Aan andere wensen en klachten wordt gewerkt 7 Mis van Gounod in kerk aan COLLEGE WIL GECONTROLEERDE VUILSTORTPLAATS OPEN HOUDEN Pan melk brengt Jozefziekenhuis in rep en roer M Stóbteribeeh j Gunstige ontwikkeling ontmoetingscentrum de Arendsweg veilingen beverwijk kort ijmondnieuws IHr I r ÉN GEVARIEERD EN INTENSIEF GEBRUIK Wethouder Bodewes voelt niet veel voor Zaanstad Marionettentheater in Nieuwe Slof ADJUDANT VAN DER MOLEN MET PENSIOEN „RECREATION” SPRINGLEVEND „Kerk en Samenleving” protesteert tegen maatregelen Zuid-Afrika lelpt eg MODE-BEWUSTE JONGE VROUW ■1 |J| rl RNNM 11 BEVERWIJK-HEEMSKERK OKTOBER 19 7 7 DONDERDAG 2 7 am Klankschotten 263 50 jaar ,,Jong Hercules” M n 5 k 1 ol Breestraat 65-69 Beverwijk voor de leiding van onze aktuele (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Voor een be drag van zestigduizend gulden zullen er in de grote theaterzaal van „De Nieuwe Slof” akoestische voorzieningen kunnen worden ge troffen die de verwachting recht vaardigen dat de geluidsbezwa- ren grotendeels kunnen worden ondervangen. Bij de bouw van het ontmoe tingscentrum werd het stichtings bestuur door een ingeschakeld bureau voor akoestische adviezen voor de keuze gesteld of de zaal geschikt moest worden gemaakt voor het gesproken woord of voor een goede geluidsweergave bij zang- en muziekuitvoeringen. Ge zien het meervoudige gebruik van de zaal wilde men allebei en ge zien de kosten moest men genoe gen nemen met een compromis. Gekozen is toen voor basisvoor zieningen die later zouden kunnen worden aangevuld zonder wijzi gingen in de bouwconstructie. De hoop was toen, dat het wat de muziekuitvoeringen en dergelijke betreft nog wat mee zou vallen met het geluid. Wel, het viel alleen maar tegen. Daar gaat men nu iets aan doen. Mocht u geiïnteresseerd zijn in deze aantrekkelijke baan, dan kunt u no 29170 bellen en vragen naar de heer Tettero, die u gaarne verder zal inlichten. Naast de dagelijkse leiding zal ook het adviseren bij de inkoop tot haar taak behoren. Personeel TREND-SHOP zoeken wij een van 25 jaar, met een juist gevoel voor „de mode van morgen” en ervaring in de verkoop. i: EEN INTERESSANTE BAAN... t VOOR HEDENDAAGSE MODE Ruime keuze terlenka - corduroy - spijkerbroeken v.a54.50 Shetland truien, V-hals - ronde hals32.50 Sweaters v.a. 29.95 LEVI'S - LEE - BOBOS - RANGER KLEINE HOUTSTRAAT 2a - HAARLEM - TELEFOON 321823 I i (ADVERTENTIE) Akoestisch verbeteringsplan voor De Nieuwe Slof grote zaal in 1 (ADVERTENTIE) •v 9 ■A Bijna een jaar geleden heeft het NPO een concert in de Nieuwe Slof gegeven, dat opheldering moest verschaffen over de akoestiek van de schouwburgzaal. Verheugend is voor het stichtingsbe stuur en vooral voor de medewerkers, dat de dienstverlening een score van meer dan tachtig percent tevredenen boekt en dat is gezien de mopperende aard van de Nederlanders in het algemeen en de daar op zeker geen uitzondering makende Be- verwijkers in het bijzonder een hoge score. Dat gemeentebestuur heeft overigens nog meer van het stichtingsbestuur te ver wachten, want intern wordt er op het ogen blik druk gewerkt aan een lijst van wensen die wordt opgemaakt op grond van de ervaringen met het gebruik van „De Nieuwe Slof”. Er is onder meer een enquê te onder bezoekers en gebruikers gehou den, waaruit een aantal duidelijke wensen en bezwaren naar voren komen, naast een reeks van zeer positieve- geluiden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het college van bur gemeester en wethouders beraadt zich over de vraag of men in beroep zal gaan tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland de gecontro leerde vuilstortplaats aan de Aagtendijk (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Een overkokende pan melk heeft gisteravond in het St. Jozef ziekenhuis nogal wat consternatie veroor zaakt. De borrelende massa veroorzaakte in het keukentje van de kraamafdeling zo’n hitte, dat het automatisch brand alarm in werking trad. Daarop rukte de Heemskerkse brandweer met twee wa gens uit. De spuitgasten hoefden echter alleen het gas uit te draaien, waarmee alle leed geleden was. De conclusie mag zijn, dat „De Nieuwe Slof” zeer intensief en gevari eerd wordt gebruikt. Als men daarmee het te verwachten exploitatietekort in verband brengt is de uitkomst ook alleszins