Statencommissie unaniem van oordeel: Raad unaniem voor invoering AMV op alle basisscholen Provincie wil jaar vervroegen Educatief Plan vormt eerste aanzet tot totaal-opzet van welzijnswerk ut •s streekplan voor Noordzeekanaal burgerlijke stand Vijfploegendienst komt neer i op 36,25 uur werken per week J Voetgangers bij i Velsertraverse 'gewoon vergeten] VELSEN. Het voorstel om de rege- I s in de vishal r I J Velsense gemeenteraad unaniem akkoord Sieraden buitgemaakt bij inbraak Derde direkteur van Provinciaal Ziekenhuis Wijziging spreekuur i Wist u dat wij !W gratis T uw gordijnen I op maat maken, ook velours. I I I I I I I I 4 a* 5 'STOBER 2 1 VRIJDAG icht: van de provincie het unaniem eens: een vijfploegendienst voor het Mislukt overleg J EXPERIMENTEERFASE ALGEMENE MUZIKALE VORMING TEN EINDE -’r VELSEN - Eerste aanzet Doelgroepen I I.V. gemaakt en ook gedeputeerde E. H. de Vrieze zei, dat Gedeputeerde Staten wel voor invoering van een vijfploegendienst voelen. G.S. hadden echter voorgesteld om een proef met de vijfploegendienst te nemen bij één eenheid in zowel Velsen als Diemen en daarover werd heel verschillend gedacht. Na een uitgebreide discussie in de commis sie, die veel belangstelling trok van personeel van het Provinciaal ht dat Elektriciteitsbedrijf Noord-Holland, gingen de commissieleden toch met een proef akkoord of zoals enkele statenleden het noemden: een introductie ofwel gefaseerde invoering. zal er HAARLEM. Over één ding was de commissie Personeelszaken (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland willen de vaststelling van een nieuw streekplan voor het Amsterdam- Noordzeekanaalgebied een jaar vervroegen. Volgens het bestaan de werkschema zou het streek plan in april of mei 1980 moeten worden vastgesteld. GS willen de procedure nu zodanig versnellen, dat het streekplan kan worden vastgesteld in april of mei 1979. VELSEN-EJMUIDEN indien PEN-personeel moet er komen. Die principiële keus is zonder meer russel iet mi- ar was maar id een roord- I L- PEN moet Vijfploegendienst bij het nog de vraag achtereen wisselende ploegendienst met gens rooster dagdienst lopen. Gedeputeerde E. H. de Vneze En dat is het essentiële verschil. (Van een onzer verslaggevers) de UW een Mevr. N. Groot-Water i te 50 regeling helemaal Haarlems GonlijiH'iihii' "7 jur ur is van en ex- st van De proef met de vijfploegendienst bij de centrales van Velsen en Diemen gaat in het voorjaar van start. Een vaste tijdsli miet is er niet voor gesteld, maar de gedeputeerde dacht aan een of twee perio des. De belangrijkste gevolgen zijn een uitbreiding van het personeel, een verla ging van de continudiensttoelage en de noodzaak van een wijziging van het Amb tenarenreglement. IJMUIDEN. Aan de donderdagmarkt werd aangevoerd: 5.050 kg tong, 22 kisten tarbot en griet 918 kisten kabeljauw 335 kisten wijting; 336 kisten schol; 171 kisten Schar; 26 kisten makreel en 64 kisten di versen. Per 40 kg: tarbot 497-147; griet 203-84; kablejauw twee 190-170; kabeljauw drie 176-152; kabeljauw vier 138; kabeljauw Vijf 118-49; schol één 120-110; schol twee 106-90; schol drie 83-61; schol vier 90-43; Jvijting drie 60-32,60; makreel één 61; ma kreel twee 34-30; schar 65-20; steenbolk 26- 20; krab 35; rode poon 106-48; bot 20; tongschar 90. Verder waren er 4 kotters uit Goederede met een totaal van 82.000 aan besom ming. feit, dat wel de medezeggenschapscom missie bij het voorbereiden betrokken is geweest, maar dat het personeel officieel nog nergens van weet, zodat er van echte inspraak geen sprake is geweest. In zijn reactie stelde wethouder Harry Scheeper ten aanzien van deze