen aan de Middenpoort die met een geweldig groot viaduct over de spoorlijn en Rijksweg 9 het groene land induikt. informatieve en vaktechnische aspecten en beslist niet bij het recreatieve gedeelte. fcM* en vergt daardoor veel minder tijd en aandacht. Omdat Jan Leeuw ervan overtuigd is dat het voorlichterswerk niet kan ge schieden vanuit een kamertje apart met een stevig afgesloten deur, al was het alleen maar om attent te blijven op zaken die intern spelen en waarvan niemand op de gedachten komt om ze naar buiten te brengen”) is voor het voorlichtingsbu reau een nieuwe structuur ontworpen. De afdeling interne zaken is daartoe in drie secties onderverdeeld, waarvan „voorlichting en postzaken" er één is. Van deze sectie maken in totaal drie personen, onder wie Jan Leeuw, deel uit. De nieuwe structuur heeft als voordeel dat de voorlichtingsambtenaar zicht heeft op alle in- en uitgaande post en daardoor op de hoogte is van bijvoor beeld schriftelijk door de raad gestelde vragen, terwijl hij tevens twee assisten ten c.q. vervangers heeft, zodat wat het bureau voorlichting aangaat ook in de praktijk niet langer sprake is van een „eenmansbedrijfje”. BEVERWIJK. Dinsdag 25 oktober om 15.00 uur start in het buurthuis „Wijk aan Duin” een kookcursus voor heren van ca. 50 jaar. Dit is een introductiemiddag waarop men vrijblijvend kan komen kij ken, proeven of koken in de keuken onder leiding van de kok Ko Denneman. Volgens de WD dienen de intensiteit en de wijze waarop Beverwijk in het verleden aan de uitwisseling met Neuwied ge stalte gaf, opnieuw te worden bezien. Overleg tussen de frac tievoorzitter van de VVD in Be verwijk en de fractievoorzitter van de FDPJn Neuwied heeft, na raadpleging van hun frac ties, geleid tot de volgende ge zichtspunten: BEVERWIJK. Ook de frac tie van de VVD is met een ver klaring gekomen inzake de partnerschaft met Neuwied. Nadat eerder de CDA-fractie in een uitvoerig schrijven uit de doeken had gedaan dat men geen bezwaar tegen de partner schaft had, maar dat de uitwis seling een wat diepgaander ka rakter zou moeten krijgen, stelt ditmaal de VVD-fractie geen overwegende bezwaren te heb ben tegen de voortzetting van de partnerschaft met Neuwied. Jan Leeuw beaamt graag dat hij een „doenerig" mannetje is, en dat hij ook uit dien hoofde de baan van voorlich tingsambtenaar wel zag zitten „Ik kom er rond voor uit, dat het voor mij een brok arbeidsvreugde met zich mee brengt, 't Is altijd al m’n hobby geweest. Met die straatnaamgeving bijvoorbeeld, ben ik al jaren bezig". In nauw overleg met de gemeentelijke voorlichtingcommissie („zonder stroop- likkerij, daar zitten echt bekwame men sen in van wie ik nog heel wat kan leren”) wil Jan Leeuw tot een frisse, doelmatige aanpak van het voorlichtingsgebeuren komen. Voor ideeën vanuit de bevolking houdt hij zich intussen aanbevolen, mits men maar niet teveel tegelijk verwacht: „Er moet zoveel gebeuren, dat het ge vaar erin zit dat, wanneer je aan teveel zaken tegelijk bezig bent, je door de bomen het bos niet meer ziet. Daarom moet men voorlopig nog even geduld oefenen. Is alles geregeld, dan hoop ik iedereen goed van dienst te kunnen zijn. En kom dan maar op met op- en aanmer kingen”. BEVERWIJK. Het jeugdtamboer en Majorettekorps „De Bevers” houdt vrijdagavond 28 oktober voor haar leden ei> donateurs een kienavond in de Odin- *antine aan de Communicatieweg te Heemskerk. Aanvang 20 uur. op deze wijze muzikaal be diende „jazzcafés” maakt vanaf volgende week ook Hoeve Adrichem