gastenboek Dader van wilde autorit meldde 1 politienieuws Verzendkosten milieu-kaart '&uActi Studie naar reorganisatie zonder ontslag voor rekening van inzender KKmanjjclS dan aanvulling zich bij politie Schoolmelk meer 2, r® si 1 n 1 R O I R» Nieuwe voorzitter te 2 B 1 nval Insluiping in woning Feest in Nieuwe Slof voor zieken en gehandicapten Bridgeclub „Saus Atout voor ’De Planeet’ j U kunt het kopen bij Uw leverancier of ervan genieten in Uw stamcafé als men daar Grolsch tapt. Het traditionele bokbier is er weer. Bier waarmee wij ons op meer dan 300 jaar gebaseerde vak manschap bewijzen. 13 19 7 7 IJMOND OKTOBER DONDERDAG 27 12 door Udo J. Buys !VEEH)C=a* Tel. 023- 24 12 66 -• leid. blad. - r- Hoogovens doet belofte I ft I Jl yrg V 'W Cc Lm». .:/.j Vakmanschap is meesterschap F -• R&ble de Lièvre Wijnadvies: 1972 Belle Chasse Grèves F^^n® Meer en meer mosselen (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) F 6 99 i i ’tis Grolsch Bokbier De heren M. Hageman en R. van Wierin- gen stelden zich beschikbaar voor de com missie gebouwen. Mevrouw A. Schulp en M. Persijn werden in de commissies mate rieel en public relations benoemd. Mejuf frouw L. Huybers kwam in de commissie „bijzondere opdrachten”. IJMUIDEN. De heer B. Kluts is dins dagavond tot voorzitter gekozen van het Buurthuis De Planeet. Tijdens een verga dering van de werkcommissies kreeg R. Gowes de penningmeestersplaats toege wezen. Hij volgt de heer J. Jansen in die functie op. •gaat 1, die t toe- ntde aogte Inbraak. Bij een inbraakje in het hoofdkantoor van Van Hattum en Blanke- voort aan de Velserweg in Beverwijk zijn twee pocket-calculators, een dictafoón en een geldbedrag van 150 uit bureaus ver dwenen. Rood licht. Bij een verkeerscontrole op de hoek Laan der Nederlanden/Ples- manweg zijn vier fietsers en drie automo bilisten bekeurd wegens het rijden door rood stoplicht. DE HOOFDMOOT VAN al die mosse len komt van de Waddenzee, uit het ge bied tussen de eilanden Texel en Vlie land en de Friese kust. De rest komt uit Zeeland. „Maar dat areaal wordt steeds kleiner. Door de bouw van de dam zijn we de Grevelingen al kwijt geraakt. De Oosterschelde hebben we gelukkig nog, maar hoe dat zich zal ontwikkelen moe ten we nog maar af wachten”, aldus het mosselkantoor. DE MOSSELEN die op de veiling van Yerseke verkocht worden komen nog allemaal van de Oosterschelde. De Wes- terschelde is al lang geen leverancier meer. „Dat is voorbij. Er zijn nog wel plaatsen waar ze groeien, maar door de vervuiling van het water zijn die niet meer voor consumptie geschikt”, aldus de woordvoerder. OOK IN HET TEKEN van de mossel stond deze week het visrestaurant „De Meerpaal” aan de Zandvoortse Halte- straat. Eigenaar BenRoozen nodigde er drie avonden lang vanavond zijn ook de wethouders AukemaenKors van derMije van de partij relaties uit. En in samenwerking met het Pro- duktschap had hij zich van prachtmosse- len uit Yerseke verzekerd. X VELSEN. De wethouder van finan ciën H. van der Werff houdt op maandag 31 oktober geen spreekuur. Tijdens de vergadering hebben de verte genwoordigers van de Industriebonden de vrees geuit dat door het verschuiven van personeel van de ene naar de andere afde ling experimenten voor betere arbeidsver deling, zoals een vijfploegendienst, in het gedrang komen. Vandaar dat vakbondslei der H. Krul van het NW heeft geëist dat regelingen voor uitlening van werknemers aan een andere afdeling pas ontworpen worden als een model voor reorganisatie gereed is. Door Hoogovens is die opstelling als zijnde star omschreven. Voorts is gesproken over de inventarisa tie van taken en manjaren die uitgevoerd wordt door de bedrijfschefs. Door de di rectie is meegedeeld dat de verzameling van die gegevens soepel verloopt. Over de resultaten is nog niets bekend. IJMUIDEN. De directie van Hoog ovens heeft gisteren tijdens een bespre king met de vakbonden toegezegd met meer inspanning dan voorheen te zoeken naar een reorganisatieplan waarbij geen gedwongen ontslagen hoeven te vallen. De vakbeweging had van de concernlei- ding een actievere bijdrage in het aandra gen van alternatieven gevraagd omdat zij vond dat het bedrijf zich in deze te passief opstelde. Van directiezijde is nu de be reidheid getoont initiatieven te