r ONGELUKKEN IN DE MIST I Ei ra M en dan dit noq Ik Extra Kamervergadering voor VVD-interpellatie GEZONDERE LEEFWIJZE DRINGENDE NOODZAAK” Koopkracht: Koffiesmaken verschillen nauwelijks Hoogleraren moeten hun nevenfuncties beperken DRASTISCHE BELEIDSOMBUIGINGEN NODIG Re Wi Prof. L. Burema in afscheidscollege: „Wapenembargo tegen Z.-Afrika niet geschonden” VOLGENDE WEEK DINSDAG Nederlandse steun D’66 WIL GEEN URANIUM UIT ZUID-AFRIKA Van Kemenade kondigt maatregelen aan 2 BINNEN- EN BUITENLAND D O DONDERDAG 2 7 OKTOBER 19 7 7 (V; J Van der Stoel: Veel duurder Aard Bankoverval Kritiek WEERRAPPORTEN voor bewegingen van Nkomo en Moegabe Nederlander wil hard optreden tegen terrorisme Dialoog hervat Antillen o Mengvorm Nauwelijks moge lijk Interpelleren Dekbedden Modelbouwdozen Open dag Cyprus Reactoren Lood vergiftiging Gezonde voeding NE Verg ren k de n« ring bezet M Des zoel Nev beti Kre stel dat Ind nen Nev den ex-i lijk en 2 acti PLO (Van onze redactie economie) UTRECHT. Er zijn spoedig drastische maatregelen nodig om nationaal en internationaal het energiebeleid te wijzigen. De situatie is nu al kritiek. Het omstreeks 1985 te verwachten olietekort moet worden uitgesteld dan wel vermeden. Daarom zijn op korte termijn beslissingen nodig, o.a. voor de omschakeling op andere bronnen als steenkool. Van de economische groei hangt af hoe snel een dreigende situatie voelbaar wordt, maar onder alle omstandigheden is besparing op energie noodzakelijk. Actie Lauwersmeer Naam op bagage Dreigende situatie maakt energiebesparing nodig (het weer Na een onderbreking van meer dan een jaar hebben de Duitse Democratische Re- publiek en de Duitse Bondsrepubliek gis teren in Oost-Berlijn de dialoog over ver- betering van de betrekkingen hervat. I Staatssecretaris Günther Gaus uit Bonn noemde zijn eerste gesprek met Rolf Wgen van de DDR-ministerie van Verkeer „zeer constructief”. De Staten van de Nederlandse Antillen hebben een wetsvoorstel aangenomen het aantal ministeries in de Antilliaanse rege ring uit te breiden van negen tot tien. Dertien parlementariërs stemden voor, drie tegen. Wat betreft de vermeende levering van materieel door Fokker, wijst de minister er op, dat Fokker-VFW een beperkt min derheidsbelang heeft in een buitenlandse vliegtuigondememing, die op het terrein van de militaire produktie geheel zelfstan dig opereert. In het antwoord zet de minister uiteen, dat het in de gevallen van leveranties aan Zuid-Afrika door in het buitenland geves tigde dochterondernemingen van Philips, gaat om zelfstandig opererende dochter ondernemingen, met wier activiteiten op het terrein van de militaire produktie het moederbedrijf geen bemoeienis heeft. Uit het antwoord blijkt verder, dat hier geen militair materieel of know-how van Neder landse oorsprong in het geding is. Als deze garantie niet kan worden gege ven, wil zij van beide bewindslieden weten of de leveranties dan zeer snel kunnen worden beëindigd. In schriftelijke vragen dringt mevrouw Lambers er op aan, dat in de toekomst geen uranium van minder gewenste herkomst zal worden ingevoerd. DEN HAAG (ANP). Volgens minister Van der Stoel van Buitenlandse Zaken is het (vrijwillige) wapenembargo tegen Zuid-Afrika niet geschonden. Een onder zoek heeft aangetoond dat niet is gebleken dat door Nederlandse bedrijven militair materiaal vanuit Nederland naar dat land is geleverd, aldus de bewindsman. 