aan de Adrichemlaan deel uit. De jazzavondenserie wordt dinsdag in dit café om 21.30 uur geopend met een optreden van de Alc- maar Rock Foundation, die borg staat voor een flinke portie swingende dixie. Van de groep maken deel uit Ruud Jansen (orgel), Willem Schone (basgitaar), Rob ten Bokum (solo-gi- taar) en drummer Charles Duyff, die de vaste drum mer Ab Dekker voor deze gelegenheid vervangt. mentatiemateriaal en het vervaardigen van vouwbladen (folders) over bijvoor beeld de achtergronden van de Bever wijkse straatnaamgeving, de historie van het Stadskantoor plus een handleiding van alle in dit gebouw verzamelde diensten en bedrijven, de geschiedenis van de Sporthal met openingstijden en mformatie-adressen, en in het kader van de strijd tegen het vandalisme de activiteiten van de gemeentelijke Plant soenendienst. BEVERWIJK. De afdeling Bever wijk van het Groene Kruis kampt met een tekort aan krukken. Er zijn er zoveel uitgeleend en niet terugge bracht dat er nu een krukkennood dreigt te ontstaan. De afdeling beschikt over honderd krukken die worden uitgeleend aan on dermeer patiënten die uit het zieken huis worden ontslagen maar zich nog enige tijd op krukken moeten voortbe wegen. Die leent men dan bij het Groe ne Kruis en daar zijn ze voor. De kruk ken kosten zo’n vijfenzeventig gulden per stuk. Er bestond tot nu toe geen I statiegeldregeling, want met nam aan dat de geleende krukken na gebruik wel even terug werden gebracht. In deze is men te goed van vertrouwen geweest, want er moeten heel wat kruk ken in Beverwijk ongebruikt staan. Het afdelingsbestuur verzoekt vriendelijk maar wel dringend deze even terug te brengen. Voortaan zal er statiegeld voor de krukken moeten worden betaald. PORATION De in Hoeve Adrichem optredende orkesten zijn afkomstig uit de poulp Alk maar en omgeving. Jan Hupkens begon daar jaren geleden life-optredens van groepen en solisten te orga niseren in bruine cafés en andere intieme établisse menten. Daar Hupkens zich de laatste tijd meer heeft gespecialiseerd in de organisatie van wat grotere concerten, is de program matic van het bruine-café- circuit overgenomen door Jan Hartman. Van de reeks a. de uitwisseling dient het karakter te hebben van een ver dieping in: „Ik zit nog maar net op die stoel, moet me nog helemaal waarmaken, de men sen weten goedbeschouwd nog niets van me; wek alsjeblieft geen al te hoge ver wachtingen", roept hij zorgelijk als het notitiebloc te voorschijn wordt gehaald. Wanneer datzelfde opschrijfboekje een klein half uur later weer in de tas verdwijnt heeft Jan Leeuw nog een har- tekreet in petto: „Hou je er wel goed rekening mee dat het om het bureau voorlichting gaat, en niet om de man die dat bureau toevalligerwijs runt?" Beide voorvalletjes tekenen gemeente ambtenaar J. Th. Leeuw ten voeten uit. Niet dat de tot voor kort als waarnemend chef van de secretarie-afdeling interne zaken werkzame referendaris aan valse bescheidenheid zou lijden, verre van dat. Jan Leeuw cijfert zichzelf niet weg, maar hij is erin alle oprechtheid wèl van over-tuigd dat iemands maatschappelij ke gewicht nauw met z’n prestaties hoort samen te hangen. De kersverse gemeentevoorlichter vindt, met andere woorden, alle enthou siasme over zijn aanstelling nogal voor barig, zolang hij tenminste nog niet heeft bewezen wat hij in zijn nieuwe functie waard is. Op deze strook grond, even langs de Aagtendijk. zou de Middenpoort kunnen worden aangelegd. J

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 15