i BELGEN AANGEWEZEN Suurbier twee Punch versterkt met Amerikanen Meuleman blijft nog een jaar Van Beusekom f wedstrijden geschorst pakt punt Het weekblad Donald Duck f viert z’n vijfentwintigste verjaardag. Os [toto-lottoj ZESTIEN NSWV-VOORZITTER STIBBE: „IK BEN EEN SLECHTE BEDELAAR" I I Partridge arbiter in Olympisch Stadion j Geschikt terrein Eerste dag Geen opvolger Engelse arbiter Ploegleider Met de KNAL-prijsvraag. Met de KNAL-prijsvraag. Met de portretten-galerij Met het extra speciale feestnummer. 31 2 1 SPORT OKTOBER 1 Q 7 7 n Droom R G V' 30 VRIJDAG 6 I (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De dreigende breuk tussen de wielerbond en baancoach Frans Mahn is defini tief: het contract dat tot 1982 liep, wordt verbroken. De overeen komst eindigde, zoals het heet, „na goed overleg”, wat de partijen uitdrukten in de afspraak om tot eind volgend jaar („december 1978”, aldus de letter van het nieuwe akkoord) te blijven sa menwerken. (Van onze sportredactie) VUGHT. „Wij moeten het idee verbannen, dat een scherpe wending een cross moeilijk moet maken”. Dat is één van de vele markante uitspraken van de heer Stibbe, de voorzitter van de Nederlandse Samengestelde Wedstrijd Vereniging (NSWV). Als voorzitter van die overigens nog vrij jonge vereniging (nog geen jaar), is hij nauw betrokken bij de organisatie van de internationale military in Boekelo, die tot en met zondag wordt gehouden. Met die uitspraak tipt de NSWV-voorzitter, de vader van Eddy Stibbe, Nederlands enige deelnemer onlangs in Burghley bij het Europees kampioenschap, bondig een probleem aan waarmee zijn vereniging worstelt: de parcoursbouwers. Nederland kent welis waar enige bouwers van klasse, onder andere Eugene Gabriels, de ontwerper van Boekelo, maar te veel bouwers denken inderdaad, dat een scherpe wending een cross moeilijk moet maken. Stibbe: „Eigenlijk wou ik alle parcoursbouwers wel meenemen naar Enge land. Dan kunnen ze zien hoe het moet”. AA AA AA AA AA AA V V V V 1 Parcoursbouw vormt probleem bij het uitzetten van military Naast dat helpen zoeken naar geschikte van Dat laatste, die goede klasseringen van Mahn weg bij wielren-unie rf- FRANS MAHN IS K.1..S B Vaststaat dat Freddy Maertens, Michel Pollentier en Marc de Meijer ook in 1978 de kern van de ploeg vormen. Zeker is intussen ook dat twee andere Belgische coureurs gaan samenrijden: Eddy Merckx en Lucien van Impe. Ze besloten dezelfde sponsor te kiezen en krijgen Rudi Altig als ploegleider. Een ander punt dat de NSWV en vooral voorzitter Daddy Stibbe belangrijk acht is het feit dat de wedstrijden op een geschikt terrein worden gehouden. „Military’s en samengestelde wedstrijden (bij een sa mengestelde wedstrijd kent men niet zoals bij een military de steeple en de beide wegparkoersen) worden bij ons veel op DEN HAAG. In de lotto en de toto van week 42 vielen in totaal 22.033 prijzen. Lotto en toto 42 hadden beide 2 winnaars van de hoofdprijs. Uitslag lotto 42: in deze lotto vielen 21.744 prijzen. Inleg: 3.570.665. Prijzenbe- drag 1.696.065,88. Ie prijs: 2 winnaars, die elk bruto ƒ296.811,50 ontvangen, 2e prijs: 7 winnaars, die elk bruto 24.229,50 ontvangen, 3e prijs: 227 winnaars, die elk bruto 1.120,70 ontvangen, 4e prijs: 9.720 winnaars, die elk ƒ34,80 ontvangen, 5e prijs: 11.788 winnaars, die elk ƒ28,70 ontvangen. Uitslag toto 42: In deze toto vielen 289 prijzen. Inleg: 746.350. Prijzenbedrag 416.759,13. Ie Prijs: 2 winnaars, die elk bruto 102,024,60 krijgen, 2e prijs: 20 win naars, die elk bruto