ontwik kelen. DE MOSSEL STAAT ER DIT JAAR GOED OP. Met z’n allen eten we op het moment zo’n 30.000 kilo per week de zee uit. „Dat ligt ook aan de kwaliteit, want die is dit jaar bijzonder goed”, zo hoorde ik op het kantoor voor mosselzaken van het Produktschap voor vis- en vispro- dukten. „Zien eten doet eten”, aldus de woordvoerder, die vertelde dat er dit jaar vijftig percent meer aan mosselen naar de liefhebbers gaat dan verleden jaar. Dus maar liefst de helft meer. ROOZEN WINDT ZICH nog steeds op over de manier waarop sommige restau rateurs menen met de vis te moeten om springen. „Er wordt nog steeds tong ver kocht, die geen tong maar neustong is, dus ’n schar, en zeepaling, die niets met paling te maken heeft. De mensen krij gen dan jonge haaltjes op hun bord. Die zwemmen in de Noordzee, hier vlak voor kussen”, lachte LouPolak, die hoofd redacteur is van het maandblad Horeca Treffen, en zich de mosselen al even goed liet smaken. MET PUCK VAN COLLEM, de vrouw van filmkenner Simon, en haar zuster Bép Herzet, die ik als tafeldames had, luisterden we naar het relaas van een van de andere eters, die vertelde dat mosselen nog het best in flink koud wa ter gedeien. „Hoe kouder het water is, hoe lekkerder de mossel”, wist hij. Maar bij het mosselkantoor van het Produkt schap worden die woorden gelogen straft. „De watertemperatuur heeft geen invloed. Ik wil ze in augustus ook wel”, aldus de eerder geciteerde woordvoer der. En het wachten op de r in de maand is eigenlijk ook niet nodig, want het mos- selseizoen begint al in de tweede week van juli en duurt dan tot Pasen het jaar daarop. De vangst wordt gestopt van april tot juli. Maar Ben Roozen houdt ze zolang niet op de kaart. „Tot februari, in maart worden ze te dun”, zegt hij. En dat weten we dan ook weer. (ADVERTENTIE) geniet van uw koffie (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Nu Gedeputeerde Sta ten de gemeente Beverwijk hebben laten weten geen bijdrage te zullen verlenen in de kosten van het verzenden van de milieu- kaart, voelt wethouder F. Kaebisch jr. er weinig voor de porto-kosten van deze cor respondentie tussen de burgerij en de pro vincie maar uit de gemeentelijke schatkist te betalen. De kaarten worden door de burgers ge bruikt om milieu-klachten ter kennis van het provinciaal bestuur te brengen. De inzender dient zelf een postzegel op de brief te plakken. WD’er C. Speets, die deze kwestie woensdagavond in de raads zaal tijdens de begrotingscommissiebe- handeling aan de orde stelde, vertelde, dat ook de gemeente Velsen geen financiële „kaart bijdrage” van de provincie heeft ontvangen. op licht jgën nooi het ;stel- r tot dan it de erlo- ■oost de iveel I n bo at de ngrij-i Diefstal. Van een bouwterrein aan de Beeckzanglaan is tweehonderdvijftig me ter electriciteitskabel met een waarde van 500 ontvreemd. Van een terrein aan de Ambachtstraat, ook in Beverwijk, verdwe nen twee lege oliedrums. Tenslotte deed de Nederlandse Kredietbank aangifte van diefstal c.q. verduistering van twintig be taalcheques, die per post naar een adres in Avenhom zijn verzonden maar daar nooit zijn aangekomen. IJMUIDEN. Bij een insluiping in een woning aan het Cahopusplein in IJmuiden is woensdag een bedrag van 450 wegge nomen. De dader wist de woning via een openstaand bovenlicht binnen te komen. Wet- ellen, smers i heb jrond open (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Ruim vierhonderd de kust, met bergen tegelijk”, mopperde hij. Zelf bleef hij in stijl en kookte de mosselen in een bodempje water met peterselie, worteltjes, knolselderij en prei gaar. Er kwam zelfs geen druppeltje wijn aan te pas. „BEN IS ZO’N visliefhebber dat je hem met angst een mes in ’n schol ziet steken, want eigenlijk zou hij hem willen Binnenbrand. Doordat de vlam in de frituurpan sloeg, vloog gistermorgen in een woning aan de Heemskerkse Luxem- burglaan een gordijntje boven het gasfor nuis in brand. Toen de brandweer arri veerde, was het vuur al geblust. Ongeval. Door onoplettendheid raak te gisteravond op het fietspad van de Ples- manweg een 16-jarig meisje uit Heems kerk met het voorwiel van haar fiets de trottoirband. Ze kwam te vallen en moest met een hersenschudding naar het St. Jo- zefziekenhuis worden overgebracht. ür Puck