13 17 12 15 14 11 19 16 12 23 15 13 13 20 18 24 13 21 14 11 15 13 12 13 10 0 7 9 9 4 10 11 0.1 0.2 0 0.1 0.2 0.6 0 0.2 0 0.1 0 0 0 0 0 0 0 7 0 0 0 1 0 0.5 0.1 0 0 0 0 0 0.4 0 0 0 o De toezeggingen hebben betrekking op humanitaire hulp. Deze conclusies waren gisteren te verne men op een congres over de Nederlandse energievoorziening tot het jaar 2000 van het Energieonderzoek Centrum Neder land. Van de kant van het Centraal Plan Bureau en op basis van internationale gezaghebbende studies werd belicht hoe zeer ons land straks afhankelijk dreigt te worden van de olieaanvoer. De economi sche groei in de komende jaren is een doorslaggevende factor in het energiever bruik. Bij sterke groei zal het verbruik in 2000 bijna twee en een half maal zo hoog zijn als in 1975, bij minder sterke groei geldt nog altijd het getal 1,8. Mogelijk zal de economische groei steeds minder worden tot in 2000 een nul punt wordt bereikt. Tegelijkertijd moet de export worden verhoogd om de dalende aardgasuitvoer te compenseren. Het aan deel van steenkool in de energievoor ziening zal snel moeten stijgen, maar dan nog 'valt te vrezen dat we voor 50 percent afhankelijk zijn van olie. Andere ener giebronnen als kernenergie, zonnewarmte en wind moeten snel worden aangeboord. Ook moet sterk rekening worden gehou den met veel hogere energieprijzen, terwijl onze betalingsbalans zal verslechteren. In het jaar 2000 zullen we welicht twee derde van onze energiegrondstof moeten invoe ren. Er is dan ook een strakker beleid van de overheid nodig om besparingen te ver oorzaken. Tegelijkertijd moet de olieaanvoer wor den beperkt, ook door het aanwenden van andere bronnen, zodat Nederland in 2000 nog voor 45 percent op olie moet „draai en”. Al deze gegevens komen uit zeer voor lopige verkenningen van het Centraal Plan Bureau, die door drs. M. J. Stoffers werden besproken. Op basis van andere studies valt een nog grotere afhankelijk heid van olie te vrezen: 80 percent in 2000, zo waarschuwde ir. A. C. Sjoerdsma van de Stichting Toekomstbeeld der Techniek. ROTTERDAM (ANP). „We zullen alles op preventie moeten richten, op een gezondere leefwijze, en verder trachten de in het lichaam aanwezige afweer- en herstelmechanismen te activeren. Het zou weleens kunnen zijn dat ons leefpatroon hierbij de allesbeheersende factor is”. Dit heeft prof. dr. L. Burema gisteren gezegd in zijn laatste college op de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Burema, tevens (schei dend) directeur van de GG en GD in Rotterdam, nam afscheid van de universiteit als buitengewoon hoogleraar in de maatschappelijke gezondheidszorg. Als Nederland tevreden is met wat het heeft, zullen de economische groei en ook het energieverbruik weinig stijgen. Dan zal in 2000 het olieverbruik 50 miljoen ton zijn (1976: 38 miljoen), het gasverbruik even groot als nu en het kolenverbruik zal ruim acht miljoen ton zijn (nu 2,8 mil joen). Dan kan worden volstaan met de bestaande kerncentrales. Blijven we ons op groei richten, dan zal er in 2000 twee maal zoveel olie nodig zijn, tien maal zove el kolen en 13 maal zoveel kemenergiepo- tentieel. Burema wees erop dat de invloed van het milieu, waarin men zich bevindt, kan worden onderzocht. Zo’n onderzoek zou uitgevoerd kunnen worden door huisart sen, kinderartsen, jeugdartsen en bedrijfs artsen, die allen in de praktijk werkzaam zijn, tezamen meteen aantal universitaire instituten, waaronder een breed gescha- r keerd universitair instituut voor maat schappelijke gezondheidszorg. Voorlich ting op het gebied van de gezondheid en opvoeding (GVO) is daarbij volgens Bure ma onontbeerlijk. identificeren die reeds verhoogde risico factoren vertonen (bijvoorbeeld te veel cholesterol) en voorts, hoewel dat veel moeilijker zal zijn, te ontdekken, waarom die kinderen die symptomen nu reeds heb ben. Deze onderzoekingen dienen, aldus Burema, bij het ouder worden door de bedrijfsartsen, onder de supervisie van wie althans een deel van de opgroeiende jeugd komt, voortgezet te worden. Prof. Burema waarschuwde voor de op vatting, dat ziekte en het daardoor veroor zaakte lijden ooit uit te bannen zullen zijn. Hij acht het echter wel mogelijk dat de werkers in de gezondheidszorg het aantal ongelukkige dagen van de mens kan ver minderen. „De WD-fractie wil de regering inter pelleren over het door haar