Spaanse Brabander «Rock ’69 «Keefman ii UIT. s I Ruggiero Ricci Ondeko-Za Louisiana Red 33 agenda van amsterdam I S si "15 [5 wijzen MUZIEK THEATER ALLERHANDE IM uit wijzer I F b Bioscopen ;^4^ 19 19 7 7 OKTOBER DONDERDAG 27 i ass SRgraaaatT-- - f cosa UI ■c (ft £^25 '*lx. I ir Ruggiero Ricci Nes. 53-55, tel. TJ^r-afr, 7 ■ir Jacques Commandeur als Keefman (Lunchtheater) ■MH ijk voor hen, die geïnteresseerd zijn in het Verre Oosten, zoals beoefenaars van krachtsporten. Miranda kwartet. De violisten Lex Korff de Gidts en Piet van der Peijl, de altviolist Jan van Munster en de celliste Hanny de Jong, vormen tezamen het Mirandakwartet. Zij werkten onder meer onder de primarius van het beroemde Borodln-kwartet en geven regelmatig concerten in binnen- en buitenland. Het kwartet geniet alom een uitstekende naam en zal zondagmorgen (11.30 uur koffie; 12 uur aanvang) een koffieconcert verzorgen in het Haarlems Concertgebouw. Op het programma staan Dvoraks Terzetto voor 2 violen en altviool, een Kwartet van Oscar van Hemel en Quartettsatz in c opus posthumus. Vierde lustrum. Het Haarlems Opera Koor „Bep Ogterop” bestaat 20 jaar en viert dat morgenavond (20.15 uur) met het jaarlijks concert in het Haarlems Concertgebouw. Het programma is speciaal samengesteld aan de hand van persoonlijke wensen van de dirigente, Mevrouw Bep Ogterop, die overigens ook twintig jaar aan het koor is verbonden. De medewerkende solisten zijn de sopraan Jennie Veeninga, de alt Carolyn Watkinson, de tenor Robert Bruins en de bas Tom Haenen. Muzikale begeleiding wordt verzorgd door de pianisten Rudy de Heus en Johan Kat en organist Anton van Dalen. Presentator is Ivo Niehe. Louis Ferron. De bekende Haarlemse schrijver Louis Ferron (auteur van veel verkochte boeken als Gekkenschemer, Het stierenoffer, De keisnijder van Fichtenwald) zal komende zaterdagmiddag van 14-16 uur aanwezig zijn in boekhandel Coebergh, Gedempte Oude Gracht 74 in Haarlem waar hij zijn boeken met een handtekening en/of opdracht zal voorzien. Expositie. Van 28 oktober tot en met 26 november wordt in Kunstzalen Heerkens Thijssen, Houtplein 13 in Haarlem een expositie gehouden van miniaturen en olieverven van Jean Thomassen, maar ook voor kinderen. Wie geen woord Italiaans kent, verstaat en begrijpt dit komische duo, dat zijn zaken duidelijk maakt in geraffineerde gebarentaal en theaterbegrippen die niemand vreemd zijn. Zondagmiddag om 14.30 uur en ’s- avonds om 20.15 uur. Pinokkio. Op zondagmiddag (aanvang 14.30 uur) ook in de Toneelschuur een kindervoorstelling. Het Ka theater speelt daar Pinokkio. Het Amsterdamse gezelschap koos daarvoor het beroemde kinderboek van Carlo Collodi, waarin tal van leuke, spannende, maar ook verdrietige dingen gebeuren. Het oorspronkelijke verhaal onderging kleine veranderingen. Ka theater presenteert een voorstelling met veel dans, met toneelspel en mime. Pinokkio is bedoeld voor kinderen van zes t.m. twaalf jaar. Ik een beetje meer. Luchtig amusement waarvoor onder meer Lex Goudsmit en Sylvia de Leur zorgen, komt naar de Haarlemse Stadsschouwburg in Ik een beetje meer dan jij, een komedie van Joao Bethencourt. Hoofdpersoon is een zekere Walter, die zichzelf kenschetst als een onbaatzuchtig idealist. Wanneer hij een grote geldprijs gewonnen heeft, herinnert hij zich echter niet meer dat de helft daarvan een ander toekomt. Ook de