ƒ4.431,40 ontvangen, 3e prijs: 267 winnaars, die elk f 464,70 ontvangen. Voor het slagen van een samengestelde wedstrijd zijn volgens de voorzitter van de NSWV drie hoofdelementen onontbeer lijk. Ten eerste: een ruiter die zijn hart heeft verpand aan de wedstrijdsport en daarbij de aanleg, de ambitie, het lef en de juiste mentaliteit heeft om de meest com plete tak van de ruitersport te beoefenen. De Belgische groep van zestien bestaat uit: doel: Jean Marie Pfaff (Beveren) en Theo Custers (Antwerp), achter: Hugo Broos, Gilbert van Binst en Jean Thissen (Anderlecht), Michel Renquin en Eric Ge- rets (Standard Luik) en Walter Meeuws (Beerschot), midden: Ludo Coeck (Ander lecht), Paul Courant en René Vandereyc- ken (Club Brugge), René Verheyen (Loke- ren), voor: Julien Cools en Raoul Lambert (Club Brugge), Francois van der Eist (An derlecht) en Roger van Gooi (FC Köln). De KNVB zal zijn groep van zestien, spelers bekend maken na het medisch onderzoek vrijdag op het sportcentrum in Zeist. De Engelsman Patrick Partridge leidt woensdag NederlandBelgië. Partridge zal worden geassisteerd door zijn landge noten Courtney en Whitborth. Patrick Partridge (46) is geen onbekende voor de Nederlandse topvoetballers. Op 10 september 1975 leidde hij PolenNeder land (4-1) in Katowice, in de voorronden van de strijd om de Europese titel. Kort daarvoor, op 9 april 1975, floot hij Dynamo KievPSV (3-0) in Kiev voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. In die wed strijd gaf hij Quaars een gele kaart. Voorts leidde Partridge op 11 mei van dit jaar de finale van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tussen Ham burger SV en Anderlecht (2-0) in het Olym pisch stadion te Amsterdam. RIO DE JANEIRO. Claudio Coutin ho, de trainer van het Braziliaanse elftal begint zondag een inspectietocht langs de Europese voetbalvelden. De eerste wed- rf- Eddie Stibbe, een van de deelnemers aan de military in Boekelo en zoon van de voorzitter van de Nederlandse Samengestelde Wedstrijd Vereniging (NSWV). strijd die hij gaat bekijken is Nederland België. MEXICO STAD. Mexico heeft ook zijn vierde wedstrijd in het eindtoernooi van de Noord- en Middenamerikaanse zo ne in de voorronden van het wereldkampi oenschap voetbal gewonnen. In Mexico stad werd Guatemala met 2-1 verslagen. 2? met Coppi, Van Looy en Merckx) kreeg intern steeds meer kritiek op zijn werkwij ze, maar officieel wordt ontkend dat er sprake is van ontslag. Beide partijen hou den het op „niet voortzetten van de over eenkomst vanwege de pensioengerechtig de. leeftijd”. ZEIST. Wim Suurbier, de rechterver- dediger van Ajax en binnenkort van Schalke ’04, heeft voor de gele kaart uit de wedstrijd tegen FC Amsterdam een schor sing gekregen van twee wedstrijden on voorwaardelijk. Bovendien moet Suurbier een boete van 300 gulden betalen. de plaats inneemt van de technische mili- tarycommissie. De taaie van de NSWV, dat begeleiden van topsporters moet ge- BRUSSEL. Topwielrenner Freddy Maertens koerst volgend seizoen onder nieuwe ploegleiding, die van oud-coureur Fred de Bruyne. Het akkoord tussen Maer tens’ sponsor Flandria en Fred de Bruyne die bij de BRT weggaat als tv-commenta tor, betekende het opzienbarende vertrek van Lomme Driessens. De gerenommeer de Belgische ploegleider (hij werkte o.a. De KNWU kon hem daarbij niet tege moet komen: „Want”, aldus sportcommis- sievoorzitter Wim Roosenburg, die tevens baancoördinator is, „daarvoor ontbreekt het geld. Het plan van Mahn zit theoretisch goed in elkaar, persoonlijk