toegezegde pakket van aanvullende maatregelen”, al dus Wiegel in zijn schriftelijk verzoek. Hij herinnerde er aan, dat premier Den Uyl AMSTERDAM (ANP). De overgrote meerderheid van de Nederlanders (73 pro cent) is van oordeel dat er extra streng en hard moet worden opgetreden tegen terro risten zoals treinkapers en leden van de Duitse Baader-Meinhofgroep, terwijl 21 procent vindt dat tegen hen niet anders moet worden opgetreden dan tegen andere misdadigers. Dit blijkt uit een NIPO-en- quête. Zij hadden ook gevraagd naar het oor deel over de nevenfuncties van prof. dr. A. Chorus uit Leiden, die adviseur is van de stichting Samivoz. Minister Van Kemena- de wijst er op, dat deze hoogleraar inciden tele adviezen aan de stichting geeft, over wegend ten dienste van de bij deze instel ling werkzame psychologen. Van Kemena- de zegt in deze nevenfunctie „geen be zwaar” te zien, noch in het feit dat de betrokken Leidse hoogleraar hoofdredac teur is van een tijdschrift voor zwakzinnig heid en zwakzinnigenzorg. Donzen dekbedden bevatten vaak min der dons dan op het etiket staat vermeld. Tot die conclusie is de Stichting Vergelij kend Warenonderzoek gekomen na een test van 30 dekbedden. Slechts vier op de tien onderzochte dekbedden bleken de vereiste 65 procent echt dons te bevatten. Bovendien liet de kwaliteit van de veren soms te wensen, aldus de Stichting VWO. Ook modelbouwdozen komen er bij de Stichting VWO niet zonder berisping af. De dozen bevatten, zo concludeert de Stichting na een test onder verschillende soorten modelbouwpaketten, vaak zeer onduidelijke bouwinstructies. De onderde len zijn veelal krom of slecht afgewerkt. Op de verpakking valt vaak niet af te lezen wat de exacte inhoud is. De meeste van de ruim 200 openbare scholen in Rotterdam zetten dinsdag 1 november hun deuren open voor iedereen die belangstelling heeft. Dit gebeurt in het kader van de „dag van de openbare school”, die georganiseerd is door de Stichting Contactcentrum Openbaar On derwijs Rotterdam-Rijnmond. Alle onderdelen van de Turkse lucht macht die op Cyprus zijn gestationeerd, keren vandaag terug naar Turkije. Dit is gisteren in Ankara meegedeeld. De contro le van het luchtverkeer en het beheer van het vliegveld Ercan Uilen zullen door Turks-Cyprische burgerlijke luchtvaart autoriteiten worden overgenomen. Frankrijk is in principe bereid Argenti nië kernreactoren te leveren als die voor vreedzame doeleinden worden gebruikt. Dit heeft Michel Poniatovsky, speciaal afgezant van president Giscard, gisteren in Buenos Aires gezegd. In de periode van januari ’73 tot augus tus van dit jaar zijn bij de Arbeidsinspec tie zestien gevallen bekend geworden van loodvergiftiging bij werknemers van een firma in Tegelen (Limburg). Herz nederz antiser Dooi bouwt rechts wester DEN HAAG (ANP). Het Kamerlid mevrouw Lambers (D’66) heeft de minis ters Lubbers (Economische Zaken) en Van der Stoel (Buitenlandse Zaken) de garan tie gevraagd dat geen uranium in ons land wordt ingevoerd, afkomstig uit Zuid-Afri ka. VRIJDAG 28 OKTOBER Zon- en maanstanden Zon op 7.27 uur onder 18.12 uur Maan op 17.20 uur onder 8.42 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 4.16 uur en 16.32 uur Laagwater 0.07 uur en 12.24 uur 14 22 22 12 18 15 9 19 14 16 De GG en GD-directeur constateerde dat het ondanks grote inspanningen wat be treft GVO nauwelijks mogelijk is gebleken individuele leefgewoonten te verbeteren. „De keuzevrijheid van het individu, zelf een onderdeel van kleinere en grotere groepen, is beperkt. Iedereen heeft wel zijn verantwoordelijkheid, maar iedereen is onderhevig aan de waarderingsnormen en de sociale omgeving, waarin hij leeft”. Volgens Burema kunnen alleen maat schappelijke veranderingen de mens in staat stellen zijn leefpatroon op een gezon dere leest te schoeien. Hij signaleert een politiek probleem en wel „één van de eer ste