Deel Velsen-Zuid pro bouw Van Houtenlaan &k\x/ispd- F door Een rustig hondebeest I Zes eenakters van Tsjechov zaterdag in Witte Tejater haven- berichten Bejaardenkoor „De Geelvinck’" herdacht eerste lustrum Jaarlijks worden in Nederland meer dan100.000fietsen gestolen 8^ Cs: Zou u niet eens gaan denken overeen goed slot? li i Lezing over nerinen Sopranen en tenoren nodig Versterking 6 7 19 7 7 OKTOBER IJMOND 2 7 DONDERDAG UITGEVOERD DOOR INE VEEN EN COEN PRONK ENQUETE STICHTING EIGEN WONINGBEZIT WIJST UIT I 1 VOORKOMING MISDRIJVEN Een zaak van de politie èn u. Iets om wèl even over na te denken. Weet n waar u ook best even over kunt nadenken? Over het feit dat de meeste gestolen fietsen die de politie opspoort niet aan de eigenaar terugge geven kunnen worden, omdat die eigenaar niet kan aantonen dat het zijn fiets is! Ons advies ligt dus voor de hand. Noteer merk en frame nummer van uw fiets èn koop een goed slot. LI kunt trouwens bij uw politie bureau een folder krijgen over wat u allemaal doen kunt om fietsendiefstal te voorkomen Haal die folder. En bedenk: Wie een misdrijf voorkomt, voorkomt een hele hoop ellende, Ons nationale vervoermiddel de flets, speelt de hoofdrol in een nationale plaag: fietsen jatten. Jaarlijks zijn om en nabij de 100.000 Nederlanders daar het slachtoffer van. Heel vervelend. Een nieuwe flets kost toch al gauw’ honderden guldens. En voor een paar tientjes hebt u al eéh goed slot. Met eeïi goed slot maakt u de kans op-diefstal van uw fiets aanzienlijk kleiner. N»- 20 uur 4a. Do. „Man, vrouw, liefde?” begint zaterdag iimiiii (Van een onzer verslaggeefsters) vertrokken: Tolueno, (ADVERTENTIE) 21.15 u 23.30 u rolwas- .30 uur. rn 19-21 Bij de lustrumviering zorgde René van Esscho ten, hoofdleider van buur- ■A Ine Veen en Coen Pronk in „De Koddebeier”, een van de zes korte verhalen uit het programma van „Man, vrouw, liefde?” dat zaterdag in het Witte Tejater wordt opgevoerd. Vriendelijk blikt ze naar de fotograaf en een paar wandelaars. Kefje lijkt nog steeds een speelgoedbeest. Alleen is er nu omhoog en vergeet ze een moment haar angst. Een blik van „ja, dat ben ik met je eens”. wat meer leven in gekomen. Het linker oor is zwart en ook het rechteroog gaat schuil in een speelse zwarte decoratie. 20.15 u oor de Moord- 13) de 1 o.l.v. J ra Ko« Jronck- 17 jaar ndweer NAAM: Kefje LEEFTIJD: 3 maanden RAS: Bastaard foxterriër SOORT: een „zij” PRIJS: 60, INLICHTINGEN: 02550-15744 n 20 u De still ig door >n op" „Vai eg. Do. 30-17.30 dwene „Mei u.r „TH i.: „Fa in calle en vrij 39” van 16 j. vu (Lan| „Fand 3) do.J l Naga F Publikatie van het Bedrijfschap Schildersbedrijf te Rijswijk (ZH). Waldemar bekent weer in dezelfde fout te zijn vervallen; „De koddebeier” laat de ontmoeting tussen de egocentrische jach topziener Jegor en de eenvoudige landar- beidsters Pelageja, met wie hij jarengele- den in dronkenschap gedwongen werd te trouwen; de laatste eenakter heet „De wraak van een vrouw” en hierin wordt de vrouw des huizes geconfronteerd met een kwade dokter die ontboden is voor haar man, terwijl 'deze er naar een andere arts vandoor is. Moeke, het trotse moederhondje van verleden week verhuisde naar een war me mand in IJmuiden. De kans is groot dat ze één van haar zwarte zonen nog wel eens zal ontmoeten want ook die bleef binnen