redelijk in zo’n eerste jaar. Op 22 juni 1941 trad de heer Van der Molen als tijdelijk agent in dienst, om in oktober ’44 alweer ontslagen te worden. Hij dook onder, om zich na de oorlog opnieuw aan het Beverwijkse korps te verbinden. De heer Van der Molen werkte achter eenvolgens bij de afdeling economische recherche, bijzondere wetten en gewone recherche. Met ingang van 1 oktober 1967 werd hij benoemd tot chef van dienst. In september ’75 volgde zijn aanstelling tot chef algemene dienst in de rang van adju dant. Adjudant Van der Molen wordt in die functie opgevolgd door brigadier A. Luis man, die met ingang van 1 december wordt bevorderd tot adjudant. Ook bevor derd tot adjudant worden de brigadiers De Geus en A. Spierings, respectievelijk met ingang van 1 november en 1 december. er met Zaanstad kortdurige contacten zou den moeten worden afgesloten om als dat nodig is snel tot een andere vuilverwer king te kunnen overgaan. Hij doelde hier mee op recycling. Volgens Bodewes denkt men niet aan verwerking van het vuil op contractbasis, maar in termen van een lichte gemeenschappelijke regeling. Het stichtingsbestuur heeft er nog wel een paar, waarvan het personeelspro bleem één van de grootste is. Bijzonder blij is men met de toezegging van de gemeente dat er een theatertechnicus mag worden aangesteld. De sollicitatieproce dure loopt al. 3 w keld. .Veel van de klachten zijn terug te brengen tot een te sobere inrichting uit geldnood bij de stichting van het gebouw en kunnen vrij gemakkelijk worden on dervangen als er voldoende geld aan kan worden besteed. Het verbeteringsplan zal zodra het klaar is aan het gemeentebe stuur worden voorgelegd waarbij zoveel mogelijk de prioriteiten worden aange geven. O WETHOUDER C. BO DEWES gesteld voor het publiek en deze bepaling van het CAIJ rijmt niet met de nog nader uit te werken Beverwijkse plannen om met gecontroleerd storten door te gaan. Afvoer van het vuil naar Haarlem waar de VAM om de hoek komt kijken, zag de wethouder niet zitten. De CAIJ-affaire, door de liberaal drs. Eiff aangesneden, werd door de CDA’er K. Heimes tenslotte voorlopig afgerond met de opmerking dat De tweede grote wens is een full-time bureaumedewerkster die eigenlijk niet langer kan worden ontbeerd. Men heeft ook in deze goede hoop op de gemeentelij ke toestemming die formeel echter nog niet is gegeven. Een ander probleem is nog de salariëring van de vaste krachten die naar de overtuiging van het bestuur te laag ligt, gezien de elders geldende normen, het vele overwerk, de ongeregelde werktijden, kortom de overbelasting. Ten dele is de gemeente aan de wensen in deze tegemoet gekomen, maar de verheugenis daarover wordt nog enigszins belemmerd door een onderwaardering in salariëring van één der full-timers en daar wil men dan graag nog eens met het gemeentebestuur over praten. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Opnieuw heeft het Beverwijkse politiekorps afscheid moe ten nemen van één van haar trouwste medewerkers. Tijdens een bijeenkomst in het hoofdbureau werd vanmiddag de ad judant J. van der Molen uitgeluid, die binnenkort zestig wordt en met ingang van 1 december met functioneel leeftijds ontslag gaat. De heer Van der Molen heeft zesendertig jaar bij de politie Beverwijk gewerkt. voorstellingen” wordt door ruim 35% van de besturen op zijn minst als matig ge waardeerd. De huurtarieven worden door gaans als redelijk ervaren. Van de bezoe kers en gebruikers vindt 75% dat het ont moetingscentrum met het openbaar ver voer niet of niet goed bereikbaar is. Alle wensen en klachten worden op het ogenblik geïnventariseerd en daaruit wordt intern een verbeteringsplan ontwik- te sluiten. Dit vertelde wethouder C. Bo dewes woensdagavond tijdens de com- missie-begrotingsbehandeling in de raad zaal van het Stadskantoor. Mocht het algemeen bestuur van het Centraal Afvalverwerkingsbedrijf IJ- mond vrijdagavond beslissen dit, indertijd I door de I Jmond-gemeenten opgerichte, ge meenschappelijk instituut op te heffen, dan breekt er voor o.a. de gemeente Bever wijk een drukke tijd aan. Wethouder C. Bodewes is allerminst ge lukkig met het afvoeren van het Bever wijkse huisvuil naar Zaanstad, waar het in de oven te Nauerna wordt verbrand. „Moe ten we wel verbranden? Als straks de