orde, dat niet in één land opgelost kan worden, doch dat de hele, met name wes terse, wereld raakt”. Burema Zou dan ook graag zien, dat er meer aandacht besteed werd aan richtlij nen voor bijvoorbeeld een gezonde voe ding, zoals gegeven door de voedingsraad in 1973 en door een commissie uit de Amerikaanse Senaat dit voorjaar. De scheidende hoogleraar meent verder dat preventie zich met name dient te richten op de jeugd. Ten eerste om kinderen te DEN HAAG (ANP). De Tweede Ka mer komt volgende week dinsdag 1 no vember, op verzoek van de VVD-fractie, in een extra-vergadering bijeen. Dan gaan de liberalen vragen de regering te mogen interpelleren over het toegezegde pakket van aanvullende maatreglen ter handha ving van de koopkracht en de bestrijding van de werkloosheid. CAI land v doen. De r Arabi; inmidi hun st voor s dat Isi volledi de eni Bij i onomv nederz verbar onderj worde GEI de bes logisc nigde in Ge Vol van ring-1 z zzo z zo o z zo zzo z n zzo windst. z no zzo wnw wnw windst. zzw n ozo zzo ozo windst. w windst. z nnw windst. zo ono nw windst. ozo windst. windst. nnw n o zo In een telegram aan de regering heeft het Nederlandse Palestinacomité gisteren aangedrongen op erkenning van de PLO als vertegenwoordigende organisatie van het Palestijnse volk en daarover „niet lan ger dwars te liggen binnen de EEG”. In deeld atmos wordi bepal duj;er ren v. OR tenlei lijkh< ding, derth haddi verbi recht MEP van c De gaan van S afbetê die op een ui schuk De i sche t jaren, striali; Asoea „De herzie op te s een er Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Twente Vlissingen Aberdeen Athene Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Las Palmas Tel Aviv Turns tw 3 re •gs De situatie is nu al kritiek, in die zin dat belsissingen die nu worden genomen ze ven tot tien jaar lang nodig hebben om effect te sorteren. Dit zei mr. A. A. T. van Rhijn, plaatsvervangend directeur-gene- raal voor de energievoorziening (Ministe rie van Economische Zaken). Volgens on derzoekingen, o.a. van de OPEC, kunnen vanaf het begin van de jaren ’80 voor- zieningsproblemen ontstaan. In het bijzon der is er veel tijd nodig voor de opvoering van de kolenwinning en voor het organise ren van transport en verwerking. Ook directeur J. W. Gordon van Shell Nederland verkoopmaatschappij stipte aan dat van de aard van de samenleving zal afhangen hoe omvangrijk de ener gieproblemen zullen zijn. Wat dit betreft ziet de Shell drie mogelijkheden: een sa menleving die geheel op groei is gericht, zoals vroeger; één die wordt gekenmerkt door onderlinge tegenstellingen en conflic ten en een derde, waarin realisme en zelf beperking de overhand hebben. Die laat ste is een „tevreden samenleving”. In antwoord op schriftelijke vragen zet de minister uiteen, dat niet alleen de om vang, maar ook de aard der nevenwerk zaamheden in het geding zijn. Met het algemeen en/of dienstbelang is niet vere nigbaar het verrichten van nevenwerk zaamheden, waardoor op enigerlei wijze het aanzien van de faculteit kan worden geschaad. Iedere betrokkene zal zich uit dien hoofde er bij voortduring rekenschap van moeten geven of voortzetting van die nevenfunctie(s) nog wel verantwoord is, zo zegt minister Van Kemenade. In vragen over de positie van de Tilburg- se hoogleraar werd er op gewezen, dat deze secretaris-penningmeester is van de stichting Samivoz, president-commissaris van Hero-conserven en een aantal andere commissariaten bekleedt. PvdA-Kamerle- den hadden het oordeel van de minister gevraagd over deze vorm van „bijver diensten”. begin deze maand meedeelde, dat de op Prinsjesdag aangekondigde nadere voor nemens uiterlijk in de tweede helft van oktober uitgekristalliseerd zouden zijn. „Van die uitkristallisatie is tot op heden niets gebleken. Integendeel: vorige week donderdag toonden de sociale partners zich zeer teleurgesteld over de vaagheid