Bedrijven aan Kabel tv bij Beverwijkers Ambachtstraat in trek krijgen meer ruimte bedrijfswagens van 2.5 tot 10 ton GVW BEDIENINGSMENSEN Kunt vandaag de dag iets met wat dubbeltjes doen? b.v. machinefabriek f.l.m.dietvor/t Mister Holland-verkiezing f zondag in Haarlem (X) Kies Mercedes-Benz alles over modelbouw zien en horen. CHAUFFEUR/ TRANSPORTBEWAKER Bric „Sa Kom op 29 oktober a.s. ■o^ia^g Historisch Centrum Nederland D O 2*7 O K O B E R DONDERDAG 19 7 7 12 pa door Dick Panman Halters Poses Historische boekhandel/Antiquariaat i psssst! niet verder vertellen hoor; maar u kunt het zeker als u voor wat duppies ’n krantje koopt r én dat even lekker doorleest Alle (technische) kennis en vaardigheid die U nodig hebt voor het maken van scheepsmodellen vindt U in het boek HANDBOEK VARENDE SCHEEPSMODELLEN. André Veenstra zal Uw aankoop gaarne signeren. 1! NAPO B.V. André Veenstra, een enthousiast en ervaren Nederlandse scheepsmodelbouwer en auteur van het zo juist verschenen ,boek Handboek Varende Scheepsmodellen zal op zaterdag 29 oktober a.s. van 12.00-17.00 uur aanwezig zijn in de Historische Boekhandel Erato, Kleine Houtstraat 70, Haarlem. U kunt bij hem komen met al Uw modelbouwproblemen. Ubent van harte welkom. HAARLEM Voorzichtig kiest de man positie. Z’n schouders draaien een halve slag naar de spiegel toe, waarin een miraculeuze gestalte reflec teert. Dan beslaat het beeld en condenseert het magische spierenstelsel. Het is duidelijk, dat hier menselijke grenzen worden overschreden. Waar de Ter waarde van vier weken abonnementsgeld gemiddelde trimmer al enkele keren door z’n enkels was gegaan lachen hier gestolde weefsels om elke willekeurige belasting. Dit is body-building en zo prepareert de nieuwe Mr. Holland zich voor de komende verkiezingen in het concertgebouw in Haarlem. I Ti Kleine Houtstraat 70, Haarlem, Tel. (023) 32 1069 Het mousserende vlees van de gespierde body-builder Foli (Van een onzer verslaggevers) Gevraagd: Brieven onder nummer 4117 van dit blad. BRONSSTRAAT 1 - IJMUIDEN - TEL. 02550-12241 Ik krijg Naam: Adres: r Woonplaats: - gironummer/banknummer: kabel tv er voor zorgt, dat een verho ging van de tarieven naar de toekomst kan worden verschoven. De Stichting Kabeltelevisie Beverwijk had zelf een Haarlems Dagblad IJmuider Courant Beverwijkse Courant vier weken gratis: (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De opmars van de kabeltelevisie in Beverwijk is niet te stuiten. Wethouder F. Kaebisch jr. maakte woensdagmiddag in de raad zaal bekend, dat tot nu toe meer dan 90 procent van de buizen in de wijken waar de kabel tv is ingevoerd, is aan gesloten. Dat dit hoge abonnementspercentage consequenties zal hebben voor de ta rieven van volgend jaar en misschien komende jaren is wel duidelijk. Op een vraag van de communist Berghuis ant woordde Kaebisch jr. n.l. dat de mee ropbrengst uit de abonnementen op „Er is wel eens geprobeerd om een ge- zichtstraining in het programma op te ne men, maar dat is nooit gelukt. In het ge zicht zitten nu eenmaal niet zoveel spieren, die tot ontwikkeling kunnen worden ge bracht”, verduidelijkt Ad Strengers. Bo dy-building houdt op bij de nekspieren en begint bij de oeverloze training met kleine en grote halters. „Hoe maak ik zoveel aansluitingspercentage van 82 procent geraamd. De steunzender in Wijk aan Zee dient te blijven. Het college heeft de PTT onlangs van deze mening van het colle ge op de hoogte gesteld. Het aantal klachten over de kwaliteit van de beelden blijkt gering te zijn. „Als een wijk is aangesloten is er een piek en na verloop van tijd zakt het aantal klachten naar een aanvaardbare hoogte. Ik kan nog wel meedelen, dat we eind van dit jaar de beeldkwaliteit van de Vlaamse zender hebben verbe terd. Over de ontvangst van die zender zijn nogal wat klachten binnen ge komen”. Ons machinepark is met ons groeiend aantal programmabestuur- de banken dermate gemoderniseerd dat wij ons met gepaste trots een voorloper in Nederland mogen noemen. Voor