nieuwe wet milieu-hygiëne in werking treedt, is gecontroleerd storten zoals wij dat nu op de belt doen, geaccepteerd. Maar G.S. hebben al laten weten dat de belt eind 1978 gesloten dient te zijn en dat de IJ- mond het vuil maar moet afvoeren naar of Zaanstad of Alkmaar”. Deze provinciale beslissing zit Beverwijk erg hoog en wet houder Bodewes liet woensdagavond doorschemeren, dat het college zich gaat beraden welke stappen er kunnen worden I genomen om zich aan die verplichting te onttrekken. Probleem hierbij is de rege ling dat bij het opheffen van het CAIJ, Beverwijk gratis de belt ter beschikking krijgt, maar wel onder de voorwaarde dat het terrein moet worden beplant en open- perspectief voor dit jaar 1977 wat be treft het exploitatietekort niet ongun stig is, zeker niet als men dit af meet aan de exploitatietekorten van andere ver gelijkbare accommodaties in Neder land. Ook wat het gebruik betreft komt „De Nieuwe Slof” in vergelijking met vijftien andere al veel langer in gebruik zijnde dergelijke culturele centra in Ne derland er helemaal niet slecht af, ter wijl men in Beverwijk nog maar zo kort draait. In het eerste halfjaar van 1977 zijn de verschillende zalen van „De Nieuwe Slof” 772 maal gebruikt op in totaal 1190 dagdelen. Het aantal bezoekers beliep in dat eerste half jaar niet minder dan 63.311. De gemiddelde bezettingsgraad was 19.6%, hetgeen ook weer tamelijk hoog is in vergelijking met de andere vijftien vergeleken centra. V V Disco-avond. Voor leden van de sport vereniging Terrasvogels en introducées wordt zaterdag 29 oktober een disco- avond gehouden in de kantine op de Elta in Santpoort-Zuid. Modeshow. De afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen houdt dinsdag 1 november in de grote zaal van Zomerlust een modeshow waarbij leden als mannequins zullen op treden. De show begint ’s middags twee uur. BEVERWIJK. Ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan biedt de christelij ke gymnastiekvereniging „Jong Hercules” de jeugd tot en met 12 jaar een feestmid dag in De Nieuwe Slof aan, waarop het Nederlands Marionettentheater van Bert Brugman een voorstelling verzorgt. Het theater begint om 2 uur en is om ongeveer half vier afgelopen. De kaarten 1.50) zijn aan de zaal verkrijgbaar. Ook over de prijzen van de consumpties is men redelijk tevreden, maar meer dan de helft van de gebruikers vindt, dat er meer variatie moet komen in de verkrijg bare hapjes en drankjes. Dat is vooral ook een inrichtingsprobleem en daar hoopt men wat aan te doen. Over de indeling van het gebouw is tachtig percent tevreden en dat geldt ook voor de verlichting, de ver warming en de sanitaire voorzieningen. Een kwart van de bezoekers en gebruikers vindt dat er onvoldoende garderobes zijn en dat de plaats ervan verbeterd kan wor den. Voorts zijn er wat het totale gebouw betreft klachten over de aankleding en de aard en kwaliteit van het meubilair, alsme de over de bewegwijzering. Een aantal van de klachten spitst zich toe op de theaterzaal. Niet (erg) te spreken over de akoestiek is 70%. Over de gluidsin- stallatie en het gebruik ervan is door 45% van de geënquêtteerde besturen het oor deel „matig” uitgesproken. Over de toneel voorzieningen is 45% niet of matig tevre den. Door 50% wordt het aantal kleedka mers onvoldoende geacht en 35% vindt de inrichting ervan onvoldoende. Het sys teem van „geen plaatsbespreking voor (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Nu „De Nieuwe Slof” meer dan een jaar draait zijn er voor het gemeentebestuur en voor de algemene raad van bestuur die maan dagavond aanstaande vergadert wat cijfers op een rijtje gezet. BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren woensdag: andijvie 20-35, bloemkool 30-85, boerenkool 25-45, bos peen 30-81, breekpeen 10-21, groenenkool 32-45, knolselderij 30-55, komkommer 32- 80, postelein 155-165, prei 30-55, ponkbo- nen 100-220, radijs 24-45, snijbonen 175- 450, sperziebonen 200-515, spinazie 40-132, sla 10-33, spitskool 35-41, spruiten 35-90, tomaten 280-500, uien 10-25, waspeen 30- 48, Bloemen: anjers 20-55, tros anjers 175- 240, chrysanten 125-250, per stuk 60-85, dahlia 90-115, freesia 8-20, gladiool 6-15, iris 8-15, lelie 15-30, nerine 20-115, crispa 20, orchidee 45, roos 20-50, baby roos8-30, tulpen 