de gemeentegrenzen. Zoon num mer twee verhuisde naar Heemskerk en ook dochterlief werd daarheen afge voerd. BEVERWIJK. In de veilingkantine houden de nerinen werkgroep Kennemer- land en de Tuinbouw Studieclub vana vond een bijeenkomst waarop een cause rie wordt gehouden over de resultaten van het nerinenonderzoek De causerie wordt gehouden door de heer C. van Nes, medewerker van het Proefstation voor de bloemisterij in Aals meer en is daar speciaal bejast met het nerinenonderzoek. Een aantal leden vond, dat er eerst versterking van het koor nodig is met enige hoge sopranen en een aan tal tenoren, omdat die in het koor erg dun gezaaid zijn. Bovendien was men bang, dat door deelname aan het concours het reper toire wat eenzijdig gaat worden. Dirigente Van As- selt vond het tekort aan voldoende sopranen en te noren niet zo dreigend, dat men van deelname aan het concours moet afzien en daarom werd besloten toch aan de voorronden deel te nemen. KWISPELdoor schrijft over bonden die in het Kerberasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zit ten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. Zaterdags van 9 tot 1 uur. lo. 20.11 n, Eva itaar and 3’ ren. Tijdens de vergade ring ontspon zich een dis cussie over al dan niet weer aan het VARA-concours deelnemen. VELSEN. Komende zaterdag komen de acteurs Ine Veen en Coen Pronk in het Witte Tejater voor de uitvoering van een verzameling eenakters van Anton Tsje- chov. Onder de naam „Man, vrouw, liefde?” wordt een zesdelig programma gespeeld. Het zijn zes oorspronkelijk in dialoog-vorm geschreven, verhalen, voor studies vaak, van personages die in later geschreven en grotere werken van Tsje- chov terugkeren. Naarmate de wandeling vordert wordt de ontspanning steeds duidelijker waar neembaar. In de verte naderen een paar grote bouviers.. Die tonen geen enkele belangstelling voor iets wat in hun ogen kennelijk een „prul” is. Kefje gaat even heel pedant staan. Wisselt een blik van verstandhouding met KWISPELdoor alsof ze wil zeggen: „Wat zien die jongens er toch altijd rommelig uit hè?” In het jaarverslag van se cretaris T. J. Versluis werd nog eens herinnerd aan de behaalde resultaten van „De Geelvinck” tijdens het afgelopen jaar. Hij kon bo vendien melden, dat het koor momenteel 56 leden telt. Penningmeester F. R. Brouwer had in de kas een batig saldo, mede dankzij een ruime gift van de be- jaardenbond afdeling Vel- sen-Noord ten behoeve van het piano-fonds. Het be stuur bleef ongewijzigd. Aan het slot van de verga dering kreeg dirigente Van Asselt van voorzitter San ders een bloemstuk aange boden als blijk van waar dering. Totaal 230 enquêteformulieren zijn vori- ken”, aldus de heer Van Bodegraven, „dat ge week, begeleid met een uitgebreid in Velsen-Zuid genuanceerder wordt ge- schrijven, in Velsen-Zuid verspreid. Tot dacht, dan aanvankelijk leek. Ik heb het om half negen. Voorbespreking van plaatskaarten is mogelijk bij het Bureau Velser Gemeenschap aan het Moerberg- plantsoen in IJmuiden, telefoon 157789 en 15743. I nu zijn ruim honderd formulieren gere tourneerd. Over een week, wanneer naar I 11* 11 1 1 1 idee dat er een harde kern is die zal door gaan en die hun formulier ook niet zullen verwachting alle reacties binnen zijn, zul- terugzenden, als boycotactie.” P len de definitieve