mogelijk heid vast dat een weigering om mee te coen aan de muzikale vorming alleen bij bijzondere scholen mogelijk was en als gemeente, zo stelde hij, zal dan alleen een gesprek te voeren zijn. „En als men echt niet wil, dan gebeurt het niet, dan blijven die leerlingen verstoken van de algemene muzikale vorming. Maar ik moet zeggen dat dit voorlopig een theoretisch probleem is omdat wij uit de reacties op de gemeen telijke nota kunstzinnige vorming op ba sisscholen hebben kunnen afleiden, dat geen enkele school hier negatief tegenover staat”. Het tegendeel is waar, zo bleek uit het verhaal van Scheeper, waarin hij even terugblikte op de afgelopen drie jaar. Over het experiment als vorm voor de voorbe reiding van een raadsbesluit stelde hij dat deze methoden zowel zijn voordelen als nadelen heeft opgeleverd. Het nadeel be stond uit reacties van scholen die niet in het experiment waren opgenomen, die zich achtergesteld voelden en aandrongen op algemene invoering. Hierom en mede Het educatief plan was uitgebreid met verschillende raadsleden besproken tij dens een gecombineerde vergadering van de commissies culturele zaken en onder wijs en daarom kon de gemeenteraad het bij een niet al te uitgebreide behandeling houden. Namens het CDA zei M. van Vee- len, dat het vormings- en ontwikkelings werk niet alleen gericht moet zijn op het bijbrengen van kennis, maar vooral ook op activiteiten, die erop gericht zijn de burger mee te laten denken over en zich te laten thuis voelen in de maatschappij. Enigszins betreurde het CDA het, dat de inventarisatie te veel gericht was op wat Velsen op het ogenblik op dit gebied te bieden heeft en te weinig op wat er in de toekomst zou moeten gebeuren. VELSEN. Voor 1 november, de datum, die het ministerie van CRM heeft gesteld, heeft de gemeente Velsen zijn „educatief plan voor vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen” gereed. Na een jaar van hard werken in de daartoe ingestelde werkgroep is het plan donderdagavond in de Velsense gemeenteraad met algemene stemmen aangenomen. Dat moest ook wel, want anders zou Velsen zijn subsidie van het Rijk voor dit soort werk verspelen. Toch hebben raad en college nog wat aan het door de werkgroep gemaakte plan geschaafd. Zo zijn ook de vrouwen en de woonwa genbewoners als „doelgroep” in het plan opgenomen. zal dus van het dienstrooster afhangen”, vond hij. PPR-statenlid J. M. V. Geerts concludeerde, dat de medezeggenschap niet goed heeft gewerkt. „Er is wel gespro ken, maar het is niet met de achterban omdat bekend is dat elke school gebruik wil maken van de geboden faciliteiten, is besloten dit voorstel voor algemene invoe ring aan de raad voor te leggen, zo stelde hij. Dit in plaats van de behandeling van de totale nota kunstzinnige vorming af te wachten. „Ik ben blij”, zo besloot deze wethouder, „met de algemene instemming en ik hoop dat de invoering net zo’n succes Ze wees erop, dat met dit plan een stuk decentralisatie van het Rijk naar de ge meenten op gang was gekomen, niet om dat het Rijk dat zo graag wil; maar omdat CRM was vastgelopen in een veelheid van Mevrouw P. H. M. Rootjes-Nabben, zelf lid van de werkgroep gaf namens de VVD een beschouwing op het bereikte resultaat. „De werkgroep heeft het niet gemakkelijk gehad met de opzet van het plan”, zei ze. Het CDA vroeg zich af of de gemeente de nieuwe activiteiten, die een bedrag van meer dan 50.000,- gaan kosten, niet moet starten om voor subsidie in aanmer king te komen bij CRM. Wethouder 11 Scheeper geloofde echter, dat het beter is om eerst de toezegging van CRM af te wachten, en dan direkt te beginnen. Vol gens