Belgische acteur Willy van Heesvelde speelt erin mee. Op maandag 31 oktober. Aanvang 20.15 uur. Rock ’69. De ondergang van een rockgroep is het hoofdthema van David Hares theaterproduktie Teeth ’n’ smiles, dat Centrum speelt onder de titel Rock ’69. Vorige week al in de Toneelschuur, nu nog een serie voorstellingen van deze muzikale produktievan 2t.m. 5 november. Het stuk speelt in 1969, als een rockgroep op de laatste benen loopt en moet optreden op een studentenfeest in Cambridge. Het is duidelijk dat het een allerlaatste stuiptrekking betreft van de groep, die geteisterd wordt door lamlendigheid, verslaving aan drugs en drank. Henriëtte Tol speelt een indrukwekkende rol als de zangeres Maggie en zingt daarbij ook nog voortreffelijk. Uitstekende rollen ook van Jules Hamel, Ansje Beentjes, Johnny Peters en Ben Hulsman in deze voorstelling die door Eddy Habbema werd geregisseerd. Bob Zimmerman heeft de muzikale leiding en hij verving de oorspronkelijke composities van Nick Bicat knap voor nieuwe. Het stuk geeft een treffend beeld van een verworven generatie, van teleurstelling na idealisme. Aanvang 20.30 uur. Ook nog van 27 t.m. 29 in de Toneelschuur. De Spaanse Brabander. Bredero’s volksstuk De Spaanse Brabander wordt door toneelgroep Theater op 1 en 2 november opgevoerd in de Haarlemse Stadsschouwburg. Elise Hoomans had ditmaal de regie en maakt er vooral een mooi kijkspel van. De Spaanse Brabander gaat over de berooide jonker Jerolimo die vanuit Vlaanderen in Amsterdam neerstrijkt. Het enige dat hij bezit is zijn Youri Egorov. In de Burgerzaal van het Velser Stadhuis zal de jonge, fameuze Russische pianist Youri Egorov morgenavond (20.15 uur) een pianovoordracht geven. Zijn programma vermeldt sonates van Mozart en Prokofief en Schumanns Carnaval scène Mignonnes sur quatre notes Opus 9. weg naar het concertpodium” verleent aan het concert haar medewerking. De algehele leiding is in handen van de dirigent van het koor, Willem Wiesehahn. Aanvang 20 uur. Amsterdams Strijkersensemble. Werken van Purcell, Franchomme en Bach worden door het Amsterdams Strijkersensemble onder leiding van Philia Sengers morgenavond (20.15 uur) vertolkt in de serie Goltfusz-concerten in de Hervormde Dorpskerk te Sassenheim. Medewerking verlenen sopraan Lucienne Bouwman, klavecinist Cor de Jong, dwarsfluitist Marten Root, violiste Nelleke Tfr Percussiescène in voorstelling van On deko-Za (Foto Lex van Rossen) rijk kostuum en zijn gladde tong. Bredero tekende in dit stuk een rijk Amsterdams volksleven. Goed spel van Eric van der Donk als de jonker en van Jan van Eijndthoven als zijn knecht Robbeknol. Elise Hoomans heeft de voorstelling vooral visueel aantrekkelijk gemaakt. Haar toneelbeelden, die mooi gesteund worden door Frank Ravens decor, zijn als schilderijen van oude meesters. Aanvang 20.15 uur. Keefman. Vorig seizoen ook nog met veel succes gespeeld, komt Centrum-acteur Jacques Commandeur op 2 november weer terug in de Toneelschuur met de éénakter Keefman van Jan Arends, ter vervanging van de eenakter Saneren, die van het repertoire genomen is. Commandeur is ontroerend in deze monoloog waarin hij als psychiatrisch patiënt Keefman kritiek uit op de medische wereld. Hij zegt blij te zijn in een inrichting te zitten, omdat hij dan iets voor zijn medepatiënten kan doen. Keefman houdt vol dat hij niet gek is, maar dóóf Daarom