50, world supreme 100. Planten: begonia 125-225, cyclamen 250- 950, poinsettie 175, gloxinia 125, hedera 75- 100, hertshoorn 250-350, kalanchoe 65, nephrolepis 350, st. paulia 80-100, gem. planten 45-150, grote gem. planten 500- 1000. Er komt een groot klankschot boven de zaalruimte, een ander boven de podium- ruimte en bovendien komt er op het toneel een akoestischte achterwand in een deel bare en schakelbare vorm, die de uitvoe renden scheidt van gordijnen, decors en werkruimte, die nu veel van het geprodu ceerde geluid wegslorpen. Die achterwand wordt opgebouwd van een soort kamer schermen die ook voor andere doeleinden, bijvoorbeeld als scheidingswanden, kun nen worden gebruikt. Visueel worden die klankborden op een wat aardige en zo onopvallend mogelijke wijze in het interieur „verpakt”. Elders heeft men goede ervaringen opgedaan met een dergelijke voorziening. Het stichtings bestuur heeft goede hoop dat het gemeen tebestuur in uitvoering van dit akoestisch plan zal toestemmen. Daarmee zou een belangrijk probleem zijn opgelost. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. „Recreation”, het in terkerkelijk jongerenkoor uit Heemskerk, treedt zondagmiddag op in de Petrakerk aan de Merwedestraat te IJmuiden. Het koor heeft hard gerepeteerd om het reper toire uit te breiden, zo meldt ons Gerda Torn uit Heemskerk. Er zijn nieuwe Ame rikaanse en Nederlandse gospelsongs in gestudeerd. Alle muziek wordt voor het 'koor bewerkt door dirigent Adriaan Oud- kerk, ook leider van het Alkmaarse koor „Explosion”. Dat „Recreation” springle vend is, bewijst wel de vorming van een jongerenbestuur, dat zich tot taak heeft gesteld een maandkrant uit te brengen voor koorleden en donateurs. Wie met „Re creation” kennis wil maken kan dat doen tijdens de repetitieavonden op woensdag van half acht tot half tien in de Vrij burcht. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het Beverwijkse Ka tholiek Gemengd Koor zal zondag 30 ok tober in de Goede Raad-kerk de gezangen verzorgen tijdens de eucharistievering die om half elf begint. Onder leiding van de heer Hans Timmer met aan het orgel Anton de Beer zal het koor een vertolking geven van de Messe Solennelle, ook wel de Cacilienmesse ge noemd, van Charles Gounod. Charles Gounod (1818-1893) compo neerde deze romantische mis van 1850 tot 1855. Voor het koor is dit de eerste uitvoering van deze mis die met eigen solisten zal worden uitgevoerd. In januari 1978 zal het koor dezelfde mis samen met het Noord- hollands Philharmonisch Orkest en be roepssolisten uitvoeren tijdens het jaar lijks concert. Zondag zullen naast de mis nog twee werken worden gezongen, namelijk Ave Verum van Mozart en C antique de Jean Racine van Gabriel Fauré. Definitief is nu vastgesteld, dat de stichtings- en inrichtingskosten 4.774.087,37 hebben bedragen, waar in dan ook nog een kwart ton zit voor de „aanloopadministratie” en nog wat an dere bedragen die er boekhoudkundig niet uit zijn te halen, maar die niet tot de eigenlijke bouw- en inrichtingskos ten behoren. De oorspronkelijke begro ting was 4.058.000 en het overschrij- dingsbedrag is dus helemaal niet zo opzienbarend in een tijd van uit de hand lopende lonen en prijzen. In 1976 lopen de exploitatiekosten over zeven maanden en daar staan maar nauwelijks twee maanden aan werkelijk gebruik, dus ook aan inkom sten, tegenover. Het exploitatietekort is vastgesteld op 126.000. Berekeningen over de eerste drie kwartalen van dit jaar duiden er op, dat het financieel (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De ontmoetingsgroep „Kerk en Samenleving” ziet met grote zorg de toekomst van Zuid-Afrika tegemoet. In een brief aan de ambassadeur van Zuid- Afrika te Den Haag laat de groep weten verontwaardigd te zijn over de harde maatregelen, die de regering Vorster tegen enkele zwarte kranten en zwarte anti- apartheidsbewegingen in Zuid-Afrika heeft genomen. De verboden bevrijdings beweging van de zwarte bevolking zelf, het ANC, dient nu als eerste gesprekspartner voor Zuid-Afrika te worden aangewezen, vóór de regering Vorster, zo schrijft de ontmoetingsgroep. De brief werd namens de groep door R. Pomp, Henegouwenlaan 52 naar de Zuidafrikaanse ambassadeur verzonden. IFyMKSNIÊTI

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11