conclusies worden ge- Dal kan. Meteen tamelijk grove textiel op papier, dat de winterschilder met liefde en kundigheid aanbrengt. Bijzonder apart. Weet u wal? Laat kómen die vakman. En pak de gulle premie van 30 guide Per man! Per dag! Kef heeft het de eerste drie maanden van haar leven allemaal niet zo erg ge troffen. Het gezin waarin ze opgroeide was al snel op haar uitgekeken. Ontdeed zich van het dier door het aan een paar kinderen te geven. Die waren er dolge lukkig mee. Zoniet echter de Pa des huizes. Die redeneerde „vort met dat beest, ik heb aan een hok met koters m’n handen al vol”. Die duidelijke taal werd beklonken met een enkele reis asiel en een paar kindertranen, die stilletjes wer den weggepinkt. Van huis uit is de fox een druk en doenig beest. Een onophoudelijk kwis pelstaarten, die attent alles in de gaten houdt en voortdurend in beweging lijkt. Kefje staat echter bescheiden achter het hek van het asiej. Blikt met een paar vragende kogelronde oogjes naar KWIS PELdoor. Een mengeling van angst en onbegrip. De staart stevig tussen de ach terbenen geklemd. Eigenlijk net een speelgoedbeest dat achter het vensterg las van een winkel de rusteloze buitenwe reld observeert. Dat wordt dan het begin van een wandelpartij waar KWISPEL door eigenlijk geen al te hoge pet van op heeft. Natuurlijk kan het ook nu weer niet missen Het valt allemaal heel erg mee. Kefje blijft aanvankelijk de zaken angstvallig bekijken. Waagt het wel af en toe te snuffelen tussen die heerlijke her fstblaadjes. Als ze merkt dat KWISPEL door haar maar wat laat aangrutten wordt ze iets vrijer. Wel blijft KWISPEL door tegen het dier babbelen. Ze doet eerst of het allemaal aan haar voorbij gaat. Of ze er niets van begrijpt. Maar ineens kijkt ze met een schuin koppie VELSEN. Zo’n vijfenzeventig gezinshoofden uit Velsen-Zuid zijn voor de door de bewonersverenigingen uit Velsen-Zuid zo omstreden bouwplannen voor de Minister Van Houtenlaan. Er zijn vijfentwintig tegenstanders en twintig mensen hebben te kennen gegeven of geen mening te hebben of af te zien van verdere protestacties. Dit is de voorlopige conclusie uit de reacties op de enquête die vorige week op initiatief van de Stichting Eigen Woningbezit in Velsen-Zuid is gehouden. Deze stichting is hiertoe overgegaan omdat men de indruk had dat minder bewoners de acties van de bewonersvereniging steunden dan de handtekeningenlijsten sugge reerden. De zes verhalen, eenakters, die worden opgevoerd zijn: „Loslippig”, het verhaal van een jonge vrouw die haar echtgenoot haar vakantiebelevenissen met een vriendin vertelt en daarbij gaandeweg meer loslaat dan haar bedoeling was; „Over de schandelijkheid van tabac” ver haalt de misère van de tragi-komische pantoffelheld Iwan; „Polijka” is een dia loog tussen een verliefde winkelbediende en aan de klant Polijka, wie hij haar ado ratie voor een student uit het hoofd poogt te praten; het vierde deeltje heet „Een ondoorgrondelijk karakter”, waarin een jonge weduwe, na een teleurstellend huwe lijk met een oude rijkaard, de verliefde Een hondje dat nog heel lang mee gaat en waar nog veel aanhankelijkheid en trouw van kan worden verwacht. Door haar rustige karakter ook nog uitstekend geschikt voor iets oudere mensen. Dat is Kefje! Uw schilder regelt de aanvraag voer u. Als het ijs