komt hij wat vreemd over, maar niemand wil hem geloven. In die doofheid vlucht de patiënt en het is de enig overgebleven bescherming tegen de gedachte dat hij werkelijk gek zou zijn. Peter Oosthoek regisseerde deze overrompelende toneelprestatie waarmee Commandeur ook een toneelprijs verwierf. In het lunchtheater van de Toneelschuur om 12.30 uur. Repelsteeltje. Gerard Cox heeft met Hanny Vree, Hannah de Leeuwe, Simone Kleinsma en Leonie Jansen een nieuwe theatershow gemaakt en komt daarmee op 3 en 4 november naar de Stadsschouwburg Haarlem. Tijdens de première in Amstelveen ontdekte onze recensent Wim Helversteijn nog wel wat zwakke plekken, maar hij getuigde ook van een verbluffende entourage waarin enkele ijzersterke punten tot hun recht konden komen. Muzikaal is er de bijdrage van het sextet Fred Leeflang die onder meer met Ruud Bos voor de muziek tekende. Robert Kaesen verzorgde de choreografie. Aanvang 20.15 uur. Scholten, altvioliste Carine Blanken, celliste Viola de Hoog en bassist Ernst Glerum. Han Siertsema. In de Ned. Herv. Kerk „De Hoeksteen” aan de Willem de Zwijgerlaan te Santpoort, zal de cantor-organist van deze kerk, Han Siertsema, zaterdagavond (19.30 uur) het eerste van een serie van zeven maandelijkse concerten verzorgen. Uit de opbrengsten van de serie hoopt men er de concertmogelijkheden te kunnen vergroten. Uitgevoerd worden werken van Bruhns, Böhm, Pachelbel, Tunder, Buxtehude ep Bach. Jaap Stork. Zaterdagavond (20 uur) zal Jaap Stork als recensent aan onze bladen verbonden een pianorecital verzorgen in de Aerdenhoutse Adventskerk aan de Leeuwerikenlaan. Hij brengt werken van Chopin, Schubert en Ravel ten gehore. Kaarslicht zal daarbij de stemming verhogen. Bluesconcert. Nog niet zo gek lang geleden verzorgde de 41-jarige bluesgitarist Louisiana Red een prachtig en energiek NBBO-concert in het hoofdstedelijke Paradiso. Het leek het bewijs dat het getij definitief voor hem gekeerd was. Twee uitstekende elpees en het succes in Europa maakten dat zijn trieste jeugd helemaal kon worden vergeten. Geef Louisiana Red een gitaar in zijn handen en hij kan zijn ei kwijt. Zondagmiddag (15 uur) speelt deze formidabele Amerikaanse bluesgitarist onder auspiciën van Cat Jazz in de Haarlemse Jazz Club aan het Groot Heiligland, waar morgenavond vanaf 22 uur de stemming er dankzij de enthousiaste jamsessions ook flink in zal zitten. Gevarieerd. Troubadour Herman Erbé speelt vanavond vanaf 20.30 uur in de Haarlemse Teerling aan de Kleine Houtstraat, morgenavond doet de swingende band High Life het Theehuis van Zero, Bakenessergracht 8-10 in Haarlem (aanvang 20.30 uur) aan en zaterdagavond (22 uur) musiceert Jazz Junket in plaats van Midgetown in Sherry Bodega De Gravin, Gravinnesteeg 9 te Haarlem. De Midgetown bereidt namelijk een geweldig lustrumconcert voor dat echter eerst volgend weekeinde plaats heeft. 