hem hoeft er geen angst te zijn, dat CRM dan niet betaalt. Mevrouw J. W. Hofman van de PvdA was het daar niet mee eens. Zij vond, dat de commissie nu een principiële keus moest maken voor een vijfploegendienst en dat tijdens de proef door het personeel de verdere technische uitwerking geregeld kan worden. Zij wilde de proef ook tot het gehele bedrijf uitbreiden. Wel vond zij, dat de toeslag voor het personeel verandert als ook het ongemaak verandert. Gedeputeerde De Vrieze ging in op de problemen, die bij de proef naar voren moeten komen, zoals de roosterindeling, de arbeidstijdverkorting, de toeslagenre geling, vrije dagen en personeelsuitbrei ding. In het bijzonder wees hij op de gevolgen, die invoering van de vijfploe gendienst bij het PEN heeft voor andere doorgepraat. Er moet meer openheid ko men", vond hij. subsidieregelingen. Het gevolg is gewor den, dat samen met de subsidieregelingen van andere departementen het overzicht volledig zoek was geraakt. Ze wees verder op de kaderwet Specifiek Welzijn, die bij CRM in voorbereiding is en drong er bij het gemeentebestuur op aan voor de uit voering daarvan een „beleidsorgaan” in het leven te roepen. De WD had er geen behoefte aan, dat de woonwagenbewoners als doelgroep in het educatief-plan werden opgenomen, omdat er voor hen in regionaal welzijns- verband a] erg veel gebeurt. Ook zag me vrouw Rootjes de vrouwen als doelgroep liever weggelaten, niet omdat er voor de vrouwen niets hoeft te gebeuren, maar omdat er al zoveel voor hen gebeurt. En met de doelgroepen worden juist de „ver geten” groepen bedoeld, meende zij. De PvdA-fractie bracht haar standpunt bij monde van mevrouw N. Groot-Water naar voren. Zij was blij, dat zoveel suggesties uit de commissievergadering in het defini tieve plan waren opgenomen. Ook zij zag het educatieve plan alleen als een aanzet tot een veel breder plan voor alle aspecten van het welzijn als uitvloeisel van de ka derwet van CRM. De PvdA was blij, dat door het educatief plan een veel beter inzicht kan verkregen worden in het werk, dat er met name gebeurt door het particu lier initiatief. „Daardoor kunnen we dat beter en gerichter steunen en eventueel ook bijsturen", aldus mevrouw Groot. De PvdA toonde zich juist blij, dat ook de Duidelijk stelde hij, dat de toeslagen, die het personeel krijgt, direkt afhankelijk zijn van het geleden ongemak. En dat houdt volgens hem in, dat als het ongemak vrouwen en woonwagenbewoners bij de doelgroepen waren opgenomen SANTPOORT. Bij een inbraak in een woning aan de Rijksweg in Santpoort is woensdagavond een hoeveelheid sieraden buitgemaakt. Bovendien werd een geld kistje weggenomen en uit een handtas verdween een bedrag van 35,-. Men is het pand binnengedrongen tus sen half acht en half twaalf ’s avonds toen de bewoners afwezig waren. Door een ruit van een balkondeur in te slaan, heeft men zich de toegang verschaft. Het huis is ge heel doorzocht, waarbij kasten en laden overhoop werden gehaald. De waarde van de gestolen sieraden is nog niet vastge steld. Ook de inhoud van het geldkistje is niet bekend. een totaal van 60 uur, brandweeroefenin- gen in overwerk, terwijl voor het overge ven van de wacht geen tijd is uitgetrok ken. Samen met een volledig vrij wee kend per vier weken en dertien vrije, zogenaamde groene dagen, komt dat In het rapport wordt verder gesteld, dat het aanbeveling verdient om de conti- wegvalt, ook de toteslag weg zal moeten vallen om rechtsongelijkheid te voorko men. Van „verworven rechten” wilde hij niets weten. Wel zei hij, dat misschien een geleidelijke afbouw nodig is om niet van de ene op de andere dag het