deze machines waarmee wij binnenkort in een 2-ploegen- dienst gaan lopen, te weten van 06.00 tot 14.00 uur en van 14.00 tot 22.00 uur (géén weekends) zoeken wij Ervaring met een draaibank en we denken dan met name aan meten, is plezierig echter geen must. Beloningen zijn bij ons goed en in dit geval uiteraard aangepast aan de ploegendienst. Sollicitaties kunnen worden gericht aan bovengenoemd adres ta.v. de hr. J. Walkier Zijn nog prille body vertoont weliswaar de trekjes van een jongen, die veel aan gym nastiek doet, maar haalt het niet bij de Zelfs Jan van der Ley, een 21-jarige Haarlemmer, die al een paar jaar traint en de grens van het ongelooflijke mister Uni- verse-profiel al dicht lijkt te naderen, wacht nog een paar jaartjes. Hij zegt: „Ik ben van plan in één keer toe te slaan. Als m’n lichaam perfect is en volledig in kaart is gebracht.” Het belooft zondag een vleeskeuring van de eerste orde te worden, want, zoals orga nisator Strengers treffend zegt: „Ze noe men ons de ijzermaniakken, de liefheb bers van zware schijven. Soms hoor je de kreet: Moet dat allemaal zo nodig en dan zeggen wij: ja. Het trainen met gewichten werkt verslavend. Je krijgt zowel een gees telijke als een lichamelijke behoefte met krachten om te gaan”. „groten” op dit gebied. Toch is Jean-Marc er aanstaande zondag bij, evenals de Haar lemmer Nol van Schaik. Maak uw hokje zwart en stuur deze bon in een open enveloppe zonder postzegel naar: Damiate Pers, Antwoordnummer 416, Haarlem. Het overleg over verkaveling aldaar gaat nu op gang komen en de bedrijven, die hoger willen bouwen dan de wettelijk toe- gestane 4 meter, kunnen dat doen, want de gemeente is van plan een maximale hoogte van 7 meter te garanderen. „Wij leggen bepaalde criteria aan en bo vendien speelde in de Ambachtstraat de kwestie van de veilingfusie een belangrij ke rol”. noteer mij voor een jaarabonnement kwartaalabonnement c Rêb Be I hoofd! voort twee j een ge dwene - D Beeck ter ele ƒ500 Amba nen tw Neder diefstt taalch Avenh zijn at - B frituu een w burgh nuis i veerdi - R op de manw biliste: rood s - O te gist manw kerk i trottoi met e« zefziel I len bie lan Ze< kle we Oo ma ten mo I Yei alle ten me pla ver me de C sto Me stn er ooi v a uit. dul len I GC mo uit die ik hel dul wo jaa na, jaa in het bezit van rijbewijs BE. Onbesproken gedrag, goede gezondheid. Leeftijd 23-40 jaar. Informaties worden u gaarne verstrekt door: Nijverheidsweg 15, Industrieterrein "Waarderpolder” HAARLEM. Tel. 023 - 32 32 40. Autobedrijf ”LEO KORS” B.V. Cruquiusweg 35. HEEMSTEDE. Tel 023- 28 88 51. A botste Tolwe perwe re va: jarige met v< ding het St Jean-Marc van Grondelle, een 16-jarige Haarlemmer, die door een plaatselijk weekblad abusievelijk werd aangezien voor Universe-kampioen Ben Herder, durft de confrontatie met de jury wel aan. Volgens deze Mr. Holland-fan bestaan er bij velen vooroordelen ten aanzien van body-building. Dat wordt volgens hem in de hand gewerkt door de poses, die de mannen op foto’s aannemen. „Je moet die jongens zien in hun dagelijkse doen. Op foto’s worden de spierbundels extra geac centueerd. Ze pompen hun weefsel eerst BEVERWIJK. Het gemeentebestuur gaat de uitbreiding van industriegronden achter de Ambachtstraat eindelijk aan pakken. De bedrijven aan deze straat op het industrieterrein zijn al vele jaren bezig om de gemeente er toe te bewegen deze gronden uit te geven. In augustus 1976 deed het college een toezegging, dat de zaak zal worden aangepakt, maar tot op heden hebben de bedrijven in de straat geen gemeentelijke activiteit gezien. Maak 2 weken lang gratis kennis met „de krant voor u”. Als u zich daarna abonneert ontvangt u óók nog 'ns een korting van 2 weken abonnementsgeld; dus samen 4 weken gratis. Doe nu deze cheque ingevuld op de post. it Organisator Ad Strengers van de Mieter Holland-verkiezing bij een foto van één van zijn gespierde trofeeën. Koude halters, warme en bezwete licha men. In een kleine trainingsruimte aan de Van Egmondstraat stoeien