5> De tentoonstelling van bekende prenten en etsen van Rembrandt in het kader van de expositiereeks „De roem van de kunstenaar” in Teylers Museum aan het Spaame in Haarlem: zal in verband met de ruime belangstelling worden voortgezet tot en met 26 november. Dagelijks van 10-16 uur en bovendien op de eerste zondag van de maand van 13-16 uur. Op deze goed verzorgde expositie -Teyler heeft een der mooiste grafiekcollec ties in Europa- is ook deze ets van Rembrandt te zien. De molen zou ooit aan Rembrandts vader hebben behoord, maar waarschijnlijk gaat het om een molen die buiten de stad stond, in Óssenbrugge (in de buurt van Noordwijk). ■ü- Margreet Blanken, Eric van der Donk en Sjoukje Hooymaayer in De Spaanse Brabander. Van de Rebellenclub. Een fotograaf werkt in zijn donkere kamer de laatste twee uur koortsachtig aan de voltooiing van een fotoboek. Het is het einde van een lange periode donkere-kamerwerk. Het boek brengt foto’s van leidende figuren die I door middel van retouche en montage in een ander perspectief een juister? zijn I geplaatst. Geestelijke, artistieke of politieke leiders die door hun invloed de wereld besturen, zonder werkelijk iets bij te dragen aan menselijk geluk. Vandaar de ironische titel van het boek:Van de Rebellenclub”. Tegelijk is de fotograaf door middel van zijn werk veilig voor een leeg en schrijnend gevoel dat op de loer ligt sinds zijn vrouw van hem weg is. De Belgische acteur Dirk Celis speelt deze produktie van Harlekijn. Op vrijdag- en zaterdagavond aanstaande in de Toneelschuur. Aanvang 20.30 uur. Tekstpierement. Vanavond in de Haarlemse Stadsschouwburg: cabaretgroep Tekstpierement, een kwartet talentvolle kleinkunstenaars dat wat verborgen kritiek en veel amusement brengt in een fraai verzorgd programma. Gestroomlijnd cabaret in een programma dat Wacht U voor de Hond heet. Medewerkenden zijn Guuske Kotte, Frank Sanders, Jos Brink en Lucy de Lange. De teksten zijn vooral van Brink, die ook enkele pittige conférences doet. Sanders verzorgde de choreografie en Henk Bokkinga, die zelf op de piano begeleidt, maakte er prettig klinkende muziek bij. Aanvang 20.15 uur. Moordspel. Guus Hermus en Jeroen Krabbé zijn vrijdag en zaterdag te zien in Anthony Shaffers thriller Moordspel. De regie voor deze vrije produktie van Joop van den Ende is van de Engelsman Nicholas Renton. De intrige gaat over een bedrogen echtgenoot die de minnaar van zijn vrouw in zijn landhuis uitnodigt. Als dat gebeurt neemt het verhaal verrassende wendingen. Aanvang 20.15 uur, Stadsschouwburg Haarlem. Herman Tieman. In de Toneelschuur treedt komende vrijdag en zaterdag (aanvang 19.00 uur) Herman Tieman op in zijn jeugdvoorstelling „Voor niets gaat de zon op”. Tieman werkt met poppen, tekeningen en dia’s en wordt muzikaal bijgestaan door saxofonist Bob Driessen, die ook zelf de muziek voor dit programma schreef. Verhaal: Jan Alleman gaat op vakantie. De gids van zijn vakantieland laat hem prachtige dingen zien, maar plots komen ze bij een muur waarachter Jan Alleman gefluister hoort. Daarover wil de gids hem niets vertellen. Jan besluit achter de muur te gaan kijken en ontdekt daar een heel andere wereld. Man, vrouw, liefde. Coen Pronk en Ine Veen komen zaterdagavond in het Witte Tejater, Kanaalstraat, IJmuiden, met hun programma Man, Vrouw, Liefde. Het is samengesteld uit korte verhalen van Tsjechov, waaronder „De schadelijkheid van tabak”. Charles B. Timmer vertaalde de teksten van de Russische toneelschrijver en Hans Boswinkel regisseerde het programma. Aanvang 20.30 uur. I Colombaioni. Met hun commedia dell’ arte clownsprogramma komen Carlo en Alberto Colombaioni zondag naar de Stadsschouwburg in Haarlem. Twee Italiaanse clowns die met uiterst eenvoudige middelen op een leeg toneel en zonder muziek een aaneenschakeling van grappen ten beste geven. Het werk van I Colombaioni