inkomen te verminderen. Dat de proef met één unit gehouden wordt vond de gedeputeerde noodzakelijk om de tijd te hebben bij uitbreiding voldoende nieuw personeel te kunnen aantrekken. Duidelijk stelde hij, dat in de proefperiode de technische uit werking van het vijfploegensysteem moet geschieden met een goede inspraak van het personeel. GS hebben dit voorstel voorgelegd aan de Statencommissie voor de ruimtelijke ordening, die vanmiddag vergadert. Ge volg van de procedureversnelling is onder meer, dat moet worden afgezien van het in procedure brengen van een volledig voor- ontwerp-streekplan. In plaats daarvan zouden mondelinge overleg- en inspraak bijeenkomsten moeten worden gehouden over de belangrijkste gedeelten uit de toe lichting op het streekplan. Het gaat daar bij om de paragrafen „Mogelijke ontwik kelingen na 1980” en „Afweging van de mogelijke ontwikkelingen”. Ook zal moe ten worden afgezien van een commentaar van gedeputeerde staten op de reacties uit (ADVERTENTIE) De besommingen waren: SCH 36 UK 23 /6.370; UK 17 UK 18 10.400 UK 48 UK 78 11.800; UK 135 UK 145 5.040; VD 20 YE 25 4.730; VD 77 WR 70 3.430; HD 57 1.140; UK 200 1.170; WR 123 2.260; WR 137 2.900; IJM 18 1.450; IJM 27 1.900; IJM 209 9.400; KW 29 71300. VELSEN. De wethouder van Finan ciën H. van der Werff houdt op maandag 24 oktober geen spreekuur. Van zijn colle ga van onderwijs H. Scheeper komt het spreekuur van woensdag 16 oktober te vervallen. Wethouder J. W. Meijer van openbare werken houdt komende week op woensdagmiddag spreekuur. Het spreek uur van maandag 24 oktober komt daar mee te vervallen. personeelsleden van de provincie in ploe gendienst. Met name wees hij op de pro blemen, die bij het ziekenhuispersoneel opgeroepen worden bij zo’n ingrijpende wijziging. Hij gaf toe, dat er meer elektri citeitsbedrijven met een vijfploegen- en zelfs met een zesploegendienst zijn, maar dat geen ervan een provinciaal bedrijf is. fundament voor het nieuwe streekplan al gelegd met de Nota van Uitgangspunten voor het Amsterdam-Noordzeekanaalge- bied, die eind vorig jaar door Provinciale Staten werd aangenomen. ijl 01 OVERLEDEN C. de Vries, 78 jr., weduwe van C. A. Bekkering, Wulverderlaan 211, Santpoort ONDERTROUWD R. Simmer, Driehuis, en G. P. H. Nijssen, Santpoort. J. Bakker en P. H. Boeter, IJmuiden. W. C. Zwanenburg, en C. M, Webbe, IJmuiden. J. Vreeken, Amster dam, en C.A. Dusseljee, IJmuiden. J. Zij- derlaan, Den Helder, en M. Visser, Den Helder. J. Ridder, IJmuiden en G. J. van der Valk, Beverwijk. ar het ral zal jonge finan- m die schap agelen as het heeft aring- Om- i bete- uit de oeling over- 1 her- p zou unnen 'ij op i waar Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 16,31-14,98; grote tong 14,33-13,95; groot- middel tong 13,33-12,91; kleinmiddel tong 11,81-11,26; tong één 8,31-8,12; tong twee 7,68-7,41. Speciaalzaak in gordi|nen-en villages Kleine Houtstraat 42 Haarlem Tel 023-323925 s Maandags gesloten er komen, maar ’hoe De communist M. J. Haks stelde, dat het invoeren van een vijfploegendienst niet beperkt mag blijven tot het PEN, dat hij geen enkele behoefte had aan een proef, omdat er ‘alleen maar voordelen aan de invoering verbonden waren, dat er dus direkt een vijfploegensysteem ingevoerd moet worden bij het hele bedrijf en dat dat moet gaan zonder vermindering van de „ongemakkentoelage” of vrije, zogenaam de groene, dagen. Kritiek had hij op het Het CDA-statenlid P. Meinema sloot zich voor een groot deel bij deze woorden aan. Hij vond het echter niet onredelijk, dat het personeel de groene dag kwijt zou raken, omdat dat gemis opweegt tegen de verbe tering van