vind ik het een uitstekende opzet, maar er zijn gewoon geen centen voor”. Intussen is er bij de KNWU een alterna tief in bespreking, ontworpen door de heer Roosenburg. „Maar dat is zo prematuur dat daarover nog niets te zeggen valt”, aldus de ontwerper. De tuchtcommissie strafte naast Suur bier nog vijf spelers uit A-selecties van het betaalde voetbal en zeven spelers uit de C- jeugd. Jan Peters van AZ kreeg voor zijn gele kaart uit de'wedstrijd tegen Sparta een boeking en Van Gaal (Telstar) een wedstrijd onvoorwaardelijk en 100 gulden boete. Bij de C-jeugd liepen Tuyp (Volen dam) en Brinker (Ajax) tegen een boeking op. Werdekker (Haarlem) komt mondeling voor. komende jaar zeker worden gewerkt. Ook (je equipe werd daar vierde achter ler- aan- - den. Daarvoor zijn onlangs mevr. Siem en dy Stibbe foutloos bleef in de cross in de heer Van de Slikke naar een jurycon- Burghley, werd ook een steentje bijgedra- gres in Berghley geweest en zij zullen de gen tot het geweldige succes van de Neder- De kern van het vertrek van Frans Mahn, die acht jaar in functie was, concen treert zich op de structuur van de KNWU- coaching. Over dat onderwerp is de laatste weken overleg geweest tussen de bond en de baancoach maar zonder resultaat. Mahn bleef vasthouden aan zijn intussen algemeen bekend plan dat er een overall coordinator moet komen met assistenten voor de verschillende specialiteiten. „Dat”, aldus Mahn, „blijf ik zien als de beste oplossing”. BRUSSEL. Guy Thijs heeft zijn groep van zestien spelers samengesteld waar het elftal uit zal komen dat woensdag in het Olympisch Stadion te Amsterdam de beslissende wedstrijd uit groep 4 van de voorronden van het wereldkampioenschap 1978 tegen Nederland speelt. De Belgische coach heeft zes spelers uit zijn oorspronke lijke groep laten vallen en bij dat zestal zijn de aanvallers Willy Wellens en Jan Ceulemans. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Wim Meuleman, voor otter van de voetbalbond, zal zijn functie niet neerleggen. Het bestuur van de KNVB is er niet in geslaagd een opvolger voor de bondsvoorzitter te vinden. Tij dens de najaarsvergadering op 10 decem ber zal daarom worden voorgesteld Wim Meuleman opnieuw voor een jaar te be noemen. Een boete van dezelfde grootte kreeg trainer Jan Brouwer van Willem II, omdat hij zondag na de wedstrijd tegen SW lelijke dingen zei tegen scheidsrechter Bakker. In het feestnummer zit de formidabele jubileumprijsvraag.Wat de prijsvraag is, dat zeggen we nog niet. Maar dat hij spannend is, dat staat vast. De hoofdprijs willen we wél verklappen. En die is niet mis! De winnaar mag met z’n ouders èn een broertje of zusje een hele week naar Amerika!! Daar bezoeken ze het beroemde Disney-World wayr ze hun Disney vriendjes persoonlijk ontmoeten. Dat wordt dolle pret!! DELFT. De basketbalploeg Punch heeft zich goeddeels door financiële moei lijkheden heengeworsteld. Donderdag werd tenminste een nieuwe Amerikaanse speler verwelkomd. De 24-jarige en 2.06 meter lange Rudy Jackson zal zaterdag avond als forward-centre in de sporthal Buitenhof te Delft in de wedstrijd tegen Parker in het team van Punch debuteren. Punch besloot intussen ook geen kort ge ding aan te spannen tegen de vroegere sponsor Pioneer. De club hoopt op korte termijn met een nieuwe sponsor tot over eenstemming te komen. GENÈVE. De damesploeg van R/M Rotterdam/Zuid heeft in Genève een ge makkelijke overwinning geboekt in de eer ste wedstrijd van de eerste ronde in het toernooi voor landskampioenen. R/M