stamt van de oude Commedia dell’arte uit Italië. Het programma is geschikt voor volwassenen, NPO. Jerzy Katlevicz leidt het Noordhollands Philharmonisch Orkest aanstaande dinsdagavond (20.15 uur) tijdens het tweede concert in de Serie A in het Haarlemse Concertgebouw, dat wordt geopend met een werk van de Poolse componist Penderecki, „Als Jakob erwachte”. Hierna vertolkt de solist, de wereldvermaarde Ruggiero Ricci, het Eerste Vioolconcert van Paganini. Het concert wordt besloten met de Symfonie no. 39 in Es grote terts (KV 543) van Mozart. De gastdirigent van het NPO vergaarde zijn eerste roem toen hij in 1955 het concours voor jonge dirigenten in het Franse BesanQon won. De verdere carrière van de Pool Katlevicz vertoont een telkens groeiend succes. In 1958 was hij artistiek leider van het Philharmonisch Orkest van Poznan, daarna artistiek directeur van de Opera te Dantzig, waarna hij zich verbond aan het Philharmonisch Orkest van Krakov, waarmee hij vele toernees maakte. Op negenjarige leeftijd verbaasde de Italiaanse Amerikaan Ruggiero Ricci de muziekwereld met zijn vertolking van het vioolconcert van Mendelssohn tijdens een concert in Carnegie Hall in New York, waarna een tournee in 1932(!)hem internationale erkenning bracht. Hij speelde daarna onder alle dirigenten van naam zoals Molinan, Szell, Paray, Dohnanyi en anderen. Japanse folklore. Volgende week woensdagavond (20.15 uur) zal men getuige kunnen zijn van een wel heel bijzondere belevenis als de Japanse groep Ondeko-Za de muren van het gebouw zal doen wankelen onder hun imposante muzikale klankspel, dat eer doet aan de eeuwenoude trommelslagerstraditie in Japan. Ondeko-Za is een hechte groep van zo’n 25 mannen en vrouwen die op het eiland Sado, in het Noordwesten van Japan leven en zichzelf onderwerpen aan een keiharde training. Zo lopen zij elke ochtend twintig mijl (32 km) en streven zij naar een totale harmonie van lichaam en geest, die zij ook trachten weer te vinden in hun muziek. Hun instrumentarium bestaat uit trommels in alle maten en soorten, bamboefluiten en snaarinstrumenten, waarmee zij een interessant klankpatroon weten te bereiken. Met name aanbevolen gecombineerd met bronsplastieken van Willemien Meuer-Joosten. De opening heeft vrijdagavond om 20.30 uur plaats, de expositie is dagelijks te bezichtigen van 10-17 uur met uitzondering van zondag en maandagmorgen tot 13 uur. Jan Von. Galerie Lóa, gespecialiseerd in avant garde kunst, brengt tot 19 november een zogenaamde „groeiende tekening" van Jan Von. De tentoonstelling in de Lange Raamstraat 12 in Haarlem begint zaterdagavond om 20 uur en is elke donderdag, vrijdag en zaterdag geopend van 14-18 uur. Rob Verhagen. De samenwerkende bibliotheken in de Haarlemmermeer brengen van tijd tot tijd kleine exposities, veelal in de bibliotheek in Hoofddorp. Ditmaal is daar tijdens de normale openingsuren werk te zien van de Haarlemse schilder Rob Verhagen. Uitgevoerd worden fragmenten van Gounods Faust en Verdi’s I Lombardi. Marinierskapel. Onder leiding van Jan Koops verzorgt de Marinierskapel van de Koninklijke Marine vanavond haar traditionele najaarsconcert in het Haarlems Concertgebouw (20.15 uur). De baten komen geheel ten goede van de Stichting Marine Sanatorium Fonds. Na werken van Gabriëlli, Handel en Rimsky Korsakov volgt de bekende muzikale show. Een première voor Nederland