van Collem luisterde met aan dacht naar het college vis en vis eten, dat Ben Roozen haar gaf. MC mag en is netzo lekker Aanrijding. Door een voorrangsfout botsten gistermiddag op kruising Hoflaan/ Tolweg/G. van Assendelftstraat/Hoogdor- perweg twee auto’s op elkaar. De passagie- re van één der automobilisten, een 27- jarige inwoonster van Heemskerk, werd met vermoedelijk een lichte hersenschud ding voor onderzoek overgebracht naar het St. Jozef ziekenhuis. VELSEN. Over de schoolmelkver- strekking lijkt het laatste woord in Vel sen voorlopig nog niet gesproken. In de onderwijscommissie kwam wethouder Scheeper gisteravond niet verder dan de toezegging de landelijke regeling die op 1 januari van kracht wordt organisatorisch te willen begeleiden. De gemeente betrekt schriftelijke informatie bij het landelijke schoolmelkcomité en speelt dat door naar de scholen. Een oordeel over wenselijk heid van schoolmelkverstrekking wilde hij liever aan de commissie voor de volks gezondheid overlaten. Uit reacties bij hoofdleidsters van Vel- sense kleuterscholen blijkt dat aan meege ven van melk door de ouders de voorkeu^ wordt gegeven. „Een goed werkende sys teem” is daar vastgesteld. Mevrouw J. Bos- de Boer (PvdA) had daar gisteravond haar twijfels over. Zij zag de melkdistributie op de scholen als een correctie op het vaak onevenwichtige voedingspatroon in de ge zinnen (veel snoep en frisdrank) en niet alleen als aanvulling. Als onderdeel van het onderwijspakket vond zij discussie hierover in de onderwijscommissie zeker zinvol. „Schoohnelk is belangrijk om tot goede leerprestaties te komen net als een deugdelijk meubilair dat is” verklaarde zij. Het bekersysteem wees zij van de hand omdat daar alleen bij jongere kinderen iets van terecht komt. „In de hogere klas sen wordt dat te kinderachtig gevonden”. VELSEN. De dader van een wilde rit dwars door IJmuiden en Velsen in de eerste week van augustus, zit nu, tweeën halve maand na het gebeurde, in hechte nis op het Velsense politiebureau. De 28- jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats heeft zich onder druk van zijn omgeving bij de politie gemeld. Zijn op sporing was landelijk verzocht. De man had tweeënhalve maand gele den in een nachtelijke rit met een bestel wagen eerst op de Willebrordstraat een lichtmast en een geparkeerde auto ge ramd, reed daarna een achtervolgende po litieauto van de weg en ging richting Vel- sen-Zuid. In de Meervlietstraat nam de wagen een kap van een benzinepomp mee, ramde op de Oude Pontweg vervolgens twee bomen en reed opnieuw op een poli tieauto in. De politie wilde de man op het woonwagenkamp aanhouden, maar daar bij ontstond een forse vechtpartij met de bewoners, die zich gezamenlijk tegen de politie keerden. Sindsdien was de man zoek. BEVERWIJK. De uitslagen van de vierde selectiewedstrijd van de bridgeclub „Sans Atout” is als volgt. Groep 1: dames Luijendijk-Kleijn 120; 2. Roos-Koster 117; 3. Beer-De Lugt 117; 4. Kuil-Luijendijk 115; 5. Geerling-Den Heijer 114; 6. familie Van Roon 111; 7. Fam. Hoogeboom 109; 8. Schipper-De Wit 95; 9. Hilbers-Bierman 92; 10. Tabak-van Groeningen 90. Groep 2: 1. Beers-Beentjes 105; 2. Sloof- Hooogsteder 96; 3. fam. Zwaneveld 96; 4. Spruit-Eijking 84; 5. gebrs. Welagen 82; 6. mevr. Belterman-van Zutphen 74; 7. Hoen- Hoogeboom 69; 8. v.d. Lugt-Smolenaars 64. Groep 3 (N-Z): 1. dames Wijking-Duin 86; 2. Zoontjes-Portegies 82; 3. gebrs. De Jong 78; 4. Kleijn-Gijsbers 78; 5. dames Leitner-van Straten 76.0-W: 1. Razenberg- Eijking 112; 2. Portegies-Numan 84; 3. Van Leeuwen-Rumpt 78; 4. fam. Becker 73; 5. Liefting-Waasdorp 53. 5. de Nieuwe Slof een amusementsprogram ma aanbiedt. Medewerking wordt ver leend door het trio Joop Reynolds, Wim Koopman, De Croksons, Imca Marina, Ro- ny Tober, Redir en Hans van Willigenburg. Burgemeester Kok van Heemskerk heeft toegezegd het programma te zullen ope nen. In de zaal treft hij ook Heemskerkse zieken en gehandicapten aan want de Zon zieken en gehandicapten zijn maandag- nebloem heeft er een Beverwijks-Heems- middag de gast van de Zonnebloem, die in kerks feest van gemaakt. Deze waak apeclaal aanbevolen: Foie d ole frais Coquille St Jaques Denkt u om uw Kerstreserverlng K

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13