van de mededelingen hieromtrent door de regering in het op die dag gevoerde driehoeksgesprek gedaan”, aldus Wiegel. Nu de maand oktober ten einde loopt, acht de VVD-fractie het haar plicht de regering over haar niet-handelen ter verantwoor ding te roepen, haar te vragen naar de redenen van het niet-nakomen der gedane beloften, haar te vragen nu tot de concreti sering over te gaan, haar mogelijk ook enige suggesties te doen, zo lichtte Wiegel zijn verzoek tot het bijeenroepen van de Tweede Kamer toe. In Den Haag wordt aangenomen, dat de Tweede Kamer, zoals gebruikelijk is, het interpellatieverzoek zal toestaan. De inter pellatie kan dan in de loop van dinsdag gehouden worden. den, evenals de exacte koffiemelange. Vacuüm verpakkingen zijn volgens KK te ver kiezen boven normale verpakkingen. Bij aan koop is één op de zes va- cuümverpakkingen ech ter niet meer luchtdicht. De consument moet daar kennelijk zelf op letten. Voor dubbelverpakkin- gen koffie betaalt de con sument relatief meer dan voor enkelverpakkingen, aldus Koopkracht, het blad van KK. 500-grams verpakkingen zijn per 250 gram gemiddeld 15 cent duurder dan stan daardverpakkingen van 250 gram. Ook bonenkof- fie wordt volgens KK veelal duurder verkocht dan gemalen koffie, ter wijl de inkoopsprijzen voor beide soorten de zelfde zijn. Over de af schaffing van Douwe Eg bert’s verticale prijsbin- DEN HAAG (ANP). Minister J. Pronk van Ontwikkelingssamenwerking, heeft opnieuw hulp toegezegd voor de bevolking van Zimbabwe (Rhodesië) via de bevrij dingsbewegingen. Ditmaal wordt via de bewegingen die onder leiding staan van Nkomo en Moegabe hulp ter grootte van een half miljoen gulden ter beschikking gesteld. Ieder van de bewegingen ontvangt hulp tot een maximum van een kwart miljoen gulden. In totaal heeft Nederland vanaf 1975 uit ontwikkelingsfondsen 7,75 miljoen gulden toegezegd voor hulp aan de bevolking van Zimbabwe. Hiervan werd vier en een half miljoen via de bevrijdings bewegingen geleid, een miljoen via het Internationale Rode Kruis en het resteren de bedrag via medefinancieringsorganisa ties. De GG en GD-directeur sprak de mening uit dat enkele vandaag de dag veel voorko mende ziekten, met name kanker en het hartinfarct, wellicht veroorzaakt worden door de hedendaagse maatschappij (stress). Hij pleitte voor (veel) meer onder zoek op dit terrein. „Het zal een weg van vallen en opstaan zijn, te veel gewend als we zijn aan directe oorzaak-gevolg situa ties, het zal een tasten, een zoeken zijn, zoals in de 19e eeuw voor de ontdekking van de bacteriën het een zoeken was en daarna alles zo eenvoudig leek”. Het onderzoek werd ingesteld naar aan leiding van berichten over beweerde schendingen van het wapenembargo door Nederlandse bedrijven. Eerd verkla; tie zal Middel Zes aan dt wier In et zijn oj eigen omhee Weer in binnen- en buitenland DEN HAAG (ANP) De smaken van de meest verkochte merken koffie verschillen nauwelijks van elkaar. Dit zegt het Konsumenten Kontakt na een test van twaalf koffiemerken. Duurdere merken zijn lang niet al tijd lekkerder dan goed kopere. Wel wordt bo- nenkoffie beter gewaar deerd dan gemalen kof fie, ook al komt die uit dezelfde fabriek. geh. bew. motregen mist mist mist geh. bew. mist geh. bew. zw. bew. onbew. motregen mist geh. bew. zw. bew. zw. bew. onbew. onbew. geh. bew. geh. bew. onbew. regen geh. bew. geh. bew. mist onbew mist geh. bew. regen geh. bew. mist onbew. geh. bew. mist geh. bew. 1. bew. mist zw. bew. onbew. 