is Bislava’s Spectrum voor orkest en geluidsband. Erasmus Ensemble. Vanavond (20.15 uur) geeft het uit de bariton Peter Goedhart, hoboïist Frank Minderaa en gitarist Wim Spruyt bestaande kamermuziekensemble Erasmus een recital in concertzaal Kadens, waaraan zij ongetwijfeld goede herinneringen zullen hebben overgehouden van een concert van twee jaar geleden. Ditmaal is de liederencyclus van Theodorakis helaas niet in hun programma opgenomen, maar werken van Rameau, Lully, Morley en De Falla vormen een goede compensatie. Kamermuziek»vond. Stichting Jeugd en Muziek Haarlem presenteert zaterdagavond (20.15 uur) weer een van haar gratis toegankelijke kamermuziekavonden in haar Grote Muziekzaal in het Cultureel Centrum De Egelantier aan de Gasthuisvest in Haarlem. Werken van Vivaldi, Britten en Jandanyi. Kathedrale Basiliek. De uit 55 jongeren bestaande Domkantorei uit het Duitse Schleswig geeft zaterdagavond (20.15 uur) een eenmalig concert in de Kathedrale Basiliek aan de Leidsevaart te Haarlem. Het programma vermeldt uitsluitend geestelijke liederen. Najaarsconcert. Morgenavond heeft het traditionele najaarsconcert van de Christelijke Oratoriumvereniging „IJmuiden” plaats in de Ned. Herv. Kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden. Uitgevoerd wordt Haydns oratorium Die Jahreszeiten met medewerking van het Noordhollands Philharmonisch Orkest en bekende solisten als tenor Arjan Blanken, bas Wout Oosterkamp en klavecinist Jaap Spigt. Ook de jonge sopraan Jorine Samson nog bij Erna Spoorenberg aan het Amsterdams Conservatorium studerend en onlangs in „Jonge mensen op w Alhambra I (Weteringschans 134, 233192): JAB- BERWOCKY toeg. 16 j„ dag 14.00, 19.00 en 21.30 uur, zon. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra 2: LA DENDELLIERE toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zon. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 400, 234876): THE DEEP toeg. 16 j„ dag. 14.15, 19.00 en 21.30 uur, zon. 13.15, 15.45, 19.00 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr. 402, 66227): LE SHERIFF toeg. 16 j„ dag 14.30, 19.15 en 21.45 uur zon. 13.30, 16.00, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club: MEAN STREETS toeg. 16 dag. 14.15, 19.00 en 21.30 uur, zon. 13.15, 15.45, 19.00 en 21.30 uur, zat. 00.15 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): DEEP THROAT, toeg. 16 j„ dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15.00, 16.15, 17.30, 18.45, 20.00 en 21.15 uur, zon. vanaf 12.30 uur. Cinceac Damrak I (Damrak 63, tel. 245648): ONTSNAPPING UIT HET VERGETEN CON TINENT, toeg. 12 j., dag. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: BLUE MOVIE toeg. 16 j., dag. 18.45, 21.15 uur, do. vrij., ma. en di. ook om 13.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr. 31, 243639): THE RETURN OF THE PINK PANTHER, toeg. alle leeft., dag. 19.00 en 21.30 uur, do. vrij. ma. di. 13.30 en 16.00 uur. Cinema Int. (Aug AUbéplein 4, 151243): THE DEEP, toeg. 16 j., do. vrij. zat. zon. 19.00 en 21.30 uur. ma. di. woe. 20.00 uur, zat. en zon. ook 14.30 uur. Cinétol (Tolstr. 160, 722291): ROME OPEN STAD, toeg. 16 j., dag. 20.00 en 22.00 uur. THEMROC toeg. 16 j., dag. 19.45, 21.45 en 24.00 uur. City I (Leidseplein, 234579): HERBIE GAAT NAAR MONTE CARLO, toeg. alle leeft, dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zon. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2: HET EILAND VAN DR. MOREAU, toeg. 12 j., dag. 13.30, 19.15 en 21.45 uur zon. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3: THREE WOMEN toeg. 16 j., dag. 14.15, 18.45 en 21.15 uur, zon. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. City 4: LA GIFLE toeg. 12 j. dag. 15.00, 18.30, 21.00 uur, zon. 12.45, 15.30, 18.30 en 21.00 uur. Corso (Kalverstr. 122, 234561): HET GAAT PAS GOED ALS EEN TIROLER HET DOET, toeg. 16 jdag. 14.30, 19.00 en 21.30 uur, zat. zond. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): BLACK SUNDAY toeg. 16 j., dag. 19.15 en 21.45 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): HERBIE GAAT NAAR MONTE CARLO, toeg. alle leeft, ma. di. do. vrij. 14.00 en 19.00 uur, woe. en zon. 13.30, 15.45 en 19.00 uur, zat. 10.30, 13.45, 16.00 en 19.30 uur. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): DE CARRIÈ RE VAN EEN KAMERMEISJE toeg. 12 j., dag. 14.00, 19.45 en 22.00 uur, vrij, en zat. 00.30 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): DE ENE ZINGT DE ANDER NIET, toeg. 16 j., dag 14.30, 19.30 en 22.00 uur, zon. 13.30, 16.00, 19.30 en 22.00 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): VALENTI NO toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, zat. zon. 13.15, 16.00, 18.45 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): NAKED CA ME THE STRANGER toeg. 16 j., dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zon. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): THE AMSTERDAM KILL toeg. 16 j., dag. 14.15, 19.00 en 21.30 uur, zon. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): JAWS toeg. 12 j., dag. 19.00 en 21.30 uur, zat. zon. woe. 14.15 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): GO WEST toeg. 12 j., do. t/m za. THE BIG STORE toeg. 12 j. zo. t/m woe. dag. 19.30 en 22.00 uur. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): VERDWENEN IN DE BERMUDA DRIEHOEK toeg. 12 j. dag. 14.30, 19.00 en 21.30 uur, zat. zon. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. Studio K (Roetersstr. 34, 231708). SERVANTE ET MAITRAISSE toeg. 16 j. dag. 14.30, 20.00 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790): Zaal 1 LA DENTELLIERE toeg 16 j. dag. 20.00 uur. Zaal 2: PAS SI MECHANT QUE CA toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22.00 uur. Tuschinski I (Reg. Breestr. 26, 62633): SOL DAAT VAN ORANJE toeg. 16 j., dag. 14.00, 20.15 uur. zat. zon. 13.30, 16.45 en 20.15 uur. Tuschinski 2: PROVIDENCE toeg. 16 j., dag. 14.30, 19.00 en 21.30 uur, zat. zon. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. Tuschinski 3: L’HOMME QUI AIMAIT LES FEMMES toeg. 16 j. dag. 14.30, 19.00 en 21.30 uur, zat. zon. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. Tuschinski 4: NEW YORK NEW YORK toeg. alle leeft, dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, zat. zon. 14.00, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 5: NORTH BY NORTHWEST toeg. 16 j. dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur zat. zon. 13.15, 16.00, 18.45 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, 237460): CRIA CUERVOS, toeg. 16 j. dag 19 00 en 21.30 uur, zon. 13.00, 15.30, 19.00 en 21.30 uur. MUZIEK EN TONEEL Concertgebouw, van Baerlestr. 