de mannen met hun uithoudingsvermogen. Liggend, zittend, maar vooral briesend van sponta ne krachtsinspanning, Body-building, voor hen een echte sport, voor vele ande ren een vermakelijk schouwspel. Rollen de biceps, mousserend vlees. Een fysieke ego-trip? Ja natuurlijk, maar veel kwaad kan het niet. Een afzichtelijke vertoning? Walgelijke binnenvetterij? Ook hierover zijn de meningen verdeeld. mogelijk spieren zichtbaar?” is de vraag, waar alles om draait. En daarin staan de ijzeren schijven, de power-lifting en de bench-press centraal. Voeten in de steun en via een ingewikkeld scharniermecha- nisme, aangesloten op soepel geoliede ka trollen, worden vele kilo’s verplaatst. Een voorbeeldje: in een paar uur verstouwt een beginner als Ad Strengers 35 duizend kilo ijzer. Desondanks voelt hij zich nog niet rijp genoeg voor deelname aan de mr. Holland verkiezing. „Daar komt meer voor kijken”, zegt de organisator van dit evene ment, luchtig enige vakblaadjes op tafel vleiend, waarop de heroïsche tronies van super-builders in het niet vallen bij hun over-ontwikkelde lichamen. Aanstaande zondag zal een twintigtal buitengewoon geproportioneerde mannen paraderen voor het gefixeerde oog van een jury, die voor alle duidelijkheid geen enkele verwantschap heeft met de Neder landse vereniging van keurslagers. Orga nisator van de Mr. Holland-verkiezing is Ad Strengers uit Haarlem, vice-voorzitter van de Nederlandse Body Building Fede ratie. Hij is een atleet in hart en nieren en nader beschouwd ook in borst, armen en benen. Een gezonde jongen, zo te zien en hij staaft dat met de opmerking, dat een body-builder vrijwel nooit ziek is. „Body builders”, zegt Ad Strengers „hebben een grote fysieke weerstand. We roken en drin ken niet en kiezen ons voedsel zeer nauw keurig.” schreeuwt om meer bedrijfsruimte”. Wet houder Kaebisch kon hem gerust stellen, maar wilde wel kwijt, dat ondernemers blijkbaar een grenzeloos vertrouwen heb ben, dat wie grond aanvraagt, die grond dan ook binnen zeer korte tijd kan kopen vol met bloed via kracht-training, zodat de aderen zijn opgezet en alle contouren zichtbaar worden. Bij de beoordeling^van een lichaam is dat belangrijk. Maar leken weten natuurlijk niet waarop ze moeten letten”, legt Ad Strengers uit. Een nadere lezing over het hoe en waar om van body-building leert, dat deze „sport” is gebaseerd op gewichtstraining. Voor een optimaal resultaat mag de begin ner rustig tien jaar uittrekken. Trainings- tijden: 3 4 uur per dag. Het gaat om de vergroting van spiercellen. Door herhaal delijke krachtsinspanning kan een afge plette kuit uitgroeien tot een gespierde ballon, die met geen speld lek te prikken lijkt te zijn. Kippeborsten groeien na ver loop van tijd uit tot merkwaardige gewel ven, die door de drager trots worden mee getroond op zijn weg naar nog meer fysiek resultaat. Het gezicht van de body-builder doet bij deze verrassende metamorfose niet mee en blijft dus eigenlijk enigszins achter. BEV vierde „Sans Lui jen 3. Bee 115; 5. Van R Schipj 10. Ta Groe Hooog Spruit mevr Hooge 64. Gr. (86; 2. Jong 'Leitne Eijkin; Van L 73; 5. Welke uitwerking body-building op vrouwen of in algemeen sexueel opzicht heeft? Ad Strengers: „Vrouwen zeggén soms ten onrechte, dat ze het niet mooi vinden. Maar in hun hart vinden ze het geweldig. Dat blijkt wel uit de belangstel ling van die kant. Of een body-builder tot grotere sexuele prestaties in staat is dan iemand anders? Nee, zeker niet, want de meeste energie gaat bij de training verlo ren...” En dat mag dan de enige troost heten voor mannen, die zich door de grond voelen gaan bij het zien van zoveel lichamelijke uitstraling. K. Reimes (CDA) maakte zich over deze langdurige kwestie wat boos. „Voor de bedrijven is de situatie in de Ambacht straat momenteel onhoudbaar. Men ir De Haarlemmer Jan van der Ley wacht nog een paar jaartjes, voordat hij een aanval doet op de titel Mister Universe. - Gevestigd in:

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 12