1. bew. 5 7 9 11 10 2 6 5 10 15 12 10 10 8 13 13 10 16 -3 11 12 9 5 7 11 20 17 24 24 27 Van oude 1 overig Ël Koffie is niet zo slecht voor de gezondheid als vaak beweerd wordt, zegt KK verder. Slechts mensen die meer dan vijftien koppen per dag drinken, kunnen van sla peloosheid of hartklop pingen last krijgen. Kof fie heeft een licht-oppep- pende werking. Voor slankelijners zijn kopjes zwarte koffie zonder sui ker daarom een goede stimulans voor het vol houden van hun dieet. Drie jongemannen hebben gisteren de Bank van Lanschot in de Paulus Potter straat in Amsterdam overvallen en daarbij 20.000 gulden buitgemaakt. Zij bedreigden het bankpersoneel met vuurwapens. De Duits sprekende overvallers zijn nog spoorloos. ding toont het KK zich tevreden. Gemiddeld heeft die afschaffing de consument 55 cent per pak opgeleverd. Na de afschaffing zijn de kof fieprijzen vooral in dis- countzaken, grootwin kelbedrijven en op de markt sterk gedaald. Voor de koffie wordt overigens nog steeds te veel betaald vindt KK. Vooruitzichten voor zaterdag: Overgang naar minder standvastig weer. Mid- dagtemperaturen omstreeks 13 graden. Aantal uren zon 0 tot 5. Min. temperatuur omstreeks 8 graden, maximumtemperatuur omstreeks 13 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 80 percent. Kans op een geheel droog etmaal 40 percent. Het Actiecomité Lauwersmeer heeft gis teren voor het Provinciehuis in Leeuwar den aandacht gevraagd voor de proble men rond de defensieplannen in het Lau- wersmeer-gebied. Leden van het comité wachtten Statenleden op met affiches, spandoeken en protestborden en boden hun een brochure aan. Het comité stelt dat de meerderheid van de bevolking rond het Lauwersmeer zowel aan de Friese als aan de Groningse kant tegen oefen- en schietterrein in dit gebied is. DEN HAAG (ANP) Er zijn maatregelen op komst over de toelaatbare omvang van de bijverdiensten van functionarissen bij het wetenschappelijk onderwijs en over de bestemming van de bijverdiensten van deze functionarissen, die voor een volledige dagtaak door de gemeenschap worden gehonoreerd. Minister Van Kemenade (Onder wijs) heeft dit aan de Tweede Kamer meegedeeld. Volgens de minister is er „alle aanlei ding” dat prof. dr. H. Goldschmidt, ver bonden aan de Katholieke Hogeschool in Tilburg, zijn nevenwerkzaamheden be perkt. Per week besteedt de hoogleraar gemiddeld dertien uur aan deze werk zaamheden tegen gemiddeld 35 uur aan zijn gewone werkzaamheden voor de Ho geschool. Volgens de minister is er, gezien de om vang van de nevenfuncties, alle aanleiding die nevenwerkzaamheden te beperken. Hij heeft het college van bestuur van de Hoge school gevraagd maatregelen te nemen om de omvang van de nevenwerkzaamheden terug te brengen. WD-fractievoorzitter Wiegel deelde Tweede-Kamervoorzitter Vondeling giste ren mee dat zijn fractie een extra-vergade ring van de Tweede Kamer wenst. Enkele weken geleden besloot de Kamer niet eer der in openbare vergadering bijeen te ko men, dan nadat er een nieuw kabinet was gevormd. ir De situatie op de Nederlandse wegen was gistermiddag pas rond vier uur weer normaal na de ravage die het gevolg was van kettingbotsingen in dichte mist. Hierbij waren honderden auto’s betrokken. Deze foto werd genomen op Rijksweg 12 tussen Den Haag en Utrecht, waar twee mensen gedood werden bij een ongeluk. Een vrachtwagen botste tegen een personenauto en vloog in brand. Op koffieverpakkin gen valt volgens het KK veel aan te merken. Op één na vertellen ze nog steeds niet hoelang hun inhoud vers blijft. Bo- nenkoffie blijft dat slechts zes weken. Va- cuümverpakte koffie blijft hooguit een half jaar vers. Een uiterste verkoopdatum zouden alle koffiebranders op hun pak moeten vermel- ff" rff Sr H" gïï1 0 0.2 Met ingang van 1 november moet ieder een die met een vliegtuig mee wil, zijn bagage voorzien van een naambiljet. Dit heeft de IATA gisteren in Genève meege deeld. Het besluit is bedoeld om de opspo ring van zoekgeraakte bagage vlotter te doen verlopen. Of de maatregel ook iets te maken heeft met beveiliging, werd niet meegedeeld. De naambiljetten zullen gra tis beschikbaar worden gesteld door de luchtvaartmaatschappijen. d, 62 ■c-g dj ■Su o-a 13 11

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 2