de arbeidssituatie. A. Maassen (PvdA) vroeg zich af of het juist is om de toelage van het personeel voor de continu dienst te verlagen, omdat het ongemak misschien wel minder wordt, maar toch blijft. R. P. Bakker van de PSP zei, dat de groene dagen helemaal geen extraatje wa ren voor het zware werk in de continu dienst, maar een compensatie voor acht uur extra werk in vier weken. „Of die groene dagen gehandhaafd moeten blijven GEHUWD J. C. D. Wijker-I. Colberg, IJmuiden, Sam Vlessinghof 43. R. M. Lauwers-M. A van Schooten, Haarlem, Duinoordstraat 42. H. R. J. Starken-C. M. Ris, Velsen-Zuid, Kromme’and 76. W H. Aberson-F. J. Smits, IJmuiden, De Ruijterstraat 150. A. C. van der Struif-C. A. de Haan, IJmuiden, Lekstraat 7. Namens hun fracties verzekerden de raadsleden Wil Stek (PvdA), Sietse Schoonbergen (Progressief Velsen), Thies van Véelen (CDA) en mevrouw P. H. M. Rootjes (VVD) het college van hun tevre denheid, waarbij de heer Schoonbergen ten overvloede de raadsleden verzocht voor het voorstel te stemmen. Mevrouw Rootjes koppelde één vraag aan waarder ende woorden en dat was wat er zal gebeu ren wanneer een school zich aan geboden mogelijkheden onttrekt. nudiensttoelage niet te geven op basis uw en n niet ijn zal sen de igheid is een VELSEN. Niets dan lof hadden de gemeenteraadsleden donderdagavond voor het voorstel dat nu na drie jaar experimenteren op tafel kwam om de algemene muzikale vorming in te voeren op alle Velsense scholen voor lager en buitengewoon onderwijs. Het voorstel werd dan ook met algemene stemmen aangenomen zodat met ingang van 1 januari 1978 het experiment kan worden afgesloten en vanaf die datum op alle genoemde scholen begeleiding door een vakdocent van de muziekschool zal worden gegeven aan de klasseleerkrachten die de algemene muzikale vorming binnen hun school voor hun rekening nemen. SANTPOORT. De direktie van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort wordt met een man uitgebreid. Het Provin ciaal Ziekenhuis zal voortaan door een drie-hoofdige direktie worden geleid. Ge deputeerde Staten van Noord-Holland stellen de Staten voor mr. P. A. Schaafsma uit 's-Hertogenbosch toe te voegen aan de huidige direktie. De voorgestelde direk teur is thans direkteur van de algemene reclasseringsvereniging te ’s-Hertogen- bosch. De Staten beslissen maandag over het voorstel van GS. C. J. Waij (CDA) zag de hele bespreking in de statencommissie als het resultaat van een mislukt overleg. „Wat hier nu allemaal naar voren gebracht wordt, had in het overleg moeten gebeuren. Dan hadden we nu een concreet voorstel gehad”. Hij vond daarom dat de hele uitwerking van een vijfploegendienst terugverwezen moet worden naar de PEN om in overleg tussen directie, medezeggenschapscommissie en personeel tot een goed voorstel te komen. GEBOREN L. López-Krom, z., Maerelaan 128, Heemskerk A. A. M. Schoorl-Hijlkema, z., Terrasweg 54, Santpoort ichter- e Dra* - tien procent en dat artikel 65 van het Ambtenarenreglement moet worden aangepast. wordt als door de resultaten van het expe riment is beloofd”. Eveneens met algemene stemmen werd donderdagavond het aanvullend krediet voor het practicum-scheikundelokaal voor Gymnasium Felisenum goedgekeurd. De ze aanvulling was nodig omdat een eerder verleend krediet als gevolg van een vergis sing over de financiële consequenties van de aangenomen plannen, onvoldoende was geweest. Bij raadsbesluit zijn tijdens deze verga dering twee benoemingen gedaan: als hoofdleidster voor de Jan Campertkleu- terschool in Driehuis is mevrouw A. E. Brandwijk-Tjeerds benoemd, terwijl me vrouw M. M. Bruin-Clots is aangesteld