Rot terdam/Zuid versloeg de Zwitserse kampi oen Stade Franqais Genève met 90-39. Overige uitslagen: Wenen: UBV Wenen (Oos)—Elizur Tel Aviv (Isr) 69*71 (30-34), BB Södertalje (Zwe)Lahti Sampo (Fin) 77-65 (36-34). STALYBRIDGE. Joke van Beusekom heeft donderdagavond in Stalybridge een punt bijgedragen aan de overwinning die een Deens-Nederlandse badmintoncombi- natie, spelend onder de naam Europees team, behaalde op de Engelse ploeg. Joke van Beusekom won in het enkelspel van Jane Webster. Fleming Delfs won zowel het enkelspel als het heren dubbelspel met Sören Skovgaard. De gedetailleerde uitslagen zijn: Delfs (Den)Talbot 15-8, 18-13, Joke van Beu sekomJane Webster 11-2, 11-8, Delfs/ Skovgaard (Den)Talbot/Sutton 18-16, 15-6, Joke van Beusekom/Marjan Ridder Nora Perry/Barbara Giles 9-15, 3-15, Mar jan Ridder/SkovgaardNora Perry/ Tred- 14.18 15-17 dragen aan de Nederlandse juryleden. schap voor landelijke ruiters in Porren- waar drie gouden medailles (Huub en tweemaal de equipe van trai ner Ruiterkamp) werden veroverd. Ruim anderhalf jaar geleden heeft Meu leman zijn vertrek aangekondigd. „Ik had ne voorgenomen niet langer dan zes jaar londsvoorzitter te zijn”, zegt Meuleman. Dat is inmiddel uitgelopen tot elf jaar”. Hieuwe mensen hebben nieuwe ideeën, hebben ook een andere kijk op de gang van zaken. Dat kan de voetbalbond alleen “laar ten goede komen”. Daddy Stibbe: „Drie bonden als onder bouw van de NHS is een unicum in de sportwereld waarmee wij moeten leven. Eén bond (daartoe zijn reeds pogingen ondernomen, maar nog zonder succes, hoewel er al wel sprake is van samenwer king) is natuurlijk idealer”. Het bondsbestuur van de KNVB is al lang blij dat Meuleman de voorzittersha mer nog een jaar wil hanteren. In de Bnloop op het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal in Argentinië teeft het bondsbestuur al genoeg proble men aan zijn hoofd. In Zeist is men dan »k gelukkig het benoemen van een mieuwe voorzitter te kunnen uitstellen tot het WK-toernooi maakt, dat noodzakelijk is. Het paard moet ook nog goed zijn in de dressuur, moet ge- want als je tegenwoordig iets wilt berei- schieden in samenwerking met de drie ken, mag je in de dressuur niet te veel bonden ^NKB, KFV, LRV en de NBVR). punten verliezen op de concurrenten”. Een military bestaat uit dressuur, uithoudings- proef - waarvan de cross het belangrijkste en spectaculairste onderdeel is - en de afsluitende springproef. Naast dat behulp zaam zijn bij het aankopen van paarden (de laatste tijd zijn er trouwens enige goe de paarden gekocht) geeft de NSWV de ruiters ook technische adviezen. Daddy Stibbe: „Het komt nogal eens voor, dat men verkeerd zit”. Meuleman had erop gerekend dat het bondsbestuur er dit jaar wel in zou slagen »n opvolger te vinden. „Het wordt tijd, lat er een ander komt. Je moet de door- troming niet onnodig tegenhouden. daar opgedane kennis via cursussen over- landse ploeg bij het Europees kampioen- worden op het geschiktste terrein, ook al is dragen aan Nederlandse juryleden, schap voor ^landelijke ruiters in Porren- qq kilometer van de verenigingsplaats nis bij te brengen, te begeleiden in de Janssen -verwijderd ruimste zin van het woord. Dat laatste geschiedde het afgelopen jaar al in alle hevigheid via trainingsstages onder lei ding van niemand minder dan de Engelse de Nederlanders in internationale wed- specialist Stillwell. Dat en het aanleggen strijden is natuurlijk een goede start voor van een permanent hindernispark in Boe- de samengestelde