98, tel. 718345. do. 27 okt. 20.15 uur Grote Zaal Concertgebouworkest o.l.v. Colin Daves, wer ken van Elgar, Haydn en Strawinsky. Kleine Zaal 20.15 uur Christofer Czaja Sager, piano Werken o.a. van Schubert, dementi Liszt. Vrij. 28 okt. 20.15 uur Grote Zaal Amsterdams Philharmonisch Orekst o.l.v. Ken-Ichiro Ko bayashi m.m.v. Mary Louise Boehm, piano, Kees Kooper, viool. Werken van Kalkbrenner en Strauss. Kleine Zaal 20.15 uur Schubertse- rie m.m.v. Herman Krebbers, viool, Danièle Dechenne, piano Jean Decroos Violoncel. Wer ken van Schubert. Zat. 29 okt. Grote Zaal 20.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Colin Daves m.m.v. John Berkhemer, viool. Werken van Haydn, Strawinsky en Dvorék. Zon. 30 okt. Grote Zaal. 20.15 uur Internationale pianoserie m.m.v. Jean-Roldolphe Kars, piano. Werken o.a. van: Beethoven, Schumann. Kleine Zaal. 20.15 uur Estetto Vocale Italiano o.l.v. Piero Cavalli ”16-17e eeuw Monteverdi”. Spiegelzaal 11.00 uur. Nederlandse Omroepstichting Für Elise. ma. 31 okt. Kleine Zaal. 20.15 uur Serie „Vier viool/piano Duo’s” m.m.v. Mark Lubots- ky, viool, Ljuba Edlina, piano. Werken van Beethoven, Bartók en Franck, di. 1 nov. Grote Zaal. 20.15 uur Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ken-Ichiro Kobayashi m.m.v. Ma ry Louise Boehm, piano en Kees Kooper, viool. Werken van Kalkbrenner en R. Strauss. Kleine Zaal 20.15 uur Concertgebouw Kamermuziek Schubertserie m.m.v. Herman Krebbers, viool. Danièle Dechenne, piano Jean Decroos, Vio loncel. Werken van Schubert. Woe. 2 nov. Inter nationale Gitaarserie Los Romeros-Gitaar- kwartet Werken o.a. Diabelli, De Madina, Bach en Rodrigo. Stadsschouwburg, Leidseplein, tel. 242311. 27 okt. 20.15 uur Publiektheater met ’n Meeuw. 28 okt. 20.00 uur Nederlandse Operastichting met La voix humaine/Blauwbaard’s Burcht. Eveneens zon. 30 okt. 14.00 uur en 31 okt. 20.00 uur. 2 nov. 20.00 uur. Zpt. 29 okt. 20.15 uur Publiekstheater met Medea, di. 1 nov. 20.00 uur Ned. Operastichting „dié Entführung aus dem Serail”, woe. 2 nov. Carré, Amstel 115-125, tel. 225225. T.m. 30 dec. beh. ma. 20.15 uur Musical Foxtrot van Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink. Ma. 31 okt. 20.15 uur Brasil Tropical. Theater De Brakke Grond, Nes. 53-55, tel. 232904. T.m. zat. 29 okt. 20.30 udr Mijn Held Tsjitsjikow door Henk van Ulsen. Nieuwe de la Mar Theater, Marnixstr. 404, tel. 233462. T.m. 30 okt. vrij., zat., zon. 20.15 uur Meneer Klebs en Rosalie. Blijspel van René de Obaldia met Luc Lutz, Simone Rooskens, Steye van Brandenburg en Simone Ettekoven. Ma. 31 okt. 20.15 uur Fiesta Gitana Da Silva nr. 21 Feest der zigeuners. Iedere woe. en do. 20.15 uur Wim Kan 40 jaar cabaret met Corry Vonk en Ru van Veen (vleugel). Kleine Bellevue, Leidsekade 90, tel. 247248. Dag. beh. ma. 20.30 uur Frans Halsema’s One Man Show met „Ik, ik en nog er’s ik”. Shaffy Theater, Keizersgracth 324, tel. 231311. T.m. 10 dec. Concertzaal 20.30 uur Toneelgroep Baal met „Orpheus” t m. 29 okt. 22.15 uur Shaffyzaal. Carlos Trafic en Katie Duck in „Love Story”. Amsterdam Marionettentheater, Brouwers gracht 51, tel. 264983. T.m. 31 okt. 20.30 uur Marionettenspel „Hdnsel und Gretel” opera van Engelbert Humperdinck of „Orfeo et Euri- dice” opera van Chr. W. Von Glück met meer dan 20 personen). Tuschinski Theater, Reg. Breestr. 26, tel. 62633 Zat. 29 okt. 10.30 uur De Engelse organist uit Leeds Arnold Loxan --8 »- 1 WK

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19