als hoofd van de Moerbergkleuterschool. In het huidige vierploegensysteem draaien de personéelsleden in de ploe- I gendienst twee diensten van twaalf uur I op zondag in de vier weken, zeven dagen In zijn antwoord zei wethouder H. Scheeper dat het plan voor Velsen een eerste ervaring betekent met de decentra lisatie en ook een eerste aanzet om het educatieve werk een voornamere plaats te geven in de samenleving. „Vorming is een voortdurend proces, dat niét stopt na de schooljaren”, zei hij. Ook hij memoreerde, dat er door de werkgroep veel werk is verzet. Het plan zal van jaar tot jaar opge steld moeten worden en bovendien zal de gemeente ook in moeten spelen op het bredere plan, al wist hij nog niet of daar voor een beleidsorgaan, wat de VVD noemde, de beste weg was. Hij gaf toe, dat de inventarisatie van wat er in de toekomst moet gebeuren erg beperkt was door het overleg en inspraak. Zoals bekend is het gebrek aan tijd, maar geloofde, dat die 1 - - invulling het komend jaar kan gebeuren. Tot slot zei hij, dat het college geen moeite had met het opnemen van vrouwen en woonwagenbewoners als doelgroep. V In het nieuwe vijfploegensysteem draaien ze drie zondagsdiensten van 8,25 uur per vijf weken, vier dagen wis- seldienst achtereen met totaal 33 uur, een I kwartier tijd voor het overgeven van de wacht en een dag per vier weken voor brandweeroefening of bedrijfscursus- J sen. Per vijf dagen zijn er twee volledige vrije weekends en met het wegvallen van de groene dagen komt dat neer op een diensttijd van 36,25 uur per week 1 van ambtenaar 3, maar van ambtenaar 4. i Ook wordt opgemerkt, dat de vakbonden J streven naar een vijfploegendienst met een gemiddelde arbeidstijd van 33,6 uur, waar het rooster met 36,25 uur dus boven zit. De bedrijfsleiding is in het verleden I geen voorstander geweest van overlap- pingstijden voor het overgeven van de j wacht, maar in het rapport wordt daar I wel mee gewerkt, omdat het de bedrijfs- voering ten goede kan komen. Wel wordt opgemerkt, dat de personeelssterkte per ploeg vermoedelijk iets kleiner kan wor- den in de groep personeelsleden, die vol- neer op een gemiddelde arbeidstijd van 40 uur per week. waren vergeten. ling van de verkeerslichten bij de Vel- sertraverse en de spoorwegovergang J Scheijbeeck aan de nieuwe situatie aan I te passen en te verbeteren ondervond in de Velsense gemeenteraad geen en- J kele weerstand. Wel merkte C. Dekker I (CDA) op, dat de voetgangers bij de regeling helemaal waren vergeten. J Voor de mensen, die van Velsen Noord en de Gildenwijk naar Bever- wijk willen en omgekeerd, zijn geen verkeerslichten, zodat zij zich bij het I oversteken van dit hele drukke kruis- punt maar moeten zien te redden. Wethouder J.W. Meijer zat daar niet I zo erg mee. Hij wees erop, dat er voor de fietsers aparte verkeerslichten zijn, waarvan ook voetgangers gebruik kun- I nen maken. Die lichten reageren op een I „drempel”, die voelt, dat er een fiets gekomen is en dan na verloop van tijd I groen licht geeft. „Voetgangers zouden ook g om de voetgangers alsnog in de J verkeerslichtregeling in te passen VELSEN. In een uitgebreid rapport heeft de Adviescommissie inconveni- I enten continu- en dagdienst het invoe- I ren van een vijfploegendienst bij de PEN-centrales doorgelicht. Er is een compleet ploegendienstrooster uitge- werkt, waarvan de belangrijkste gevol- gen zijn, dat het aantal personeelsleden niet onaanzienlijk zal moeten worden I uitgebreid, dat de continudiensttoelage I zal worden verlaagd van 500,92 per maand naar 437,25, dus ongeveer vijf- I

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5