wedstrijdvereniging, die xlijk is. Op dat punt moet er een mentali- Wij hebben te weinig wedstrijden van ni- verrijking van het inzicht bij de juryle- iand, West-Duitsland en Polen) terwijl Ed- teitsverandering komen. Er moet niet be- veau. Minimaal moet er een belangrijke wust naar een terrein in de directe omge- wedstrijd in het voorjaar bij komen, want ving van de organisatoren worden ge- voor velen is de stap naar Boekelo te zocht, maar de military moet gehouden groot”. (ADVERTENTIE) I Er zit ook een prachtige poster met de portretten galerij van alle populaire Disney-striphelden in het feestnummer. Alleen ontbreken er op de poster nog een paar portretten. Daarom zitten er in de drie nummers die voor het jubileum nummer uitkomen speciale bijlagen met de ontbrekende portretten. Knip ze netjes uit en bewaar ze. Dan kun je straks de poster helemaal compleet maken. Leuk voor op je kamer, zo’n poster met al je Disney-vriendjes. Voor dat uitstapje naar Engeland, dat zo leverd. Wout-Jan van- der Schans (nog te hoog op Stibbes verlanglijstje staat, ont- jong Voor Boekelo) legde immers op een breekt het de NSWV aan middelen, maar fraaie zesde plaats beslag bij het Europees ongeschikte terreinen gehouden. Op ter- aan verbetering van het bouwpeil zal het kampioenschap junioren in Fontainebleau reinen waar een galoppeercross onmoge- Op 27 oktober bestaat Donald Duck 25 jaar. En natuurlijk wordt dat uitbundig gevierd. De Donald Duck van die week is een héél dik stripboek van maar liefst 80 pagina’s lees-, kijk-en puzzelplezier. Dus dat wordt genieten! De samengestelde wedstrijdvereniging draagt ook zorg voor de selectie voor bui tenlandse evenementen en selecteerde ook ontzettend slechte bedelaar en dat is ook mentaliteit en moed om jaarlijks een mili- voor Boekelo. Dat laatste geschiedde ech- de reden dat ik gestopt ben met Indoor tary te houden”, ter niet tot volle tevredenheid van de voor- Brabant. Maar misschien komt er in de zitter, omdat „voor een goede selectie in militarysport ook nog wel een man zoals Nederland de mogelijkheden ontbreken. Melchior”. BOEKELO. De Westduitser Peter Hoff heeft op de eerste dag van de interna tionale military de leiding genomen. Bij de dressuurproeven kreeg de ruiter die met de 7-jarige vosruin Skipper in de ring verscheen 58.67 minuspunten toebedeeld. Die prestatie werd door geen van de com binaties die op de openingsdag in de ring verschenen overtroffen. Zijn landgenoot Helmut Rethemeijer bezet de tweede De vorming van een militaryfonds Ten tweede: een paard dat naast voldoen- plaats met het paard Pauline en de Frans- terreinen wil de NSWV de ruiters behulp- waarvoor reeds jaren wordt gepleit moet de bloed ook de aanleg, de hardheid, de man Michel Bouquet mag zich voorlopig zaam zijn bij het kopen van paarden. De voorlopig nog een droom blijven, hoewel moed en de juiste mentaliteit heeft om in nummer drie noemen. Vrijdag verschijnen voorzitter: „Belangrijk is natuurlijk of een de 55-jarige Vughtenaar, die Indoor Bra- harmonie met de ruiter de drie onderdelen de resterende dertig combinaties, waarbij paard voldoende bloed bezit, omdat vooral bant groot maakte, dat in de toekomst succesvol te kunnen beëindigen en een alle favorieten, in de ring om hun dres- keio en Vught heeft al zijn vruchten opge- d”nieuwrorga^ in de steeple, als tempo moet worden ge- hoopt te realiseren. „Ik ben echter een wedstrijdorganisatie met kennis, juiste suurproef af te leggen. 6

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 31