werkelijk is gebroken laat Kefje die naam heeft KWISPELdoor zelf bedacht, omdat dit exemplaar van het doorgaans voortdurende keffende hondensoort tijdens de hele wandelpartij niet één geluidje produceert zich aan halen. Ze accepteert een aai over haar spitse neus en kruipt dan even heel erg vertrouwelijk tegen KWISPELdoor. VELSEN-NOORD. Het Algemeen Bejaarden ij koor „De Geelvinck” uit Velsen-Noord heeft tijdens de jaarlijkse ledenverga- 11 dering het vijfjarig be staan herdacht. De verga dering in buurthuis De Mei had een feestelijk karak ter. Voorzitter E. Sanders herinnerde in zijn ope- I ningswoord aan de oprich ting van het koor in okto ber 1972. Had men toen niet zoveel vertrouwen in een voorspoedige toe komst, onder de bezielende I leiding van dirigente Jean- ne van Asselt heeft het koor zich gestadig ontwik keld. Op het eerste lustrum feest konden de leden van het koor terugzien op goe de resultaten bij deelname aan enkele concoursen en ap drie televisie-optredens tijdens het jaarlijkse VA- RA-bejaardenconcours. Tweemaal wist men hier zelfs de tweede plaats te bereiken, zodat men naar llllllllllllll de A-groep moet promove- In hoeverre de onderzoeksresultaten zul- E trokken. De secretaris van de Stichting len worden gebruikt-voor de binnen enkele t Eigen Woningbezit R. van Bodegraven, maanden verwachte laatste rechtszitting I zegt inmiddels wel de indruk te hebben dat van de Raad van State waar een defini- E de handtekeningenlijst, waarmee de offici- tieve uitspraak zal komen over de inge- eel ingediende bezwaren tegen de bouw- diende bezwaren is niet bekend. Die 1 plannen zijn ondersteund, niet alleen door mogelijkheden zullen, aldus de secretaris, 11 hoofdbewoners is getekend maar door he- nog door de advocaat van de Stichting le gezinnen. „Uit de enquête is wel geble- Eigen Woningbezit worden onderzocht. thuis De Mei voor een ver rassing door het koor een bedrag van 222,- te over handigen. Dit bedrag is een deel van de cheque, die de Rabobank bij de hero pening aan De Mei had aangeboden voor het soci- aal-cultureel werk in Velsen-Noord. Woensdag aangekomen: Bristol Trader, Lehr; Hoegh Trader, Middlesborough; Nortwood, Rainham, IJmuiden; Stirling Brigg, Cont. Plat, IJmuiden; Jan, Frede- riksvaerk, IJmuiden; Kenrix, Poole, IJ muiden; Brinda, Poole, IJmuiden; Nedl- loyd Nile, Bordeaux; Pluto, Dundeé, IJ muiden; Erna Oldendorff, Rotterdam, IJ muiden; Christina, Rundvik, Zaandam; Sharpness, Le Havre, IJmuiden; Channel Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Haico Hol- werda, Grangemout. Woensdag vertrokken: Corinthiakos, Hamburg; Shabonnee, Bremerhaven; Cantium, Boston; Koraalzee, Den Helder; Tor Scandinavia, Gotenburg; Hangete, Bremen; Titan Service, Cont. Plat,' IJmui den; Bristol Trader, Noordzee; Inka, Rot terdam, Zaandam; Esteland, Rotterdam, Beverwijk; Satumus, Lerwick, IJmuiden; Nordholm, Calais; Halcience, Rotterdam; Aurora, Delfzijl; Hindustan, Curacao; Ca nopus, Hamina; Gias Island, Rochester, Zaandam; Gaasterdijk, Sharpness; Kutno, Gdansk, IJmuiden. Donderdag aangekomen: Dieksand, Hamburg; Kent Shore, IJmuiden, Cont. Plat; Juv, IJmuiden, Frederiksvaerk; Wa terdale, Wisbach; Koraalzee, IJmuiden, Noordzee; Hanbada, Londen; Netty, Gr. Yarmouth. Donderdag Napels.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7